לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2007, 11:09
צלמית המשתמש של pyro__man
  pyro__man pyro__man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל pyro__man שלח הודעה דרך MSN אל pyro__man
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ghnon שמתחילה ב "שניכם אומרים לי שאין לי מושג בספירה ציפורים."

קראתי את כל ההודעות שלך ופשוט אין לי מה לומר חוץ מזה שאתה טמבל..

אני בקושי נוהג להגיב פה ומצידי שיחסמו אותי מהפורום הזה אבל מישהו היה חייב להגיד לך את זה..

אם אין לך מושג אל תגיב..
תיהיה בטוח שאף אחד לא סופר אותן סתם כי משעמם לו בבית..
סטטיסטיקות חשובות מאוד..
הציפורים האלה הם חלק מהמערכת האקולוגית של הארץ ובכלל חלק מהמערכת האקולוגית העולמית
לפי תנועה של ציפורים ניתן ללמוד מלא על השתנות מזג האויר בעולם..
סתם דוגמה בשנים האחרונות החלו להבחין בהחלשות השדה המגנטי שמפיקים הקטבים שלנו רק על ידי תנועת ציפורים..
זה לא סתם ספירה שלהם..

ובכלל נמאסס כבר מהחרדים האלה מה מפריע להם שמישהו סופר ציפורים בשבת??? כאילו הוא עושה את זה מול העיניים שלהם..
מקווה שהם ימשיכו לספור ובלי לשים ז*ן על החוק ההלכתי המפגר שיצא..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2007, 16:38
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
על הפקעות המחירים לחלקות ששמעתי לא פעם...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "על מה הוא צריך להתבייש בעצמו? על זה שאינו מתלהב להעשיר איזה ארגון מושחת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
צא וראה כי חברה קדישא מבזה את המת היהודי יותר מאשר כל בית קברות חילוני כופר...

ועל ביזוי המת ומשפחתו שנתקלתי באופן אישי... לא אשכח ולא אסלח!

ישן 15-01-2007, 16:40
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
על מה? על קריאה לביטול גוף כלכלי מושחת?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "תתבייש לך"

במושבים אין חברה קדישא, והפלא ופלא אף אחד לא מת מזה...

חברה קדישא והמונופול שיצרה לעצמה הפכה למקור פרנסה מצויין לכמה אנשים ולמקור לעוגמת נפש למאות אלפי אחרים (שמקבלים משום מה את התעמרויותיה כאילו מדובר בגזירה משמיים). אילו היית קם ונזעק להגן על טכס הטהרה, אמירת קדיש, תכריכים, מניין וכו' - ממש לא היית מוצא כאן את תגובתי, אבל על הקופה אתה קם להגן?

איפה אמירתו החבוטה של רייב אמנון "אדם נולד 3 קילו, מת 70 ובמהלך חייו עוברים דרך גופו 3000 קילו מזון - בשביל מה החומרנות הזאת אם בסוף נשאר כולה 70?". תדאג שהחברה קדישא יוציאו את היד שלהם מהכיס שלי (או לחילופין שביטוח לאומי ישלמו לי ישירות את הוצאות הקבורה של קרוב משפחה ואני אעביר אותם לחברה קדישא שאבחר) ואני מבטיח לך שבנוגע להלכות הקבורה עצמם לא תשמע ממני ולו הערונת.

ישן 15-01-2007, 16:47
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "על מה? על קריאה לביטול גוף כלכלי מושחת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
במושבים אין חברה קדישא, והפלא ופלא אף אחד לא מת מזה...

חברה קדישא והמונופול שיצרה לעצמה הפכה למקור פרנסה מצויין לכמה אנשים ולמקור לעוגמת נפש למאות אלפי אחרים (שמקבלים משום מה את התעמרויותיה כאילו מדובר בגזירה משמיים). אילו היית קם ונזעק להגן על טכס הטהרה, אמירת קדיש, תכריכים, מניין וכו' - ממש לא היית מוצא כאן את תגובתי, אבל על הקופה אתה קם להגן?

איפה אמירתו החבוטה של רייב אמנון "אדם נולד 3 קילו, מת 70 ובמהלך חייו עוברים דרך גופו 3000 קילו מזון - בשביל מה החומרנות הזאת אם בסוף נשאר כולה 70?". תדאג שהחברה קדישא יוציאו את היד שלהם מהכיס שלי (או לחילופין שביטוח לאומי ישלמו לי ישירות את הוצאות הקבורה של קרוב משפחה ואני אעביר אותם לחברה קדישא שאבחר) ואני מבטיח לך שבנוגע להלכות הקבורה עצמם לא תשמע ממני ולו הערונת.

אני לא מצדד אותם בענין השחיתות אם הדבר נכון.
אך לא מקנא בעבודתו של קברן.

ישן 15-01-2007, 16:54

השחיתות לא קשורה בעבודת הקבורה או הטהרה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "..."

אלא בספסרות בחלקות הקבורה המשתייכות בפועל לבתי קברות ציבוריים. בראשון לציון לדוגמא, חברה קדישא החליטה להכריז על בית הקברות "הישן" כסגור לקבורה שוטפת, מה שאומר שהם יכולים לגבות סכומים גבוהים עבור קבורה "חריגה" שם. אלא מה? יש שם עוד המון מקום, משרד הפנים בכלל מגדיר את בית הקברות כ"פתוח" ובבית הקברות השני אין הרבה יותר מקום.... אתה מבין? הכל תרגיל! יש שני בתי קברות פעילים, אז אחד מהם "סוגרים" וע"י כך הופכים אותו למוצר יוקרתי, ושאר דברי הסיפור הלא הם רשומים על ספר דברי ימי הכנסות חברה קדישא ראשל"צ.

(אני מכיר אנשים שהיו חופרי קברים או שוטפי גופות כעבודה חלקית כשהיו סטודנטים! הם אפילו לא קיבלו על זה שכר מיוחד אלא החזיקו בזה יותר בגלל השעות הנוחות והעבודה בסגנון קבלני)

ישן 15-01-2007, 10:09

זה לא יעבור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא יספרו ציפורים יותר בישראל, זה מחלל את השבת"

תראה שבסופו של דבר הכלבים ינבחו והשיירה תעבור.

לא מפליא אותי שלחלק גדול מהציבור החרדי אין כלל מושג בחשיבות של דברים אלה (שכן, ואל אף שחל שינוי מסויים לטובה, מבחינתם כל הלא אנושיים מתחלקים ל"א-חאיה" ו"צמח") וברור שלא מפליא אותי לשגדעון עזרא אין הבנה כזאת (גם אם במדינה מתוקנת העובדה השניה היתה צריכה להדאיג). אני מאמין שתמצא הדרך לשנות את הגזרה הזאת ובעיקר משום שלחרדים אין שום נגיעה לענייני שמירת טבע, החברה להגנת הטבע והגנה על החי (גם אם לשירותים של יחידות החילוץ הם בהחלט נדרשים) והצקתם בעניין זה היא קנטרנות לשמה.

לתומי חשבתי שכבוד הדדי הוא הבסיס להערכה של כל צד לערכיו של הצד השני. חבל מאוד שהחרדים דוחפים בכוח ציבור שלם לא רק לעשות מגוון פעילויות בשבת אלא לחנך את ילדיו ש"כך ראוי לעשות".

כשהייתי ילד היו לי מורות שהיו חילוניות כמונו אולם חינכו אותנו שלנסוע ביום כיפור באופניים זה קודם כל מעשה לא מכובד ולא מנומס, גם אם הן עצמן לא צמות ולא שומרות את מנהגי היום. כיום ולאור הקנטרנות של הפוליטיקאים החרדים, שום ילד פיקח לא יוכל להקשיב לאמירות נבונות כאלה, משום שברור לו שאין שום טיפת כבוד אליו מן הצד השני, רק רגשי עליונות, בוז והצרת צעדים.

ישן 15-01-2007, 12:05
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
אז למה עדיין מוכרים צ'יזבורגרים ומאכלי ים בכל מקום כולל בשבת ?
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ghnon שמתחילה ב "כפיה או לא"

הלכתי על דוגמה קשה וכואבת, חוק החזיר היה משהו שניסו להעביר בשנות השמונים והוא נגוז.
אני זוכר בזמנו שפסלו פרסומת לציזבורגר של מקדונלד בטלויזיה, אבל לא סגרו את מקדונלד.
מאכלי ים ניתן למצוא הים בכל מקום, מי כמוך וכמו שאר הקוראים יודע כמה קשה למצוא מסעדה
כשרה במיוחד בתל אביב ובמרכז.

להרבה יותר אנשים מפריע נושא הכשרות מאשר נושא הציפורים, אבל צריך כל כך הרבה כח בשביל
למגר את תופעת האי-כשרות, שלא הולכים על זה. מוותרים מראש.

כלומר ההישג המעצבן הזה של ספירת הציפורים הוא דוגמה לכך שש"ס פשוט מסמנת עוד וי במסכת הכיבושים שלה על העולם החילוני. אין בזה משמעות אמיתית וההתקרבות לגאולה ולמשיח, זו סתם אצבע בעין. מילא היו הולכים על שמירת השבת הטוטאלית, אבל לקלקל מנהג בן 40 שנה....מיותר ומכוער.
ישן 15-01-2007, 12:25
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ציפור שלא סופרים אותה תפסיק לעוף?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אז למה עדיין מוכרים צ'יזבורגרים ומאכלי ים בכל מקום כולל בשבת ?"

הציפורים האלו צריכות ללמוד מההולכים על שתיים - אלו כשלא סופרים אותם (נכון לגבי רובינו...), אולי נעלבים קצת, אך בד"כ בולעים רוקם וממשיכים הלאה...

אשר לצפרים - לגבי הסופרים המתנדבים שביניהם - לא נראה לי שההתערבות הזדונית בנושא, יש
בה כדי לפגוע בתחביבם - מלאכתם (שלא ע"מ לקבל פרס), והם יכולים להמשיך לספור ככל שרק יחפצו... ואין רשות בעולם שתוכל למנוע זאת מהם.
לגבי הצפרים המתוגמלים - אכן הם יוצאים ניזוקים, שכן אפילו יאמרו להם תספרו ביום חול,
עדיין הם חסרים התוספת בגין עבודה בשבת...

וממעוף הציפור, ניתן לסכם שהגיע הזמן שיתחילו לספור פה גם סתם אנשים ולא רק ציפורים מיוחדות...

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

ישן 15-01-2007, 13:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איזו צרות עין נוראה. מה אכפת לך שגם דתות אחרות מחפשות לכפות עמדתן, ולא רק זו שלך?...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא יספרו ציפורים יותר בישראל, זה מחלל את השבת"

אם נשווה, הרי שכפיית הדת של האורתודוכסיה היהודית, היא בטלה בששים בהשוואה לכפייה הדתית
שמאכילים אותנו חסידי השלומיזם (הכפייה הדתית האורתודוכסית גם עולה לנו בפחות דם ודמים...).
לא מספיק לך שמדינה שלמה מחוייבת לחיות ולשלם על הזיות השלומיזם, שאתה גם רוצה לעקר את
זכותם של אחרים לנסות ולכפות מעט על הרוב האומלל את דיעותיהם? תן גם להם להנות קצת (הרי
בין כה בבוא העת תצדיק תשלום למוסדותיהם, בכדי להצדיק את תמיכתם בעוד יוד יוזמת-עיוועים
אוסלואידית כזו או אחרת...)...

אני יכול להבין חילוניים גמורים שמתנגדים לכפייה דתית בכל צורה או נוסח. אין דרך לראות בעין יפה,
דתי אדוק שתומך בכל לבו בכפייה דתית, שפתאום מזדעק כנגדו - רק בגלל שהיא כפייה של דת
אחרת (ותחסוך ממני את הדאגה לזואולוגיה ולאקולוגיה - הנזק שהדת שלך גרמה לאקוויפר ההר
כשאפשרה לפרטנר לקדוח בהסטוריה באופן פיראטי, הוא חמור פי מליון מכל החמצת ספירת ציפורים
כזו או אחרת - וגם הציפורים סובלות מנזק זה, מן הסתם...).
ישן 15-01-2007, 22:24
  מצפון מצפון אינו מחובר  

מצבך הולך ומתדרדר...אני באמת לא יודע מה חשוב לך יותר
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "חוש ריח כושל. לי מותר למחות, שכן אני לא דתי. המכנה עצמו מצפון, הוא דתי-תומך-כפייה..."

הדעות שלך או לסתור את הדעות של האחר.

הרדיפה שלך אחרי היא אישית, וזו עבירה על כללי הפורום, אבל מי סופר, כל עוד נהנים למה לא.
הרי יודע שאני תומך נלהב של הפרות חוק מכל סוג שהוא.

גם כאשר מעירים לך, יש לך תירוץ והסבר לכל דבר.
עלוב, פתטי ומעורר בחילה.
בדרך שבה אתה הולך, לא יהיו שמאלנים, לא יהיו חילוניים, יהיו דתיים, חרדים, לא יהיו ציזבורגרים
וגם לא יעופו ציפורים בשמיים.
התנועות הירוקות שרובן מזוהות עם השמאל יהפכו לתנועות שחורות.
שאלת את עצמך פעם למה שומרי הטבע רובם בשמאל ?
למה שומרי זכויות האדם, רובם בשמאל ?
למה שומרי זכויות החילונים רובם בשמאל ?
למה שומרי הצדק נמצאים כרגע בשמאל ?

בגלל שבימין יש אנשים כמוך, שהופכים את עורם ובוחרים דעה שנה, מוותרים על דעות, מחליפים צבעים, והכל למען המיליטנטיות בכל תחום. לתקוף, לתקוף לתקוף.....זה כל מה שאתה יודע.

גם כאשר אמרתי לך שבאחרית הימים, כאשר יסתיימו מלחמות יהודים בערבים, ויתחילו מלחמות חילוניים בדתיים, ציינת שתעדיף להיות תמיד בצד שנגדי.
אני לא הייתי רוצה להלחם לצדך.
האמת, לא הייתי רוצה להלחם יותר לעולם.
אבל לצידך ? יש בך איזושהי מורשת קרב ? או שאתה מאלה שיורים בגב של החברים שלהם, בגלל שהם לא הולכים בדרכך.
כאשר יש דרך משותפת, הולכים ביחד. רואים את זה לא מעט בפורום. ימין שמאל - יודעים מי היריבים.
דתיים חילוניים - יודעים מי היריבים.
ויש ORI נגד העולם.
צר לי על הבידוד שאתה שרוי בו. לשאלתי מלפני מספר ימים, האם יש מישהו שאתה מאמין בו, קיבלתי תשובה שמשמעותה היא לא.

אתה וכחן עלוב נפש שיודע לכתוב הרבה, מהר וחזק. לא יותר מזה.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 15-01-2007 בשעה 22:26.
ישן 15-01-2007, 22:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

מה ההבדל בין אוטובוסים בחיפה בשבת לבין ספירת ציפורים בשבת ?
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אם מדובר במתנדבים .. שיתנו להם לספור במצפור"

הראשון זהו הסטאטוס קוו המפורסם....הדתיים הסכימו...לכן מותר להדליק מנוע של אוטובוס בשבת.
לחמם אותו. לסע ברחובות, לגבות כסף מאנשים. והכל בשבת בחסות הסטאטוס קוו !!!

40 שנה סופרים ציפורים ואף אחד לא צייץ (לא הציפורים אלא העופות הדורסים בדמות אדם)
מה שונה יום מיומו ? למה זה לא סטאטוס קוו ? איפה היו הדתיים עד היום ?

בגלל שמישהו רוצה לעשות עוד X על החגורה במלחמת החילוניים והדתיים הופך כל ארוע לקלף מיקוח.

(למי שלא יודע, האוטובוסים בשבת נוסעים מדי שבת...51 פעם בשנה, לעומת פעם אחת בשנה לטובת הציפורים......זהו מקרה פי 51 יותר חמור, אבל לא קל לש"ס לבטלו, הם הולכים על הקל....)

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 15-01-2007 בשעה 22:09.
ישן 16-01-2007, 00:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה לוקה לא רק בהבנת הנקרא, אלא גם באמירת אמת. לא היה "תיאור ציורי", אלא עובדה יבשה.
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "סליחה שאני קוטע את התאורים הציוריים שלך על אוטובוסים מתפוצצים, זה עושה לך את זה הא ?"

אני יודע שבעיניך מרגע שצויין שאוטובוסים התפוצצו, זה כבר "תיאור ציורי", אבל מה לעשות שלא
צריך לתת שום תיאור ציורי לדרך שבה אנו חיים, מאז החלה הכפייה הדתית של השלומיסטים?
המציאות "ציורית" מספיק...
באשר לשאלתך: לא מצאת עמדה, כי לא ביטאתי עמדה. מה לעשות שנושא הכפייה הדתית מעורר
שאלות הרות גורל בהרבה, מאלה שנוגעות בספירת הציפורים. אני הרבה יותר מוטרד מדתיים אדוקים
שחושבים שכדי להגשים את הפנטזיות המשיחיות שלהם, יש לכפות על מאות אלפים להיעקר
מבתיהם, ולתת עוד רובים לאלה שנוהגים לירות עלינו מדי יום? זו כפייה דתית חמורה בהרבה, וביום
שבו ניפטר מכפייה דתית חמורה זו, סוגיית הציפורים אכן תעלה מדרגה בסולם החשיבות הלאומי...
לפני שמטפלים בכפיות הקטנות, הבה נטפל בגדולות (למשל, לפני שנדאג לנסיעת אוטובוסים בשבת,
בוא נדאג לזה שלא יתפוצצו בתוכם אנשים מארגונים שמקבלים מאיתנו כסף, נשק ושטח, בשם
החזון הדתי שנמסר לנו ע"י הקדושים בעיה"ק אוסלו תובב"א)...
ישן 16-01-2007, 16:10
  מצפון מצפון אינו מחובר  

אתה לא יכול בלי להשחיל איזו השמצה אישית, נחמד. כרגיל לא אזכור לך את זה, אינני כמוך.
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בניגוד לך, אני לא עוסק במה שאיני מבין. אם אדע למה נועדה ספירת הציפורים, אענה"

בלי להתאמץ יותר מדי, כמה גלגולים של גלילת העכבר והנה לך תשובה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...466#post1777560

אבל האמירה הנוספת שלך לגבי הפסקת מימון כל מה שהוא לא לתועלת כלל הציבור ?

זה בכלל נושא לאשכול חדש, למה אתה מתכוון ?
מהי תועלת כלל הציבור ? כאשר הציבור שלך מורכב מגזרים מגזרים ?
מה שטוב לאחד לא טוב לשני, המדינה מממנת מה שהיא רואה לנכון, ולפעמים מה שהיא רואה
לא לנכון.
ארוע דתי טוב לחילוני ? למה ממומן ?
ולהפך ? למה ממומן ?

אתה פשוט בוחר להיות קוטב, ולא משנה מי הצד השני אתה תמיד תתפוס את העמדה הנגדית, ותתקוף אותו נחרצות כולל השמצות אישיות והפרת כללי הפורום. שיהיה לך לבריאות.

(לגבי הכותרת, רציתי לרשום שקודם בודקים ואחרי זה תוקפים, אבל בפעם הבאה)
ישן 16-01-2007, 17:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מצאת תשובה, שאמנם מעניינת נורא, אבל כשאתה רוצה תשובה מוסמך - רצוי שתהיה עליה חתימה..
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה לא יכול בלי להשחיל איזו השמצה אישית, נחמד. כרגיל לא אזכור לך את זה, אינני כמוך."

כדי שניתן יהיה לבחון את רמת הידע של הכותב. הסטטיסטיקה יכולה להיות חשובה, אבל אם בודקים
את הסטטיסטיקה הזו, גם צפונית לנו וגם דרומית לנו, הרי שזכינו בה מן ההפקר, לא כן?...
הפסקת המימון לגבי מה שלא כל הציבור מרוויח ממנו, תפגע באופן דרמאטי בעיקר באנ"ש ופרוייקטיהם, ועל כן מובנת התנגדותך לזה (אחרי הכל, מה נעשה בלי עוד איזה מחזה מרגש בקאמרי
המתאר את עוולות הכיבוש דרך עיניו של חייל צעיר שעיניו נפקחו אחרי שראה והתחלחל, או איזה סרט
מסעיר על פשעי ההתנחלויות?). אני טוען שכל מה שאינו משתייך למה שמחוייבת המדינה להעניק
לכל אזרח (בטחון, בריאות, הגנה), שכל קבוצה תדאג לעצמה. אני מצטער שכמות הסרטים האנטי
ישראליים המופקים על חשבוני, תצטמצם קמעה, אבל אני מוכן לספוג את הטרגדיה הזו למען הכלל...

באשר ל"השמצות" האישיות: לטעון שאתה מגיב על נושאים שאין לך מושג בהם, זו עובדה. הנה,
ברור כשמש שאין לך צל צילו של מושג לגבי חשיבות ספירת הציפורים, אבל לא רק שהגבת כאן,
אלא שאתה הוא יוזמו של האשכול. כל האשכול הזה הוא בסה"כ מלחמת דתות בין השלומיזם ליהדות
האורתודוכסית. שתי דתות שהגיעו למסקנה שהעם היהודי חייב לשלם עבור הפולחנים שלהן...
ישן 16-01-2007, 18:14
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

כאן אתה טועה!!
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מצאת תשובה, שאמנם מעניינת נורא, אבל כשאתה רוצה תשובה מוסמך - רצוי שתהיה עליה חתימה.."

דת "השלומיזם" בשונה מדתות "קונבציונליות" אחרות אינה מתיימרת לפסוק הלכות בכל התחומים! אחת מיומרותיה הבולטות - שהיא נושאת הדגל של קידמה, נאורות ופלורליזם!
אם תשאל "כהן שלומיסט" ולא חסיד שוטה (שכוחו בדיקלומים פתטיים של טקסטים שחלקם אינם נהירים לו...) בנושא, בטוחני ש"הכהן השלומיסט" ישיבך שבענייני ספירת ציפורים בשבת - אין כל פסק הלכה "שלומיסטי" ולחסידים יש חופש מלא להביע כל עמדה לפי ראות עיניהם!

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:37

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר