לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 26-01-2007, 22:56
  פלטיאל פלטיאל אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.01.07
הודעות: 208
אמצעים נגד סוללות נ"מ בחי"א

מצאתי את הפסקה הזו במאמר על טיל אסאיי שקראתי כאן:
חיל האוויר סגר את החשבון בשנת 81'. חיל האוויר בילה את השנים שלאחר יום כיפור בחקירת הסיבות להצלחות טילי ה- SA-6, בהפקת לקחים ובפיתוח אמצעים ותרגולות כנגדו (מקור א'). אחד הטריגרים העיקריים לפתיחה מלחמת שלום הגליל הייתה הכנסת סוללות נ"מ סוריות לבקעת הלבנון. מבצע "שלום הגליל" נפתח במתקפה חסרת תקדים על מערכות הנ"מ הסוריות, ובו הושמדו לחלוטין יותר מ-19 סוללות נ"מ סוריות והופלו כמה עשרות מטוסים סוריים - בלי שחיל האוויר איבד מטוס אחד. זמן התקיפה היה פחות משעתיים. בתקיפה נחשף אמל"ח חדיש שלא נחשף עד כה, ושיחק חלק משמעותי בהצלחתה - פירוט נוסף ומומלץ יש במקור א'


כיוון שאין לי את הספר, מישהו יכול לספר לי בקצרה מה הלקחים שהופקו ומהו אותו אמל"ח חדיש..?

תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 27-01-2007, 20:37
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 20,932
קילשון/כחלילית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פלטיאל שמתחילה ב "אמצעים נגד סוללות נ"מ בחי"א"

ציטוט:
כחלילית או קילשון היא מערכת קרקעית שפותחה בישראל לשיגור טילי AGM-45 שרייק מתובה של טנק M4 שרמן. המערכת נכנסה לשימוש מבצעי בחיל האוויר הישראלי זמן קצר לאחר מלחמת יום הכיפורים והיא נועדה למשימות דיכוי הגנה אווירית. המערכת הוחלפה בשנות השמונים במערכת הקרס לשיגור טילי AGM-78 סטנדרד ארם.

המערכת כללה טנק M4 שרמן שהוסר ממנו הצריח, ובמקומו הותקנה מסילת שיגור. לטיל ה־AGM-45 שרייק, שתוכנן במקור כך שישוגר מכלי טיס, חובר מאיץ על מנת להרים את הטיל לגובה רב ממנו יוכל להתביית על המכ"ם הקורן של סוללת טילי הקרקע-אוויר ולתקוף אותה. טווח הטיל בתצורה זו היה כ־16 ק"מ.

המערכת הופעלה במבצע "ערצב 19" להשמדת סוללות טילי הקרקע-אוויר הסוריות בבקעת הלבנון, במהלך מבצע שלום הגליל ביוני 1982. הייתה זו הפעם היחידה בה הופעלה המערכת מבצעית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מקור

לפי הכתבה בביטאון ח"א בה נחשפה המערכת, במלחמת יוה"כ נעשה שימוש בטיל שרייק משוגר מהקרקע ללא מאיץ שכונה "פוטיפר". מהצלבת פרטים שעשיתי עולה שעקב הטווח הקצר של הטיל כאשר הוא משוגר מהקרקע, הטילים שוגרו (כנראה) מנגמ"שי BTR-152 "מסוערבים". הצוותים חדרו אל מעבר לקווי האויב בחסות החשכה, שיגרו את הטילים אל המכ"מים של סוללות הטק"א המצריות, וברחו חזרה לשטח בשליטתנו.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 28-01-2007, 14:02
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,975
תגובה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לאנס? אתה בטוח?"

לאנס - עדות שמיעה ששמעתי זמן קצר לאחר מלחמת לבנון ממישהו שנקרא למילואים ביחידה ששמרה על סוללת לאנס ושראה שיגורים ביום של המבצע. אמנם הייתי אז בתיכון, אבל סיפור כזה לא שוכחים והייתי שמח אם מישהו מהחברים יכול היה להוסיף.
קרס - עד כמה שזכור לי, בכתבה בבטאון ח"א שחשפה אותו נכתב שהוא נורה במהלך המבצע, אם כי ספרי טייסות מציינים רק את מטח ה"אגרופים הסגולים" (שאחד מהם פגע במכ"ם של סוללה ברמה"ג). משום מה לא הצלחתי לאתר את הכתבה באתר הבטאון. דוקא לגבי הכחלילית אני לא בטוח, למרות מה שכתוב באתר המוזיאון ובשלט ליד הכלי.
בזמנו דובר גם על כך שרומחים הרעישו חלק מהסוללות בקצה הטווח שלהם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #22  
ישן 28-01-2007, 19:59
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,975
לא לא
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "ה"אגרופים הסגולים" (שאחד מהם פגע במכ"ם של סוללה ברמה"ג)."

סוללה סורית. כפי הנראה כתוצאה מנעילה שגויה. טילים כמו הארם פועלים כיום עם מערכות דוגמת ה-Harm Targeting System (HTS). מערכת זאת משלבת מחשב ומאגר מידע של סוגי מכ"מים, והיא מנתחת ומסווגת את סוגי המקורות הקורנים. המערכת לא רק מציגה את מקורות הקרינה על צג בתא הטייס, אלא גם יודעות לזהות את המקורות ולהעניק להם עדיפויות. בצורה זאת הטייס מסוגל לא רק לזהות את המכ"מים של הצד שלו, אלא גם לדעת את סוג המכ"ם ש"צובע" אותו. של מערכות כמו ה-HTS מורידות בצורה משמעותית את עומס העבודה של הצוות והן איפשרו את העברת משימת הוויילד ויזל למטוסים חד מושביים דוגמת ה-F-16CJ והמיג 25BM.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 29-01-2007, 14:56
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,975
תודה על המאמץ
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הכתבה על כחלילית מבטאון ח"א"

חבל שהכתבה לוקה בחוסר דיוקים ("האגרוף היה שיפור נוסף של השרייק, שפותח בחברת ג'נרל דיינמיקס...") ושהכתב לא טרח להכניס את הדברים להקשרים רחבים יותר.
אותו שרייק היה כבר טיל מיושן בתקופה שפותחו הפוטיפר והכחלילית. שום דבר לא יכול היה לתקן את המגרעות הבסיסיות שלו, כפי שהן התגלו בויטנאם ובתקופה שבין ההתשה ליוה"כ. די ברור, גם בין השורות בכתבה, שהמערכות מבוססות אגרוף היו פתרון ביניים עד להגעת הקרס. הקרס הוא כידוע גרסה של האגרוף הסגול ולא של האגרוף ושאין שום דמיון וקשר בין השרייק לסטנדרד ארם.
כמו כן, בל נשכח שכל האמצעים שתוארו בכתבה נועדו לפגוע במטרה מאוד ספציפית: מכ"ם או מכ"מי הסוללה. השמדה של הסוללה נעשתה ע"י גלי תקיפה עם אמצעים שונים לגמרי, כך שהטילים נגד מכ"ם הם רק אמצעי אחד מני רבים בלחימה במערכי טק"א.

מעניין שמיד לאחר מלחמת של"ג פורסם בבטאון ח"א ראיון עם אביעם סלע, בו הוא "גילה" שמה שאפשר את השמדת המערך הסורי היה שיפור ישראלי בטיל ממשפחת השרייק. נוצר הרושם שהכתב מחזר במקצת את הדיסאינפורמציה הזאת.
לגבי הפוטיפר, כבר הגבתי כאן בעבר ואני מציע למי שרוצה לדעת יותר לתאם ביקור בספרית מוזיאון ח"א ולראות את הספר הטכני של המערכת.

הערת שוליים בעקבות מה שכתב יוסיפון: האיש שסיפר לי על שיגורי הלאנס ידע על מה הוא מדבר ויכול להחשב מקור אמין. בין השאר, הוא סיפר שאחד מהטילים התפוצץ באויר זמן קצר לאחר השיגור.

נערך לאחרונה ע"י Fox450 בתאריך 29-01-2007 בשעה 15:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #40  
ישן 30-01-2007, 15:00
  דן 137 דן 137 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 30.05.04
הודעות: 773
ניצול שירשור.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פלטיאל שמתחילה ב "אמצעים נגד סוללות נ"מ בחי"א"

טוב,זה לא ממש מסתדר עם הכותרת של האשכול,אבל לא רציתי לפתוח אשכול נוסף.
יש כאן סקירה מעניינת ותמציתית של חימוש סיני במגוון מתארים וחלקם מזכיר במעט את הנושא המדובר כאן- תקיפה המבוססת על יכולת מכ"מית,מעניין לפגוש ורסיות נוספות של משפחת ה C-802 שהעסיק כאן את כולם בחדשי הקיץ,אני מניח שעוד נפגוש בסיבוב הבא חלק מהתחמושות המצ"ב..-שלא יגידו "לא ידענו,לא שמענו.."
CHINESE AIR/LAND/SEA STRIKE MISSILES


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.softwar.net/C-802.JPG]

HEZBOLLAH FIRES CRUISE MISSILES
PLA MISSILES FOR SALE


CLICK HERE TO READ THE STORY ON NEWSMAX.COM

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.softwar.net/QW2.JPG]

CHINESE SUPPORT TERRORISM WITH MISSILE SMUGGLING


CLICK HERE TO READ THE STORY ON NEWSMAX.COM


<H3>
QW-2 SHOULDER-LAUNCHED AIR DEFENCE MISSILE</H3><H4>
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/QW2.JPG]

<H4>MAKER: XINSHIDAI GROUP (COSTIND)TYPE: MAN PORTABLE SURFACE TO AIR MISSILELENGTH: 4.62 FEETDIAMETER: 3 INCHESRANGE: 5 MILESWEIGHT: 25 POUNDSENGINE: SOLID ROCKET BOOSTERTOP SPEED: MACH 1.5GUIDANCE: INFRA-RED HEAT SEEKINGWEAPON LOAD: 1.25 POUNDS HIGH EXPLOSIVEThe”Qianwei (Advance Guard)-2” missile is capable of destroying civilian airliners and military aircraft. According to the developers of this new missile, the “Qianwei-2” is the world’s most effective one-man shoulder-launched ultra-low-altitude air defense missile, surpassing the U.S. “Stinger” and the French “Mistral” in performance.

The QW-2 is China’s third indigenous shoulder-launched, IR-homing air defense missile. The missile was based on the QW-1, but upgraded with the Russian 9K310 Igla-1 (NATO codename: SA-16 Gimlet) technology. The missile has been fielded by the PLA on the Type 95 SPAAA/SAM system.

PI LI 12 PROJECT 129 MEDIUM RANGE AIR TO AIR MISSILE

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.softwar.net/PL12.JPG]

</H4><H5>CLICK HERE TO READ THE STORY ON NEWSMAX.COM
</H5><H3>
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/SD10A.JPG]

</H3><H4>MANUFACTURED BY China Leihua Electronic Technology ResearchInstitute (LETRI), also known as 607 InstituteTUPE - AIR TO AIRRANGE - 50 MILESLENGTH - 12.5 FEETWING SPAN - 2.2 FEETWEIGHT - 396 POUNDS ENGINE - SOLID PROPELLENT DUAL PULSE GUIDANCE - ACTIVE RADAR RADAR HOMING SPEED - MACH 4
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/SD10.JPG]

The Chinese PL-12 missile reportedly uses a Russian-made AGAT radar seeker directly related to the Russian R-77 (AA-12 Adder) air-to-air missile. The PL-12 reportedly has a maximum head-on engagement range of 50 miles and a maximum speed of four times the speed of sound. The PL-12 recently completed a series of trials on the Shenyang J-8II, and integration tests are now under way on the Chengdu F-10 advanced fighter.

<H3>
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/C701.GIF]

C-701 (Iranian Kosar) ANTI-SHIP MISSILE
</H3><H4>TYPE - ANTI-SHIP AND LAND ATTACKMAKER - China Hai-Ying Electro-Mechanical Technology Academy (CHETA) - CASIC 3rd AcademyWARHEAD - 64 LB. (29 KG) time-delayed semi-armour-piercing high-explosiveRANGE - 12 MILESWING SPAN - 23 INCHESLENGTH - 8.125 FEETWEIGHT - 220 POUNDS ENGINE - SOLID PROPELLENT BOOSTER AND SUSTAINERGUIDANCE - I/R TV SEEKER OR ACTIVE MILIMETER WAVE RADAR HOMING SEA SKIMMER TERMINAL GUIDANCE USING HIGH RES. RADAR IMAGINGSPEED - MACH .8 AT SEA LEVELThe C-701 is a light-weight anti-ship missile designed to attack small surface targets. Powered by a solid rocket engine, the C-701 has a range of 12 miles and a cruising speed of 0.8 Mach. The C-701 can be launched from ships, land-based launchers, and fixed-wing aircraft and helicopters. Iran has test fired the C-701 as the KOSAR.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/C701.JPG]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/C-801.JPG]

<H3>C.801 ANTI-SHIP CRUISE MISSILE
</H3><H4>TYPE - SHIP LAUNCHED ANTI-SHIP MISSILE AKA HY-5 AND YJ-8WARHEAD - 220 LB. (100 KG) CONVENTIONALRANGE - 22 MILESWING SPAN - 4 FEETLENGTH - 21 FEETWEIGHT - 1,588 POUNDS ENGINE - SOLID PROPELLENT BOOSTER/ROCKET SUSTAINERGUIDANCE - ACTIVE MONO-PULSE RADAR HOMING SEA SKIMMER GPS SUPPLIED BY ROCKWELLSPEED - MACH .8 AT SEA LEVEL
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/C801.JPG]

The C.801 anti-ship cruise missile is a Chinese version of the popular French made EXOCET anti-ship cruise missile. Despite its somewhat larger size, the C.801 has about the same specifications and performance of the Exocet. Recent reports indicate the SARDINE has been upgraded with GPS navigation systems supplied by ROCKWELL.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/C801A.JPG]

China has exported the C.801 to Iran. Iranian Air Forces test fired the C.801 from U.S. built Phantom aircraft during their 1997 "Road To Jerusalem" wargames. C.801 cruise missiles can be air launched, fired from submarines or launched from a variety of ship/surface mounts using a solid rocket booster.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/YJ82.JPG]

<H3>
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/C-802.JPG]

C.802 VERSION - UPGRADED C801 YJ-2 WITH TURBOJET
</H3><H4>MAKER - China Hai-Ying Electro-Mechanical Technology Academy (CHETA) - CASIC 3rd AcademyTYPE - ANTI-SHIP AND LAND ATTACKRANGE - 108 MILESENGINE - SOLID PROPELLENT BOOSTER/TURBOJET SUSTAINERGUIDANCE - ACTIVE MONO-PULSE RADAR HOMING SEA SKIMMER GPS SUPPLIED BY ROCKWELL TERMINAL GUIDANCE USING HIGH RES. RADAR IMAGINGSPEED - MACH .8 AT SEA LEVELThe C.802 is a modified version of the C.801 with similar capability and accuracy to the U.S. Harpoon missile. The C.802 utilizes an air breathing turbojet to extend its range while keeping the warhead, airframe and avionics from the C.801.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/C802.JPG]

The C.802 is reportedly available in both anti-ship and land attack versions. The C.802 most likely uses an active radar homing system to find targets in a pre-programmed area and may use a combination of Infra-red and SAR radar imaging for final targeting. The combination of I/R and radar imaging would render standard anti-radar defenses such as chaff ineffective.

Iran imported C-802 anti-ship cruise missile from China after the 1991 Gulf war. In 1996, China suspended exports in response to complaints by the United States. Iran expected to purchase 150 C-802 missiles from China but only received half of them because of the arms suspension.

By mid-1997 Iran reportedly installed 60 missiles deployed in coastal batteries on Qeshm Island, a strategic point on the eastern side of the Arabian peninsula. In 1997, China transferred 15 patrol boats armed with C-802 missiles.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/C802-2.JPG]

In early 2000 it was reported that North Korea and Iran were jointly developing an advanced version of the C-802 cruise missile. The missiles acquired by Iran were not equipped with advanced guidance systems and were considered outdated. Iran reportedly turned to North Korea for missile system technology, and the two countries are jointly developing an upgraded version with improved accuracy. However, more up-to-date intelligence has shown that the real source of the improved C-802 missiles was China.

<H3>YJ-63 LAND ATTACK MISSILE
</H3><H4>
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/YJ-63.JPG]

<H4>MAKER: CHINA National Precision Machinery Import and Export Corp. (CPMIEC) TYPE: AIR LAUNCHED CRUISE MISSILELENGTH: 21 FEETSPAN: 9 FEETRANGE: 300 MILESDIAMETER: 29.5 INCHESWEIGHT: 5,500 POUNDS EMPTYENGINE: TURBOJETTOP SPEED: MACH .68WEAPON LOAD: 1,100 POUNDS HIGH EXPLOSIVEThe YJ-63 is a land-attack cruise missile (LACM) developed from the HY-4 (XW-41) anti-ship cruise missile. Powered by a small turbojet, the Ying Ji-63 (YJ-63), or Strike Eagle-63 carries a 1,100 pound high explosive warhead at a speed of Mach 0.68 over a distance of 300 miles. While guided by inertial/GPS midcourse homing coupled with TV-command terminal guidance, the missile also receives target information via the bomber’s datalink antenna mounted in an under-belly fairing behind the bomb bay doors.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/YJ63.JPG]

The YJ-63 is likely to be launched from the Xian H-6 'Badger' bomber, a copy of the Tupolev Tu-16. The naval version of this aircraft already has two wing-mounts for anti-ship missiles, but China is experimenting with additional pylons. One H-6 (No. 81217) has already been modified with four wing-mounted cruise missile pylons.

<H3>SILKWORM
</H3><H4>
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/SILK1.JPG]

<H4>MAKER: CHINA National Precision Machinery Import and Export Corp. (CPMIEC) TYPE: CRUISE MISSILELENGTH: 20 FEET 6 INCHESSPAN: 9 FEET 2 INCHESRANGE: 50 MILESDIAMETER: 29.5 INCHESWEIGHT: 5,500 POUNDS EMPTYENGINE: SOLID ROCKET BOOSTER - LIQUID ROCKET CRUISETOP SPEED: MACH .8WEAPON LOAD: 852 POUNDS HIGH EXPLOSIVE
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/SILK.JPG]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.softwar.net/STYX.JPG]

SILKWORM MISSILE WITH WINGS FOLDED
MORE INFORMATIONAll content COPYRIGHT SOFTWAR (C) 2006. Any reproduction or use of content herein must be approved by SOFTWAR.

</H4>
</H4></H4>
</H4></H4>
</H4>
</H4>
</H4>
</H4>
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #49  
ישן 15-05-2009, 16:45
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 15,660
תגובה
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "לא, עבודת קודש הייתה יכולה..."

שמע כמעט 30 אשכולות של חידות העלת מאז תחילת 2008... זה יוצא אשכול חדש מדי שבועיים, ממש נער החידות של מומבאי... את ההשקעה הזאת אני מתרגם להנחה שגם לך, כמו לי, חשובים שימור, שיתוף והנחלת ידע בעל חשיבות היסטורית לדור הויקיפדיה הצעיר שגדל בארץ וכן השלמת התמונה עבור חוקרים אחרים, מי חובבן ומי מקצוען, שידם אינם משיגה את המקורות הללו, מי בגלל גיל ומי בגלל אמצעים... אחדים אלו המאמינים בכך מקימים אתר חיצוני ייעודי (גבורה, מרחב אוויר וכו'), אחרים מרכזים לינקים מ YNET, אחרים מלקטים מידע מאתרים זרים ואחרים סורקים כתבות ותמונות. כל אחד על פי יכולתו, העדפותיו וזמנו הפנוי.

לכן המלצתי הצנועה היא שבמקום סתם לקטרג ולקנטר אחרים, פשוט תפשיל שרוולים ותתגייס למלאכה החשובה... במקום לספר על מכתבים ופניות וכוונות ותוכניות פשוט תדליק את הסורק (בשאיפה אחד יותר איכותי מהענתיקה שלי) ותסייע בחלוקת הנטל. אתה יודע הרי שאחרי הבטאון יגיע תורם של באוויר, ביעף, רומח, ביבשה, במחנה וכו' ששוכבים להם כאבן שאין לה הופכין במקלטים ובמחסנים של משוגעים לעניין, אוצרות של ממש שאינם נגישים ל 99% מאוכלוסיית הפורום הזה... ויש לי יותר מהרגשה שרבים מהם מעלים אבק גם על המדפים שלך...

ולסיום תאר לך שבכל פעם שהיית מקים אשכול חידות חדש היה בסוף בסוף בסוף קופץ לך איזה נודניק עם שם מגנובי כזה כמו YHT או ZHS וזורק הערה קטנונית וכפוית טובה בסגנון "וואי ראיתי את התמונה הזאת במיליטרי פוטוס לפני שבוע בשביל זה לפתוח אשכול חידה חדש חחחחח"... איזה מדרבן זה הא... איזה עם מפרגן הם היהודים הא...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #54  
ישן 16-05-2009, 15:13
  Centurion Centurion אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.03.07
הודעות: 5,519
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "תודה לכל המפרגנים החביבים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
מאידך - למי שטרח וקרא את מה שכתבתי - אני בהחלט עומד מאחורי דברי: אם מישהו פותר את עניין זכויות היוצרים (לי אין מושג כיצד לגשת לזה), ופותח אתר מתאים, אני מוכן להשקיע מזמני, ולתרום מהאוספים שלי, לטובת הנצחת כתבי העת שהוזכרו לעיל, ועוד רבים אחרים. על פרוייקט שכזה, אגב, חולמים גם בבית הספרים הלאומי, אלא שאין, ולא יהיה להם, תקציב מתאים.

לדעתי אין טעם לחכות עד שמישהו יחליט להסדיר את העניין הזה, כי רוב הסיכוים הם שזה לא יקרה. לאנשים שאיכפת אין סמכות, ולאנשים שיש להם סמכות - לא אכפת. לכן, אם אתה באמת רוצה לעשות שירות ענק שכזה לציבור - פשוט תעשה את זה באופן אלמוני, תסרוק, תקבץ ותפיץ את זה דרך תוכנה שליתוף קבצים כלשהי. אני אישית הייתי מוריד דבר כזה בלי לחשוב פעמיים. אין הרי שום הצדקה מוסרית לא לשחרר גיליונות מלפני שנים רבות.
_____________________________________
בבקשה תקנו אותי כשאני עושה שגיאות כתיב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 14:44

הדף נוצר ב 0.44 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר