לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2005, 17:28
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
אשכול מדמי המלחמה

אחרי שהיו לנו מספר דיונים על ספרים, ומספר אזכורים גם למשחקים- החלטתי לפתוח אשכול שעוסק בנושא משחקי מחשב (ולוח?) מהצד הקרוב יותר למציאות.
המטרה של האשכול היא לדון, להמליץ, להחליף חוויות, ואולי למצוא שותפים למשחקים ברשת.
(הערה- זה לא המקום לכל משחקי הפעולה/אסטרטגיה הרגילים... דום, הלף-לייף ודומיהם אולי משחקים נהדרים, אך לכבודם יש פורום משחקי מחשב).

מישהו כאן משחק/שיחק בעבר בסימולטורים F/A-18 ואף-15 של ג'יינס או הארפון 97?
משחקים מעולים שלצערי אין להם ממש קהילות.
לאחרונה גילית שקיים משחק לוח בשם הארפון 4 (היה אמור להיות משחק מחשב בשם הזה, אך הוא בוטל). מישהו מכיר? יכול להמליץ?

אם האשכול יתפתח אני יעלה סקירות קצרות על כמה מהמשחקים שברשותי.

*יש אישור ועידוד מצד ההנהלה, אז נא לא להפנות בנתיים לפורום משחקי מחשב.

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 21-01-2005 בשעה 17:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2005, 17:48
  hardcore2 hardcore2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.05
jane`s fleet command
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "אשכול מדמי המלחמה"

סימולטור אסטרטגיה ימי של ג'יינס, לצערי לא עסקתי משום מה אף פעם בסימולטורים "כבדים" (מלבד אפאצ'י לונגבאו 2 של ג'יינס) ככה שאין לי עם מה להשוות. במרכז התצוגה רואים מפה עם סימונים טקטיים שונים של כלי טיס ושיט. בתחתית רואים מפה גדולה יותר, במרכז תצוגה של הכלי הנבחר ומה הוא עושה כרגע, ובצד נתונים על אותו כלי (דלק, תחמושת, אזימוט וכו')
לפי דעתי משחק טוב, השקעתי בו שעות וימים. אבל הבעיה היא שהוא נראה יותר כמשחק שמנסה להיות מציאותי (והוא מצליח), אבל מצד שני רוצה למכור, ככה שהורידו כל מיני תכונות כדי להפוך אותו ליותר קולח (זה בסדר הוא עדיין רחוק שנות אור מרד אלרט ודומיו). מה שלא נמצא למשל זה כל הקטע של ל"א. אתה לא יכול לבחור להפעיל ל"א ע"י ספינה מסוימת. רק מטוס ה-E\A-6B משתמש בל"א וזה נעשה פשוט ע"י קירוב של מטוס כזה לאחד המכ"מים. קצת מאכזב.
במשחק אפשר לבנות קרבות משלך על מפות מוכנות בכל רחבי כדה"א. וכאן הייתי רוצה להזכיר קרב ששיחקנו פעם (ברשת). בנינו קרב של קבוצת קרב אמריקאית (כולל נומ"ת ואוניות אייגיס מלאות טילי סטנטרד) שמותקפת ע"י מטוסי קרב יפיניים באוקינוס השקט. התבססנו על הקטע מחול הערפדים (שסירפד הזכיר) מהספר "סערה אדומה עולה" של קלנסי.
בקיצור, אני מאוד נהנתי מהמשחק (משום מה הדיסק הפסיק לעבוד) וחובבי קרבות ימיים יהנו מאוד ממנו. ממולץ.
ישן 21-01-2005, 18:31
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
כמכור

לשעבר למשחקים בתחום המלחמה/מדמים/אסטרטגיה יש לי הרבה אהבה למשחקים בתחום.
בשנים האחרונות פחות בגלל שיקולי זמן (צבא בזמנו), אך בעיקר בגלל כמות ההיצע בתחום שהולכת ופוחתת גם מספרית וגם באיכות.

משחקים שאני יכול להמליץ עליהם (רובם ישנים יותר)
מדמים:
Falcon 4.0 על שלל העידכונים וחבילות ההרחבה שפותחו. סימולטור של F-16 פשוט מדהים מבחינת כמות הפירוט הטכני (בעיקר בחבילות ההרחבה) ובעיקר על שום המערכה הדינמית שבו, שמתעדכנת בזמן אמיתי ולא על פי תסריט כתוב מראש.

Longbow 2 של Janes : ישן אך זכור לי לטובה על רמת ריאליזם גבוהה ושלל מערכות מציאותיות.

F-15 של Janes הוא אכן פנינה אמיתית, יש לי אותו על המדף אך לצערי לא נגעתי בו מספר שנים,הבעיה היחידה בו היא התסריטים שכתובים מראש ולא דינאמים .

בתחום הטנקים יש את steel beasts שנחשב למדמה הכי טוב בתחום, קצת יותר ישן ואהוב עלי הוא
M1 tank platoon 2 שאמנם פחות ריאלסטי מבחינת הדימוי הטכני (בק"ש,תחמושת,מיגון) ולפעמים כמות האויב אבל עדיין יש בו שילוב נהדר של פעולות של תתי-יחידות וסוגי רק"מ שונים ברמת הקרב הגדוד.

ישנים יותר הם Tornado ו- Apache Longbow של חברת Digital integration שהיו נקודת מפנה בתחום ברמת הריאליזם שלהם ומערכות דינאמיות.

כדאי להזכיר את סדרת Rainbow Six בזמנו על שום החידוש העיקרי שהיה בה, אפשרות התכנון לפעולות הלוט"ר ברמת השלבים והצוותים (למרות שהיא לקתה בתחום הבליסטיקה והפיזיקה בכלל).
לדעתי יש עתיד למדמי לוחמת פרט/חי"ר מפורטים ביותר עם מנוע פיזקלי/בליסטי טוב עם כל חידושי החומרה שיש בשוק היום.

ברמת משחקי אסטרטגיה/מלחמה
Harpoon היא סדרה של משחקי מחשב שעיקר הדגש בהם הוא פעילות ימית ואווירית ברמת שליטה של זירה גדולה. היו הרבה מאד גרסאות שאני אישית נתקלתי בשתי גרסאות Harpoon 97 ו-classic שהיו טובות וכיסו שלל תסריטי פוסט-מלחמה קרה של כל יחידות נאטו וברית וורשה לשעבר. Harpoon 2 היה כושל ועל Harpoon 4 לא שמעתי.

משפחת משחקי Steel panthers על שלל תוספות חופשיות שיצאו
מדובר במשחק מלחמה בתורות אמנם (כך שלא ריאלסטי בנקודה זו) אבל מכיל פירוט מדהים של יחידות
וכולל מערכת נחמדה של פירוט המערכות והמיגון של רק"מ. הדגש הוא על רק"מ ברמת פירוט של כלי בודד ומדמה זירת לחימה גדודית עד חטיבתית. כולל גרסאות של מלחמת העולם השנייה וגרסאות מודרניות.

משפחת משחקי Combat mission משחקי דימוי שמזכירים קצת את הנ"ל אך הפעם בתלת-מימד, ורק התכנון בתורות בעוד שהביצוע בזמן אמיתי. מדובר בקרבות במלחמת העולם השנייה, עם פירוט טכנולוגי מעולה (מיגון,בק"ש,בלסטיקת חימוש) מכיל קרבות היסטורים מפורטים אבל לוקה בביצועים בזמן קרבות גדולים במיוחד.

כל המשחקים של חברת HPS מרתקים,בעבר נהנתי ממשפחת משחקי מלחמת העולם השניה והמשחקים ברמת יחידות-משנה שלהם (וויאטנם לדוגמא) וראוי לציון MidEast 67 בתחום ההיסטוריה שלנו. לאנשים עם סף גירויים גבוה המשחקים האלו עלולים להיות איטיים ויבשים מדי.
נשמעים טובים מאד (לא ניסיתי) הם המדמים המקצועים Point of attack 2 ברמה הטקטית ו-Decisive Action ברמת הגיס שפותחו בסיוע גורמי צבא ומשמשים גורמים צבאים רשמיים.

זה מה שאני זוכר בעבר, השנה יצא לי לשחק בעיקר בשני משחקים שכדאי להזכיר.
Hearts of Iron (גרסאת פלטינום+CORE) זה משחק ברמת גרנד-אסטרטגיה שמדמה את כל תקופת מלחמת העולם השניה ככל אחד מהמדינות לפי הבחירה. זה יותר משחק ברמת שליטה גבוהה כך שאין בו דגש על קרבות טקטיים אלא מרמת הדיוויזה ומעלה וגם שם לא מפורט במיוחד.
אבל ברמת המו"פ הטכנולוגי, פיתוח תשתיות לאומיות, דיפלומטיה,מסחר ואסטרטגיה ברמה לאומית על-גייסית הוא מרשים ביותר. יצא עכשיו גם Hearts of Iron 2 .

כל סדרת Total War והשנה Rome-total war. כחובב היסטורה של האימפריה הרומית בכלל ויוליוס קיסר בפרט, זה פשוט מדהים. משחק אסטרטגיה ברמת פרוט גבוהה במיוחד של דיפלומטיה,מסחר ושליטה אך העיקר במשחקי הסדרה הזו הם הקרבות הטקטים המפורטים ביותר. בגרסא הזו פשוט אפשר להגיע לקרבות של מספר צדדים עם אלפי לוחמים. פשוט מדהים לנסות לדמות קרבות היסטורים ולראות את טקטיקות הקרב של העולם העתיק: פלנקס,קשתים,פרשים,פילים ולוחמת ביצורים עתיקה. מומלץ ביותר.

זהו בערך מה שאני זוכר כרגע , אם יהיה לי עוד משהו אני אוסיף בעתיד.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 21-01-2005 בשעה 18:34.
ישן 21-01-2005, 20:48
צלמית המשתמש של spooler
  spooler spooler אינו מחובר  
מומחה לתעופה ומודיעין

חבר מתאריך: 08.01.03
שלח הודעה דרך MSN אל spooler
תוספות שלי

אני גם מכור לסימולטורים לפחות בעבר כשהיה לי זמן לשחק בהם...

הסימולטורים המובילים :

פאלקון 4 - לדעתי הסימולטור המוביל בתחומו, במיוחד כשהוא הפך לopen source ,
הוא קיבל חבילות הרחבה שהפכו את מודל הטיסה שלו לריאליסטי בצורה בלתי רגילה.

Lock On - סימולטור חביב, לא מגיע לרמה של פאלקון 4 מבחינת מודל טיסה,
אך עובר אותו בהרבה מהצד הויזואלי, פשוט תענוג למי שיש מחשב חזק. מתעסק בעיקר במטוסי עליונות אווירית אבל לא רק.

Janes f -15 - סימולטור טוב בתקופתו היה קפיצת מדרגה בזמנו

Janes longbow 2 - כנ"ל

סימולטורים קרקעיים:

Operation Flashpoint - סימולטור מרענן וחדש בתחומו מציג טקטיקות לחימה קרקעיות ברמת החוליה, שימוש בנק"ל טנקים ג'יפים מסוקים ועוד...

אסטרטגיה בזמן אמת:

סידרת C&C שכוללת את red alert 2 , generals ועוד

Panzer Generals - קרבות שריון במלחמת העולם השנייה

הסדרות של sid Maiers כגון getysburg

משחקי נוסטלגיה:

chuck yeager's air combat - סימולטור שמציג מטוסים ממלחמת העולם השנייה ועד לויטנאם.

F-14 fleet defender - סימולטור של microprose חזק ביותר בזמנו.

gunship 2000 - סימולטור מסוקים הראשון שהצליח להגיע לרמת פירוט גבוהה

F-19 הדימיוני

Aces over pacific ו Europe

Secret Weapons of the Luftwaffe

Secret Weapons Over Normandy

desert fox - קומודור 64

Raid Over Moscow - קומודור 64

ישן 25-02-2005, 00:55
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
במקרה כתבה שהופיעה בGamer היום

ציטוט:
Warrior: תחמון על חשבון הצבאמאת: מערכת חיים ברשת
קבוצות אזרחים בארה'ב טוענות כי Full Spectrum Warrior הוא בזבוז של כספי משלם המיסים האמריקאי

המשחק Full Spectrum Warrior מוכר לגיימרים רבים פשוט כמשחק פעולה מצויין. המשחק, המיועד למחשב האישי, נועד במקור לשרת את צבא ארה'ב ואף הופק על חשבונו.

מטרת הצבא האמריקאי היתה להשתמש במשחק בכדי לאמן בעזרתו את חייליו בלוחמה עירונית. 5 מיליון דולר העביר הצבא לחברת Pandemic Studios, בכדי שזו תפתח עבורו את המשחק.

אולם כוונות לחוד ומציאות לחוד. אומנם המשחק זכה לביקורות מצוינות, אבל התוצר הסופי איכזב את הצבא שמימן אותו. סגן אלוף ג'ים ריילי, האחראי על אימוני אסטרטגיה בבית הספר הצבאי Fort Benning, מעיד כי הצבא משתמש במשחק לעיתים רחוקות בלבד. הסיבה היא שהמשחק לא מציע לחימה עירונית ריאליסטית. 'זה פשוט לא מדוייק מספיק', הוא אומר ל- St. Petersburg Times.

אפשר היה לחשוב שפשוט מדובר במשחק כושל, אלמלא הוא היה זוכה להצלחה כזו כבירה מחוץ לצבא. חברת Pandemic ושותפתה THQ מכרו את הגירסה המסחרית שלו בלמעלה ממליון עותקים, במחיר של 50$ כל אחד.

הגירסה המסחרית שונה מזו הצבאית - היא מכוונת יותר למטרת בידור ופחות לאימון ממשי. לדוגמא, לכל אחד מהגיבורים במשחק מעוצבת אישיות והיסטוריה אישית משלו, מה שלא קיים בגירסה הצבאית.

נראה שלצבא חמישה מיליון הדולרים לא כל כך מזיזים. אולם קבוצת אזרחים המכנה עצמה 'משלמי מיסים למען היגיון בריא', מפנה אצבע מאשימה וטוענת כי חברות המשחקים עשו קופה על חשבונו של הצבא ובאופן עקיף על חשבונו של משלם המיסים האמריקאי.

הם מתבססים בין היתר על עדותו של אנדרו פוקט, לשעבר ארט דירקטור בכיר בחברת Sony Pictures Imageworks, החברה שהיתה שותפה בעיצוב המשחק. לטענתו, חברות המשחקים זילזלו באינטרסים של הצבא והשקיעו את מאמציהן בעיצוב הגירסה המסחרית של המשחק.

'הם רצו לעשות כסף על הגירסה המסחרית', טוען פוקט. לטענתו החברות היו מודעות לגמרי שהן מתעלמות מהצרכים של הממנים שלהם. 'הן לגמרי לא התייחסו לצרכי הצבא', הוא מגלה. הוא אף מצטט מזכר פנימי של סוני, בו כותבות החברות כי הצלחה מסחרית היא המטרה הראשונה של הפקת המשחק והמטרה לרצות את הצבא היתה רשומה כמטרה האחרונה.

יצרניות המשחק כמובן מכחישות שהן פעלו בכוונה בכדי לא לרצות את הצבא. חברת Pandemic אמרה כי 'צרכי הצבא היו במרכז הפוקוס שלנו'. את אנדרו פוקט היא מציגה כעובד ממורמר שפוטר דווקא בגלל שהוא עצמו פעל בניגוד לצרכי הצבא.

Full Spectrum Warrior אינו משחק הווידאו היחיד שהופק במימונו של צבא ארה'ב. בסוף 2003 הוציא הצבא בחינם את משחק המלחמה Americas Army שנועד לשבות את ליבם של צעירי המדינה ולעודד אותם באופן זה להתגייס.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:15

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר