לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2007, 12:29
צלמית המשתמש של White-Night
  White-Night White-Night אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
מזדהה איתך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי karine1 שמתחילה ב "איך חוזרים לארץ..?"

בגדול את צודקת,
החיים בישראל גרועים ביותר ביחס למדינות מערביות ולכן אחרי קפיצה חזרה לישראל אז את מרגישה את החיסרון בחיים במדינה הזו .

כן כולם לחוצים ולחוצים מאוד, אני לא מאמין שיש הרבה אנשים שחיים ברוגע ( אגב אני לא מתכוון לדון בזה עם ילדים שעדיין לא מבינים מה זה חיים ולחץ )
אנשים לחוצים בגלל כסף , בגלל שחיתות שקיימת בכל מקום במדינה , אנשים לחוצים בגלל המצב הביטחוני בכללי והמצב ברחוב עם כל מקרי הרצח במיוחד לאחרונה .
אנשי עסקים חוששים מפשיטות רגל , עסקים נסגרים כל יום וקשה לרוב האנשים
אין מה לעשות עם הלחץ הזה בינתיים, זה כבר נורמה בחיי הישראלי הממוצע וכשאתה יוצא לחו"ל אז אתה מרגיש כל כך בנוח שמאוד קשה לחזור .

בן דודי כבר עשה את זה הלך ללמוד בסקוטלנד וסיים השנה, חזר חודשיים לירושלים ולא סבל את החיים בישראל אחרי הנחת שהוא היה בה ואחרי שקיבל משרה טובה בלונדון הוא נסע לשם ודומני שהוא לא יחזור .

מבחינת חיים אין מה לעשות, זה מה שיש עד שתוכלי לשנות משהו בחיים שלך! או שתתחילי לנסות לחיות עד כמה שיותר בנחת או שתתחילי לחסוך כדי לנסוע לאיפה שאת רוצה וכדי שתתחילי חיים חדשים שם .

דוגמא שהיתה בטלוויזיה לפני איזה שבוע או משהו כזה, היתה התייחסות לחיים ותרבות בישראל ואיך שהחיים ה"דפוקים" בישראל לא עושים לאנשים טוב .
הדוגמא היתה הסניף של Amdocs , הסניף בהולנד והסניף ברעננה או תל אביב לא זוכר . בהולנד חיים בנחת ועובדים 6 שעות ביום , בישראל עובדים לפחות 8 שעות ביום אבל בסך הכל הסניף בהולנד היה "even more productive " ממקבילו הישראלי, למרות ששעובדים פחות שעות אבל התועלת המופקת בכל שעה בהולנד הרבה יותר גבוהה מזו שמפיק העובד הישראלי בגלל ה"סביבה" והחיים שאנשים חיים שם לעומת הישראלי .

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2007, 13:20

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי karine1 שמתחילה ב "הו סוףסוף.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי karine1
אז הנה..אתה מבין אותי...אכן במיוחד שאני מרגיש את הצורך לעוף מפה במהרה
ואני כועסת רק על עצמי כשהייתי שם כל הזמן פיארתי את ישראל...כי היו לי זכרונות טובים... הזכרונות יפים , יש אנשים טובים אבל יש גם הרבה גרועים, כל בן אדם מנסה אפילו אם הוא לא ממש מעוניין אבל התת מודע שלו גורם לו ל"פאר" את כל מה ששיך לו ובתור ישראלית פיראת את ישראל
אבל אין מה להשוות לגביי רמת החיים ואיכות החיים... רמת החיים איכות החיים וסגנון החיים
נכון שפה האוכל יותר טוב...הישראלים לא מרובעים כמו האמריקאים ולא מטומטמים כמוהם... אני מעדיף ליות בין המטומטמים האלה, בישראל כל בן אדם צריך לעשות מליון דברים בחיים וביחד (שגורם ללחץ כמובן) האמריקאיים מתבלבלים אם רק תשאל אותם דבר שהוא קצת שונה ממה שהם רגילים אליו
הבילויים פה יותר טובים...את האמת שאני לא מאמין , אפילו עם הגבלת הגיל הגבוהה יחסית שם
אבל פה אני מרגישה בדידות ששם לא הרגשתי... למה דווקא בדידות הרי רוב החברים שלך נמצאים בישראל (לפי מה שהבנתי )
פה אני 0 עגול..שם אני יכולה לפתוח עסק אם רק יבוא לי - והוא גם יצליח. לא את לא !! את צריכה להעלות את הביטחון העצמי שלך , זה לא קשור אם בישראל תפתחי איזה עסק אז יש סיכויי גבוהה שהוא לא יצליח ושם זה בטוח, אולי בישראל יש צורך גדול יותר לבצע חקר שוק מעמיק וכאלה אבל זה לא קשור להרגשה הלא מוצדקת הזו שלך .
אתה יכול לעשות הכל!!!! אפילו אם אתה לא חוקי! לא ממש, בארצות הברית יש חיסרון של אלימות רבה יותר ברחובות , גם בישראל אפשר לעשות הכל אפילו אם הוא לא חוקי !! אם תיתפס אז כבר תתקבל על הראש ובארצות הברית וכל המדינות המערביות זה אותו דבר . אין לך אף אחד על הראש!!!! את יכולה לשנות את זה יחסית בקלות והשקט שם הוא מופתי...תלויי איפה היית אבל עקרונית אני מסכים

תתעודדי, למרות שההודעות שלי לא ממש מיועדות לעידוד אלא פשוט הזדהות עם המצב וההרגשה שקיימים אצלך, אין מה לעשות עם זה אלא לחיות הכי טוב שאפשר .

החיים יפים פשוט צריכים להבין אותה

ישן 23-01-2007, 18:12

התייחסות למה שכתבת קודם
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ahuva_edri שמתחילה ב "בת 18 עוד מעט."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ahuva_edri
בכל אופן, מדינת ישראל קמה מתוך מקום של אנטישמיות שגרמה לדברים מזוויעים ואם כולנו נעזוב בגלל ש"בשביל לפתוח עסק בארה"ב צריך כולה סושיל סקריוטי...", אז לא תישאר פה מדינה.
את לא יכולה לשפוט את מדינת ישראל הצעירה מאוד ביחס לארה"ב, יש לנו עוד הרבה מה ללמוד אבל אנחנו חיים בארץ עם כל הקשיים.

אני לא חושבת שאת צריכה לארוז, אני חושבת שאת רק צריכה להתרגל שוב..

לא הבנתי מה הקשר לסיבת קיומה של מדינת ישראל לבין הנושא עצמו ואף הקשר עם האנטישמיות !

תגידי את חייה בשביל לשרת את המדינה או המדינה קמה כדי לשרת אותך ??
הממשלה מוקמת כנבחרי ציבור כדי שיעשו את מה שהציבור רוצה! מה שהכי טוב לאנשים שחיים בתוך שטח השיפוט של המדינה .

אותי לא מעניין אם זו אדמת ישראל פלסטין זימבאבוה ארצות הברית או מוזמביק ! העיקר שהמדינה תהיה במצב כלכלי טוב , תרבות טובה ומספקת מבחינתי ונחת !!

מה זה ישראל ?
מה זה ארצות הברית ?

כולו כדור הארץ, סתם כוכב קטנטן ... מה זה איטליה ? כולה שעתיים ואת שם! מה זה גרמניה קנדה או לא משנה איפה .
זה עולם קטן ועד שאנשים יתחילו לחשוב איך לחיות ולא איך למות בשביל "זכות שיפוט ושלטון" על שטחי עפר גדולים יותר אז לא יפסק הלחץ .
מה תעדיפי להיות במדינה של קיוס מוחלט אך היא מדינת ישראל או במדינה שבה החיים טובים ונוחים ?

אולי קשה לך להבין בגלל הגיל מה "לחץ" אומר
אולי אני במיוחד מרגיש "לחץ" בישראל
אבל מה שבטוח שלא נוח ולא טוב לחיות בישראל

ישן 23-01-2007, 21:38
  משתמשת נקבה ahuva_edri ahuva_edri אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "התייחסות למה שכתבת קודם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי White-Night
לא הבנתי מה הקשר לסיבת קיומה של מדינת ישראל לבין הנושא עצמו ואף הקשר עם האנטישמיות ! הקשר הוא פשוט. קל לה להחליט שהיא פשוט אורזת ועפה מפה אז הפניתי את תשומת ליבה לדברים שהם מעבר לנוחות כלכלית.

הממשלה מוקמת כנבחרי ציבור כדי שיעשו את מה שהציבור רוצה! מה שהכי טוב לאנשים שחיים בתוך שטח השיפוט של המדינה .

אותי לא מעניין אם זו אדמת ישראל פלסטין זימבאבוה ארצות הברית או מוזמביק ! העיקר שהמדינה תהיה במצב כלכלי טוב , תרבות טובה ומספקת מבחינתי ונחת !! לי זה דווקא משנה מאוד! מהעובדה הפשוטה שקשורה בדיוק באנטישמיות. גרמניה הייתה במצב כלכלי מצויין ותרבותית במיוחד ובכל זאת גרמה לדבר הכי מזוויע שיכול להיות.

מה זה ישראל ?
מה זה ארצות הברית ?

כולו כדור הארץ, סתם כוכב קטנטן ... מה זה איטליה ? כולה שעתיים ואת שם! מה זה גרמניה קנדה או לא משנה איפה .
זה עולם קטן ועד שאנשים יתחילו לחשוב איך לחיות ולא איך למות בשביל "זכות שיפוט ושלטון" על שטחי עפר גדולים יותר אז לא יפסק הלחץ .
מה תעדיפי להיות במדינה של קיוס מוחלט אך היא מדינת ישראל או במדינה שבה החיים טובים ונוחים ? מדינת ישראל לא נמצאת במצב של כאוס מוחלט, וגם אם תגיע לכזה, זה בר תיקון. ההעדפה שלי היא לחיות בישראל מתוקנת. זה שיש שחיתויות וקומבינות זה משהו שצריך לטפל בו, לא לעזוב לארה"ב ולגמור עיניין.

אבל מה שבטוח שלא נוח ולא טוב לחיות בישראל אני לא מרגישה שום לחץ בלחיות בישראל, אולי בגלל הגיל כמו שאתה אומר אבל בכל מקרה, גם אם ארגיש "לחץ" כזה אני בחיים לא אעזוב.

שיהיה לך יום מקסים =]
ישן 23-01-2007, 22:31

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ahuva_edri שמתחילה ב "[QUOTE=White-Night]לא הבנתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ahuva_edri
לא הבנתי מה הקשר לסיבת קיומה של מדינת ישראל לבין הנושא עצמו ואף הקשר עם האנטישמיות ! הקשר הוא פשוט. קל לה להחליט שהיא פשוט אורזת ועפה מפה אז הפניתי את תשומת ליבה לדברים שהם מעבר לנוחות כלכלית.
לא קל להחליט דבר כזה אם את לא "מסודרת" מכל הבחינות כולל הכלכלית ומבחינת עבודה וכולה אז יהיה לך קשה להתחיל את החיים שאת רוצה שם , זה קשה להיפרד או בכלל להרגיש קצת רחוק .

אותי לא מעניין אם זו אדמת ישראל פלסטין זימבאבוה ארצות הברית או מוזמביק ! העיקר שהמדינה תהיה במצב כלכלי טוב , תרבות טובה ומספקת מבחינתי ונחת !! לי זה דווקא משנה מאוד! מהעובדה הפשוטה שקשורה בדיוק באנטישמיות. גרמניה הייתה במצב כלכלי מצויין ותרבותית במיוחד ובכל זאת גרמה לדבר הכי מזוויע שיכול להיות.
לא מובנת לי הטענה שלך, את אומרת שכל מדינה ששורר בה מצב כלכלי טוב ותרבות מיוחדת וטובה הופכת לגרמניה הנאצית ? , עדיין לא הבנתי את הקשר שכתבת בהתחלה וגם לא מוצא קשר בתגובה שלך בעניין
מה זה ישראל ?
מה זה ארצות הברית ?

מה תעדיפי להיות במדינה של קיוס מוחלט אך היא מדינת ישראל או במדינה שבה החיים טובים ונוחים ? מדינת ישראל לא נמצאת במצב של כאוס מוחלט, וגם אם תגיע לכזה, זה בר תיקון. ההעדפה שלי היא לחיות בישראל מתוקנת. זה שיש שחיתויות וקומבינות זה משהו שצריך לטפל בו, לא לעזוב לארה"ב ולגמור עיניין.
מבחינה מסויימת היא כן נמצאת במצב של כאוס מוחלט, ראש ממשלה בחקירות שונות ומשונות, כל שר שרק תבחרי תקבלי עליו איזה מליון כתם, נשיא המדינה מואשם בעבירות מין, הדבר החשוב ביותר מבחינת המדינה כדי להבטיח את קיומה הוא רשות המיסים... אוהה סליחה כבר אין אימון בגלל הפרשיות האחרונות , המשטרה לא מתפקדת (ללא קשר לסיבה ולדעתי אחת מהן היא משכורת עלובה אבל זה כבר דיון אחר) , תשתיות מלפני מליון שנה, תרבות נכחדת ועוד כמה מפגרים ששולטים במדינה הזו

אבל מה שבטוח שלא נוח ולא טוב לחיות בישראל אני לא מרגישה שום לחץ בלחיות בישראל, אולי בגלל הגיל כמו שאתה אומר אבל בכל מקרה, גם אם ארגיש "לחץ" כזה אני בחיים לא אעזוב.
את לא מרגישה בגלל הגיל, ועד שתגיעי למצבי לחץ אמיתיים את לא תדעי מה זה לחץ... אני מקווה שלא תעברי מצבים קשים אבל במדינה הזו אני ממש לא מאמין שזה יקרה

שיהיה לך יום מקסים =]

גם לך

ישן 23-01-2007, 15:25

תתחילי מהתרבות הישראלית ותמשיכי עד לדת וכל מה שקשור לעניין והנה התשובה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי karine1 שמתחילה ב "מישהו צריך לעשות משהו"

הדת בישראל משחקת תפקיד מכריע במדינה, דבר שפוגע בה מאוד בכל אופן שרק תסתכלי עליו .

התרבות הישראלית לא עוזרת לשינוי, כולם רוצים יותר ואף אחד לא מוכן לעשות כלום כדי לקבל את מה שהם מבקשים.
תגידי כמה פעמים שמעת בחיים שלך על חרם צרכנים בישראל ? בכל החיים שלך 27 שנים שמעת פעם על חרם צרכנים כללי בישראל ? (אולי של בעלי המוניות אם אני לא טועה אבל לא משהו כללי ככלל האוכלוסייה )

למה זה לא קורה ? כי הישראלי לא רגיל לדבר הזה, הוא פשוט שותק .

פעם היה לי כוח להתווכח ואני עדיין עושה את זה בשביל הדברים שנוגעים בי אבל חוץ מזה כבר נמאס! התעייפתי כבר מזה .

כדוגמא פעם הייתי בטברייה ופשוט בא לי ללכת והתחלתי במסע שלי עם עוד שני חברים בהליכה אחרי 40 דקות הליכה נכנסנו לחוף אחר מזה שהיינו בו ובכניסה עצרו אותנו וביקשו תשלום!! לא הסכמתי לשלם כי החוף פתוח לכולם , תשלום הכניסה לחופים שם מתבצע רק כדי לקבל את ה"שירותים" שנצאים שם (חנייה, מים, ושירותים) ואני עובר ולא חייב להם בכלום .
לקח לי 30 דקות וויכוח עם השומר והאחראי שם עם ניסיון להסביר לו שלא מגיע לו , אחרי זה אני כבר עצבני ומתקשר למשטרה ! עוד 40 דקות לחכות לניידת שבאה סוף סוף ועוד וויכוח עם שני שוטרים שלא יודעים כלום מהחיים שלהם עד שהם ווידאו שמה שאני אומר נכון וכך בסוף נכנסנו לחוף !

אז מה קרה ??
כן עמדתי על זכותי להיכנס לחוף בלי לשלם את ה 30 שקל ואכן בסוף נכנסתי
אך מנגדביזבזתי יותר משעה וחצי בוויכוחים וחצי ריב ומשטרה שהתערבה בעניין ובכלל יצא החשק כי בכלל נסעתי לטברייה כדי להנות ולא להתכווח ול"למד את בעל החוף לקח" !

אז אם אחד עושה זה יפה, לא תמיד זה משתלם אבל נותן לך הרגשה טובה בסוף, אך לשם ביצוע שינויי במדינה אתה צריך אנשים שמבינים עניין שמתאימים , בכלל רוב האנשים במדינה הזו כבר אדישים לכל דבר !

ישן 23-01-2007, 14:21
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי karine1 שמתחילה ב "תודה רבה לך!"

דעי שאני מגיע מרקע דומה לשלך (אם לא זהה).

משפחה ברוכת ילדים, הורים קשי יום.
עובד מגיל צעיר וגר בשכירות (עם אחי החייל, בו אני תומך כלכלית) - נאבק מדי יום - על מקום עבודה, נגד בנקים, נגד חברות תקשורת (ומה לא...)

קשה מאוד המאבק הזה כאן. המאבק ב"פרוטקציה", המאבק בחוסר הצדק, המאבק בחברה האטומה כאן, שלא קשובה לאלו שלא "מתאימים עצמם" אליה.
כמי שלא מתאים ל"מסגרת" הקונבנציונלית - אני מוצא עצמי, כמוך, נאבק מדי יום בשאלות על הימצאותי כאן.

מעולם לא ביקשתי להיות עשיר, ולא היו לי חלומות גדלות - רק ביקשתי לעצמי להיות בריא, נאהב - ולחיות בכבוד.

מי יודע, אולי יום אחד אאזור את האומץ הדרוש ואתנתק מכאן. באמת שכבר נמאס לי באופן אישי להאבק בכולם - רק על הזכות לחיות.

ישן 23-01-2007, 15:54
  LoneWolf LoneWolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05
אז כנראה שיש שני צדדים למטבע..

קחי אותי למשל..אני גר בחו"ל כבר כמעט 5 שנים, ואני מת לחזור. אני חוזר במאי השנה ובאמת שנמאס לי לחיות פה. אני מבקר בארץ דיי הרבה, ואולי אני תמים כי אני צעיר ממך (כמעט בן 18) ובטח שלא מבין דברים בלחץ כלכלי (בגיל 21+), אבל אני עדיין רוצה לחזור ויודע שישראל זה המקום היחידי בשבילי.

אולי באמת אני לא דוגמא כ"כ טובה, אבל דוד שלי הוא כן.
כל החיים שלו הוא גדל בפנימייה באנגליה (הוא ישראלי, והמשפחה בארץ) מגיל מאוד צעיר הוא שם, אבל הוא חזר בגיל 18 לעשות צבא, עשה את הצבא..וחזר לאנגליה. כמובן ששם הוא הוציא תארים וכל הדברים האלו, והייתה לו עבודה בסדר, אבל הוא לא מצא את עצמו. לפני חצי שנה הוא חזר לארץ בגיל 30, והוא מאושר עד הגג. עכשיו התחילו לו החיים. יש לו עבודה (גם לו לקח זמן עד שהוא מצא...אז אל תתיאשי) והוא מרוויח טוב - ונהנה בכל רגע. (ולא, אין לו משפחה עשירה שתממן אותו..הוא מרוויח הכל לבד)

מה שאני מנסה להגיד זה שאולי תתני לדברים יותר זמן לזרום ותני לעצמך יותר זמן להתאקלם מחדש (כמה זמן את כבר פה בכלל?, מאז שחזרת) ותני צ'אנס לישראל, אולי היא עוד תפתיע אותך.

ובכלל, אם עזבת רק לשנה וקצת...באמת חשבת שהכל פה ורד? הרי ידעתי איך החיים פה..אז אני לא מבין מאיפה באה האכזבה הזאת. (?)

נערך לאחרונה ע"י LoneWolf בתאריך 23-01-2007 בשעה 15:57.
ישן 23-01-2007, 16:15
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
אני דווקא אוהב את ישראל

אני אוהב כול פיסת אדמה שאני יכול לדרוך אליה בארץ את ההרים את האנשים את האיחוד היהודי
את אהבה הישראלית את עירבוב האנשים שהתקבצו מכול קצוות תבל ,את הטמפרמנט הישראלי
את המקומות הקדושים ליהודים ,את העם שלי אני חולה על העם שלי .
נכון המצב קצת קשה כאן אולי ההתנהגות האנשים דורסנית ,והשחיתות חוגגת והמצב הכלכלי לא טוב
אבל איפה תראי עם כול כך נפלא כמו עם ישראל ,איפה תראי ארץ יפה כמו ישראל
איפה יש ארץ כמו ישראל ?
אני לא מאשים אותך את חיית שנה פלוס בארצות הברית והתרגלת לחיים הטובים לנוחיות שם:
לאופן הכלכלי ,לאופן החברתי בכול הבחינות החיים בארצות הברית יותר נוחים מבארץ.
אבל אין כמו ארץ ישראל אין כמו העם היהודי ולא יהיה.
אני חושב שמילות השיר הזה מסכמות בקצרה את ההשקפה שלי על ארץ ישראל
"ארץ נפלאה ארץ בה נולנו ארץ בה נחייה יהיה מה שיהיה"

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

ישן 23-01-2007, 19:33
  -Maya- -Maya- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04

ממש כאב לי לראות את כל התגובות של האנשים שאמרו שהם מתים לעוף מפה והיו עוזבים בכיף...
אני חושבת שזה ממש עצוב, זו המדינה שלנו, כ"כ הרבה אנשים נלחמו עליה והקריבו את חייהם בשבילה...ויש ככה אנשים שמדברים שהם בכיף היו עוזבים...

אז נכון, היא לא מושלמת, יש הרבה שחיתויות ויש כאן הרבה הרבה קקה...אבל זה דבר שיש בכל מקום - כן, גם בארה"ב (ולצערי יש לי דוד שגר שם, ולמרות שעכשיו הוא מצליח שם הוא אכל שם הרבה הרבה חרא ולא הכל כ"כ ורוד שם כמו שמתארים, וגם אני גרתי שלושה חודשים בארה"ב והייתי בתוך הקהילה היהודית שם וזה ממש לא היה כזה תענוג, הם פשוט חיים בכזו בועה ובכזו צביעות שהיה לי מאוד קשה להבין אותך...).

אני חושבת שלא צריך לוותר ולהרים ידיים, סה"כ יש גם הרבה דברים מאוד מאוד יפים במדינה שלנו, צריך רק למצוא אותם ואת האמת זה לא כזה קשה

לכותבת האשכול -
אני חושבת שזה טבעי שתרגישי דיכאון ותחושה מוזרה, סה"כ חיית שנה בארה"ב שהיא ארץ ששונה מאוד מישראל - בשפה, במנטליות, בתרבות ובעצם בהכל...אבל אני מניחה שאם לפני זה חיית כאן 26 שנה אז את כן מכירה את ההוויה הישראלית ואני מניחה שגם די רגילה אליה לא?
בכל מקרה אני מאחלת לך התאקלמות מהירה וטובה בחזרה בארץ...
ישן 27-01-2007, 14:05
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
מאוד עצוב לשמוע

נורא עצוב לי לשמוע אנשים שמדברים ככה, מה את יודעת בכלל על חיים קשים? תחשבי על כל האנשים בעולם שחיים במדינות שהחיים שם באמת קשים, בלי חופש ביטוי בלי חופש תנועה, רעב, מחלות, ועוני אמיתי. (ולא, משכנתה קצת חובות זה לא עוני).
אז אין לך בעיה לזרוק את כל מה שדורות שלמים עשו בשביל המדינה בשביל חיים יותר טובים בארה"ב? בבקשה! אף אחד לא מכריח אותך להשאר, ותעשי למעט עוד שאכפת להם, טובה גדולה.

את יודעת מה הכי עצוב? בקיץ שעבר הלכתי למקום בידיעה שאני לא הולך לחזור ממנו בחיים, הייתי שלם עם עצמי, למען העם הזה, למען הארץ הזאת. שאנשים הקריבו את חייהם כדי שהיא תמשיך להתקיים.

אז לכי תגורי לך בארה"ב, ניו זילנד, אוסטרליה..או איפה שתרצי. רק בדבר אחד אני בטוח..עם כל הבכיינות שלך. את יודעת בלב ואני יודע את זה גם, ברגע הראשון שיהיה לך קשה או שדברים לא יסתדרו לך שם, את תחזרי לפה על ארבע.

ישן 27-01-2007, 16:13
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05

בשורה התחתונה שכל אחד יעשה מה שטוב לו, אם את מרגישה שמקומך לא בארץ תעזבי. אני כבר כמה שנים מרגיש כך, אין לי מקום כאן...זרים לי הרבה דברים, התרבות, ישראלים לפעמים, צה"ל...אני רק חולם על הרגע בו אארוז מזוודות ואעזוב, לעזאזל הציונות, יש לי 70 ומשהו שנים לחיות, מתוכם נשארו בערך 50, אני אחיה אותם היכן שאני רוצה מבלי שציוניסטים בשקל או כל בני אידיאולוגיה מעוותת אחרת יגידו לי איך לחיות ומה לעשות.

אנשים הקריבו את חייהם למען כלום. מיליוני אנשים נהרגו במלחמות ב100 השנים האחרונות למען מאות מדינות שונות. לא ייתכן שכל המדינות היו שוות את זה, לא יתכן שהמדינה שלנו, ישראל, שווה את זה אני מוצא את הסיטואציה שבה אנו חיים מאוד הזויה, חבורת אפסים שולחת צעירים, לא הילדים שלהם כמובן, למות למען העלאת הזקפה הלאומית והמורל. כאשר כמה מהצעירים לא חוזרים הביתה או חוזרים בחלקים, מתפטרים אותם מבוגרים למען ג'ובים שמנים באלעל או הסתגרות וכתיבת ספרי זכרונות, וזה במקרה הטוב אם מתפטרים בכלל.

אין עתיד למדינת ישראל. אנחנו נחיה באיבה עם שכינינו לנצח. נמשיך להקריב את ילדינו למען כלום, סתם...מדי פעם תיהיה איזו מלחמה, ככה בממוצע ב-10 שנים...פעם ב יהיה פיגוע. ייצא לנו להכיר איזה הרוג או פצוע פה ושם. אולי זה גם יכה בנו...

אני מודע לעובדה שבמדינות אחרות לא יהיה לי קל. אני אהיה כמו כל מהגר. מעמדי יהיה שווה למהגר המקסיקני אשר הופך המבורגרים במסעדה השכינתית או לבעל המכולת האפגאני. המקומיים יגחכו על השפה העילגת שלי והקור, אוי הקור...אבל לא אכפת לי, אני יודע שזה מה שאני רוצה. אני רוצה שילדיי ידברו בשפה לועזית. אני רוצה שהם יילכו לאיזה קולג' בגיל 18, ישתו וישכבו עם בנות. אני לא רוצה בן בגולני על תקן בשר התותחים התורן של האומה.

אני בהחלט מבין אותך, אני במקומך הייתי חוזר...וואלה תחזרי, כי אם לא סביר שכן את תמצאי את עצמך מתחננת לעבודה בשירות לקוחות. אחר כך עושה תואר ומרוויחה 4 ברוטו. פעם בשנתיים תסעי לצרפת לבקר בלובר, תבכי כאשר הבן שלך יתגייס, סביר להניח שהוא יהיה במילואים במלחמה הבאה...ואז בגיל 65 תזכרי שהיה לך צ'אנס לחיות חיים אחרים במקום שונה לגמרי ופספסת את הצ'אנס הזה. את חיה פעם אחת, תצאי להרפתקאה הזאת, לדעתי זה שווה את זה. ותספרי לי כמובן איך היה, כי אני בא אחרייך...
ישן 27-01-2007, 17:35
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
אתה טיפש
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[font=Verdana]בשורה התחתונה..."

מצטער אם אני בוטה מדי, אתה בור ואתה טיפש שאין לו מושג על מה הוא מדבר.
אך ורק בזכות מדינת ישראל וצה"ל קהילות יהודיות בחו"ל יכולות להמשיך להתקיים.
ציונות בשקל? בן אדם שמוכן להקריב את חייו למען המדינה לא נראה לי שהציונות אצלו, היא בשקל.

אתה רואה את העולם באופן מעוות, תופעת הדשא של השכן ירוק יותר, וואלה רק תזהר שאתה עולה על מטוס לארה"ב הא? ב2000 גם להם היה במדינה איזה פיגוע קטנצ'יק.

חבר שלי חייל בודד יצא לחופשה מיוחדת בצרפת, התבדחנו איתו אם הוא שמר על כשור שהוא היה שם, הוא אמר שכן. שאלנו אותו אם הוא רץ עם החולצת סוף מסלול שלנו. הוא ענה לי "נראה לך שאני רוצה למות?". הנקודה היא שצרפת הנאורה, האדירה, והמתקדמת, שווה כקליפת השום אם אתה לא יכול להיות שם, מי שאתה באמת.

אבל שוב, אף אחד לא מכריח אותך להשאר. רק דבר אחד אני מבטיח לך, ברגע שיהיה לך קצת קשה שם (בכל מקום שתבחר) אתה תחזור לישראל.

ישן 28-01-2007, 07:15
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אתה טיפש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
מצטער אם אני בוטה מדי, אתה בור ואתה טיפש שאין לו מושג על מה הוא מדבר.
אך ורק בזכות מדינת ישראל וצה"ל קהילות יהודיות בחו"ל יכולות להמשיך להתקיים.
ציונות בשקל? בן אדם שמוכן להקריב את חייו למען המדינה לא נראה לי שהציונות אצלו, היא בשקל.

מכאן - ועד לקרוא לאדם - טיפש... עברת את גבול הדיון הציבורי.
לכל אחד הזכות לדעה - ואנחנו לא מבקרים אף דעה.

ציונות ?
מהי ציונות ? הגדר לי בבקשה ציונות.
מלחמת קברניטים של המדינה הזו על רקע גאווה אישית או אינטרסים אישיים - זו ציונות בשבילך ? שחיתות בכל רשות ממשלתית - זו ציונות בשבילך?

קל לשניכם לנופף גם בדגל השואה - שימוש לא ראוי בעיניי - גם אם "נשטפתם" בקונצנזוס ה"לאומי" בסיבות להקמת המדינה הזו.

גם אני יהודי, גם אני צאצא לניצולי שואה, גם אני שירתתי שירות מלא בצבא, גם אני תרמתי דם במד"א, גם אני חתום על כרטיס אד"י, גם אני (מעוט יכולת שכמותי) תורם ממיטב כספי לאגודה למלחמה בסרטן, לאיל"ן ולכל פעילות התנדבותית ראויה.

אבל - נמאס מהתירוצים ! שומעים אותם שוב ושוב על ידי כמותכם - שמוכנים ללכת כעיוורים לקרב.

לא טוב במדינתנו - והמצב לא הולך ומשתפר במדינה שחמישית מתושביה הם עניים - שיעור העניים הגבוה ביותר בעולם ה"מערבי" !

אין שום היתממות בדברינו - העולם הזה רחוק מלהיות מושלם ("שנות אור" למעשה) - זה עולם חסר צדק חברתי, חסר צדק מוסרי, חסר צדק אישי - אבל זה העולם אליו נולדנו - כל אחד ברמתו האישית. לו עולם הזה היה חסר גבולות וטריטוריות - היה יכול להיות טוב יותר.

לסיכום דבריי - פשוט הפנימו כולכם משפט אחד כמשפט מוטו לחיים :
חיה ותן לחיות - Live and Let Live

ישן 28-01-2007, 05:36
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "תגיד לי, אתה לא מתבייש? לא..."

ב40 השנים האחרונות לפחות אנשים נהרגים על כלום. כל הרוג והרוג נהרג סתם. קח את המלחמה האחרונה כדוגמה להרג סתמי ומיותר.

איך אני אוהב את ההשוואות לשואה...מכיוון שיהודים נרצחו רק בגלל שהם יהודים לפני 60 שנים אני צריך להישאר לחיות בארץ ולראות את ילדיי וחבריי מבצעים דברים מפוקפקים כשלעצמם. ואולי
לא מתאים לי לחיות כאן?, לעשות 400 פסיכומטרי ו300 פעמים בגרות כדי כולה להתקבל לפקולטה שאני רוצה, ללמוד שם 3 שנים ולשלם 12 אלף שקלים בחודש שאין לי מושג מהיכן להביא אותם, בשביל 5 ברוטו במקרה הטוב וזה אם אני מוצא בכלל עבודה, לקחת משכנתה שתשעבד לי את החיים, לגדל כרס גדולה גדולה,להתחתן עם רב כי אחרת אסור, לראות ארץ נהדרת ביום שישי ובשבת לצאת לפארק המלוכלך ליד הבית...לקרוא בעיתון על עוד הרוג ושחיתות, להתווכח עם עוד מישהו על פוליטיקה ולספוג כינויי גנאי רק בגלל שאני מצביע מרץ...לשלם עמלות לבנקים וארנונה לעירייה המאוד כושלת, לקחת את הבן שלי לכיתה א' שילמד שם עם עוד 40 ילדים ומורה מתוסכלת...הרשימה יכולה להתארך כמובן.

אני רוצה חיים אחרים ולעזאזל הציונות...תחסכו ממני את הלאומנות בשקל שלכם, תפנימו שיש אנשים שלא חושבים כמוכם, שמאוכזבים מכל המצב...יש 200 אלף (!) ישראלים בחו"ל...אתה יודע, ישראלים לא פראיירים, כנראה שלא כזה רע להם בגולה.
ישן 28-01-2007, 07:15
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
ב40 השנים האחרונות לפחות, אנשים מתו סתם?
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "ב40 השנים האחרונות לפחות..."

הרוגי מלחמת ששת הימים, יום כיפור - אלה היו מלחמות "סתם"? מה הייתה האלטרנטיבה? דגל לבן?
מלחמת שלום הגליל גם לא הייתה מיותרת. על רצועת הבטחון - על 18 שנותיה - זה כבר דיון אחר. מלחמת המפרץ... נגררנו לתוכה, לא הגבנו, וגם אז סבלנו מספר ממש ממש נמוך של הרוגים ונפגעים.
המלחמה הנוכחית... למה אחריי המלחמה אומרים שהיא הייתה מיותרת? כנראה שאף אחד לא זוכר שבזמן המלחמה, שהופצצו רמת הגולן, חיפה, חדרה ועוד הרבה ישובים ומקומות - הייתה תמיכה מאוד רחבה בעם בעד המלחמה...

האמת הפשוטה היא כזאת. האנטישמיות חוגגת מאוד בחו"ל ומדינת ישראל היא עדיין המקום מפלט "הבטוח" ליהודים. ארה"ב? בבקשה. שיעורי פשיעה מטורפים אם תיקח את הערים הגדולות (ניו-יורק, וושינגטון וכו'), מגה-פיגועים (שלא לדבר על זה שאמריקאים נכנסו עכשיו ללחץ מפיגועים עד שחוקקו חוקים שנוגדים את החוקה שלהם)...

ותחסוך ממני את הרצאת-הפרוטקציה. זהו דבר בזוי לדעתי, אך דבר שקיים לאורך שנים ובכל משטר כלשהו.אני דיי בטוח שיש חתולים שמקבלים עכברים יותר טובים - כי הם מכירים את החתול-מלך...

ואם יש 200,000 ישראלים בחו"ל שנהנים - סבבה להם. אבל, אל תבוא ותגיד שהם לא פראיירים. להתקפל - וזה בדיוק מה שזה - כי המצב לא טוב ואתה הולך לארץ אחרת כי שם יהיה לך יותר טוב - זה לא "לעמוד על שלך". זה להכנע. במקום להשאר בארץ (וכן, לאדם בודד יש כוח לשנות. על אחת כמה וכמה - ל200,000 אנשים...) - ולנסות לשנות את המצב - הם יורדים מהארץ. אל תגיד לי שזה בלתי-אפשרי לשנות. תגיד לי את זה אחרי שניסית לשנות.

יש המון דברים דפוקים במדינה שלנו. הרשימה שהזכרת, היא רק חלקית. אתה יודע את זה וגם אני.
אבל, זה לא אומר שמקומות אחרים שהמצב שונה, זה לא אומר שלהם אין בעיות אחרות משלהם - אבל הכי זה לא אומר - שהרוגי המלחמות ב40 השנים האחרונות, לפחות, מתו בשביל כלום.

תסלח לי, אבל זה היה דבר ממש נבזי להגיד.

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 06-02-2007 בשעה 15:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר