לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2007, 15:04
  itayab1 itayab1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.05
קניתי שלשום מחשב חדש - זקוק לעזרה

שלום רב

שלשום קיבלתי את המחשב החדש שקניתי, והשקעתי בו 4,620 שקל. אין לי את המחיר של כל רכיב ורכיב, אבל אני אפרט את הרשימה הכללית ותגידו לי אם זה נראה לכם סביר או לא (אם מותר לרשום איפה קניתי, תרשמו שאפשר ואני ארשום כאן):

מעבד:

Intel Core 2 DUO E6400 2M 775 1066

(זה מה שמופיע לי בתוכנה AIDA32):

External Clock 200 MHz
Maximum Clock 4000 MHz
Current Clock 1600 MHz

לוח אם:

Gigabyte GA-8I945GZME-RH
(INTEL 945GZ EXPRESS CHIPEST)

זה דף המוצר של לוח האם:

http://tw.giga-byte.com/Products/Motherboa...GA-8I945GZME-RH

2 כרטיסי זיכרון שכל אחד הוא:

Hexon ddr2 SDRAM 1024MB
667 (333MHZ)

כרטיס מסך:

gigabyte geforce 7600gs 256 ddr3

כונן קשיח:
ST3160815AS - 160Gb Seagate 7200.10 SATA-II hard disk

צורב DVD:
LITE-ON DVDRW SOHW-1653S

מארז:

רשום לי בהזמנה: CASE BA630A. הדבר הכי קרוב שמצאתי בגוגל בחיפוש זה זה: http://images.google.co.il/imgres?imgurl=h...hl%3Den%26lr%3D

כנראה לא המארז הכי משובח, אבל הספק כח בפנים הוא של אינטל 500 ואט.

בכל מקרה, התהיות שלי התחילו כשהפעלתי את המחשב ומיד המסך הראשון הראה כאילו המחשב רץ על 1.60GHZ ולא הבנתי מה פשר העניין, הרי ה-E6400 מצויין בפירוש שהוא 2.13GHZ ועוד ברגע האחרון שידרגתי בכוונה מ-6300 ל-6400...

אחרי התקנה קצרה של ווינדוס וחיבור לאינטרנט (בלי התקנת דרייברים שגם עשו לי בעיות - גם הדרייברים של הכרטיס מסך וגם כל מה שנלווה ללוח אם, כשעדיין יש לי PCI DEVICE לא מזוהה) ושיטוט קל בגוגל, גיליתי שהלוח אם שנתנו לי בחנות הוא ממש ממש פשוט, והוא תומך רק ב-FSB 800MHz, כשלמעבד שקניתי יש כבר 1066MHz - וכנראה בגלל זה כשאני לוחץ לחצן ימני על 'המחשב שלי' ואז על 'מאפיינים', זה רושם לי מתחת למעבד הכפול הוא רושם: 1.60GHZ.

בעמוד כאן של לוח האם מצויין בפירוש שהוא מראה 'POST SHOWS 1.6GHZ' : http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...GA-8I945GZME-RH

חיפוש קצר בפורום כאן ובאינטרנט גילה לי שיש לוחות טיפה יותר מתקדמים ל-CORE2DUO:

Gigabyte GA965PDS3 , ויש גם את Asus P5B Deluxe . כמובן שיש גם לוחות יותר יקרים וטובים, אבל אני לא רוצה להוציא עוד אלף שקל רק על לוח אם.

השאלות שלי הן כאלה: האם לדעתכם דפקו אותי במחיר? ואם כן, אז מה 'דחפו' לי בזול? והאם כדאי לשדרג ללוח אם יותר טוב (לא יותר מ-400/450 שקל גג תוספת!) והאם זה בכלל משמעותי ההבדל בין FSB 800 ל-1066 (ואולי גם לוח אם יותר יקר עדיין יראה לי 1.60GHZ?) ??

אני בסה"כ משתמש במחשב לכמה משחקים, תוכנות, ובעיקר לשיטוט באינטרנט והורדות. לא משהו רציני, ולא אוברקלוקינג וכל זה...

לגבי הזיכרון, מישהו שמע על הדגם הזה HEXON ??

אשמח לעזרה בקשר ללוח אם שיתאים לי לביצועים ולדרישות (הדיי מינימליות) שלי עם המעבד E6400, ולכל שינוי נוסף שנראה לכם. האם בכלל אפשרי עכשיו להחזיר סחורה ורק להוסיף כסף על שידרוג?

תודה רבה על כל עזרה!!!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2007, 14:52
  itayab1 itayab1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itayab1 שמתחילה ב "קניתי שלשום מחשב חדש - זקוק לעזרה"

אוקיי הייתי אצל החנות, ואני יכול לבטל את כל העסקה אבל זה יעלה לי 10% (460 שקל)... הם רוצים עוד 500 שקל על לוח אם ASUS ‏P5B-VM s775 , שההפרש שלו בחנות של KSP הוא בכלל 400 שקל מהלוח אם שיש לי. על כל הקטע של הפרנציפ אני מוכן להפסיד את ה-460 שקל האלה ורק לא להמשיך ולשלם להם כסף.

הזיכרון שהם שמו לי במחשב הוא של NPC HEXON, שלטענתם עולה 620 שקל כל אחד (יש לי 2 ג'יגה). בדקתי את זה בזאפ וזה נכון: http://www.zap.co.il/models.asp?Sog=C-Memory&DB27456=28033&DB27455=27967&DB135136=135170

במחיר הזה אני מביא כבר זיכרון של קינגסטון..

בכל מקרה, אם אני מחליט לבטל את העיסקה ולקנות מחשב חדש בחנות אחרת (נגיד KSP - קרוב מאוד לבית שלי), על מה אתם ממליצים?

שווה אולי לרדת אפילו למעבד E6300 ולחסוך 200 שקל, ולעומת זאת להשקיע בלוח אם של אסוס מדגם ‏P5B Deluxe s775 ? (מה נותנת האופציה של 2 PCI-E? 2 כרטיסי מסך?)

אני לא עושה OC בכלל, אני לא מבין בזה כלום. בסה"כ אני צריך מחשב מהיר לעריכה של תמונות מדי פעם, לגלישה מרובה באינטרנט, מחשב שגם יישאר דלוק לפעמים גם שלושה שבועות רצוף בשביל הורדות של סרטים (שווה להשקיע הרבה כסף על ספק כוח בגלל זה?) - וכמובן אם כבר אני קונה מחשב חדש, אז גם שאני אוכל לשחק בכמה משחקים חדשים שיוצאים, אבל לא משהו רציני וכבד, סה"כ משחקים כמו PRO ו-NBA 2007 ודברים כאלה.. מה שכן אני צריך מחשב שיהיה מעל המינימום של מערכת ההפעלה ויסטה שאני אתקין בעתיד, וגם אולי לוח אם שיתאים למעבד QUAD אם אני אשדרג בעתיד הרחוק.

מוכן להשקיע בסביבות 4,400/4,800 שקל, כולל הארד דיסק טוב (SEAGATE ודומיו) בגודל של 160/200 ג'יגה, וצורב DVD אחד או 2 (או שאחד מהם יהיה רק כונן DVD). לא צריך כונן FLOPPY ולא מסך ולא מקלדת ולא עכבר. רק שיהיה חנות אמינה עם אחריות ארוכה לדברים החשובים.

אשמח לעזרה מהאנשים כאן, כדי שאני לא אדפק בפעם השנייה ואתחרט על זה.. תודה ענקית!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר