לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2007, 15:43
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "נכון ביותר הכתבה. צה"ל בכלל..."

איזה שטויות, נו ברצינות.
הרמטכ"ל הוא גם מנכ"ל בכל מקרה, היו כבר הרבה אלופים ורמטכ"לים שהפכו למנכל"ים מצליחים וכאלו שהפכו לכושלים....היו גם מנכ"לים מצליחים שהיו מג"דים כושלים וכו'....ניסיון ההפשטה הדמגוגיה והזלזול באנשים הוא פשוט עלוב..."צריך מישהו שיעשה סדר" "הכי טוב איזה מנכ"ל.." כאילו שאיזה מנכ"ל שבחברה שלו יש עשירית מהאנשים בצה"ל...שאין לו דילמה של חיי אדם...שאין לו מושג בטקטיקה ואסטרטגיה צבאית....שאין לו מעליו 2 מנכ"לים כושלים...(רוה"מ ושר הביטחון..)....יכול פתאום לעשות את הסוויץ ולהפוך להיות רמטכ"ל או סגן הרמטכ"ל או אפילו יועץ לרמטכ"ל...(כמובן שיעוץ ספסציפי הוא עניין אחר..אפשר להתיעץ בכל אחד למטרות שונות וגם הרמטכ"ל..אבל לא זה דיוננו עכשיו).
דווקא הכתבה הזו מתמצתת את הרעה החולה בצה"ל ובמדינה: פיתרונות אינסטנת ,פאניקה תקשורתית, וחוסר מקצועיות.
עם רמטכ"ל מקצועי וטוב, וממשלה נורמלית, אז יהיה גם צה"ל יותר טוב (זה יקח זמן..).
אמיל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2007, 16:06
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
איזה קשקוש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "רמטכ"ל וגם מנכ"ל"

נתחיל מהבון טון להכריז על מצבו העלוב של צה"ל. איפה היו הדיבורים האלה לפני שנה או שנתיים? אני שמעתי הרבה מחיאות כפיים על תפקוד צה"ל בהתנתקות, קראתי אין סוף כתבות ששבחו את יכולות הצבא בטיפול בטרור, המון עיתונאים שהיללו את היכולות הטכנולוגיות וכו' וכו'. פתאום כולם חכמים ורק הצבא טיפש ועלוב. את הבלגן והשלומיאליות המציאו בצה"ל או שפשוט הסממנים הישראליים כל כך האלה מקבלים פשוט משמעות של חיים ומוות במערכת הצבאית (גם אגב במערכת הבריאות ואכיפת החוק)?

הצבא אכן צריך מהפכה ארגונית, אבל היא לא תתרחש בזכות המצאת עוד ג'וב עתיר תקציבים, עוזרים ולשכות. המהפכה תקרה רק כאשר המערכת הבטחונית תהפוך לשקופה יותר. רק כשהיא תהיה חשופה באמת ובאופן ממוסד ומעוגן בחוק (מעבר לכתבה אנקדוטלית של כרמלה מנשה, ומאמר של זאב שיף) נראה שינוי. ניהול התקציב, תכניות רב שנתיות, שינויים מבניים, וכו' יכולים להחשף לציבור ולכנסת גם מבלי להתפשר על בטחון מידע וסודיות. לרמטכ"ל יש כלים לנהל את הצבא - יועצים (כן, גם יועץ כלכלי), אנשים במיל', וכח אדם מקצועי, קיים גם משרד הבטחון, ועוד גופים אזרחיים שיכולים לסייע מערכתית ונקודתית. לא צריך שום מנכ"ל.
ישן 19-01-2007, 22:07
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
האיש הנחמד הופיע ב"גילוי דעת" ביומן החדשות, הערב בערוץ 2.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "רמטכ"ל וגם מנכ"ל"

לכאורה, נשמע רעיון מקורי ומהפכני. נזכיר לו דבר אחר (ואת זה רוני דניאל היטיב לומר), כל העניין הוא שטות גמורה, משום שזה העניין שהוביל אותנו לביצוע לקוי במלחמה האחרונה, כל הניסיון להפוך את הצבא לחברת היי טק וכביכול קצינים ומפקדים למנכ"לים. זה לחלוטין מנוגד לתפיסה הצבאית הגורסת כי צה"ל זקוק לאנשי שטח אמיתיים, נטולי גינונים ופלצנות (תוספת שלי) של מנכ"לים בעלי "ראייה מערכתית כוללת" (גם ביטוי דפוק ששמעתי ממפקד מרכז ששירתתי תחת פיקודו), אלא אנשי ביצוע שיחזירו את צה"ל לגדולתו וליכולותיו הישנים והמוכרים, יגדילו את כושר ההרתעה ויחזירו את אמון הציבור.

ישן 19-01-2007, 22:25

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "הלוואי שרבע מהמטכ"ל הנוכחי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rationalist
הלוואי שרבע מהמטכ"ל הנוכחי היה מסוגל להגיע ל"ביצועים" כלשהם.

אני משאיר לרוני דניאל לחרוץ את דעתו מבלי לקרוא לה שטות גמורה וכו'. מה שבטוח הוא שאני עדיין סבור שישנם כמה וכמה אנשים שיכולים ללמד את צה"ל שיעורים במנהיגות. אני חושב שהיה זה אדם שנהוג ללגלג עליו, שהקים תעשיה ביטחונית שלמה, שהיה מנכ"ל משרד הביטחון ושבזכותו יש לנו יכולות אסטרטגיות מסוימות, וזאת מבלי לענוד דרגות אלוף, כנפי צניחה וכומתה.

אני מסכים, אבל זוהי הפשטה חסרת משמעות.
זה נכון בכל ארגון ובאותה מידה יש אנשים בצה"ל שיכולים ללמד את X או Y שיעורים במנהיגות או בכל מיני ענינים אחרים.
בסוף..הכל אנשים.
אמיל.

ישן 19-01-2007, 23:45

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "לא טענתי שאין צורך להבין..."

ציטוט:
לא טענתי שאין צורך להבין במקצועות צבאיים (למרות שזה אפשרי). השאלה היא האם הבנה כזו אפשרית רק כשאתה אלוף ?

מה עם מומחה לענייני צבא, שהשתחרר כאל"מ ?
או אולי הסטוריון צבאי שעבר השתלמויות בצבאות זרים ?
או שמא מרצה לצו"ב, שעובד בקבלנות עבור הצבא ?

הייתי שמח לו היו מועמדים סבירים מקרב המטכ"ל. משום שזה לא המקרה, נדמה לי שבמקום להתפשר, יש להבין שאם כבר ממנים מישהו "בעייתי", עדיף שהבעייה לא תנבע מחוסר מנהיגות, ידע וכו', אלא מהצנחה-מבחוץ.

אגב, מה עם ניצבי משטרה שהיו בעברם סא"לים וכד' ?
או מפקדי ימ"מ וכו' ?

אל תבין אותי לא נכון, אין לי בעיה עם מישהו מבחוץ בתנאי שהוא לא רג מנהיג אלא גם מומחה צבאי.
אני לא מכיר את אנשי המטכ"ל, אבל אני לא מסכים שאף אחד מהם אינו ראוי, שקדי בעיני ראוי ביותר, יש לו רק בעיה אחת בעיני, הוא לא כל כך טוב מול המצלמות (וזו לא בעיה רצינית..).
אמיל.

ישן 19-01-2007, 23:59

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "לגבי שקדי - גם אם הוא המצביא..."

ציטוט:
לגבי שקדי - גם אם הוא המצביא הדגול, המוכשר והאיכותי ביותר שקם בהיסטוריה, המינוי שלו יביא לכזה אנטיגוניזם שאני סבור שהסיכוי להתמודדותו אפסי.

אני לא אומר שזה טוב. אני אומר שבנסיבות הנוכחיות, צריך מישהו שיעשה את העבודה.

התלבטתי רבות אם להפנות לרשימה הבאה (קרוב משפחה מדרגה ראשונה שלי מופיע בה). אביא אותה בכדי להצביע על מועמד/ים ראוי/ים (ולו לדיון), תחת הגילוי הנאות שהוזכר:
http://www.police.gov.il/al_hamisht...nu/10_mi_an.asp

נדמה לי שבין הניצבים יש איזה קצין בכיר לשעבר בצבא...

לצערי אני מסכים, שקדי הוא לא מועמד ריאלי.
לגבי המשטרה, שוב יתכן שמדובר באנשים ראויים, אבל המשטרה נתפסת היום בציבור כגרועה במצבה יותר אפילו מצה"ל..אין לי מושג אם זה נכון או לא, אבל אני לא רואה הבדל בין המנהיגות הצבאית שלא ממש הצליחה במלחמה, לבין מנהיגות המשטרה שלא ממש מצליחה במלחמות שלה..
אמיל.

ישן 20-01-2007, 00:09
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=Rationalist]לגבי שקדי..."

אתה צודק בנקודה שהעלית.

אבל, בכל-זאת, הנה מועמד אפשרי (הוא לא בן משפחתי): אורי בר-לב.

לאחר שנפצע קשה כמ"פ נקטעה רגלו מתחת לברך. הוא השתחרר ולאחר כמה שנים חזר לצבא, שם היה ממקימי "דובדבן", עליה גם פיקד בהמשך. משם עבר למשטרה בכדי להקים את יחידת "הגדעונים". בין היתר, פיקד על ימ"ר ירושלים וגם שימש כנציג המשטרה במועצה לביטחון לאומי. קיבל את צל"ש הרמטכ"ל, צל"ש אלוף הפיקוד ועיטור משטרתי מיוחד. [אגב, במקום מסוים מייחסים לו שלושה צל"שים ואת "אות השירות" המשטרתי].

נדמה לי שהוא מבין בפיקוד (גם כקצין הנדסה קרבית וגם כמפקד של יחידות מיוחדות), מוערך מאוד (בכל זאת, עיטורים לא מחלקים סתם, ועוד פעם אחר פעם), עושה רושם של אדם רציני. יתרון נוסף שיש לו הוא אחיו, שעליו קראתי שמשרת כטייס בתפקיד בכיר בחיל האוויר
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:07

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר