לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2007, 19:12
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
לוח SLI (בערך) עמוס בפיצ'רים לAM2 ב528 ש"ח

מדובר על הלוח DFI NF ULTRAII M2.

יתרונות: מחיר זול במיוחד, אחד הלוחות הכי טובים לOC בשקע AM2, יותר פיצ'רים מכל לוח אחר במחירו וSLI (בערך).
חסרונות: מבוסס על NForce 4 ULTRA ולא על סדרה 500, כמו כל DFI בררן בנוגע לזכרונות וספקים.

מקבל שבחים בכל ביקורת שהיא, עדיף על הרבה לוחות סדרה 500 שיקרים ממנו.

אני אסביר את עניין הSLI. כפי ששמתם לב, הוא מבוסס על צ'יפסט NF4 ULTRA ולא NF4 SLI. אבל בDFI החליטו לשים סלוט PCIE נוסף מתוך ידיעה שאין הבדל אמיתי בין הצ'יפסטים אלא רק "גשר" שמנותק. ניתן להפעיל את הSLI בשתי דרכים:
1. פיסית להלחים את ה"גשר" הזה. - מסובך ופוגע באחריות אבל הופך את הצ'יפסט לSLI ובביוס הוא יזוהה כ NF4 SLI
2. הדרך הקלה יותר - מעדכנים ביוס שעבר מוד מסויים (רוב משתמשי DFI בעולם גם ככה לא משתמשים בביוס רשמי), שגורם לזה לעבוד בSLI עם דרייברים מסויימים של NVIDIA.

יש לציין שלא מדובר בSLI מלא ושאחד הכרטיס יהיה על מהירות X2 (השני על X16). מבחני ביצועים שנעשו מראים על פגיעה זניחה בביצועים לעומת SLI רגיל, אבל היא קיימת.

בקיצור, למשתמש המתקדם שמתכנן OC ורוצה להשאיר אופצייה לSLI אין בחירה משתלמת יותר.

נ.ב. בקרוב אני אקבל אותו ואוכל גם לדווח מניסיון אישי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2007, 20:08
צלמית המשתמש של קרמריקה

באופן אישי לא
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "אתה מכר מישהו שמשתמש ב sli ?"

דרך האינטרנט המון. כנס לכל פורום חומרה בחו"ל ותסתכל על החתימות. יש לא מעט בכלל.
וכפי שציינתי בעבר, אם לא היה העניין של DX10 שנכנס בקרוב הייתי קונה היום עוד 6800GS בSLI. הרבה יותר משתלם מכרטיס חדש. אני מסכים שמיותר לקנות שני כרטיסים באותו זמן.
אבל בוא נלך חצי שנה קדימה ונניח שDX10 הוא כבר mainstream. קונים כרטיס ב1000-1200 ש"ח. עברה שנה, הכרטיס כבר לא מחזיק משחקים חדשים בהגדרות גבוהות. יש שתי אופציות: כרטיס חדש ב1000-1200 ש"ח או כרטיס כמו שהיה לך בכ700 ש"ח (אפשר אפילו פחות מיד שנייה). שתי האופציות יספקו ביצועים דומים, על אחת שילמת הרבה פחות.
SLI זה משתלם, ובמחיר של לוח כזה, אין שום סיבה בעולם שלא לקנות.
ישן 09-01-2007, 11:51
צלמית המשתמש של קרמריקה

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "לא אכנס לזה מחדש אבל SLI איננו מסלול שדרוג"

תסביר לי למה זה לא טוב למסלול של שדרוג. הרי לפי ניסיון העבר לא נראה מחליף לDX10 לפחות בשלוש שנים הקרובות. אז למה לא?

ואני לא מבין את הדיבורים על תופעה זניחה. תסתכל על כל הלוחות של AMD שמיועדים לגיימרים. כמה מהם לא SLI או CRF? מספר זניח...
ושוב אני אומר, בחו"ל זה נפוץ - ממש לא תופעה זניחה.

לדעתי האישית, שוב, זה מיותר לחלוטין כקנייה של 2 כרטיסים מאותו סוג מראש (אלא אם אתה קונה 2 X המסך הכי חזק בשוק - כי אתה פשוט חייב שיהיה לך הכי חזק), אבל פשוט אופצייה מעולה כשדרוג. ואני שוב אתן את הדוגמא ובוא רגע נוציא את DX10 מהמשוואה (כי זה באמת משהו חריג שקורה פעם ב-). ה6800GS שלי כבר נהיה קצת חלש עבור משחקים חדשים בהגדרות גבוהות ברזולוציה 1280X1024. אילו אופציות שדרוג יש לי למערכת שתחזיק עוד שנה?
1200 ש"ח עבור 7900GS / 1950pro או 700 ש"ח עבור 6800GS. אני בכלל הייתי קונה מיד שנייה ב400 ש"ח 6800GS.
עוברת שנה? מחליף את שתי הכרטיסים בכרטיס mainstream אחד ואחרי שנה מוסיף לו עוד אחד.
אז איך זו לא אופציית שדרוג?
ישן 09-01-2007, 12:59
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
הטיעון הזה היה אולי מתקבל
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "תסביר לי למה זה לא טוב למסלול..."

אם באמת היית מקבל את אותה רמת ביצועים של ה 7900GS / X1950PRO ממערכת של 2 כרטיסי6800GS ב SLI.
הבעיה העיקרית היא שזה לא קורה, אתה יכול להעזר בטבלה של toms:
http://www23.tomshardware.com/graphics.html

(ה 6800GS לא מופיע שם, אבל מערך של שני 6800GT ב SLI כן, וביצועי 6800GT ו 6800GS די שקולים).

כמו שתוכל לראות עדיין יש פער די משמעותי ב FPS שכל אחד מהם מספק לך.
הפער הזה אומר שלמעשה שימוש במערך SLI עבור כרטיסי mainstream הוא לא יעיל, כי בדר"כ אחרי שנה-שנתיים (תקופת שדרוג ממוצעת), הביצועים שתקבל ממערך SLI לא יצדיקו את ההוצאה הכספית על כרטיס זהה נוסף, ויהיה עדיף לך להמתין עוד קצת, לחסוך עוד 200-300 ש"ח ולקנות את כרטיס ה mainstream החדש, שיציג ביצועים כפולים מהכרטיס הנוכחי שלך.

עריכה: יותר מזה, כרטיס 7600GT חדש יעלה לך 800 ש"ח, ויתן לך ברוב המקרים ביצועים עדיפים על מערך SLI של 6800GS...

דרך אגב, כרטיס ה 6800GS היחיד שראיתי ב 700 ש"ח הוא של PALIT, לא הייתי ממליץ לקנות אותו, כרטיסי 6800GS אחרים נמכרים בארץ סביב 1000 ש"ח, מה שהופך את הקנייה של אחד כזה ללא כדאית כלל, כיוון שהפרש המחיר בינו ל 7900GS או X1950PRO הופך להיות 100 ש"ח בערך.

נערך לאחרונה ע"י rlsf בתאריך 09-01-2007 בשעה 13:05.
ישן 09-01-2007, 14:59
צלמית המשתמש של קרמריקה

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "הטיעון הזה היה אולי מתקבל"

תגובות:
א. באופן כללי ובSLI ספיציפית 6800GS יותר טוב מ6800GT. למעשה הוא נותן ביצועים דומים לULTRA. ולפי מה שאני זוכר, הוא מנצל טוב יותר SLI מאשר שניהם.

ב. כרטיס של GIGABYTE עולה 850 ש"ח. של PALIT כ670 ש"ח. יד שנייה של GIGABYTE אפשר למצוא בקלות ב400-450 ש"ח, אפילו עדין באחריות.

ג. כרטיס 7600GT קרוב לביצועים של כרטיס 6800GS אחד, לא של SLI.

ד. העתיד הולך לכיוון SLI, יותר משחקים ינצלו את זה כמו שיותר משחקים ינצלו מעבדים מרובי ליבות.

ה. אני מסכים שזה לא תמיד פתרון אידיאלי. אבל כשאפשר למצוא לוח SLI מעולה במחיר כזה. איזו סיבה יש לא ללכת על זה?

מצפייה בנתונים שמספקים בtom's, הם מאוד חלקיים. רק בOblivion ראיתי שיפור בSLI בכלל (שם אגב, ה6800 SLI עוקף את ה7900GS), והוא גם המשחק הפופולרי היחיד שם. איפה FEAR, שם לSLI יש יתרון עצום, battlefield2, NFS וכו'.

לסיכום, אני לא אומר שברוב המקרים תקבל אותם ביצועים כמו 7900GS, בחלקם יותר וברובם פחות.
אבל העובדה היא שבן אדם באותו מצב שלי עם 6800gs שרוצה להשתדרג קצת כדי למשוך עוד שנה, צריך לשים 1000 ש"ח על 7900GS (קשה להשיג כזה יד שנייה - וגם אז זה לא יהיה בפחות מ800-900 ש"ח), ואני צריך לשים רק 400 ש"ח.
בקיצור זה לא משהו חיוני או מהפכני אבל זה בהחלט נותן לך אופציות שדרוג זולות יותר. ושוב, במחיר כזה של לוח למה לעזאזל לא?
ישן 09-01-2007, 16:21
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
התגובה שלי לא היתה נגד הלוח אלא נגד SLI כמסלול שידרוג
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "תגובות: א. באופן כללי ובSLI..."

במחיר כזה לוח SLI הוא אחלה דבר, אבל בוא נאמר שאם יהיה הפרש מחירים משמעותי בין לוח SLI ללוח ללא SLI (עם חריץ PCIEX16 בודד), אני חושב שאני אלך על הלוח עם החריץ הבודד.

א. לא ממש, בביצועים של כרטיס בודד הם כמעט זהים, פעם יתרון קטן ל 6800GT ופעם ל 6800GS, כאן לדוגמא:
http://www.hardwarezone.com/article...1759&cid=3&pg=1

אין כמעט סקירות של 6800GS ב SLI, אז קשה לדעת מה ההבדל ביניהם ב SLI...

ג. ה 7600GT ניתן כדוגמה לכרטיס חדש שיתן לך במחיר של 6800GS יכולת לקבל כמעט את אותם הביצועים שתרוויח מתוספת של עוד 6800GS ב SLI, מתוך הנחה ש SLI משפר ביצועים בלא יותר מ 30-40% (במקרה הטוב, במקרה הרע השיפור הרבה יותר זניח).
בנוסף, כרטיס 7900GS ניתן כבר לקנות ב 1070 ש"ח, מה שהופך את הפרש הקנייה ל 200 ש"ח.

ד. לא בהכרח, כי במקום SLI ניתן להסתפק במעבד גרפי מודרני שייתן את אותה תוספת ביצועים. SLI הוא פרקטי רק בשימוש של תצוגות ברזולוציה גבוהה במיוחד, שכיום עוד אין לה מקום בשוק הביתי, מלבד קבוצה מאוד מאוד מצומצמת, ועד שהיא תגיע לשוק הביתי הרחב אני מניח שיצרניות המעבדים הגרפיים ידביקו את הפער.
במעבדים מרכזיים יש משמעות יותר גדולה להכפלת כוח העיבוד כיוון ששם באמת מתקרבים להכפלה של ביצועים, במעבדים גרפיים זה פחות רלוונטי כי מלכתחילה הארכיטקטורה שלהם מקבילית, ולכן היתרון של ריבוי ליבות בא פחות לידי ביטוי.

בסה"כ אני בא לומר שאם מחיר לוח כולל SLI ולוח ללא SLI זהים, בוודאי שרצוי ללכת על לוח ה SLI, שבדר"כ מלבד SLI מגיע עם פיצ'רים רבים נוספים (כיוון ש SLI מוגדר ע"י NVIDIA כ "ספינת דגל").
אבל, יכולת השדרוג שהלוח נותן ברמה של הוספת כרטיס זהה בעתיד לא נראית לי כמסלול שדרוג עדיף על החלפת כרטיס המסך לכרטיס מתקדם יותר טכנולוגית.

נערך לאחרונה ע"י rlsf בתאריך 09-01-2007 בשעה 16:23.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר