לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2007, 14:46
צלמית המשתמש של RoseQuartz
  RoseQuartz RoseQuartz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי idangr שמתחילה ב "אז ככה: זאת אכן הפעם הראשונה..."

מלבד החלקים השרופים בראשונה, עיקר הבעיה שלך היא בפוקוס.
הסיבה הראשונה לכך היא כמובן כיוון הפוקוס, שנדמה לי שנעשה מהמים אבל עדיף אם היה נעשה במרחק שני-שלישים אל תוך הפריים (או לצורך העניין, מהעצים הרחוקים).
הסיבה השניה לכך היא הצמצם. מדוע לפתוח כל כך הרבה את הצמצם כאשר גם ככה אתה עושה חשיפה ארוכה? הסיבה היחידה לכך יכולה להיות רוח, אבל כשזה המצב עדיף להתמקד בפריים פתוח פחות (עץ בודד, למשל, ולא משהו עם מרווחים גדולים). אם צילמת עם עדשת הקיט, צמצם 5.6 תמיד עושה לי את העבודה בצורה נאמנה (אני לא זז ממנו).
הסיבה השלישית והכי פחות סבירה אם מתן אכן הדריך אותך, היא שלפעמים נוטים לשכוח להעביר לפוקוס ידני אחרי שמלבישים את הפילטר, או לחלופין לא לכוון פוקוס בכלל בלי הפילטר בכל פריים מחדש לפני שמצלמים עם הפילטר.

מבחינת הקומפוזיציה בול העץ שם במרכז שני הפריימים הראשונים מאד מפריע, ובהחלט מונע את ה"רכות" שמקבלים בדרך כלל מצילומים בסגנון. בנוסף, החיתוכים של העצים/ענפים/שיחים וכו' לא מוקפדים עד הסוף, וחבל.

כאמור, השלישית הטובה מהשלוש לדעתי.

נראה כמו מקום מעניין. אולי אקפוץ ונצלם ביחד

נערך לאחרונה ע"י RoseQuartz בתאריך 22-01-2007 בשעה 14:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2007, 00:50
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי idangr שמתחילה ב "[b]אודי - אתה כמעט וצודק,..."

צר לי אבל אני לא מסקים איתך בדבר אחד. זה שזו הפעם הראשונה שאתה מישתמש בטכניקה הזו לא גורם לבתר על הקומפוזיציה המענינת. ה IR זה סתם גימיק נחמד אבל הוא לא עושה את התמונה. אני מיתייחס לתמונה הזו כמו שאני מיתייחס לכול תמונה החרת. מה שמענין אותי זה הקומפוזיציה ופו היא לוקה בחסר. זה ממש לא מענין כמה פעמים הישתמשתה ב IR. קומפוזיצה ממש לא קשורה לעינין. גם שאני ניסתי פעם ראשונה את ה HDR אני רציתי ליצור קומפוזיציה מעניינת אבל אולי זו רק הדרך שבה אני עובד. לפי דעתי דבר ראשון זה קומפוזיציה ורעיון אחרי זה ורק אחרי זה בהה הטכניקה.

ונרקיס עם אתה לא זוכר ואני בתוח שאתה לא זוכר אני צילמתי IR יתך במצלמה שלך. אני לא יורד על IR אפשר להוצי דברים ממש יפים והטכניקה לא כול כך שונה מחסיפה ארוקה והאבדל המהותי הוא ה WB. אני לא יורד על אף אחד אני רק אומר שהקומפוזיציה לוקה בחסר.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 23-01-2007 בשעה 00:52.
ישן 23-01-2007, 02:38
צלמית המשתמש של RoseQuartz
  RoseQuartz RoseQuartz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אודי, בחייאת אחי זה לא..."

התחלת להתפלצן לעת זיקנה?
נו באמת...

צילום IR הוא לא קשה, ודומה מאד לכל צילום אחר בחשיפה ארוכה. הבנה של מה יכול להיות "יפה" בIR באמת לוקחת זמן, אבל זה כלל לא העניין. אתה סך הכל עושה הכל לפני שאתה שם את הפילטר, לרבות הקימפוז!!!!!
מה שאודי כתב הוא לגיטימי לגמרי ונכון ב100%. זה שהפעם החלטת שמותר לך להתעלם מזה- זכותך. לבחור צדדים ולהאבק זה כבר מטופש, במיוחד שהפעם זה יצא נורא לא עיקבי (בן חסות? לא באמת איכפת לי).

חבל שאתם מתעסקים בלריב ובניסוח של אנשים במקום לעשות בצילום. ממש גנון. וזה כולל את פותח האשכול, שבוחר להתעסק בהערה עוקצנית ונכונה לגבי הקופוזיציה במקום בהודעה רצינית ופרקטית (כמו זאת שאני נתתי. זונת תשומי שכמוני).

ישן 23-01-2007, 01:59
  idangr idangr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "צר לי אבל אני לא מסקים איתך..."

אודי - אני חושב שאתה מפספס פה משהו דיי חשוב, התמונות אולי לא מקומפזות בצורה הכי מדהימה שראית, אבל אני יכול לציייר לך שלישים על כל תמונה ולצייר קווי הולכת עין ואפילו להראות לך פרספקטיבות מסויימות בכל תמונה. אתה יכול לאהוב אותם או לא, זה כבר לטעמך, אבל אל תגיד שאין כלל! הרי לא צילמתי עץ בודד או חתיכת דשא ירוק, מעבר לזה אחרי כל הרבה שוטים שצילמת בחייך, זה כבר קורה כמעט על אוטומט. נכון! שצילמתי את התמונות לא חשבתי איזה תמונה מקומפזת מדהים הוצאתי עכשיו, והייתי בטוח שהבאתי את רעיון השנה! אבל זה כי התעמקתי בצד הטכני של הצילום שגם ככה לא הייתי בטוח שיצא ממנו משהו בכלל. ויש אפילו מצב וגם אם קטן ביותר, שאם הייתי מעלה את ללא IR, לא היית מוצא לנכון להעיר על חוסר קומפוזיציה כלל!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר