לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2007, 23:53
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "המשך הסנאפים מאילת"

עוד פעם אתם מתחילים צולם מהמותן וכו.... המושג הזה "צולם מהמותן" הומצא בארץ ואין לו שום קשר שבעולם לצילום סנאפ שוט אמיתי. תתעמקו קצת בהיסטוריה של המושג ותיראו שזה לא מתקשר לצילום פוקסיונרי כמו שמתן קורא לו.
"אני לא חושב שצריך לסייג צילום ע"פ הזמן שבו תוכנן הפריים.
זה מאוד קשור ליכולת הראיה הצילומית של הצלם ולנסיון שלו."

משפט מעולה! שאני מסכים איתו ב100%!

ואגב שהפריים שני לא צולם מהמותן כמו שאומרים נסיתי להקפיד ולהכניס הרבה אלמנטים לאותו הפריים.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-01-2007, 00:01
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אפשר פשוט להדביק את כל הדיון..."

אין לי בעיה לאיך שאתם קוראים לזה יש לי בעיה עם זה איך אתם מתייחסים למושג. אתם נורא מזלזלים בו וחושבים שאינו דורש מאמץ או בניית פריים נורא מתוחכמת וכו.... והמון אנשים עושים זאת בארץ לכן התחום הזה דיי רדוד בארץ לעומת גרמניה,ארה"ב,אנגליה. אנשים פה קברו את המושג הזה. עשו ממנו בדיחה וכול צילום סנאפ שוט הוא פוקוס ובדרך כלל פוקוס לא מעניין וכו... אך עם אנשים ילמדו להסתכל בתמונה ולהבין מה באמת קורה שם ולמה הצלם התכוון הוא מה התכוון להגיד אז זה יראה קצת שונה... לכן הלכתי ללמוד בישביל לא להתקע וללמוד איך להתבונן נכון... נכון שעוד לא הגעתי לקמצוץ ההבנה אבל אני ממש מנסה להגיע לשם. רק שתדע שזה תחום נורא עמוק בחו"ל ואני לא מדבר על צילום רחוב רק אלה על ההתייחסות שם למושג "סנאפ-שוט".
בהחלט נמשיך את הדיון האיי סי. אין צורך להספים.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 18-01-2007, 00:18
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "אמרתי לך מה זה צילום סנאפ..."

אז אגיד לך את הבעיתיות - כשאתה מתייחס למשהו כפי שאתה מכיר אותו, וזה שונה ממה שאנחנו מכירים אותו, אנחנו לא מדברים באותה השפה.

זה כמו שאני אגיד "חשיפה זה בעצם צמצם, מהירות סגר זה למעשה סופט-בוקס"
סה"כ שיניתי קצת הגדרות ומילים, אבל אם אנסה לפתח דיון טכני בנושאי צילום, לא אוכל לדבר עם אנשים כי לא יבינו.

מה שאני אומר זה שכולנו מתחברים ל"סנאפ-שוט" כאל "צילום מהמותן".
גם אם נצא מנקודת הנחה שאנחנו טועים ביחס למי שהמציא את הביטוי או סגנון הצילום "סנאפ-שוט" - אתה צריך לדבר איתנו באותה השפה.
הרי לא ייתכן שלא ניישר קו - אמת?

אתה יודע מה יקרה אם בפורום עכשיו ישאלו שאלות בנוגע לעדשות ואנחנו נגיד "מה זה עדשות? אין עדשה עם צמצם, עדשה זה חתיכת זכוכית..."
יש מבין?

ישן 18-01-2007, 00:12
צלמית המשתמש של סימקין
  סימקין סימקין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
אפשר באמת הסבר
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "[font=Verdana]אין לי בעיה..."

למה התכוונת בתמונה השניה? שני אנשים שלבושים דומה ומחזיקים שקיות דומות, מחזיקים ידיים. נו?
לטעמי תמונה חזקה (בשונה מתמונה יפה), היא תמונה שישר זורקת לאנשים תחושה או מעבירה איזה מסר או משהו בסגנון, לא תמונה שאחרי הסברים מפולפלים אפשר לומר "אהה לזה התכוונת"
אם צריך כ"כ הרבה פרשנויות לדעתי מדובר בכישלון של הפריים להעביר את האמירה.

הראשונה אגב, מוצלחת ביותר, מעבירה ישר תחושה של עומק, מחשבה, אולי רצון או תקווה חסרת סיכוי לאיזה שינוי (הפלגה לים הפתוח...)

בכל מקרה אני לא מתיימר להכניס ראשי בין ההרים, סתם דעה לא מקצועית שלי, ייתכן (סביר )שהתאורטיקנים הגדולים של הצילום היו נובחים בבוז כלפי הדברים האלה.
ישן 18-01-2007, 00:33
צלמית המשתמש של KoKo_
  KoKo_ KoKo_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל KoKo_ שלח הודעה דרך MSN אל KoKo_
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "זה שאתה או אני או כול אחד אחר..."

אני אגיד לך מה הבעיה.

אני יכול למצוא לך מסרים ורעיונות חבויים בכל צילום שתראה לי.
גם אם כיוונת את המצלמה מאחורי הגב וצילמת.

לכן יש איזושהי רמה של פריים שממנו והלאה אני מתייחס לפריים כפריים שהיתה חשיבה מאחוריו, וממנו ומטה זה כבר נחשב צילום "מהמותן"

מבחינתי לא חשוב איזה איבר בגוף היה צמוד למצלמה בזמן הצילום אלא התחושה אותה אני מקבל כשאני צופה בתמונה:
* אם הצילום באמת מעביר לי משהו, איזושהי סיטואציה, צירוף מקרים, חיבור אלמנטים... משהו שע"י מיסגור האובייקטים והקפאתם נעשתה יצירה אני אתייחס לצילום בצורה מסויימת.
* אם הצילום יראה לי כסיטואציה מקרית שעברה לצלם בשדה הראיה של המצלמה, ללא כל ידיעה או תכנון מראש - אני אתייחס אליה בצורה שונה לגמרי.
בעצם, אין ביקורת שאני אוכל להגיד לצלם להפנים מכיוון שהוא בעצמו לא היה מודע למה שהוא מצלם בזמן הצילום. הביקורת היחידה תוכל להיות "תתכנן את הפריימים שלך לפני שאתה לוחץ ולא אחרי"

הצילומים שלך (כמו רוב הצילומים שמועלים לפורום) נכנסים לקטגוריה הראשונה.
לכן אני כן מתייחס אליהם, ואל אלו שנראים לי כצילום מהמותן (= ללא תכנון או רעיון, בלי קשר לזמן) כצילום מתוכנן, ושואל אותך למה התכוונת במקרה שאני לא מבין.
בכללית, בפורום - גם צילומים שנראים כצילום לא מתוכנן - תוכננו, רק שע"י צלמים לא מנוסים ולכן קורים מקרים כמו קו אופק עקום וכד' שאלו דברים שלומדים לשים לב אליהם בזמן הצילום.

אנחנו לא מלומדים ורובנו גם לא יודעים לנתח צילום בצורה פסיכולוגית מעמיקה, מה לעשות.

נערך לאחרונה ע"י KoKo_ בתאריך 18-01-2007 בשעה 00:36.
ישן 18-01-2007, 00:54
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי KoKo_ שמתחילה ב "אני אגיד לך מה הבעיה. אני..."

יאלללה סולחה...... אני גם מסכים מאוד עם הרבה דברים שאמרת.... לגביי הלמידה של הצילום בחיים לא אמרתי שחייבים ללכת לבית ספר בישביל זה... רוב הצלמים הגדולים בעולם בחיים לא ביקרו באחד כזה... מה שאני אומר זה שאפשר לנסות דברים חדשים לנסות לשבור לגמריי את החוקים אפילו עם זה ניראה לא נכון. לא להתקע כול הזמן על אותו הדבר עם זה טכניקה או עם זה רעיון... אלה לנסות ולצמוח עם זה בקיראה של ספרות מקצועית ועם זה בביקור בגלריות איכותיות (שאת זה לא ניראה לי שהרבה אנשים המפורום הזה עושים לצערי....)

סורי שירשרתי לא נכון ... ההודאה מכוונת לקובי. (ולא אל תשלחו לי קישור ל"תלמד לשרשר")

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 18-01-2007 בשעה 00:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:00

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר