לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2007, 06:13
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
שאלה גם לי מותר - צריך את המלצתכם

טוב, אז אחרי הרבה זמן הגעתי למסכנה שכל הציוד הנכבד שיש לי משמש אותי לכל סוג עבודה שיש לי ולכל מטרה בשיא האיכות והנוחות אבל רק בעיה אחת יש לי.
כשאני יוצא לטייל סתם ככה אין לי סיבה מיוחדת להחזיק תיק עם מצלמה כבדה ו 4 עדשות + פלאש.
אני תמיד אומר לעצמי טוב ניקח מצלמה ו 24-70 . הכי ורסטילית לא? זהו שאני מייד אומר "ואם יבוא לי לצלם זווית רחבה?", "ואם יבוא לי זום עצבני או פיש?" דבר זה גורם לי להיסחב עם תיק כבד ללא סיבה מיוחדת. כמובן שאם אני אצא לקמפינג אז אני אקח את הציוד אבל סתם בפארק שעשועים או מסיבה קטנה אצל חבר'ה, מקרים כאלו הביאו אותי לחשוב שאין מנוס מלהחזיק ב"ארסנל" גם איזה פוקט טובה.
כמו שדי ידוע אני מכור לקנון ואני מתלבט בין מספר מצלמות.

Canon G7
Canon Pro1
Canon A710IS

לא יודע מה לבחור, לכל אחת יתרונות וחסרונות.
לא מדבר כרגע על המחיר, זה פחות קריטי.
לי מפריע שלמשל ב G7 אין RAW וכל מיני חסרונות שמנו ב Dp
ה PRO1 ישנה ובעלת מסך קטן.

אני נוטה לכוון הG7 אבל רוצה לשמוע את דעתכם – כמובן ממי שבעל ניסיון.

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 14-01-2007 בשעה 06:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2007, 07:36
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "גם לי מותר - צריך את המלצתכם"

G7 סתם יקרה לדעתי. A710IS נותנת יותר תמורה למחיר. אין לה זווית רחבה מי-יודע-מה ואין RAW - אבל יש מסך 2.5 אינצ', עדשת 35-210 מ"מ, IS, היא מהירה בהפעלה ובצילום וגם קטנה יחסית. הייתי הולך עליה בשקט.

מצד שני יש את סדרת ה-SD של קנון - SD700IS, SD800IS. מצלמות קטנות מאוד, אין יותר מדי אפשרויות לשליטה ידנית, אבל יש מסך מצויין, המצלמות נכנסות לכיס בקלות, IS, איכות תמונה מעולה (כולל ביצועים מכובדים מאוד באור נמוך עד ISO 400). ל-SD800IS יש עדשה רחבה שמתחילה ב-28 מ"מ.

מצד שלישי יש את פוג'י F30 שהיא בעלת ביצועים מעולים ב-ISO גבוה (שימושית אפילו ב-ISO 800). לצערי איכות הצילומים שלה באור נורמלי לא משהו, יש לא מעט CA וקונטרסט חזק מדי. גם כאן לא תקבל RAW ואפילו לא עינית - אבך המסך שלה טוב יותר מהמסכים של הקנונים.

בקיצור, אני חושב שהמועמדת המובילה צריכה להיות A710IS ואחריה SD800IS (אני בקיא בחומר כי לפני כשבועיים קניתי את A710IS להורים שלי ועשיתי מחקר מקיף לפני זה).

ישן 14-01-2007, 11:19
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "G7 סתם יקרה לדעתי. A710IS..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Olegis
מצד שני יש את סדרת ה-SD של קנון - SD700IS, SD800IS. מצלמות קטנות מאוד, אין יותר מדי אפשרויות לשליטה ידנית, אבל יש מסך מצויין, המצלמות נכנסות לכיס בקלות, IS, איכות תמונה מעולה (כולל ביצועים מכובדים מאוד באור נמוך עד ISO 400). ל-SD800IS יש עדשה רחבה שמתחילה ב-28 מ"מ.

אני הייתי שוקל במידה רבה את המצלמה הזאת .
אמנם חסרה לה שליטה ידנית, אבל גם ככה השליטה במצלמות האלה לא שווה הרבה (מקסימום אפשר להשתמש בקיזוז חשיפה) אבל אני משער שמשה בין כה וכה לא ישתמש בקומפקטית בתור מצלמה לצילום אמנותי, אלא למין צילום מזדמן .
בעיקר מה שמושך אותי במצלמה הזאת זה ה- 28MM , והקומפקטיות שלה שאתה יכול לקחת אותה לכל מקום בניידות מירבית .
רק אל תשכח שתצטרך לרכוש איזה כרטיס SD , קנון כבר הפסיקו לעבוד עם CF בקומפקטיות .
http://www.dpreview.com/reviews/canonSD800is
ישן 14-01-2007, 16:27
  n_o_a_m n_o_a_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "G7 סתם יקרה לדעתי. A710IS..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Olegis
G7 סתם יקרה לדעתי. A710IS נותנת יותר תמורה למחיר. אין לה זווית רחבה מי-יודע-מה ואין RAW - אבל יש מסך 2.5 אינצ', עדשת 35-210 מ"מ, IS, היא מהירה בהפעלה ובצילום וגם קטנה יחסית. הייתי הולך עליה בשקט.

מצד שלישי יש את פוג'י F30 שהיא בעלת ביצועים מעולים ב-ISO גבוה (שימושית אפילו ב-ISO 800). לצערי איכות הצילומים שלה באור נורמלי לא משהו, יש לא מעט CA וקונטרסט חזק מדי. גם כאן לא תקבל RAW ואפילו לא עינית - אבך המסך שלה טוב יותר מהמסכים של הקנונים.

בקיצור, אני חושב שהמועמדת המובילה צריכה להיות A710IS ואחריה SD800IS (אני בקיא בחומר כי לפני כשבועיים קניתי את A710IS להורים שלי ועשיתי מחקר מקיף לפני זה).

אני רק רוצה להוסיף ש-
You'll get some amazing results if you know your way around Photoshop (or similar), but I often (though by no means always) found the 'out of camera' results slightly disappointing. Add to this the tendency to over expose and you've got a camera that really needs to be used by someone who knows what they're doing to get the most out of it. [מהביקורת של dpreview על הפוג'י].

ואין ספק שמשה "knows what he's doing". לכן הייתי ממקם את הפוג'י גבוה יותר..

נערך לאחרונה ע"י n_o_a_m בתאריך 14-01-2007 בשעה 16:36.
ישן 14-01-2007, 15:01
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "שני דברים - קודם כל ה-28-300L..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArnonG
... מה שמביא אותי להמלצה על הפרו1. ישנה מספיק כדי שתשיג אותה בזול. נותנת איכות שאף פוקט לא תתן לך....

אני לא מסכים עם הקביעה הזאת. העובדה שיש למצלמה הזאת עדשה שכתוב עליה L, לא הופך את התמונות שלה לאיכותיות יותר משל שאר מצלמות ה-P&S. לכל המצלמות החדשות יש את DIGIC-II ואפילו DIGIC-III - המעבד הזה מפיק תוצאות טובות יותר, עם רעש נמוך יותר ברוב המכריע של המקרים. ראיתי דוגמאות שצולמו על Pro 1 ולא ראיתי משהו שהשאיר אותי פעור פה. תמונות רגילות לחלוטין שאפשר להשיג היום מהרבה מאוד מצלמות P&S שלאו דווקא נמצאות בקצה העליון של התחום והמחירים.

מה גם ש-Pro 1 היא איטית מאוד - מהירות הפעולה שלה לא מתקרבת למהירות של המצלמות החדשות כמו A710IS או SD700IS.

לדעתי - Pro 1 של קנון היא סתם מצלמה יקרה ומבאסת.

ישן 14-01-2007, 19:18
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
תרשה לי לחזק את המחזקים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]Nada, niet, no, הלכתם רחוק..."

למרות שיש לי את הקנון s3 שהיא ייחסית קומפקטית ליתר המפלצות בפורום, כבר כמה פעמים הצטערתי שלא הייתה לי מצלמה דיגיטלית קטנה לצרכים יותר יומיומיים (לדוגמא לצלם בחטף בצילומי התוכנית של דייויד לטרמן, או טיול קייקים של יומיים שממש לא רציתי לסכן את הs3, או במקרה של ניו יורק - לצאת לשנייה מהאכסנייה כדי לדבר בטלפון ולגלות שיש תהלוכה או שבידיוק איזה תוכנית טלוויזיה החליטה להפוך אוטו, או סתם לצאת למסעדה בלי רצון להיסחב עם יותר מידיי), לכן לפי דעתי השיקול צריך להיות שאם כבר קומפקטית אז שלא תרגיש אותה בכלל, שיהיה לך מצלמה שבשום מצב לא תוכל להגיד שאין לך כוח להיסחב איתה.

ועוד טיפ קטן למצלמות קטנות - לקנות ניילון שנפתח ונסגר בקלות, או נרתיק פלסטיק אטום למים, ואז באמת אין דאגות.

ישן 15-01-2007, 06:08
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי BiNbA17 שמתחילה ב "סופסוף מישהו שמבין עניין :P..."

תודה יקירתי.
אני כניראה הולך על ה SD800IS
יש לה מעבד DIGIC III של קנון ומייצב במחיר די אטרקטיבי של 369 דולר ב B&H.
הלתבטתי בינה לבין ה SD900 שעשויה מטיטניום אבל אין לה מייצב.
בכל מקרה, לא הולך על ה S3 כי היא גדולה מידי לצרכים שלי, מה שאהבתי ב SD זה שהיא ניכנסת ממש בכיס של החולצה או המכנס. לבת זוגתי קניתי לפני שנתיים כמעט את ה SD200 והיא מתה עליה. אני אוותר על הפיצ'רים המיקצועיים של ה G7 כניראה ונשאיר את התמונות הבאמת מקצועיות לציוד הכבד.
אם יש למישהו אותה פה אשמח לראות תמונות לא ערוכות.

תודה על העזרה חבר'ה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:10

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר