לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2007, 16:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע "בצלם" לפרקליט הצבאי: הפעלת מסתערבים מנוגדת לדיני הלחימה

"בצלם" לפרקליט הצבאי: הפעלת מסתערבים מנוגדת לדיני הלחימה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
17:29 25/01/07

ארגון זכויות האדם "בצלם" קורא היום לפרקליט הצבאי לאסור את הפעלתם של מסתערבים במסגרת כל פעילות המוגדרת לחימה. זאת, לפי דיני הלחימה האוסרים, כדברי "בצלם", על לוחמים להסוות עצמם כאזרחים.
"המסתערבים ומשלחיהם עלולים אף לשאת באחריות אישית לביצוע פשע מלחמה, שכן פציעת אדם או הריגתו תוך הפרת איסור המעל מהווה עבירה על המשפט הפלילי הבינלאומי", מתריעים בארגון, לאחר פרסומו היום של דוח ממצאי התחקיר בדבר פעולת כוח המסתערבים שהשתבשה ברמאללה, ב-4 בינואר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2007, 17:33
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""בצלם" לפרקליט הצבאי: הפעלת מסתערבים מנוגדת לדיני הלחימה"

כל העניין הוא לא כזה פשוט...מבלי בכלל להיכנס לעניין הפוליטי שכולכם כמעט קפצתם עליו..
נשאלת קודם השאלה המשפטית, האם באמת הדבר אינו חוקי בהיבט חוקי הלחימה, אם הדבר חוקי, נגבר הדיון ואין עם זה בעיה....
אם הדבר הדבר אינו חוקי יש להמשיך לבחון זאת, ראשית בהיבטי עלות תועלת. כאשר אנחנו עוברים על חוקי הלחימה הדבר פוגע בנו בהיבטי תקשורת ובהיבט מתן לגיטימציה לאויב לפעול בניגוד לחוקי הלחימה (כמובן שהוא פועל כך גם ככה, אבל ללגיטמציה יש השפעות בזירה התקשורתית שהיא חשובה מאוד..).
האם העלות שבלגיטימציה וההפסד בתקשורת שווים בהיבט התועלת המבצעית? בהחלט יתכן, אין לי את התשובה על כך.
ההיבט השני הוא הפגיעה העתידית, ברגע שמדינת ישראל לא מיישמת את חוקי הלחימה הדבר מאפשר למדינות אחרות לא ליישם אותן..דוגמה פשוטה: מלחמה מול סוריה..אין סיבה שהם יתנהגו בשבוים לפי חוקי הלוחמה מכיוון שגם ישראל אינה נוהגת כך (וסוריה לפחות במלחמות קודמות..נהגה "יחסית" בצורה קבילה בעניין השבויים.....)...לדבר זה יש כמובן השפעה עקיפה על הלוחם שלנו....ברמה מופשטת: כאשר אין בכלל חוקי לחימה הדבר משפיע בצורה שלילית על יכולת החיילים להילחם..המחשבה שאם תיפול בשבי יש סיכוי טוב שלא תחזור הביתה וכו' הינה בעיתית בהיבטי מורל ורוח לחימה.
לסיכום, אני לא נתתי כאן תשובות, כי אין לי, אבל נראה לי שלא התייחסנו כלל לשאלות האמיתיות שעולות מהאשכול הנוכחי...סתם התייחסנו למוטיבציה של בצלם (גם כאן התיחסו בצורה מיליטנטית ושגויה, אבל זה דיון אחר..) ולרגשות הראשוניים שעולים לנו, במקום לשאלות הקשות.
כל טוב.
אמיל.

ישן 25-01-2007, 18:15
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "כל העניין הוא לא כזה..."

התשובה שלך טובה, אבל חסר בה (לדעתי) משהו: מה עם המנעות מעבירה על החוק, כדבר בעל ערך כשלעצמו?

כבודה של הגישה התועלתנית מונח במקומו, אבל הייתי שמח לו היינו שומרים על החוק מבלי לחפש צידוקי-"רווח".

אולי העמדה שלי לא פופולרית, אבל נדמה לי שכל מי שתוקף את "בצלם" לא מבין עד כמה חשובה פעילותם (ואני לא בדיוק חבר בארגון שלהם). ההתלהמות נגד דעתם מזכירה לי את היחס של ה"איפכא מסתברא" בתחומים שונים (אגף המודיעין ב-1973?).

בחיי - אם מישהו היה טוען (בעבר) שפעילותי כתוכניתן מהווה עבירה על חוקים בינלאומיים ושייתכן שאני מבצע פשעי-מלחמה, הייתי שמח מעצם העובדה שהוא לא מבקש להעמיד אותי לדין, אלא לתקן את דרכיי (שוב, אני לא משווה תכנות להסתערבות, ואת "בצלם" לאף גורם). הנ"ל גם אם הרמטכ"ל היה לוחש לי באוזן, באופן אישי, שאני גיבור ישראל ושגורל האומה על כתפיי. לא בטוח שהייתי מפסיק את פעילותי, אבל בהחלט הייתי שוקל ומכלכל את צעדיי.
ישן 25-01-2007, 17:34
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
קודם כל, לא יזיק אם "בצלם" יקראו פעם אחת את חוקי הלחימה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""בצלם" לפרקליט הצבאי: הפעלת מסתערבים מנוגדת לדיני הלחימה"

די קשקושים הוטחו בשנים האחרונות כתוצאה מאי-קריאה של אמנת האג.
עכשיו, לעצם העניין: כרגע מה שיש לא מוגדר כ"מלחמה" מבחינה חוקית. אם זה יוגדר כ"מלחמה" - יהיו לזה השלכות שכמדומני לא מכולן 'בצלם' יהיו מרוצים, ודיינו להזכיר יחס לחמושים פלסטינים שאינם לובשים מדים ומסתירים את הנשק כפושעים פליליים.
בכל אופן מבחינת המצב הנתון כרגע,גם אם יש לחימה - זו לא "מלחמה". וזה בלי להביא בחשבון את ההגנה המרובה יותר שהחוק הבינ"ל נוטה לספק ללוחמים שאינם חיילים הלבושים אזרחי בשנים האחרונות (ככה שגם אנחנו לא נוכל להוציא להורג חמושים פלסטינים על אזרחי, תודה ששאלתם). הפעלת מסתערבים איננה נופלת תחת כנפיו של החוק הבינ"ל, ואם מדובר במסתערבי מג"ב - ודאי ודאי, כי אין הבדל חוקי בינם לבין בלשים בלבוש אזרחי.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 25-01-2007, 17:51

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "קודם כל, לא יזיק אם "בצלם" יקראו פעם אחת את חוקי הלחימה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
די קשקושים הוטחו בשנים האחרונות כתוצאה מאי-קריאה של אמנת האג.
עכשיו, לעצם העניין: כרגע מה שיש לא מוגדר כ"מלחמה" מבחינה חוקית. אם זה יוגדר כ"מלחמה" - יהיו לזה השלכות שכמדומני לא מכולן 'בצלם' יהיו מרוצים, ודיינו להזכיר יחס לחמושים פלסטינים שאינם לובשים מדים ומסתירים את הנשק כפושעים פליליים.
בכל אופן מבחינת המצב הנתון כרגע,גם אם יש לחימה - זו לא "מלחמה". וזה בלי להביא בחשבון את ההגנה המרובה יותר שהחוק הבינ"ל נוטה לספק ללוחמים שאינם חיילים הלבושים אזרחי בשנים האחרונות (ככה שגם אנחנו לא נוכל להוציא להורג חמושים פלסטינים על אזרחי, תודה ששאלתם). הפעלת מסתערבים איננה נופלת תחת כנפיו של החוק הבינ"ל, ואם מדובר במסתערבי מג"ב - ודאי ודאי, כי אין הבדל חוקי בינם לבין בלשים בלבוש אזרחי.

שוב, אתה מתייחס לבצלם ואני מנסה להתייחס לעצם העניין...
האם בהיבט העלות תועלת זה שווה לנו כיום ובעתיד?, זו השאלה ששאלתי. מכיוון שכך, לא בטוח שזה משנה בהיבט ההוכחה של כמה זה חוקי או לא...מספיק שזה יתפס כלא חוקי או שבפרשנויות מסוימות זה יהיה לא חוקי בכדי לפגוע בנו.
אני שוב לא נותן תשובות לגבי כדאיות כי אין לי מושג..אבל אף אחד לא התייחס כאן לשאלה: האם זה טוב לנו מעבר לרמה הטקטית המאוד מצומצמת של תפיסת המבוקש..?
אמיל.

ישן 25-01-2007, 20:21

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי GilTal שמתחילה ב "החובה ליישם את חוקי המלחמה..."

סלח לי, אבל הנ"ל מהווה אוסף של טיעונים כושלים שאפילו בבית המשפט לתעבורה לא היו מקבלים.

החובה ליישם את חוקי המלחמה תלויה בהדדיות. --- אני חושב שברור לחלוטין שאם הצד השני עבריין, זה לא נותן לי זכות לנהוג כמוהו. חבל אפילו לנסות ולהצדיק זאת.

מכיוון שבמקרה שלנו האוייב פועל מתוך ובחסות אוכלוסייה אזרחית, כאשר איננו לובש מדים או כל אמצעי זיהוי אחר, ניתן בפרשנות פשוטה של האמנות הרלוונטיות לקבוע כי החוק הבינ"ל מאפשר לצה"ל לפעול בקרב אותה אוכלוסייה ללא זיהוי ברור של כוחותיו. --- לא ניתן לי מעולם מנדט לפרש את החוק, ואני מניח שלאף אחד לא אכפת מה דעתי בנושא.

ולפני שתישאל השאלה המתבקשת - הסיכסוך באזור כבר נמשך זמן כה רב שלשאלה מי התחיל כבר אין משמעות. --- אולי אתה צודק. אין לזה קשר לנושא.

בנוסף, צה"ל איננו הצבא היחיד (אפילו מבין צבאות המערב) שמפעיל יחידות הפועלות בכיסוי אזרחי, ולאלמנט המנהגי יש משקל רב בדין הבינ"ל כקובע חקיקה מחייבת. --- אה? בחייך, זה נראה לך טיעון קביל? "כולם עושים את זה"?
ישן 25-01-2007, 19:05
  YGH YGH אינו מחובר  

תגובה לך ולאמיל גם יחד.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "נו, באמת - "בצלם" הם אוייבי..."

ראשית, לאמיל: אני חושב ש'בצלם' אולי מבינים לא פחות ממני בחוק הבינ"ל, אבל הם מפגינים באופן עקבי ובמספר דו"חות פרשנות, אפעס, קצת מפוקפקת לדיני המלחמה. זה לא התחיל היום, ויש כמה וכמה דוגמאות. הפרשנות הזו נובעת ממניעי אג'נדה פוליטית מוצהרת, ואם היא לא נכונה - הדרך הנכונה להתייחס אליה היא לא לומר "בסיטואציה מסויימת", אלא לומר שהיא לא נכונה.
שיקולי העלות-תועלת לא צריכים להיות מושפעים מהשאלה האם בצלם מנסה לגרום לנו לחשוב שפעילות מסויימת איננה חוקית (כאשר הוא איננו צודק), אלא מהשאלה האם הפעילות נכונה או לא. במקרה זה, כמות המפגעים-לעתיד שנתפסה על-ידי מסתערבים בשנים האחרונות, מול כמות המפגעים שנתפסה בשנים בהם לא הופעלו מסתערבים לפני חומת מגן, וכמות ההרוגים ב-2006 מול 2002 מראה לדעתי היטב מהי העלות בחיי אדם שלנו של הפסקה בהפעלת מסתערבים.
ועכשיו, גם לאמיל וגם לרציונליסט: למיטב זכרוני אין כמעט פעילות אחת שישראל נוקטת נגד טרור, הן בשטחים\יו"ש והן בלבנון, ש"בצלם" לא הכריז עליה כפשע מלחמה; החל מחיסולים ממוקדים, המשך בהפצצות על לבנון וכלה עכשיו בהפעלת מסתערבים. במצב כזה, אם "בצלם" מעוניין להציב מראה ולשפר את מצב זכויות האדם, הוא ודאי איננו ממלא את תפקידו, מתוקף תסמונת 'זאב זאב'. מובטחנו שכלל הדיון בהודעה האחרונה, ששואלת כמה שאלות הראויות להישאל בדבר פגיעה בחפים מפשע, יתמקד בשאלת המסתערבים. וגם פה זו לא הפעם הראשונה. ברגע שבצלם ממקד את עצמו לא בהפרות זכויות אדם ברורות לפי החוק הבינ"ל אלא בצורה ברורה באג'נדה שזכויות האדם הם רק חלק ממנה ומשמשות כתירוץ לחלקה הפוליטי - אין שום פלא שהוא מקבל יחס פוליטי מובהק, ולמעשה לא ייתכן יחס אחר אליו.

גלריית התמונות שלי

ישן 25-01-2007, 20:38

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "תגובה לך ולאמיל גם יחד."

תגובה באמת הזויה, לנוכח העובדה (שוב, *עובדה*) שבעולם הנאור (אמריקה, מדינות אירופה וכו') ישנם צווי-מעצר כנגד קצינים בכירים שלנו, ולא שלהם.

לך תשכנע את בוגי שייסע ללמוד באירופה, ושלא ייפחד ממעצר, כי אנחנו צודקים, מוקפים אויבים ובאופן כללי הקורבן בסיפור.

כולך גיבור גדול, מחפש את המטבע מתחת לפנס. טוב, כולם בפורום מסכימים איתך - "בצלם" גרועים מבין-לאדן, הם סרטן בגוף האומה, בוגדים ואויבים מהגרועים שבהם. בוא נגרש אותם מפה, נחרים אותם וליתר ביטחון נטביע אותם בים-הכספי. משהו ישתנה באופן שבו העולם תופס אותנו?

אתה יכול להמשיך להיות "צודק" (אני בצד שלך, אבל אני לא שופט שמחליט מי צודק)... יש כאלה שרוצים גם להיות חכמים.

נסה להפנים - עצם העובדה שקיים "בצלם" (ואני לא תועלתני לרוב) היא מה שנותן לאקדמיה בישראל קצת קרדיט, למערכת-הפיננסית קצת חוזק, למערכת הפוליטית קצת תוקף ועוד. אנחנו זקוקים ל"בצלם" משום שהעולם מבין שהם לא היו יכולים לפעול באירן או בסוריה, אבל שהם כן פועלים פה בחופשיות-מה.

מי בכלל רוצה לחיות בסוריה? תן לי את ישראל שלי ו"בצלם" בכל רגע נתון.
ישן 25-01-2007, 20:51
  YGH YGH אינו מחובר  

עכשיו נכנסנו להעלבות?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "תגובה באמת הזויה, לנוכח..."

האפשרות להגיש צווי מעצר בבריטניה ובכמה ארצות אחרות נובעת מניצול של כמה פרצות בשיטה המשפטית, למשל נושא סמכות השופט בבריטניה (בארה"ב ממש לא!). האם צווי המעצר האלה היו מביאים להרשעה? קרוב לודאי שלא, אבל זה לא משנה. וזה גם לא קבוע במסמרות: ראה למשל התגובה הישראלית הזועמת שגרמה לבלגיה לשנות את החוק שלה ולמנוע אפשרות של הוצאת צו מעצר בלגי נגד שרון ב-2002.

ואני חושב שאתה בונה פה איש קש, בין להתנגד למעשים ספציפיים של "בצלם" לבין מדיניות כמו שנהוגה בסוריה ארוכה הדרך, ואנחנו לא בכיוון.

גלריית התמונות שלי

ישן 25-01-2007, 20:59

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "עכשיו נכנסנו להעלבות?"

לא בכיוון?

שם לפחות לא מסתירים את האיבה למי שחולק על השלטון. פשוט קוראים להם לאיצטדיון וטובחים בהם.

פה, כל אחד הופך להיות טלי פחימה (ידוע, הרי, שהיא צילמה בתוך הכור הגרעיני וביחד עם זכריה זביידי גנבה מטוס F-16), אם הוא מעדיף להעביר את השבת שלו בניסיון פירוק של גדרות.

אני מסתכל על זה ולא מאמין. אם הם היו באים עם שופלים, אני מבין את החשש. אבל, מסתבר שצה"ל נבהל מאוטובוס של צעירים שמנסים לפרק גדר הבנויה מטונות של בטון באמצעות מקלות וחבלים. לדעתי, אפשר יהיה פשוט להתעלם מהם ולתת להם להביע את מחאתם בדרך שקטה.

ולגבי הפרצות - למה אנחנו לא מגישים תביעות כנגד הצד השני, ומנצלים את הפרצות? אני חושב שאתה יודע היטב את התשובה, ומבין מי יפסיד מכך.

אירופה, וזו עובדה, לא מתה עלינו. זה לא אומר שהם מתים על הפלסטינים, אבל זה לא נותן לנו כלום. אם "בצלם" מוסיף לנו כמה נקודות - שיהיה להם בהצלחה.
ישן 26-01-2007, 04:56
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "נו, באמת - "בצלם" הם אוייבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rationalist
נו, באמת - "בצלם" הם אוייבי האנושות?

שמים לך מראה ומציעים לך להתבונן: אולי תאהב את המראה ואולי לא, אבל במקום זה אתה מעדיף לירות בשליח? אפשר לחשוב שהם בעצם ארגון סודי של מזכ"ל החיזבאללה.

"בצלם" מבינים לא פחות מכבודו בחוקים (בכל-זאת, הם עותרים, תובעים וכו' כחלק מפעילותם). יש להם אג'נדה, אבל זה לא הופך אותם לאויב שלך באופן אוטומטי ומיידי.

החוזק שלנו כחברה, התוקף המוסרי, הבסיס המוצק - מעצם העובדה שבדמוקרטיה שלנו גם קולות כאלה נשמעים, ולעיתים הם מביאים לתיקון כזה או אחר. במקום לתקוף, כדאי שננפה את הביקורת האמיתית והבונה מבין דבריהם.

במראה של בצלם רואים אזרחים שרופים? הם שומעים ילדים צורחים מכאב ופחד? חברה מוסרית קודם מגנה על עצמה חברה חולנית עוזרת לרוצחי ילדיה. אם בעלות הברית היו נלחמים בנאצים עז היו עושים מכולנו סבון, גם מחברי בצלם האצילים.
ישן 25-01-2007, 20:53

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "בהחלט יש הבדל"

אני לומד עם כמה מהאנרכיסטים האלה, והם באמת מאוסים בעיניי (אני סבור שהם אנטי-דמוקרטיים).

עם זאת, בכנות, מה כבר הם עושים? מנענעים גדר פעם בשבוע? אני לא רוצה להפחית מחומרת מעשיהם, אבל נדמה לי שהם לא בדיוק אויבי-המדינה. אסור לשכוח שהם אזרחי-המדינה, וחלק מהפעולות שלהם לגיטימיות (אולי בתחום האפור) במסגרת חופש-הביטוי ועקרונות נעלים אחרים ש*הם בדיוק הסיבה לכך שאנחנו נלחמים*.

לשלוח מג"בניק לירות לכיוון העיניים של ילד בן 19 זה דבר אבסורדי, מכיוון שהמג"בניק הוא זה שאמור לוודא שאותו חסיד-שוטה יוכל להפגין מלכתחילה.

אגב, כפי שציינתי, אני איש-ימין (לא בדיוק הליכודניק המצוי). רוב חיי גרתי מעבר לקו-הירוק. אני מכיר כמה וכמה מתנחלים, ואלה שאני מכיר מצפצפים על החוק הרבה, הרבה יותר מאותם מסכנים בכפר שתקעו להם חומה באמצע הסלון. "עניי עירך קודמים", ולכן הגדר חשובה לי, אבל זה לא אומר שאני יכול להתעלם ממצוקתם של אנשים שגרים 100 מטר מבית-הוריי, שלא חטאו בדבר ושסובלים.
ישן 25-01-2007, 20:55
  YGH YGH אינו מחובר  

זו התגובה האחרונה שלי, כי נראה לי שאתה עכשיו
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "ועכשיו אני אמור להבין מדברייך..."

עסוק בנסיון לדה-לגיטימציה של כל מי שחושב אחרת ביחס ל'בצלם'.
כנראה שלא מספיק שציינתי קודם שיש להם שאלות הראויות להישאל כדי שיהיה ברור שאני חושב שלפעמים יש להם שאלות הראויות להישאל.
עכשיו ברור?
יופי. אבל אני בהחלט כן חושב שהם לעיתים מסלפים דברים *במכוון*, ושחלק ניכר מטיעוניהם לגבי החוק הבינ"ל הוא מצג-שווא ביודעין, ושהם עושים את הסילוף כדי לקדם אג'נדה פוליטית ברורה, ולכן טיעון בסגנון 'רק זכויות אדם בראש מעייניהם' איננו תקף ואיננו נכון.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 25-01-2007 בשעה 20:57. סיבה: משפט שנחתך אבל סופו נשאר בטעות.
ישן 25-01-2007, 21:06

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "זו התגובה האחרונה שלי, כי נראה לי שאתה עכשיו"

אתה חושב שאני מאמין שהם צדיקים גמורים?

אז הם מסלפים, מבלפים ומשקרים למען המטרה שלהם, שסביר להניח שהיא פוליטית מיסודה. הייתי מאוכזב אם הם לא היו פועלים כך. אני מאמין, אגב, שגם היישות שקרויה "מדינת ישראל" היא לא מהצדיקים שעוד בחייהם הובטח להם מקום בגן-עדן וכו'... גם אנחנו מעוותים קצת את האמת ואת המציאות, לצרכינו.

מה שמדאיג אותי זו הדוגמאטיות של "בצלם" = בוגדים, אויבים.

אני מעדיף את "בצלם" = מיעוט קטן שבניסיון לשנות גורם נזק מצומצם, תורם שלא-במתכוון בתחומים מסוימים ובאופן כללי לא מאיים על שלוותי. כל הידוע לי (וקצת ידוע לי), פעילותם מוסדרת במסגרת החוק, הם יושבים בבירת-המדינה באופן גלוי ומוצהר ומנוהלים ע"י צוות די מרשים של אקדמאים ומשפטנים (http://www.btselem.org/Hebrew/About...ard_Members.asp). בפעם האחרונה שבדקתי, לחבריי המתנחלים המטורפים (ויש לי כאלה) לא היו אתר אינטרנט, דו"ח ביקורת שנתי וכו'.
ישן 25-01-2007, 21:56
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ממש לא אוייבי העם
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אתה חושב שאני מאמין שהם..."

אבל אין לי חיבה יתרה לאנשים או ארגונים שמתעלמים מהקשרים רחבים ומסרבים להתחשב בשיקולים מעשיים. אפילו כשארגון הוא לעומתי, כמו ארגון בצלם, ההתעלמות שלו מאילוצי המציאות הופכת אותו לאבסורדי, ובעקיפין לבלתי מועיל. השפעת בצלם על אופי העימות היא זניחה בסופו של דבר וההשפעה שבכל זאת קיימת היא תוצאה של נפנוף בחרב הדין הבינלאומי (שאם תרצה או לא תרצה נאכף באופן מאד סלקטיבי, ובמקרה זה לטובת בצלם), ובעיקר של העובדה שהבסיס האידאולוגי של התנועה הוא שמאל מדיני ולאו דווקא הומניטריות ולאידאולוגיה הזאת יש יותר מאוזן קשבת בבית המשפט העליון.

לגבי ההתלהמות המקובלת נגד הארגון הזה ותאומיו, הרי שהיא נובעת בעיקר משום שאנחנו חברה במאבק שמתקשה לראות הכל דרך פריזמות "אובייקטיביות" ותועלתיות. מעבר לזה, כשמתרבים סממנים פוסט ואנטי ציוניים בשמאל, הרי שהחשדנות גם היא גוברת מטבע הדברים.

לבסוף, לא ברור לי מה התועלת שאתה מוצא בקיום הארגון כלפי חוץ. אף אחד בעולם לא מתרשם מהדמוקרטיה הישראלית, וארגון בצלם לא ישנה את המצב הזה. לכל היותר דו"חות בצלם מתווספים לערימה גבוהה ממילא של מסמכים שמוכיחים בצבעים של שחור ולבן עד כמה מדינת ישראל היא אכזרית ופושעת.

בקיצור, אני לא מוצא סיבה לצאת נגד הארגון, אבל אני גם לא רואה את תועלתו הגדולה.
ישן 25-01-2007, 21:00
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אני מעדיף לקרוא לך אידיוט, אם..."

ציטוט:
אני מעדיף לקרוא לך אידיוט, אם יורשה לי.

יורשה, יורשה. רק שלא יגידו שאני מתנגד לחופש הביטוי

ציטוט:
בוגדים? אויבים? במקרה הרע, הם אנשים שחלק ממעשיהם לא תורמים למדינה.

כמו שאמרתי, הבעיה היא לא שמעשיהם "לא תורמים למדינה". הבעיה היא שמעשיהם מקדמים בפועל את אויבנו להשגת מטרתם. אולי רק במעט. אולי ממש בטיפ-טיפה. אבל עדיין: מסייעים. לאויב. במלחמה. לזה, אדוני, יש הגדרה משפטית שאינה קשורה לדמונים.

ולא, לא אכפת לי אם הם חושבים כמוני או לא. אבל אפילו לזכות להבעת דעה יש גבול - כפי שכל מי שכותב בפורום הזה יודע היטב. אנשי בצלם ודומיהם חצו את הגבול הזה מזמן. תשאל את יעלון, שנמלט ברגע האחרון מניו-זילנד, או את דורון אלמוג, שלא יכול לבקר באנגליה - הודות ל"נשמות טהורות" שכאלה.

ציטוט:
חייל שמכה ילדה בת שלוש במחסום גורם הרבה יותר נזק מהם.

מה הקשר בין מחט לתחת? ובכלל, מאיפה הגעת למסקנה שאני חושב שהתנהגות שכזו היא לגיטימית, לא כל שכן מועילה? אולי בניגוד אליך, אני בהחלט מחשיב את עצמי "יפה נפש": אני בעד שמירה על כבוד האדם, גם של אויבי, עד כמה שהדבר מתאפשר . חייל שלי שינהג אחרת, יחטוף. אבל, זה לא מונע ממני להבין מי הוא האויב שלי ומי לצדי. ותסלח לי - אני תמיד אעדיף את זכותו של הצד לי לחיים.

ציטוט:
הניסיון הזה, לדמוניזציה של גוף שאני לא מכיר, הוא פשוט עלוב. אם רק נפטר מהם, ייעלמו כל הצרות בעולם ? תתבגרו.

אולי לא כל הצרות בעולם ייעלמו, אבל אני בהחלט אשמח להפחית את מספרן. הרי אם ממילא תמות, למה אתה גוזר את הציפורניים ברגליים?

http://www.baking.co.il

ישן 26-01-2007, 00:09
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

אגב, שימו לב לנושא השרשור הזה: בצלם מתנגדים לא לכך שצה"ל פוגע בחפים מפשע או מפר את זכויות האדם של ילדה בת שלוש במחסום. בצלם מוטרדים מהאופן שבו רוצחים בפועל או בפוטנציה נתפסים או נהרגים ע"י כוחותינו.

כל מה שנאמר בדיון הזה לגבי חשיבות הביקורת בדמוקרטיה, חופש הביטוי ואידאלים נעלים בכלל מקובל עלי. ועדיין - הצעד הנוכחי של בצלם אינו עונה על אף קריטריון שכזה (שמירת דיני המלחמה? אולי שיתחילו לספור פריטי תחמושת בצבע ירוק בהיר בימ"חים, אם כבר) - אבל בהחלט עונה על הקריטריון המאוד פשוט ומאוד ברור שביקשתי לבדוק: סיוע לאויב במלחמה.

העובדה שכוונותיהם טובות (ואני בהחלט מאמין שהן כאלה) אינה פוטרת אותם מאחריות למעשיהם.

http://www.baking.co.il

ישן 26-01-2007, 11:14
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
יותר נאומים ויותר מצעדים יותר נאומים ויותר מצעדים

ברוב המדינות המערביות, כולל ארה''ב היו שמים פס ארוך על בצלם, במקרה הטוב. אצלנו כל הזמן עולות השאלות , "זה מוסרי?" , "זה בסדר?", למי פאקינג אכפת, חצי מהמזרח התיכון רוצה להשמיד אותנו, ולחצי השני לא אכפת.
מאחר ורואים כי דובר צה''ל והתעמולה אצלנו לא פועלים בכלל, הצעד החכם לעשות היה להכריז על הגדה או על אזורי פעילות אחרים כעל אזור צבאי סגור ולסיים עם זה ככה, אבל מאחר שאנחנו כל כך הומניטריים כלפי אנשים שהיו שמחים להשמיד את כולנו, באמת שאין את מי להאשים חוץ מאת עצמנו, שיש לנו בוגדים כמו בצלם וכו'.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

ישן 26-01-2007, 16:08

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "אף אחד לא סופר אותם ממטר,אך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שלמה רוזן
אף אחד לא סופר אותם ממטר,אך לפי גודל האשכול אין לי ספק שהם יושבים לכם חזק על המצפון.חבל שלא קם אירגון דומה שמטפל בענייני פנים,הייתה להם הרבה עבודה.

הנה הולך ומתדרדר הדיון....בידי חסרי ידע ומתלהמים מיליטנטים...
בוודאי שקמו ארגונים דומים שמטפלים בעניני פנים, ויש להם בהחלט הרבה עבודה..חיפוש קצר באינטרנט יועיח לך זאת....
לא רק זה, חלק מאנשי בצלם השתתפו בעבר והיו פעילים בעניני פנים עוד בתקופת ר"צ ההיסטורית ובמסגרות אחרות...שוב, חיפוש קצר יוכיח לך גם זאת....
זוהי הוכחה מסוימת לטענותיך הלא מבוססות ולטענות של האחרים לגבי גיס חמישי וכו'.....מדובר לרוב באנשים שרוצים את טובת המדינה, בכל מדינה מתוקנת מותר להם להביע את דעתם, יתכן בהחלט שהם טועים אבל זה דיון אחר, בעיני, כמובן שהמתנחלים טועים הרבה יותר וגורמים נזק גדול הרבה יותר למדינה...אבל אני לא חושב שהם לא רוצים בטובתה של המדינה..הם רוצים בטובתה אבל בפועל גורמים נזק....
אמיל

ישן 26-01-2007, 17:40
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=שלמה רוזן]אף אחד לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
הנה הולך ומתדרדר הדיון....בידי חסרי ידע ומתלהמים מיליטנטים...
בוודאי שקמו ארגונים דומים שמטפלים בעניני פנים, ויש להם בהחלט הרבה עבודה..חיפוש קצר באינטרנט יועיח לך זאת....
לא רק זה, חלק מאנשי בצלם השתתפו בעבר והיו פעילים בעניני פנים עוד בתקופת ר"צ ההיסטורית ובמסגרות אחרות...שוב, חיפוש קצר יוכיח לך גם זאת....
זוהי הוכחה מסוימת לטענותיך הלא מבוססות ולטענות של האחרים לגבי גיס חמישי וכו'.....מדובר לרוב באנשים שרוצים את טובת המדינה, בכל מדינה מתוקנת מותר להם להביע את דעתם, יתכן בהחלט שהם טועים אבל זה דיון אחר, בעיני, כמובן שהמתנחלים טועים הרבה יותר וגורמים נזק גדול הרבה יותר למדינה...אבל אני לא חושב שהם לא רוצים בטובתה של המדינה..הם רוצים בטובתה אבל בפועל גורמים נזק....
אמיל

תקשיב אמיל,אתה לוקה חזק בחוסר הבנת הנקרא,אז לפני שאתה מרשה לעצמך לכנות אנשים בכינויים הנ"ל,תמצא מישהו שיסביר לך מה כתבתי.חיפושים קצרים באינטרנט אינם עומדים מול כתבות על אלימות משטרתית,ואני לא רואה את החברים שלך מפגינים מול תחנות משטרה.אני ממש לא רוצה להכנס לפוליטיקה אבל גם שם אנני מוצא את חבריך מפגינים,אז איפה הם בדיוק ?? מול מצלמות הטלויזיה בכפר כזה או אחר ?? או עסוקים בלדאוג איך להרוס את החיים לאילו שבזכותם ורק בזכותם הם חיים במדינה ???
ישן 26-01-2007, 19:21

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]הנה הולך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שלמה רוזן
תקשיב אמיל,אתה לוקה חזק בחוסר הבנת הנקרא,אז לפני שאתה מרשה לעצמך לכנות אנשים בכינויים הנ"ל,תמצא מישהו שיסביר לך מה כתבתי.חיפושים קצרים באינטרנט אינם עומדים מול כתבות על אלימות משטרתית,ואני לא רואה את החברים שלך מפגינים מול תחנות משטרה.אני ממש לא רוצה להכנס לפוליטיקה אבל גם שם אנני מוצא את חבריך מפגינים,אז איפה הם בדיוק ?? מול מצלמות הטלויזיה בכפר כזה או אחר ?? או עסוקים בלדאוג איך להרוס את החיים לאילו שבזכותם ורק בזכותם הם חיים במדינה ???

כדאי להרגע...קודם כל.
אלימות משטרתית? מה הקשר לבצלם? הם יפגינו נגד מה שהם רוצים..זה שיש עוד בעיות במדינה לא משנה כלום לעניננו...זה כמו שיבקשו לסגור את האגודה למלחמה בסרטן כי הם לא מפגינים גם נגד אלימות במשפחה....לכל ארגון יש אגנדה שחשובה לו, זה לא אומר שהוא לא מזדהה עם רעיונות אחרים.
אין להם שום אינטרס להרוס את החיים, להיפך, הם מעונינים שכולנו נחיה בשלום ושלווה, הם אולי אופטימים, הזוים, טועים וכו' (אני לא נכנס ברגע זה לדיון בעניין..) אבל הם ממש לא מעונינים לגרום נזק למדינה..הם רק רוצים שהמדינה תתנהג אחרת, כדי שיהיה לכולנו יותר טוב.
אמיל.

ישן 27-01-2007, 16:37
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
הדיון הוא לא על כן או לא "בצלם"
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=שלמה רוזן]תקשיב..."

הדיון החל בשל פרסום ידיעה קונקרטית :

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון

"בצלם" לפרקליט הצבאי: הפעלת מסתערבים מנוגדת לדיני הלחימה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
17:29 25/01/07

ארגון זכויות האדם "בצלם" קורא היום לפרקליט הצבאי לאסור את הפעלתם של מסתערבים במסגרת כל פעילות המוגדרת לחימה. זאת, לפי דיני הלחימה האוסרים, כדברי "בצלם", על לוחמים להסוות עצמם כאזרחים.
"המסתערבים ומשלחיהם עלולים אף לשאת באחריות אישית לביצוע פשע מלחמה, שכן פציעת אדם או הריגתו תוך הפרת איסור המעל מהווה עבירה על המשפט הפלילי הבינלאומי", מתריעים בארגון, לאחר פרסומו היום של דוח ממצאי התחקיר בדבר פעולת כוח המסתערבים שהשתבשה ברמאללה, ב-4 בינואר.

כיוון שיש הרבה מאד כוחות משטרתיים שלבושים אזרחית בכל מדינות העולם ("מסתערבים" כלומר נעים לבושים אזרחית בקרב אוכלוסיה ערבית), אני מניח שהבעיה היא לא חוסר הזיהוי אלא הדגש הוא על "פעילות שמוגדרת לחימה".

כלומר אם ההגדרה היא ביצוע מעצרים, שזו בעצם המטרה המוגדרת של אותן פעילויות מסוערבות, אין כאן בעיה.

מש"ל.

ישן 27-01-2007, 21:46
  YGH YGH אינו מחובר  

אתה מבלבל את המצב לפני שישים שנה עם המצב היום.
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אתה, כמובן, טועה. מעבר..."

לפני שישים שנה, חייל בלבוש אזרחי דינו היה הוצאה מיידית להורג. כנ"ל בדיוק לוחם לא-צבאי שנלחם בלבוש אזרחי. זה היה תיאורטית מאפשר לישראל, אם הלחימה האחרונה הייתה מתבצעת ב-1944, להוציא להורג כל מבוקש שהיא תופסת בערך בלי טרדות כמו משפט.

אולם היו כמה שינויים מאוד משמעותיים באמנות מאז, וכיום מי שינסה להוציא להורג אנשי גרילה בלבוש אזרחי - ייתקל בהתנגדות חוקית, ולפעמים אפילו הוא עשוי להיות מואשם בפשע מלחמה.

גלריית התמונות שלי

ישן 27-01-2007, 23:42
  GilTal GilTal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אתה, כמובן, טועה. מעבר..."

את העובדה שאין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר כבר הבהרת קודם (סליחה בעצם יש לך קרובת משפחה עו"ד).

בכל מקרה, מספר ציטוטים ממה שהאמנות באמת אומרות (ההדגשות שלי)

אדם המסכן את ביטחונו של כוח כובש מוותר למעשה (כמעט) על כל הזכויות המוקנות לו מתוקף האמנות המסדירות את חוקי המלחמה.

ציטוט:

Where in occupied territory an individual protected person is detained as a spy or saboteur, or as a person under definite suspicion of activity hostile to the security of the Occupying Power, such person shall, in those cases where absolute military security so requires, be regarded as having forfeited rights of communication under the present Convention.

In each case, such persons shall nevertheless be treated with humanity and, in case of trial, shall not be deprived of the rights of fair and regular trial prescribed by the present Convention. They shall also be granted the full rights and privileges of a protected person under the present Convention at the earliest date consistent with the security of the State or Occupying Power, as the case may be.

ה-נ"ל מאמנת ז'נבה (IV)
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/lawofwar/geneva07.htm

ה"איסור" על הפעלת כוחות שלא במדים נועד למנוע ריגול וההתיחסות עליו היתה כאל נורמה פסולה ולא כאל "פשע מלחמה". בכל מקרה האמנות ה-בינ"ל אסרו על הוצאה להורג של מרגלים ללא משפט הוגן, ובכל מקרה לא עודדו (בגרסאות היותר מאוחרות שלהן) הוצאה להורג של מרגלים - לדוגמא

ציטוט:

A person can only be considered a spy when, acting clandestinely or on false pretences, he obtains or endeavours to obtain information in the zone of operations of a belligerent, with the intention of communicating it to the hostile party.

A spy taken in the act shall not be punished without previous trial.

Laws and Customs of War on Land (Hague IV); October 18, 1907
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/lawofwar/hague04.htm

הנוהג השתנה בינתיים ומדינות רבות מפעילות כוחות "מסוערבים" גם לאיסוף מודיעין וגם למטרות אחרות. הפעלה שכזו כבר מזמן איננה "נורמה פסולה".

אנשי בצלם היו עושים לכולנו טובה עם היו מתעסקים בהגנה על זכויות האדם בשטחים (נושא חשוב שמשמר את האופי שלנו כמדינה דמוקרטית ומערבית) ולא בנסיון לטרפד את זכותינו כמדינה להגן על ביטחונינו. להפעלה של חיילים במדים או באזרחי אין כל קשר לזכויות אדם של אף אחד.
ישן 29-01-2007, 08:55
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אני לא יודע איך בדיוק לתאר אדם כמוך , אבל בגלל שקראת למישהו כאן אדיוט .

ציטוט:
מעבר לעובדה שיש הבדל בין לבוש אזרחי לבין "הסתערבות", נדמה לי שגם אתה יודע שמה שצה"ל קורא "ביצוע מעצרים" מוביל לעיתים לפעילות המביאה להרג (גם של אזרחים). גם אם יקראו לנ"ל "קייטנת מגן-דוד" הרי שיש בעייתיות מסוימת.

טפשי להיתמם, כשכולנו יודעים שיחידות המסתערבים אינן יוצאות חמושות בגז-מדמיע ובאלות לביצוע המעצרים, ושבכל אותם סרטים תיעודיים שנעשו עם בוגרי שמשון ודובדבן הם סיפרו בפירוש על יד קלה על ההדק.
?

אני ירשה לעצמי לקרוא לך מטומטם , ועם כל הכבוד לזה שאתה נצר למשפחת עו"ד וכל הזמן מזכיר את עובדה שאתה לומד כאילו שאתה היחיד כאן אתה עדיין מטומטם.
שמעת אנשים שסיפרו לך על אצבע קלה על ההדק ? ממי שמעת ? מתקשורת שידעה לחפש את החלשי אופי במקומות האלו ולפוצץ את זה כסקופ וכסרט "דוקומנטרי".
אצבע קלה על ההדק - טבעה של עבודה וסטואצייה ופועל יוצא של מגע קרוב אם מקומיים שבכל רגע נתון היו מהווים על הלוחמים סכנה ברורה.
קח את הקישור שנתת , ובקש בקשה רשמית כהצטרפות כחבר רשמי במקום ,אין מה לומר למתחסד כמוך מעבר .

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 29-01-2007 בשעה 09:02.
ישן 29-01-2007, 09:05

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אני לא יודע איך בדיוק לתאר אדם כמוך , אבל בגלל שקראת למישהו כאן אדיוט ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
אני ירשה לעצמי לקרוא לך מטומטם , ועם כל הכבוד לזה שאתה נצר למשפחת עו"ד וכל הזמן מזכיר את עובדה שאתה לומד כאילו שאתה היחיד כאן אתה עדיין מטומטם.
שמעת אנשים שסיפרו לך על אצבע קלה על ההדק ? ממי שמעת ? מתקשורת שידעה לחפש את החלשי אופי במקומות האלו ולפוצץ את זה כסקופ וכסרט "דוקומנטרי".
אצבע קלה על ההדק - טבעה של עבודה וסטואצייה ופועל יוצא של מגע קרוב אם מקומיים שבכל רגע נתון היו מהווים על הלוחמים סכנה ברורה.
קח את הקישור שנתת , ובקש בקשה רשמית כהצטרפות כחבר רשמי במקום ,אין מה לומר למתחסד כמוך מעבר .

נקודות למחשבה..(ניצול שרשור...)
הנה אתה קופץ ומגן על המערכת, למרות ביקורת רבה עליה בעבר בתקשורת (וקצת כאן בפורום...), וזאת מסיבה אחת....ההיכרות שלך (עם המערכת..) במקרה שלפנינו- יחידות המסתערבים..
במקומות אחרים, עשית בדיוק הפוך- בנית תאוריות על גבי תאוריות לגבי חיל האויר, והכל מסיפורים ומהעיתונים (שאותם אתה משמיץ...עכשיו שהאצבא מופנית כלפיך..)...כאשר אנשים שמכירים קצת את העסק מקרוב ניסו לתקן אותך..פסלת זאת על הסף...
אז ראשית, נאה דורש נאה מקיים, מה שנקרא...what goes around- comes around...
אבל עכשיו ברצינות, מבלי לנסות להתסיס, אלא באמת רק לגרום לך רגע לחשוב על ההתנהגות שלך בעבר...אתה חש עכשיו בדיוק מה שאני חש כשאני קורא את הסיפורים הלא רצינייםוהלא מבוססים שלך על חיל האויר (ואני לא מדבר עכשיו על חלוץ...)....
זה קצת כמו להתווכח עם קיר..או יותר גרוע, עם מישהו שקרא את זה בעיתון...
כל טוב.
אמיל.

ישן 27-01-2007, 21:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בצלם עובדים לפי שיטת מצליח ובטוח לא לפי פרשנות של החוק הישראליי
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הדיון הוא לא על כן או לא "בצלם""

ובכל מקרה העובדה שפעילותם בזירת איו"ש/הרשות הפלסטינית ממוקדת רק בהיבט הישראלי (וזאת בעיקר מסיבות של נטיה פוליטית ואג'נדה פוליטית של הפעילים והמממנים, אולם גם מהסיבה שאחרי שבאסם עיד פתח את הפה פעם אחת כנגד הרשות הוא גמר במעצר ברמאללה) מפשיטה מהפעילות שלהם כל היבט מוסרי.

מחלת הרדיפה של כמה ישראלים החיים בהזיה תמידית שאיזה מיסטר הייד פאשיסטי עומד להשתלט על האישיות שלהם בכל רגע נתון (ויש כמה דוגמאות טובות באשכות הזה), היא כמובן המניע האחר לפעילות של הארגונים הללו. בכל מקרה בהיבט המעשי (ומחוץ לפקולטה והישיבה, המעשיות היא הכל) המאסה הקריטית שיצרו כלל האירגונים מן הסוג הזה (גם אם חלקם מוסריים יותר ואכן מתמקדים בפעילות מוגדרת בלבד) תרמה תרומה שלילית בלבד ולעולם לא הביאה לשום שינוי חיובי. היחס הישר בין מידת ההתערבות של "נפשות טובות" בסיכסוך ובין ההחמרה בכל היבט שלו, היא מסוג הדברים שממעטים מאוד לדבר עליהם. כמובן שאצל אלה שפעילים/תומכים בהם (גם אם אומרים "אני ממש לא בקטע שלהם") המעשיות היא משהו ששייך לאנשים קשיי היום ולא לפלפלנים כמותם, ולכן לעולם לא תשמע מהם שום פיקפוק בקשר לדרכם (רק תחושת רדיפה גוברת ושימוש מופרז בשורש ל.ה.ם).

ישן 26-01-2007, 16:56
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06

אם לחזור לרגע לנושא המקורי של הדיון, לא ממש ברורה לי עילת העתירה.

למיטב הבנתי אין איסור על פעילות מלחמתית ללא מדים אלא וזה הבדל גדול, למי שעוסק בפיעול מלחמתית ואינו לובש מדים צפויות סכנות דוגמת חשיפה לדין פלילי על מעשיו וכן הוא אינו זכאי ליחס של שבוי מלחמה.

ודוק: מלבד המסתערבים קיימים גופים שונים ומשונים הן בתוך הצבא והן מחוצה לו (שב"כ, מוסד) שמקיימים פעילות צבאית כשהיא סמויה/מסוות.

בקיצור העוול שנעשה בפעילות ללא מדים אינו כלפי האויב אלא כלפי החיילים/סוכנים שמסתכנים מעבר לסכנה ה"רגילה" של חייל רגיל.

לגבי הטענה של ייחוס אחריות שילוחית לדרגים פיקודיים שמפעילים מסתערבים, זה כבר נשמע לי חסר תקדים ואבסורדי.

ביום שתעלה טענה דומה כלפי כל צבא אחר, ניתן יהיה להתייחס לטענה זו ברצינות. עד אז אין טעם להיות צדיקים יותר מהאפיפיור.
ישן 28-01-2007, 16:31
  GilTal GilTal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אנחנו לא במצב מלחמה עם שטחים לא ריבוניים"

האמנות המסדירות את חוקי המלחמה מתייחסות באופן ספציפי לשטח הנמצא תחת כיבוש. מכיוון שרוב רובו המכריע של העולם מתייחס לשטחים כאל שטח כבוש (ישנה גם גישה משפטית אחרת - אך כאמור היא איננה מקובלת ברוב העולם המערבי ובכלל) האמנות בהחלט רלוונטיות לכל פעילות ישראלית בשטחים.

בכל מקרה, האמנות נועדו על מנת להסדיר את הלחימה ולא על מנת למנוע אותה. בחלק ניכר מהמקרים בהם ארגוני זכויות אדם מסתמכים על חוקי המלחמה הם מצטטים חלקים מהאמנות ולא מתייחסים לסייגים הקיימים בהן. סייגים אלה מאפשרים למדינה להגן על עצמה ולפגוע באויביה, בתנאים מסויימים מאוד גם באוכלוסייה האזרחית של אותם אוייבים.
ישן 29-01-2007, 00:21
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אשכול עצוב.

ארגון בצלם הוא ארגון שמסלף באופן קבוע את תמונת המצב ביהודה שומרון ועזה. הוא עושה זאת בדרכים מגוונות - כמו א.הצגה של דברי שקר פלסטינים ללא ביקורת (יש כמה וכמה צילומי וידאו המראים כיצד עובדת מכונת התעמולה השקרית של הפלסטינים שהיא לחם חוקם) ב. ניפוח מספרי ההרוגים הפלסטינים לפי הפרסומים (שוב השקריםם, הפלסטינים) ואי הבחנה בין מניין הקורבנות לבין מניין המחבלים .
ארגון בצלם מנסה ללא הרף לפגוע בדרכי הפעולה של צה"ל נגד האויב על ידי פניות חוזרות ונשנות לבג"ץ או הלשנה לגורמים בינלאומיים או הטרדת חיילים במחסומים . הוא גם מצליח לעשות זאת משום שבג"ץ מורכב מאותן האליטות שמהןם מורכב הארגון. בזו הדרך הוא מצליח לחדור גם לשורות צה"ל עצמו למרות שלפי הפקודות אסור להכניס גורמים פוליטיים להרצות בפני חיילים

ארגון בצלם עצמו מייצר חדשות שקריות , מסית נגד מדינת ישראל וצה"ל ומסייע לטרור באמצעים תעמולתיים.

השמאל כולו והתקשורת (לא שיש הבדל גדול בין השניים) אינו מגנה את הארגון , משום שהארגון מקושר היטב. כך חודרת ההכרה האנטי ציונית לצה"ל ומחלחלת אל מקבלי ההחלטות. כאלה גישות בדיוק הובילו להתנתקות שהיא תחילת הקץ של הריבונות היהודית בארץ ישראל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-01-2007, 01:15

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אשכול עצוב."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
ארגון בצלם הוא ארגון שמסלף באופן קבוע את תמונת המצב ביהודה שומרון ועזה. הוא עושה זאת בדרכים מגוונות - כמו א.הצגה של דברי שקר פלסטינים ללא ביקורת (יש כמה וכמה צילומי וידאו המראים כיצד עובדת מכונת התעמולה השקרית של הפלסטינים שהיא לחם חוקם) ב. ניפוח מספרי ההרוגים הפלסטינים לפי הפרסומים (שוב השקריםם, הפלסטינים) ואי הבחנה בין מניין הקורבנות לבין מניין המחבלים .
ארגון בצלם מנסה ללא הרף לפגוע בדרכי הפעולה של צה"ל נגד האויב על ידי פניות חוזרות ונשנות לבג"ץ או הלשנה לגורמים בינלאומיים או הטרדת חיילים במחסומים . הוא גם מצליח לעשות זאת משום שבג"ץ מורכב מאותן האליטות שמהןם מורכב הארגון. בזו הדרך הוא מצליח לחדור גם לשורות צה"ל עצמו למרות שלפי הפקודות אסור להכניס גורמים פוליטיים להרצות בפני חיילים

ארגון בצלם עצמו מייצר חדשות שקריות , מסית נגד מדינת ישראל וצה"ל ומסייע לטרור באמצעים תעמולתיים.

השמאל כולו והתקשורת (לא שיש הבדל גדול בין השניים) אינו מגנה את הארגון , משום שהארגון מקושר היטב. כך חודרת ההכרה האנטי ציונית לצה"ל ומחלחלת אל מקבלי ההחלטות. כאלה גישות בדיוק הובילו להתנתקות שהיא תחילת הקץ של הריבונות היהודית בארץ ישראל.

דווקא לבצלם יש שם של ארגון שממש לא משקר (באופן כללי...), אפילו לפי טענות הצבא... יתכן בהחלט שהוא מציג זאת בצורה חד צדדית, אבל את זה כולם עושים...זה א.ב של קידום רעיון ומטרה..
אם יש לך הוכחות אחרות, נשמח שתעלה אותם כאן..(לא טענות אלא הוכחות...)..
בצלם מטריד חיילים במחסומים? אני לא מכיר, אני מודה שאני לא מומחה בעניין אז אשמח שוב להפניות לאימות העניין..
מסית נגד מדינת ישראל? לא רואה הבדל בין זה לבין הקמפיין של הכתומים בזמן ההתנתקות....(מדינת משטרה וכו'....האם זו לא הסתה?) אין כאן שום עניין של הסתה (בעיני..בשני המקרים..), יש כאן טענות לגיטימיות כלפי המדינה (גם של הכתומים וגם של בצלם..)....השאלות היחידות הן- האם הטענות נכונות, והאם (בהנחה שהן נכונות..) זה צריך לשנות משהו בפעילות של צה"ל/ הממשלה...
בשני המקרים התשובות הן קשות..
אמיל.

ישן 29-01-2007, 09:22
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
נגמרה הקייטנה! מרוצים?

האשכול הזה רק מוכיח שברגע שמתחילים להתעסק בנושאים קצת בעייתיים, כל אחד כאן מגדיל ראש ומחפש את הקללות והנאצות החביבות עליו כדי לשבץ אותן בתגובה התורנית שלו.

זיין שכל? מטומטם? אדיוט?

מה נסגר - אתם מפגרים או סתם ילדים בגן? ברגעים כאלה מגרד לי באצבעות לתת ל80% מה"תורמים" לאשכול הזה שבוע מנוחה חד-צדדי, רק כדי שתזכרו מה פירוש המושגים "דרך ארץ" וגם "כבוד לזולת". כנראה שבאמת אין לאף אחד מכם את הבגרות לעסוק בצדדים הרלוונטיים של דיון כלשהוא בלי לגלוש למריבות מטומטמות...

תתביישו!

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:32

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר