לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2005, 10:16
  yanivib3 yanivib3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.04
סיירת מטכ"ל היא יחידת מודיעין מבצעית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlPHA II שמתחילה ב "האם סיירת מטכ"ל היא סיירת מבצעית פועלת..."

והיא כמעט שלא פעילה בשטחים.
המבצעים של סיירת מטכ"ל הם מבצעים מודיעיניים מורכבים והם דורשים הכנה ממשוכת מאוד -
כמה חודשים בד"כ.
המבצעים של הסיירת הם מבצעים בעלי חשיבות אסטרטגית ועל כן ההכנה אליהם היא כה ארוכה.

השייטת לעומת זאת, היא היחידה המובחרת של חיל הים - היא אינה יחידת מודיעין ומבצעיה
הם לכל היותר בעלי חשיבות טקטית ולא אסטרטגית.
הסיבה שהשייטת פעילה מאוד בשטחים היא פשוטה מאוד - מאז הנסיגה מלבנון אין לצה"ל
מה לעשות עם היחידה הזאת מלבד לשמר את יכולותיה לעיתות מלחמה או משימות ימיות מיוחדות.
על כן,הבינו בשייטת שאם הם רוצים לשמר את ההילה סביבם,את התקציבים הגדולים ואת הנסיון
המבצעי בלחימה, הם חייבים לתפוס חלק מרכזי בלחימה בשטחים - הבינו ועשו.

אם אתה שואל אותי, אפשר בימנו להקטין את בד"כ השייטת ב-50% כולל את התקציבים שהיא
מקבלת, ולהשקיע את הכסף במערכים חשובים יותר כגון צוללות, או נגמש"ים חדשים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2005, 11:15
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב "סיירת מטכ"ל היא יחידת מודיעין מבצעית"

ציטוט:

על כן,הבינו בשייטת שאם הם רוצים לשמר את ההילה סביבם,את התקציבים הגדולים ואת הנסיון
המבצעי בלחימה, הם חייבים לתפוס חלק מרכזי בלחימה בשטחים - הבינו ועשו.

אתה כל כך צודק ולא רק זה, אלא שהחליטו שכל הפלגות בשייטת ישתתפו בביצועים ולא רק הפושטים שמיומנים לכך.
יכול להיות שזה מה שגרם לבעתיות בפעולות השייטת בשטחים, כשכל האירועים שהתפרסמו כבעייתיים בוצעו ע"י פלגת המשיטים משום מה...

ישן 24-01-2005, 23:39

לא מדויק
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "משיטים?!"

"המשיטים" בשייטת (אגב יש להם כינוי אחר לגמרי), הם אומנם לוחמים שעברו מסלול מלא
א ב ל ,וזה אבל גדול, את חצי השנה האחרונה של המסלול הם עשו בהתמחות בכלי השייט
ולא באימוני לוט"ר,חי"ר או פשיטות (אולי רק כמה אימונים בודדים מסוג זה).
לאחר סיום המסלול,רוב האימונים שלהם מתרכזים ביכולות הייעודיות שלהם שלא כוללות
פשיטות,לו"טר וכ"ו.

אמנם,לפני יציאה לשטחים או למבצע יעודי, הם כן מרעננים את היכולות גם בתחומים שהם
לא התמחותם (לוט"ר,מטווחים), אבל לדעתי הם לא מגיעים לרמה של הלוחמים שהתמחותם
יותר קרובה להתמחות חי"ר - מה לעשות, מי שמזיע ומשקיע קוצר פירות , ואי אפשר להיות המצטיין
בכל התחומים משום שאין את הזמן והמשאבים לצוות בודד לשמר יכולות רבות ומגוונות ברמה גבוהה.
ישן 24-01-2005, 16:28
  Spawn Spawn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "מבצעים בעלי חשיבות אסטרטגית?"

יכול להיות שהמקבילה בחו"ל לשייטת מטכ"ל היא ה-SAS הבריטית.
אתה יכול לקרוא על ה-SAS באשכול הזה: http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=26906

בקשר לשלדג:
סיירת שלדג גם נקראת "צוות סימון קרקע אוויר" אם איני טועה. זוהי סיירת עילית של חיל האוויר בעקרון.
שלדג פעלו יחד עם מטוסי חיל האוויר בעיראק, כשפוצצו את הכור הגרעיני.
הם העריכו את מידת הנזק שנגרמה לכור הגרעין העיראקי, אם אני לא טועה.

כמו כן, הם אבטחו את מבצע משה ומבצע שלמה, שבהם עזרו לאתיופים לעלות לארץ. כשמטוסי חיל האוויר "אספו" את העולים האתיופים, חברי שלדג אבטחו את אזורי הנחיתה ואת חברי המשלחת.

כמו כן הם פעלו במבצע שלום הגליל וב-DESERT STORM שבו הם פוצצו משגרים ניידים של סקאדים.

קח את דברי בערבון מוגבל, ואני מקווה שאני לא עובר על שום כלל של הפורום ושל מדינת ישראל בכתיבתי דברים אלה. במקרה שכן, תמחק \ תיערך הודעתי.

ישן 24-01-2005, 20:24
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
מסכים ולא מסכים..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב "סיירת מטכ"ל היא יחידת מודיעין מבצעית"

אתה קובע כי אפשר לקצץ 50 אחוז מהשייטת וכי היא לא פעילה ועוד. אני חולק עליך.
סיבה ראשונה היא כי אתה לא יודע בדיוק אם פועלים אם לאו ואיפה...
סתם דוגמא מאיפה לך הביטחון שלא פועלים בלבנון וכמה פועלים..
ומי אמר שרק שם פועלים?
הים גדול ידידי, תאמין לי שרק אם היה התקציב והכוח האנושי היו משלשים את הקומנדו כי יש כ"כ הרבה מה לעשות וכ"כ קצת זמן.
סתם נתון נחמד אני לא חושב שיש מדינה במזרח התיכון שלא גובלת בים...

מלבד זאת, מאין לך הביטחון כי פעולותיה של "היחידה" חשובות מאלו של השייטת או של שלדג כל מקרה לגופו. וזה ממש לא נכון לקבוע דבר כזה..זה לעשות עוול ליחידות הללו...כל אחד עושה את המשימות בתווך שלו.
מה הוא עושה ואיך זה משפיע לא אני ולא אתה יכולים לשפוט...
אבל כל אחד עושה את זה במקצועיות מירבית את זה אני יכול להבטיח לך..הסיבה זה שאנחנו לא שומעים על זה...(כי אם היית שומע סימן שזה נכשל).

דבר שלישי יש בתגובה אחרת שקראתי התייחסות לשלדג ומה שכתוב שם ממש ממש לא נכון צאו מזה תפסיקו לקרא את השטויות של אי סיירת כי זה בולשיט...יש שם דברים שאולי היו נכונים בשנות ה80..

וסתם לידע כללי כל הקטע במבצעים המסובכים האלה זה לא להגיע למגע אש זה לא להיות רמבו שמפוצץ בתים או ג'יימס בונד שגונב שבב ומפוצץ את הבניין אח"כ.
זה להיכנס בשקט ,ולצאת בשקט .כדי שנוכל לחזור לשם שוב ואף אחד לא ישים לב..
וזה הרבה הרבה יותר מסובך ומעניין (לדעתי) כי זה להפעיל את המוח ולחשוב על 100 סיטואציות אפשריות כל יחידה והיחוד שלה זה כמו להשוות מלפפונים לטילים גרעיניים כל אחד והמשימה שלו...תאמין לי שבכל מקום יש את הפלוס ויש את המינוס...
אם אתה רוצה לדעת מה עושים כמו שאמר טל, תהיה שם תדע. לא תהיה שם עדיף שלא תדע ..
לא סתם זה סודי...הם בוחרים אנשים שמבחינת אופי מתאימים ליחידות האלה אתה לא בא לשם בשביל לעשות פיצוצים יפים ... ואם לא מתאים לך ללכת למקום שאתה לא יודע מה עושים שם אל תלך לשם....כי כנראה שזה חלק ממה שהתפקיד דורש...

ליל"ט.
ישן 24-01-2005, 21:25

בלי לחשוף יותר מידי פרטים מזהים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "מסכים ולא מסכים.."

בו נאמר כך: אני מכיר את היחידה הזאת מקרוב מאוד - ואני יודע מה עשו ובד"כ אני יודע
גם מה הם עושים - יותר מזה אני לא אפרט. (אגב, חפש כאן את אשכול התמונות
מעתלית).

אני לא מזלזל בשייטת 13, אני רק אומר שהמבצעים שלה שהיו בעבר וגם הנוכחיים, אינם
מבצעים בעלי משמעות אסטרטגית, אלא לכל היותר טקטית - מה זה אומר ?
בו נאמר שלעצור מבוקשים בשטחים או לבצע תצפיות בשטחים הן פעולות חשובות אבל
הן שיגרתיות ובעלות משמעות מקומית בלבד.

"היחידה" מבצעת פעולות בעלות משמעות אסטרטגית - אם שמעת היום חדשות בוודאי שמעת
את הדברים שאמר ראש המוסד בהקשר לגרעין האיראני ולחיזבאללה, זה יכול לתת לך משוג
כללי למה אני מתכוון במונח חשיבות אסטרטגית.

אגב, ספר מומלץ על "היחידה" שאומנם לא חושף כמעט כלום, פורסם לפני מספר שנים-אני ממליץ
לך לקרוא אותו.

ולסיום, לכל יחידה בצה"ל יש את החשיבות ואת התרומה שלה לבטחון הלאומי, אלא שכמו בכל דבר
בחיים, יש דברים שהם בעלי חשיבות ומורכבות גבוהה יותר.
אולי בעוד 30-40 שנה יותר לפרסם חלק ממבצעי "היחידה" (למרות שאני דיי בספק לגבי זה)
ואז תבין על מה אני מדבר. (אן כמובן לא נושמד עד אז ע"י פצצת אטום איראנית)
ישן 24-01-2005, 22:52
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
תראה אני יכול להגיד לך
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב "בלי לחשוף יותר מידי פרטים מזהים"

שבצוללות יש מבצעים לעולם אתה לא תדע שההתיישנות לא חלה עליהם..
מאמין שבמטכ"ל זה גם ככה(לפחות במבצעים הרגישים יותר).

ואם אתה מכיר את היחידה אתה תסכים איתי שהם עושים הרבה יותר מאשר תצפיות בשטחים...
נכון, הם לא כמו מטכ"ל כי זה לא הייעוד שלהם אבל הם כן עורכים תצפיות חוף,
ותצפית חוף של מ.ל.מ אתה יכול לערוך מול עזה אבל מול עוד מקומות.. (לכל אלה שיקפצו ב"ש אז לא זה פורסם ב100 ספרים כבר לדוגמא שייטת 13 של מייק אלדר)

ואתה יכול גם לסייע מאוד בהכנה לקראת מבצעים של שייטת הצוללות לדוגמא, שהתוצאות של מבצע שכזה הן כן אסטרטגיות.
(סתם דוגמא לעשות רישום של זמני הפטרולים של הסורים במבצע של"ג כפי שמסופר בספר דקר ושייטת הצוללות).

אני כן מסכים איתך שיש הרבה מניעים "פוליטיים" בשייטת13 וזה ידוע. אבל אתה יודע מה,עובדה שזה עובד. כי הם מקבלים את מה שהם ביקשו וזה: נוער איכותי.
תראה יחידות אחרות בחיל הים, לדוגמא, אני יכול להגיד לך שאני לאהגעתי לאיפה שאני כי זה היה החלום שלי או כי הייתי מורעל על זה יותרר נזרקתי אל המצב הזה ובמזל גדול הגעתי אליו ש-13 היה החלום שלי הגעתי לגדנ"ע חובלים כי קיבלתי דחייה מהשייטת...(משקפיים) בדיעבד לא יודע אם הייתי הולך לשייטת כאילו היום זה פחות מושך אותי אבל לא יודע אם יציעו לי עכשיו ללכת זה משו שיהיה לי מאוד קשה להחליט.

אם תעשה עכשיו סקר בפורום מתגייסים ותשאל אנשים מה עושים בסטילי"ם או בצוללות אף אחד לא ידע כל כך מה לענות לך (אלא אם הם משרתים כבר או שקרוב משפחה שלהם שירת ופתח את הפה במקום שאסור לו) יגידו לך "מאבטחים את הגבול הימי של מדינת ישראל" או "סתם שטים על הגלים" כי בניגוד לש13 אין שקיפות ולא יכולה להיות שקיפות. בגלל זה אתה לא תראה יותר מדי אנשים שהחלום שלהם זה חובלים\צוללות\סטילי"ם וזה משפיע ישירות על חומר האנשים שמגיע לשם(שלא תטעה חומר אנשים מצויין אבל אני חושב שככל שמרחב המדגם שלך היה רחב יותר ככה האנשים שלך היו איכותיים יותר).ברגע שיחידה נעלמת מהכותרות גם הדרישה אליה קטנה היום אין ילד שלא יודע מה זה מבצע אנטבה או מה זה השייטת מעטים ידו להסביר לך למשל על המבצע באי הארנבות.
ישן 24-01-2005, 19:30
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
האם זה בכלל מדד?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlPHA II שמתחילה ב "האם סיירת מטכ"ל היא סיירת מבצעית פועלת..."

האם כמות הפעילות שמבצעת יחידה היא הוכחה לרמה מבצעית?

נגיד - בחיל אויר יש הרבה טייסות ומעט תקיפות. זה צריך ללמד אותנו משהו?!?

ולגבי שלדג ומבצע אופרה - אין שום קשר בין הדברים - כנראה בשל העובדה שהפצצות ששימשו במבצע לא דרשו סימון מטרות (פצצות ברזל "טיפשות").

הסיבה - צריך לוודא נעילה של הפצצה על הסימון - ובתקיפה ההיא - לא היה זמן בשביל זה.

לגבי שאר הכוחות במבצע אופרה - בוא נסתפק בזה שנגיד שהיו 10 בזים, 8 ניצים ועוד כמה מסוקים שנחתו בעירק בסמוך לגבול הסעודי על מנת להוות עתודת חילוץ.

ראה כתבה שלמה בעניין באתר מרחב אווירי
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר