לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2007, 20:29
  skelz skelz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.03
התלבטות בקשר לבחירת מצלמה ועדשה + מס' שאלות

היי חברים,
אני מתכנן להחליף את המצלמה הנוכחית (Kodak DX3600) שעשתה ועדיין עושה עבודה נפלאה
אבל מבחינתי הגיע הזמן להתקדם הלאה, ואם להתקדם אז זה להתקדם ל SLR.
אחרי ששברתי את הראש זמן רב הגעתי לידי החלטה שהמצלמה שאני ארכוש היא Nikon D80
(למרות שאני עדיין מתלבט לגביי הקאנון 400D אבל אני יותר נעול על הניקון)

ההתלבטות המרכזית שלי כרגע היא לגבי 2 עדשות קיט שלה (מה שנמכר בזאפ..)
18-70 ו.. 18-135 + אני רוצה לרכוש גם פילטר UV.. איזה קוטר? איזה חברה? ו.. מאיפה? ו.. מה התפקיד של ה HOOD בעצם? אם יש לי את הפילטר UV.. אז הוא יגן עליה

תודה חברה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2007, 21:05
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי skelz שמתחילה ב "התלבטות בקשר לבחירת מצלמה ועדשה + מס' שאלות"

קודם כול מזל טוב על הרכישה הקרובה...

אני אישית ממליץ ללכת על ה18-135 החדשה עדשה באותה איכות לדעתי כמו אחותה הקטנה עם טווח משופר ובמחיר לא גבוהה במיוחד.. קח אותה כקיט עם הd80 וצלם בראש שקט.
עם ברצונך לרכוש פילטר לאחת העדשות אז ככה:
nikon 18-70\18-135- קוטר של הפילטר יהיה 67ממ.
חברות מומלצות:
1.b&w
2.Tiffen
3.Hoya
4.sigma
אפשר לרכוש אותם בעיקר מחנויות צילום המתמחות בציוד צילום כגון:פוטופילים,יוגנד וכו....תגדיר אזור ונעזור לך לחפש.(יש אפשרות גם להזמין דרך האינטרנט).
לHood יש כמה תפקידים, הכי בולטים בהם הם: 1.הגנה מירבית(כמה שאפשר) על העדשה. 2.מניעת היווצרות של פלייר (קרניי אור בילתי רצויינות אשר חודרות לטווח העדשה ויכולות לגרום לעיוותי צבעים וטקסטורה כללית) אלו עיקרי תפקידי הHood.
תפקידו של פילטר הUV כיום על מצלמות דיגיטליות נועד אך ורק להגנה כללית על האלמנט הקידמי של העצמית. מציא לא לרכוש פילטרים זולים כגון Hama וכו.... יש חשש די גדול לירידה באיכות עקב השימוש באופטיקה לא מזהירה במיוחד...
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 15-01-2007, 21:40
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי skelz שמתחילה ב "תודה על העזרה אחי. אני גר..."

כן יצאה לי לשחק קצת עם ה18-135 עושה רושם של אחלה עדשה לא פחות מהירה מה18-70.
יותר ורסטילית ממנה עם אותם צבעים,חדות,בוקה. ל18-70 יש יתרון אחד לדעתי ובישבילי אישית הוא לא כול כך קריטי והוא שב70 ממ הצמצם 4.5 לעומת 5.6 ב18-135 אבל זה באמת לא שיקול כזה רציני לדעתי...
גם ה18-70 עדשה מצויינת שלא תבין אותי לא נכון.. השאלה שלך הייתה מה אני הייתי בוחר ואני הייתי בוחר את ה18-135 (עם ההתלבטות הייתה בין שתי העדשות הללו מצידי..)
וכן כמובן שאפשר לשלב פילטר uv + Hood... ניראה לי שאתה מקבל Hood גם עם ה18-70 וגם עם ה18-135.. לא בטוח אבל ניראה לי שכן.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 15-01-2007, 21:50
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי skelz שמתחילה ב "אחלה, תודה אחי :) עוד שאלה..."

את השאלה הזו בבקשה לא לישאול בפורום כי סתם אנשים יתחילו להמליץ לך לפה ולשם ואף פעם לא תקבל תשובה מספקת. כי אין דבר כזה הכי טוב פחות טוב כול אחד ומה טוב לו. עם כבר החלטת ללכת על ניקון למה להתחרט לך אלייה וכנ"ל לגביי קאנון... דעה אישית הקיט של ניקון d80+18-135 העסקה הכי משתלמת לחבוב המתחיל גם גוף טוב גם עדשה נחמדה +מחיר מצויין מה אפשר לבקש עוד... בכול מיקרה

תוציא את הd70s מהמשוואה כי יש את הd80 שהיא d70s על סטרואידים. בכול מיקרה תעשה חיפוש דיברו על הנושא המון בכול הפורמים האפשריים בעולם ואף אחד לא הגיע למסקנה מספקת אחת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר