לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2007, 17:31
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
היחידה הבסיסית ביותר באלקטרוניקה דיגיטלית היא ביט.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orpaz191 שמתחילה ב "יחידות במחשבים"

ביט זו ספרה בינארית אחת, 0 או 1. היחידה הבאה היא 8 ביטים, בייט. היחידות מכאן והלאה הן קבוצות של ביטים או בייטים כאשר סופרים אלפי, מיליוני, מיליארדי וכן הלאה, ביטים או בייטים. כך למשל MB זה מיליון בייטים, בערך. הבערך נובע מהעובדה שבמחשבים סופרים הכל בחזקות של 2. 2 בחזקת 10 הוא בערך 1000, למעשה הוא 1024 בדיוק. כאשר מדברים על קילו-בייט אחד לא מדברים על 1000 בייטים אלא על 1024 בייטים.

לגבי מה ששאלת, מה אתה חושב, שהמספר הכי גדול שהמחשב מכיר הוא בן 8 ביטים? בייט זו בסך הכל יחידת גודל, בסך הכל שמונה ביטים, אף אחד לא אמר שזה גודל המספרים במחשב... יש מונח במחשבים שנקרא "מילה". המילה ברוב המחשבים של היום היא בגודל 32 ביט, או 4 בייטים. כך מחשב מכיר מספרים עד 2 בחזקת 32, שזה בערך 4 מיליארד.

לגבי השאלה האחרונה, זו טעות. מה שזה אומר זה באיזה תדר השעון של המעבד פועל. לכל מעגל דיגיטלי יש אות שנקרא שעון, clock. השעון הזה נועד כדי ליצור תיאום בזמן בין חלקים שאמורים לעבוד באותו רגע וכן כדי לאפשר סדר בעבודה של המעגל. קצת קשה להבין את זה על רגל אחת, אבל אין ממש צורך למי שלא ממש מתעניין בזה. כך ש 2.2GHz בסך הכל משמעו שהשעון של המערכת "מתקתק" 2.2 מיליארד פעמים בשניה.

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2007, 18:06
מנהל פורום חומרה

אם תלמד את זה באופן מקצועי, תאמין לי שתבין :)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי orpaz191 שמתחילה ב "תגובה"

זה פשוט קצת מסובך להבין למישהו שלא ממש יודע איך אלקטרוניקה דיגיטלית עובדת, לפחות בסיס...

שוב, יש סיגנל (אות, קו דיגיטלי) בכל מערכת דיגיטלית סינכרונית (זה משמעות השם, מערכת סינכרונית זו מערכת עם שעון) שנקרא שעון. מטרתו היא בעצם לתזמן את פעולות הרכיב. כלומר, הרכיב צריך לעשות כל מיני דברים, אבל אי אפשר להגיד לו לעשות הכל ברצף, בקו ישר, מכיוון שהוא צריך לתקשר עם רכיבים חיצוניים וכולם צריכים להיות "מסונכרנים", למשל אם המעבד כרגע נמצא בהוראה שדורשת ממנו ללכת לזיכרון שלו ולהוציא נתון, וכרגע הזיכרון באמצע לחפש נתון עבור הוראה קודמת במעבד, צריך לדאוג שלא יהיה בלבול (זו דוגמא די טפשית ואני די בטוח שיש טעויות איפשהו בה, אבל זה אך ורק כדי להמחיש למה צריך סינכרון). קצת קשה להסביר את זה למישהו שלא יודע אלקטרוניקה קצת, שוב, אבל זה בערך העיקרון על רגל אחת.

ישן 20-01-2007, 21:26
מנהל פורום חומרה

בדיוק, לא הכרת. אז למה אתה מדבר כאילו אתה מבין?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MCGP שמתחילה ב "אחי, ערכתי אבל ממש העלבת אותי ..."

הפורום לא נועד סתם להגיב, הפורום נועד לסייע ולתת עזרה. כמו שבפורום מכונאות רכב לא היית מעז לתת למישהו עצה או עזרה בנושא שאתה לא מבין, אא"כ אתה אוהב תביעות משפטיות ו/או מכות, הדבר תקף גם כאן. וזה לא רק באשכול הזה, זה כבר קרה כל כך הרבה פעמים שכבר פשוט נמאס לי. לפעמים אתה מכוון לדברים נכונים, לפעמים אתה גם צודק, אבל כבר כל כך הרבה פעמים קשקשת שטויות שכבר נמאס לי לשתוק.

ציטוט:
תלונות אני לא מוכן לקבל, במיוחד בגלל שאני מקדיש מזמני כדי להגיב, לעזור ולמוך באנשים ואפילו ללמוד על כל נושא נתון בחומרה ...

אתה לא מקבל תלונות? סליחה באמת, חשבתי שאתה מקבל, מצטער שבזבזתי את זמנך. בן כמה אתה? אתה לומד בתיכון? כי כמו שזה נראה יש לך הרבה יותר מדי זמן פנוי על הידיים. אם אתה מעוניין ללמוד על כל נושא נתון אז תשאל וכשאתה עוזר תסייג את עצמך בדברים שאתה לא מבין בהם. תוסיף ביטויים כמו: "אני לא בטוח", "אבל תחכה לעוד תגובות כי אני לא מומחה", "זאת דעתי בכל אופן, יש סיכוי סביר שאני טועה" וכן הלאה. עודף הבטחון הזה משגע אותי. גם אני מסייג את עצמי תמיד כשאני לא בטוח לחלוטין במה שאני אומר, אפילו אם יש סיכוי קל שבקלים שאני מפספס משהו, עדיין אני מסייג את עצמי, ואני חושב שאפשר להניח שאני יודע מעט יותר ממך.

בכל אופן, באשכול זה הנזק שנגרם אולי לא גדול, אבל עדיין קיים. בנאדם מגיע לכאן בלי ידע בחומרה, מחשבים ואלקטרוניקה ומסתכל עלינו שנושיע אותו ונלמד אותו כמה דברים. אם מגיע מישהו ומתחיל לדחוף לו לראש שטויות, מאוד קשה להוציא אותן משם מאוחר יותר.

זה אולי מעליב אותך אבל זו המציאות. אני מבקש בכל לשון של בקשה, אל תגיב בנושאים שאתה לא מבין בהם. אם אתה לא מבין, תשאל, בשביל זה יש פה כל כך הרבה גולשים. ב"ה אנחנו הפורום הגדול ביותר בכל קטגוריית המחשבים ובכלל בין הפורומים הגדולים בפרש, בייחוד בגלל אוסף הגולשים המיוחד שיש לנו פה. אני יכול להעיד אישית על כמות ידע עצומה שעברה כאן בפורום ושמות כמו MrS, Rationalist, thekrutest ואחרים הותירו פה את חותמם בתרומתם הנכבדה. מדי פעם צץ איזה ליצן שחושב שהוא יכול לנו אבל אנחנו מהר מאוד מעמידים אותו על טעותו, או מעיפים אותו לקיבינימט. אתה אולי לא אחד הטרולים האלה כי אני רואה ויודע שאתה מתכוון לטוב, אבל לא תמיד הכוונה היא זו שחשובה.

אם אתה מעוניין ללמוד בנושא הזה, יש ספר נחמד שקוראים לו Digital Design: Principals and Practices בהוצאת Prentice Hall שנכתב על ידי John F. Wakerly. זה ספר ענק עם כמות אינסופית של מידע. תוכל ללמוד משם הרבה מאוד אלקטרוניקה דיגיטלית, עקרונות חשובים בתחום, עקרונות של שפות לתיאור חומרה כמו VHDL, השפה שאני משתמש בה היום ועוד אינסוף נושאים. שים לב, כמובן שמדובר בספר באנגלית, כך שכדאי לדעת אנגלית ברמה בינונית.

ישן 21-01-2007, 06:59
צלמית המשתמש של MCGP
  MCGP MCGP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
אמנם דיברתי אמת אבל לא עניתי לו לנושא ... - למרות ששללו אותי בלי לתת לי להסביר ...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "בעצם לא טעית אבל הניסוח והדוגמאות היו די מבלבלות."

הטטי את כל הנושא לעניין של הדפסת אותיות על המסך (ASCII) [שזה היה מדפיס את הסיפרה 3 0 1 ומציג אותה על המסך]
למרות זאת הוא התכוון לומר שאם הקוד הבינארי המקסימלי לByte יכול להגיע ל - 2 בחזקת 8 שזה 256
-הקוד הוא 1
1 2 4 8 16 32 64 128
- - - - - - - -
1 1 1 1 1 1 1 1
1 2 4 8 16 32 64 128
אז שאלתו הייתה האם ניתן להגיע לקוד הבינארי שיחזיר פלט של 301 ז"א בעל האפשרות המקסימלית להגיע ל 2 בחזקת 9 - שהקוד שלו הוא:
1 2 4 8 16 32 64 128 256
- - - - - - - - -
1 0 1 1 0 1 0 0 1
סה"כ(לפי האזורים עם הדגל): 301
*לדעתי לא קיים כזה דבר במחשב של קוד בינארי בעל 9 ספרות כי הקריאה של המחשב (מעבד) נבנתה כך שהוא יקרה רצף של של כל 8 אוטות בינאריים ויתרגם אותם ...
ואם מספר (גדול או כל מספר) מופיע על המסך סימן שהוא הודפס על המסך (ASCII)
** אני אישית לא מבין את הקוד הבינארי של 2 בחזקת 9 זה לא נשמע הגיוני, שפתאום משנים את כללי המחשק והמעבד פעם אחת מקבל קלט של קוד בינארי בעל 8 ספרות (שזה פורמלי) ופעם אחת מקבל קוד בעל 9 ספרות (שעל כזה דבר לא שמעתי) וכך זה יראה:
1 2 4 8 16 32 64 128 256
- - - - - - - - -
0 0 0 0 0 0 0 0
1 0 1 1 0 1 0 0 1
1 1 1 1 1 1 1 1
אה, סליחה (יתכן שזה ככה יראה תאורית) יתכן אפילו כך על צג המחשב, אבל כידוע המחשב (המעבד) מקבל קלט רציף שזה יראה כך:
1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 1 1 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0
וכזכור לי המעבד קורא 8 ספרת בכל פעם, מהקוד הרציף, שאותם הוא מפרש, מכאן שהקריאה שלו תהייה:
1 2 4 8 16 32 64 128
- - - - - - - -
0 0 0 0 0 0 0 0
1 0 1 1 0 1 0 0
1 11 1 1 1 1 1
1
*** שזה לא הקוד שהתכוונו אליו ...

אז השאלה שלי היא האם חוץ מבחינה תאורתית אפשר לקבוע חוקי עבודה חדשים למעבד שיקרא פעם 8 ספרות ופעם 9 ספרות ופעם 10 ספרות ופעם אפילו 32 ספרות בינאריים בקוד הרציף - וכמובן שהעובדה שאני מציין היא שהקוד הוא רציף בתוך המחשב ("קו ישר")
אז איך בסבתוחה לדוגמה של: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 1 1 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0
המעבד יצליח לקרוא ואיך הוא יקרא את זה (להזכירכם, הכנסנו בעמצא קוד בינארי בעל 9 ספרות - לכו ספרו על כך למעבד חחח...) ???

**** אני אומר את כל זה בלי להתבסס על הידע של ה Word, DWord, QWord - שצויינו באקראי במהלך האשכול - ואשמך לשמוע הסבר גם עליהם ...
***** כל מה שנכתב כאן הוא מהסבר קצר עם מורה אחד שרק הסביר לי מה הוא הקוד הבינארי (ברמה הבסיסית ביותר) ופיסת מידע שזכורה לי מהילדות שהמעבד קולט רק רצף מסויים של אותות בכל פעם (ולא חורג מהם) -וכמובן שהאותות הם בקו רציף {אותות של 0 ו 1} (ש1 פירושו - יש איתות) ...

נערך לאחרונה ע"י MCGP בתאריך 21-01-2007 בשעה 07:16.
ישן 21-01-2007, 15:07
  DownLoad_Master DownLoad_Master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל DownLoad_Master
מחזק^^
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "בדיוק, לא הכרת. אז למה אתה מדבר כאילו אתה מבין?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kill-Machine
הפורום לא נועד סתם להגיב, הפורום נועד לסייע ולתת עזרה. כמו שבפורום מכונאות רכב לא היית מעז לתת למישהו עצה או עזרה בנושא שאתה לא מבין, אא"כ אתה אוהב תביעות משפטיות ו/או מכות, הדבר תקף גם כאן. וזה לא רק באשכול הזה, זה כבר קרה כל כך הרבה פעמים שכבר פשוט נמאס לי. לפעמים אתה מכוון לדברים נכונים, לפעמים אתה גם צודק, אבל כבר כל כך הרבה פעמים קשקשת שטויות שכבר נמאס לי לשתוק.

אתה לא מקבל תלונות? סליחה באמת, חשבתי שאתה מקבל, מצטער שבזבזתי את זמנך. בן כמה אתה? אתה לומד בתיכון? כי כמו שזה נראה יש לך הרבה יותר מדי זמן פנוי על הידיים. אם אתה מעוניין ללמוד על כל נושא נתון אז תשאל וכשאתה עוזר תסייג את עצמך בדברים שאתה לא מבין בהם. תוסיף ביטויים כמו: "אני לא בטוח", "אבל תחכה לעוד תגובות כי אני לא מומחה", "זאת דעתי בכל אופן, יש סיכוי סביר שאני טועה" וכן הלאה. עודף הבטחון הזה משגע אותי. גם אני מסייג את עצמי תמיד כשאני לא בטוח לחלוטין במה שאני אומר, אפילו אם יש סיכוי קל שבקלים שאני מפספס משהו, עדיין אני מסייג את עצמי, ואני חושב שאפשר להניח שאני יודע מעט יותר ממך.

בכל אופן, באשכול זה הנזק שנגרם אולי לא גדול, אבל עדיין קיים. בנאדם מגיע לכאן בלי ידע בחומרה, מחשבים ואלקטרוניקה ומסתכל עלינו שנושיע אותו ונלמד אותו כמה דברים. אם מגיע מישהו ומתחיל לדחוף לו לראש שטויות, מאוד קשה להוציא אותן משם מאוחר יותר.

זה אולי מעליב אותך אבל זו המציאות. אני מבקש בכל לשון של בקשה, אל תגיב בנושאים שאתה לא מבין בהם. אם אתה לא מבין, תשאל, בשביל זה יש פה כל כך הרבה גולשים. ב"ה אנחנו הפורום הגדול ביותר בכל קטגוריית המחשבים ובכלל בין הפורומים הגדולים בפרש, בייחוד בגלל אוסף הגולשים המיוחד שיש לנו פה. אני יכול להעיד אישית על כמות ידע עצומה שעברה כאן בפורום ושמות כמו MrS, Rationalist, thekrutest ואחרים הותירו פה את חותמם בתרומתם הנכבדה. מדי פעם צץ איזה ליצן שחושב שהוא יכול לנו אבל אנחנו מהר מאוד מעמידים אותו על טעותו, או מעיפים אותו לקיבינימט. אתה אולי לא אחד הטרולים האלה כי אני רואה ויודע שאתה מתכוון לטוב, אבל לא תמיד הכוונה היא זו שחשובה.

אם אתה מעוניין ללמוד בנושא הזה, יש ספר נחמד שקוראים לו Digital Design: Principals and Practices בהוצאת Prentice Hall שנכתב על ידי John F. Wakerly. זה ספר ענק עם כמות אינסופית של מידע. תוכל ללמוד משם הרבה מאוד אלקטרוניקה דיגיטלית, עקרונות חשובים בתחום, עקרונות של שפות לתיאור חומרה כמו VHDL, השפה שאני משתמש בה היום ועוד אינסוף נושאים. שים לב, כמובן שמדובר בספר באנגלית, כך שכדאי לדעת אנגלית ברמה בינונית.

Life Is A Shitty Game, But The Graphic Is Awesome

ישן 20-01-2007, 21:45
  X-Tnt X-Tnt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orpaz191 שמתחילה ב "יחידות במחשבים"

אני יתן לך הסבר פשוט על היחידות במחשב:

BIT - 0\1
BYTE = 8 BIT
WORD = 16 BIT
DWORD = 32 BIT
QWORD = 64BIT
KILO BYTE = 1024 BYTE
MEGA BYTE = 1024 KILO BYTE
GIGA BYTE = 1024 MEGA BYTE

ויש יחידות יותר גדולות שלא חשובות כל כך

עכשיו לשאלה שלך

כדאי להמיר מספר דצימלי למספר במחשב יש טבלה
בינארית וכל מקום בטבלה מייצג קפיצה בחזקה של 2 ודגל,כאשר הדגל במצב 1 אז זה אומר שצריך להוסיף
את הערך של המיקום לסיכום הכולל

אני יתחיל בטבלה בסיסית וקטנה של BYTE אחד

0 0 0 0 0 0 0 0
1 2 4 8 16 32 64 128

טבלה כזאת מסוגלת לכסות טווח עד 256 מספרים

לדוגמא נגיד ואנחנו רוצים לרשום את המספר 33

אז הערך שנרצה לרשום בבינארית יהיה

1 0 0 0 0 1 0 0

בסך כל רשמנו פה BYTE אחד שמורכב מ8 ביטים
כאשר הדגל במיקום הראשון והדגל במיקום התשיעי פועלים
המחשב מחבר את הערך שלהם ונוצר המספר 33

את אותו מספר אפשר לרשום גם ב HEX כ21

עכשיו לשאלה שלך,המספר 301 יתפוס 4 בתים

אני מקווה שההסבר שלי יהיה מובן לך למרות שהוא קצת קשה להבנה
רק תזכור שכל דבר מיוצג על ידי טבלה של ערכים שכל עמדה בטבלה היא קפיצה בחזקה של 2
וכאשר יש 1 אז מוסיפים את הערך של העמדה וכאשר יש 0 לא מוסיפים
הביט הכי שמאלי בטבלה אומר לנו אם המספר הוא שלילי או חיובי והביט הכי ימני בטבלה אומר לנו
אם המספר הוא זוגי או לא
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר