לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2007, 17:11
  LIRONSTS LIRONSTS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
למה קרבי?

בפורום אחר של צבא ,עלתה השאלה הנ''ל.

זו הייתה תשובתי,מקווה שזה עזר ,לפחות למישהו אחד.

למה קרבי?
שאלה טובה.

צא החוצה,סתכל סביב.ילדים,קשישים,מבוגרים.כל אלה רוצים לחיות פה.חלקם,אם לא רובם לחמו פה ובזכותם אתה,אני וכל חבריי הפורום חיים פה .
אז נכון,אנחנו נתקשר הביתה בוכים כל יום,אז נכון יטחנו אותנו בשמירות,אז נכון נהייה שבוזים,אז נכון המפקדים ייתנו לנו הרגשה שאנחנו לא שווים כלום.
אבל ,וזה אבל גדול זה תורך,תורך להגן על אלו שהגנו עלייך עד לא מזמן,תורך להגן על המולדת שלך,תורך לשמור באיזה חור בצפון כדיי שהילד הקטן בן החמש מהמרכז יוכל לישון בשקט.
שתסיים את השרות שלך תדע שאת שלך עשית בחיים האלו,את תרומתך למדינה עשית בכבוד ,איש איש ויכולתו הוא.בין אם זה לוחם ביחידת עלית ובין אם זה שומר בתל השומר שתפקיד זה נכפה עליו בשל בריאותו.

זה על הקצה,ואני בכלל לא מדבר עכשיו על מה שהצבא נותן לך אישית. כישול האופי,מגבש אותך ומלמד אותך לחיות עם השונה,מכיר לך אנשים שיהיו מוכנים למות בשבילך,ושתדע שהם לעולם יהיו שם,בשבילך.כי אלו חברים אמיתיים.

לפניי שתחשוב מה המדינה עושה בשבילך וכמה היא מושחטת מן היסוד,תחשוב מה אתה יכול לעשות בשביל המדינה.

אז אחי,תמיד תזכור:
קרבי זה הכי אחי!!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2007, 17:40
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LIRONSTS שמתחילה ב "למה קרבי?"

ראיתי את השיחה הזאת ואני יודע על איזה פורום אתה מדבר..

אם כבר ציטטת את התגובה שלך אני אצטט תגובה של מישהו שגם הגיב שם, תגובה שבאמת ריגשה אותי
הנה:
בסה"כ אף אחד לא סופר יותר מדי את הלוחמים.
אין לך תור מיוחד בסופרמרקט, לא תקבל הנחה ברכישת מכונית למשל.
כל הסיפורים על בנות הנמסות למראה כומתה אדומה יתגלו כשקריים, אם מישהי כבר תסכים לצאת איתך, היא קרוב לוודאי תזרוק אותך אחרי שבסרט הראשון אליו תלכו יחדיו, אתה תירדם כבר בפירסומות, ( כי מה לעשות, יום חמישי הוא לילה לבן, ועובדים על המסדר... ) ואם בכל זאת היא החליטה לתת לך צ'אנס נוסף, גם הוא ייאבד בגלל שבת בלת"ם, "סתם" כי איזה "אחמד" רוצה לצאת לת"א עם חגורה ( שלמרבה הצער היא לא חגורת כסף ).
אתה תתפוצץ מקנאה כשתשמע ג'ובניקים באוטובוס מתארים אפטר מטורף שחוו, כשאצלך בלקסיקון אפטר מתקשר לחצי שעה בקניון נחמיה ( במקרה הטוב , במקרה הרע - שווארמת ששון ובניו באיזה צומת ) עם מאזין ו2 שומרים על הטיולית.
כשכבר תיהיה בבית, ותצא עם החבר'ה ביום שישי, אף אחד לא יבין למה אתה שומע ב02:00 בלילה חדשות באוטו ( כי מה לעשות, לא כולם מבינים שאתה אמנם בבית, אבל חבר'ה מהיחידה בפנים, וצריך לדעת שהכל בסדר ולא קרה כלום ).
כשאני חושב על זה, הצ'ופר האמיתי שתקבל יהיה בדמות מילואים מפתים ( כי מה יותר טוב מאשר לברוח לרמאללה או ג'נין באמצע הסימסטר או יותר טוב.. תקופת המבחנים )
אבל מה ....
כשבגיל 30 תיתקע עם פנצ'ר ברכב באמצע שום-מקום, בחוץ יורד גשם זלעפות, אתה תרד להחליף גלגל כמו פנתר, כי מה זה כבר גשם?הרי המפק"צ כבר אמר: "נרטבים רק פעם אחת".

כשהבוס יעלה לך את הסעיף בעבודה, אתה לא תחזור למשרד " מדוכא ועצבני" ותיבב לכולם שאתה רוצה להתפטר. כי למדת כבר פעם, מה זה לחרוק שיניים ולהמשיך הלאה.

כשתסתובב באמסטרדם עם בחורה, צ'ימידן ומזוודה ענקית ( שלה כמובן ) בחיפושים אחר מלון טוב, זול ופנוי, אתה גם תמצא אותו, כי אתה כבר יודע, שלכל מסלול יש גם סוף.

כי כשתשב כמה שנים אח"כ באיזה פאב, עם חבורת אנשים ( שבמבט ראשון לא נראה שיש איזה שהוא קשר ביניהם ) ותריצו צחוקים וזיכרונות שיהיו חקוקים בך יותר מכל חוויה אחרת שתעבור בחייך, אני מבטיח לך ( מניסיון ) שהג'ובניקים מסביבך יקנאו בך.

בהצלחה.

אנשים כותבים יפה =]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-01-2007, 15:09
צלמית המשתמש של nimrodf
  nimrodf nimrodf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.02
תגובה צודקת ונכונה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "ראיתי את השיחה הזאת ואני יודע..."

זה בדיוק מה שאני מרגיש, אחרי שלוש שנים של קריעת תחת......
אף אחד לא יכול להבין אותך כמו אלה שנלחמו איתך, סחבו איתך\אותך ,שאכלו איתך מאותה קופסת טונה שברור לכולכם שזה הדבר היחיד שתאכלו ביממה הקרובה, שעזרו לך באלונקה למרות שידעו שאין חילוף, אבל החבר שנמצא עליה צריך להגיע למשפחה שלו, שבכו איתך ברגעים הקשים וברגעים היפים, וידעו לעודד כשצריך, שסגרו בשבילך עוד שבת בשביל שתוכל לראות את אמא שאותה לא ראית חודשיים, רק הם יבינו את הסריטות שלך, ולמה פתאום אתה מתחיל לצחוק כשאתה רואה משהו שממש מזכיר את היום ההוא. יש אנשים שבשבילם אני יתן את החיים שלי.

חברים לכל החיים.
ישן 08-01-2007, 00:14
צלמית המשתמש של samurai
  משתמש זכר samurai samurai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל samurai
מצער לי לומר לך

אבל זה נשמע כמו פרסומת שלא הצליחה.

בוא נגיד שאם הייתי מתלבט אם אני רוצה להתגייס לקרבי או לא, מה שכתבת, לא היה גורם לי לחשוב בצורה שונה.

כ"ה על היוזמה לכתוב ולנסות לשנות משהו, אבל רואים שעוד לא התגייסת ושאתה כותב על דברים שאתה לא ממש מבין בהם. (אמנם הדברים שכתבת נכונים, אבל מצורת הניסוח שלך מבינים שאתה לא יודע על מה אתה מדבר. כמוך, בעצמי כתבתי בעבר, לפני הגיוס, מאמר על סרבנות ומשתמטים, על כמה שזה מחליא.)

לעומת זאת, מה שנכתב למעלה, בתגובה של מישהו ששמו פה, רואים שהבנאדם כתב משהו שחווה על בשרו, הוא אמנם כתב בצורה מאוד מרגשת ומשכנעת אפילו, אבל למרות זאת, לא נכונה בכל מה שכתב. הרבה נכון, אבל גם דברים שגויים תמצא שם.

רק חשוב לי לציין, מי שחושב שקרבי בונה אופי, הוא טועה, זה יכול לעזור אבל זה לא בונה.
אופי בא עם הבנאדם, ככה זה.
דוגמא קטנה היא למישהו שנלחם בצ'צ'ניה, ששם הלכו דברים נוראיים שאתם לא רוצים לחשוב עליהם, ואותו בנאדם היום, לא נראה לך כמו גיבור מהסרטים כמו שאתם חושבים שזה גורם לאנשים להיות. לעומתו, אדם שלא היה בצבא בגלל בעיה רפואית זמנית אמיתית(שברים), אתה רואה אותו כאדם חזק עם אופי קשה, שיודע להחזיר מלחמה תמיד, ובעיקרון אם אתה שואל למי מהם יש אופי של לוחם(או בנאדם שורד לצורך העניין), אתם תבחרו באפשרות השניה.

"I belong to the warrior in whom the old ways have joined the new"

ישן 08-01-2007, 23:23
צלמית המשתמש של samurai

תראה,
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי E1tan שמתחילה ב "הקביעה שלך כזאת נחרצת כאילו..."

כנראה שהמחשב לא רוצה שאני אגיב לך, כי פעמיים כבר כתבתי לך תגובה ארוכה מאוד, ופעם שניה אני בטעות לוחץ BACK עם העכבר וזה חוזר לי עמוד אחורה ואז כשאני עובר קדימה אז זה מחק כבר הכל.

בכל זאת, אתה עוד לא התגייסת, אז אין לך מושג על מה אתה מדבר בכלל.
אני חלק מהמערכת הזו, ואמנם אני לא לוחם, אבל אני יכול להגיד שגם אני טוחן. גם אני סגרתי 49 יום עם 4 תחתונים וגרביים שהייתי מכבס אותם ותולה אותם בזמן שהיו נופלים לי טילים על הראש. אני ישן במקרה הכי טוב 6 שעות ביום, בדר"כ זה 5 ולפעמים גם 4. גם לי יצא לישון שעה וחצי ב47 שעות...

אם אתה חושב שלשמור 4 שעות כשקר לך זה טחינה זו בעיה שלך, כי אלו הם הדברים הפחות בעיתיים בחיים.

מה שאני בא להגיד לך בסופו של דבר, זה שאתה לא צריך ללכת לצבא בשביל לחפש שזה יתן לך משהו. אתה יודע, הרבה אנשים אומרים לי שגאמא זה טוב או שממר"מ זה טוב, אבל איכשהו לעסוק בצבא במשהו שכנראה יתרום לך בעתיד נשמע לי קצת מוזר.
באותה מידה, אם אתה חושב שאם תלך לקרבי, אתה תהיה יותר גבר, אז אתה טועה.

בנאדם צריך להיות לוחם אם זה מה שהוא רוצה, לא אם זה יבנה לו אופי וכמה שמגניב הוא יהיה.
מניסיון, כל מי שדיבר לפני הגיוס שהוא רוצה להיות לוחם פה ולוחם שם, להיות בסיירת הזאת והזאת, להיות הכי סודי וביחידה הכי תותחית, בסוף סיים כג'ובניק שעושה יומיות או לא עושה כלום.
אבל כל אלה שסתמו את הפה ולא אמרו כלום, כל מני פריקים שלא רצו להתגייס או בכלל לא חשבו על צבא, חשבו אולי להיות ג'ובניקים, פתאום אתה רואה אותם לוחמים בכל מני גדודים או בפלס"רים ובשאר הירקות שבסלט.

אז, אני מקווה שהבנת אותי, כי רק רציתי לומר שלהיות לוחם זה ליגה, זה מרגיש יותר טוב מג'ובניק, ככה זה לרוב, אבל צריך לדעת לבחור את הסיבות האמיתיות ללכת בדרך הזו, ולא בגלל שאתה יוצא החוצה ורואה קשיש או ילד משחקים ואז אתה אומר לעצמך, "הקשיש הזה הגן על הארץ בעבר. הילד הזה, הוא חייב להמשיך לשחק!" ואז פתאום אתה הופך למיני רמבו שמאכיל את עצמו סרטים שעכשיו זה תורו, ועכשיו הוא יקבל פלאטופ מקוצרר על ידית הסתערות, מארס, סממן ליזר ופנס אחושרמוטה, סכין קומנדו, אפוד קרמי, מדונה, כובע גרב של קוף טרור וכמה רימונים ועכשיו זהו, מצילים את העולם.

בהצלחה בגיוס, לילה טוב ילד.

נערך לאחרונה ע"י samurai בתאריך 08-01-2007 בשעה 23:27.
ישן 08-01-2007, 23:59
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "תראה,"

אתה לא מבין כמה אני מסכים עם כל מה שאמרת..

כשאני הגעתי לפורום הייתי מורעל תחת..ממש מורעל..כל הזמן זילזלתי בחיילים עורפיים לא משנה באיזה תפקיד..כי "רק קרבי נחשב"...
ושמע,יום אחד מעומס יתר נפצעתי בצורה קשה מאוד שאני בטיפולים בגללה עד היום,ופשוט אמרו לי:תתחיל לחפש תפקיד עורפי שמעניין אותך"..באמת שבאותו הרגע התבאסתי רצח..גם פציעה שמגבילה אותי וגם זה??להיות "ג'ובניק מעאפן??"..
וכמובן שבכל דבר יש צדדים טובים..התחלתי להקשיב יותר לאנשים(תודה רבה לביטיס,U,עידו ולכל השאר ששכחתי את שמם)..
הבנתי שקרבי זה ממש לא כמו שאני חושב..איך שתיארת את ההשקפה של המלש"בים שחושבים שקרבי זה ישר לכבוש את לבנון,לרוץ בגשם כל הזמן ולהראות קשוחים כל הזמן כי הם בקרבי והרגו מלא והצילו חברים מאש חיה וכל שאר הירקות זה בערך מה שחשבתי...לא חשבתי על השמירות בחור נידח בקור כלבים,על שביזות ועל כל שאר הדברים..ידעתי שזה הולך להיות קשה אבל לא התייחסתי לזה..
ולאט לאט הבנתי כמה חשובים החיילים בעורף..שאם לא הם לטייס לא היו מטרות להפגיז, לא היה מודיעין מספיק לפעולות וחיילים היו משלמים בחיים,לא היה ציוד מסודר ומוכן..ובקיצור כל המערכת הגדולה שנקראת צה"ל לא הייתה עובדת..הפנמתי שזה גם טוב וגם שם אוכל לתרום ולהיות גאה במה שאני עושה!כי אתה לא חייב להיות גאה רק אם אתה נלחם בחזית..אתה יכול להיות גאה בזה שאתה מתעקש להתגייס ולתרום בתפקיד הכי משמעותי שאתה יכול,לתת 100% מעצמך,שגם אתה יכול לטחון בשביל לתרום..גם חייל עורפי יכול להרגיש גאה במה שהוא עושה בלי להיות תחת אש או לעבור רובאי וטירונות קשים..
עם הזמן הודות לאנשים שציינתי ו"הודות" לפציעה שלי הפנמתי וחשבתי והגעתי למה שאני היום..אני עדיין רוצה להתגייס לקרבי אבל מהסיבות ,שאני מאמין, הנכונות..וזה ממש לא משנה לי איפה בקרבי..בתותחנים או בשייטת..זה לא משנה..אם השאיפות שלי יתגשמו מה טוב..אבל אם לא זה לא משנה..
אני מאמין שאני הולך מהסיבות הנכונות...אני לא הולך בשביל להחליף גלגל בגשם ולא להתבאס מזה..אני לא הולך בשביל בשביל שמישהו יהיה חייב לי משהו או שאני ארגיש "מעל" אנשים עורפיים בגלל שאני הייתי בקרבי...
אני הולך בשביל החוויות,אני הולך בשביל התרומה כי פשוט ככה גדלתי וזאת האידאולוגיה שלי,אני הולך בשביל להוכיח לעצמי שאני מסוגל כי זה אתגר..ולא משנה אם זה "רק" בגדודים או בסיירת..
יש עוד המון סיבות למה אני הולך(אין לי כוח להמשיך לפרט).
בקיצור אני גם חושב שהפרסומת שהצגתם פה זאת רק פרסומת ולא משקפת את החיים האמיתיים..להתבגר אפשר בכל מקום ותאמינו לי שגם "ג'ובניק" עובר דברים לא נעימים בשירות הצבאי שלי(דוגמא סמוראי).
תעריכו כל אחד ואחד..אני רואה פה המון זלזול ב"ג'ובניקים..אנשים שאשכרה מצטערים שהם "רק" ג'ובניקים...בכל מקום אפשר לתרום ואני לא רואה סיבה אחת להצטער..מי שלא יכול מסיבות אמיתיות לא צריך להצטער..כל אחד חשוב במערכת(להוציא כאלה שמחפשים לעשות מינימום) ולכל אחד מגיע הכבוד הראוי..הרי בלי הטכנאי מטוסים המטוס לא יכול להמריא..כולנו תלויים אחד בשני..
אתם יכולים לראות דוגמא כמה אנשים יש מהפורום שהתגייסו מלאי רעל לקרבי ואחרי כמה חודשים חזרו עם הזנב בין הרגליים..זה כבר לא התאים להם..זה לא היה מה שהם חשבו..בסוף הם מוצאים את עצמם עושים מינימום ויוצאים מהר מאוד מקרבי..כי רעל זה דבר שעובר בשנייה..האדיאולגיה שלך ומה שאתה מצפה מעצמך נשארים..מי שבונה על רעל כדי להמשיך ולסיים מסלול ושירות קרבי שיחשוב שוב..כי לסיים הוא ממש לא יסיים..
רעל הוא דבר לא בריא..הוא גורם לנזק באימוני "רמבו" שחלק מכם עושים פה מתוך אמונה שרק 8 אימונים בשבוע וריצות של 20 ק"מ יעזרו לו להתקבל לשייטת.
הרעל הזה גורם לא לראות את האמת כפי שהיא בשטח..אלא ליצור מציאות חדשה שאתם מאמינים בה שככה השירות הקרבי נראה.
וכל זאת אמר מלש"ב לפני גיוס אז מי שלא מתאים לו מה שאמרתי לא צריך להתייחס..ממש לא כתבתי את ההודעה הזאתי כדי לריב עם אף אחד ואני גם לא מתכוון לעשות את זה.

בהצלחה לכולם!
ובהצלחה גם למי שעושה בגרות באזרחות מחר)

נוב 07.

נערך לאחרונה ע"י gixxer בתאריך 09-01-2007 בשעה 00:04.
ישן 09-01-2007, 07:41
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "תראה,"

רואים שלא הבנת מה שאמרתי

ברור שיש אנשים שמתגייסים וחושבים ישר הם יהיו רמבו, אבל יש גם אנשים שמתגייסים לקרבי שוואלה זה הכי טוב שהם יכולים לעשות הצבא ביקש אותם שם והם הולכים כדי לתרום ומהצד הם נהנים מכל מיני דברים. כמו שאתה אמרת קרביים יותר מרוצים מגובניקים. אז כנראה בכל זאת יש פה איזה עניין שמע מאלה ששמעתי שהיו בגדודים אמרו שהם מרוצים וזה מוסיף המון (אני לא יכול להגיד לך מה כן כי לא הייתי שם) מישו אמר שאתה תצא יותר גבר מהצבא? פשוט האופי שלך רוב הסיכויים ישתנה לטובה תקבל ערכים שרובם טובים.

בקשר לאלה שמדברים יותר מידי שהם רוצים קרבי וזה וזה, אני לא מאמין לזה שכל מי שמדבר בסוף הולך לגוב אולי הוא לא יגיע לאן שהוא רוצה אבל קרבי הוא כמעט בטוח יהיה. תראה את אלה בימי סיירות היו כמה שאמרו שהם רוצים שייטת וקיבלו והם דיברו על זה די הרבה... (בסדר נשאר עוד גיבוש וכו', אבל הנקודה עצמה)

עריכה: הוספה לפיילוט

טוב אתה יצאת כבר מהנושא לגמרי.

ומי אמר שאין צורך בעורף? אפחד לא אמר דבר שכזה (לפחות לא ממני) רק מה שכן צריך לעודד אנשים ללכת לקרבי כל מי שיש לו פרופיל מתאים וחוזק מנטלי מספיק חייב להגיע לקרבי, אין מה לעשות, אם יהיו יותר חיילים כל חייל ירגיש את השביזות פחות יהיה סד"כ גדול יותר לשמירות כל אחד פחות נשחק צבא יותר איכותי ועוד.

נערך לאחרונה ע"י E1tan בתאריך 09-01-2007 בשעה 07:44.
ישן 09-01-2007, 12:50
צלמית המשתמש של samurai

הסיפור איתך בעייתי
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי E1tan שמתחילה ב "רואים שלא הבנת מה שאמרתי ..."

אתה כל הזמן שומע דברים, תתגייס, תבין קצת ת'צבא ואז תגיד לי מה אתה חושב.

נתתי לך את עצמי כדוגמא, יש לי פרופיל 97, במנילה הקרבית שהייתה לי סימנתי שאני רוצה להיות לוחם(סימנתי 5, נדמה לי ככה זה הולך), בראיון אישי הראשון אמרתי שאני רוצה להיות לוחם, גם אני הייתי ביום סיירות וגם אני עברתי אותו וכו' וכו'... אבל בסוף הצבא שיבץ אותי בג'וב, אמנם זה ג'וב במודיעין ועושים שם דברים מגניבים, אבל עדיין, זה לא לוחם.
וכשאני אומר לך שאנשים צעקו לוחם לוחם ובסוף אתה רואה אותם בג'וב, וכאלה ששתקו ועכשיו הם לוחמים, אז אני אומר את זה כי זה מה שאני רואה. תפסיק לספר מה אתה חושב, כי אתה לא מנבא עתידות, בהתחלה תראה איך זה, ואז תדבר.

אם לבנאדם יש אופי חלש, קרבי אולי יחזק לו אותו, אם יש לו אופי חזק, זה לא יזיז לך בשיט.

אתה חוזר על אותה טעות כל פעם מחדש, "ערכים".
תשכח מערכים, ערכים אתה מקבל בבית, מההורים, מהאנשים שגידלו אותך והשפיעו עלייך כל חייך. לא משלוש שנים במערכת שאין בה הגיון.

ישן 09-01-2007, 18:43
  E1tan E1tan אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "הסיפור איתך בעייתי"

החברה בגיל הזה משפיעה הרבה יותר מההורים, מגיל 14 לערך אתה מתחיל להתרחק מההורים ולחפש זהות משלך ככה ש 3 שנים עם חבר'ה בגילך יכולים להשפיע עליך מאוד במיוחד שזה באווירה מיוחדת שכזאת.

טוב בקיצור בוא נסגור בכך שהשפעה של הצבא שונה על כל אחד וקשה לנבא מה תיהיה התוצאה לגבי כל אחד ,בדיוק כמו שהלומי קרבי לא דמיינו לעצמם שהם יהיו במצב כזה, אותו עקרון.

אבל אני עדיין מאמין שלא משנה מה הרוב בקרבי רוכשים ערכים שבגוב אתה לא מקבל כי זאת סביבת עבודה שונה אין מה לעשות!

כמו שברוקר יידע להתמודד עם לחץ יותר טוב מאשר ממממממ מורה נניח..

זה יכול להמשך הדיון הזה ואף אחד לא ייצא צודק במאה אחוז כי על כל דוגמא שלך אני יכול להביא דוגמא וכך הלאה, אז נסגור בכך ששישנינו צודקים : )
ישן 09-01-2007, 08:05
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06

באותו עניין, אצרף כאן מאמר שהעליתי לדיון בפורום צו"ב.

במסגרת עבודתי יוצא לי לשוטט באתרים שונים ברשת, ויצא שנתקלתי לפני כשבועיים במאמר מעניין מאוד באתר מכינת רבין, שמקורו באתר "האייל הקורא".

המאמר פוליטי בחלקו, ולכן לקחתי לעצמי את החירות לצנזר קטעים פוליטיים ולהביא בפניכם את הנקודה המרכזית. בסוף המאמר יש קישור למאמר המקורי, ומי שיחשוק בך יכול לקרוא את המאמר השלם. עם הכותב האלמוני ר' הסליחה על הצנזור, לא היתה לי אפשרות ממשית ליצור עמך קשר.
הנה המאמר לפניכם, ובואו ננסה לשמור על משבצת א-פוליטית, אם ניתן:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הכנה לצה''ל או רעל?

אחת הבעיות הקשות העומדות בפני כל מחנך של גילאי העשרה במדינתנו היא נתוני הגיוס הנמוכים בשנים האחרונות. השבר הגדול שפוקד את העם היהודי בארצו בעשורים האחרונים – התפרקות האתוס הציוני, התנערות המדינה מאחריות לאזרחיה והתעצמות תרבות של אינדיבידואליזם דורסני – לא פסח על תחושת המחויבות לשירות. שבר זה הינו בעיית עומק, שהעמדה כלפי השירות בצה''ל היא רק סממן אחד שלה. לבעיות מסוג זה יש לרוב פתרון עומק ופתרון שטחי.

כמי שעסק לא מעט בתחום זה, אציע כאן הבדלה מושגית בין ''הכנה לצה''ל'' לבין ''רעל''. זוהי הבחנה חשובה לכל העוסק בחינוך גילאי התיכון, המתלבטים בשאלות גיוס ומחויבות למדינה ולעם.

המושג ''רעל'' - מושג החביב על גופי הכנה לצה''ל בצבא (כגון הגדנ''ע, מיצג החילות בתל־השומר ועוד) - מתייחס ליצירת הזדהות רגשית דרך האדרת הכוח והמסגרת הצבאית. ריח חריף של מיליטריזם נודף מגישה זו, ואבסורד הוא שהיא מיוצרת על ידי חיילים וקצינים בחיל המכנה עצמו חיל החינוך והנוער. ההדרכה בגישה זו מאופיינת בעיקרה בניסיון להציג את השירות הצבאי הקרבי כמעין השתתפות בסרט אקשן מרגש, כמשהו נוצץ, יוקרתי וכדאי. תומכי גישה זו גורסים: הצבא סובל מדימוי נמוך, לכן אם ניצור לשירות הקרבי או לצבא בכלל דימוי ''מגניב'', ממילא יעלו נתוני הגיוס ואולי אף נצליח למנוע מצב של בריחת מוחות.

כנגד זאת, כותב ג'ורג' אורוול:

''אחת החוויות העיקריות במלחמה היא, שלעולם אינך יכול להימלט מריחות מבחילים שמוצאם מבני־אדם. מחראות הן נושא נדוש בספרות המלחמה, ולא הייתי מזכיר אותו אילולא נתנה המחראה שבקסרקטין את חלקה לניתוץ אשליותי אני על מלחמת האזרחים בספרד. ... הזוועה העיקרית שבחיי צבא (כל מי שהיה חייל יידע מה כוונתי כשאני אומר ''הזוועה העיקרית שבחיי צבא'') אינה מושפעת כמעט מטיב המלחמה שנזדמן לך להילחם בה. ... הנה אנחנו, חיילים של צבא מהפכני, המגינים על הדמוקרטיה מפני הפשיזם, נלחמים מלחמה שהיא על־אודות משהו, ופרטי חיינו בזויים הם ומשפילים ממש כאילו מדובר בית־סוהר. ... הכדורים מוחצים, הפגרים מסריחים, אנשים שתחת אש הם נפחדים כל־כך עד שהם מרטיבים את מכנסיהם.''

המדריכים לפי גישה זו מתעלמים מהאמת הפשוטה, אותה ניסח אורוול באותו מאמר: ''כדי להישאר בחיים אתה מוכרח לעתים קרובות להילחם, וכשאתה נלחם אתה מוכרח להזדהם. המלחמה רעה, ולעתים קרובות היא הרע במיעוטו.'' הדימוי, לגביהם, הוא הבעיה המרכזית. לא חלילה הסובייקט החושב (על השבר הנוראי שהוא חווה בחייו בתור מתבגר בעולם פוסטמודרני) או האובייקט הנחשב (המערכת הצבאית והכיבוש המתמשך בשטחים, המקשים ודאי על הזדהות עם השירות הקרבי בצה''ל).

למכור את גולני כמו מעדן חלב

''הכנה לצה''ל'' היא ההפך הגמור מ''רעל'' - עיצוב העמדה המוכנה לשירות אך שונאת את הנשק. מבינה את האחריות והמחויבות אך סוגדת לחיים ולבניין ולא לצבא ולהרס. הכנה לצה''ל דורשת תהליך ממושך של בירור ערכי, הפנמה והזדהות עם ערכים של חיים. היא מצריכה הבאת הנער לעמדה בה הוא מבין את אחריותו על עמו, את נחיצותה של המדינה, את הכרחיותו של הצבא, את הסייג של טוהר הנשק (או עמדה בסגנון ''יורים ובוכים'' לשיח לוחמים) למדיניות הצבאית, ואת השאיפה לשלום המונחת ביסוד קיום הצבא (אם אכן בצבא במדינה דמוקרטית עסקינן). לשם כל זאת דרוש תהליך ארוך, שביסודו שיחה חינוכית. כן, עלונים מנייר כרומו, פיצוצים ווידאו־קליפים יכולים למכור את גולני כמו מעדן חלב, אבל לחנך לשליחות... לא ממש. האם הנער שהתגייס לגולני בגלל דימוי שיצר בו איש שיווק שכיר, מצויד במטען הערכי שאמור להעביר אותו את אותן שלוש שנים (או יותר) בדילמות מוסריות קשות ובעומס נפשי כבד?

מפגן האש בסוף אותו ''יום בעקבות לוחמים'', בו הביאו את הנערים לצפות בתרגיל אש של שריון וארטילריה, הינו דוגמה מובהקת לניסיון ל''הרעיל'' את התלמידים על הצבא. הניסיון לצייר את הצבא והמלחמה כמשהו ''סקסי'', כמשהו שניתן למכור אותו, כמשהו מגניב, משרתת בבירור את אותם גופים המרוויחים פוליטית מקיומו של סכסוך, לחימה ופחד. לא מפתיע, בהקשר זה, שהמוח העומד מאחור הוא זה של מר אביגדור קהלני. ברור כי לא מדובר בפתרון עומק לבעיית הגיוס לצה''ל אם כי בטלאי, בפתרון זמני־פרטאץ' שלא יארך ימים, ובטח שלא יביא נער מבולבל בעת קשה לפעול בלב נכון.

ממלכתיות בדם ואש

אנסה לצטט מזיכרוני דברים מנאומו הרהוט של קהלני בסיום מורשת הקרב: ''ניסינו להביא את השלום אבל לא הצלחנו... הדור שלכם ינסה להביא אותה.. אתם לא תצליחו, תנסו, אבל תאמינו לי לא תצליחו''. בהקשר זה ניתן להבין בבירור את הביקור באתר ''קסם הגולן'' - מיצג מגמתי המתעלם לחלוטין מצדדים מורכבים וחשובים של הימצאותנו בגולן. המסר שמקבלים התלמידים הוא ברור: הגולן שלנו לעולם ועד, לחמנו עליו, וחבל על כל יוזמות השלום - לעולם נחייה על החרב. זו הסיבה היחידה להתגייס. יחי הרוויזיוניזם! וכל זה ביום ממלכתי דממלכתי.

חינוך בשירות האגומאניה

בצה''ל, כבכל ארגון, קיימים כוחות מנוגדים המעצבים את אופיו. מחד - חסידי ההפרטה והצבא המקצועי, המנסים בכוח לייבא את רוח הצבא האמריקאי ולהתכחש כליל לייעודו החברתי כצבא עם. מאידך - גורמים פרו־חברתיים, המקדמים את תפקידו של צה''ל כשותף בעיצוב החברה באופן מודע (וזאת בניגוד להשלכות המעצבות ההרסניות שאותם חסידי צבא־מקצועי מתעלמים מהן).

חיל החינוך, שהוא שותף פעיל ביום זה בעל כורחו, ולצדו האגף הביטחוני־חברתי (שגם שינוי שמו מ''אגף נוער ונח''ל'' מצביע על ההצבאה־מיליטריזציה של האגף), נאנסים ביום זה לאמץ את ההקשר המיליטריסטי של הקשר בין הצבא והעם. קרי, חדירה לנימי הנפשות הצעירות ו''הרעלתן''. חיילי חיל החינוך: חיילי הנח''ל בפרק המשימה, המד''נים והמורות החיילות, שמייצגים הלכה למעשה את ההקשר שוחר־השלום, אוהב החיים, של ההכנה לצה''ל, נאלצים לפעול במסגרת ''יום בעקבות לוחמים'' תחת אותה כותרת ואותו אגף, אבל לשרת מגמה הפוכה לחלוטין.

קישור

ישן 09-01-2007, 09:24
  Akula Akula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.06
לצערנו קיימת תופעה מסויימת

משום מה, כבר הרבה פעמים ראיתי את הזילזול הגלוי של הרבה מחברי הפורום, רובם מלש''בים(בידיוק כמוני) כלפי אנשי הדרגים העורפיים.
קודם כל כל הכבוד למי שרוצה לשרת קרבי , סבבה זה פול חוויות יש לך את הגאוות יחידה שלך, ובמבט לאחור אתה תראה שזה תרם לך המון, אבל צבא זה לא רק קרבי. אני מצטער לבשר לרבים מכם אבל כבר מימי האימפריה הרומית לצבאות מאורגנים יש גם שירותי אספקה,מנהלה, ודרגים עורפיים שבלעדיהם הצבא פשוט לא מתפקד. צבא ללא לוגיסטיקה, ללא אנשים המטפלים בכוח אדם ובתעבורת אנשים וציוד, זהו אינו צבא. ויש אנשים שמצבם המשפחתי או הבריאותי אינו מאפשר שירות ביחידה קרבית, ויש גם אנשים עם פרופילים גבוהים,שפשוט לא רוצים לשרת שם, ומשרתים בדרגים העורפיים, זאת ממש לא סיבה לחשוב שהם פחות מהקרביים,רק בגלל שהם רצו והתאמנו פחות בנשק, העבודה שלהם חשובה, ודוגרי אני אודה לכל ג'ובניק(אפילו שיש כמה תפקידים די חסרי תועלת אבל לא ניכנס לזה) על זה שהוא עושה את חלקו כדי שאני אעשה את חלקי, כולנו ניהיה או כבר חיילי צבא ההגנה לישראל, כולם, לא נכתב ש"רק הקרביים חיילים", אז חברה בבקשה, תנו את הכבוד הראוי לג'ובניק מהמודיעין , לג'ובניק מהאספקה, אפילו לקצין שלישות , כולנו ישראל, כולנו באותה סירה, ואחרי הכל כולנו חברים ^^.

ד''א בשביל להימנע מתגובות בסגנון "אני מניח שאתה תיהיה ג'ובניק", אז לא, אני בן יחיד שלא מזמן חתם לקרבי לחטיבת חי''ר מס' 1.()

נערך לאחרונה ע"י Akula בתאריך 09-01-2007 בשעה 09:27.
ישן 09-01-2007, 23:57
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
אתה רציני?!
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Mosho שמתחילה ב "לדעתי אנשים שמתאמנים קשה יותר..."

בוא לא נדבר על מש"קי ממטרות בצריפין, בוא נדבר על תומכי לחימה ואנשי מפקדות (שאתה הייתה קורא להם ג'ובניקים).
אני נותן את כל הכבוד הראוי לקרביים אבל כדאי לזכור שיש אנשים שתפקידם הוא לא להילחם אבל חשיבותם היא עדיין מכרעת והסיכונים שהם לוקחים הם לא מבוטלים. מה גם שהם לרוב לא מקבלים את אותה הערכה על מעשיהם כמו הלוחמים.

כך לדוגמא את אנשי המשטרה הצבאית-מנאיקים, הג'וב של הג'וב נכון? אבל בכיפור כשהקרביים חצו את התעלה אל תוך מצרים מישהו היה צריך לכוון את הטנקים לגשרים, גם תחת אש והפגזה ארטילרית. ואלה לא היו לוחמים, אלה היו מ"צ והם נהרגו ונפצעו ועדיין המשיכו לכוון כוחות.
ומה עם אנשי הלוגיסטיקה? אפסנאים ג'ובניקים לא? אבל כשאחד מהם עם הכשרת הרובאי 02 המסכנה שלו, הציוד הישן שלו והמשאית הלא ממוגנת שלו עוקב אחרי הלוחמים אל תוך השטח וחושפף את עצמו לאש נ"ט, צלפים, מטענים, רק כדי לשמור על כושר הלחימה של הקרביים. מה, לא מסוכן? לא כבוד?
ומה עם הרופא הגדודי ואנשי המרפאה? מפקדה, לא קרביים. אבל כשצריך לפתוח בית חולים שדה או תחנת איסוף פצועים בשטח. וכשצריך להיות צמודים ללוחמים כדי שפצועים יקבלו טיפול כמה שיותר מהר. וכשצריך לנתח בשטח כדי להציל חיים גם אם אתה בטווח הפגזה, מרגמות או אש נק"ל אפילו, מה, לא יצילו חיי אדם?
והחימושניקים שתיקנו טנקים בכל מלחמות ישראל במרחק מזערי מהחזית רק כדי שהקו יחזיק, כדי שהאויב לא יפרוץ. מה, כשהם עמדו אל מול ירי האויב הם היו נחותים ביחס ללוחמים?

מצטער שאני מתנפל ככה, אבל תבין שיש הרבה אנשים שעושים עבודה חשובה ובשעת הצורך גם יצעדו אל תוך קו האש כדי לעזור לחבריהם הלוחמים. וכשהם יחזרו הבייתה יהיו אנשים (שכנראה אתה בינייהם) שלא יתנו להם חצי מהכבוד וההערכה שהם נותנים לצנחן שלולאי ה"ג'ובניקים" האלה כבר מזמן היה גופה נרקבת אי שם בלבנון.
ישן 10-01-2007, 00:47
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Mosho שמתחילה ב "אנשים שמקריבים משהו, שמסכנים..."

אני בספק שחפ"ש בחי"ר באמת טורם יותר לביטחון המדינה ותושביה מאשר חבר שלי בממר"ם או קצין חקר מודיעין או אפילו קצין לוגיסטיקה בגדוד. אבל זאת דעה שלי.
הבעיה בחשיבה היום היא שאם אתה ישראלי בריא בגופך מקומך בקרבי, כמה שיותר קרבי.
כולי תקווה שאני אזכה לראות את היום שאנשים יאמינו ויכבדו את השיטה של:
יש לך רגליים חזקות-חי"ר.
יש לך ידיים חזקות-תותחנים.
יש לך יכולות ניהול-קצונה בלוגיסטיקה.
יש לך אהבה למחשבים-ממר"ם.
אתה טוב בלעבוד עם אנשים-שלישות.
אם יום אחד לא רק הצבא אלא גם העם יחשוב ככה, לא רק הצבא יעבוד באופן יעיל יותר אלא גם נימנע מויכוחים מטופשים בסיגנון למי יש גדול יותר.

לילה טוב.
ישן 10-01-2007, 11:38
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "השאלה אם מה שאנחנו חותרים..."

אני לא חותר לכלום.
מבחינתי - השירות צריך להישאר בגדר שירות חובה, וגם מי שרוצה ומי שלא רוצה (מסיבותיו הוא) צריך לשרת לפי חוק.
תגדירי "לאלה עם האידיאולוגיה". לדעתי - בנאדם בן 18 לא ממש יכול לקבוע את האידיאולוגיה שלו. זה משהו שמתפתח עם הזמן, ומושפע מגירויים סביבתיים.
למעשה, נוצר מצב, שאותם בני נוער מושפעים מהתדמית המיליטריסטית של ישראל, ונכנסים להם רעיונות לראש שהם לאו דווקא נכונים.
תשאלי את רוב המורעלים-מגני-המולדת-משיבי-הארץ שיש פה מה צריך לעשות עם הערבים. אני חותם לך ש-75 אחוז לפחות מהם יענו תשובה, שבואי נקרא לה פשיסטית משהו..
גם אם הם יתחמקו, ישקרו, או יסובבו את האמת - זה מה שהם חושבים.
ישן 10-01-2007, 11:51
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "ילד בן 18 יכול ועוד איך..."

לדעתי, ילד בן 18 לא יכול לגבש לעצמו אידיאולוגיה משלו, כיוון שהוא עדיין מושפע יותר מדי מגורמים חיצוניים (ראי ערך "שרופה על ג'סי מקרטני" למשל, נו באמת..), ולמעשה, כמו שאת בעצמך הגדרת בתחילת התגובה - הוא עדיין ילד.
בהרבה מאוד מקרים, עמדה של בוגר אחרי צבא (גיל 22, נניח) שונה לחלוטין מעמדה של מלש"ב בן 18.
לגבי הגלישה לפוליטיקה, באמת שלא התכוונתי, זאת דוגמא קיצונית (בכוונה) שהייתה לי בראש, ופשוט קשורה לעיקרי התגובות שלי, בעיקר בהקשר האידיאולוגי.

ברמת העקרון - אני מאמין שכל מלש"ב צריך לעשות חושבים טוב מאוד עם עצמו, ולהחליט למה באמת הוא רוצה לשרת כחייל קרבי. אם זה מבחינה אידיאולוגית נטו - אשריו, אבל אם זה בגלל שבתיכון לא ממש התייחסו אליו, והסדרה האהובה עליו היא צוות לעניין.. אז שלא ינסה להסתיר זאת.
הבעיה היא, שלא הרבה בני נוער מסוגלים להגיע לרמה כזאת של פתיחות כלפי עצמם..
ישן 10-01-2007, 13:41
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "כנראה שברמת ה"ילד בן 18" נאלץ..."

בסופו של דבר - לא.
כי בתכלס, מתישהו גיל 18 מגיע, והבחור מתגייס לצבא וחווה אותו באמת, בלי סיפורי קרבות ובלי הדוד של האמא של החבר.
כשהוא ייצא משם, הוא ייצא בנאדם אחר, שלא בהכרח יסכים עם מה שהוא חשב בגיל 18, לפני שהתגייס, ויראה דברים מנקודת מבט שונה.
ולכן נשאלת השאלה, האם זה חיוני שיהיו אשכולות כאלה בפורום? כי למעשה האשכול הוא פשוט עוד כלי של שטיפת מוח (שאני לא אומר כרגע אם היא נכונה או לא).
מבחינת המלש"ב כרגע - לדעתי כן. יש כאלה שניגשים לצבא ולשירות קרבי בגישה שהיא לגמרי לא נכונה. הרבה רצון טוב זה סבבה לגמרי, השאלה היא האם הם מבינים לגמרי את המניעים שלהם? וזה דבר שיכול לעזור להם להתגבר על המכשולים שבשירות קרבי, ולהעביר אותו יותר בקלות.
ישן 10-01-2007, 13:49
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "בסופו של דבר - לא. כי בתכלס,..."

בוא נסתכל במה נפתח האשכול בכלל:

צא החוצה,סתכל סביב.ילדים,קשישים,מבוגרים.כל אלה רוצים לחיות פה.חלקם,אם לא רובם לחמו פה ובזכותם אתה,אני וכל חבריי הפורום חיים פה .
אז נכון,אנחנו נתקשר הביתה בוכים כל יום,אז נכון יטחנו אותנו בשמירות,אז נכון נהייה שבוזים,אז נכון המפקדים ייתנו לנו הרגשה שאנחנו לא שווים כלום.
אבל ,וזה אבל גדול זה תורך,תורך להגן על אלו שהגנו עלייך עד לא מזמן,תורך להגן על המולדת שלך,תורך לשמור באיזה חור בצפון כדיי שהילד הקטן בן החמש מהמרכז יוכל לישון בשקט.

אני לא רואה כאן משהו לא נכון. אמנם צירוף המלים גובל בדמגוגיה בגרוש, אבל עובדתית- הכל נכון.

ישן 10-01-2007, 11:53
  E1tan E1tan אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "זה מטופש להסתיר את זה בתור..."

אוי אתה אומר שכל האנשים שהולכים לקרבי הולכים בשביל הקטע של הגנת המדינה?
קשה לי להאמין שהמצב הוא באמת כזה באיזורים העירוניים. לדעתי הרוב שהולכים לקרבי זה לחפש אקשן חיים עצמאיים להכיר אנשים חדשים לנסות משהו מיוחד ובשורה התחתונה הגנה על המולדת (ולא משנה כמה הם אוהבים אותה, אני נניח לא רואה את עצמי חי במקום אחר מישראל ואם תשאל אותי למה אני רוצה קרבי זה יהיה בין הנימוקים האחרונים שאני אתן לך וככה כמה מחבריי)

עריכה:

חח שהמשכתי לקרוא את האשכול ראיתי שהתייחסת יותר לקטע של האינטרסים האישיים, אז סליחה לא הבנתי את כוונתך בהתחלה.

אבל הרוב היום לדעתי לו מסווים את זה...(בעיקר העירוניים)

נערך לאחרונה ע"י E1tan בתאריך 10-01-2007 בשעה 11:57.
ישן 11-01-2007, 19:10
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "זה מטופש להסתיר את זה בתור..."

כל תחושת שליחות הקרבה וכו' אפשר להציג בצורה רדודה כזו.
כמעט כל אידאל, אהבה, חזון וכו' אפשר להציג בצורה צינית כזו.
נעבור למה שאני רוצה להגיד, תתפלא, יש אנשים שמחונכים בבית לפטריוטיות, ללאומיות ולאהבת הארץ.
אתה יכול להסתכל על זה בתור "להעביר" שלוש שנים, ואתה יכול להסתכל על זה אחרת, על תרומה למדינה שאנו מחוייבים בה. לא רק מבחינה חוקית, אלא מבחינה מוסרית ואנושית.
אני נגד ההרעלה המאסיבית הזאת, רעל זה דבר ילדותי וחולף. כי זה נכון, עם הזיעה נשטף הרעל, שאתה רץ וקשה וכואב מתחילים להסתכל על דברים מנק' אחרת. מצד שני, אני נגד להפוך את זה לעיקר, אבל אין לי בעיה עם ההרגשה הזו. כל עוד זה לא מנווט למטרות רעות. עם השירות הצבאי לפעמים מגיעה הפוזה הסרקסטית והגברית לכאורה, לפעמים עד כדי פלצנות מזוויעה, מי שהופך את זה לרצון שלו לגיוס זו בעיה, אבל טבעי שנרגיש ככה, במיוחד הגברים שביננו.
לדעתי צה"ל יכול להפוך גם את החיילים לאזרחים טובים יותר, לאנשים ערכיים יותר, מעריכים את החברים שלהם יותר. בשירות קרבי הצדדים האלו יותר בולטים. יש על זה מאמר שקראתי בזמנו של מוטה גור, אבל שוב זה לא העיקר. אנחנו צריכים צבא, אנחנו צריכים הגנה. זהו.
כל התגובות, לדעתי פטתיות, על מה השירות הקרבי או ביחידה מובחרת יכול לתרום לך כאדם מוסטות מהנק' האמיתית. מי שהולך לצבא מהסיבה הזו פשוט מזוכיסט, שלוש שנים מהחיים, לאכול הרבה חרא, לפעמים לבכות מקשיים, למה? בשביל מה? גם אם אני אשלח אותך בלי מים למדבר לשבוע ותשתבה ממעיינות בדרך זה יחשל אותך ויוסיף לך הרבה. זו הסתכלות אגואיסטית ורדודה לטעמי.

עריכה: לא הבנתי את מהלך הדברים נכון, מתנצל. בכל אופן, קחו את התגובה הנוכחית לתגובה שלי בנושא כולו.

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 11-01-2007 בשעה 19:15.
ישן 10-01-2007, 11:49
  משתמש זכר mp_phonix mp_phonix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
לול ?
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "אתה מהווה דוגמא מעולה לכל מה שאמרתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור
תראה איזו השפעה יש למילים שכתבתי, אפילו שאתה יושב בבית ואני בבית הסטודנט באונ' בן גוריון.
ראית כמה קל היה להשפיע עליך, וכמה קל היה "להוריד לך את החשק?"
במקרה של אידיאולוגיה, ואמונה אמיתית - לא משנה מה הייתי אומר, אתה היית נשאר נאמן לדעותיך.

אני נשאר "נאמן לאמונותי ודעותיי" בלי קשר למה שאת אומרת.
זה מרגיז, פשוט מרגיז שבאים אנשים כמוך ואומרים "eh, אתם הולך לקרבי בשביל הפוזה ובשביל להרגיש גבר גבר ואתה סה"כ הולך לשם בשביל אינטרסים אישיים".

עלה על דעתך אולי שיש אנשים שמוכנים לתרום בלי לחשוב על מה הם הולכים לקבל חזרה ?
או שחשבת שכולם כמוך ?
ישן 10-01-2007, 12:09
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

מה הקשר?
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "[QUOTE=נור]בקשר לשיעורי..."

זכותך לא לקבל את מה שאני אומר, אבל מה הקשר בין זה לבין הטענה שלך ש-"אני חושב שאני חכם?"
שלא לדבר על זה שבאותה נשימה, ובדיוק שנייה אחרי שטענת שאני פה זה שחושב שהוא יודע על אחרים - פירטת לי את הסיבות שבגינן כביכול הלכתי לעתודה.

סתם כי בא לי לחפור על עצמי, רוצה לדעת למה הלכתי לעתודה?
כי יש לי בעיה רצינית של נתינה, ואני מסוג האנשים שמסוגלים לתת עוד ועוד ועוד, עד לרמה שזה מציק, ובגלל זה הלכתי ללמוד מקצוע קשה (מבחינה מקצועית) כמו רפואת חירום, ואני יודע טוב מאוד שבתפקיד שאעשה (פאראמדיק) - אני אשחק את עצמי ברמות מטורפות, כי פשוט ככה אני, ואני אעזור למטופלים שלי הרבה יותר משאעזור לעצמי, וכן, זה נובע מאינטרסים אישיים - שאותם הבנתי ולא אפרט אותם כאן.
ישן 10-01-2007, 12:13
  משתמש זכר mp_phonix mp_phonix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "מה הקשר?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור
זכותך לא לקבל את מה שאני אומר, אבל מה הקשר בין זה לבין הטענה שלך ש-"אני חושב שאני חכם?"
שלא לדבר על זה שבאותה נשימה, ובדיוק שנייה אחרי שטענת שאני פה זה שחושב שהוא יודע על אחרים - פירטת לי את הסיבות שבגינן כביכול הלכתי לעתודה.

סתם כי בא לי לחפור על עצמי, רוצה לדעת למה הלכתי לעתודה?
כי יש לי בעיה רצינית של נתינה, ואני מסוג האנשים שמסוגלים לתת עוד ועוד ועוד, עד לרמה שזה מציק, ובגלל זה הלכתי ללמוד מקצוע קשה (מבחינה מקצועית) כמו רפואת חירום, ואני יודע טוב מאוד שבתפקיד שאעשה (פאראמדיק) - אני אשחק את עצמי ברמות מטורפות, כי פשוט ככה אני, ואני אעזור למטופלים שלי הרבה יותר משאעזור לעצמי, וכן, זה נובע מאינטרסים אישיים - שאותם הבנתי ולא אפרט אותם כאן.

נו אז יופי לך שאתה הולך להיות פאראמדיק ושאתה רוצה לתרום לאנשים אחרים.
תפסיק לטעון שאנשים שהולכים לקרבי זה כאלה שלא רוצים באמת לתרום למדינה ולא הולכים בגלל סיבות במו אהבת המדינה וכו' אלא רק בגלל כל מיני אינטרסים של להיות "גבר גבר".

רק בגלל שמישהו הולך כקרבי אז הסיבות שלו ללמה הוא הלך לקרבי יותר "נחותות" ממישהו שרוצה להיות פראמדיק ?

[זה מה שמשתמע לי מהדברים שלך]

כי מה שאני מבין ממך שכל מי שהולך לקרבי הוא ילד קטן ומושפע שלא מבין כלום מחיים שלו וכמובן וכמובן שלא יכול לפתח אידיאולוגיה מכיוון שהוא רק בן 18.
ישן 10-01-2007, 23:43
  gpc gpc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
עוד מלש"ב שהולך לקרבי..., מעוניין שתפנימו קצת.!
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "אמנם"

נתחיל בכך שכן!, אני הולך לקרבי... למה אני הולך לקרבי?!
לא יודע..., פשוט כי זה מה שנראה לי לנכון, יש לי פרופיל 97, שלחו לי מנילת יח"ש, וסימנתי את מה שסימנתי... אני אף פעם לא התיימרתי להגיד שאני אהיה רמטכ"ל ואני גם אף פעם לא חשבתי על זה שאני אהיה ג'ובניק... אני מוכרח לציין שבעיניי ג'ובניק היא הגדרה כוללת מידי..., יש לי חברים שהם כביכול ג'ובניקים... אבל הם סוגרים 17-4 ו18-3 הם משרתים במודיעין.. והם עושים מה שאומרים להם לעשות.. בעיני אלה לא ג'ובניקים... ג'ובניקים זה סוג אחר של אנשים... ואלה הם גם רוב הג'ובניקים..:

ג'ובניק מבחינתי זה אדם שהולך עם הפרופיל 97 שלו וממציא מליון ואחת סיבות מדוע הפרופיל שלו הוא בעצם 64.
ג'ובניק זה אחד שמקבל שבוע שבוע יומיות בקריה וחושב איך הוא יהפוך את זה ל5-9...
ג'ובניק זה אחד שכשאתה אומר לו צבא הוא בכלל לא חושב על מה זה צה"ל אלא הוא חושב רק מתי צריך לקום מחר בבוקר...
יש לי אלף חברים כאלה, אני יכול אפילו להגיד שלצערי, אבל אלא הם חבריי הטובים ביותר...

אני לא אומר שקרבי זה יותר טוב מג'ובניק... יש אלף ואחד ג'ובניקים שעושים עבודות קשות מאוד וטוחנים שמירות וכו' וכו'...
אבל דבר אחד אני כן יכול להגיד.. אני אישית מעריך יותר קרביים... למה?, ככה!!

לכל תפקיד יש את היתרונות שלו ואת החסרונות שלו, מיותר בהחלט לציין את היתרונות של הג'ובניקים על פני הקרביים... היתרון היחידי שמקבלים הקרבים על פני הג'ובניקים זו את הגאווה הזאת והערכה הזאת שאדם פשוט מהמניין כמותי נותן להם... היתרון של אחד שטוחן עכשיו שמירות במחסום בעזה זה שבעוד עשרים שנה הילדים שלו יתחילו להבין קצת איפה הם חיים וכשהם ישאלו אותו איפה הוא שירת בצבא הוא יוכל להגיד שהוא היה לוחם!!

אני אישית מעריך הרבה יותר את חבריי הלוחמים מאשר את אלה הג'ובניקים שמחפשים פעמיים בשבוע ללכת לקצין עיר ולהוציא עוד כמה גימלים... אני קצת נגעל לשמוע את כל הדעות שלכם, סמוראי, נור וכל היתר... אז אומנם אני צעיר כביכול (הייתי בדח"'ש) ואני מתגייס רק במרץ... אבל אני פשוט מזועזע מהתגובות שלכם... כמו שאמרתי לכל תפקיד יש את היתרונות שלו ואת החסרונות שלו... היתרון של הקרבי זו הגאווה.... היתרונות של הג'ובניקים זה התרונות שלהם...

תנסו להשוות את כל החסרונות שבלשרת כקרבי לעומת החסונות בתפקיד של הג'ובניק... לא בר השוואה בכלל..

אז לקחת מהלוחמים את הדבר היחידי שהם מקבלים על זה שהם מסכנים את חייהם, שזוהי הגאווה שלהם ולהגיד שבעצם הם שווים בדיוק כמו ג'ובניקים (אם תרצו או לא אתם יכולים לבכות עד מחר אבל לפחות בעיני זה לא ככה ואני מאמין שיש עוד רבים וטובים שחושבים כמוני...) זה ממש לא בסדר...

לסיכום דבריי: אחד מהיתרונות בלהיות לוחם זוהי היכולת להתגאות בזה... אך להגיד שזוהי הסיבה היחידה שאנשים הולכים לקרבי זוהי פשוט בושה וצרות עין... לתשומת ליבכם...

נ.ב
לנור, עם על הכבוד לי אליך גם אתה מיהרת לציין שהינך יושב בבית הסטודנט, אתה יכול להגיד מה שתרצה אך ולדעתי זוהי היתה פשוט הצהרה על כך שאה סטודנט... כל הכבוד לך, תאמין לי שאני גאה בך... כשאני אגדל גם אני בעזרת השם אתגאה בכך.. אך יחד עם זאת אני יותר מבטוח שזוהי לא הסיבה שנהיית סטודנט... זוהי אחת מהפריבילגיות שניתנו לך בהיותך כזה... על אותו משקל כך גם ההשרות בקרבי...

נספח:
במהלכה של התגובה דיברתי עם חבר באייסי, זהו פרוטוקול השיחה... אני מוכרח לציין שזה היה עניין של מזל אך יחד עם זאת זה פשוט בא להוכיח את טענתי על הצד הטוב ביותר....:

אני

כה אחי הוא עכשיו אומר לי על זה...
אולי תבוא גם?

appendGroupMsg();endGroupMsg();endGroupMsg();conve rsationStart("12:34:34 AM"); חבר שלי
1/11/2007 timeRep('12:34:34 AM'); 12:34

לא אחי אני לא יכול יש לי תור מחר לנוירולוג בבוקר אני רוצה להוריד עוד פרופיל

appendGroupMsg();endGroupMsg();endGroupMsg();conve rsationStart("12:36:44 AM"); אני
1/11/2007 timeRep('12:36:44 AM'); 12:36

אהה סבבה כמה יש לך עכשיו?

appendGroupMsg();endGroupMsg();endGroupMsg();conve rsationStart("12:37:02 AM"); חבר שלי
1/11/2007 timeRep('12:37:02 AM'); 12:37

72..

appendGroupMsg();endGroupMsg();endGroupMsg();conve rsationStart("12:39:31 AM"); אני
1/11/2007 timeRep('12:39:31 AM'); 12:39

סבבה אחי בהצלחה...
ישן 11-01-2007, 04:44
  gpc gpc אינו מחובר  

יכול מאוד להיות שאתה צודק...
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "אוקיי..."

אבל דבר אחד אתה צריך להבין...
כאשר מלש"ב בן 17 מחליט להתגייס לחי"ר הוא לא יודע בדיוק לקראת מה הוא הולך...
הוא פשוט יודע שהוא הולך לסכן את חייו למען המדינה... זה נשמעא פאתטי ומצוץ מהאצבע אבל ככה זה...
אחת הפריבילגיות שיש לאדם שכזה זה לפחות להתגאות בזה...
אז אתה אומר ובצדק שיש הרבה לוחמים שלא עושים יותר מידי כלך היום... אני תומך בזה אני מכיר עשרות לוחמים שלא עושים כלום כל היום...., אבל יש שני דברים שאתה שוכח... כשהג'ובניקים מהקריה עברו את הקייטנה שנקראת טירונות 02, האנשים שהזכרת עברו טירונות ואימון מתקדם קצת יותר קשים...
והדבר השני שאתה שוכח זה שאם מחר חס וחלילה פורצת מלחמה אותם אנשים שהזכרת הם אלה שילחו להילחם ולהגן על המולדת...(שוב, כמה שזה נשמע פאתטי ומצוץ מהאצבע זה פשוט נכון!!) ולא חבר שלי שהוא מאבטח מתקנים...

אז שוב הג'ובניקים, כבודם במקומו מונח, אך אני עדיין מעריך את הלוחמים יותר... קרא לזה צרות עין או קרא לזה איך שבא לך... כשאני רואה קומתה אדומה באוטובוס אני ישר מתמלא גאווה באותו אדם... כומתה שחורה פשוט לא מסיבה את תשומת ליבי....

לסיכום:
מי שג'ובניק וטוב לו עם זה אז סבבה... יכול להיות שאתה תעשה את התפקיד הכי חשוב בארץ, אך עדיין לא יעריכו אותך כמו את החי"רניק...(לפחות אני), זה לא הוגן, אני יודע, אבל ככה זה... מי שמתגייס מתוך אידיאולוגיות מסוימות (מעטים לדעתי) אז סבבה... אבל מי שרוצה להתגייס כלוחם רק מתוך גאווה אז זו זכותו המלאה ולדעתי זה פשוט לא מתקבל שאנשים מסויימים פוסלים את זה ומורידים מגאוותם של הלוחמים... בטענה שהם בדיוק כמו ג'ובניקים.... נור ציין קודם על כך שהלוחמים מתגייסים לקרבי מתוך אינטרסים.. זכותך לחשוב איך שאתה רוצה... אם לשרת את המדינה שלך ולטחון שלוש שנים רק בשביל לקבל את הגאווה שמגיע לך זה שירות אינטרסים אז עדרבה...

ומכאן לכל אחיי הצעירים...:
קראתי מספר תגובות של מלש"בים שירד להם הרעל מלשרת כלוחמים...
אז אומנם לא כולם חושבים כמוני וראינו מספר לא דל של ג'ובניקים ושאר ירקות שטענו שקרביים שווים לא יותר מג'ובניקים...
אבל אני יכול להגיד אישית שאני מעריך את חבריי הלוחמים הרבה יותר מאשר את חברי הג'ובניקים...
ותאמינו לי שאני לא היחיד... אם גם אתם חושבים כמוני אז אל תוותרו לעצמכם ותשרתו כלוחמים...

"הכאב הוא זמני... הגאוווה(!) היא נצחית"
ישן 11-01-2007, 23:32
צלמית המשתמש של samurai

תחשוב על מה שכתבת
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי gpc שמתחילה ב "יכול מאוד להיות שאתה צודק..."

ותבין שזה דיי טיפשי.
אתה חושב שלעבור טירונות 05, אימון מתקדם 07, שלב ב' ועוד כל מני דברים זה החלק הקשה? אנחנו מדברים פה על משהו פיסי, משהו פיסי אפ'פם לא היה קשה מדיי. בוא נאמר שאני יכול לקחת חבורה של ילדים שמנים מפגרים ולהפוך אותם ללוחמים דפ"רים שיוכלו לרוץ ולירות.
אתה רואה כומתה אדומה וזה עושה לך גאווה, אבל שחורה לא? למה מה עם לוחמים שיש להם כומתה שחורה? אין כאלה?
כמו כן, אתה יודע שיש אפילו ג'ובניקים שיש להם כומתה אדומה ונעליים אדומות וכל מני חארטות והם לא עושים כלום חוץ מרוח. יש כל מני טבחים שיש להם נעליים וכומתה אדומות, גם כל הג'ובניקים ב 76 שיושבים בסירקין גם להם יש כומתה אדומה ונעליים אדומות, גם יש להם מקוצר עם קנה מעובה, אתה הרי לא תחשוב שהם ג'ובניקים כי הם נראים מגניב.
בוא נאמר שאם תראה אותי באוטובוס, לא תחשוב שאני ג'ובניק גם, אני מסתובב רק על ב' ,או על אזרחי כשבא לי, והרי יש לי פלאטופ, אז אני? ג'ובניק, לא... אבל מה בתכלס? כן... עזוב שאני טוחן 20 שעות עבודה ביום, ולפעמים שאני לא ישן בכלל, או שסגרתי במלחמה 49 יום עם 4 תחתונים בלי להיות בבית, טוב נו ת'אמת יצאתי אחרי 35 ליום הביתה. או במלחמה שלא הייתי ישן 34 שעות לפעמים, בלחץ אדיר.
תראה, אני לא חושב שכל לוחם, בגלל שהוא רץ וסחב ועשה מאמצים פיסים במשך 10 חודשים ואחרי זה הוא טוחן שמירות, צריך לקבל יותר כבוד ממישהו שטוחן כמו שטוחנים אצלנו.
כי אותו לוחם לא היה צריך ללמוד ולקרוא בסביבות ה 5000 עמודים בערך בחודש, כשאתה יושב מהבוקר עד הלילה כל הזמן קורא וקורא וקורא ורק מנסה להבין ולהכנס לעניינים, ואז שאתה מסיים, פתאום אתה מגלה שאתה מתחיל לעשות את התפקיד שלך רק עוד 8 חודשים, כי עד אז אתה גם כל היום לומד ולומד ולומד כל דבר קטן שקשור לטרור, שקשור לתפקיד, שקשור להשמדה, כי זה מה שאתה עושה, משמיד.
אני רק בא לומר לך שהשיקולים שלך למישהו שיש לך אליו גאווה או לא, הם מוטעים, והם מונעים רק מייצר של הירואיזם.

נערך לאחרונה ע"י samurai בתאריך 11-01-2007 בשעה 23:37.
ישן 12-01-2007, 03:20
  gpc gpc אינו מחובר  

אתה צודק במליון ואחד אחוז!
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "תחשוב על מה שכתבת"

אתה פשוט צודק!,
לצערי, הכנוי גובניק הוא כללי מידי,
כפי שאמרתי כבר קודם.., ג'ובניק מבחינתי הוא לא אדם כמוך שטוחן פקודות ועושה מה שאומרים לו,
כל טיפש צריך לדעת שקושי הוא לא פרמטר המקביל לפיזיות..., ישנם דברים הרבה יותר קשים מקושי פיזי, אני לא מאחל לאף אדם לחוות קשיים מנטלים וכדומה כי אז הוא יווכח שהקשיים הפיזיים הם לפעמים לא יותר מבדיחה עלובה... אז אומנם,הלוחמים פועלים פיזית קשה יותר מגובניקים,אבל בכל זאת אין ספק שאתה צודק...

הכוונה שלי היא לג'ובניקים האמיתיים, אלה שמורידים פרופיל ונלחמים כדי לקבל יומיות ולמעשה אלה שנלחמים כמה שיותר עלמנת לעשות/לתרום כמה שפחות...

לסיכום דבריי, אין ספק שהינך צודק, ישנם דברים קשים יותר מלשרת בקרבי, אך אם נחזור לנק' ההתחלה של הדו-שיח, לחוש גאווה כלוחם זו היא זכות, זו אחת מהפריבילגיות היחידות שניתנות ללוחמים, אם אנשים מן המניין לא היו מכבדים טיפה יותר את הלוחמים אני מבטיח לך שכמות הלוחמים היתה יורדת בצורה משמעותית, זהו מצב עגום, אני יודע, אך לצערנו זה המצב כיום, זכותו של כל מלש"ב שרוצה לשרת בקרבי להתגאות בזה, וגם אם הוא לא עושה זאת מתוך אידיאולוגיות של שמירה על המולדת, אין זה אומר שהוא לא עושה זאת מהסיבות הנכונות... אף אחד לא יכול להחליט בשביל אף אחד אם הסיבות שהוא משרת כקרבי הן נכונות...,
אני מבין את דברייך, אני לא אטום כלל, אך נסה גם אתה להבין מדוע הינני מצודד במלש"בים רבים שהגיבו פה קודם... בסופו של דבר כל אחד שמוכן לשרת בצה"ל כלוחם ראוי לקבל "כל הכבוד" ואת ברכת הדרך, זוהי לפחות דעתי, לשמוע חיילים ואף משוחררים שבאים בטענות שהסיבות שלהם לשרת כלוחמים הם אינטרסנטיות ולא נכונות זה פשוט צורם..., לפחות לי ואני מאמין שלעוד רבים וטובים...

אני מניח שהויכוח הזה מיצה את עצמו, לדאבוני, זהו אחד מיני ויכוחים רבים שלא יכולים להיפתר בצורה חד משמעית, הזלזול של מלשב"ים כלפי ג'ובניקים היא תופעה נפוצה ומצמררת, אני לא מצודד בה ואני חושב שהיא מגעילה ביותר, אך יחד עם זאת אני יותר מבטוח שזלזול כלפי לוחמים מתוך קביעה שרבים מהם לא עושים זאת מתוך "הסיבות הנכונות" היא טיפשית ולא ראויה, בטח שלא מפיהם של אנשים שכבר חוו צבא.

בברכת המשך יום נעים, GPC.
ישן 12-01-2007, 00:00
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "עתודאי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור
בקשר לשיעורי פסיכולוגיה - הקורס פשוט היה ממש "mind opener" בשבילי.

ברור שזה נשמע צורם, אבל אין ברירה אלא לקבל את העובדה שכל נתינה \ עזרה לזולת - באה לשרת אינטרסים אישיים ועצמיים שלך.

צודק במליון אחוז, אם תתחיל לבחון כל מעשה שלך בסופו של דבר תגלה שעשית אותו בשביל אינטרס מסוים שלך.

למרות שאני גם בגישה של "קרבי זה הכי אחי" ואני לא סובל את אלה שבכוח לא רוצים לעשות כלום (ואני לא מדבר על העורפיים שאותם אני מאוד מעריך)

אבל שאתה מסתכל בתכלס את הסיבה שלך להתגייס לקרבי
אז תמיד יסתתר שם איפשהו משהו שיתן לך משהו בין אם זה חישול באופי, הכנה לחיים אזרחיים וכו' יש בזה משהו! ומעבר לרצון להגן על הארץ (שזה הדבר העיקרי שדוחף אותי לשרת) יש גם את כל שאר הדברים הקטנים האלה שאני חושב שהצבא יצמיח לי תועלת ממנו, חישול האופי, מיצוי עצמי, הכנה לחיים וכדומה... כל אחד רואה את זה אחרת

ובאמת הכי חשוב, מי שהולך לקרבי שילך מהסיבות הנכונות! ולא כי כל החברים שלו הולכים לקרבי ומה יגידו ובלה בלה בלה בלה בלה.....

ישן 10-01-2007, 14:08
  MeGaTal MeGaTal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06

אני בעוד כחודשיים 18 ,

אני לא מודע לגילך אך אין שום ספק בליבי שמחשבות הנוער לגבי שירות בצבא שונות מאיך שתיארת אותן ...

היום לידיעתך האנשים שכיביכול נחשבים ל"גבר גבר" (לא אומרים פצצות!! ) הם אלו שמתגייסים להיות גובניקים לתפארת מדינת ישראל ...

אז במקום לרשום דברים שאינם נכונים, אני מציא לך (אם הנושא באמת מטריד אותך ) לעשות מחקר קטן ולראות שהכיביכול "גבר גבר" יימצא באיזה שהיא קירייה ...

אני כמשל"ב (חובלים !!) חשבתי מה יצא לי מקרבי?? סתם אוכל חרא כל היום אבל דווקא אז אני רואה בחדשות: "שלושה חיילי גולני נהרגו במהלך קרב עם חיזבללה " ולאחר מכן "מסוק הופל בשמי לבנון טכנאית מוטסת (ששמה אינו חושב) נהרגה כתוצאה מהתרסקות זו " כילד (כן כן אני עדיין ילד) בן 18 זה לא קל במיוחד כשאני עומד לפני גיוס אבל תמיד המחשבה הקטנה למה להם יש את האומץ להיות גיבורים ולי לא למה הם מבזבזים את החיים שלהם לעזאזל !!? , למה הם צריכים להיות שמה בתקופה הכי קשה בחיים שלהם בעוד שאני יושב פה ומסתכל בלי שום יכולת להשפיע ?

אחרי זה שום דבר לא יכול להסיט אותי מקרבי כי אחרי הכל אנחנו מאותו עם !! כולנו עוברים את האותן חוויות ,אותן אסונות כולנו בסופו של דבר אחים (כמה שזה ישמע קיצ'י)
עם נבחרת ישאל תנצח את אנגליה כולנו נשמח גם עם חלק גדול מהעם לא מבין בכדורגל ...
מדינת ישראל זה לא אהוד אולמרט זאת לא שולה העוזרת שלו ובטח לא חברי הכנסת זה כולם !! אני ,אתה ,הספוראטים, עורכי הדין ,מנהלי החשבונות , עובדי זבל, מוכרים בשוק, כולנו ביחד זה עם ישראל!!! וצה"ל לא משנה מהו דרך פעולתו, כאן כדי לשמור על העם !!
אז אני מרגיש כחובתי להתגייס לקרבי כי אחרי הכל זאת המדינה שלי ואת המדינה שלי לא מתקיפים ולא הורסים .!!!!

כמה שזה ישמע over ציוני זה לא , לפי דעתי זאת הדעה הכי פחות קיצונית ...
כי בסוף עם אני ילך להיות גובניק ואז כולם ילכו להיות גובניקים ואז לא ישאל מי שישמור על המדינה ואני לא יתן למישהו אחר לעשות את העבודה השחורה במקומי ...

שהיה לכולכם יום טוב (מחר בגרות חייב ללמוד !!!)
ישן 10-01-2007, 15:20
  E1tan E1tan אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי MeGaTal שמתחילה ב "אני בעוד כחודשיים 18 , אני..."

לא הבנתי דבר אחד מהתגובה שלך. האם האסונות מרתיעים אותך או בגללם אתה חש מחויבות?
כי הוכח שאחרי אסונות גדולים (במיוחד ביחידות התנבותיות) הרצון להגיע לשם עולה.

תראה את מקרה אסון השייטת בשנה שאחריו הגיעו לגיבושים נערים יותר מאשר כל שנה אחרת לפניו.

מלחמת לבנון האחרונה - השיווק שאיתי אנגל עשה לנח"ל אני בטוח שזה גרם ליותר מתגייסים לרשום את הנח"ל בעדיפות ראשונה.

שורה תחתונה חיילים לא יפסיקו יום אחד למות בארץ הזאת לדעתי, גם לא יפסיקו להתגייס לקרבי מרצון מה שכן אני לא בטוח איזו היענות לקרבי תיהיה בעתיד סה"כ למרות מה שחלק מהאנשים אומרים פה הסד"כ שלנו בסדיר לא כזה גדול (5 חטיבות חי"ר) ככה שבמתפקה משולבת של כמה צבאות הכוח המאומן שלנו יהיה הרבה יותר קטן משלהם למרות שעכשיו צריך לראות ולחכות מה יעשה עם כוחות המילואים. לא רוצה סתם לזרוק לאוויר דברים שאני לא יודע אבל לדעתי יש חוסר בחיילים בקרבי ככה שצריך כל מי שמסוגל להיות שם שיהיה שם.(קרבי זה גם תותחנים ושיריון..)
ישן 10-01-2007, 16:01
צלמית המשתמש של samurai

בוא חבר, בוא
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי MeGaTal שמתחילה ב "אני בעוד כחודשיים 18 , אני..."

בוא לא תתן למישהו לעשות עבודה שחורה ותעשה אותה במקומו, בוא תהיה טכנאי במקום מסויים שלא תראה בו אור יום ואפ'חד לא יגיד לך תודה על כך, על כל הטיחנה שלך.
לחיילים בגולני יש שמות, אמנם הבאת מקרה מהכלל שקרה לא פעם אחת, לכן שמות לא יצוינו. משמע, לטכנאית המוטסת יש שם, קוראים קרן טנדלר ז"ל, ושמה חשוב.

מה שעשית, לקחת הרבה הרבה הרבה נושאים שרצים לך בראש, והחלטת לכתוב שטות אחת גדולה, כל הכבוד, הסלט שלך טעים.
אתה רוצה להיות חובל, שהוא נחשב לממש ממש קרבי, שעושה עבודה שחורה, אבל בוא אני אגלה לך סוד, חובלים הם לא יותר לוחמים מטכנאים בח"א ששוחים בגריז כל היום, הם לא נתונים לסיכון גבוה יותר או עושים עבודה שחורה יותר, ממש לא. ורוצה לשמוע עוד סוד? במלחמה האחרונה, אם החובל היה מפעיל טיפה יותר את הראש, ומד"ן, לא היו משחקים בקקי כגון למפות כתם שמן במים כשזה לעזאזל, לא מעניין אף אחד, ולא היו מבזבזים על זה זמן, אז אולי היינו מונעים אסון, שאתה בתור מישהו שרוצה ללכת לקרבי כתוצאה מאותם אסונות, ועוד רוצה ללכת לחובלים, לא ציינת.

וכן, כולנו גרים באותה מדינה, כולנו אותו עם, אבל אתה עיוור. לא יודע הכל, כמו כל אחד אחר. ולאחר שהמסוק הופל, הגיע צוות חילוץ, חבר'ה מ 5101, הגיעו במסוק וחזרו ברגל, לארץ, במסע קבורה של 11 קילומטר, שאולי היה אף ארוך יותר, עם משקלים שבחיים לא חשבת שיכולים להיות, תחת אש בשטח זר, וכל זה בשביל מה? בשביל נתינת כבוד. אז אם הם עשו את זה, מספיק שאתה תציין את שמה של אותה הטכנאית שהייתה חלק מהצוות המוסק, שלא נהרגה לבד.

נערך לאחרונה ע"י samurai בתאריך 10-01-2007 בשעה 16:05.
ישן 10-01-2007, 14:33
צלמית המשתמש של Saeglopur
  Saeglopur Saeglopur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Saeglopur

אני די מסכים עם נור סה"כ. אבל אני שואל את עצמי - אולי הרעל הזה שמניע הרבה מאוד מהאנשים שרוצים לעשות קרבי, הוא דבר הכרחי? אני מסכים שזה דבר מעוות, אבל יכול להיות שבסופו של דבר השטחיות תורמת למערכת... הצבא צריך אנשים כאלה שמוכנים לעשות הכל בלי יותר מדי אידיאולגיה, אנשים שמוכנים למות בשביל הגאווה. אני תוהה אם בלי הרעל הזה היה מגיע אותו מספר של אנשים ליחידות כמו שייטת, מטכ"ל וכל שאר המובחרות... זאת דילמה מוסרית שאין לי תשובה עליה.
קראתי את הכתבה ש- chatulim הביאה, וסה"כ הוא צודק שם. אבל השאלה אם בימינו, שהפכנו למדינה מודרנית שכבר לא מרגישה את האיום באופן ישיר כמו בשנים הראשונות שלה, אפשר לחנך אנשים לכזאת תחושת שליחות ביחד עם אידיאולוגיה שזוכרת שהמטרה בסופו של דבר היא שלום, ככה שהם ישארו במוטיבציה מספיק גדולה בשביל לתת מעצמם כל כך הרבה כמו שהם נותנים עכשיו, כשזה למען האגו.

you know what i mean?

מקווה שלא חפרתי יותר מדי...
ישן 11-01-2007, 19:30
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Saeglopur שמתחילה ב "[font=Verdana]אני די מסכים עם..."

אין לי ספק שאפשר, לא רוצה להכנס לויכוח פוליטי, אני חושב שזה חלק מהחינוך.
החינוך בארץ היום לקוי, אני לא יכול להצביע על פרטים מסוימים אבל זו ההרגשה שלי.
הדרכתי בכמה מקומות בתנועות נוער, אנשים נהיים אגואיסטים, המחשבה מתרכזת סביב הבחורה, הכסף ושאר ההנאות האחרות.
יש חלקים בצביור היום שהמצב שם יותר טוב, תמיד יהיה את המשקל החברתי, אבל כמישהו שהתעסק עם החבר'ה האלה עד שהם הגיעו לצבא אני יכול להצביע על המרכיבים האלה.
הקיבוצים התפרקו, לא רוצה להכנס לדיון למה, אבל חלק מזה זה חוסר ברצון להגשים חזון קבוצתי. הרצון נמשך לאינדוודואליזם ומימוש עצמי.
השירות בקרבי ירד בעשרות אחוזים, החבר'ה רוצים כמה שיותר קרוב לבית, לחברה ולערבים הכיפיים. החיפוש הוא "איפה המקום ייפתח יותר דלתות?". אני לפעמים רואה פה הודעות בפורום ובא לי להשתגע, איפה הכסף, איפה לא קשה, איפה אני אצא הכי טוב לעצמי.
צריך לדפוק על השולחן במערכת(החינוך, תקשורת וכו') ולראות למה המצב רק מחמיר, למה הרגש הלאומי יורד, זה הכרחי כי אחרת נמצא את עצמנו במצב מאוד לא נעים.
ישן 11-01-2007, 22:03
  Akula Akula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.06

לא נמאס לטחון את הנושא?, מה יש , אפשר לחשוב שבגלל שמישהו משרת בקרבי הוא מזה בנאדם טוב, די, כבר זה כמו הקטע של פוקימון, כן כן פוקימון!, ביסודי זה קלפים, אחרי זה זה היה פוקימון, אחרי זה אלוהים יודע מה, ועכשיו זה קרבי, שזה מתערטל בשמיכה נוחה של פטריוטיות. אני אהיה הכי כן שיש, אני הולך קרבי כי אני "גבר גבר". זהו. אני רוצה קרבי כי בתכלס מאחר ולמדינה יש את המונופול לשימוש בכוח , אני מעוניין לראותצ איך זה, מעניין אותי הקטע של אחוות לוחמים, אחרי הכל באזרחי אין את זה. אני לא הולך כי אני "ציוני סוף הדרך", בסה''כ הרבה מלש''בים שנכנסים להסברים ארוכים למה הם כאלה ציונים, בקושי עברו את הבגרות בהיסטוריה ובטח התלוננו איזה קשה זאת הבגרות בהיסטוריה(שהבגרות הישראלית נחשבת לאחת הקלות בעולם בהיסטוריה גיאופוליטית ומדינית) , ועכשיו הם באים לטחון את השכל .
סה''כ, שמי שרוצה ללכת ג'ובניק, שיילך ג'ובניק, מי שרוצה קרבי שיילך קרבי, למי שאין ברירה,אז אין ברירה.

ישן 12-01-2007, 07:44
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
וואי-וואי...
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי Akula שמתחילה ב "לא נמאס לטחון את הנושא?, מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Akula
בסה''כ הרבה מלש''בים שנכנסים להסברים ארוכים למה הם כאלה ציונים, בקושי עברו את הבגרות בהיסטוריה ובטח התלוננו איזה קשה זאת הבגרות בהיסטוריה.

אחי, הרגת אותי עכשיו...

אבל אני חייב לחלוק על דעתך בכל מקרה. יש הבדל גדול בין ציונות לבין בגרות חופרת בהיסט(ו)ריה.
לאהוב את המדינה לא מסתכם בידע שלך בהיסטוריה.

כמעט אצל כולם רואים שהסיבה לכך שהם התגייסו לקרבי זה הכל מהכל - גם כי הם רוצים להוכיח לעצמם שהם יכולים ללכת לקרבי וחושבים שהם יתרמו יותר בתור לוחם מאשר תומך לחימה או עובד רס"ר בקריה, גם כי הם אוהבים את מדינה ומעוד כל מני סיבות שמשתנות מאדם לאדם.

ישן 13-01-2007, 04:26
  gpc gpc אינו מחובר  

למה אני הלכתי לקרבי?

בן דוד שלי הגדול היה בפלס"ר גולני לפני 5 שנים...
הוא אמר לי בפשטות, "זה קשה זה מתיש ובתכל'ס זה לא נותן לך שום דבר...,אבל מה שכן אחרי השרות של השלוש שנים האלה אתה תלמד להעריך כל דבר קטן בחיים..."
לפחות אני רואה את זה ככה.., את האמת אני ילד די מפונק... אבל אחרי ה3 שנים האלה בקרבי אני מאמין שאני אדע טוב מאוד להעריך כל פרט קטן בחיים... מיטה אורטופדית כבר לא תהיה נורמה אלא תיחשב כברכה... לישון עם מזגן זה יהיה פרס, וכל דקה שאני אראה טלויזיה או יעשה משהו שאני אוהב אני פשוט אדע להעריך את זה... למה? כי 3 שנים למדתי מזה להיסתדר בלי כל זה...

כיום, אישית, אני פשוט מרגיש שאני חי ממש ממש טוב, הבעיה היא שאני לא יודע מספיק להעריך את זה... אני לא רוצה להיכנס לפילוסופיה בגרוש אבל בסופו של עניין מי שרגיל לגור בארמון כמה משרתים לא יעשו עליו רושם... אבל מי שרגיל לגור ברחוב מספיקה ארוחה חמה אחת כדי לעשות אותו מאושר...
אז תחשבו מה עדיף.. לגור בארמון ולא לדעת כמה טוב לך או לגור ברחוב ולהיות מאושר בעקבות ארוחה חמה אחת...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:12

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר