לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2004, 06:55
  משתמש זכר LinkBomber LinkBomber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.02
פיזיקה - 2 שאלות (חשמל + מכניקה)

אני מנסה לפתור כמה שאלות מהאולימפיאדה הבינלאומית בפיזיקה. יש 2 שאלות מעניינות שאני לא בטוח לגביהן:
1. נתונים 4 נגדים, 10 אום, 20 אום, 30 אום, 40 אום. ההספק המקסימלי של כל נגד - 2 וואט. צריך להכין מעגל עם הספק גדול ככל האפשר (מקסימלי) עם הנגדים האלה, תוך כדי שימוש בספק עם כוח
אלקטרומניע של 20 וולט והתנגדות פנימית של הספק של 20 אום (אני ידוע שזאת התנגדות ענקית
אבל ככה זה נתון).
אני אישית מצאתי את ההספק ההכי גבוה פשוט ע"י חיבור כל הנגדים במקביל כי לדעתי צריך התנגדות
יותר נמוכה, אבל איני בטוח אם זה הפיתרון הנכון, כי ניראה לי פשוט מדי.

2. זאת בעיה מעניינת לדעתי. נתון מלבן תלת מימדי שגובהו פי כמה יותר גדול מאורכו ורוחבו. עכשיו,
ע"י שימוש בסרגל בלבד ככלי מדידה, חשב את מקדם החיכוך הסטטי בין השולחן למלבן. דרך אחת
היא להטות את השולחן, אבל לדעתי הנתון על הגובה לא מרשה להשתמש בדרך זו. עוד רעיון הוא
להשתמש בקפיץ. לחבר אותו למלבן ולמתוח עד שהמלבן יתחיל לזוז. הבעיה כאן היא שאז צריך לדעת
את מקדם הקפיץ כדי לחשב את הכוח בתוכו. האם למישהו יש רעיון טוב יותר?

תודה רבה לכל מי שינסה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/birthday.php?date=29/04/1987]

חזרה לפורום
ישן 01-11-2004, 11:09
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
פתרון ל 1
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LinkBomber שמתחילה ב "פיזיקה - 2 שאלות (חשמל + מכניקה)"

כמה תיקונים קטנים. 1. קודם כל, שכחת את ההספק המקסימלי המוגבל של 2W.
2. ההספק המקסימלי מתפתח על נגד השווה להתנגדות הפנימית של הכא"מ. כל סטייה מערך זה (20 אום) למעלה או למטה, תקטין את ההספק הכולל.

תחילת הפתרון צ"ל את המתח המקסימלי על כל נגד שלא יחרוג מהספק של 2W. הערכים שיצאו לי הם
4.47V לנגד 10 אום
6.32V לנגד 20 אום
7.74V לנגד 30 אום
8.94V לנגד 40 אום

כאן נתקעתי... כלומר יש את האפשרות של (10 בטור ל 40) במקביל ל (20 בטור ל 30) ואז השקול הוא 25 אום (לא רע בכלל, וגם המתחים לא עוברים את המקסימום) אבל אין לי הוכחה מתמטית לזה, ולכן אני לא סגור על זה.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 01-11-2004 בשעה 11:29.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר