לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2007, 11:41
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
קרבות אימון והמנעות מפציעות

זאת בעיקבות נושא שהועלה באחד מהדיונים.

בהרבה מאוד אומנויות לחימה ובמיוחד באלו שמתחרים בהן, מתרגלים קרבות אימון שבאים לדמות מצב אמיתי בין אם קרב רחוב ובין אם קרב תחרותי.
ידוע שקרבות בעצימות גבוהה יכולות לפציעות שכולנו רוצים להמנע מהם.
השאלה שלי היא איך מתייחסים אצלכם לקרבות אימון, מה הגישה? באיזה אופן מבוצעים הקרבות ומה אתם עושים כדי להמנע עד כמה שאפשר מפציעות?

במקרה שלי למשל, אני מתאמן בטאקוונדו והקרבות מבוצעים עם מגנים ולמרות זאת יש לא מעט פציעות. אם כך מה קורה במקומות שהקרבות נערכים ללא מגנים?

ספרו ושתפו

חזרה לפורום
ישן 25-01-2007, 12:27
צלמית המשתמש של ElectroBunny
  משתמש זכר ElectroBunny ElectroBunny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "קרבות אימון והמנעות מפציעות"

בקרבות באגרוף תאילנדי - משתמשים בכפפות מגודל 12 ומעלה... מגיני עצם לרגליים, מגן אשכים , ומגן ראש ברוב המיקרים.

הבעיה שמגן ראש לא מגן על האף.... אבל חוץ מזה לא צריך יותר מזה....

אבל הדבר הכי חשוב זה להילחם במיקצועיות.... גם שאני "תופס" סנטר של מישהו אני לא יתן לא בכל הכוח ואכזריות בגלל שאחרי הכל זה אימון וכולנו באימון צריכים לשמור אחד על השני ... צריך לחנך באימונים ללחימה מקצועית נטו...ובשביל זה לא צריך לפוצץ ברבאק....בשביל זה יש זירה.

אבל אני נגד סימונים נטו.!!! כמו בקארטה למשל ! זה הרגל מאוד רע. וחוץ מיזה צריך לדעת לקבל מכות בדיוק כמו שנותנים.

כשיש קרבות יותר אגריסיביים , המאמן משגיח על הקרב שיוכל לעצור אותו בכל רגע...

סה"כ פציעות זה חלק מהתהליך.... אין מה לעשות... שמעת פעם על לוחם שלא נפצע מתישהו ?
חזרה לפורום
ישן 25-01-2007, 14:42
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
ב-
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "מסכים איתך"

בנינג'וטסו/נינפו יש רנדורי שהוא מדמה קרב בעצימות נמוכה. דגש על טכניקה ולא על עוצמה. הבעיה בקרבות אימון שאנשים מתלהבים ונסחפים ויש להם (לקרבות) נטייה להתגבר במיוחד אם אתה חוטף מכה קצת חזקה ואוטומטית אתה רוצה להחזיר באותה עוצמה. יש אנשים שפחות אכפת להם על הבן זוג ושיש כאלה (כמוני) שיותר נזהרים ורגישים לבן זוגם. זו בעיה קשה כי אם אני אתן מכה בחצי כוח (ומכה בדרך כלל מורידה אצלך הגנות) אני חשוף לכניסה ברוטאלית של איזה אידיוט ומסתכן בפציעה. אז הפיתרון מראש לפוצץ אותו ראשון... אז מה יוצא לנו מזה?

לגבי הפציעות, פציעות של שבר שמורידות אותך מהמזרון לחודשיים ואולי יותר ממש לא עוזרות לשמור על מוכנות לקרבות. וגיליתי שזה ממש לא קשה לשבור עצמות... משום מה הייתי בטוח שזה הרבה יותר קשה, לכן אפילו לא הלכתי לרופא ונתתי לשבר להתאחות מעצמו... (כי לא האמנתי שזה נשבר כל כך בקלות) דרך אגב זה קרה לי בקרב קרקע!

יש מגיני ראש עם משקף שמגינים גם על האף, יש ציוד הגנה שעולה אלפי שקלים אבל מטעמי תקציב אני חושב שלא מחזיקים כאלה בארץ. ויש אזורים בגוף שאי אפשר לחשל...
חזרה לפורום
ישן 25-01-2007, 21:39
  משתמש זכר kenshinkan kenshinkan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
Facebook profile LinkedIn profile
Bogu Kumite
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "קרבות אימון והמנעות מפציעות"

בוגו= ציוד מגן.
קומיטה= "תפיסת יד", הכוונה לעבודה לחימתית בזוגות.
בוגו קומיטה= קרבות עם מיגון מלא.

בריוקיו קנפו אנחנו משתמשים במיגון מלא: קסדת מתכת (אין בארץ),מגן שיניים, מגן גוף רציני, כפפות קנפו/איגרוף, מגיני מפשעה (יש בכל מקרה בכל אימון - חלק מהחליפה), מגיני ברכיים ומגיני רגליים. דרך אגב, אנחנו מתאמנים עם נעליים כך שכף הרגל יחסית מוגנת.

הקרבות מתבצעים בעוצמה ומהירות מירביים. כל הגוף הוא מטרה, פרט למפרקים (ברכיים, מרפקים, כתפיים ועמוד השידרה). כן - מותר לפגוע בפנים ומותר לפגוע במפשעה.

מכיוון שאנחנו לא שיטה ספורטיבית, הרעיון הוא שהקרב משרת את לימוד ההגנה עצמית שלי - אני לומד בקרב לתפקד תחת לחץ, אני לומד לאמוד מרחק ותיזמון של מכות ידיים ובעיטות, ולומד להיות דינמי ולהתאים את עצמי לתנועת היריב. האימון בבוגו קומיטה משלים לי את מה שחסר ברנדורי (עבודה על טכניקות הגנה עצמית בזוגות) - מהירות מירבית ועבודה "עד הסוף" ממש.
ושוב, הדגש הוא שבוגו קומיטה הוא כלי אימון נוסף, אחד מיני רבים, ללמידה של הגנה עצמית. לכן יש מיגון מלא - אני רוצה לעבוד כמה שיותר ללא הגבלה של אברי מטרה ואני לא רוצה להיפצע.

בעז

בעז
www.Kenshinkan.org.il
https://www.facebook.com/KenpoIsrael
https://www.youtube.com/user/KenshinkanDojo

חזרה לפורום
ישן 29-01-2007, 22:18

זה היה בוגו עם תוספות לעבודה עם כלי נשק
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "ראיתי אותך"

מכיוון שכלי נשק גורמים יותר נזק, האנשי נתן הוסיף על המיגון הרגיל מיגון נוסף - מגיני רגליים של בייסבול ומגיני רגליים של בייסבול בגודל של ילדים לידיים,

זו התמונה הכי טובה שיש לי שמראה את כל הציוד שאנחנו לובשים בקרבות.
המטרה היא בהחלט לפוצץ אחד את השני. הדבר המדהים הוא שמאז שאני מתאמן בשיטה (כמעט 8 שנים) לא ראיתי פציעות במהלך קרבות, למעט מקרה אחד של דימום מהאף אצל אדם עם אף ארוך יחסית (הגיע עד לפלסטיק של הקסדה, jab טוב והשאר הסטוריה).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בעז
www.Kenshinkan.org.il

חזרה לפורום
ישן 29-01-2007, 22:26

ממש לא
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ninjutsu שמתחילה ב "אני לא מבין תשיטות האלה באמת בלי לזלזל או מ"

מרפקים לפרצוף נשמע ספורטיבי?
בעיטות למשפעה נשמע ספוריטיבי?

המורה שלי שבר צלעות של יריב במהלך קרב בארה"ב - ליריב היה מגן גוף עם שכבה שפולה של lexon ולמורה שלי היו כפפות אגרוף - אתה עדיין חושב שהמיגון הופך את זה לספורטיבי?
המיגון מאפשר לנו לעבוד חזק ומהר מבלי לדאוג לפציעות. אתה יודע כמה פציעות יש בתחרויות בהן יש מיגון מינימלי וחוקים מגבילים? - הרבה.
אנשי הטאיקוונדו והקראטה מוזמנים לכתוב את קורותיהם בתחרויות.

אני רוצה לפוצץ לשני ת'צורה, אבל לא רוצה שיעשו לי rearrangement to the face...

בעז
www.Kenshinkan.org.il

חזרה לפורום
ישן 02-02-2007, 13:46
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
התשובה לדעתי פשוטה ביותר

אם כל ה"רוח" והצילצולים שמאחורי אומנויות לחימה מסורתיות שלא מדגישות את הפן של מגע מלא , תשימו לוחם קראטקה מהולל מול לוחם אגרוף פשוט ללא שום פילוסופיה מאחורי הספורט שלו , ותראו איך המתאגרף אוכל בלי מלח את הקראטקה המסורתי . אם כל הפלוסופיה ו שלו , ברגע שהוא יתחיל לחטוף אותה , כל הרוח בוסידו המהוללת של הקראטקה תברח ממנו . וזה בנסיון .
אומנות לחימה מסורתית ללא מגע מלא , אם כל הפילוסופיה שיש לה , אין לה כלום על העיקרון הכי בסיסי של מגע מלא . והעיקרון הוא פשוט . כל מי שנלחם במגע מלא חש אותו לפני שהוא עולה לזירה .
התחושה שאתה נלחם דבר ראשון ובראשונה מול עצמך . כל פעם שאתה עולה לזירה, בכוונה שאתה הולך לחטוף את המכות של החיים שאנשים נורמלים יעשו הכל כדי להתחמק מזה , אתה נלחם נגד האינסטינקטים הכי בסיסים שלך , נגד הפחד שלך . כאשר אתה מתחיל לחטוף את המכות , כל מה שאתה חושב עליו בהתחלה "אלוהים , רק שזה יגמר" . ואם הזמן זה עובר , אך עדיין נשאר מזה משהו . זה לדעתי הדבר הכי חשוב שיש במגע מלא . אתה מנצח לא את היריב . אתה מנצח ומתעלה על עצמך . האופי שלך משתנה . במצבים קשים ברחוב , שמתי לב שזה עוזר לך לשמור על קור הרוח , שזאת אפילו הרגשה די מגניבה . מי שלומד אומנות לחימה מסורתית , לא מרגיש את הקור רוח . הוא מרגיש משהו אחר , ביניהם תחושת בטחון כוזבת שמתנדפת אחרי שהוא מקבל את הפצצה הראשונה לפנים . האופי שלו לא משתנה , והלוחם מסורתי יוכל להגיב לאותו מקרה רק בזכות האופי המקורי שהוא הביא מהבית . לאומת לוחם מגע מלא ששומר על קור רוחו גם כבר שמתחילים לעוף אגרופים באוויר .

ועל זה אני אומר - אני בחיים לא ארצה לשנות מאומה בקרבות מגע מלא . אכן , בתחילת הקריירה חשוב מאוד מגינים - כי החניכים לא שולטים על טכניקה במאומה , ואם ההתלהבות התחלתית שלהם רמת הפציעות היא גבוהה , מה שמצער ומשבית מאימונים . גם הקרבות על ההתחלה אמורים להיות ברמת ניצול כוח יותר נמוכה . כמו הרעיון שיש בסאוואט (אני לצערי הרב מכור לאומנות הזאת) , יש מספר רמות מגע בספורט הזה . לאט לאט מתקדמים לשני דרגות אחרונות , שזה ASSAULT , לייט קונטקט , ואז COMBAT , שזה מגע מלא (מי שרוצה יכול גם לבחור לעצמו להשאר ברמת מגע המתאימה לו יותר) .

אבל אין אפס - בשלב מסוים המגינים חייבים לרדת . ואז נצטרך לחיות אם הפציעות . מי שרוצה משהו אחר - יש אינסוף אומנויות לחימה ברמות מגע שונה . לחטוף בראש פעם אחר פעם זה לא הדבר הכי בריא שיש , ולדמם מהאף זה חרא של דבר , ולראות איך הרגל מתנפחת לגודל של מלון אחרי פגיעה בשריר זה כואב איימים ובא למות - אבל אין עדיין דרך יותר טובה ללמוד רפלקסים של חתול . ואין דרך אחרת להתעלות על עצמך בתור איש אומנויות לחימה .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 02-02-2007 בשעה 13:54.
חזרה לפורום
ישן 02-02-2007, 18:17
צלמית המשתמש של @=Nir=@

מחזק ומחזק
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "התשובה לדעתי פשוטה ביותר"

אתה כל כך צודק במה שאמרת. מה שיפה בקרבות מגע מלא ובקרבות תחרותיים בזירה בפרט זה רוח הלחימה. כאשר הלוחם עולה לזירה הוא נלחם לא רק נגד יריבו אלא גם נגד עצמו. נלחם נגד הפחד שלו ונגד ההיסוס, הפחד של לחתוף מכה רצינית, הפחד של להפצע או להפסיד בקרב. אתה עולה לזירה בידיעה ששם אין רחמים, היריב שלך יעשה הכל כדי לנצח אותך כמה שיותר מהר וישמח לסיים את זה בנוק אאוט, ברגע הזה אתה יכול לסמוך רק על עצמך ולהשתמש במה שלמדת כדי לסיים את הקרב ולנצח. בגלל זה צריך לבוא לקרב עם מטרה לנצח ולעשות את זה טוב, להיות אובייטקיבי לגמרי, למרות שאתה חוטף לשמור על קור רוח ולפעול בשיקול דעת, וזה רוח הלחימה.

יש אנשים שיותר קשה להם להיכנס למצב הזה שצריך להיכנס ביריב בכל הכוח במטרה לחסל אותו, וזה גם משהו שנרכש באימונים ומשתפר עם הזמן. זה אחד היתרונות שמקבלים בקרבות מגע מלא ותחרויות בפרט.

גם אם עלית לקרב והפסדת כי מה לעשות היריב פשוט היה יותר טוב ממך, למרות זאת אתה יודע שעשית כל מה שיכולת, נתת הכל בקרב, זה ייתן לך תחושה טובה וילמד אותך לקח לפעם הבאה.

לסיכום כנראה שהיתרון הבולט ביותר והתכונה הטובה ביותר שמקבלים מקרבות מגע מלא זה רוח הלחימה, להיות לוחם אמיתי.

חזרה לפורום
ישן 16-02-2007, 15:53
  omri22 omri22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
אני מסכים חלקית עם דבריך
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "התשובה לדעתי פשוטה ביותר"

אומניות הלחימה המסורתיות לא נועדו להיות בידור בזירה אלא דרך חיים לכן בקרב עד מוות תראה דברים שלא מתאימים לזירה. אצבעות בעיניים שיתוקים שבירת עצמות פריקת מפרקים מכות בעצבים .
איגרוף זהו ספורט שממנו כמובן מקבלים הגנה עצמית אבל באומניות לחימה מסורתיות שקבלו גם צד ספורטיוי רוסנו מאד עקב הקטלניות של המכות. אומניות הלחימה הרבה יותר ותיקות מהאיגרוף. אני לא מביע שום זלזול באיגרוף אני מנסה להסביר לך שיש שוני עצום ביון הדברים אז אל תזלזל באומניות הלחימה !

אומניות לחימה מתחלקות שלושה חלקים

אומנות- קראטה אייקידו קונג פו ועוד..

ספורט- מואי טאי טייקוואנדו ג'ודו איגרוף ועוד

הגנה עצמית-קרב מגע וכל מה שדומה (השרדות קמ"י )

נערך לאחרונה ע"י omri22 בתאריך 16-02-2007 בשעה 16:15.
חזרה לפורום
ישן 16-02-2007, 17:06
צלמית המשתמש של @=Nir=@

אני מניח שהחשיבה המוטעת
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי aviv barlev שמתחילה ב "אני רוצה , אם אפשר , להבהיר..."

נובעת מכך ששיש המון סגנונות של קראטה, וגם אופי התחרויות\הקרבות שונה מסגנון לסגנון. יש את הסגנונות שבהן הקרבות באמת "רכים" יחסית ובלי הרבה מגע. ולעומת זאת יש סגנונות שבהם הקרבות מלאים מגע (כו קיוקושין, סאידו וכ'ו), ובעלי אופי יותר קשוח.

כאשר מישהו שלא מבין הרבה בא"ל רואה קרב של סגנון קראטה מסויים, בשבילו זה קראטה וככה נראים קרבות של קראטה, והוא חושב שככה זה בכל הסגנונות. (יש הרבה אנשים שבכלל לא יודעים שיש סגנונות קראטה שונים). לכן הרבה פעמים ההכללה הזאת נובעת מחוסר ידע...

חזרה לפורום
ישן 16-02-2007, 17:58
  wtf?! wtf?! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "אני מניח שהחשיבה המוטעת"

בגלל זה, קם אירגון שנקרא wkf והוא בעצם מאחד הרבה סגנונות קראטה יחד ובעצם יוצר שיטת קרב חדשה, כמו שאתם קוראים לזה, יותר "ספורטיבית", שהיא מיועדת להיכנס לאולימפיאדה.

בקרבות באליפויות כאלה, חובה על המתחרה ללבוש מגני ידיים ורגליים בצבעים כחול או אדום (בהתאם לאיזה צד אתה נלחם) ומגן שיניים. הקרבות הם במרחק מאוד גדול ומאופיינים ע"י בעיטות, גריפות, מכות ישרות בפנים ובבטן, תוך כדי שליטה. כלומר, המכה צריכה להיות מאוד חזקה אבל בשליטה, ז"א לא לפוצץ את הפנים. בבטן, המכות והבעיטות נעשות בעוצמה מלאה.

הרבה אנשים שלא מבינים, רואים את הקרבות האלה ואומרים שזה ספורט, המכות הן חלשות וזה לא אמיתי - זה שטויות, כל תחרות, רואים מישהו שנותן מכה בפנים בלי שליטה, רואים באמת את עוצמת המכה, היריב נופל, לעיתים נשבר האף, רואים פגיעות חמורות בסנטר, בעיניים, בגרון וכו'...

אפשר תמיד להשוות אומנות לחימה לעבודה עם נשק חם, בעבודה עם נשק חם משתמשים בכדורי גומי, למה שלא ישתמשו בכדורים אמיתיים? כדי לא להיפגע.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:55

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר