לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2007, 20:17
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 69cool שמתחילה ב "INCLUDE לוקח משאבים?"

אין דבר שלא לוקח משאבים, הכל לוקח משאבים.
בתאורייה בלבד, אם את הכל הכנסת לעמוד אחד, הקוד יהיה יותר מהיר, אבל זה מטורף בגלל כמה סיבות:
א) בעיקר במערכות גדולות, יש הרבה הרבה פיסות של קוד, אותו קובץ יכול להגיע לכמויות עצומות, אפילו 5 מגה של קוד, וזה המון, זה מאוד מקשה על תחזוקה, וזאת בהמשך.
ב) לפעמים זה בכלל לא יעיל, ואפילו ברוב הפעמים, לא תמיד משתמשים בכל פיסת קוד של המערכת, מן הסתם, אם ירוץ אך ורק הקוד הרלוונטי נתח גדול של חישובים לא נחוצים ירד, לא סתם בונים מערכת בריבוי קבצים, אבל, יש מערכות שמנווטות כל פעולה דרך הקובץ הראשי, אין לי מושג למה המפתח חושב שזה יותר טוב, מה שבטוח נוצר מזה עומס גדול על קובץ אחד, ומהירות תגובת השרת תרד.
ג) תחזוק, אחד הדברים הכי חשובים במערכת גדולה. לא סתם קיימים מבנים כמו מחלקות, אפשר גם בלעדיהן, לפני שהיה קיים OOP הסתדרו יופי. הסיבה ל- OOP היא לאו דווקא יעילות, אלא קלות תחזוקה. מערכת פורטל זה משימה מאוד פשוטה: לקחת תוכן מהשרת, ולהוציע אותו לפלט, ומידי פעם לעשות כמה חישובים, הרשאות וכו'.. זאת הסיבה שמתכנתים שהם עוד מתחילים יחסית, יכולים לבנות מערכות כאלו.

אחד הדברים החשובים ביותר, שהופכים מערכת לאיכותית, היא קלות התחזוק, והדיזיין.
אני אישית עכשיו לפני תכנות מערכת מאוד גדולה, ופעם ראשונה, מאוד חשוב לי הדיזיין וקלות התחזוק, עד עכשיו כל מה שעשיתי זה עבדתי קשה מאוד ליצירת ספרייה של סקריפטים מוכנים, והבעיה האמיתית נמצאת מולי.

היום, עשיתי דיזיין למערכת... וואי איך טיגנתי את המוח.. בעיקר בגלל שעדיין קשה לי לתפוס OOP ומערכת מודולרית.

בלי include, לא היה אפשרי לעשות דבר חשוב כזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר