לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2007, 15:08
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא מבין את המהלכים הללו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "נועם שליט: אני מוכן שאנשי חמאס יחזיקו בי."

האם היה אי פעם מקרה שבו היה אפילו ספק סביר שלפיו המחבלים "התרככו" משום שנגע להם היבט הומניטרי של הלזקת בני ערובה?

אני מבין את חוסר האונים והייאוש של בני אדם, אבל לא מבין מדוע הוא מתורגם ל"כל מעשה עדיף על חוסר מעשה". בסך הכל הנזק שנגרם (=הארכת משך הזמן שבו בני הערובה מוחזקים) הולך וגודל ככל שבצד שלנו מתאמצים להתעלות עוד יותר מעבר לסף הרגשנות המוחצן שלנו גם ככה. ישנם מקרים בחיים המערבים בעיקר רגשות, אולם גם בהם יש להתעלות ולטפל בהיגיון, בדיוק כפי שרופא בחדר מיון לא יכול להתחיל ולדבר על "כמה החיים לא הוגנים ומייאשים" באותו זמן שבו אמור לנסות ולהציל את חייו של פעוט שנפצע אנושות בתאונה.

לכל העוסקים בנושא הריגשי של בני הערובה הישראלים (הם בני ערובה לכל דבר ועניין וכנ"ל לגבי "ישראלים". אין ספק שלו יכלו האיסלאמו פאשיסטים בלבנון ועזה לחטוף אזרח "חשוב" הם היו עושים זאת ללא בעיות של מצפון או אידאולוגיה) יש כבר מספיק נסיון מצתבר כדי לדעת שההתבטלות בפני ה"טיראניה של הרגשות" (שכל אדם יכול להכנע לה בשלב כלשהו של חייו) במקרים בהם יש עסק עם מחבלים, היא מזיקה תמיד ולעולם לא "לא מזיק ולא מועיל" שלא לדבר על "בהחלט מועיל".

נוהגים הרבה לדבר על כשלי החשיבה של המערכות הרישמיות, אבל נראה שכשלים אלה מושרשים היטב בבנאדם הפשוט. את כל מה שאני אומר (וקל לשטוף אותי על זה, ובטח גם מפתה...) אני מבסס לא מעט על אירועים דומים בקרב עמים אחרים. היו זמנים שבהם ישראלים ליגלגו על עמי אירופה על כניעתם המבישה לטרור, אולם כיום אנחנו נמצאים בתחתית הרשימה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר