לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2007, 11:07
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
לינוקס "קצת ציונות"- קטע שהועבר אלי ע"י לוחם אלמוני

זהו קטע שהועבר אלי ע"י גולש קבוע בפורום, לוחם, שמעדיף להשאר בעילום שם. הוא ישמח לתגובותיכם.

השבוע, יציינו בארץ חצי שנה למלחמת לבנון השניה.
ואחרי הרבה מאד לילות לבנים,
כשהמחשבות לא מפסיקות להטריד, החלטתי להוציא הכל.
אני מתנצל מראש שזה לא הכי מסודר, פשוט כתבתי את מה שיצא לי.

"
כשנולדנו ברכו הזקנים, בעיניים דומעות
אמרו - הילדים האלה, הלוואי לא ילכו אל הצבא."

היינו שם.
במקום שכולם פוחדים ממנו.
שההורים כל כך פחדו שנחזור אליו.

אני ראיתי את הפרצוף המודאג של סבא, כשבאתם לבקר אותי בבסיס האימונים ביום שישי. כן, ראיתי את הדמעה בקצה העין. אני הרגשתי, לא סתם תקפה אותי היסטריה לפני הכניסה ההיא ששינתה את החיים שלי לעד. כאילו משהו בתוכי ידע, אמר "אל תיכנס לשם!" "אין לך מושג למה אתה נכנס", ואיך שבסוף התגברתי על הכל, הרי כולם מפחדים, אותו מוטו של "זו המדינה, ואם צריך – נמות בשבילה" וכן - אני זוכר שלפני שלוש שנים נשבעתי גם אני למסור את חיי למען הגנת המולדת, אם אצטרך. אבל עכשיו זה נראה אמיתי מתמיד, 12 בלילה, בשדה ליד משגב, והכוחות נכנסים, התותחים לא מפסיקים לירות, והלחץ של כולם לעמוד בזמנים, והחושך הזה. אי אפשר לתאר את ההרגשה, הפחד מנסה להשתלט עליך בכל דרך אפשרית, והמלחמה הפנימית שלך היא להוציא, להעיף אותו ממך כמה שיותר מהר.

---------------------------------------

יום ראשון, 13 באוגוסט 2006, 08:00 WALLA!

"
בגזרה המרכזית פועלת אוגדת השריון 162בפיקודו של תא"ל גיא צור. אוגדה זו
נתקלה במרבית הקשיים אתמול.

חוליות חיזבאללה תקפו את הטנקים, מחטיבתהשריון 401 בירי נ"ט. מספר טנקים נפגעו.
לכוח היו הרוגים. מפקד גדוד 9 בחטיבה,סגן-אלוף אפי דפרין, נפצע קשה מפגיעת נ"ט בטנק נוסף. שלושה חיילים מחטיבת X וחייל נוסף מסיירת השייכת לחטיבה 401 נהרגו. חיילים נוספים נפצעו, בהם שלושה קשה. אמש הצליחו מספר טנקים להצטרף לכוחות החי"ר, והמשיכו בהתקדמות מערבה."

---------------------------------------

מישהו זוכר את הידיעה המסכנה הזו? אני מתערב שאף אחד מכם לא זוכר. אז תנו לי לספר לכם משהו,הפסקה הקטנה הזו, מתארת בחמש שורות את חמשת הימים ששינו לי את החיים, ראיתי את המוות בזוויות וכיוונים שלא חשבתי בכלל שקיימים. פציעות מזוויעות ושאר תיאורים שלא נכון לשתף אתכם פה. אני יושב, ומנסה לכתוב את מה שעבר עליי שם, ודווקא עכשיו, מכל החצי שנה האחרונה יש לי בלוק! באמת, בכל שאר הזמן אני חושב, מוטרד, לא מוצא מנוח מהזיכרונות – ודווקא עכשיו, כשאני רוצה להוציא הכל זה לא הולך לי.

אני בחיים לא אשכח את הוואדי הזה, יום שישי, ארבע לפנות בוקר – כולם מתנשפים אחרי הליכה שהתחילה בליל שישי בעשר ונמשכה כל הלילה, מסתיימת בטיפוס מטורף לכפר קטן. בדרך, עוד ראינו טיל שחולף מעלינו בגובה כמה מאות מטרים ומתפוצץ לו אי שם באופק, רמז לבאות?

אנחנו מתקרבים לכפר, הפקודות רצות ברשת הקשר כמו פזמון של שירת מוות שכזו. פתאום פיצוצים, כולם נשכבים ומחפים לצדדים ואף אחד לא מבין מי יורה, על מי ולמה. ברשת הקשר החטיבתי מדווחים שגדוד X נתקל בפאתי הכפר ויש לו נפגעים. האדרנלין טס בדם והלב דופק במהירות מסחררת. שתי פלוגות שלנו החלו לאגף את הכפר בפיקוד המג"ד, ופלוגה אחת נשארה עם הסמג"ד לאבטח את הנאפ"ל שהקמנו. הירי מתחזק מתוך הכפר כשהגדוד שלי נכנס למגע מדרום, ובקשר נשמעות צעקות ופקודות קרב, תוך כדי דיווחים מכל מיני מסגרות על פצועים שלהם, חלקם קשים – זה היה הסימן שלנו להתארגן ולקלוט אותם, פיצוצים וירי נק"ל בקצב מפחיד משהו ממשיכים להישמע ברקע. הפצועים מתחילים להגיע, מישהו שר פעם "מרחפים על אלונקות".

כל פצוע הוא סיפור, וכל פצוע שכזה הוא פרצוף שלא יישכח לעולם – לא משנה כמה אני אנסה שלא לחשוב על זה. מתחילים לטפל, והמסוקים נוחתים, ובינתיים עלה כבר היום, וספרנו שתי נגלות מסוקים. והפצועים לא מפסיקים להגיע, ולא מפסיקים לזרום לנקודת הטיפול הקטנה, שהפכה בינתיים לסוג של חדר מיון, עם ארבעה רופאים, פאראמדיק וקרוב לעשרים חובשים. והלב, הלב נקרע עם כל שמיכה שאני מניח על אלונקה, מכסה בחורים בני גילי – שכל חטאם היה, להיות מאתיים מטרים ממני, לספוג את הכדורים, מי יודע? אוליי אם הייתי ממשיך עם הפלוגה גם אני הייתי אחד מהם? גם אותי היו מכסים בשמיכה, והמילואימניק עם הכיפה היה אומר גם עליי קדיש? ממשיכים לפנות פצועים לארץ, נאבקים על כל פצוע – לחלק מהפצועים מוכנסים צינורות דרך קנה הנשימה, על מנת לסייע להם לנשום – במהלך כל היום הזה ייעברו תחת ידי החובשים והרופאים המדהימים האלה קרוב לשישים פצועים, ושמונה הרוגים.

"
הייתם גברים עייפים שהודו למזלם הטוב,
הייתן נשים צעירות, מודאגות - ורציתן כל כך לאהוב."

אני חושב שאף אחד לא יבין מה חווינו שם, או כמו שאומרים "זר לא יבין זאת" את ההרגשה המדהימה הזו, שאתה משתתף בדבר שכולם ציפו לו בכיליון עיניים, ומטרתך היא להשיב שקט לצפון המדינה! נשמע בומבסטי, הא? בפועל זה לא פשוט, ההליכה עם המשקלים הייתה נוראית, הגב התפרק מחדש בכל פעם שקמנו מהישיבה. הצוואר ששרף ונותר פצוע מהרצועה של הנשק, היבלות ברגליים, אבל לא בכינו לרגע. יש מטרה ואנחנו נעמוד בה. גם במחיר חיינו, עוד אמירה בומבסטית – אם אצטרך אקריב את חיי למען המדינה, והם צדקו, והם הקריבו...

ובשבילי, כל יום הוא יום זיכרון, לפיליפ, שדירבק איתי קפה בבית לחם, ליותם, לחבר הכי טוב של החבר, לאיתי, שנשם נשימה אחרונה במרחק נגיעה ממני, ליאן, ליער, לעמי, לשי, למג"ד 9 שכמעט, אבל לא... הפרצופים האלה הם המלחמה הפרטית שלי, ולא – הם לא יוצאים לי מהראש כבר חצי שנה.

"
גדלנו, אנחנו עכשיו בצבא עם הנשק, קסדה על הראש"

הלם קרב? לא בדיוק... אז מה אם הרגל לא מפסיקה לקפוץ בכל פעם שאני יושב, ואמנם כל טריקת דלת מקפיצה אותי, כל פיצוץ מסיח את דעתי, כל שריקה מקפיצה לי את הדופק (מי ששמע פעם אחת בחייו סאגר שחולף לו מעל הראש, לא יוכל להוציא את השריקה הזו לנצח). אבל אני? בסדר, אז קצת מפחיד אותי להיכנס לבית כשהוא חשוך, ביג דיל, וזה נראה טבעי לגמרי שאני ישן עם אור כבר חצי שנה... הלום קרב? מה פתאום! אז מה אם שמרתי במחשב שלי כל תיעוד שרק הצלחתי למצוא מהיום הנורא הזה, וכל פיסת עיתון שתיארה את המלחמה, ובכל פעם שאני קורא אותם מתחילה לרעוד לי היד, אז מה? אני בסדר, רק... קצת קשה לי להירדם בלילה... וכל פעם שאני עוצם עיניים אני רואה לבנון, זה טבעי -

לא?

ואתם, אלה שמתלבטים אם ללכת לקרבי, או לא? לצאת כל יום הביתה, או לטחון את החיים בבא"ח? אני מודיע לכם, אין הרגשה טובה מזו, האחים האלה שמלווים אותי שלוש שנים, שרצו איתי במסעות, ששמרו איתי בג'נין, רמאללה, בית לחם והר דב, טיפלו איתי בפצועים שם, והלכו איתי בכל דרום לבנון, הם אחים שלי לכל דבר - והחברות הזו היא לעד, עד לנשימתי האחרונה.

אף אחד לא יכול לדמיין בכלל איזו גאווה הייתה בי כשחזרנו הביתה, ולראות את כל השכנים מלווים אותי ואת השכן שחזרנו מהקרבות, על מדי ב' מלוכלכים - עם דמעות בעיניים. או כמו הצ'אפחה מש' - השכן שהשתתף בכל מלחמות ישראל, ושיבח אותנו ש"טוב שעדיין יש נוער כמותכם, חשבתי שהדור הזה עבר, חלף לו". חברים, אין דבר חשוב יותר כיום מלהתגייס לחיל קרבי, שיריון, חי"ר, תותחנים, טיס, יחידות - אל תוותרו על זה.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

יקירי, המון המון תודה על השיתוף, מחזקת אותך מכאן.

להמשך קריאה על פרויקט "קצת ציונות" לחץ כאן!!!

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 25-01-2007 בשעה 12:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2007, 14:27
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב ""קצת ציונות"- קטע שהועבר אלי ע"י לוחם אלמוני"

מה אפשר להגיד אחרי דבר כזה...

אני פה יושב ובוכה כמו ילד קטן..

מי שלפני גיוס והוא גר בצפון במלחמה האחרונה יכול אולי להבין אותי..

אני ישבתי בממ"ד כל המלחמה הזאת והתעקשתי להישאר בבית כדי ליהיות מזוהה אפילו בפסיק קטן עם החיילים שלנו שנלחמו שם.. וכל לילה לפני שהלכתי לישון התפללתי תוך כדי בכי שאף חייל יותר לא ייפגע או ייפצע או ייהרג.. ואולי יש כאלה שלא ממש יאמינו אבל אני אכלתי את הלב שאני לא יכול ליהיות שם עם החיילים שלנו שמגינים עלינו, על תושבי הצפון בלבד.. זה כבר לא על ישראל.. זה על תושבי הצפון.. וזאת הרגשה כל כך חזקה שאני לא ממש יכול להסביר את זה. החיילים האלה שהשתתפו במלחמה הזאת הם דבר שאי אפשר להסביר במילים פשוטות.. הייתי בבית חולים נהריה ביום שהפסיקה המלחמה.. והחיילים שם פשוט כל כך ריגשו אותי ודווקא הם חיזקו אותי וחיזקו בי את הרצון ליהיות לוחם שגם ככה היה מאוד גבוה.. ולהמשיך את מה שהם הפסיקו ולהמשיך להגן על המדינה שלנו אחרי שכל כך הרבה חיילים ואזרחים קיפחו את חייהם..

תודה על הקטע הזה שרשמת.. מאוד מאוד מרגש והוא החזיר אותי חצי שנה אחורה..

ישן 25-01-2007, 15:01
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
קטע מדהים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב ""קצת ציונות"- קטע שהועבר אלי ע"י לוחם אלמוני"

כשאני קורא אותו אני מרגיש כאילו זה עוד אחד מקטעי ההמשך לספר אם יש גן עדן,סגנון מאוד דומה,אבל רק שכאן הכל כ"כ קרוב אלינו,זה לא עוד זיתלאווי או פארן שכתובים על דף נייר,אלא אדם בשר ודם שגולש לעיתים פה בפורום.

לבנון פתחה פצעים אצל הרבה אנשים שלעולם כנראה לא יגלידו,אני רואה את קרוב המשפ'(בן דוד-בן 24) שבחודשיים שלאחר המלחמה עדיין היה מתעורר מזיע מעוד סיוט,היה צועק תוך כדי שינה ואמא שלו הייתה מעירה אותו לשאול לשלומו.עד היום הוא מדבר על הכל כבלאגן אחד גדול,משהו אפוף עשן פצועים וחוסר מוכנות (שייך למערך המילואים) שלא יוצא מזכרונו.

ללוחם שכתב אני מצדיע לך,על הנכונות שלך לשפוך בפנינו את ההרגשה ואת האמת על מה שבאמת הלך במלחמה הזאת,איבדנו שם אנשים יקרים-אחד מהם גם היה כותב בפורום (יותם לוטן ז"ל).אני מקווה שהצלקות שנותרו בליבך יגלידו ויתרפאו עם הזמן.לבנון הזאת החזירה אותנו 6 שנים אחורה מעין פרק המשך מרוכז של 20 השנים שבהם נלחמנו.

רפואה שלמה!.

ישן 27-01-2007, 07:16
צלמית המשתמש של pilot kevin
  pilot kevin pilot kevin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
האמת, זה נכון.

אני רוצה להבהיר: זו דעה אישית שמתאימה לפרוייקט "קצת ציונות" בכללי, ולא לפוסט הראשון. זה מתווסף לקריאה לאזרחים להתגייס. אנא, אל תתייחסו להודעה זו כתגובה למכתב, זה לא בא להתנגד לכתוב. להיפך, זה להוסיף לו פאן פחות קרבי. אני באמת לא יודע איך להגיב לכזה דבר. זה ריגש אותי, וכמו שאמרו לפני - אני רוצה לחזק את דבריך ולקוות שיש עוד אנשים כמוך, ויחד אתך לקרוא לעוד אנשים להתגייס לצבא עם מוטיבציה גבוהה. לא לוותר על זה בחיים.

------------------

יש אנשים שמנסים להמנע מהצבא כמה שאפשר, להוריד פרופילים מכל הכיוונים וכו'. אנשים כאלה בכלל מחליאים אותי. אני נתתי לצבא לעשות מה שהוא חושב שיתאים לי, לא הורדתי פרופיל בכוח, הגעתי לכל מיון. אני הולך לאן שהצבא ייקח אותי, ומה שלא מפתיע אותי, זה שהדרך שלי מובילה אל איפה שאני חושב שאתרום הכי הרבה, איפה שהמוטיבציה שלי לתרום ולהצליח גדולה.

אני לא בנאדם קרבי. בכל המיונים שלי לא הסתכלתי בפורומים וכו' כדי לברר "מה צריך לאמר". אפילו בפסיכולוגית במיונים לטיס, בפסיכוטכני וכו' נוכחתי לדעת זו: השאלות, כמו איפה אני רואה את עצמי בקרב, מה גורם לי להשקיע את כולי, ועוד כל מני שאלות שנשאלתי במהלך המיונים - הבהירו לי שאני לא בנוי לזה. אני מתחנן. אני לא רוצה להשמע חרא, אז אל תעשו אותי כזה.

אני לא בנאדם קרבי. אני לא אומר את זה מפחד, אני לא אומר את זה מזלזול, אני לא אומר את זה כי אני מנסה להתחמק מהשירות. יש שאומרים שהטירונות והקורסים והצבא עצמו יוציאו קרבי מבנאדם הכי לא קרבי. אני לא מאמין בזה. אני מאמין שהצבא יכול להוציא את המיטב מהחיילים, בתחום שלהם. אם בנאדם היה כנה לכל אורך התהליך, הוא ישובץ איפה שהצבא יוכל להשתמש בו הכי טוב.
יש מלא אנשים מכל צד: אנשים משכמם ומעלה, שיקריבו את עצמם למען אחרים, שבנשמה שלהם להיות בשטח. אנשים כאלה אני בכלל מעריץ, על האומץ שלהם והרוח. מולם יש את האנשים בצד השני של מכשיר הקשר, תומכים בחיילים, מוודאים שלא יופתעו, מצילים חיי אדם בתוך הארץ, מתריעים. אם יש בנאדם שיכול להועיל מבחינה קרבית - הצבא יביא אותו למקום המתאים לו. אם יש בנאדם שיכול להועיל מבחינה לא קרבית - גם אז הצבא יביא אותו למקום המתאים לו. הצבא צריך אנשים מכל בחינה. אחרת התפקיד לא היה קיים. אני לא מזלזל בקרביים. מה פתאום. ומצדי להשוות בין גורם אחד בצבא לאחר יהיה לא במקום. הדבר היחיד שאפשר להשוות, זה הרצון של החייל: אני מאמין שהכי טוב לחייל להיות איפה שהוא בעל מוטיבציה חזקה, במקום שבו הוא לא יהסס, במקום שלא יהיו חששות. אם חייל מויין לקרבי, אסור לברוח מהתפקיד.

אז לסיכום, אני רוצה להדגיש. אם הצבא שם אתכם במקום מסויים, זה איפה שאתם תפעלו במיטבכם. אל תורידו פרופיל בכוונה, אל תשקרו בשאלונים. ואני רוצה להוסיף לתגובות כאן: אם אתם מרגישים, בכנות, שאיפה ששיבצו אתכם לא מספק אתכם, תלחמו. אני לא מדבר על בסיס קרוב לבית, או שאתם "לא בנויים לריצות". עליכם להיות 100% בכל שלוש השנים שלכם. אם יהיו לכם ספקות לגבי איפה שאתם, זה יכול לעלות בחיי אדם. בכל אגף בצבא. והפעם זו דרישה: אם אתם לא יכולים לחשוב על תפקיד שבו תפעלו טוב יותר, ואתם רק בורחים ממנו כי אתם לא רוצים: אל תעשו זאת. הצבא צריך עוד אנשים כמוכם, ואם לא ישימו אתכם ישימו בנאדם פחות מתאים. ואני לא רוצה לדעת מה יקרה אז.

אני מקווה שלא פגעתי באף אחד. אם אמרתי משהו לא במקום, אני מבקש מהמנהלים למחוק את הודעה זו לאלתר, בלי שאלות.
pk

נערך לאחרונה ע"י pilot kevin בתאריך 27-01-2007 בשעה 07:26. סיבה: הבהרה
ישן 02-02-2007, 02:17
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
אני הייתי בלבנון לפני עשר שנים במשך זמן ממושך והשתתפתי בקרבות, בעיקר מארבים שירו

עלינו תוך כדי קטיושות פצמרים וכו'..
ותאמת אין לי משהו טוב להגיד לבחור הזה, אני רק מוצא משהו שלילי להגיד לו, אבל אני מתלבט אם להגיד את מה שאני מרגיש כי זה בטח יעורר פה וויכוח סוער...
אני יגיד במשפט אחד שמלחמה היא מלחמה, ומה שאתה עברת עברו אלפים לפניך, ולא חושב שיש הצדקה למיני התבכינות הזו, לי נשמע לפחות שלקחת את זה יותר מדי רציני, אמנם לא הלם קרב, אבל מנסיון אני יודע שיש אנשים שלוקחים קרבות באופן קשה ויש שזה לא מזיז להם, לא חושבים על זה הרבה וממשיכים הלאה כאילו לא קרה כלום. קצת יותר מדי דרמטיות מאפיינת את המאמר, יכול להיות שרק אני לא אוהב דרמטיות, אבל ככה אני מרגיש.
יהיו הביקורות על תגובתי אשר יהיו, אבל בתור אחד שכן היה בקרבות, אני לא מתבייש לומר מה שאני חושב.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:37

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר