לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2007, 19:32
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03
מידע סירוב פינוי - המאמר המלא

המדריך השלם לסרבן המתחיל

---איין להעתיק את התוכן ללא נתינת קרדיט + לינק לעמוד הזה---

· מראש אציין כי איין אני תומך בסירוב פקודה כזה או אחר בצה"ל ( או השימוש על אחריותכם אם תרצו )

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

טרום מעצר – פלוגת דובב, קרביים שרוצים קרבי אחר

מעצר – כאלה שסירבו פקודות לא רציניות או עשו שטויות

כלא – כלא 4\6 מי שקרבי ורוצה ג'ובניק נשלח ישר או בסירוב פקודה רצינית

ור"פ – ועדות רפואיות

שו"ב – שליטה וביקורת

00 – שירותים

P – חנייה

שק"ל- שק"ם בשמו העממי

דח"ש – דחיית שירות במחזור אחד

* הנקיטה באסטרטגית אני יוצא מפה רק ל X יכולה לעבוד ויכולה לא, לרוב לא.

המערכת הצבאית לא יכולה שכולם יקבלו מה שהם רוצים, לכן גם אם למשל

חייל 1 רוצה X וחייל 2 רוצה Y ו2 התפקידים פנויים לכל אחד מהחיילים יציעו משהו אחר ממה שביקש (כן זה מפגר) העיקר שלא תנצח את המערכת, לכן נגיד ואני רוצה גולני וסירבתי לגבעתי, אסטרטגיה שונה היא הצהרה שאתה רוצה נח"ל ואז לבנות על זה שיציעו לך גולני כפשרה או באחת מהשיחות עם קציני המיון האמיתיים להגיד טוב אני מוכן ללכת גם לגולני ולוותר על נחל, למרות שגולני זה בעצם מה שרצינו, כן זה משחק וכן זה מסוכן, אבל בחיים לוקחים סיכונים.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

טוב אז בואו נתחיל, ביום הראשון תגיעו ותעברו שרשרת חיול, במהלכה תיפגשו עם קמ"ן (קצין מיון) הוא יבשר לכם על השיבוץ שלכם, באפשרותכם להודיע לו שאתם הולכים לסרב ואז הוא ישאל מה אתם רוצים ויכתוב בדיוק* במחשב מה שאמרתם, יש לציין כי איין ביכולתו לשנות את שיבוצכם בשיחתכם (יוסבר בהמשך), הוא יודיע לכם שהוא יכניס אתכם למעצר ותסתיים הפגישה.

בלילה ישנים בפלוגה הקולטת, כל מי שאמר לקמ"ן בצהריים שיסרב נלקח לצד לשיחה עם המפקד שלכם שמה, הוא ינסה לגרום לכם לחזור בכם ויאחל בהצלחה בהמשך, קצת חיזוקים בפלאפון לקראת הסירוב ויאללה לישון טוב! לצבור כוח.

הגיע היום, קמנו מהשינה הלכנו לאכול קיפלנו את האוהל וניקינו השעה בערך 11 וחצי והמפקד אומר לתפוס תיקים ו 2 טורים לחניות האוטובוסים, הקראת שמות שכולם נמצאים, אחרי אישור שוב שמות והפעם עולים לפי שם, ברגע שהשם שלכם נקרא לא משנה אם זה מנהל הגיוס אם זה מ"כ בשריון או חייל עם 3 פלאפלים וטחינה – לא מתפנה.
מישהו יגיד לכם לעבור מעבר לקיר ולשים כומתה על הראש, במידה ולא יגיד אל תשימו, עכשיו יגיעו מכים וחיילים מאותה חטיבה שסירבתם כדי לשכנע אתכם, GOOD COP BAD COP פסיכולוגיה בגרוש והם משקרים במצח נחושה.
אחרי 5 דקות שיבינו שאתם רציניים מישהו יגיד לכם כומתה על הראש אם לא שמתם עוד, תיקים עליכם ואחריי, תילקחו לסככה קטנה מצד שמאל לשירותים ומשמה העסק מתחיל, החייל יחפור עוד קצת ואז יבקש את החוגר, באיזה שהוא שלב פה הוא יתחיל לתפוס תחת אז תנו לו תצומי ותגידו כן המפקד כשהוא יגיד כן מה?!
מאחורי החוגר הוא ירשום למה אתם מסרבים ומה אתם רוצים*, ואז תיקים עליכם ועוברים לפלוגת דובב, רואים עוד סרבנים ומתחילים בטרטורים וטחינות.
בלילה ישנים באוהלים הלבנים (במידה ויהיה מספיק מקום) לתשומת הלב! לא מקבלים שק שינה.

בהמשך השבוע יצטרפו עוד סרבנים, תכינו את עצמכם נפשית לעמוד הרבה עם ידיים מאחורי הגב, לנקש הרבה מאד עשבים, הרבה מטבח, בקיצור תאילנדים.
בשהותכם שמה תפגשו מתישהו את קציני המיון האמיתיים, 3 או 4 כאלה יש בבקום קצין מיון של הקרביים, של הג'ובניקים, ועוד אחד לא מפוענח, הם יכולים לשנות שיבוצים.
יהיו כמה שיחות השבזה שאף אחד לא יקבל מה שהוא רוצה וכולי, ומשהו כמו פעמיים או שלוש שתבואו אל מול הקצין ותנסו להגיע לעסקה, לפעמים יציעו לכם משהו אחר ולפעמים יגידו שאתה הולך רק למה שאתה מיועד, השיחות הפרטיות האלה הן הסיכוי הכי טוב לצאת עם מה שאתם רוצים, או שפשוט ישלפו אותכם במידה ויתמזל מזלכם וזה מאד נדיר.
הזמן יעבור במתכונת הרגילה, הרבה טרטורים וסרבנים חדשים יגיעו ויעזבו.

שימו לב!! בטרום מעצר לא נשארים שישי שבת בשום מצב! לעומת זאת מי שיהיה במעצר יכול להישאר, בנוסף יש הנחייה לא להכניס למעצר חייל שרוצה קרבי.
בסופו של דבר, במידה ולא קיבלתם מה שרציתם\לקחתם משהו אחר\ לקחתם דח"ש, אתם תגיעו למצב שתצטרכו לעזוב את הבקום ואז תוכלו לבחור רק ביין דח"ש או טירונות 02 או תותחנים\שריון אבל זה לא סביר שיתנו כבר, זה שאומרים לכם שלא יוותרו לכם על להיות קרביים במידה ותלכו ל02 ושתחזרו לבקום אחרי שתסיימו את הטירונות זה סיפורי סבתא עשתה דייסה.
בגיוס נוב עברו להערכתי כ 300 סרבנים בפלוגה, בערך 130 נשברו או התפנו למשהו אחר, משהו כמו 60 התפנו למשהו שהסכימו להתפנות אליו או שאותו רצו מלכתחילה, כל השאר לקחו דח"ש או שנשלחו למעצר\כלא.

המפקדים שיהיו לכם שמה הם חיילים שקיבלו צופר, מכל מיני יחידות וחיילות,
יש טובים יש רעים אבל כולם מתחלפים, הרוב טובים כבדו אותם והם יכבדו אתכם, גם 2 ה ס מ"פיות חמודות, תיזהרו רק מקצינים או נגדים שנכנסים בפוזה של הרמטכ"ל, כי אנשים עפו על שטויות לכלא וחבל.

הנה לינק לעוד אשכול מעולה בנושא, רק שיש שם כמה דברים לא נכונים כמו זה שבסופו של דבר תקבלו 100 אחוז מה שרציתם ושיש חדר אוכל לסרבנים.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=1569&highlight=%F1%E9%F8%E5%E1+%F4%E9%F0%E5%E9

במידה ויש שאלות אתם מוזמנים לשאול.

נערך לאחרונה ע"י CaRTeR בתאריך 25-01-2007 בשעה 19:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2007, 23:27
  BELTZUSH BELTZUSH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
....
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי itaya שמתחילה ב "אתה עושה 02, חוזר לבקום, ואז..."

תודה רבה על האמר, באמת תודה ממש הייתי צריך את זה.
תשמע, בתור אחד שכנראה מבין בעניין אחרת לא היה רושם מאמר.

יש לי בעיה, אני מתגייס ל900, ובחיים לא מתפנה ל900, מת מת מת לנח"ל.
הגיוס של הנח"ל הוא יום אחרי הגיוס של 900, מה שנותן לי קצת זמן לעלות אל האוטובוס של נח"ל,
אם הם יהיו נחמדים..
העניין הוא, שאני ממש ממש רוצה להגיע לגיבוש יחטי"ות של הנח"ל, שסביר להניח שיתחיל שבוע אחרי
גיוס נח"ל,
אם אגיד זאת בבקו"ם, אסביר להם את המצב ואגיד שהחלום שלי זה יחט"יות נח"ל, יש מצב שזה ייתן לי
איזו פריבילגיה והם יעדיפו לא לעשות לי בעיות ולפנות אותי לנח"ל בשביל שלא אפסיד?

או שעצם זה שאני אבקש יראה חוסר ביטחון ומוטיבציה אלא רק קרצון להיות מובחר ולכן יתנכלו לי וישנאו
אותי ולא ישימו עליי...?
בבקשה, ביקשתי כבר מכל העולם הסבר ועצות, אשמח אם תעזור, תודה.
ישן 25-01-2007, 23:50
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
כי תחשוב מה יקרה לצבא אם הוא יתן לאנשים את מה שהם רוצים בגלל סירוב תוך יומיים.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי BELTZUSH שמתחילה ב "אתה משוכנע בעניין? אם כן,..."

סירוב הוא לא דבר שהצבא תומך בו - להפך, הצבא יעשה את מירב המאמצים כדי שתגיע לאן שייעדו אותך.

מהמאמר של קרטר אתה יכול להבין שגם שכבר הסכימו לך לעבור למקום כל שהוא הצבא ישתדל שזה לא בידיוק יהיה מה שביקשת

ויש לזה סיבה - ברור שרוב האנשים יחשבו "הצבא מניאק, לא מקשיב לרצונות של החיילים" אבל הצבא מבחינתו לא רוצה שלחיילים תהיה דרך שהם ידעו במאה אחוז שהם יעברו יחידה, במיוחד לא בדרך של סירוב.

תחשוב שיש להם מיכסה מסויימת שהם צריכים בכל יחידה בצבא - ברגע שהם לא ממלאים את המיכסה הזאת בסופו של דבר יהיה מחסור מסויים בחיילים ביחידה הזאתי.
לעומת זאת אין להם שום סיבה שביחידה אחרת יהיה 101% מכסה ובמקום אחד יהיה עודף חיילים ובמקום אחר חוסר.

לכן ברגע שאתה בוחר לסרב פינוי קח בחשבון שזה תהליך ארוך מאוד ומייגע מאוד שבסופו לא בטוח שתקבל את מה שרצית.

ישן 20-02-2007, 01:37
צלמית המשתמש של Flamma Quidus
  Flamma Quidus Flamma Quidus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "סירוב פינוי - המאמר המלא"

יש לי שאלה...
הייתי אמור להתגייס ב04/2, אך דפקתי סיווג בטחוני (עשתי טעות ודיברתי אמת) ודחו לי ל22/3. בגלל האי-הבנה כמו הרבה חשבתי שזה נ"מ. הייתי מעוצבן על עצמי והצב"א ולא היה בראש שלי בכלל להגייס למשהוא מסובך מפקיד קפה.

אך קראתי קצת על נ"מ ותפסתי עצמי מזיל ריר על "וולקן". וכשהתברר שגיוס נ"מ זה יום לפני וזה הוא גיוס השלמות או למכ"ים (של בנים יחידים). אך אמרו לי היום שאני לא נחשב יחיד (למרות שאני כן, אך אני מרוצה בטעות שלהם). אני עם פרופיל 97 ובטח קב"א נמוך (חייל בודד בעבר ילד נזק-טרוריסט)

אז זה יכול לעזור לא להתפנות בבקום עם הגיוס ליחידה שרציתי הוא יום לפני הגיוס?

דרך הגב, שלחתי מלא פקסים וטלפונים עם בקשה להקדמת גיוס, אך לא נתנו לי....

בתודה על זמנכם.

נערך לאחרונה ע"י Flamma Quidus בתאריך 20-02-2007 בשעה 01:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:07

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר