לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2007, 23:17
  Ronibla Ronibla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.06
סקר 2 בעיות יחסית קלות באקסס. מקווה שתוכלו לעזור לי.

אז ככה,
יש לי טבלה ובה נתונים על חברה, כגון עובדים, משכורות, וכו' וכו'. אני רוצה לבנות טופס באמצעותו יוכל המשתמש להוציא דוחות חודשיים של כל הנתונים (ז"א - קיבוץ כל הנתונים לפי חודש שיבחר המשתמש), וכן דוחות עפ"י שמות עובדים (דהיינו- הוא יקבל רשימה של כל שמות העובדים, וברגע שהוא יקליק על שם כלשהו ועל 'יצר דוח' או משו כזה - הוא יקבל דוח מפורט על אותו עובד)

הבעיות שלי הן כאלה:

א. בניתי שאילתא שתקבץ לי את כל התאריכים, והכנסתי אותה בתור תיבת רשימה לטופס. כך המשתמש יוכל לבחור לאיזה תאריך הוא רוצה את הדו"ח. הבעיה היא שיש לי מלא תאריכים, ואני רוצה לעשות רק סיכומים חודשיים. למשל, בתיבת רשימה מופיעים לי:
01/02/06
02/02/06
04/02/06
02/03/06
18/03/06
וכו' וכו'.
אני רוצה כמובן שיהיה רשום שם רק:
02/06
ו - 03/06.
הצלחתי למנוע את הופעת התאריכים הכפולים ע"י הכנסת פרמטר Distinct ל SQL (או יותר נכון, ע"י שינוי 'ערכים יחודיים' ל'כן' במאפייני השאילתא...), אבל אין לי מושג איך לשנות את השאילתא כך שהיא תציג רק את החודשים.

ב. אני רוצה להוסיף כפתור בטופס, שכשילחצו עליו, הוא ישלח לדו"ח המתבסס על החודש שנבחר בתיבת הרשימה (או לחילופין, על השאילתא). איך אני עושה כזה דבר? איך אני מפנה בעזרת כפתור - לדו"ח המתבסס על פרמטר ששונה בטופס עצמו?

מקווה שהבנתם מה אני רוצה,
ויותר מזה - מקווה שאתם יכולים לעזור..
רב תודות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2007, 01:50
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Ronibla שמתחילה ב "למרות זאת, אם קראת טוב את..."

שמתי לב לכך שהתוכן מעורב, בהחלט. השארתי בפורום מסדי נתונים קישור לאשכול זה, כך שכל גולש בפורום הנ"ל גם יתקל באשכול זה.

אגב, כשאתה רוצה להגיב להודעה מסויימת, תלחץ על לחצן ה"תגובה" המופיע בתו אותה הודעה, ולא בלחצן המופיע בתחתית הדף.

ולבעייתך:
א. 1. חבל שלא ציינת באיזה סוג שדה מדובר (למרות שניתן לשער שמדובר בשדה "תאריך").
2. זמן רב מאד לא התעסקתי באקסס, כך שאין לי מושג לגבי הפונקציות של אקסס, אך בכל מסד נתונים "תקני" הייתי מבצע בשאילתה שליפה של החודש מתוך שדה התאריך ומבצע "קיבוץ" (GROUP BY) על שדה זה, כך שכל רשומה תהיה סיכום חודשי. (לא התעמקתי ספציפית בצורך שלך, כיון שזה ידרוש בעיקר הרבה שאלות כדי להבין איך בדיוק אתה רוצה שזה יראה. אני רק רוצה לתת כיון).

ב. כמדומני שתוכל לפתור את בעייתך באמצעות שאילתת פרמטר שאליה יתבסס הדו"ח.
ישן 15-01-2007, 04:15
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
כמה "שגיאים" באותה אחת...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "שמתי לב לכך שהתוכן מעורב,..."

היות ועבר הזמן שבו יכולתי לערוך את תוכן ההודעה, אני מצרף אותה שוב כאן עם מעט תיקוני שגיאות הקלדה:

בהחלט, שמתי לב לכך שהתוכן מעורב. השארתי בפורום מסדי נתונים קישור לאשכול זה, כך שכל גולש בפורום הנ"ל יתקל גם באשכול זה.

אגב, כשאתה רוצה להגיב להודעה מסויימת, תלחץ על לחצן ה"תגובה" המופיע בתוך אותה הודעה, ולא בלחצן המופיע בתחתית הדף.

ולבעייתך:
א. 1. חבל שלא ציינת באיזה סוג שדה מדובר (למרות שניתן לשער שמדובר בשדה "תאריך").
2. זמן רב מאד לא התעסקתי באקסס, כך שאין לי מושג לגבי הפונקציות של אקסס, אך בכל מסד נתונים "תקני" הייתי מבצע בשאילתה שליפה של החודש מתוך שדה התאריך ומבצע "קיבוץ" (GROUP BY) על שדה זה, כך שכל רשומה תהיה סיכום חודשי. (לא התעמקתי ספציפית בצורך שלך, כיון שזה ידרוש בעיקר הרבה שאלות כדי להבין איך בדיוק אתה רוצה שזה יראה. תקח את זה רק בתור כיוון כללי להצכת הנתונים כפי שתרצה).

ב. כמדומני שתוכל לפתור את בעייתך באמצעות שאילתת פרמטר שעליה יתבסס הדו"ח.
ישן 21-02-2007, 21:58
צלמית המשתמש של zivk
  zivk zivk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Ronibla שמתחילה ב "וואו. דבר ראשון - שוב -..."

אתה צריך לפרק את הבקשה שלך לשלבים כדי להבין :
1. תצוגה לפי חודש+שנה בלבד
2. סידור לפי תאריך
3. מופע אחד בלבד של כל חודש

FORMAT >> לוקח משתנה מסוג תאריך+שעה והופך אותו למשתנה מסוג טקסט עפ"י דרישה (במקרה שלנו שנה+חודש) וכך אנחנו מעיפים את היום מהתאריך ואת השעה. ( 00:00:00 7/10/2007 >> "10/2007")
כמובן שמשתנה מסוג טקסט לא ניתן למיין (לסדר) לפי סדר כרונולוגי אלה לפי A >> Z

DateValue >> לוקח משתנה מסוג טקסט והופך אותו חזרה למשתנה מסוג תאריך, אך עכשיו היום הוא הראשון לחודש עם חודש+שנה נכונים. ( "10/2007" >> 1/10/2007 )

וזהוא עכשיו ניתן לסדר אותם בסדר כרונולוגי ע"י Order By

וכמובן איננו רוצים שיופיעו כפילויות ולכן נרכז אותם לקבוצות ע"י Group By

*** על תיקח את ההסבר כפשוטו, כי יש עוד הרבה דברים נוספים שלא התעקבתי עליהם!

SQL
http://www.w3schools.com/sql/default.asp
http://www.webmaster.org.il/guide.asp?subject=sql
http://webcourse.cs.technion.ac.il/...ro+Queries).ppt

נערך לאחרונה ע"י zivk בתאריך 21-02-2007 בשעה 22:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:03

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר