לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2007, 06:08
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
עזוב אותך, בחייך, פורום בדיחות זה לא כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "רה"מ שלנו גולנציק שעבר בה"ד 1 , נפצע , ועשה מילואים בלבנון"

אפילו הוא לא מתייחס ברצינות לביוגרפיה הזאת. יש לי הרגשה שבגדוד 13 לא ממש סופרים אותו בתור בוגר שלהם, כמו שבצנחנים סופרים את שרון או במטכ"ל את נתניהו וברק... מעניין שהוא התגייס ב-1963 ו"את השירות השלים סופית" ב-1971. שיאן העולם בדחיות שירות? איזה נפצע, איזו דרגה ואיזה תפקיד בלבנון - אני צנצנת אם האיש ירה אי פעם מחוץ למטווח, או אם אי פעם ירו עליו. גם קורס הקצינים שלו נראה כמוהו - אנשים שעשו איתו את הקורס סיפרו שהיה מגיע מדי פעם בבוקר, נשאר שעתיים-שלוש וממשיך לעיסוקיו החשובים (היה חבר כנסת ובמקביל התפרנס לא רע מעריכת דין. ממש איש אשכולות. רוזוולט קטן עליו - הכוונה לרוזוולט הראשון, שהיה מדינאי, איש צבא וסופר במקביל).

מצטער שנסחפתי, אבל אתה התחלת על הבוקר עם הדבר הזה...

יום נעים

אליהו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2007, 12:12
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "רה"מ שלנו גולנציק שעבר בה"ד 1 , נפצע , ועשה מילואים בלבנון"

ועוד משהו בסגנון:

http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk...vidual_id_t=764

טרטרינה, כך אנו למדים מהדף האישי שלה, היא רב-סרן, צנחנית (?), ומילואימניקית.

ועוד:
http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk...vidual_id_t=104

שימון, שמואשם תדיר בכך שלא עשה צבא, מתהדר בהיותו בעבר "ראש שירותי ים זמני".

והנה עוד:
http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk...vidual_id_t=105

עמיר פרץ מוצג כסרן, אבל בכל תמונותיו מהאשפוז בבית החולים הוא עונד דרגות סגן. האם הוא הועלה בדרגה בזמן שהיה בגימלים?

ויש עוד:
http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk...vidual_id_t=731

משה כחלון (מי?) היה שמונה שנים בצבא בחובה+קבע, אבל לא רשום באיזו דרגה, משום מה.

ואחרונה חביבה:
http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk...vidual_id_t=201

זהבה גלאון מתוארת כמי שביצעה שירות צבאי כסמלת, וזה מופיע גם בהערות - פעמיים סמלת בכרטיס בכנסת זה כמו פעמיים גבר בחוגר?
ישן 15-01-2007, 12:56

יש הבדל גדול בין אולמרט לכל אלה שציינת
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "לגבי שמעון פרס, לא הייתי רץ..."

בן גוריון לא שירת בצבא, כי לא היה צבא. הוא שירת בצבא התורכי כמו חלק מראשי היישוב. בגין - כנ"ל, רק שבזמנו כבר היתה מחתרת, והשירות בה מוכר כשירות צבאי לכל דבר. אשכול - לא זכור לי ביחס לצבא התורכי (לא נראה לי), אבל באותם זמנים השירות במושבות היה של חקלאי-שומר בפועל, והיה לא פחות קשה ומאתגר משירות צבאי שמוכר לנו כיום. ככה ל\שלהשוות אותם לאולמרט זה ממש ביזוי המת.

ביחס לפרס, עם כל הכבוד וההערכה (ויש) - אני לא מאמין בחיים שהציעו לו דרגת אל"מ והוא סירב. גם אם הייתי רואה בעיניים, לא הייתי מאמין. זה כמו להגיד שהשמש לא זורחת בבוקר. שכחת שמדובר באדם שלעולם אינו מחפש תפקידים וכיבודים, אלא מציעים לו, וכשמציעים לו - הוא לא מסרב.

יום טוב,

אליהו
ישן 15-01-2007, 22:51

לגבי בן גוריון - אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בן גוריון לא שירת בצבא התורכי"

טעיתי - התבלבלתי בין שירותו הצבאי ללימודיו האקדמיים, שאותם החל בתורכיה. אכן שירת בגדודים העבריים, ולא רק שלא שירת בצבא התורכי - אלא במלחמת העולם נאלץ לברוח מהארץ כנתין אוייב או משהו כזה.

לגבי בגין - לא התייחסתי לשירותו בצבא פולני כזה או אחר (ובטח לא לשמועות מטופשות, שלך תבדוק אם הן נכונות או לא, בדבר איזה חייל הוא היה), אלא לשירותו במחתרת עברית בארץ - שירות המוכר במדינת ישראל כשירות צבאי לכל דבר ועניין.

לגבי שמעון פרס - אתה יודע איזה אדמיניסטרטור מוכשר אני? סיפרתי את זה בצו הראשון ונחש מה - לא עזר לי כלום, גייסו אותי למרות מחאותי. כמעט נעשיתי סרבן-אדמיניסטרציה. מה זה רלוונטי, בחייך? מישהו בא אליו בטענות? בסך הכל כתבתי - ואני חוזר על זה: שאם היו מציעים לפרס דרגן סרן - לא אלוף משנה, אפילו סרן - הוא היה עונד אותה בגאווה עד עצם היום הזה. זה הכל. אם היו נותנים לו דרגת סגן אלוף (אז בכלל לא היו דרגות אלוף משנה) בתור "ראש זמני לשירותי הים", היית מוצא את זה בכותרת בכל ביוגרפיה אפשרית שלו. אני, בניגוד לאחרים, לא טוען שהוא חמק מגיוס, השתמט, או כל מה שלא תרצה - עשה את עבודתו וזהו. מבחינתי הוא כמו לוי אשכול (בהתחשב בפער הדורות, כמובן) - שירת כחקלאי-שומר בקיבוץ בזמן היישוב, עשה את שלו.

אין בעיות, יום נעים

אליהו
ישן 16-01-2007, 08:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
על מה אתה מתרעם?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "לגבי בן גוריון - אתה צודק"

בסך הכל הועברו כמה הבהרות די יבשות למי שבכלל משנה לו מה עשו מדינאים מוכשרים כשעוד היו שתיל...

בגין: אם אתה רוצה למצוא את המקורות לגבי איזה חייל הוא היה, תבדוק את אחת הביוגרפיות שלו! למיטב זכרוני עליזה בגין היתה מתארת אותו כחייל מרושל, צנום ושמדיו תמיד מוכתמים באוכל.

השירות של פרס ושלך: השוואה לא רלוונטית. פרס היה בגיל גיוס בימים שבהם לא היתה מדינה אלא תשליב מסובך של צבא מפלגתי, מנהיגות מדינית, מנגנון אדמיניסטרטיבי סבוך שעסק בכל ותחת אלה המון אנשים שמעולם לא שירתו מדינה. בתקופות כאלה נפתח פתח גם לבני נוער להשתלב במנגנונים "עוקפי צבא" גם אם בטחוניים. אתה היית בגיל גיוס בתקופה שבה היתה מדינה וחוקים ולכן לפחות להלכה, לא יכולת לקבל פטור מגיוס על רקע כישורים בתחום הביטחון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר