לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2004, 07:33
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
יוזמת שלום חדשה שאין בה סיכונים לארצנו

לערבים יש עשרות מדינות, עם שטחים עצומים פי מאה ויותר מכל מדינת ישראל. הבעייה זה לא שטח אלא השקפת עולם.

האם כל מה שחסר להם זה עוד חלקיקים מארצם היחידה של עם ישראל?

כדאי לצאת עם תוכנית מדיניות של שני מדינות לשני עמים: "ערב (הסעודית) - לערבים, ארץ ישראל - לעם ישראל". כדאי להדפיס סטיקרים ומודעות בנוסח הזה. בספרות העתיקה סתם ערב הכוונה על אזור של ערב הסעודית והסביבה, חצי האי ערב. לכל עם יש את הארץ שלו, העם נקרא על שם הארץ והארץ נקראת על שם העם. ערבים - ערב הסעודית. יהודים - ארץ ישראל.

זה לא אומר שום דבר נגד כל שאר המדינות הערביות חוץ מערב הסעודית. זה אומר שכל שאר המדינות שיש לערבים זה הכול רווח נטו עבורם. או-אז כל הערבים התמימים והישרים היו שמחים בחלקם שיש להם כל כך הרבה מדינות, על אף שבעיקרם בא להם על ידי כיבוש, ובכל זאת משאירים את זה ברשותם.

ערב (הסעודית) - לערבים, ארץ ישראל - לעם ישראל.

שלום על ישראל ושלום על בני ישמעאל. שלום! סאלאם !

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2004, 07:41
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

עד שזה יתקבל, זה טוב לתעמולה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "יוזמת שלום חדשה שאין בה סיכונים לארצנו"

העולם אוהב שוויון. זה משהו מתקבל מאוד.
אם באים לכל העולם ואומרים שאנחנו לא מעוניינים להתנשא על הערבים ולא להיות פחותים מהם. רוצים כבוד הדדי תוך הכרה של כל עם את עמו וארצו.

ערב הסעודית היא מדינה ערבית.

ארץ ישראל היא מדינה יהודית.

מכה זה המקום הכי קדוש לערבים.

ירושלים והר הבית זה המקום הכי קדוש לעם ישראל.

כל אחד צריך לכבד את הדת של השני.

כל עוד יש את המסגד של הערבים על הר הבית שלנו, זה וויתור הכי גדול מצדנו, ואין לנו מה לעשות עוד וויתורים. האם יעלה על הדעת של מישהו שעל המקום הכי קדוש לערבים - מכה, יעמידו כנסיה או להבדיל בית כנסת והערבים המוסלמים היו סובלים את זה?

ישן 01-11-2004, 07:47
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

בגלל שאין מענה הוגן לטענות הערבים שזו ארצם, היהודים זקוקים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "עד שזה יתקבל, זה טוב לתעמולה."

לטענה שהערבים הם רוצחי ילדים ולכן הם לא צודקים ואנחנו כן צודקים.

אבל, יש בעיה עם זה. בשביל שהם יהיו רוצחים הם אכן צריכים לרצוח. ומזה גם באה התנהגות המטופשת של ישראל שאינה מגיבה על ירי המרגמות שלהם כל עוד אין הרוגים בצד שלנו.

אחרי שיש הרוגים בצד שלנו או-אז אנחנו מתעוררים ברוב כעס על זה שהם כאלו רוצחים, ואז כל העולם כבר מבין אותנו ואז נותנים להם כמה מכות, ואחר כך העולם כבר מתחיל לרחם על הפלשטינאים, ואז היהודים נעצרים, עוד פעם מחכים עד שיתנו לנו מכה, וככה זה נמשך. לא נצחון ולא כניעה.

כל זה נובע מזה שאין לנו מענה הוגן לטענות הערבים שטוענים שהם היו פה כמה וכמה דורות ואנחנו גרשנו אותם ב48. לכן מנסים כל מיני קונצים. ודם היהודי הוא זה שצריך לעשות לנו תעמולה. רחמנא ליצלן.

ישן 02-11-2004, 06:53
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

כסף זה לא העיקר פה. בניגוד לביילין, התוכנית שלי אינה עושה נזקים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עוד קפה לאסד שמתחילה ב "יפה, עכשיו אתה צריך רק מימון וקדימה להפיץ בכל בית"

התוכנית של ביילין, רק הדיבור על זה כבר עושה נזקי הסברה עצומים לישראל.

ואילו התוכנית שלי יכולה רק לעזור להסברה הישראלית.

ייתכן שהתוכנית הזאת יכולה באיזשהו מקום גם למנוע פיגועים. כשהמחבל הפרימטיבי יבין שהערבים אינם צודקים במאבקם לגרש אותנו מארצנו. שגם ככה יש להם כבר יותר מדי מדינות, ייתכן שבאיזשהו מקום בלב הוא יבין שלא מצפה לו שום גן עדן על מעשיו, רק גיהינום נצחי.

ישן 02-11-2004, 14:39
  ekek ekek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.03
ההצעות שלך
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "כסף זה לא העיקר פה. בניגוד לביילין, התוכנית שלי אינה עושה נזקים"

כל כך ילדותיות ומופשטות. הן מתאימות לעולם אוטופי שלצערנו לא קיים. הערבים לא רוצים כדבריך "חלקיקים מישראל" בשביל לעשות דווקא. הטיעון שלהם הוא שעד לעליות היהודיות הם היו יושבי הארץ ומבחינתם לא מעניין אותם מה היה פה לפני 2000 שנה. אני מתאר לעצמי שגם אם מישהו שאתה היית רואה כפולש זר היה בא ולוקח לך את האדמה שעל-פי מיטב ידיעתך היתה שייכת לך ולמשפחתך במשך מאות שנים גם אתה לא היית יושב בשקט. תנסה להבין שאין פה עניין של שחור ולבן. יש המון שטחים אפורים במאבקים האלה. מבחינתי אנחנו הצודקים פה, אבל לפשט את הויכוח בצורה כל כך ילדותית זה פשוט מגוחך.
עוד בעייה שאני מזהה אצלך (והאמת, אני כמעט בטוח שאתה הוא אכן ידידנו היקר ציוני), הוא שאתה מחשיב את כלל הערבים בעולם כגוף לאומי אחד. אז הנה חדשה מרעישה בשבילך, הירדנים לא סובלים את המצרים שמסתכלים על כולם מלמעלה והסורים מתייחסים ללבנונים כמו לילד קטן ומפגר בעוד שהלבנונים עצמם מתוסבכים בתוכם כשהלובים נחשבים לבוקים השכונתיים והעיראקים לברברים אלימים והסעודים למושחתים ומה שמשותף לכולם הוא שאף אחד לא אוהב את הפלסטינים. להגיד שלמדינות ערב יש 22 מדינות אז מה אכפת להם שמדינה אחת לא תהייה ערבית זה הדבר הכי ילדותי ודבילי ששמעתי מאז ומעולם.
עד שהעולם יהיה אוטופי ומגניב וכל אחד יקבל את מה שהוא רוצה, עדיף שתפסיק להתעסק בכל מיני תיאוריות ותוכניות שכל ילד בבית ספר יודע שאין סיכוי לזה.
ואני עדיין לא מבין למה החלפת את השם למדינאי. עד שהתרגלנו פה לציוני.... אפשר לחשוב שאנשים מסוגך מתרבים.
ישן 03-11-2004, 10:05
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

אם היינו מתחשבים עם הטיעונים של הערבים לא היינו פה כלל
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "ההצעות שלך"

אתה עצמך כותב:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ekek
הטיעון שלהם הוא שעד לעליות היהודיות הם היו יושבי הארץ ומבחינתם לא מעניין אותם מה היה פה לפני 2000 שנה.
אם אתה רוצה לקבל את הטיעון שלהם, אז כל מי שהגיע לארץ אחרי 48 שמז הייתה אפלייה חד-צדדית שרק יהודים יכולים לעלות לארץ ולא ערבים, הערבים טוענים שכולם צריכים לעזוב את הארץ או לעשות אפלייה מתקנת ולהביא לכאן מליוני ערבים.

ואם היהודים עצמם מודים שהערבים קצת צודקים זה מחזק עוד יותר את טענות הערבים, בדומה לחיזוק ששרון נתן לשמאל: הנה הוא עצמו מודה כבר...

ובאשר לזה שיש כמה סוגי ערבים, זה לא אומר שכל אחד מהם צריך לקבל מדינה נפרדת. הנה ליהודים יש גם כן יהודים תימנים, רוסיים, פולנים, מרוקאים. לא נתנו מדינה לכל אחד. וגם אם יתנו מדינה נפרדת לפלשטינאים, מה יהיה עם ערבים נוצרים, בדואים, דרוזים. הם לא סובלים את הערבים האחרים.

ומה שכתבת על השם ציוני, אני לא אותו בן אדם.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 03-11-2004 בשעה 10:07.
ישן 07-11-2004, 10:28
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
הגבתי לדבריך אחד-לאחד
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אין חדש. אתה מתווכח עם דברים שאתה מייחס לי"

אתה טענת כי:
ציטוט:
החיים אינם מבטיחים לך נצחון מוחלט וגם לא נצחון - לאורך כל הזמן נגד כל מי שתרצה. ההנחה שהכל תלוי רק ברצונך - היא ילדותית.
כלומר: אנחנו לא צריכים "להלחם עד חרמה", כי לא מובטח שננצח. עדיף שנעסה שלום של אמיצים בהסכמים כמו אוסלו...

ואני ניסיתי להסביר לך, למרות שמנסיון ארוך אני כבר יודע שזה חסר תועלת, כי:
ציטוט:
אמנם לא מובטח לי שאנצח אם אנהל נגד האוייב מלחמה תקיפה - אבל אם לא אנהל נגדו מלחמה במלוא הכח, מובטח שאפסיד.
כלומר, אם נלחם יש סיכוי מסויים שננצח וסיכוי מסויים שנפסיד. אם לא נלחם - הסיכוי הוא 1 שנפסיד ו-0 שננצח.

שאלה לכתה: באיזה מקרה יותר גבוהים הסיכויים לנצח?
ישן 03-11-2004, 17:50
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
יש כבוד והרבה כבוד
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "ואני חשבתי שכל שמאלני יודע להתייחס בכבוד ליריב שלהם"

אהלן
ראשית, יש כבוד ואפילו הרבה כבוד . מה שהמתנחלים ברצועה עשו מהדיונות באמת להסיר את הכובע. אבל יש מקומות טובים ויפים גם בתחומי ישראל אשר ניתן ליישבם .
שנית, אינני מבין מדוע אתה משייך אותי לשמאל ? אני לא משם .אני מהאמצע. כי דעתי היא שהקיצונים לכאן או לכאן לא יביאו מנוחה לעם ישראל בימים טרופים אלה.
מעל לכל, תחשוב מה קרה לשרון ? אשר אישית אני מעריץ אותו עוד מימי הצנחנים. אתה מקשט את מכתביך באימרות שונות ומשונות אשר מסגירות בלא מעט את דעתך וכבודך לעם השכן . בינהן גם ציטוט מדברי שרון. תאר לעצמך ששרון אומר כעת אחרת . אתה ניסית להבין מדוע ? נראה לך שמהלכו להתנתקות כל כך קל עליו ? אני אומר לך שלא - ולא רבתי.
אי אפשר לשלוט על עם אשר עומד לקבל את עצמאותו. שחרר אותו ושיתן מנוחה . אבל נראה לי שאתה לא כל כך מסכים (אני עדין מאד ואומר 'מסכים' ) . אתה חייב להבין כי אין להגיע לשלום ללא הידברות וללא ויתור על שטחים. שווה לותר על שטחים, עם כל הכאב והצער על כך, בתנאי שהשקט יגיע למדינת ישראל. צעד ראשון חייב להעשות ולו רק עבור דעת הקהל העולמי ותמיכתה של ארה"ב החשובה לישראל מאד. בגין ז"ל , ויתר על שטחים הגדולים בהרבה ולא פחות איסטרטגיים מרצועת עזה. להזכירך, אפילו המצרים לא רצו לקבל את עזה במסגרת הויתור הישראלי על סיני . תחשוב גם על זה. מבחינתך יש להשפיל , לרמוס ולחסל את אויבך, אתה הוא הבעלים עליהם ולא לחשוב שאולי אפשר גם לחיות לצידם ביחסי שכנות ראויים ולפתח את המזרח התיכון ואת ישראל לפנינת המזרח התיכון. נתת דעתך לכך אי פעם ?

שא ברכה והשתתפותי בצער העזיבה ואני רציני מאד באומרי זאת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:53

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר