לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2007, 23:48
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, איזה צחוקים, 160 הרוגים מאש חזבאללה. פשוט בידור נטו לרבי אמנון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
האמת? לא מפתיע. הוא פעם ערך "ערב לזכר חללי אסון המסוקים", ובתוכו הבטיח "שפע צחוקים
לקהל".
זה האיש, ואלה חסידיו. מה שעצוב בכל הנוגע אליכם, שבדומה לנטורי קרתא ולסהרורי השלומיזם,
אתם חושבים שהצד השני יבחין ביניכם לבינינו, אם יצליח להם בטעות...

יודע על מי נאמר שבגלל שהוציא עצמו מן הכלל, כפר בעיקר? זה אתם. אותה רשעות, רק עם
הצטיינות בסנוקר...

כן, תקרא שקרים, הרי אתה אוהב ליהיות ניזון מהם
לפחות תדייק ותגיד: "הומור ואטרקציות", והנה חסכתי עבורך מאמצים בקריאה, רק צריך לשמוע, זה בערך כמו לשמוע טמבלויזיה רק בלי כל שטיפת המוח שאתה עובר שם:
http://www.shofar.net/site/emedia.a...d_shofar/44.wmv

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2007, 00:46
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "לא קראתי את זה הספר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HummerH1
לבד מן העובדה שהספר לבטח עשה לך טוב, הייתי מתפחד שמא אין הספר בחזקת תיקון לפגם העברית, מפני השתנות השפה מני אז ועד עכשיו. וידוע בקהילות פרש ובקהילות ישראל שפגם העברית הוא פגם חמור מאוד, ועל זה נידונים בפורום להודעות רבות בעניין זה בלבד.

אולם אל דאגה ואין יאוש בעולם כלל, למרות שהוא גשר צר מאוד.

יש כל מיני תיקונים ספציפיים לפגם זה, ויש תיקון כללי, לקרוא ספרים שנכתבו בעברית בת זמננו.

אם נלמד כל פעם את השינוים ולא את המקור, נגיע לעברית חדשה: והיא הסלנג, וגם עוד מעט נגיד :"שולתתתת!" כמו שאורי אמר.
במידה ונמשיך "בשינוים הקטנים" ולא נדבר במקור שהוא האמיתי.
אתה אמור לדעת שהרבה מן המילים היום שאולות מהתנ"ך.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 17-01-2007 בשעה 00:57.
ישן 17-01-2007, 00:29
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כדי לקרוא ספרים צריך מוטיבציה. כדי לצבור ידע צריך מוטיבציה. מה לעשות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
השקע אלפית מהזמן שאתה מבזבז בלכתוב הגיגי רבי אמנון, בלשפר את העברית (שהיא הכלי
שבאמצעותו אתה שואף להעביר את ההגיגים האלה), וגם האג'נדה שלך תרוויח מזה. אין דרך טובה
יותר לרכישת אוצר מלים - מאשר קריאה.

אני אתחיל לסמן באדום שטויות מעכשיו.

מענין מאוד שמרבית התלמידים בכיתה שלי (לא נכליל) לא קוראים ולו ספר אחד, היום המחשב כבר תפס מקום גדול יותר מהספר...
ועדין לא משכנע אותי שהמוטיבציה לקרוא ספרים צריכה לבוא מצורך לדעת עברית, אני לא חושב שצורך לדעת עברית ישנכע אותי לקורא ספרים, אם זאת הסיבה אני מעדיף לשחק במחשב.

ישן 17-01-2007, 00:40
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם תתחיל לסמן שטויות באדום, תיאלץ לסמן כל מה שאתה כותב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אל תיקח על עצמך משימות שאינך מסוגל לעמוד בהן. אחרי הכל, כבר תנו רבנן ש"המתחיל במצווה,
אומרים לו גמור", וברי לכל שאינך מסוגל למשימת הענק שלקחת על עצמך...
אין לי מושג מיהם חבריך, וזה שהם לא קוראים, ממש לא מחייב שגם אתה לא תקרא. בורות של
רבים, אינה מפחיתה מבורותך-שלך...
אני מסכים שידיעת העברית לא נמצאת גבוה בסולם העדיפויות שלך, ואין ספק שקריאת ספרים לצורך
השבחתה, אינה דבר ריאלי. מאידך, רציתי לקוות ששוחר יהדות שכמותך, יטרח לנסות לשפר את
ידיעתו בלשון הקודש, ולא יכתוב בשפה עילגת כאחד הריקים...

בכל מקרה, בחירה שלך...

שוב אני אומר לך שהגישה הזאת של: "למד ספר בשביל ללמוד עברית", איננה מוצלחת כל כך.
זה מה שאני עושה עכשיו, האם לא מובן? אני התחלתי לקרוא ספרים בזכות החזרה בתשובה, תאר לך מצב בו הייתי כמו לפני החזרה בתשובה...
אני מסכים איתך 100% אני אינני מושלם בשפה העברית, אך אל תאשים אותי בזה בגלל שאני לא רוצה, השאלה היא מה המניע שלך לקרוא ספר, הבנתי, כדי לדעת עברית, ומה הלאה? לשם מה לדעת עברית? בשביל לדעת "להכניס באנשים" כמו שאתה עושה עכשיו?
או שמא בשביל לעשות לשון הרע בצורה הכי סגנונית שיש?

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 17-01-2007 בשעה 00:43.
ישן 17-01-2007, 01:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אותך הוא לא מספק. העדר סקרנות היא הגורם הבולט ביותר לבורות.
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "ידע נובע מתוך מניעים"

מזל שרוב המדענים לא חשו כמוך - אחרת עוד היינו חיים במערות ואפילו אש לא הייתה לנו (מישהו
טרח ללמוד מה זה הדבר החם והכתום הזה...).
ידע שאדם צובר, ומועבר הלאה, הוא התכלית. בעיניך אין תועלת בעזרה לזולת, אבל לימוד והעברת
הידע לדורות הבאים, הוא מה שגרם לכך שאתה יכול לשבת ובבית ולקרוא דפי אינטרנט. הוגי הרשת
הזו, הם ברובם כבר מתחת לאדמה. לולא הגו מה שהגו, גם אתה היית יוצא נפסד. הם עשו זאת,
ובכ"ז יש לכך תועלת גם אחרי שמתו.

אם גם זה לא משכנע אותך למה שווה ללמוד, אז המשך הלאה והתהדר בבורותך - רק דע לך
שהרבנים שנחשבו באמת - היו בעלי השכלה נרחבת (הרמב"ם, למשל, היה גם רופא). לא כולם היו
שחקני סנוקר בורים, שיום אחד קמו והכריזו על עצמם כרבנים, ובזכות מיומנות בריאה בתעמולה, בנו
לעצמם שם מכלום...
ישן 17-01-2007, 01:09
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אותך הוא לא מספק. העדר סקרנות היא הגורם הבולט ביותר לבורות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
מזל שרוב המדענים לא חשו כמוך - אחרת עוד היינו חיים במערות ואפילו אש לא הייתה לנו (מישהו
טרח ללמוד מה זה הדבר החם והכתום הזה...).
ידע שאדם צובר, ומועבר הלאה, הוא התכלית. בעיניך אין תועלת בעזרה לזולת, אבל לימוד והעברת
הידע לדורות הבאים, הוא מה שגרם לכך שאתה יכול לשבת ובבית ולקרוא דפי אינטרנט. הוגי הרשת
הזו, הם ברובם כבר מתחת לאדמה. לולא הגו מה שהגו, גם אתה היית יוצא נפסד. הם עשו זאת,
ובכ"ז יש לכך תועלת גם אחרי שמתו.

אם גם זה לא משכנע אותך למה שווה ללמוד, אז המשך הלאה והתהדר בבורותך - רק דע לך
שהרבנים שנחשבו באמת - היו בעלי השכלה נרחבת (הרמב"ם, למשל, היה גם רופא).

עדין לא ענית לי, מה יוצא להם מזה, לא שאלתי מה יוצא לאחרים, שאלתי מה יוצא להם מזה? שהם הופכים ליהיות שק חול?
כמובן, תודות לחינוך שקיבלתי אני ממשיך לקבל מחמאות על אותו החינוך, ב"ה אני עכשיו קורא ספרים תודות ליהדות, אני לא רוצה לחשוב מה הייתי אם לא הייתי חוזר בתשובה.
הרמב"ם יודע מה יוצא לו בליהיות רופא, הוא יודע שיש לו ציווי ושכר על מה שהוא עושה.

ישן 17-01-2007, 01:18
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טוב, אתה ממשיך לדקלם סיסמאות באמנונית (שקי חול), ואינך קולט עובדה פשוטה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הידע הוא תכלית קיומה של האנושות. אתה חושב שאין שום תכלית בידע, אבל עושה זאת תוך כתיבה
במחשב דרך רשת האינטרנט. קצת הזוי, אבל מילא. אם אפילו את הצורך בידע אינך מצליח להפנים,
אין פלא שבחרת לך את הרב הכי פחות מרשים מבחינת ידע (רב שכל-כולו תעמולה...).
אם אינך יכול להבין לבד מדוע צריך ידע, אז נסה לנתק עצמך ליום אחד מכל מה שהשיגה האנושות
תודות לידע. לך לצוד את האוכל שלך בעזרת אבנים. אל תבשלו בעזרת אש. אל תחתוך אותו בעזרת
כלים. אחרי יום תנסה לשבת עם עצמך ותחליט האם בכ"ז הידע שצברו אנשים שמתו, עזר לך במשהו...

האמונה שלי כרגע היא המניע לידע היום.
כנראה שלא הבנת אותי.
אני מדבר על "אני" לפני שחזרתי שתשובה, היום אני מאמין שצריך לחקור, אבל זאת בגלל ידיעה שקיבלתי אודות ליהדות, שיש שכר למה שאני עושה ואין מחדל, אני לא רואה שום תכלית בקיום העולם שלך, מצטער אבל לא תוכל לשכנע אותי שלהעביר מידע לאנושות זה התכלית שלי, בעוד יש מחדל-והוא המוות.

ישן 17-01-2007, 01:12
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""המדענים" אומרים? תן לי שם של מדען רציני אחד שטוען שיש לו הוכחה לזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
מדען רציני זה מישהו שבנה תיאוריה שניתן לפחות לחפש לה דרך הוכחה. אין שום דרך להוכיח את
התיאוריה הזו, אפילו הייתה נכונה.

בתור אחד שמתנגד לידע, אתה מנסה נואשות להתלות ב"מדענים". האמת היא שמדענים רציניים לא
מצאו שום הוכחה לקיום לאחר המוות. זו האמת. זה לא אומר שאין כלום - אבל זה אומר שכרגע אין
לזה צל-צילה של הוכחה, והכל שאלה של אמונה. אתה רשאי להאמין בזה, אבל אל תנסה להפוך זאת
לעובדה, גם אם אתה משוכנע בנכונות של זה, שכן עובדה היא דבר שניתן להוכיח.

איך אוכל להסביר לך שזה אמת, כשאתה סגור בשקר, אם זה היה שקר האמת שלי היית מוכיח הפוך, אתה לא מוכיח הפוך, ויותר מזה, אתה גם לא נוכן לשמוע את האמת שלי.
אביא לך פה 10% מכלל העולם שחוו מוות קליני ומספרים על המשכות ל"אור חזק" ורבים מספרים על משפט שעברו למעלה (ראה ערך שרון נחשוני).
אתה רוצה הוכחה, ההוכחה שאתה רוצה היא הוכחה של אדם שהיה וחזר, אז במוות קליני יש את התשובה, אתה לא מסתפק, כנראה שאתה רוצה ליהיות שם, אז הפתרון היחיד בשבילך זה קפיצה מבנין.

ישן 17-01-2007, 01:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אולי תקרא קצת על התחום במקומות טיפה יותר אובייקטיביים מאשר עלוני מחב"תים?
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "[QUOTE=ori]מדען רציני זה..."

אין ש-ו-ם ביסוס מדעי לחיים אחרי המוות. מוות קליני אינו מוות.
הפתרון היחיד בשבילי אינו קפיצה מבניין. אני רואה תוחלת בחיים. עבורך הם חסרי ערך, שכן לך ברור
שזה סתם שער (ואתה גם חושב שיש לך מושג מה בא אחריהם). קפיצה מבניין לא תקדם אותי
לשום מקום. אותך, לשיטתך, היא תקדם מאוד.

ביקשתי הוכחה ממדען בודד. אין לך. כל מה שיש לך זה גיבובים מעלונים של חזרה בתשובה, או
של גורמים דתיים בחו"ל.

זה לא מקרה שאמנון לא מצליח להחזיר בתשובה כמעט אף אחד שיש לו השכלה או ידע נרחבים. הוא
בנוי על אמונות טפלות וסיפורי בדים, שנתפרו למי שאין להם שום דרך להפריד בין עובדות לתיאוריות
דתיות. אתה צריך לנסות לחפש תיאוריות של מחב"תים "קצת" יותר מתוחכמים ממנו, אם תרצה
לשכנע מישהו ברצינות טענותיך.
ישן 17-01-2007, 01:23
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בבקשה
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אולי תקרא קצת על התחום במקומות טיפה יותר אובייקטיביים מאשר עלוני מחב"תים?"

אוסף הדיווחים המפורט ביותר בנוגע לגלגול נשמות פורסם על ידי ד"ר איאן סטיבנסון, אשר הקדיש 40 שנה לחקר ילדים אשר דיברו על נושאים ומושגים, שלכאורה לא אמור להיות להם ידע לגביהם. סטיבנסון נקט בשיטות מדעיות של ראיון ותצפית ותיעד את דברי הילדים. לאחר מכן זיהה מי המנוח אשר הילד התייחס אליו בדבריו וניסה לאמת את הדברים באמצעות עובדות מחייו של המנוח. כמו כן ניסה סטיבנסון למצוא התאמה בין כתמי לידה ומומים מלידה אצל הילדים הנחקרים ובין פציעות וצלקות אצל הנפטרים ,כפי שתועדו במסמכים רפואיים שונים. בדיקת התאמה זו ,גילתה לעיתים כי למנוח הייתה פציעה כלשהי באזור שבו יש לילד כתם לידה או מום מולד כלשהו. לדוגמה:,סימן על החזה והגב של הילד תאם באופן מדויק למקום פגיעתו של כדור אקדח באדם שנורה למוות. סטיבנסון מאמין כי שיטות הבדיקה המחמירות שלו מאפשרות הסבר של גלגול נשמות לזכרונות המדווחים על ידי הילדים. עם זאת יש לציין,כי סטיבנסון ביצע את המחקר בחברות אשר המושג של גלגול נשמות רווח אצלן ומקובל.

התופעה הנפוצה ביותר בהקשר זה היא ילדים אשר מספרים באופן ספונטני על מה שנראה כזכרונות מחיים קודמים, תופעה אשר דווחה גם בתרבויות שאינן מחזיקות באמונה בגלגול נשמות. כשאר חקרו סטיבנסון ועמיתיו את הדיווחים הם זיהו כי הדיווחים תאמו מאורעות שקרו בחייהם של אנשים אשר נפטרו מספר שנים לפני הולדתו של הילד המדווח.

ד"ר מייקל ניוטון הוא חוקר ידוע נוסף בתחום . הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיה ,מהפנט מוסמך וחבר באגודה האמריקנית לפסיכולוגיה .באמצעות פיתוח טכניקת רגרסיה משלו ,גילה ד"ר ניוטון שהוא יכול להעביר את מטופליו אל מעבר להתנסויותיהם בגלגולים קודמים ולעקוב אחר חייה רבי המשמעות של הנשמה בין הגלגולים. בספריו "מסע הנשמות" ו "גורלן של נשמות" מובאים מקרים של מטופלים רבים שהועברו למצב של תודעת-על בה היו שקועים בהיפנוזה עמוקה ותיארו באופן מפורט מה קרה להם בין גלגוליהם עלי אדמות.

חוקר ידוע אחר בתחום הוא ד"ר בריאן וייס,ראש המחלקה הפסיכיאטרית בביה"ח הר סיני במיאמי,פלורידה. (קודם לכן שימש כפרופסור לפסיכאטריה באוניברסיטת פיטסבורג). וייס, מומחה להיפנוזה, פרסם ב1988 את ספרו:"Many Masters'Many lives", שתורגם לעברית בשם: "שורשים ושיעורים בזמן". הספר נכתב מנקודת ראותו של וייס כפסיכיאטר בכיר,שגילה את תרפיית שחזור הגלגולים, תוך טיפול בחרדותיה ובפחדיה של מטופלת צעירה, סכיזופרנית, אותה הוא מכנה קתרין, אשר חזרה במהלך הטיפול ההיפנוטי למה שנראה כגלגול קודם. האפקט הטיפולי של שחזור הגלגולים שלה הניב תוצאות משמעותיות ומיידיות .תוך כדי התהליך שעברה קתרין גם ד"ר וייס עבר מהפך תפיסתי זאת בעיקר משום שבמהלך הטיפול, סיפרה לד"ר וייס באמצעות מה שהיא כינתה מדריך רוחני על ילדו שנפטר וממה נפטר, פרטים שלא היו ידועים בבית החולים שבו עבד. כמו כן, סיפקה לו פרטים על אביו המנוח, כולל נ שמו היהודי, שאף הוא היה מידע חסוי. ניתוח הנושא הורחב בספריו המאוחרים יותר. ("ריפוי בנבכי הזמן", "רק האהבה היא ממשית" ועוד). בתחילה חשש ד"ר וייס לפרסם את מחקריו, כדי שלא יעשה ללעג ולקלס בקרב הקהילה המדעית, אך לאחר שאזר עוז ופרסמם,זכה לתגובות נרעשות.

בעקבות ד"ר וייס התפתחה שיטת תרפיית הגלגולים ואחדים מהמטפלים אף פיתחו את האפשרות להעבירה לא רק באמצעות היפנוזה, אלא גם על ידי דמיון מודרך והרפיה עמוקה.

מתנגדי קיום הנשמה טוענים כנגד הרגרסיה ההיפנוטית (ההליך הנפוץ ביותר להעלאת זכרונות עבר) טענות דומות שמועלות בעד אי קבילות הוכחות משפטיות (משפטי אונס שהודחקו לדוגמה) על ארועים שאין העד זוכר בהכרה מלאה. טענות אלו בדרך כלל מתחלקות ל-2 סוגים:
  1. "עצה היפנוטית" שנותן המטפל למטופל, בעודו מדריך את רצפי האסוציאציות של דמיונו לכיוון ידוע מראש.
  2. "השתלת זכרונות" - בדומה להדגרת חלומות, מחשבה בלתי פוסקת על הטיפול, תוצאותיו והשלכותיו על חיי המטופל מדגירה מסרים תת-הכרתיים במוחו שבאים לידי ביטוי בעת התממשקות המטפל עם חלקים בתת ההכרה (אוטוסוגסטיה)
http://www.ima-adama.co.il/know_you...incarnation.htm
http://www.manof.org.il/Index.asp?A...oryID=85&Page=1

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 17-01-2007 בשעה 01:26.
ישן 17-01-2007, 01:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יפה, נתת כמה דוגמאות של חוקרים שתומכים בזה - והראית גם טענות מתנגדיהם...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "בבקשה"

עכשיו בוא אני אסביר לך מהו האינטרס של וויס ודומיו לטעון שזה נכון: בקהילייה המדעית 99 אחוז
מהחוקרים, לא מקבלים את הדברים האלה ברצינות, ובכך מוותרים על נתח שמן למדי של הציבור,
שכן מאמין בהם...
וייס ושות' יודעים שזה משתלם להם. רוב מוחץ מהחוקרים חושב אחרת, ובעצמך הראית איזה נימוקים
הם נותנים כדי להפריך את התזה על גלגולי הנשמות שאנשים זוכרים.
צא וראה כמה מעט מהאנשים זוכרים גלגולי נשמות - ודווקא אלה שעושים מזה כסף, מצאו את אלה
שמאמינים בזה. איזה צירוף מקרים...

על כל מאמר מדעי שתמצא, יש 200 שטוענים שאין לזה שום ביסוס. גם המאמר שאתה הבאת, לא
נותן ביסוס מדעי, אלא מביא שלושה אנשים שמרוויחים כסף טוב מלטעון שזיהו גלגול נשמות - מכך
שזה קיים (בראיין ווייס מקדם ספר בנושא, באתר פרטי שפתח לשם כך: http://www.brianweiss.com/ ).
נסה למצוא הוכחה של מדענים שלא מתפרנסים מהנושא...
ישן 17-01-2007, 10:44
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אינני יודע, אם הוא עשה את תיקונו (מטרת הגלגול של הנשמה)
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מחקרים מבדרים למדי - אחד מהם מתאר שאישה פגשה את ישו. נו, מה זה אומר לדעתך?..."

אז כן, אך לא זאת הבעיה.
ציטוט:

דוגמה לבעייתיות שבעדויות של "חוויות הקרובות למיתה" שחוו אנשים בעלי אמונה דתית אפשר למצוא בספרה האוונגליסטי למחצה של אנג'י פנימור שפורסם ב-95'

הבעיה המסתמנת כעת היא של מי ה', לא אם הוא קיים, כי כל מי שעבר את זה אומר שהוא ראה אותו כישות אור שאי אפשר להסביר, כמובן שיש את אלו שירצו להטות דברים כדי לחזק את אמונתם(שאינה מקובלת על רבים), אך אלו בודדים לעומת הרוב שאומר שהם פגשו "ישות אור".
אפשר לחזק את האמונה בזה, שחילונים ואפילו כאלו שלא מאמינים בכלל בקיום ה', עברו את המצב בו "ישות האור" מתגלה אליו.
שמעון אוחנה הוא בין הרבים:
http://www.hidabroot.org/Site/ARDet...ry=2&SubID=6745

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 17-01-2007 בשעה 10:53.
ישן 17-01-2007, 01:58
צלמית המשתמש של ghnon
  ghnon ghnon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.05
טעות בנאדם,יש עדים שבמותם חזרו.
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "סיאנסים זה שטויות. הפנוזה זה טוב ויפה - אבל הפנוט אדם חי, לא ילמד על העולם הבא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויקיפדיה
ההתנסות אותה עברו אנשים שהיו על סף המוות או שמתו מוות קליני וחזרו לחיים נקראת 'חוויה על סף מוות ויש לה מספר מאפיינים משותפים המופיעים בקרב חלק מהאנשים, כגון הליכה לקראת מקור של אור, יציאה מהגוף והתבוננות עליו מלמעלה ופגישה עם בני משפחה שאינם בחיים. על שכיחותה המפתיעה של החוויה מעיד סקר של מכון גלופ המדווח על כשמונה מיליון אמריקאים שטוענים שחוו חוויה שכזאת (Mauro, 1992). ההסבר המדעי לתופעה הנו שמדובר בסוג של הזיות הקשורות למוח, אולם מחקרים בהולנד ובמקומות אחרים שוללים תפיסה זו (van Lommel, 2004).

אחד מהתופעות המוכרות ביותר בקרב החוויות על סף מוות היא חווית יציאה מהגוף - חוויה המערבת תחושה של ריחוף מחוץ לגוף המלווה לעיתים בהתבוננות בגוף ממקום הנמצא מחוצה לו. שכיחותה של חווית התופעה נתונה במחלוקת הגם שיש מחקרים אחדים הטוענים כי כעשרה אחוז מכלל האוכלוסייה מדווחים שחוו אותה [1]. החוויה מקושרת בדרך כלל למצבים מסוכנים, לחוויה על סף המוות, לרגעים שלפני ההרדמות ולשימוש בסמים פסיכדליים, אך היא יכולה אף להתרחש ספונטנית

ישן 17-01-2007, 11:07
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

והאם החומר הזה יכול לגרום לבן אדם גם לגלות עתיד, או אולי לראות מה קרה לו כשהוא מת?
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "יש השערה שהם היו על סמים."

קודם כל טוב מאוד שהזכרת שזה תאוריה, ולא שינית דברים, כמו כל תאוריה יש משהו שסותר לה, כמו למשל:
ציטוט:
עד היום נחקרו כשלושים מיליון(!) עדים מכל העולם שחוו מוות קליני. התיאורים המשותפים לכולם הם: ריחוף מעל ועל פני הגוף הפיזי, וידיעה ברורה בכל מה שהתרחש סביבם. רובם מתארים הימצאות בסביבה מוארת ובעלת יופי פנימי ומעבר לעבר אור בהיר דרך מנהרה חשוכה. עדים רבים מספרים על קול שדיבר אליהם. וכן רבים סיפרו על כי היה להם כה טוב, עד כי לא רצו לשוב לחיים ארציים.

דוגמא:
1)הפסיכיאטרית -החוקרת קובלר-רוס, בעצמה עברה חוויה של מוות קליני: ''יש הבדל גדול בין חקר עדויות של אנשים אחרים לבין התנסות אישית. המקרה שלי היה יפה יותר מכל אותם 20,000 מקרים שחקרתי. אחרי שהייתי פעם אחת בתוך האור הזה וחוויתי את הרוגע והאהבה, זה משנה את כל ערכיך ואת איכות חייך. גם אם יתלו אותך על קצות האצבעות, אתה בכל זאת תדע שמוות אינו דבר אמיתי.''

2)מאמר:
מה זה "מוות קליני"?

תופעת המוות הקליני, או בהגדרתו הרפואית - מדעית הסף המוות - N.D.E - Near Death Experience, מצביעה על העובדה כי לאדם ממשיך להיות קיום גם לאחר מותו הפיזי. למרות שהנבדקים במחקרים הללו מתו מוות רפואי: דום לב, תאי המוח אינם מקבלים חמצן, העדר פעילות מוחית - אין גלי מוח, ירידה בטמפרטורת הגוף ושיתוק מערכת התחושות. בכל זאת הם שבו להכרה מלאה ודיווחו על החוויה הרוחנית המיוחדת שעברה עליהם בהיותם במצב של מוות קליני.

למאמר המלא על מוות קליני:
http://www.manof.org.il/Index.asp?A...oryID=85&Page=1

ישן 16-01-2007, 23:28
  winter_forever winter_forever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
הרמטכ"ל דן חלוץ הודיע על התפטרותו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "דן חלוץ התפטר"

הרמטכ"ל דן חלוץ הודיע על התפטרותו
יום רביעי, 17 בינואר 2007, 0:14 מאת: מערכת וואלה!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://mad.walla.co.il/w/18-200/304208-18.jpg]

הרמטכ"ל דן חלוץ הודיע היום לראש הממשלה ולשר הביטחון על התפטרותו. ראש הממשלה אהוד אולמרט הביע צער על ההפטרות. כך מדווח הלילה "הארץ".

מערכת וואלה! חדשות:על חלוץ הופעל לחץ ציבורי רב מאז סיום מלחמת לבנון השניה כי יתפטר, אך הוא הודיע כי עד שוועדות הבדיקה למלחמה לא יסיימו את עבודתן, אין בכוונתו לסיים את התפקיד.

רב אלוף חלוץ, בן 59, משמש כרמטכ"ל ה-18 של צה"ל מאז יוני 2005

http://news.walla.co.il/?w=//1042102
ישן 16-01-2007, 23:44
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
המלצה זה לא היה צפוי
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "קשה להגיד שזה לא היה צפוי"

הצלחתי להגיד למרות שהיה קשה

עכשיו ברצינות,

דן רואה את הנולד, רואה את הגיבוי שלו מאבד את אחיזתו בכסא שלו, ועושה את הדבר הנכון לדעתי. לא שהמפקד הישיר של דן טוב ממנו, לא שזה פייר כלל ועיקר להשוות בין דן לבין המפקד שלו מבחינות זכויות (יש לי הרגשה שדן תרם ה-ר-ב-ה יותר למדינה במשך כל שנות שרותו).

דן נקלע למצב קצת בלתי אפשרי - הוא קיבל מפקד שמבין פחות ממנו בתפקיד, ועוד לא ממש רואה בזה חסרון כלשהוא. בהינתן שמירה על עקרון הפרדת רשויות למראה (בכלל) ולמעשה (בצבא), נמנעה מדן האפשרות החוקית לקחת אחריות על תפקידו לעניין ניהול התפקיד והחלטה מקצועית מה צריך לעשות ומתי (בשביל זה יש את הזרג מדיני), הוא דיי קורקע.

במצב כזה, אנשים בד"כ ממלאים טופס 55 ועוברים לנ"מ. דן נשאר בתפקיד, וזו אולי ההחלטה הכי פחות מוצלחת שקיבל במהלך שירותו הצבאי. קשה לחשוב על רגל אחת אם המים רתחו עם מינו מפקדו של דן או שהמים היו פושרים ודן לא ידע לזהות את הזמן בו הם התחממו יתר על המידה (משל הצפרדע).

מה שבטוח, אם חושבים על דן שלפני ביצוע גירוש קטיף, אומרים איזה פוטנציאל שהיה וחבל שלא מומש לטובה.

בכל מה שקשור לפוליטיקה, גם אם זה לוקח יותר מידי זמן לטעמי, הציבור הישראלי לומד ומתפכח מבחירות לבחירות, ולמרות שבכל מערכת בחירות מהאחרונות הצליחו לעבוד על חלק לא קטן ממנו (מפלגת שינוי היתה, הציבור התפכח, עכשיו מפלגת שינוי איננה), אופטימיים יראו את זה כשינוי לטובה בהתהוות, וחלק מהליכת ישראל קדימה (עוד מפלגה שצופים לה שינוי בעתיד...).

לסיכום הייתי ממליץ לדן לצאת לחופה באילת כדי להירגע מכל הלחצים שעברו עליו בחצי השנה האחרונה, ואח"כ למצוא עבודה טובה שיאהב ויהנה ממנה ויוכל להפיק מעצמו את המיטב ושלא יהיה לו שם ממונה עליו שיבין פחות ממנו בתפקידו ועוד יחשוב שזה היתרון שלו.

ישן 17-01-2007, 00:02
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בזאת נפתחת רשמית בורסת ההימורים למחליף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "דן חלוץ התפטר"

המועמדים הראשונים שעולים לי לראש (ללא כל סדר עדיפות, וללא דעה אישית)

1. אלוף משה קפלינסיקי - סגן הרמטכ"ל
2. אלוף גדי אייזנקוט - כיום אלוף פיקוד צפון, עד לפני מספר חודשים ראש אג"ם
3. אלוף בני גנץ - מפקד זרוע היבשה
4. אלוף גדי שמני (?) - לשעבר ראש אג"ם, כיום המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, שמו הוזכר (נראה לי) כמה פעמים כמועמד...לשעבר ראש
5. אלוף דן הראל - כיום הנספח הצבאי בוושינגטון, לפני זה אלוף פיקוד דרום (על להתנקות)
תוספת קלה:
6. אלוף במיל' גבי אשכנזי (יכול שאיתו בלבלתי עם גדי שמני, אבל נשאיר גם גדי שלא ירגיש מקופח ) - מנכ"ל משרד הביטחון, לשעבר אלוף פיקוד צפון וסגן הרמטכ"ל

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 17-01-2007 בשעה 00:08.
ישן 17-01-2007, 01:01
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
גבי וחלוץ מ"אותו הכפר".
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "ערימה של עוד מאותו דבר, אוי ואבוי אם אלה המחליפים"

זוכר את ההתמודדות הלא לויאלית בין השניים, כאשר פורום החווה מחליט בפעם הראשונה לקחת איש חיל האוויר שאינו מבין ביבשה ובים ומעדיפו משיקולי שיקולים, על פניו של איש מהטובים במפקדנו, איש חילות השדה .
הרג אותנו השרון הזה. מינה איש שהתאים מבחינתו לעקור את תושבי גוש קטיף כאשר הוא סומך על עצמו שבמקרה מלחמה, הוא עצמו (שרון) יוכל לנהלה כפי שהוא יודע.
אבל הגורל נגח "ראסיה" איומה ושרון הלך לישון. אנחנו נשארנו עם אחד לקק כחול ומכונף ביהירות ואטימות, שיודע שאינו מתאים לתפקיד אך מחפש מלוכה.
אז זהו, השאר היסטוריה...הגורל שוב היתל ודפק "נוגרה" איומה בחטיפת חיילים ויציאה לטיול שהתפתח למלחמה וכך, רמטכ"ל העקירה הכניס את עצמו ואותנו לפלונטר לאומי נוראי וכבד מנשוא.

בינינו, אין על אלוהים, הא?
אט אט כל הכבדים שאחראים לעקירה נעלמים כאילו יד נעלמה מצביאה עליהם...

אני חושש אפילו לחשוב על תהליכים אחרים שאנו צפויים לחוות בזמן הקרוב ואפשר שיזעזעו אותנו, אבל כנראה שנגזר עלינו בטפשותנו ובכסילותנו כולנו, לעבור ימים קשים ולהתפלל לקראת ימים טובים יותר.
הלוואי.

ישן 18-01-2007, 00:59
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
כאיש חילות היבשה (שריונר) רציתי שחלוץ יהיה רמטכל
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "גבי וחלוץ מ"אותו הכפר"."

(דווקא בגלל שהוא איש חיל אוויר) אני לא חושב שהיותו טייס היא זו שהכשילה אותו.

אין ספק שהנקי מיהודים היה פשע נגד העם היהודי ונגד האנושות, אכן, מגיע לחלוץ
עונש על כך. אני מניח שגם אשכנזי היה מבצע את הנקי מיהודים באותו עיזוז ופיזוז,
וגם יעלון (אם כי יעלון לא חשש להגיד את האמת הבטחונית על הנקי מיהודים).

רמטכל שהיה קם ואומר: אני לא מוכן שהצבא יהיה מעורב באופן ישיר בנקי מיהודים
(זה לא ייעודו, זה פאשיזם, זה יפגע בייעוד המרכזי של הצבא, בלכידות שלו, בהינע
של הנוער להתגייס ולשרת), על זה אנחנו יכולים רק לחלום לפי שעה.

מה שנדרש מהרמכטל הבא הוא בעיקר אומץ לב מחשבתי ונסיון קרבי עם מסגרות
כמה שיותר גדולות (תפקוד מוצלח במלחמת יום כיפור), נקיון כפיים, יושר - כלומר
דורון אלמוג או דורון רובין, הוא כבר ימנה את סגנו ואת המטכל החדש.

אין עוד מלבדו, אכן, הבוס של כל הבוסים, לא כדאי להתעסק איתו, לא לאדם ולא
לאומה, עדיין, יש לקוות ולהיתפלל לרחמים על עם ישראל, נא לא לעמוד על הדין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:46

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר