לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2007, 13:11
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מידע סיכום סיבוב יום שישי בשוק הרוכלים שבדיזינגוף.....

סתם כי חשבתי שיעניין אתכם...

ראשית מספר כלי הגשה מחרסינה שמשכו את תשומת ליבי...
מדובר על כוס לקפה/תה ושתי צלוחיות הגשה לקינוח או משהו בסגנון הזה אשר ניצבו על אחד הדוכנים בין עוד לא מעט כלים בסגנון הנ"ל, כשהפכתי אותם (כי הרי תמיד מעניין לראות את חותמת היצרן לא? ) הבחנתי בחותמות הבאות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אגב - צלב הקרס הנתון בתוך גלגל שיניים היה אחד מהסמלים של ה RAD כמדומני... הלא כן?

הפריט המעניין השני הנו מדליה צבאית יפנית מתחילת שנות הארבעים אשר משכה את תשומת ליבי לא בגלל חיבתי או התעניינותי במדליות יפניות (שמסתבר כי מדובר בעולם ומלואו)! אלא בגלל היותה נתונה בקופסת הקרטון המקורית (ותיכף אני אסביר איך אני יודע את זה) מצבה הטוב מאוד ובעיקר בעיקר העיצוב היפיפה שלה לטעמי !
מסתבר שהמדליות היפניות הן ממש יצירות אומנות מבחינת העיצוב שלהן (שוב כך דעתי בעניין) המוטיבים המסורתיים שלהם כל כך שונים ממה שהעין הורגלה לחפש ולראות על גבי הפריטים המקבילים והנפוצים יותר במחוזותינו מן העולם המערבי/ברה"מ...

לאחר שסיימתי את הסיבוב בשוק פניתי לכוון דיזינגוף סנטר שם אני נוהג בד"כ לחטוף משהו לאכול מהדוכן האהוב עלי שמנוהל על ידי גברת חביבה במיוחד (ב"סנטר" מתקיים מדי שישי "שוק אוכל" נפלא כשהמחירים שווים בד"כ לכל נפש)...
הגברת הנחמדה מוכרת מאכלים נפלאים מהמזרח הרחוק (כשעד היום הייתי בטוח שמדובר במטבח תאילאנדי בעיקר אלא שמסתבר כי טעיתי בגדול)!

כשהגעתי לדוכן הבחנתי כי ה"סושי מן" מכין שם כל מני מטעמים שעדיין לא "פגשתי" ואז שאלתי אותה "מה הוא מכין"?

לשאלתי ענתה הנ"ל כי הוא מכין כל מני כיסונים בסגנון ה"דים סאם" אך בנוסח יפני...

כששאלתי מהיכן הוא יודע כיצד (היות והייתי בטוח שמדובר בבחור תאילאנדי) ענתה הנ"ל "מה זאת אומרת"? בעלי הוא מיפן"...............................

"בעלי"???.... יפני????... אוופס - לא נעים.....
מסתבר כי הם גרו יחד 10 שנים ביפן וחזרו לארץ.

מכאן כמובן עשתה ידי את דרכה לכיס המכנסיים (שלי כמובן) ושלפה את הקופסה תוך בקשה מצידי "האם תוכלו לקרא לי מה כתוב כאן"?...

אני אחסוך מכם את הפרצוף המופתע אך אציין כי ברגע שבעלה ראה את הקופסה והמדליה שבתוכה אני כמעט בטוח שהבחנתי בקצה קציה של דמעה בזוית עינו !
בחיי...

אמרתי לה - "נראה לי הוא מתרגש"... ולדבריה (לאחר שהוא דיבר איתה ביפנית) אכן כך הדבר כשמסתבר שהמדליה הנ"ל חולקה לחיילים היפנים שהשתתפו במלחמה/מערכה (הנוראית) נגד סין שהתחוללה בשנים המקבילות למלחמת העולם השנייה כשלסבו ביפן יש אחת כזאת שהוא שומר בקנאות יחד עם מדליות נוספות מתקופת שירותו הצבאי כשלדבריו הסבא מעולם לא הסכים לספר ולדבר על המלחמה הזו !

(אני יכל בהחלט להבין למה)......

סתם סיפור נחמד ומעניין של יום שישי בבקר.....

והנה היא לשיפוטכם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

סופ"ש נפלא.

לבני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2007, 21:50
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
טוף עדיף על 10 אג'...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ספר לי על זה..."

קשה להכניס אותו לפה וללעוס אותו בלי להרגיש. מטבע של 10 אג' יגול לשלוח אותך להשתלת שיניים. ממה שאני זוכר לאכול בבוסטון דלי ממילא מקצר את החיים עקב סתימות בעורקים הכליליים, אז מלבד הספורט של עלייה במדרגות והתעללות בעארסוואת המצוי המצייץ, גם זכיתם לקיצור הארוחה השומנית.

אגב: האם המציאס המוצעים בשוק ברמונדסי בלונדון (ימי שישי בבוקר למי שלא מכיר, אני מניח שידען כמוך היה שם) נמכרים במחירים סבירים יחסית לערכם? בעבר כשאספתי שעוני כיס, המחירים שם היו הטובים ביותר בשווקים המתמחים במערב אירופה, אבל למרות שלל המציאות הצבאיות, לא יצא לי לקנות אף פעם כי הניירות עם המלכה נגמרו על השעון התורן.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 01-02-2007 בשעה 21:55.
ישן 26-01-2007, 15:42
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
שוק הרוכלים/פשפשים של דיזינגוף מתקיים מדי יום שישי משעות הבוקר המוקדמות.....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אורי ז. שמתחילה ב "[font=Verdana]וואו ! לא ידעתי..."

(שהן גם העדיפות עלי ובכלל)... ועד 15:00 אז מתחיל ה"קיפול".
השוק על דוכניו ממוקם בסמוך לרחבת הקופות של קולנוע חן ואי אפשר לפספס את זה (למרגלות הככר.
אם אינני טועה מתחם דומה קיים גם בצד השני של הרחוב אך שם נמכר בעיקר ג'אנק ובגדים וזה מזכיר יותר את מה שמכונה "שוק רמלה לוד".

בשוק הרוכלים לא תמצא ג'אנק וזה מה שיפה בו.
פרט לפריטים המרתקים תמיד אפשר לפגוש שם כל מני טיפוסים "צבעוניים" ותמיד תמצא שם מישהו שמבין/מתעניין בתחום שלך וישמח לפצוח בשיחה (לי אישית לא תמיד יש לי חשק לזה)....

סתם לדוגמא:

אני מתחיל את הסיבוב בסביבות 09:30 אחרי שאני מחנה את הרכב בחניון של ה"סנטר" ניגש ללגום את האספרסו המצויין של "קפה מאיר" המקסים שמול גן מאיר, משם ממשיך בכיף על קינג ג'ורג' לכוון הככר , עושה שם סיבוב של כשעתיים , חוזר ל"סנטר" לחטוף משהו קל אצל "היפאנים"... נותן גיחה קצרה ל"אוזן השלישית" לראות מה חדש בתחום המוזיקה ולהגיד שלום ומשם לרכב שבחניון הסמוך ו..... החוצה מתל אביב נגד כוון התנועה לכוון הבית.

תרפייה אמיתית של תחילת סוף השבוע !
ישן 26-01-2007, 22:46
  ברויגל ברויגל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.06
אכן העלת בחכתך מציאות נאות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "סיכום סיבוב יום שישי בשוק הרוכלים שבדיזינגוף....."

ובשוק דיזינגוף באמת יש דברים יפים ולעיתים קרובות במחירים סבירים. כמו כן שוק הפשפשים ההומה ביפו על יתרונותיו ומגרעותיו (בין היתר המון ג'אנק), הוא המקום למצוא ספרים איכותיים ולפעמים מציאות ממש בזול (בדרך כלל המחירים נעים בין 5 ל-10 ש"ח). היום למשל, נתקלתי בספר מעניין בשוק, מדובר בספר בגודל בינוני בן 500 עמ' בעל כריכת עור חומה שמשך את תשומת ליבי בשל מראהו החריג. על כריכתו כתוב "המרד" ומופיע עליו סמל האצ"ל מברזל (עם הכיתוב "רק כך" ומפת א"י +עבר הירדן ויד האוחזת ברובה). הספר הודפס ב-1950 ומצויין בו שזו מהדורה מיוחדת המוקדשת לשיקום לוחמי חופש. יש בו הקדשה "לזכרו של זאב ז'בוטינסקי אבי המרד העברי ולמשפחה הלוחמת - בהכנעת לב ובאהבת נפש". בקיצור מי שרוצה (ויש לו מקום) להקים ספריה - שוק הפשפשים הוא מקום מצויין לאיסוף ספרים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:10

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר