לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2007, 12:31
  johnny316 johnny316 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.06
הבהרה: השאלה נוגעת לתקופת הקבע בלבד שכן בסדיר כולם מרוויחים אותו דבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי R13 שמתחילה ב "משכורת ביחידות מובחרות"

למרות ששמעתי שמורות חיילות מקבלות 1500 לחודש (מישהו יכול להנפיץ?)

אני הבנתי שבתקופת הקבע לוחמי היחידות המובחרות (שלא יצאו לקצונה) הם בעלי דרגת רס"ל
בניגוד לטייסים שהם כולם קצינים בדרגת סגן
הגיוני לדעתי שחובלים, שהם המקבילה הימית לקורס טייס יסיימו את הקורס גם הם בדרגת סגן (קצינים כולם)

ולפיכך משכורתיהם יהיו גבוהות יותר מלוחמי היחידות המובחרות

לגבי מספרים אני פחות בטוח עד בכלל לא יודע
הזיכרון שלי משמועות מצביע על משכורת של 12K לטייסים בקבע (+-) תלוי ברמת ההתקדמות שלהם בסולם

לגבי השאר גם שמועות לא שמעתי אז אין לי מושג
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2007, 19:33
  nevo nevo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי 003 שמתחילה ב "רואים שאתה מדבר מתוך כאב..."

מתוך כאב?גבר,מה כואב לי בדיוק?
אני עם פרופיל 64,האמת שרציתי גולני אבל זה לא ממש התאפשר אז לא נורא,תאמין לי שהדבר האחרון שמעניין אותי זה פוזה ואגו של "יחידה מובחרת",אני מסתכל על מה שהולך היום,אתה יודע מה גם בפורום הזה אבל לא רק אלא גם במחוזות אחרים ברשת,וגם בבית הספר ובכלל וזה פשוט מצחיק אותי מרוב שזה פטתי,אנשים אשכרה משלמים כסף ומשקיעים בשביל הצבא,רבאק זה כולה צבא כולה 3 שנים שצריך להעביר זה הכול.אני מבין לרוץ מדי פעם,להתאמן בשביל הכיף(כושר זה אף פעם לא רע )ואם ילך אז ילך,אבל אנשים פשוט חולמים על זה בלילות,זאת נהייתה השאיפה שלהם והם אשכרה ממלאים תתיקים שלהם בסיכות(אני נשבע לך אני רואה ילד כזה הוא חוטף ממני כזאת כאפה בפרצוף),מוכנים לרצוח אחד את השני בשביל עוד מטר וגם בשביל הסיכה,ומה זאת הסיכה המזדיינת הזאת שאתם כול כך חולמים עליה תסלחו לי?כולה כמה סנטימטרים,עם זה ה"כרטיס" שלכם לחברה אז המצב שלכם פטתי.שוב אפשר לרצות להגיע ל"יחידה מובחרת" סבבה,אבל מה שהולך עכשיו זה מצחיק.
כן,והשריונים לא מסתכנים?אחשלי,בן דוד שלי שיריונר והוא במקרה כמעט נשרף כולו בלבנון(בסלוקי נדמה לי),כן כן לא מטכליסט לא רמבו פ33תי ומגניב שחצי פורום מרטיב ממנו בתחנה המרכזית.
שכן שלי שירת בסיירת מטכ"לאם אתה זוכר בשנות ה90 היו שני חיילים שמתו מהתייבשות(ערן עופר וירון בן דור ז"ל) אז הוא בדיוק אז,תאמין לי שהוא סיפר לי שהוא יצא אולי גג למבצע שתיים לא יותר מזה,נאדה פיפס כלום רק הם ישבו כול היום בסירקין ועשו על האש וחגגו על כוסיות עם כול התהילה והפוזה כשהחירניקים קפאו למוות בלבנון.שתבין,והיום המצב הוא בדיוק אותו דבר
אין לשייט למשל שום סיבה שבעולם לקבל יותר מחייל בגולני ואתה יודע מה הוא צריך לקבל אפילו פחות,ועוד דבר שמציק לי למה לא מקצצים בפינוקים האלו שלהם?למה הם צריכים סנוקר,פלייסטישן בלה בלה בלה?הצבא לא טוען שחסר לוכסף?אין איזה גוף שמבקר את היחידות האלו?אני לא מדבר על ביטחון שדה(הרי אם מישהו יעיז בדעתו להציע את הרעיון הוא יצטרך למגן את הבית מאלפי המורעלים שיאיימו לרצוח אותו..).
אני לא מקנא באף אחד כי הדברים האלו פשוט לא מעניינים אותי,והם גם לא עניינו אותי אף פעם..
ישן 10-01-2007, 20:52
  -POW- -POW- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ממש שטויות אתה אומר תאמין לי
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי johnny316 שמתחילה ב "הרבה כאב"

אני לא אומר שא' יותר טוב מב' אבל אם היו שולחים כמה חיילים מאיזה גדוד בגבעתי(לא שיש לי משהו נגדם כן...) אז המקרה לא היה ניגמר בטוב.
בגלל זה הם ניקראים "מובחרות". כי מאמנים אותך שם ספציפית למשהו ולא אומרים "כך רובה ותתחיל לחורר"!

ואתה יודע מה?! מה זה בכלל משנה לך שאנשים ככה מורעלים ובעינייך פריירים? זה החיים שלהם, לא שלך. שיעשו מה שרוצים.
הנה אני גם מאלה, יש לי 7 סיכות על התיק, כל המחשב מלא בחומר צבאי והחדר מקושט בצבאי מלחמה.. נו ו? מה זה קשור בכלל אלייך?
חוץ מזה ה"כולה 3 שנים" האלה פותחים לך דלתות להרבה מקומות.
אפילו אין מה לפרט פה...

ולאנשים ההגיוניים באשכול- טייסים וחובלים מקבלים באמת יותר, ודי הרבה לפי מה ששמעתי...

ישן 10-01-2007, 21:09
  amit1988 amit1988 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.06

שמעו אני אחד שבאמצע כל הויכוח הזה,
וואלה כל הכבוד לאותו באנדם שמקריב את הגוף והחיים שלו ומוכן ויכול לשרת בשייטת, במטכל וכו'
אבל כל ההילה והסגידה הזאת שיש סביב כל האנשים האלה, בכלל לא מוצדקת.
גם בקרב מלשבים שזה בעצם מושפעות וילדותיות,
וגם בקרב המדינה ומערכת הביטחון שלפי דעתי גובלת ביחס של הפקרות וחוסר שיוויון טוטאלי.
כי אם שייט יקבל תנאים יותר טובים משל שריונר לדוגמא(ויש הרבה דוגמאות,לא ניכנס לזה עכשיו) אז כולנו טעינו פה במשהו.
ואם החיים של שייט חשובים יותר מחיים של חירניק, אז טעינו וטעינו בגדול ויש פה איזה פאק ענק שכולנו נגררים אחריו.
ואל תמכרו פה לוקשים של כולם אותו דבר, וכולם שווים ,כי ההיפך הוא הנכון.
(ואני מדבר פה בתור מישהו שחבר של אחותו סיים מסלול לפניי יותר משנתיים בשייטת 13 אז תבינו שזה לא בא ממקום של כאב או משהו בסגנון אלה ממקום אובייקטיבי של ביקורת)

נערך לאחרונה ע"י amit1988 בתאריך 10-01-2007 בשעה 21:12.
ישן 11-01-2007, 07:06
  nevo nevo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06

shayetet13-יחתיכת ליצן אחד,אתה יודע מה אני לא ימשיך כדי שלא יעיפו אותי,קודם כול בוא תן לי אגרוף אני מחכה ילד אפס.
אתה בן אדם פטתי ועלוב,בנוסף לכינוי אני בטוח שיש לך פוסטרים של השייטת,ואתה בטח מצייר את הסמל ומשפטים שלהם על התיק..בחיי,אתה מסכן.ברכות..יודע מה,לך לויקיפדיה,כנס לערך של השייטת תגמור ואז תוריד טיפה את ההורמונים ותרגע.פטתי,כבר אמרנו?
אז אם אתה כול כך מעוניין לדעת גם לי היה חבר בשייטת אז תרגע,סמ"ר ארז אשכנזי נהרג ב2003 מה זה חבר אח,לכול משחק ההינו הולכים אחד מהאנשים המדהימים בשער 5 אני בטוח שכולם מכירים.
אז מה?מה זה אומר?שאני ההיתי צריך להעריץ אותו??
אתה יכול להשוות בין מישהו שעושה מבצע וחוזר למלון 5 כוכבים,למישהו שעושה מעצר ואז חוזר לעמוד במחסום ולטחון כול היום לעשות את העבודה הכי חשובה?כי אני לא יכול,ככה שברור לי מי תורם יותר.
-POW-תעשה מה שבראש שלך,לדעתי אתה מושפע ומגזים.זה כולה צבא.כולה 3 שנים שצריך להעביר איכשהו.איזה דלתות תגיד לי איזה דלתות?7 שנים בממר"ם אולי פותחות דלתות,אה סליחה אם זה לא כולל את הזימונים ליחידת המחסלים של הפ33תית של המוסד שמבקרת אצל נשיא איראן כול שני וחמישי או יחידת המעופפים שטסה לה בלבנון ממש עכשיו על דרקונים..אתה רציני?יובל דיסקין למשל,לא שירת בשייטת או בסיירת,וזה לא הפריע לו להיות ראש השב"כ.והוא בטח שלא היחיד.
army_boy-אנשים רוצים להגיע בגלל אגו.בחייך,אני רואה את זה ממש עכשיו בשכבה שלי.א-ג-ו.ומי שסוס ומספיק שטוף רעל,גם יתקבל.זה בדיוק כמו פסיכומטרי.רק אל תזרקו לי נאומים של מאיר הר ציון כי אז זה אהיה באמת מצחיק..
ההגנה של חלק ממכם על היחידות האלו היא מדהימה,אפשר לחשוב מה כבר אמרתי העזתי להעליב את האלילים שלכם מעתלית אוי ווי...רבאק תירגעו,אנחנו לא מדינת צבא אנחנו מדינה דמוקרטית ואפשר לבקר את מי שרוצים.
ישן 11-01-2007, 09:22
  tejas tejas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל tejas שלח הודעה דרך AIM אל tejas שלח הודעה דרך MSN אל tejas
יש לי כמה דברים להגיד לך..
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי nevo שמתחילה ב "shayetet13-יחתיכת ליצן..."

קודם כל.. זה שיש אנשים שרוצים להגיע ליחידות עילית בגלל ה"אגו" שלהם כמו שאמרת, זה גם נכון לעיתים, אבל יודע מה? אין בזה כל רע, וגם אותם אנשים שמשלמים כסף לקבוצות כושר קרבי כדי להתקבל ליחידות האלה, גם בזה אין כל רע! ואתה יודע למה? מהסיבה הפשוטה, שכל זה נובע מאהבת הארץ והמולדת! אנשים מוכנים לתת את החיים שלהם למדינה ועושים מאמצים כדי להגיע לחוד החנית של צה"ל על מנת למצות את עצמם ולתרום למדינה ואז אתה בא מעולם התסכול שלך ויורק להם בפרצוף? מי אתה בכלל? שתגיע לרמת המודעות הזאת כלפי המולדת שלך אולי תחשוב אחרת. אז אני מבין שיש לך פרופיל נמוך ואתה לא תהיה קרבי למרות שרצית, אבל מה שאתה עושה עכשיו זה לנסות להוריד לאחרים את המוטיבציה פשוט ככה!
הבחור עם הכינוי "shayttet 13" הביע הערכה כלפי הלוחמים של השייטת, אז בתגובה אתה מגיע וקובע שהשייטים הם כביכול "אוכלי חינם" עפ"י דברייך (אחרי הכל לדעתך הם מקבלים יותר על עשיית פחות - ראה גולשים בים בעתלית), אבל אתה יודע מה? אולי כדאי לך לפתוח ויקיפדיה וללמוד דבר או שניים לאו דווקא על השייטת, אלא על המורשת של המדינה שלך.. מי יודע אולי זה יגרום לך להעריך את האנשים האלה שבזכותם אתה עוד נרדם בלילה כמו תינוק במיטה החמה שלך.
אז באמת, מספיק עם הייללות האלה, בין אם מישהו מורעל על הצבא ובין אם הוא לא - זה לא עניינך, וזה שהמדינה שלנו דמוקרטית לא אומר שאתה יכול לדבר נגד אנשים שבתכלס אתה והם באותו צד של הגדר..
יום טוב

ישן 11-01-2007, 09:25
  Nissan-el Nissan-el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
יש דברים בגו.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי nevo שמתחילה ב "shayetet13-יחתיכת ליצן..."

אני מסכים איתך שאלו שבגדודים לא מקבלים מספיק הערכה לעומת אלו ביחידות המובחרות.
יש את אלו בגולני/כפיר/גבעתי/נחל שהולכים בלילה למעצרים, אחרי זה שומרים יום שלם במחסום ואוכלים רק חרא ולא מקבלים מספיק הערכה בשביל זה, לעומת אלו ביחידות המובחרות (שלא תטעו, אני מעריך אותם באותה מידה) שיש להם מין "הילה" כזאת של מובחרים וכל יכולים ומגיע להם כבוד כאורך הגלות, שזה פשוט טעות. אי אפשר להשוות בין הפעולות והמבצעים שהשייטת עושים לעומת פעולות ומבצעים שחטיבות אחרות עושות, מה שכן, על החברה הישראלית להעריך ולהוקיר את אותם קרביים בגדודים בדיוק כמו אלו ביחידות המובחרות, מה גם, שהחיילים ביחידות המובחרות עוברים פסיכולוגים ומבחנים והכל, ובעוד שבגבעתי לדוג' יכול להיות שתתגייס גם בלי שתרצה כל כך, והמוטיבציה שלך תיהיה על הפנים, והערכה מהמדינה ומהחברה פה זה בין הדברים היחידים שאנחנו יכולים לעשות למען אותם חיילים.
ורק תראו איזה חברה דפוקה יש לנו, יש לי שלושה בני דודים ששירתו בכפיר וגבעתי, כולם אכלו חרא בשירות שלהם, אמא שלהם (דודות שלי) כל יום מתו מדאגה, לעומת בן דוד אחר, שמשרת ביחידה מובחרת מאוד (אני לא יגיד איזה...) וכל פעם שרואים אותו ישר יש מסביבו מין הילה כזאת ותמיד איכשהו שיחות איתו מתגלגלות על הצבא ותמיד הוא יוצא הכי גבר שרק אפשר לעומת הקודמים שגם הם קרעו ת'תחת שכל פעם שאיכשהו מדברים על צבא ישר יוצא שהם 'ביזבזו' שלוש שנים מהחיים שלהם, בעוד שזה ביחידה המובחרת באמת 'תרם' למדינה. וזה לווא דווקא קורה בארועים משפחתיים וכאלה אלה גם עם אנשים זרים..

בקיצור, מגיע כבוד גם לאלו ביחידות מובחרות, וגם לאלו שבגדודים, כי בכל מצב, שניהם שומרים לנו על התחת שנוכל לישון כמו בני אדם.

נערך לאחרונה ע"י Nissan-el בתאריך 11-01-2007 בשעה 09:29.
ישן 11-01-2007, 11:26
  003 003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
חבל חבל ושוב חבל

כבר אמרתי שעדיף לא להכנס לנושא "מי נותן יותר מועיל מקריב ומסכן יותר"

בקשר להוא שיש לו פרופיל 64 וגולני וכו'
גבר ישר קלטתי שאתה מדבר מתוך תסכול ובלי שום בושה אתה פותח הודעה שלמה שבה אתה מצדיק כל אות מהמילה תסכול שאמרתי עלייך ועוד מה לפני כן אתה אומר על מה יש לי לכאוב?!
בכל אופן רופאה שלמה אחי ועוד הברה שים לב:

יש את המורעלים בסדר הם יתבגרו גם אני הייתי כזה (ובאמת אני אומר את זה לא מתוך לעג או משו כזה חס ושלום לפחות שואפים לטוב ולא לשבת רגל על רגל או לנסוע כל היום בג'יפ של המפקד ואני לא מדבר על אלה שאין להם יכולת או שהם הגיעו לשם רק בדיעבד) אחרי זה תבוא אהבת המולדת שאני דוגל בה
ולכן יש לשאוף להגיע ליחידות הטובות ביותר כדי לעשות ת'מבצעים המסוכנים ביותר כדי להקריב עצמך ממש
וכמובן אם לא אז תעבור ליחידות אחרות ש"הנקל" שבהם זה לשמור במחסום
(בכוונה שמרכאות)
והבהרה: אם הגדודים לא היו שומרים במחסום אז השייטת הייתה עושה זאת הגדודים עוזרים לשייטת לשאוף למבצעים מחוץ לגבולות המדינה -ואני יכול להמשיך עוד בהסבר אבל זה בגדול-
ישן 11-01-2007, 11:44
צלמית המשתמש של klingo17
  klingo17 klingo17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.06

כל הויכוחון הזה ממש לא נכון, כי אתם לא יכולים להשוות בין יחידת עלית ליחידה מובחרת...
עם כל הכבוד השייטת/מטכל עושים דברים אחרים שאתם לא יודעים עליהם.
עם כל הכבוד לסיירות האחרות ואפילו לדובדבן, יחידות העלית הם ברמה אחת מעל הסייירות, ולא בגלל האנשים(גם אבל לא רק) , אלא בגלל המבצעים שהם עושים.אנחנו לא נראה טעוית כמו שקרו במלחמה האחרונה מהשייטת/סיירת מטכל. מה גם שיש אנשים שפשוט לא יכולים להגיע ליחדות עלית- לא בגלל שהם פחות טובים אלא בגלל סיבות רפואיות-משקפיים עקמות וכו'.אז הם הולכים ליחדה הכי מובחרת שאליה הם יוכלו להגיע ,שזה מצוין! לא כל הצבא יכול להיות יחידית עלית, צריך גם יחידות שיעשו את העבודה השחורה יותר כמו גולני,גבעתי וכו'.אבל זה לא אומר שללוחמים כולם מגיעה פחות הוקרה! בקטע הזה כל הלוחמים שווים כי כולם פועלים למטרה אחת. בקשר לאגו : זה לגיטימי שלוחם שייטת יהיה גאה בעצמו, לטייסים מותר ולשייטת לא? למה שטייס מתלהב מזה שהוא טייס אף אחד לא עושה עיינים, ולוחם שייטת מתלהב מזה שהוא שייט, אנשים לא מבינים על מה הוא מתלהב כ"כ.
ביננו, טייסים הם לא כאלה פייטרים, רובם הגדול, איך ננסח את זה בעדינות-חננות(למרות שאני אחד שרוצה טיס אני מודע בזה). דרך אגב לדעתי הטייסים של פעם הם מודל לחיקו, אני מדבר טייסים מלחמות כיפור שלום הגליל ...הם היו פייטרים ברמות מטורפות ובגלל זה ניצחנו במלחמות. לא רק הטייסים היו גם החיילים היו, כולם היו בעצם...זה נובע מזה שפעם כולם היו ציונים, היום כולם עם המחשב והטלוויזה ולאף אחד לא אכפת מכלום...חבל...
ועוד משהו, עד לפני כמה שנים, טייס שהיה חותם קבע(בנוסף לקבי חובה) היה מקבל מענק של 30 אלף שקל...ככה ש..-"לא יעבדו עליכם"

נערך לאחרונה ע"י klingo17 בתאריך 11-01-2007 בשעה 11:48.
ישן 11-01-2007, 16:55
  -POW- -POW- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לכל המתנגדים להפלייה בין יחידות רגילות ומובחרות

אולי אתם צודקים בקשר ליחס שה"רגילים" מקבלים שהוא באמת פחות ממה שה"מיוחדים" מקבלים.
אבל זה אותו דבר כמו שתגידו למה המורה מקבלת 6000 בחודש והרכז שיכבה, שהוא גם מורה רק בעל יותר תפקידים מקבל 7000... מבינים?!
כל הכבוד לחיילים שמגנים עלינו מפני כל הטרור הזה אבל למה שחייל שהרבה הרג ראש מחתרת בארץ אויב, שהה שם שבוע בבוץ בלי לזוז רק כדי לקבל יריה אחת ואז ישר להסתלק משם לא יחזור למלון 5 כוכבים לשחרר ת'שרירים קצת..
אולי חי"רניקים כל פעם טוחנים שמירות וכל מיני פעולות זבל אבל תאמין לי שאף חי"רניק לא יתלונן על זה שהוא מקבל 100 שקל פחות מאגוזניק כשהוא במחסום שומר והאגוזניק במארבי מודיעין בתוך לבנון עם מכשירי קשר שלא פועלים...

קיצר חפרנו על זה יותר מידי תנעלנו או שבוא נדבר על הנושא המקורי של האשכול..

נערך לאחרונה ע"י -POW- בתאריך 11-01-2007 בשעה 16:58.
ישן 11-01-2007, 17:18
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06

לבחור "עם פרופיל 64"...

תשמע. אני אפנה רגע לטראקטט סיני בשם "אומנות המלחמה" של סאן טסו. למראות שגישתם של האסטרטגים הסינים הייתה שונה ואחרת מזאת של היום, אבל בגדול דבריו של סאן טסו גם היום מקובלים בכל העולם. ע''פ דבריו אין שיוויון בין גנרל לחייל. אין שיוין בין חייל לחייל מובחר. אין שיווין בין מרגל לחייל רגיל. למה? כי רמת החשיבות למדינה של כל אחד מהאנשים הנ''ל היא שונה.
אם נופל חייל, זאת אבידה. אם נופל גנרל זה אסון, אני מקווה שלא צריך לפרט למה..
לכל צבא יש את הכוחות המובחרים שאמורים להכריע במערכה כזאת או אחרת בעזרת האיכות ולא הכמות. בשידור הזה שלי אני פחות אדבר על הגדודים ועל החיילים ה"רגילים", למראות שאת התנאים שלהם צריך לשפר בלי קשר לשאר. כשמדובר בסיירת מטכל לדוגמא, שעושה 2 מבצעים בשנתיים (לדוגמא) מדובר לא רק בתוצאה, אלה בפוטנציאל. אם יצטרכו אותם (ראה מבצע אנטבה) הם יבוא ויעשו. אם קרבי רגיל היה שווה ערך ליחידות המובחרות - כולם היו באים לשרת בשייטת/מטכל וכו'... למה זה לא קורה? כי לא כולם יכולים. כי לא כולם מצליחים. אם אותך לצורך העיניין היו שמים עכשיו במסלול סיירת גולני (נעזוב רגע את השייטת) אני משוכנע שהיית פורש/מופרש מהר מאוד.. למה? כי אתה יודע למה יותר טוב ממני. כי אתה לא מספיק "מורעל" כמו שאמרת כדי לסבול את מה שהם עוברים בשטח 100 לדוגמא. היית שולח אותם קיבנימאט והולך הבייתה. למה התנאים שלהם יותר טובים? בערך מאותה סיבה שהתנאים של TOP MANAGER טובים יותר משל MIDDLE CHAIN MENEGER למראות שהשני עושה הרבה יותר עבודה (בתחלס). מה מונעה מהשני לקבל את התפקיד של טופ מנג'ר? אין לו את הקישורים. למי יש? ל1% מהאנשים העובדים בתחום. לכן לאותו האחוז יש "מלון 5 כוחבים" ושאר ה99% הולכים לעמוד במחסומים... כי הם לא מסוגלים לעמוד בדרישות. למה חייל שייטת יותר יקר למדינה מחייל קרבי אחר? כי להכשיר חייל קרבי עולה למדינה X זמן וY כסף, ולהכשיר לוחם שייטת עולה לצבא 3X זמן ו4Y כסף... כי יש לנו 40000 קרביים ורק 500 לוחמים מובחרים (סתם מספרים לצורך ההמחשה). אני חס וחלילה לא רוצה לומר לחייהם של חיילים שונים פחות יקרים או יותר יקרים, כולנו שווים. אבל אם אין צורך לסקן לוחם שייטת בתפקיד שגם חייל גדודי יכול לבצעה.
בנוגעה לשאלתך על דיפרנציאליות במשכורות/תנאים. ההבדלים נבעים מדבר אחד פשוט - כמות.. כשיש ליחידה תקציב X וY אנשים, כל אחד מקבל X/Y.. כשיש לך תקציב שליש X ומאית Y אנשים כל אחד מקבל בהתאם.
כשמשהו יכול לעשות מה ש10 אנשים רגילים יכולים לעשות, הוא צריך לקבל תמורה ש10 אנשים מקבלים במילים פשוטות.

אני לא רוצה להתייחס יותר מדי לנושא ה"רעל" בקרב המלשבים, אני אגב מלשב ואני לא מחשיב את עצמי למורעל. אין לי פוסטרים או סיכות על התיק. אני לא מתאמן בכושר קרבי או משהו כזה. פשוט רוצה לתרום למדינה כמה שיותר במקום שאני הכי מתאים בו + לממש את הפטנציאל שלי עד הסוף. אבל ללא ה"רעל" כמו שאתה אומר, לא יהיה לצבא מספיק "חומר" אנושי ליחידות המובחרות, הרף ירד, יצטרכו להסתפק במה שיש והרמה של היחידות המובחרות תרד. ואז אם יצא לך חס וחלילה לטוס במטוס שיחטף ע''י אנשים רציניים שלא בכוונות שלהם לשחק משחקים, אתה לא תרצה ש"חירניקים" רגילים יעבירו את מבצע החילוץ.

אני מקווה שהבהרתי את דעתי.

יום טוב, חבר.

נערך לאחרונה ע"י Dmith בתאריך 11-01-2007 בשעה 17:26.
ישן 12-01-2007, 13:15
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05

שלום, קוראים לי אסף, ואני משרת בגדוד 75 של חטיבה 7, בשריון, למי שלא מכיר (שזה בושה וחרפה).
רציתי להביע קצת דעתי על הויכוח פה...

תכלס, נורא קל ללכת ולשבח את החבר'ה מהסיירות (ולצורך העניין אני מכליל את כל מה ששם סיירת נכלל עליו) שהם חשובים, והכל, שזה שאתה לא יודע מה הם עושים, לא אומר שהם לא עושים וכו'. לי, למשל, יש חבר שכרגע מסיים מסלול בדובדבן, וכשדיברתי אותי על התנאים אחרי המסלול, הוא אמר שהם הולכים לסגור שבת ל9. ואני יוצא, כרגע, 18- 3. לא יודע אם זה אומר פה משהו לחבר'ה שלא התגיסו, אבל זה גרוע. מאוד.
ויודעים מה? זה מבאס, אחושילנג אפילו.
אבל עושים, כי צריך איכשהו להעביר את ה3 שנים האלו. ולא, זה לא כזה כיף כמו שזה נראה לפני הצבא. וגם אני היתי מורעל, והכול, אבל עבר לי אחרי שבועיים בצבא, ולרובכם זה גם מה שיקרה. לצערי או לשמחתי, אני לא בטוח.
מה שבטוח זה, שכן, אולי המסלול שלך קשה יותר, מלא יותר באתגרים פיזים ומנטליים, אבל לחיות את השירות עצמו, הרבה יותר שוחק (ומי אני הצעיר שבכלל אדבר על שחיקה, איפה מרץ 04 שישתיקו אותי) להיות בגדוד, מאשר בסיירת או כל דבר כזה.
אני לא אומר שזה לא חשוב סירות, רק אל תתנו לזה כל כך הרבה הילה, יותר מאשר מה שבאמת.
ותהיו אמתיים עם עצמכם, ותחשבו שניה למה אתם באמת רוצים להגיע לשם

מצטער שיצא לי כזה מבולבל.

אסף.
ישן 12-01-2007, 15:34
  mor1 mor1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
הבדל בין חירניק למישהו בסיירת

אחד השקיע לפני הצבא והיתאמן וניסה להגיע לכל הגיבושים האפשריים שהחירניק (ברוב המיקרים)ישב בבית ורק ביום הגיוס הוחלט לשבץ אותו במקום כזה או אחר
הבחור מהשייטת עבר מיונים שמתוך אלפי אנשים מיתקבלי עשרות בודדות של אנשים עם נתונים מסויימים שהשיטת מחפשת וכמו בכל מקום מי שמיוחד מקבל יחס מועדף וכל מי שיש לו מקצוע שקשה למצוא בשוק דורש ומקבל תנאים
אותו דבר בצבא אנשים מיוחדים (שהצליחו להיות אלה שמיתקבלים מתוך אלפים) מקבלים תנאים טובים יותר וזה הגיוני "על מה ייתנו לבחור שיושב במחסום תנאים הרי כל אחד יכול לעשות את זה (מברירה או מלת ברירה) מה שאני אומר שכמו בכל מערכת בעולם כמה שאתה יותר "מיוחד" כמה שיותר קשה למצוא אנשים כמוך כמה שהמיונים יותר אנטנסיבים ככה ההיגיון אומר שהתנאים שאותם אנשים יקבלו יהיו יותר טובים ואין מה להיתוכח על זה זאת עובדה בכל דבר...
מישהו פה דיבר על אונברסיטה אז ברור שבאוניברסיטה שדורשים שכל הציונים 100 ושיהיה לך מיצטיין בכל דבר אפשרי ומיתקבלים אלייה הטובים ביותר היא תהיה האוניברסיטה עם התנאים הכי טובים הרי אותה אוניברסיטה צריכה איזה שהוא משהו שימשוך את אותם אנשים בעלי יכולות גבוהות אלו אחרת אין ססיבה שהם יבואו לאותה אונברסיטה
מקווה שהבהרתי את הנקודה ...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:29

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר