לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2007, 20:58
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
מה לנו ולפלאשמורה?

חתן פרס ישראל, פרופ' שלמה אבינרי, טוען בנייר עמדה חדש שבג"ץ פוגע במינהל התקין ובדמוקרטיה. בראיון ל"הארץ" הוא גם מציע להחזיר את שליחי העלייה לארץ - ולהפסיק לחפש עולים לא יהודים. "הסיבה היחידה שמעלים את הפלאשמורה", אומר אבינרי, "היא הלחץ של ארגונים יהודיים בארצות הברית שאין אומץ לעמוד מולם, וחס וחלילה לא מוכנים שהאנשים האלה יגיעו למנהטן. כשהיתה היציאה מברית המועצות, יהודי ארצות הברית עמדו על כך שתהיה לעולים זכות בחירה. אבל לא עולה על דעתם לאפשר את זה לגבי הפלאשמורה, כי הם לא רוצים יהודים שחורים אצלם. הם מוכנים לשלוח אותם לישראל. אני רוצה לראות רב אמריקאי שיביא אותם למנהטן. קל מאוד לשלוח אותם לישראל".

מדובר, אומר אבינרי, ב"אנשים שלא עלה על דעתם לבוא ולא חיפשו את הקשר ליהדות, עד שבא פקיד הסוכנות ואמר להם שיש להם אולי דרך לצאת מהזוועה שקרויה ברית המועצות לשעבר. התוצאה היא שבאים לכאן אנשים שאין להם שום קשר ליהדות. היו לי שיחות לא פשוטות בעניין הזה עם אנשי הסוכנות. אמרתי להם, 'תחזירו את השליחים הביתה. אל תחפשו אנשים כדי לקיים את המערכת'".

חוק השבות, מציין עוד אבינרי, "אינו חל על יהודים שהתנצרו וויתרו על יהדותם". למרות זאת, מביאים לישראל את בני הפלאשמורה שהתנצרו, מכוח חוק הכניסה לישראל. הוא מזכיר שועדת צבן, שדנה בפלאשמורה בראשית שנות ה-90, אישרה את הבאתם רק במסגרת איחוד משפחות. אבל, לדבריו, "הפתח הצר הזה הפך לדבר רחב מאוד. מביאים לישראל יהודים שהתנצרו, והמספרים אינסופיים".

בניגוד לגביזון, אבינרי לא מציע לשנות את חוק השבות, אבל מציע מהפכה ביישום החוק שמשמעותה זהה: הרבה פחות עולים לא יהודים מחבר המדינות ומהעולם השלישי. אבינרי מבקר את העובדה שלא מתקיים דיון בתוצאות של מדיניות עידוד העלאת לא יהודים למרות שזו סוגיה מכרעת בכל הנוגע לדמותה של מדינת ישראל.

בנייר העמדה הוא עוסק בכך בקיצור. בשיחה עמו הוא מסביר שהביקורת שלו היא בייחוד על הדרך שבה מיושם הסעיף בחוק השבות המאפשר לנכדים של יהודים לעלות. "מי שמחפש את הקשר לעם היהודי ובא ביוזמתו, ברוך הבא. אני מתנגד שנשלח שליחים לחפש נכדים של יהודים ברחבי ברית המועצות. השליחים הולכים למקומות די מרוחקים ובודקים אם יש מישהו שסבא שלו יהודי. זה כמעט מיסיון".

"אנחנו ממציאים יהודים בהודו, בני מנשה. הרי ברור שאלה אנשים שאין להם שום קשר ליהדות. למה להביא דווקא אותם? מאחורי זה עומדת גישה עקומה של חששות דמוגרפיים. הסוכנות היהודית היא לא סוכנות להגירה של לא יהודים. מאגר העלייה פחות או יותר הסתיים, וצריך לחיות עם זה ולא להביא לפה לא יהודים שרוצים לברוח מאפריקה או מהודו. אני מבין את הרצון הזה, אבל מה זה ענייננו?"

כתבה מרתקת
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/814750.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-01-2007, 21:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
נייר עמדה הוא לא חדשה, ללא קשר לזהות כותבו.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "אין שום סיבה להעביר את זה לאקטואליה"

כן, הוא תוקף גם את הרוסים - בדיוק מאותה סיבה: הם לא מצביעים נכון...
לו הייתה לו קהילה גדולה של תומכי אנ"ש בחו"ל, הוא היה מביא אותם לפה, ותומך באזרוחם, גם לו
היו מבשרים לו שיקימו כנסיית ענק במקום יישובם החדש (בתוך הקו הירוק, כמובן...).
מכיוון שאת אגדות שילוב הערבים כבר ראינו ("לשלב אותם" זה שם קוד למדיניות ההתקפלות הנוכחית שהביאה עלינו את המסמך החדש והמרגש של "האינטלקטואלים הערביים", שבכל יומיים
עולה מישהו ממנסחיו, ומרביץ איזה מאמר-עיוועים בהארץ), וגירושם אינו ריאלי (או שמא אתה מרמז
שאבינרי ואתה תתמכו בזה?...), הרי שמוטלת עלינו החובה למצוא אנשים ממוצא יהודי, שמוכנים
לחיות במקום האומלל הזה, שסיכויי השרדותו הולכים ומצטמקים מיום ליום (תודות לאותן הרפתקאות
שלום ותודות לאותן שחיתויות, שבהרבה מקרים, מעורבים באותן הרפתקאטות שלום, למרבה
הפלא...).
ביום א' יש כנס מרתק באונ' חיפה שבו יסבירו מנסחי מסמך הפלא על ה"דמוקרטיה ההסדרית", מדוע
הגיע הזמן לחדול משטות ה"מדינה היהודית", וללכת לחזון חדש ואמיץ, שבו התקווה אינה ההמנון,
והארץ תחולק למדינה פלסטינית - ולמדינה פלסטינית-לעתיד...

עם כל הכבוד לחזונות השלום והדו קיום, שאבד עליהם הכלח כבר לפני שנים - בלי הגירה יהודית
חיובית - אין תוחלת למדינה הזו. הפלאשמורה הם ממוצא יהודי. בני המנשה קרובים לנו גם גנטית,
וגם השתמרו אצלם מנהגים שמזכירים את מוצאם היהודי. בטרם עלייתם לפה, הם מגויירים
כהלכה, וכשהם פה, אחוז החיילים הקרביים שיצאו מתוכם, עומד כרגע על על המספר העגול מאה.
לשאול אותי אם אני מעדיף אותם על "השתלבות" עם בשארה/טיבי/אל-צאנע/צרצור/ברכה ושאר
ירקות, זו שאלה קלה מדי.

מכיוון שלגירוש לא תתנו יד, ו"שילוב" זה סוף המדינה - הרי שלהתלונן על הבאת מהגרים ממוצא
יהודי, מריח מפוליטיקה צינית - ומלא מעט גזענות (לא כ"כ מוסווית).
ישן 18-01-2007, 21:46
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
אני מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "אין שום סיבה להעביר את זה לאקטואליה"

הפלאמורה ושאר העולים הלא יהודים בעליל מהווים סכנה לישראל, ועם כל הצער שבדבר, במיוחד כאשר הם מגיעים מאפריקה. ההבדל התרבותי, והעובדה שמדינת ישראל מעלה אותם ללא השקעה בחינוכם המחודש לדרך החיים המודרנית, גורם להיווצרותם של פערים הגורמים להם להמצא בין נחשלי החברה. טבעי שהמצב הזה יצור בקרבם תסכול וזעם על המערכת הממסדית. בסופו של יום, הם נטל על מערכות הרווחה כקולקטיב, כמו גם על אופייה היהודי של מדינת ישראל. קשרי המשפחה המסועפים של בני הפלאשמורה, דרך אגב, יצרו עוד מצב כזה בו מליוני אתיופים יוכלו לעלות לארץ וחוק השבות? מי זוכר בכלל.

אם נתחיל לחפש יהודים בקרב שבטים נידחים בעולם, נוכל להגיע למצב בו נעלה ארצה מליוני אנשים ממדינות העולם השלישי שחפצים בשהייה באיזו מדינה מערבית מתוקנת עם שירותי רווחה תקינים, כשבתמורה הם בסך הכל צריכים להוכיח נטייה דתית כלשהי.
ישן 18-01-2007, 22:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
זה בסדר, ההבדל התרבותי מהמזה"ת הנאור, הוא גדול בהרבה - והמצב הדמוגרפי מזעזע
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "אני מסכים איתך"

אם נבדוק את קצב הריבוי הטבעי של המסלמים בארץ - ניווכח שחציון הגיל אצל המסלמים הוא 18.6
בעוד שאצל היהודים הוא 30.6. המסלמים הם ששית מהאוכלוסייה כיום - אבל ר-ב-ע מהלידות בארץ
הן של מסלמים, מה שמלמד על העתיד. אישה מסלמית יולדת 4.0 ילדים, בעוד שיהודיה יולדת 2.7
ילדים (וגם זה רק בגלל החרדים).
בשנת 2000 היו היהודים 77.8 אחוז מהאוכלוסייה והמסלמים היו 15.2 אחוז. ב2005 ירד אחוז
היהודים ל76, בעוד שהמסלמים עלו ל16.3 - בתוך חמש שנים!

ללא "תגבור" - אנחנו עומדים תוך 20 שנה מול מסלמים שימנו לא פחות מרבע מאוכלוסיית ישראל.
כל זאת, כאשר מאות מליוני מסלמים מקיפים אותנו - והמסלמים שבתוכנו תומכים בהם...
ישן 18-01-2007, 22:35
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
מה לגבי שיעור התמותה וההגירה לחוץ?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה בסדר, ההבדל התרבותי מהמזה"ת הנאור, הוא גדול בהרבה - והמצב הדמוגרפי מזעזע"

הסטטיסטיקה משקרת, ונתונה לפרשנויות שונות. העובדה היא שרוב יהודי מוצק במדינת ישראל יתקיים וימשיך להתקיים ככל שנעמיק לחתוך את הקצבאות. האפקט הנלווה יהיה גם עידוד יציאתם לעבודה של החרדים, אך זה נושא אחר.

התגבור שאתה מדבר עליו, מוסכם על כל יהודי בעל בינה. אבל אתה צריך לברור את האוכלוסיה שאתה מעלה. ברוסיה, יש כמליון יהודים בעלי מקצועות פרודוקטיבים אשר יוכלו להשתלב בחברה הישראלית ולתרום לה מכישוריהם והשכלתם- אך בקושי מושקעים בהעלאתם ארצה משאבים. האתיופים, אשר ברובם המכריע בנים לשבט פגאני בעל מסורת שמזכירה במקצת אלמנטים ביהדות- אינם תורמים לחברה, ומהווים נטל על רשויות הרווחה. מצבם גורר רבים מהם גם לפשע, כמו רבים אחרים מאוכלוסיות אחרות.

הייתי מקבל את הטענה שלך אם מדינת ישראל הייתה מממנת לאתיופים מוסדות לחינוך מחדש, או כל דבר אחר שיוכל לעזור להם להשתלב ולתרום, אך זה לא קורה. הם באים לפה ופשוט מהווים נטל על החברה, כשהם למעשה זרים ולא אמורים להיות פה.

אני קורא לא פעם את ההודעות שלך, ולרוב אני מסכים עם רבות מטענותיך. אך הפעם אתה שוגה- העלאה של אוכלוסיה נחשלת מאפריקה, שבינה לבין היהדות אין שום דבר (אחרת מדוע לא פעם כשאני יורד לחלקים מסוימים בעיר בה אני נמצא, אני רואה אתיופים עם חריטות צלב על מצחם?) פרט לכמה סמלים משותפים, לא יתרום למדינת ישראל, אלא יהפוך את מדינת ישראל למדינת פליטים.

הדבר אשר יבטיח את השהות שלנו באזור הוא עלייה יהודית, לא עלייתם של מהגרים שרוצים לצאת מן היבשת השחורה והנחשלת. מה שיציל את מדינת ישראל הוא החברה הישראלית- לחימה בסחר בנשים, בעבריינים על כל האולמרטים אלפרונים רוזנשטיינים, חינוך משכיל וסולם ערכים לאומי-ציוני. לא עלייה לשלם עלייה, המתבססת על נתנוים סטטיסטיים שניתן לפרשם כך או אחרת.

תראה את המצב של האתיופים אחרי 30 שנה- 90 אלף אנשים בארץ, ולאן הם הגיעו? עלייה לשם עלייה, ללא תכנית קונסטרוקטיבית, רק תביא צרות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר