לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2007, 18:52
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אין לי שום מידע פנימי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "פרט ובאר"

אני רק בוחן את השתלשלות העניינים ולא יכול שלא להגיע למסקנה שקרדיט עצום מגיע למחלקת השווק של רפא"ל.

מדובר במערכת שלכאורה נמצאת על המדף מזה זמן וצה"ל בחר לא להצטייד בה. על פי מה שפורסם נדרשות כמה התאמות למערכת להפיכתה למבצעית - מי שמכיר את המו"פ הבטחוני יודע שהתאמות כאלה עשויות לקחת זמן רב וכמעט לבטח משמעותן עליה של עשרות אחוזים במחיר המוצר.

נתקלתי בכמה וכמה כתבות שלהטטו בסטטיסטיקה והראו שהמרכבות הוכיחו את עצמן מבחינת מיגון, שכמות פגיעות הנ"ט ביחס לשיגורים היה קטן וכו'. מאידך לא נעלמה מעיני הפגיעה המוראלית שיצרו הטנקים המושמדים / מושבתים. הטפטוף של פרטים אודות הטרופי שלקראת סוף הלחימה ואחריה הפך למבול של ממש היה בקורלציה ברורה לנאחס הלאומי.

האם אורו עיני המערכת הצבאית אחרי שנים רבות כי פתאום חקר ביצועים מצביע על יתרונות הטרופי? אולי הלחץ הציבורי עשה את שלו? והלחץ הציבורי הזה הוא תוצאה של מה? היה פה מסע מוצלח של החדרת מותג ומוצר לתודעה באמצעים רבים ומגוונים.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 22-01-2007 בשעה 18:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2007, 07:21
  megashock megashock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.06
האמת, די נמאס לשמוע על הטרופי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אין לי שום מידע פנימי"

דיי, כבר טחנו את הטרופי מכל הכיוונים.
כל פעם שמדברים על איום הטילים ועל הטנקים שנפגעו בלבנון ישר מדברים על פתרון הקסם "טרופי"
שיחזיר את היתרון של חיל השיריון וינטרל את איום הטילים.
גם אם המערכת עובדת מצויין כמו שמדברים עליה, היא בטח לא תהיה תחליף לאימונים ולחשיבה טקטית
ומי שחושב שברגע שהיא תותקן על כל הרק"מ הישראלי יפתרו כל הבעיות במלחמה הבאה (אם תהיה),
אני לא רוצה להשמע יותר מידי פסימי, אבל צפויה לו לדעתי אכזבה.
גם הנתונים של 98% הצלחה בניסוי המפורסם בארה"ב ושל הניסויים שנערכו בארץ, הם בטח נגד רקטות
RPG ולא נגד טילים כמו הקורנט וטאו, אני לא חושב שהאמריקאים ניסו שם את הג'אוולין.
ישן 23-01-2007, 22:02
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
זה לא ממש קשור
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי megashock שמתחילה ב "האמת, די נמאס לשמוע על הטרופי"

ציטוט:
גם הנתונים של 98% הצלחה בניסוי המפורסם בארה"ב ושל הניסויים שנערכו בארץ, הם בטח נגד רקטות RPG ולא נגד טילים כמו הקורנט וטאו, אני לא חושב שהאמריקאים ניסו שם את הג'אוולין.

מבחינת הטרופי ("מעיל רוח", למי ששכח) אין הבדל בין RPG לקורנט וטאו, כי היא מתעמתת אם שלושתם באותה צורה. ההבדל היחיד הוא אולי במהירות הטיל, שכביכול מגדיל את הסיכוי של המערכת לא להגיב בתזמון מתאים - ועדיין, צריך לזכור שמדובר במערכת אוטומטית לגמרי שקולטת מעבדת ומגיבה תוך מספר שניות בודד.
ובעניין הג'אוולין: המערכת נבנתה מראש ליירט טילים בחליפה עילית. כל נסיון לבנות מערכת כזאת ללא היכולת הזאת, ייחשב כלא פחות מביזיון מוחלט וטמטום חובבני.

ישן 26-01-2007, 18:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "זה כבר עניין של אפיון"

כן בהחלט. מחלקות איסוף בצבא ארה"ב משתמשות בזה המון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-01-2007, 17:46
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
שימוש במכ"ם הגנה אקטיבית
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי megashock שמתחילה ב "שימושים נוספים במכ"מ"

למכ"ם על רק"ם יהיו בהחלט שימושי משנה רבים מעבר לתפקידו העיקרי בזיהוי טילים ורקיטות ועקיבה אחריהם.

שילוב נתוני המכ"ם במערכת ניהול קרב בכלי (BMS) - יכול בהחלט לעזור למפקד הכלי ולמפקד הפלוגה בלחימה.

דווקא לצורך זיהוי בלילה נראה לי שהמערכות הטרמיות טובות מהמכ"ם.

מערכות ההגנה האקטיבית נוסו כנגד טילים ורקיטות בתנועה - מציע שתראה את הסרטונים המופיעים באתר דו"צ וגם באשכולות קודמים בפורום.

בנוסף אפשר להתרשם ממה שהאמריקאים חושבים כאן:

http://www.msnbc.msn.com/id/16545885/

http://www.msnbc.msn.com/id/16563771/

ישן 24-01-2007, 07:19
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אנחנו יודעים הכל על המערכת?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "שאלה בהיבט התועלתי"

אתה בטוח בזה?

למיטב ידיעתי, כל מה שאנחנו יודעים על המערכת מסתכם בשמה, ובצילומים די מטושטשים של פגיעות שלה ברש"קים. אף אחד כאן (למעט, אולי, שותפי-סוד שבשום אופן לא ימסרו פרטים) לא יודע איך המערכת עובדת ומה יכולותיה או חסרונותיה - וכל נסיון להציג את המערכת כמוצלחת או כושלת ללא נתונים עובדתיים או יומרני לגמרי.

ולמי שחושב שאני עובד של רפאל או מקבל מהם תמורה כלשהיא בשביל לסנגר על המערכת - שישכח מזה. למען האמת, מח' השיווק שלהם כבר מזמן הפסיקה להתייחס לפניותינו. אני כן חושב שההתייחסות למערכת בעיתונות היא שגויה וחובבנית, ומן הראוי להתייחס אליה - לפחות אצלנו - בצורה נכונה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר