לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2007, 22:07
  פיטר_פן פיטר_פן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.03
המלצה קבוצת חיסול סודית של דוד בן גוריון... מכירים? שמעתם? אם כן כנסו..

***מנהלי הפורום אם תוכלו לעגן אשכול זה לתקופה קצרה נורא חשוב לי לנסות למצוא תשובות..
תודה מראש***

בתקופה של דוד בן גוריון (קצת לפני הקמת המדינה) הייתה קבוצה קטנה של יוצאי מחתרות שתפקידם הייתה לחסל בשקט משתפי פעולה עם המשטר הבריטי שמכרו סודות וכד'..
זו הייתה קבוצה קטנה ודיסקטית (שעד היום לא מודים בקיומה). חברי הקבוצה לא הכירו אחד את השני אלא רק בכינוייהם.. כמו הצוחק ברוורס והפסנתרן או משהו כזה (זה קשור לזה שהנ"ל התשמש במיתר )

לאחר קום המדינה והקמת המשטרה החלו להישאל שאלות ודוד בן גוריון דאז כבר רוה"מ הורה על פירוק הקבוצה ו העלמת הראיות ולכם כל חברי הקבוצו "הועלו" בשנית לארץ..

סימן הזיהוי היה שבזמנו מספרי ת.ז. היו לפי איזורי עלייה.. וחחבר בקבוצה שעלה מהצפון (בפעם השנייה) למעשה מס' ת"ז שלו היא כאילו עלה מהדרום..
אם שמעתם ממישהו סיפור על הקבוצה הזאת אשמח אם תפנו אלי אני מנסה למצוא את שאר חברי הקבוצה (אחד מהם אני מכיר אישית...)
תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2007, 12:53
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ואולי לא מדובר על "קבוצה"?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פיטר_פן שמתחילה ב "אני לא מדובר על התקופה של קום המדינה אלא לפני"

אנשי הש"י (שירות ידיעות) של ההגנה חיסלו ללא משפט או לאחר מראית עין של משפט לא מעט אנשים, לרוב ערבים. בלא מעט קרבות במלחמת השחרור ערבים חמושים שנתפסו או אפילו בוזזים ערביים, נמסרו ע"י הלוחמים לידי אנשי הש"י ולא נראו עוד. אני לא בטוח שמדובר על איזו יחידת עילית, אלא יותר על זרוע של ההגנה שתחת סמכותה התקיימו קשרי מודיעין עם הערבים (או הבריטים) ומן הסתם הואצלה להם סמכות (ביודעין או מתוך העלמת עין - אל תשכח ש"ערך חיי אדם" הוא מונח שהולך ומתחדד עם הזמן ומשמעותו ב-48 לא היתה דומה לזו של 68 וכן הלאה) להעלים גורמים שנתפסו כבעייתים.

כמה ערבים שנתפסו במהלך מבצע דקל בגליל המערבי הוצאו להורג במשפטי שדה וכנ"ל לגבי עוד מקרים ידועים של ערבים שנתפסו בקרבות שונים (כמו חירבת מאחז). כל המקרים הללו אינם קשורים למעשי טבח לכאורה או במציאות, אלא הם פעולות שבשנות ה-40 נחשבו לחלק מהתפקיד ה"רגיל" של שירותי מודיעין שדה ומשטרה צבאית.

במקרה אחד - הוצאתו להורג של מאיר טוביאנסקי - נחשפה המערכת וגם אז לאחר חקירה "רגילה" של מה שנראה כרצח של ערבי בכרמל. רוב אנשי הש"י לא "פתחו את הפה" על מעשיהם ולכן הפרשיות האלה ברובן נותרו לא ידועות או ידועות רק מהדים שעוררו אז אצל עדים אקראיים.

ישן 14-01-2007, 19:58

נכון אבל מטרת החיסולים העיקריים היו של משת"פים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "באופן כללי בן גוריון וחיסולים לא נשמע כמו משהו שהולך ביחד"

כל אחד מחברי הקבוצה לא ידע את שמו האמיתי של האחר רק את כינויו.
סבא שלי שבאתוה תקופה היה מדריך קמ"ג (קרב מגע) חיסל משת"פ ע"י שבירת מפרקתו וכתוצאה מכך שראשו הסתובב נוצר לו מעין חיוך מוזר כזה (למשת"פ) ובגללו הכינוי של סבא שלי היה הצוחק ברוורס.. (תפעילו את ההיגיון איך הגיעו לזה..)
אין כל הוכחה לקיום הקבוצה חוץ מסיפורים אישיים וזאת בגלל שאם הקמת המדינה (ואז לא הייתה תקשורת שתפרסם כל דבר) הוכחשה מייד הקבוצה הזאת...
ולכן אני מחפש אנשים (בעיקר יוצאי פלמ"ח) שאולי שמעו על הקבוצה ע"מ לנסות לאתר את שאר חברי הקבוצה..

ישן 15-01-2007, 16:39

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ישנן לא מעט בעיות בסיפור"

לגבי שמות של כאלה שחוסלו לצערי סבא שלי לא זוכר.

לגבי הדירת מסתור ביפו הוא אומר ששם הם קיבלו את ההוראות הקבוצה פעלה עד קום המדינה ואחרי זה פורקה יחד עם הפלמ"ח
סבא שלי אומנם מבוגר אבל הוא אדם משכיל מאוד (היה מרצה בטכניון) הוא לא מהזקנים האלה שהמציאו סיפורים. ככה שאני נוטה להאמין
הקבוצה פעלה כזאבים בודדים. אף אחד לא הכיר את האחר מלבד כיויים שהיו.
ע,מ להגיע למקום המפגש היו מוסרים להם בזמנים לא סדירים (נניח באמצע הרחוב) שהם צריכים להקיג לדירה לקבל הוראות ומשם יצאו.
אני לא יכול להוסיף יותר מידי פרטים על הסיפור מסיבה פשוטה שעברו המון שנים וסבא שלי מתקשה לזכור.. אבל אני כן מאמין שהקבוצה הייתה קיימת הרי לגיטימי שלפלמ"ח הייתה קבוצה שטיפלה במשת"פים שסיכנו את הישוב היהודי.. כמו למחתרות אחרות... בגלל שהקבוצה הייתה קטנה ואז לא רצו לחשוף את חבירה אין הוכחה ממשית לקבוצה כמו שאמרתי פרט לסיפור אישי..

ישן 18-01-2007, 10:24

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני לא יודע בדיוק מה זה "הזקנים האלה שהמציאו סיפורים""

לאחר סבא שלי קרא את התגובות הוא ביקש להגיב..

א. כמו שהיום יש עשרות מבצעים סודיים שהצבא מבצע ואיש לא שמע עליהם כך היה נהוג אז..
ההבדל היחיד שבנגיוד לפעולה צבאית שהתקיימה לפני איזה 30 שנה ונשמרה בארכיון של צה"ל בתקופה הזאת לא היה ארכיון ששמר היסט' של פעילות צבאית.. ובטח לא סודית.. ורוב אלה שהשתתפו אמרוים להיות מבוגרים וחלקם בטח כבר לא בחיים.

דבר שני הפלמ"חניקים לא סלחו לבן גוריון אחרי הפירוק ובעיקר בגלל ש"העלים" חלק גדול מפעילויות הפלמ"ח .

ודבר אחרון הדירה ביפו היתה המקום שממנו איש לא יחשוד בגלל זהיא הייתה מלאת ערבים.. חברי הקבוצה לא היו מסתובבים במדים או עם סמלים יהודיים הם היו מגיעים מחופשים.. בערך כמו שהמסתערבים של היום לא מגיעים לפעילות סודית עם סמלי משטרה או צבא....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר