לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2007, 00:45
  timtim timtim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SSOTL שמתחילה ב "הרמטכ"ל התפטר?!"

הנה המכתב המדובר כפי שהוצד ב "y-net"

ynet מגיש: מכתב ההתפטרות המלא

"כדי להוביל ולהנהיג, שומה עלינו למצות את אחריותנו. לפיכך, לאחר שסיימתי את משימתי לעת הזו, הריני להודיעך כי בכוונתי לסיים את תפקידי כרמטכ"ל לאלתר". ynet מביא את מסמך ההתפטרות של דן חלוץ, כפי שהוגש לראש הממשלה ynet פורסם: 17.01.07, 01:22

אדוני,

לא מכבר מלאו 40 שנים לשירותי בצה"ל. בתקופה ארוכה זו נפלה לידי הזכות לשרת את הארץ הזו, ארצי מולדתי. במשימה הנעלה ביותר בעיני - הגנה על שלומה וביטחונה של מדינת ישראל.

לחמתי, עם אחי הלוחמים, בשורות צה"ל בכל הזירות. בכל פעם שנקראתי למשימה עשיתי זאת מתוך תחושת שליחות. פעלתי מתוך חשיבה בהתאם לערכי המוסר, הנאמנות, ניקיון הכפיים, האמינות והרעות.

בדרכי הארוכה בצה"ל זכיתי לפקד על אנשים מצויינים וראיתי את צה"ל מתקדם ומתפתח, בזכות אותם אנשים, ליכולות ולהישגים אשר מציבים אותו כאחד הצבאות המובילים בעולם.

עבורי, המילה "אחריות" היא בעלת משמעות גדולה: היא חזות הכל, מ-א' ועד ת'. מאמון ועד תחקיר. תפיסת האחריות שלי היא זו שהובילה אותי להישאר בתפקידי עד לעת הזו, ולהניח על שולחנך את המכתב הזה היום.

ביום בו זכיתי לאמון הממשלה בראשות מר אריאל שרון, עם קבלת תפקיד הרמטכ"ל ב-1 ביוני 2005, קיבלתי על עצמי אחריות גדולה.

תמציתה של אחריות זו באה לידי ביטוי בלחימה בלבנון בקיץ 2006 וגם לאחריה. משתמו הדי הקרב, החלטתי למצות את אחריותי על פי מיטב המסורת והערכים מבית ומן השירות בצה"ל. לפיכך, הוריתי על תחקור הלחימה באופן שאין לו אח ורע בתולדות צה"ל: תחקור נוקב, עמוק ומפורט, שלא פסח גם עליי.

היום, לאחר השלמת מהלכי התחקור בצה"ל, ולאחר שנקבע מתווה ליישום לקחי התחקור במסגרת תוכנית העבודה של צה"ל לשנת 2007, אני חש בגאווה שהשלמתי את אשר שמתי לי כיעד עם סיום המלחמה בלבנון ומיציתי את אחריותי. לאחר תהליכים עמוקים אלה אני סמוך ובטוח שצה"ל יהיה נכון לאתגרים שלפניו.

התחקירים האירו את עינינו לראות את אשר נדרש לעשות על מנת לתקן את הטעון תיקון, ולשמר לטייב את התחומים בהם הצלחנו. אחד הדברים המרכזיים אותם למדנו מן התחקירים הוא כי המערכת הצה"לית מושפעת עמוקות מתהליכים ארוכי טווח. לעיתים השפעה זו אינה מורגשת ואנו איננו מודעים למלוא השלכותיה. לתהליכים אלה ישנן השלכות על החברה הישראלית בכלל ועל היכולת הכוללת של הצבא בפרט.

על מדינת ישראל נגזר, לצערנו, להמשיך ולהילחם על קיומה. היכולת להבטיח את ניצחוננו בלחימה מתמשכת זו קמה ונופלת על עוצמתנו. עצמה זו, ביסודה, בנויה על ערכים, על חינוך איכותי, על כלכלה איתנה ומעל הכל על צה"ל חזק.

עוצמתו של צה"ל בנויה בראש ובראשונה על איכות אנשיו ולאחר מכן על המשאבים המוקצים לו למילוי משימותיו. עלינו לזכור, כי הישני צה"ל בלחימה בלבנון , כמו גם בזירות אחרות, הושגו על ידי חבורה גדולה של לוחמים ומפקדים בשירות סדיר ובמילואים המוכנים להיקרא אל הדגל בכל עת. חוסנו של צה"ל נובע מן התמיכה הציבורית לה הוא זוכה. למרבה הצער, בתחום זה חלה שחיקה בשנים האחרונות.

אני סבור, אדוני ראש הממשלה שעלינו לשמור מכל משמר על כבודו ומורשתו של צה"ל, ולהותירו מחוץ למאבקים הפוליטיים.

טבעם של בני אדם שאינם ששים לשרת במערכת שאינה מוערכת ואינה מוגנת על ידי שולחיה. עלינו להבטיח שלא נגיע למצב בו אנשים איכותיים יהססו מלקשור את גורלם ועתידם עם צה"ל. לא יועילו לנו אז, לא החינוך הטוב וגם לא הכלכלה החזקה ויש סכנה שהאיומים על מדינת ישראל יהפכו מוחשיים יותר.

צה"ל הוא צבא ערכי מאין כמוהו. את מורשתו מעטרים דפי גבורה מוכתמים בדמם של רבים וטובים מבניה ובנותיה של הארץ שנפלו לאורך הדרך. זכרם ילווה אותי תמיד.

אני מקווה שיעלה בידינו להשיב במהרה את החטופים, השבויים והנעדרים לארץ למענה נלחמו. בלבי יהיו שמורים לעד המפגשים עם המשפחות השכולות, שגם בזמנים קשים ומורכבים אלה עבורן, ממשיכות לתמוך בצה"ל ולעודד אותו ואת מפקדיו.

אני אסיר תודה לשרי הביטחון תחתם שירתתי, ומודה לחברי במטה הכללי של צה"ל שהיו שותפים מלאים למחשבה ולמעשה. תודה מיוחדת יש בי למפקדי וחיילי צה"ל בסדיר ובמילואים ולכל עובדי צה"ל השותפים למאמץ והנושאים בעול היום יומי.

לך אדוני אני מבקש להודות על התמיכה והגיבוי ולאחל לך הצלחה בהתמודדות עם האתגרים המורכבים הניצבים בפני האומה ובפניך כראש ממשלה.

כדי להוביל ולהנהיג, שומה עלינו למצות את אחריותנו. לפיכך, לאחר שסיימתי את משימתי לעת הזו הריני להודיעך כי בכוונתי לסיים את תפקידי כרמטכ"ל לאלתר.

אני מצדיע לצה"ל ולוחמיו.

ועומד לרשותך תמיד,

בברכה,

דני חלוץ רב-אלוף, ראש המטה הכללי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2007, 09:53
צלמית המשתמש של yotman
  yotman yotman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "עבורי, העזיבה הזו היא הודאה..."

המינוי לא היה שגוי בהחלט.

אני בהחלט מאמין - שהכשלים שנתגלו במלחמה האחרונה מושרשים עמוק עמוק בתוך כמעט כל אחד מחיילי צה"ל של היום. לעובדה שהרמטכ"ל שעמד בראש הצבא יש כנפי טייס, לש משנה את העובדה שהמערכת מידרדרת כבר שנים - מאז שצה"ל הפך למג"ב אחד גדול.

חלוץ הוכיח את עצמו כבן אדם שכול (עם מידי פעם יציאות יהירות) שיכול להוביל שינוי - וזה מה שצריך לעשות עכשיו אחרת אנחנו נמשיך ליפול, והנפילה הבאה תהייה חזקה וכואבת הרבה יותר.

נכון, יש צורך לקחת אחריות - אבל לדעתי לקחת על עצמו את התפקיד לשנות את מה שכשל הוא הרבה הרבה הרבה הרבה יותר חשוב מאשר לקיחת אחריות/עריפת ראשים.

ובאמת, כמו שכתוב ב-ynet, עכשיו כנראה המהלכים לתיקון הצבא ייאטו בעקבות התפטרותו.
ישן 17-01-2007, 09:59
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "המינוי לא היה שגוי בהחלט. ..."

אני חולק עלייך.

אגב, לא טענתי שטייס אינו יכול להנהיג את צה"ל. אני סבור שמינויו של דן חלוץ עצמו היה שגוי, משום שהוא מנותק, יהיר ולדעתי חסר כישורי-הנהגה.

אין טעם להפוך את השרשור הזה לדיון נוסף באדם. אכתוב רק על משהו שנזכרתי בו - היה לי מרצה לפילוסופיה של שנה א', בקורס חובה. המרצה היה מעלה לדיון השקפה פילוסופיה מסוימת ומיד קוטל אותה. לנו, הסטודנטים, זה נראה מאוד שטחי ולא הוגן - גם בגלל שהוא מרשה לעצמו לבקר מעמדה מאוד סטרילית, גם בגלל שהוא (לפעמים) מבקר דברים שנאמרו לפני יותר מאלפיים שנים, ובמיוחד בגלל שהוא לא הציג אלטרנטיבה משלו (לא אמר שום דבר חיובי, רק שלילי). בסוף השנה הוא כינס אותנו ואמר לנו שזה תפקידו של הפילוסוף - לשאול שאלות ולא לתת תשובות. הוא הסביר לנו שאנחנו לא צריכים לענות לביקורת X כדי לתת ביקורת Y.

ובקיצור - חלוץ לא מתאים/התאים. האם זה אומר שמישהו אחר היה טוב יותר בזמנו וראוי להתמנות? לא בהכרח, אבל זה לא אומר משהו חיובי על חלוץ, אלא משהו שלילי על צה"ל.
ישן 17-01-2007, 10:47
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מאיפה אתה יודע מה בדיוק אני עושה היום .. ושמע , עכשיו ברצינות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "עבורי, העזיבה הזו היא הודאה..."

לפני שכול התומכים כאן יפתחו סוכת אבלים ובניהם אתה ממה שאני מבין ,ויעשו מזה פרק נוסף באיזה טלנובלה ודרמה עם הכנת ממחטות וכ"ו .
צבא הולך אחרי מפקד אחד בלבד ככה זה עובד,וזה הוא , הוא לא ידע להתמודד,לא היו לו את הכלים , לא סיפקו לו אמצעים ,וכול שאר התירוצים וסיפורי האלף לילה ולילה,כחייל לובש מדים אותי זה לא מעניין,מכיוון שזאת התמודדות שלו כרמטכ"ל מול אלו שמעליו ולא משנה מה יגיד ,הצבא חייב להיות מוכן לכול תרחיש, זה שהוא לא מצא דרך ע"מ לשלב את שני הנושאים האלו ביחד היה צריך לומר לו שני דברים: זה מה שיש לי ואם זה אני מתכוון לנצח או לא לקבל אחריות על צה"ל כזה שבגלל מדינאים מונע ממני להכין אותו כהלכה .
שלא יספר סיפורים על לקיחת אחריות וכד"ו ,
צה"ל שאני הכרתי : מי שמקבל על עצמו אחריות מקבל אותה מייד בסיומו של אירוע ולא חצי שנה אחריו .
אילולא הביקורת שספג , מכלל האוכלסייה , צה"ל , אלופים אחרים , פולטיקאים וכיו"צ ,הבן אדם היה נשאר תחת אמונה שהוא בונה תחקירים ע"מ ליצור "תוכנית יעול להבראת המערכת" .
טוב שהקולות התגברו , הידד לתקשורת , והידד למתנגדים מי שהיו , לא יודע כמה זה יועיל בשלב זה לטובת צה"ל וכמובן עד שלא נדע עד שנכיר את הבא אחריו.
מה שבטוח , מישהו הניח ח"ע והדימום נעצר , כול שנותר עכשיו זה לטפל בנזקים.

ישן 17-01-2007, 13:46
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לא חייבים לעוף לאחר כל כשלון - אבל חייבים להודות בו.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "התנהגות חברי הפורום מוזרה..."

עד היום וגם היום - לא שמעתי אמירה ברורה של רא"ל חלוץ בנוגע למוכנות צה"ל ללחימה ושל אופן ניהולה ע"י הדרגים הגבוהים. מהסתכלותי הפשטנית כחייל מילואים - לא חשתי בשנוי או בשידוד מערכות בסביבתי לאחר המלחמה. משיחות עם אנשים טובים במערכת ומן העולה בעיתונות - נראה כי תפיסת הפיקוד אודות 'תמונה מנצחת' ואי הבנת הצורך בהתמקצעות הצבא לא השתנתה.

חלוץ, אדם עתיר זכויות, יכל בהחלט להוביל שנוי זה - אך נראה [שוב ממבט מבחוץ] כי בחר שלא לעשות זאת בתנופה מיד לאחר המלחמה.

בענין כחולים/ירוקים/לבנים וכו' - בסופו של יום צה"ל הינו צבא יבשה. המטלות שעל גבו שונות משל צבא ארה"ב ולרמטכ"ל בעל נסיון יבשתי - יכולת להיות עוד מסנן/בקר בהתנהלות המלחמה.
לאסוננו - בקייץ האחרון נוצר מצב בו כל השרשרת מרוה"מ-שהב"ט-רמטכ"ל-פצ"ן לא הצליחה לבצע בקרה הולמת על תפקודו של אוגדונר אחד. יתכן מאוד כי אם אחד ממלאי התפקידים הללו היה איש בעל רקע בטחוני [אקצין ואומר - אפילו 'פואד' כשהב"ט] - היה צה"ל משפר את בצועיו ומגדיר מטרות הולמות תוך כדי לחימה.

משהתפטר מתפקידו - כל שיש לי לומר לאיש עליו כל כך כעסתי הוא: בהצלחה בדרכך ותודה על מעשיך למען בטחון ישראל בעבר.
ישן 17-01-2007, 10:45
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אהההה...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "דווקא כן. בפעם האחרונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rationalist
דווקא כן.

בפעם האחרונה שבדקתי, לא היו על כתפיי דרגות אלוף (או משהו קרוב לזה), אבל אני יודע בביטחון מלא שאילו היו ופרץ היה זה שמציע לי להתמנות לראש המטה הכללי בצה"ל - הייתי מסרב.

אתה בטוח?

אני לא חושב שצריכה להיות השפעה כזו גדולה כשיש מועמדים ראויים (ציינו זאת לפני). הצבא כרגע צריך יותר מכל את המפקד שיובילו בדרך הנכונה.

ישן 17-01-2007, 16:29

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי sefica שמתחילה ב "תהיה יותר פרקטי"

אני מאוד פרקטי, אבל ברור לי שוועדות האיתור השונות לא ממש מתחשבות בדעותיי.

אני לא חושב שציר הזמן הוא זה שמהותי. אני יותר חושב בכיוון של ציר רוחב. אין לי רצון לראות אלוף או תת-אלוף בסדיר מתמנים לרמטכ"ל, וגם מערך המילואים והדימוס לא קורץ לי במיוחד.

אפשר למנות סגן ראש שב"כ לשעבר (יש לי שם של אחד כזה, אגב), אפשר למנות מנכ"ל, יו"ר או נשיא של איזה חלק גדול מהתעשייה הביטחונית, אפשר למנות וועדה של שניים או שלושה (ולפני שהמתלהם שאני לא מגיב לו יקפוץ ויציין, כמו תמיד, ש"האחריות היא של העומד בראש" - יש לא מעט מקרים מההיסטוריה שמוכיחים שלפעמים צירוף כשרונות בקצה הפירמידה מביא לסינרגיה).

אפשר גם לחשוב על המודל האמריקני, שם ישנה וועדת יושבי ראש השירותים השונים, וגם הם לא ממש משפיעים. יש שר ביטחון חזק (ולא ליצן תורן), שמעביר דרכם (או לא) פקודות לראשי הפיקודים השונים.
ישן 17-01-2007, 15:47
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ואפשר לראות את זה גם אחרת
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "למעשה חלוץ לדעתי עשה דבר נכון..."

חלוץ יזם את התחקיר היסודי ביד אחת, ודחה חלק מהמסקנות ביד השניה. קשה לדעת האם מחליפו של חלוץ היה מביא את התחקירים לרמה שאנחנו עדים לה. מה שבטוח הוא שהכנת תוכנית שיקום על ידי רמטכ"ל מתפטר היא בעייתית ביותר. נתעלם אפילו מהעובדה שהרמטכ"ל נכשל בתפקידו במלחמה ומידת יכולתו לראות את המערכת כהוויתה מוטלת בספק, הוא בעצם כופה על מחליפו לאמץ תכנית עם דגשים וכוונים שלא בהכרח יתאימו להלך רוחו של המפקד הנכנס. התוצאה היא שהרמטכ"ל החדש יאלץ להוציא לפועל תכנית שהוא לא בהכרח שלם איתה, או להתחיל עבודת מטה מחודשת שתצרוך משאבים וזמן יקר מאד. אפשר גם להניח, או לקוות, שההתפטרות של חלוץ תראה את הכוון לאחרים במערכת, ונהיה עדים לחילופי מפקדים נוספים. המערכת תכנס לסחרור חוזר עכשיו, כמעט חצי שנה אחרי. שוב עיקוב ושוב חוסר ודאות בארגון שלא יכול להרשות זאת לעצמו. ומי יודע מה ילד דו"ח וינוגרד שעלול להטיל את המערכת לכאוס שוב בעוד כמה חודשים.
ישן 17-01-2007, 16:05
  boozi :] boozi :] אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.06
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ואפשר לראות את זה גם אחרת"

מסכים בהחלט, כמו שאמרת, אפשר להסתכל על זה בכמה דרכים, הרמטכ"ל החדש לא יהיה חייב אגב להסכים עם תחקיריו של חלוץ וליישם אותם, אבל בהחלט הוא יסכים עם חלק מהדברים וחלק מהדברים האחרים יעשה לפי רוחו, אך עדיין זה סולל לו איזשהי דרך.

ואם כבר מדברים על התחקירים וכו', אני חושב שלא שמו דגש בתחקירים בכלל על המשמעת של החיילים, העובדה שהחיילים היום חלקם(עם דגש עם חלקם) מתנהג כמו 'כוסיות', הם רואים במשחקי מחשב שהורגים מחבלים וחושבים שכך זה במציאות, הם לא מבינים שהולכים לצבא, לשרת את מדינת ישראל, הם הולכים וחושבים איזה כיף נהרוג אנשים, הם מקטרים ולא מתנהגים כמו פייטרים יותר, וזה עוד בנוסף לאימונים העלובים שמקבלים וכו', אני חושש מאוד שלא שמו דגש על המשמעת, על להדגיש לחיילים שהם לוחמים בצבא הגנה לישראל ושזה לא מסגרת של כיוף.
ישן 17-01-2007, 16:18
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
כמה דברים ...
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "מסכים בהחלט, כמו שאמרת, אפשר..."

ראשית, כמו שכתבו פה, זה אכן יום עצוב בכך שרמטכ"ל נאלץ להתפטר.

שנית, אם הרמטכ"ל היה לוקח אחריות אמיתית, ובעל יושר מוסרי, הוא היה צריך להפנים מיד בתום המלחמה את עומק הכשל (אם זה היה ברור לחברי הפורום "גנרלי המקלדת" אני מניח שזה היה ברור גם במטכ"ל) - להודיע על כך שהוא לוקח על עצמו את האחריות לכשלון כמתחייב מהתפקיד שלו כראש הארגון, על כניסה לתקופה של חצי שנה שבה יערכו תחקירים ויופקו לקחים, ושבעוד חצי שנה הוא מוסר את המפתחות למחליפו עליו יוחלט במהלך אותו פרק זמן.אני חושב שזה היה מתקבל בצורה טובה בציבור, היה "עושה שכל" למקבלי ההחלטות, ועצמת הרגשות הגועשת ורוגשת כבר חצי שנה היתה נמנעת ברובה.

השיטה של "אני לא פורש" ואז לברוח ברגע האחרון (מי אמר איציק מרדכי ומועמדות לראשות הממשלה), השיטה הזו לא מקובלת עלי.

ישן 17-01-2007, 16:44
  Void_16 Void_16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
סוג של ירייה ברגל..

דן חלוץ היה יכול לשנות.. והיה יכול.. אם רק היינו נותנים לו
אבל זה נורא ישראלי לשבת בבית ולתקוף את כולם.
אני לא מצדיק כלום, והיו הרבה מחדלים במלחמה הזאת.
אך במקום שכולנו ננסה לתקן אותם
אנחנו לוקחים דמות שאולי הייתה יכולה להביא את הצבא להשגים גדולים
וחובטים בה.. אז מה חשבתם?!?!
שדן חלוץ יקבל סטירה ויגיש לנו על מגש של זהב גם את הלחי השנייה??
אני חושב שהוא היה צריך להישאר ולתקן את מה שהרוס..
כי נורא קל לקום ולעזוב כשרע.
אבל אם רק אנשים היו מאמינים בו קצת יותר..
קצת יותר להאמין
הבעיה.. בישראל..כולם פתאום רמטכ"לים..
כולם פתאום יודעים יותר טווב מכולם
ומרשים לעצמם לפתוח את הפה יותר מדיי..
גם אם הרמטכ"ל טעה, והוא טעה. זה לא יגרום למתים לחזור לצערנו.
והטעיות כבר נעשו. ויש דרך לעשות דברים.
לא בכזאת ברבריות..
הכל היה יכול להיגמר אחרת..

ישן 18-01-2007, 22:21
  Void_16 Void_16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
תשמע.
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "דבר ראשון, אתה טועה כשאתה..."

זאת הפעם הראשונה שאני מגיב בפורום
אינני מודע לאנשים שפעילים בפורום ואכן פועלים בתוך צה"ל.
אתייחס למה שאמרת..
נכון, זכותו של כל אזרח לקטר ולהתרגז ולא יודע מה על המדינה..
אבל זה הדבר הכי קל.
אבל החוכמה הגדולה היא לשנות.. לא ישר לצעוק להתפטר.. אשם אשם אשם..
דיברתי עם מספיק אנשים.. ואחרי שחפרתי להם בנושא, הגעתי לזה שהם בכלל
לא יודעים למה הוא צריך להחזיר את התיק.. "עשה טעויות.. מחדלים.."
אז היו מחדלים.. ועצם העובדה שהוא יילך זה לא יהיה בהכרח יותר טווב.
לא יבוא במקומו איזה גנרל שיהפוך את צה"ל לצבא החזק ביותר מכל הבחינות והמאפיינים.
ישר לצעוק.. ישר..
כל כך ישראלי.
כל כך מטופש.

ישן 18-01-2007, 02:52
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "צודק - עדיף לתחקר ולהתעלם. ..."

ציטוט:
צודק - עדיף לתחקר ולהתעלם.

מזכיר לי משהו שאמרתי השבוע. במכללה בה אני מלמד ביקשו מאיתנו להעביר דפי-משוב בכיתה. נציג הכיתה אסף את הדפים, שם במעטפה, חתם אותה והתכוון לצאת מהכיתה. שאלתי אותו לאן הוא הולך, והוא השיב לי ש"למזכירות האקדמית".

סיפרתי לו שבאוניברסיטה העברית נהוג שנציג הכיתה זורק את המעטפה ישר לפח, ובכך חוסך עבודה למזכירות האקדמית. זו דוגמא ליעילות כמו של חיל האויר.

הכי מגניב איך כולם פה בפורום תמיד "מלמדים" באוניברסיטה..אף אחד כאן לא סטודנט, יש כאן רק פרופסורים...
בכל מקרה..באוניברסיטה מה שאתה מתאר הוא נכון...בחיל האויר..ממש לא...את התחקירים והמשובים טוחנים עד דק..(לצערי..אני לא מאמין גדול בעניין..). היישום הוא יותר בעיתי, אבל יישום הוא תמיד הנקודה הכי קשה במחזור התחקור והשיפור, זה לעולם לא ישתנה.
אמיל.

ישן 18-01-2007, 18:59

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אני לא "מלמד" באוניברסיטה...."

ציטוט:
אני לא "מלמד" באוניברסיטה. אני כן מלמד (למרות שיש לזה תואר אחר) באוניברסיטה.

אמיל, חשבתי שנגמלת מההרגל המגונה של ניסיון זול לפקפק בטענות לגביהן אין לך כל ידע. כפי שאני רואה את זה, אין לך מושג קלוש אם אני באמת איש סגל באוניברסיטה העברית (לא פרופסור, אגב. אבל נדמה לי שזה היה ברור שאפילו לא רמזתי לכך), או לא.

עשה לי טובה, גם אם אתה נוטה שלא להאמין, חדל בבקשה מהסגנון הזול והרדוד הזה. אני מוכן להעלות פה את תלוש המשכורת האחרון שלי, אם אתה תעשה זאת - איך זה ?

ראשית, התגובה שלי החלה כמענה למעין זלזול שלך, ואם לא זלזול אז לפחות חוסר רצינות והכנסת מילים לפה.
לאחר שזה נאמר, אני מתנצל על זלזול אם כך הובן הדבר, ואני מקבל בהחלט ומאמין שאתה מלמד באוניברסיטה ושאתה מבין בתחום בו כתבת. אם הובנתי אחרת אז אני מקבל את טעותי.
כל טוב.
אמיל.

ישן 18-01-2007, 19:09

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=Rationalist]אני לא..."

אמיל, בחיי שהתבדחתי באותה תגובה. חשבתי שמותר קצת לנסות ולדבר על נושא כאוב דרך הומור.

אני מקווה שהיה ברור שאני לא חושב שהוכרז יום אבל בחיל האוויר (אם כבר, אגב, אחד מעמיתינו הכריז על חגיגה). אני כן חושב שאפשר לראות את התפטרותו של דן חלוץ מכל מיני זויות.

אחת מהם אומרת (ואני לא רומז שזו דעתך, או שדעה זו מנוגדת לדעתך) שהוא היה כישלון חרוץ, שהוא גרם נזק כבר ושהוא הבין שעדיף לו ללכת הביתה, לפני שוועדה מסוימת תקיז את דמו.

אגב, לגבי התחום והבנתי בו - לצערי הרב, אני מבין גם מבין בו משום שלפני שנה ומחצה הוכרזו בחירות בסגל האקדמי הזוטר ומסיבות לא-ברורות התמודדתי לתפקיד רלוונטי לנושא, ולבושתי אף זכיתי במינוי. זה אומר שבמשך שנה עסקתי (או לפחות ציפו ממני לעסוק) גם בסקר הערכת ההוראה של האוניברסיטה העברית, או בשמו העממי יותר - "השקר האדיוטי של הרקטום, המנכ"ל והנשיא, שלא היו מזהים פרופסור גרוע גם אם הוא היה מקעקע על ישבנו את ציוניו הנמוכים, ומיד לאחר מכן רץ עירום בקפיטריה של בניין הסנאט". לא יודע איך זה בחיל האויר (ולא טענתי אחרת), אבל במוסד האקדמי המהולל שאני לומד, עובד וכמעט גרתי בו - סקר הערכת ההוראה מהווה שיקול, אולי, רק כאשר הוא תומך במינוי כזה או אחר, שיקר לליבם של הממנים. בכל מקרה אחר, הוא מהווה עדות לטפשותם של הסטודנטים שלומדים אצלנו, שאינם מבינים כי הם ארנק ותו לא.
ישן 18-01-2007, 20:02

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אמיל, בחיי שהתבדחתי באותה..."

ציטוט:
אמיל, בחיי שהתבדחתי באותה תגובה. חשבתי שמותר קצת לנסות ולדבר על נושא כאוב דרך הומור.

אני מקווה שהיה ברור שאני לא חושב שהוכרז יום אבל בחיל האוויר (אם כבר, אגב, אחד מעמיתינו הכריז על חגיגה). אני כן חושב שאפשר לראות את התפטרותו של דן חלוץ מכל מיני זויות.

אחת מהם אומרת (ואני לא רומז שזו דעתך, או שדעה זו מנוגדת לדעתך) שהוא היה כישלון חרוץ, שהוא גרם נזק כבר ושהוא הבין שעדיף לו ללכת הביתה, לפני שוועדה מסוימת תקיז את דמו.

אגב, לגבי התחום והבנתי בו - לצערי הרב, אני מבין גם מבין בו משום שלפני שנה ומחצה הוכרזו בחירות בסגל האקדמי הזוטר ומסיבות לא-ברורות התמודדתי לתפקיד רלוונטי לנושא, ולבושתי אף זכיתי במינוי. זה אומר שבמשך שנה עסקתי (או לפחות ציפו ממני לעסוק) גם בסקר הערכת ההוראה של האוניברסיטה העברית, או בשמו העממי יותר - "השקר האדיוטי של הרקטום, המנכ"ל והנשיא, שלא היו מזהים פרופסור גרוע גם אם הוא היה מקעקע על ישבנו את ציוניו הנמוכים, ומיד לאחר מכן רץ עירום בקפיטריה של בניין הסנאט". לא יודע איך זה בחיל האויר (ולא טענתי אחרת), אבל במוסד האקדמי המהולל שאני לומד, עובד וכמעט גרתי בו - סקר הערכת ההוראה מהווה שיקול, אולי, רק כאשר הוא תומך במינוי כזה או אחר, שיקר לליבם של הממנים. בכל מקרה אחר, הוא מהווה עדות לטפשותם של הסטודנטים שלומדים אצלנו, שאינם מבינים כי הם ארנק ותו לא.

דעתי היא כזאת:
אין לי מושג מספיק לגבי תפקודו עד המלחמה, אבל אין לי ספק שהיה טוב בדיוק כמו קודמיו (כמפקד חיל האויר היה מצוין ואהוב במיוחד..).
במלחמה עצמה: לא היה מספיק טוב, אין בכך ספק, לכן היה צריך להתפטר. אין לי דעה נחרצת לגבי המועד, יתכן בהחלט שהיה נכון לעשות כמו שעשה ולחכות לגמר התחקירים, ויתכן שלא. אין לי ספק שאלו שהופכים את העניין הספציפי של מועד התפטרותו כעניין מרכזי מתנכלים ללא סיבה מוצדקת ומתעלמים מהעובדה שהאדם עשה שנים על גבי שנים כשרק טובת המדינה עומדת לנגד עיניו.
שוב אני מציין- חלוץ היה צריך להתפטר אבל אני לא ממש חושב שהיה אחרת עם מישהו אחר כרמטכ"ל, אלופי המטה הנוכחי הוכיחו במלחמה שאם אחד מהם היה רמטכ"ל המצב היה בדיוק אותו הדבר....לגבי מישהו מבחוץ בהחלט יכול להיות שהיה יותר טוב...זה בגדר ספקלוציה....בכל מקרה אני באמת חושב שכל מי שהיה רמטכ"ל היה במצב די בעיתי..בין ממשלה ללא מטרות לצבא יבשה ומודיעין שלא מוכן כבר שנים רבות..(הרבה לפני הקדנציה שלו..).
אין כאן כמובן קשר לאחריות אחריות יש בכל מקרה...מצב בעיתי או לא האחריות היא שלו, אלו חלק מחוקי המשחק.
יש עובדה אחת ברורה- כל הרמטכ"לים ב10 שנים האחרונות הם שהביאו אותנו למצב הנוכחי..לכן הסיפורים על כמה חלוץ גרוע ואם היה מישהו אחר היה יותר טוב הן נכונים תאורטית אבל נראה שמעשית, לאור רמתם של האלופים בזמן המלחמה ולאור רמתם של הרמטכ"לים הקודמים רוב הסיכוי שהמצב היה אותו דבר...ושוב, אין זה אומר שחלוץ לא צריך היה צריך להתפטר, הוא בהחלט היה צריך.
אמיל.

ישן 18-01-2007, 20:41

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "נו, אז אנחנו מסכימים. עכשיו..."

ציטוט:
נו, אז אנחנו מסכימים.

עכשיו לשאלה מי יכול, מסוגל וראוי להחליף אותו.
שאלה נוספת - איך מונעים השנות מצב כזה, בו לא משנה מי נכנס לתפקיד, עדיין אין לו יכול לשנות ?

ראשית, לא כתבתי שאין אפשרות בכלל לשנות, היתה לחלוץ אפשרות לשנות והוא שינה דברים מסוימים, רק לא את אלו שהיו חשובים למלחמה שיצאה אל הפועל. מה שכתבתי זה שאף אחד מהאלופים לא שינה את מה שהיה צריך וגם לא הרמטכ"לים הקודמים..
לגבי כמה אפשר לשנות, זו שאלה קשה, במגבלות המדינה הדמוקרטית אפשר לשנות רק במעט את הצבא לאורך קדנציה של 3-4 שנים. זוהי "בעיה" מובנית של מדינה דמוקרטית אזרחית להבדיל מדיקטטורה צבאית.
אנו יודעים היטב הרי שדמוקרטיה היא לא ממש שיטה טובה, היא פשוט השיטה הכי טובה שיש....עדיין יש לה בעיות לא פשוטות..
אמיל.

ישן 18-01-2007, 17:20

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "שטויות"

שטויות מה שאתה כותב.

מספיק אם אפנה אותך לאתר של אגודת הסטודנטים, שמוחה כבר שלוש שנים על כך שמשוב של האוניברסיטה יש בדיוק שני אפיונים:
1. מורה מצטיין.
2. שאר מורי החוג.

זה אומר שגם אם אתה האחרון בחוג עשרים שנה ברציפות, אף אחד לא יידע מזה (לרבות האוניברסיטה, אגב). יתרה מכך, מהכרות אישית עם ארבעה חוגים שנמדדים באופן קבוע אני יכול להעיד (ועשיתי זאת) שכמה חברי סגל שזכו בתואר "מורה מצטיין" לא עמדו בכללים הנדרשים לכך, והמופיעים בבירור.

פעם, אגב, היו שלושה אפיונים:
1. מורה מצטיין.
2. מורה מעל החציון.
3. שאר מורי החוג.

וזה די עלוב. אגב, לא מאמין (אולי אתה בא מבית מדרשו של אמיל ?). בדוק בעצמך.
www.huji.ac.il
סטודנטים
קטלוג הקורסים (שנתון)
תוצאות משאל הערכת הוראה (מתייחס לשנה קודמת)

אגב, אם יורשה לי - בזמן האחרון יש לא מעט "מומחים" (מטעם הפורום או מטעם עצמם) שמרשים לעצמם לכנות כותבים אחרים "שקרנים", "קשקשנים" ואת דבריהם "שטויות" וכו'. בכל הדוגמאות שראיתי, לא היה ולו צידוק קלוש לדברים (שכפי שניתן בקלות לראות, ניתנים לבדיקה, בירור ואישוש). נדמה לי שמנהלי הפורום נוקטים מדיניות של התעלמות מופגנת, ובכך מנציחים את המגמה הזו.

אני לא מבין מה הטעם בכך. חלק מהרעיון שעומד מאחורי הפורום הוא לגלות דעות חדשות, ולא לנסות להכחיש את קיומן ע"י שימוש בסימן קטנטן ליד השם (כאמור, אני מומחה בפורום חומרה, ולא זכור לי שכיניתי מישהו שקרן ואחרי זה הוכח לי שאני האדיוט).
ישן 18-01-2007, 22:01
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "שטויות מה שאתה כותב. מספיק..."

ציטוט:
שטויות מה שאתה כותב.

אגב, אם יורשה לי - בזמן האחרון יש לא מעט "מומחים" (מטעם הפורום או מטעם עצמם) שמרשים לעצמם לכנות כותבים אחרים "שקרנים", "קשקשנים" ואת דבריהם "שטויות" וכו'. בכל הדוגמאות שראיתי, לא היה ולו צידוק קלוש לדברים (שכפי שניתן בקלות לראות, ניתנים לבדיקה, בירור ואישוש). נדמה לי שמנהלי הפורום נוקטים מדיניות של התעלמות מופגנת, ובכך מנציחים את המגמה הזו.

ולא זכור לי שכיניתי מישהו שקרן ואחרי זה הוכח לי שאני האדיוט).

אתה בהחלט צודק בקשר לאותם "מומחים", בעייתם העיקרית היא העדר צניעות והרגשה שהם יודעים הכל.
כל המידע שנתת הוא הנכון, אך לא רלוונטי. בשנים 1995 2004 שימשתי (בין השאר)כמזכיר של אחת מוועדות המינויים בפקלוטה למדעי החברה. המידע הנאסף בשאלוני ההערכה מנותח בצורה הרבה יותר מעמיקה מזאת אותה פרטת, והויכוח עם אגודת הסטודנטים הוא על מה יפורסם מתוך ניתוח זה. אולי תופתע אבל ועדות המינויים לא משתמשות בחומר שפורסם על לוחות המודעות וברשותם ניתוח מלא של שאלוני הערכות ההוראה בחתכים שונים. אם עדין אתה מתקשה להאמין אתה יכול לפנות לבועז שמיר דיקן הפקולטה למדעה"ח או לחילופין לדותן זיידל המשנה לדיקן. (אוכל לעזור לך בפרטי למצוא את הדרך למשרדם בפקולטה למדעי החברה גוש 7)

נערך לאחרונה ע"י Tal53 בתאריך 18-01-2007 בשעה 22:03.
ישן 18-01-2007, 23:31

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "[QUOTE=Rationalist]שטויות מה..."

אני חושש שאתה שוב מעוות את התמונה.

הוויכוח עם האגודה הוא לא רק על מה יפורסם. מעבר לעובדה שמעבירים משוב בקורס של שישה משתתפים (ואחרי זה קובעים שמעל 85% בחרו כמורה כמצטיין) ומעבר לעבודה שכלל לא בודקים את הסגל האקדמי הזוטר, ומעבר לעובדה שמורים "מצטיינים" מסוימים ידועים - זה שנים - כמי שבוחנים את התלמידים שבועיים לפני תום הסמסטר, נותנים לחצי כיתה 100 ו*אז* מעבירים את דפי המשוב, ומעבר לעובדה שהשאלות מנוסחות בצורה מוטה (בחייאת רבאק, המרצה בקורס "שיטות מחקר" משתמש במשוב כדוגמא שלילית), ומעבר לעובדה שמורים נוטים לקחת את דפי המשוב בעצמם למזכירות האקדמית, ומעבר לעובדה שראיתי במו עיניי ד"ר בעל קביעות לוקח את דפי המשוב לביתו (מתוך כוונה לעיין, ללמוד ולזרוק) - עדיין ידוע לכל כי האוניברסיטה מקדמת חוקרים טובים ולא מרצים טובים.

מפאת כבוד תפקידם של השניים שהזכרת לא אגיב לגופו של אדם, אבל הפקולטה למדעי הטבע ידועה בדיוק באיכות הנמוכה של המרצים שלה, במינויים תמויים באמצע שנה, הדחות פתאומיות וכו'. מספיק אם נזכיר כי דיקן ביה"ס למנהל עסקים הקודם היה פרופ' בבית הספר למנהל העסקים, ולאחר שהתפטר במחאה - לא הצליחו לאייש את משרתו במשך חודשים. לאחר חיפוש בכל הר-הצופים יצא קול קורא, ובסוף התהליך התיישב בכיסא הדיקן פרופ' - החזיקו חזק - לפיזיקה. הוא היחיד שהסכים לקבל על עצמו את התפקיד האומלל.

כשאתה מדבר על ניתוח סטטיסטי של שאלוני ההערכה וכו', מתוך מטרה להוכיח את נקודתך, בדוק קודם שהצד לו אתה מטיף איננו במקרה אחראי המחשוב הפקולטאי, שיודע בדיוק איזה "מידע" נאסף. במקרה הטוב, מחפשים תקציב לשנים הבאות בכדי לבצע משהו דומה.
ישן 18-01-2007, 10:04
  yan1404 yan1404 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
מי אשם?

אני לא בדיוק וינוגרט או אגרנט אך די ברור לי ששני הנכבדים שישבו בשתי ועדות אחרי שתי מלחמות קשות מוצאים את האשם בצה''ל בלבד
חלוץ כדדו שנים לפניו "משלם" את מחדלי הדרג הפוליטי
משרד האוצר - שבמהלך 6 השנים האחרונות במקביל להתעצמות חיזבאללה דאג להחליש את צה''ל
הקיצוצים גרמו לביטול ימי מילואים וצימצום אימונים , לא קונים ציוד חדש אז משתמשים בציוד חירום , ציוד החירום לא מרוענן , ביבי תבע את המושג צבא קטן וחכם [טכנולוגי] אך שכח שטכנולוגיה עולה כסף ועל כח אדם אין מה לדבר

זה מזכיר לי את הסיפור על איכר שהיה לו חמור
בכל יום קיצץ האיכר בכמות המזון והמים של החמור וזה ממשיך לעבוד
עד שיום אחד פתח את דלתות האסם ומצא את החמור מת

הנמשל ברור

רק שבמקרה שלנו אסור שהחמור יהיה אפילו מצונן

והמבין יבין
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:42

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר