לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2007, 21:16
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mr. nice שמתחילה ב "ואם אני לא רוצה להתגייס?"

אומנם לפי החוק אסור לא להעסיק אותך בגלל שלא עשית צבא(אם אין דרישה לנסיון צבאי בתפקיד).

אבל כן,יש מעסיקים שרואים שלא עשית שירות צבאי לא יקבלו אותך..זה לדעתי מראה על חוסר רצינות(להוציא בעיות רפואיות).

אתה פצפיסט??

מה זה לא בנוי לזה??אפשר לחשוב מה כבר עוברים שם...אם אתה עושה יומיות זה בדיוק כמו עבודה.
לדעתי אתה עושה לעצמך הנחות..חבל שאתה חושב"שאתה לא בנוי לזה"..מה זה אומר??שאתה מפונק מידי??שקשה לך לקום בבוקר???שאתה מעדיף להתבטל??
אתה לא חייב להיות קרבי...לך,תעשה תפקיד מסוים ותעביר את ה-3 שנים האלה..
אם לא תעשה צבא זה כן יכול לפגוע בך בעתיד.

חבל שאתה עושה לעצמך הנחות.
אני יכול להגיד לך שאני הייתי בתל השומר לא מזמן..הרצה בפנינו חייל עם פיגור.הוא יכול רק לדבר..הואבכיסא גלגלים ולא שולט על הגוף שלו..הוא חייב עזרה בלאכול ולנהל אורח חיים מינימלי...
אבל הוא עשה לעצמו הנחות???הוא הגיע עד לאלופים,הפך עולמות והכל כדי להתגייס ולתרום את חלקו..בנאדם כזה ראוי לכבוד הכי גדול!כי הוא נלחם ולא מוותר גם שאמרו לו 200 פעם שלא רוצים אותו בצבא..אז אתה מוותר על זה??צבא זה חלק מהחברה הישראלית..בכל מקום מדברים על זה...צחוקים מתקופת הצבא,חוויות וכל מיני דברים.
אני יודע שאפילו אנשים שלא יצאו איתי לגדנ"ע שנה שעברה אכלו תלב..הם לא ידעו על מה אנחנו מדברים ומריצים צחוקים..סתם התבאסו וישבו בצד..

אני מציע לך לשקול את זה שוב..חבל שתעשה טעות כזאת..."לא בנוי לזה" זה סתם תירוץ(כל עוד אין לך בעיה רפואית חמורה כל שהיא..ואפילו זה קשה לי להאמין..תקרא את הדוגמא שננתי לך על זה שהתגייס עם פיגור.).

נוב 07.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2007, 22:20
  slipkorn slipkorn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.04
גם לנו הרצה החייל הזה..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "אומנם לפי החוק אסור לא להעסיק..."

מעניין אותי לשמוע מה יש לו להגיד על סיפור החיילים שאשמים במותם ועל זה שאין פיקוח על המפקדים וכל החרא שנבחש שם.
תקשיב, רוצה לשרת בקרבי ולמות בשביל המדינה? סבבה, תעשה את זה אני לא מוכן לעשות את זה ואני מבטיח לך שכל מי שהולך לקרבי עושה את זה רק בשביל האגו העלוב שלו ובשביל להראות שהוא היה בשייטת 13 ולהתלהב כמו ילד בן 5.
אני בתור אדם פרטי הרבה יותר איכפתי מרוב האוכלוסיה לגבי האנשים הסובבים אותי ויש לי יותר הבנה לשכבות חלשות ולאנשים שעברו חוויות קשות.. רוצה לתרום את חלקך לחברה? תתחיל מקרוב ותתחיל באנשים שסובבים אותך, אני רואה המון אנשים קרביים שדורכים על אנשים ומרמים ודופקים חברים שלהם רק בשביל להגיע למקומות... אנשים שלא איכפת להם מאחרים.. ומה תגיד על החבורת טייסים שניצלו את הילדה? וכל הסיפורי אונס שיש כל שני וחמישי בצבא? מה תגיד על זה? האם גם זה נכלל בתרומה שלהם למדינה? אני אדם הרבה יותר טוב וישר מהאנשים האלה ואני לא נחות מהם אפילו בקצת, זה שלי אין אגו גברי מטופש וזה שאנלא רוצה למות כחייל קומנדו לא אומר שאני פחות טוב ממכם.
מי שאומר שהוא רוצה לתרום למדינה הוא חתיכת שקרן היחידים שבאמת דאגו למדינה זה המתיישבים והחלוצים שהגיעו לפה, כל מה שאתם רוצים זה לתרום לאגו שלכם ולהתפאר ביחידה המטופשת הזאת.
אולי יש שם גם אנשים טובים.. אבל באותה מידה יש אנשים חארות ואגוצנטרים שכל קשר שיש להם עם תרומה למדינה הוא מקרי בהחלט ואולי נלווה עם השירות שלהם כדבר שלא בראש מעיינם בכלל.
כל ההרצאות וההטפות האלה לא משכנעות אותי, אני מצטער, יש לי כבוד לקרביים כל עוד הם מכבדים אותי, אבל תורידו את האף טוב? אניקיבלתי זימון חובלים בדואר מבלישהבלכתי ליום סיירות.. קיבלתי זחימון לגיבוש... אנלא מטומטם ויש לי אותה יכולת בדיוק כמו שיש לכם... רק שלי אין אגו מנופח, לי אין רצון לעסוק בנשק ומלחמות כל היום, זה לא אני, אני לא אדם קרבי אני אפילו אף פעם לא הולך מכות, אני לא בנאדם אלים ואני לא משתכנע מכל הגיבובי שטויות שלכם ומהלאומיות המטופשת הזאת שרק מובילה לעוד ועוד מלחמות מטופשות.
זאת הדיעה שלי והעמדה שלי לגבי התגובה שלך ולגבי התגובה של החייל המפגר, תאמינו לי שאם היחידות הקרביות האלה לא היו תורמות לכם בגרוש והמדינה לא הייתה מוקירה בתרומה שלכם ולאף אחד לא היה איכפת ממכם ומהיחידה שלכם אתם לא הייתם מתגייסים לקרבי כי כל מה שמעניין אתכם זה להראות שהייתם בקרבי - לא להגן על המולדת שלכם.
ישן 27-01-2007, 23:00
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
slipkorn תחלאס כן קרביים תורמים הכי הרבה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "אין לי בעיה לשרת.."

אני מדבר בתור אחד שסיים טירונות קרבית ויצא[יש מצב שיחזור]ווואלה אני אומר לך תחלאס,שעכשיו אני גו'בניק[גם מקודם ידעתי את זה]שקרביים תורמים הכי הרבה ואם לשפוט לפי תרומה לצבא אז כן אתה נחות וכרגע גם אני אם אני ישאר במצב שלי אז כן,אנשים שעוברים כל כך הרבה חרא בשירות שלהם מגיע להם לפחות להנות מזה שהם נותנים את התרומה הכי גדולה שלהם לעם ולמדינה,אז בטח שיתפסו ממך כנחות מבחינת תרומה ושירות,וככה זה צריך להיות לדעתי,לא הגיוני שבן אדם רק רואה חרא כל השירות שלו[אני מדבר ממה ששמעתי וגם ממש קצת ממה שעברתי מהשירות הקרבי שהיה מתוכנן לי]זה לא הגיוני שבן אדם כזה לא יהנה מהתחושה הזאת בשירות הקשה מאוד שלו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי slipkorn
יש לי בעיה לשרת בקרבי..
ואין לי בעיה עם קרביים.. יש לי בעיה עם קרביים שתופסים ממני נחות מהם.

ישן 27-01-2007, 23:15
צלמית המשתמש של Tyr
  Tyr Tyr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Tyr
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי הציוני האחרון שמתחילה ב "slipkorn תחלאס כן קרביים תורמים הכי הרבה"

אחי, אתה מדבר הכי שיט בארץ.

"הקרביים תורמים הכי הרבה למדינה"...לא! לא נכון! אני לא מסכים. תעשו בי לינץ' - לא מסכים.
נכון, הם תורמים המון, הם עוברים גהנום בטירונות ובאימון המתקדם, הם עוברים גהנום בשירות אבל זה לא אומר שהם תורמים הכי הרבה.
לדעתך חיילי מודיעין תורמים פחות? לדעתך זה כל כך קל לשבת בחדר סגור ולשבור את הז*ן על כמה פיסות מידע בניסיון לגלות איפה יהיה הפיגוע הבא, החטיפה הבאה, הדלפת המידע הבאה, כשהם יודעים שטעות אחת קטנה וכל האצבעות המאשימות יופנו אליהם? נכון הם לא עושים מסעות כומתה ומקיאים דם בגיבושים אבל הם מעבידים את המוח שלהם 8,10,12 שעות ביממה ויותר. ותאמין לי שללכת 90 ק"מ יותר קל מלעשות הרבה מאוד דברים שהחבר'ה של חמ"ן עושים...

אתה אולי חושב שמדבר איתך איזה חנאג' שכל החיים חלם על מודיעין ועורף כדי לא להזיע בתחת בשירות. אז לא! אני מעריך מאוד את הקרביים, אם הייתי יכול תאמין לי שהייתי הולך למוד"ש או לגולני מאשר למודיעין, אבל מה לעשות אני בן יחיד ופרופיל 64. אז אומר לך את זה מישהו מהצד שלך של המתרס.

אני נותן את מודיעין כי זה החיל שהכי קרוב אליי אבל תאמין לי שיש עוד רבים בעורף שתורמים לא פחות מהקרביים..

ניצחון ותרומה למדינה הם שילוב של העורף והחזית. בלי חיל מודיעין טוב, כל סיירת וכל חטיבה שוות לתחת וכנ"ל מודיעין טוב חסר ערך לחלוטין כשאי אפשר להשתמש בו כי הכוחות הלוחמים לא טובים.

אני מסכים עם הבחור שאומר שהיום הקרביים ברובם הולכים בגלל הדאווין.
על מי אתם עובדים? תראו לי את החבר'ה שהולכים בשביל הציונות, הלאומיות, הפטריוטיות...
יש משהו כמו 100 כאלה בארץ, אולי...כל היתר הולכים בשביל הסיכות, הנעליים, הכומתות, החוויות...
ויודע מה? זה בסדר...למי אכפת למה הם הולכים, העיקר שהם מבצעים את העבודה.

וכן אני מכיר קרביים שמתלהבים ואני מבין על מה הוא מדבר.
אני הרבה פעמים נתקלתי בכאלה שחוץ מהמסע כומתה לא עשו כלום בשירות אבל מרגישים שהם הצילו את המדינה ושכל הג'ובניקים יושבים בבית ומגרבצים.
אבל אידיוטים לא חסר בשום מקום...

לא בקרבי ולא בג'וב. אני אישית לא מרגיש שהם טובים ממני ואני ידוע גם שהם לא. זה שהוא רץ 30 ק"מ עם ציוד על הגב לא עושה עליי רושם כי אני יודע ב100% שגם אני יכול.

נערך לאחרונה ע"י Tyr בתאריך 27-01-2007 בשעה 23:20.
ישן 27-01-2007, 23:24
  ג' שם בדוי ג' שם בדוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "גם לנו הרצה החייל הזה.."

ציטוט:
ואני מבטיח לך שכל מי שהולך לקרבי עושה את זה רק בשביל האגו העלוב שלו ובשביל להראות שהוא היה בשייטת 13 ולהתלהב כמו ילד בן 5

וואלה...
ציטוט:
אני בתור אדם פרטי הרבה יותר איכפתי מרוב האוכלוסיה לגבי האנשים הסובבים אותי ויש לי יותר הבנה לשכבות חלשות ולאנשים שעברו חוויות קשות

יפה. ממש נוגע ללב. איך האכפתיות הזאת מתבטאת, אם אפשר לשאול? לצפות בחדשות בכתבה על אחוזי האבטלה הגואים, תוך כדי אנחת "אוי, המסכנים האלה... צריך לעשות משהו בשבילם..."?
ציטוט:
ומה תגיד על החבורת טייסים שניצלו את הילדה? וכל הסיפורי אונס שיש כל שני וחמישי בצבא? מה תגיד על זה? האם גם זה נכלל בתרומה שלהם למדינה?

ממש ה-גישה הנכונה להסתכל על דברים בעולמנו! אני, למשל, לא הולך לבית-ספר כי יש שם כל הזמן אלימות ומכות (אפילו היתה כתבה על זה בעיתון), אני גם לא הולך לעבוד שאני אהיה גדול, כי אני לא רוצה להרוויח כסף, כי אני לא סובל את הקטע של ההפרשי מעמדות בין העשירון העליון לעשירון התחתון(אפילו קראתי על זה בעיתון!), ובכלל, אני הולך לעוף מהארץ הזאת, כי הנשיא אנס וראש הממשלה בחקירה (אפילו היה כתוב על זה בעיתון!!)... עזוב את זה שאין לי בעצם לאן ללכת אחרי שאני אעזוב את הארץ, כי יש שערוריות כאלה בכל מקום בעולם (הנה, פעם היתה כתבה בעיתון על איזה נשיא אמריקני שבגד באישתו או משהו).. אז בעצם, אני אעבור לגור על הירח, כי שם אין את כל הקטעים המסריחים האלה (בעצם יש מלחמה בין האמריקנים לרוסים על מי הגיע לשם קודם... ככה כתבו בעיתון).

ולא בציניות. אתה לא יכול להפריד בין הטפל לעיקר? אתה לא רוצה להתגייס כי היה אונס באיזה טייסת? או שאתה סתם לא רוצה להתגייס, ומוצא סיבות "מוסריות" ו"הומניות" להשתמטות?
ציטוט:
אני אדם הרבה יותר טוב וישר מהאנשים האלה ואני לא נחות מהם אפילו בקצת, זה שלי אין אגו גברי מטופש וזה שאנלא רוצה למות כחייל קומנדו לא אומר שאני פחות טוב ממכם.

א. אתה לא, אם כבר אתה אדם הרבה יותר מתנשא שמחשיב את עצמו למשהו שהוא לא.
ב. אף אחד לא אמר שאתה נחות, זה שאתה בא ומתגונן ואומר את זה בלי שאף אחד יגיד לך משהו על זה, זה כבר אומר משהו.
ג. אם אתה קורא לרצון להגן על המדינה ועל האזרחים שלה (שים לב, זה כולל אותך ואת המשפחה שלך!) "אגו גברי" - אז אני גאה להגיד שיש לי אגו גברי, ומקווה שאין הרבה אנשים שחושבים כמוך.
ציטוט:
מי שאומר שהוא רוצה לתרום למדינה הוא חתיכת שקרן היחידים שבאמת דאגו למדינה זה המתיישבים והחלוצים שהגיעו לפה, כל מה שאתם רוצים זה לתרום לאגו שלכם ולהתפאר ביחידה המטופשת הזאת.

אם אתה באמת חושב ככה, זה רק מראה כמה סוציומט אתה, וזה רק מראה את הדרך חשיבה שלך. אז תן לי לחדש לך: לא כל האנשים חושבים כמוך, אנשים כאן כן רוצים לתרום למדינה, וגם אלו שזה לא חלום חייהם (שזה הרוב המוחץ מבין החיילים) פשוט עושים את זה כדי ליטול חלק בנטל הלאומי - הגנה על המדינה.
ומי אתה שתמדוד מי דואג למדינה ומי לא?
ציטוט:
אבל באותה מידה יש אנשים חארות ואגוצנטרים שכל קשר שיש להם עם תרומה למדינה הוא מקרי בהחלט ואולי נלווה עם השירות שלהם כדבר שלא בראש מעיינם בכלל.

והם בכל זאת עושים את השירות הצבאי... "חארות ואגוצנטרים" יש בכל מקום, גם באמריקה וגם על הירח.
ציטוט:
כל ההרצאות וההטפות האלה לא משכנעות אותי, אני מצטער, יש לי כבוד לקרביים כל עוד הם מכבדים אותי, אבל תורידו את האף טוב? אניקיבלתי זימון חובלים בדואר מבלישהבלכתי ליום סיירות.. קיבלתי זחימון לגיבוש... אנלא מטומטם ויש לי אותה יכולת בדיוק כמו שיש לכם... רק שלי אין אגו מנופח, לי אין רצון לעסוק בנשק ומלחמות כל היום, זה לא אני, אני לא אדם קרבי אני אפילו אף פעם לא הולך מכות, אני לא בנאדם אלים ואני לא משתכנע מכל הגיבובי שטויות שלכם ומהלאומיות המטופשת הזאת שרק מובילה לעוד ועוד מלחמות מטופשות.

בקיצור, כל הפסקה הזאת מראה כמה אתה מרוכז בעצמך ולא קולט את התמונה היותר כוללת.
קודם כל, תסתכל על כל מה שכתבת, ותגיד לי (לפי הכתיבה שלך) האם אתה מכבד בני-אדם... ורק אחרי זה אתה תוכל להגיד שאתה מכבד אותם אם הם מכבדים אותך.
דבר שני, לא הבנתי מה הקשר לזימון שלך לחובלים? אז יפה, הלכת לצו ראשון (יפה שהלכת, אני לא הלכתי אחרי שראיתי "אשם במותו"), והראית שם יכולת מאוד מרשימה שהחליטו לזמן אותך לגיבוש (!) לקורס חובלים. וואו, סחטיין. כמו שאורי גלר אומר: הדהמת אותי.
דבר שלישי, האגו שלך כן מנופח כי כל ההודעה הזאת היא בלבולי שכל על כמה שאתה יותר טוב, יותר מוסרי, יותר הומני מהאחרים.
דבר רביעי, אף אחד לא ציפה ממך שתהיה בנאדם קרבי ואף אחד לא ציפה שתתעסק בנשק ומלחמות כל היום (אף בנאדם לא מייחל את זה לעצמו), אבל הצבא הוא לא כולו קרבי, ועל כל לוחם אחד יש 8 אנשים שהם לא לוחמים... כמו שבנאדם חכם אמר לי פעם, "הצבא משול לבנאדם שמחזיק חרב... כשהלוחמים בצבא משולים לקצה חוד החנית של החרב, בעוד גוף החרב, הכדן, היד, וכל שאר הגוף הם האנשים שפועלים מאחורי הקלעים, אלו שתומכים בלוחמים, ושום צד, לא הלוחמים ולא התומכי לחימה, לא יכול להתקיים בלי הצד השני".
ולא הבנתי מה הקשר בין ללכת מכות לבין ללכת לצבא. גם אני אף פעם לא הלכתי מכות, וזה לא מפריע לי להתגייס לקרבי...
ציטוט:
זאת הדיעה שלי והעמדה שלי לגבי התגובה שלך ולגבי התגובה של החייל המפגר, תאמינו לי שאם היחידות הקרביות האלה לא היו תורמות לכם בגרוש והמדינה לא הייתה מוקירה בתרומה שלכם ולאף אחד לא היה איכפת ממכם ומהיחידה שלכם אתם לא הייתם מתגייסים לקרבי כי כל מה שמעניין אתכם זה להראות שהייתם בקרבי - לא להגן על המולדת שלכם

בקיצור, לפי דעתי זה לא משנה בכלל מה הסיבות של אנשים להתגייס, ולהתגייס לקרבי בפרט. כל אחד והסיבות שלו שמורות איתו. אבל העיקר פה, וזה באמת הכי חשוב, שמתגייסים, ומתגייסים גם לקרבי, וזה בסופו של דבר מה שמגן על המדינה בשורה התחתונה ביותר!
כי צריך אנשים שיאזינו למי שעומדים עלינו לכלותינו,
וגם צריך אנשים שיעמדו במחסומים ויבדקו שכל אחד שנכנס לארץ לא נושא איזושהי פצצה שעלולה להתפוצץ בפאב שאתה הולך אליו בכל יום שישי.

אבל אתה חתרן, אתה לא מצליח להפריד בין הטפל לעיקר (ראה למעלה, מקרה האונס בטייסת), אתה חושב שאתה יותר טוב ומוסרי יותר מכולם, קורא את התמונה יותר טוב מכולם, מאשים את כולם (חוץ ממך) ומאמין שאם כולנו נקום ונניח את נשקינו, אז יהיה לנו הרבה יותר טוב, ולא תהינה מלחמות. או שאתה סתם רוצה להשתמט?

ישן 27-01-2007, 23:41
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05

אם היית קורא את ההודעה שלי היית רואה שלא דיברתי בכלל על קרבי..ההפך,אמרתי לבנאדם לעשות יומיות,משהו פקידו ולהעביר את ה-3 שנים..נתחיל מזה שקודם כל תקרא ואז תרשום..כי מה שכתבת פה לא קשור לעולם..

דבר שני,זה שיש לך בעיית נחיתות זאת בעייה שלך..לא אמרתי לך ללכת לקרבי ואני גם לא אגיד..אני רק אומר שאתה חייב לשרת בצבא..זאת חובתך למדינה שלך..זה כתוב בחוק..נכון שזה לא מסתדר לך עם שעות הנגינה החשובות ביותר שלך..אבל מה לעשות?מצידי תחזור כל יום הבייתה ב-2 ותנגן כמה שאתה רוצה..אבל תעשה צבא כמו בנאדם בוגר.אף אחד לא ביקש ממך להתגייס לשייטת..(ואני לא מבין למה אתה חושב שכולם מניאקים,משחקי אגו ורק רוצים ליגידו להם כמה הם טובים..יש אנשים שמתגייסים מסיבות אחרות לגמרי.זה שאתה לא מבין אתה החשיבות של ארץ ישראל-כי אין לנו מדינה אחרת!ורק אנחנו אחראיים על הגורל של עצמנו ועוד כל מיני סיבות זה פאק אצלך..
נתחיל מזה שהמדינה לא אומרת לקרביים תודה,לרוב במדינה לא איכפת מהם וזה ממש לא תורם באופן חומרי באזרחות..מי שהולך ללמוד מחשבים בצבא,עתודה וכל המקצועות האלה על חשבון הצבא עושה את זה בשביל העתיד שלו..מה אתה מקבל מקרבי מבחינה חומרית??כלום.אתה מקבל רק עוד 20 שנה במילואים על חשבון זמן באוניברסיטה ועבודה כפרס.אז לפני שאתה מקליד תחשוב..

אני לא חושב שרק קרביים תורמים..ואני לא חושב שהם הכי תורמים.כל אחד תורם.צריך את כולם כדי לקיים צבא..את החיילים במודיעין,את הטכנאים,לוחמים,פקידים צריך את כולם!להשוות מי תורם יותר זה סתם ויכוח שלא יוביל לשום מקום כי זה לא נכון..

נוב 07.

ישן 28-01-2007, 04:12
  gpc gpc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04

זו לא פעם ראשונה שאני נתקל בתגובה מהסוג שלך כאן בפורום,

אני לא תומך ולא מצודד בזלזול כלפי הג'ובניקים, אך יחד עם זאת אני דווקא כן חש זלזול כלפי אלה שמורידים פרופיל בצבא על מנת לברוח מהשירות הקרבי, אתה צריך להבין דבר אחד, שירות בקרבי הוא לא שירות התנדבותי, חובתך כאזרח במדינת ישראל לתרום 3 שנים בשרות בצבא ההגנה לישראל, ובמידה ויש לך כלי, ואתה מתאים מבחינה רפואית, אז זוהי גם חובתך כאזרח לשרת בקרבי, אז וואלה זה מצוץ מהאצבע ונשמע כמו איזה משפט ממחזמר ציוני משנות ה30, אבל רבאק אין מה לעשות אח שלו ככה זה.. במידה וכל אחד היה בוחר לעצמו אם ללכת לקרבי או לשרת כג'ובניק הייתי אומר לך וואלה אדרבה אחי, לך שרת כג'ובניק תרום ת'3 שנים האלה איך שאתה רוצה, אבל אתה חייב להבין שזה לא כך,אדם שממציא בעיות רפואיות על מנת להוריד פרופיל, (מתוך נקודת הנחה שהוא באמת יכול לשרת כלוחם) הוא בעצם רמאי, הוא מרמה את צה"ל ועל ידי כך הוא בעצם מרמה את המדינה ואותי בפרט כאזרח במדינה הזו.
אני לא יודע מה איתך אני שונא שמרמים אותי, וואללה אחי אתה אומר שאלה שהולכים לקרבי זה מתוך אגואיזם?- חרת'א! אני הולך לקרבי כי אני צריך, יש לי פרופיל 97 שלחו לי יח"ש עניתי לו וואלה אני הולך לנח"ל. אתה טוען שאני עושה את זה כדי להראות שאני גבר?! תאמין לי שלא... אני לא צריך להוכיח שומדבר לאף אחד... לגבי הגאוות יחידה ו"התלהבות של ילד בן 5"? וואלה אחי אני הולך לעשות את המוטל עלי ויש לי את כל הסיבות שבעולם להתגאות בזה...
אני בנאדם שאף פעם לא יתנשא מעליך, זה לא האופי שלי, יש גם כאלה... מה לעשות.. זה חלק מהטבע האנושי... להגיד שאנשים משרתים בקרבי מתוך אינטרסים זה שטות מוחלטת שמעצבנת פי אלף יותר "מהזלזול בג'ובניקים"...
איזה אינטרסים יש ללוחם?! גאוות יחידה?! הזכות להגיד אני גבר אני לוחם?! זה ה"אינטרס" הגדול של הלוחמים!? מה עם הדברים שאותם לוחמים צריכים לעבור על מנת להגיע למעמד הזה?! ואני לא מדבר רק על החלק הפיזי המפרך, חשבת פעם על העול הכבד שמתיל לוחם כזה על ההורים שלו והמשפחה שלו? אמא של מי תישן טוב יותר בלילות? אמא של לוחם או אמא של ג'ובניק?! אז זה שהלוחמים נתגאים בהיותם לוחמים זה מה שמעצבן אותך עכל כך?!
נסה לחשוב על זה כך... בנאדם יכול להתגאות בכל דבר שבא לו, גם במידה והדבר מעורר גאווה וגם במידה שלא, אני בתור אדם יכול להתגאות שסיימתי כתה א', אתה חושב שזה דבר מעורר גאווה יש לך את כל הזכויות שבעולם להתגאות בי, אתה לא חושב שזהו דבר מעורר גאווה, אל תתגאה... לדעתי התסכול שלך לא נובע מתוך המחשבה שהלוחמים הם גאוותנים, התסכול שלך נובע מהגאווה שהלוחמים מקבלים ללא שום קשר לעד כמה הם שחצנים... לדעתי זה פשוט מתסכל אותך לדעת שאתה בתור ג'ובניק לא תקבל את אותה הגאווה שמקבל חייל במערך הלוחם.. אני בתוך נער תמיד הערכתי יותר את הלוחמים, הייתי מסתכל בהערצה על אח של חבר שהוא קצין בדובדבן...
אף פעם לא הייתי מסתכל על ג'ובניק בזלזול , ואני גם לעולם לא אסתכל על אף אדם בזלזול, אבל אני לא אתגאה בחייל שעושה יומיות כמו שאני אתגאה באדם שמסכן את עצמו למעני...
ציטוט:
ואני מבטיח לך שכל מי שהולך לקרבי עושה את זה רק בשביל האגו העלוב שלו

את האמת שאני אפילו לא מצליח להבין מה אתה חושב לעצמך שאתה אומר שמי שמשרת כקרבי הוא אגואיסט? מי שמשרת כג'ובניק הוא לא אגואיסט? הוא מתחשב בזולת... הוא מתחשב מקסימום בטובתו האישית, לחזור הביתה כל יום, לא לסכן את החיים, לא להפחיד את אמא, לישון במיטה נוחה כל יום בבית... למען האמת, באמת הצלחת להצחיק אותי בכך שאמרת שהשירות בקרבי הוא לא הכרחי, אתה רוצה לדעת למה הציונות אט אט נעלמת מהמדינה?! אז בוא אני אסביר לך... פעם לפני תקופת צה"ל כשעוד לא היתה מדינה יהודית, כל אחד ידע שאם הוא לא ילחם עבור מדינה יהודית סביר מאוד להניח שאף אחד לא גם ילחם למענה... נוצר מצב שכל אדם הרגיש שהוא נושא על כתפיו את גורל המדינה היהודית... עצם המחשבה על כך מחדירה בך כמות אדירה ובלתי נתפסת של ציונות...
אתה אומר שלדעתך השרות בקרבי הוא לא חובה... ומי שלא רוצה לא חייב לשרת... חשבת פעם מה היה קורה במדינה אם לא היו את כל הלוחמים הללו... אם כולם היו חושבים כמוך, איך לדעתך היתה מסתיימת מלחמת לבנון השניה? זה באמת מעניין אותי... היום אנשים כמוך לא חדורים בזרזיר מוטיבציה בעקבות הידיעה שמדינת ישראל תמשיך להתקיים גם עם לוחם אחד פחות במערך הלוחמים... "ישנם מספיק פראיירים שיסכנו את עצמם"...
ציטוט:
אני בתור אדם פרטי הרבה יותר איכפתי מרוב האוכלוסיה לגבי האנשים הסובבים אותי ויש לי יותר הבנה לשכבות חלשות ולאנשים שעברו חוויות קשות.. רוצה לתרום את חלקך לחברה? תתחיל מקרוב ותתחיל באנשים שסובבים אותך

מה היה קורה לאותםם אנשים "שסובבים אותך", "שאכפת לך מהם", לולא אנשים "גאוותנים" כמו הלוחמים במערך הלוחם שמגנים על המדינה שלך... חשבת על זה פעם?
מצטער על הבוטות ללא המערך הלוחם במדינת ישראל, הדרך היחידה שהיית עוזר להם היתה אם היית עולה לקברם ומדליק להם נר נשמה מידי פעם...

טוב אין לי כח כואבות לי הידיים כבר...
אשמח לתגובות! בברכת שבוע טוב GPC.
ישן 27-01-2007, 23:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mr. nice שמתחילה ב "ואם אני לא רוצה להתגייס?"

קצת קשה לי להבין איך בדיוק החלטת שאתה לא מתאים לשירות צבאי, אם בכלל לא עשית אחד כזה. איך בדיוק אתה יודע?
בכל מקרה, אם תשוחרר ע"י קב"ן על אי התאמה, לא יהיה יותר מדי נזק. פשוט ענף שלם של התעשיה יהיה סגור בפניך (תעשיות בטחוניות וכו').

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-01-2007, 10:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "לא מתשחררים אצל קב"ן על אי התאמה!!! רק על פרופיל בריאותי נפשי"

אמממ... אז זהו שלא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-01-2007, 01:23
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי omrim123 שמתחילה ב "מי שאומר שקרביים תורמים הכי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי omrim123
מי שאומר שקרביים תורמים הכי הרבה מתכוון לכך שהגובניקים לא עושים כלום ושאני אומר גובניקים אני לא מדבר על חיל המודיעין..

אני מדבר על כל אלה שנמצאים בשלישות או בקריה באים ב8 הולכים ב1 ופשוט לא עושים כלום...
אז כן לעומת אנשים כאלה הקרביים עושים הכל...

אבל לא משנה איך תסתכלו על זה הצבא בנוי משני גופים: לוחמה ואיסוף מידע... זה הכל!!! הם הכי תורמים כל השאר זה רק עניין של ניהול שותף של הצבא אבל זה אפשר גם להשיג על ידי אנשים מבחוץ לא צריכים קישורים מיוחדים כדאי להיות משק אפסנאות או איזה אכאיסט....

כבוד הרמטכ"ל, ברוך הבא לדיון...
פשוט אין לך מושג, ואתה אפילו לא יודע עד כמה אתה רחוק מהאמת!
הצבא בנוי רק מאיסוף ולוחמה? ברור, ואין אג"ם, ואין לוגיסטיקה, ואין מבצעים, ואין מו"פ, ואין חימוש, ואין קשר ("תקשוב"), ואין רפואה, ואין שלישות ועוד ועוד ועוד...
ולא צריכים כישורים מיוחדים כדי להיות אכ"איסט (עכשיו זה פועל?) - גם כדי להיות לוחם או להאזין לאחמד לא צריכים יותר מדי כישורים, ובטוח לא קישורים.

עשה לי ולכולנו טובה ותתעסק בלבדוק שקנית את כל הציוד לקראת הגיוס שלך.

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 28-01-2007 בשעה 01:25.
ישן 28-01-2007, 01:30
צלמית המשתמש של Tyr
  Tyr Tyr אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל Tyr
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי omrim123 שמתחילה ב "מי שאומר שקרביים תורמים הכי..."

חחח חבר, אני עוד לא התגייסתי כפי שאתה רואה, אבל אני רואה את הזכות לאמר לך...ש"צ.

קודם כל, בולשיט...שנית...ובכן...בולשיט.

אחי, כל האלה שהולכים לקריה, ויושבים במשרדים לא משחקים סוליטר כל היום ועושים ביד מול המחשב.
החבר'ה האלה אחראים על הניהול המערכתי של הצבא, של תנאי השירות שלך, הציוד שלך, הגיוס שלך, הארוחות שלך, הבריאות שלך ועוד הרבה הרבה הרבה דברים...שלך!

אז אם היה רק מודיעין וגולני תאמין לי שלא היינו מגיעים רחוק. כי חוץ מאיסוף מידע ופעילות מבצעית הצבא צריך עוד הרבה הרבה כדי להתקיים.

מקווה שתחשוב על מה שכתבת ותבין שטעית.

ישן 28-01-2007, 02:57
  סוקוסוקו סוקוסוקו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.05

אתה חושב שאתה שווה יותר מאיתנו?
אתה לא רוצה לתרום את חובתך למדינה תעבור מדינה!
18 שנה אנשים אחרים מתו בשביל שתוכל ללכת לבצפר בשקט ולנהל את השיגרת חיים שלך בלי שיהרוג אותך אחמד שתצא לקנות שוקו במכולת עכשיו הגיע הזמן שלך לעשות את זה..
"אני לא אדם של רובים ומלחמות".. נו באמת.. בזכות הרובים האלה אתה חיי עכשיו תיהיה בטוח שאף אחד פה לא רוצה להיות תקוע בעזה או ג'נין שנתיים.. אבל מה לעשות אנחנו לא חיים בשוויץ ויש אנשים שרוצים להרוג אותנו אז תפסיק להיות סוציומאט ולחשוב רק על התחת שלך.

ישן 28-01-2007, 14:00
צלמית המשתמש של Tyr
  Tyr Tyr אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל Tyr
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי omrim123 שמתחילה ב "א כל אני יודע לשרשר... פשוט..."

תלמד גם לקרוא בדרך (או שגם זה פשוט לא היה בא לך).

הוא אמר שבארה"ב יש חברות וגופים שאינם צבאיים שפועלים בשיתוף פעולה עם הצבא בכל הקשור למודיעין אותות וצורות נוספות של איסוף מידע. לדוגמא המקבילה של יחידת 8200 היא ה NSA.
הוא לא התכוון שארה"ב ילחמו בשבילנו אלא שבארץ יהיו גופים לא צבאיים שיפעלו בשיתוף פעולה עם הצבא...כמוב ארה"ב.

אם תכוונת ששום חברה פרטית בארץ לא תילחם בשביל צה"ל אתה די טועה, לדעתי.
זה לא שיבקשו מזוגלובק, בדין או שירות לקוחות של yes לאסוף מידע או להילחם חח.
בשביל זה יש חברות פרטיות גדולות, שבטח לא שמעת עליהן וגם אני לא, שעוסקות באיסוף מידע ואני די בטוחו שאם היו מציאים להם את הסכומים הנכונים הן היו מסכימות.
רק שתדע שלפני כמה זמן רצו "להפריט" את יחידת 8200. הרעיון בסופו של דבר לא יצא לפועל אבל ממה שידוע לי חשבו ברצינות להפוך את היחידה לגוף אזרחי נפרד מהצבא.

נערך לאחרונה ע"י Tyr בתאריך 28-01-2007 בשעה 14:07.
ישן 28-01-2007, 14:12
  omrim123 omrim123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.07
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Tyr שמתחילה ב "תלמד גם לקרוא בדרך (או שגם זה..."

"ולמה חברות פרטיות לא יכולות להילחם או לאסוף מידע"- זה בדיוק מה שהוא אמר...!!!
אז אולי אתה לא יודע לקרוא......

וכמו שאמרתי התשובה היא לא... חברות פרטיות לא יכולות להלחם בשבלנו...
ואתה יודע מה הוויכוח הזה כ"כ מיותר... אם אתה באמת חושב שחייל שלא עושה כלום בשלישות תורם בדיוק כמו חייל של צנחנים או של תותחנים... אז הבעיה אצלך... ולי אין כח להתווכח על דבר שהוא ברור מאליו... אז צא מהסרט... אין מה לעשות הקרביים הם שקובעים את העובדות בשטח... והם שמשלמים בחיים שלהם... לא איזה גובניק בקריה או בשלישות אז חלאס!!! תלמדו להעריך את זה ולהודות בזה וזהו

אולי באיסוף מידע... אבל הכוונה הגדולה שלי הייתה שאף אחד לא ילחם תכלס בשבילנו.... הרי החיילים שלנו לא עושים את זה בשביל כסף... אני לא מכיר בן אדם שם תגיד לו קח מיליון דולר ולך תילחם ויש מצב שלא תחזור שיעשה את זה...
החיילים עושים את זה (אני מקווה) מתוך רצון להגן על המולדת ומתוך הקרבה...
אז שוב... אף אחד לא ייהרג בשבלנו!!!

נערך לאחרונה ע"י omrim123 בתאריך 28-01-2007 בשעה 14:16.
ישן 28-01-2007, 14:34
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי omrim123 שמתחילה ב "אני לא מזלזל באף תפקיד......"

תראה יש מספיק חבר'ה שהצבא לא זקוק להם והם סתם כאב ראש מיותר למערכת זה ברור.. אבל הצבא הוא צבא ולא ארגון למטרות רווח.. אם היו מחפשים רווחים או אשכרה לעשות דברים בשכל היו מקצצים בתפקידים וכו'..נדמה לי שכבר עושים את זה שכן יש מדיי פעם מחזורי גיוס של בנות שפשוט משוחררות להן מצה"ל..

קרביים זה חשוב כן אולי הכי חשוב... אבל בצה"ל צריכים עוד מקצועות בשביל להגן על המדינה וגם הם חשובים

אני מסכים איתך שמי שכשיר להיות לוחם צריך לשרת כלוחם.. אבל מי שלא כשיר אין לי בעיה איתו.. וחוץ מזה יש המון תפקידים שדורשים ראש בצבא ולדעתי אם יש כשיר לקרבי שיש לו יותר ראש מאחד שהוא לא אז עדיף שהכשיר לשירות קרבי יעשה את התפקיד הנ"ל..

השיטה של צה"ל במיונים היא יחסית סבבה לטעמי..
ישן 28-01-2007, 08:38
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
תראה אני לא אשקר לך..

שירות צבאי זה קשה מפחיד ומעמיד אותך מול דברים שאנשים בגילך ברחבי העולם לא אמורים לעמוד מולם..
אל תקשיב לכל התיכוניסטים פה שצוחקים עליך זה לגיטימי לפחד ומראה שאתה בוגר ואני רוצה לראות כל אחד מהם מתפקד שחבר שלו בידיים שלו עם 6 נשימות בדקה ודופק 120 אז שיהיו גיבורים גדולים....

מצד שני אני יכול להגיד לך שהשירות הצבאי נתן לי המון אתה הופך להיות בן אדם עצמאי יודע לדאוג לעצמך להסתדר לבד לקחת החלטות גם אם הן קשות וכואבות
אתה מכיר אנשים וחברים שאתה יודע שאאתה והם זה ביחד לתמיד כי אחרי ששכבתם יחד בקור מקפיא של 0 מעלות מנסים להתחמם זה מהגוף של זה אתה יודע שאפשר לסמוך עליהם כמו על המשפחה שלך שהם לא ילכו נגדך

ויש אתגר הרבה אתגר דברים שוואלה לא חלמת שתעשה אותם ואתה מוצא את עצמך עושה אותם ועוזר לאחרים לעשות אותם וזה נותן הרגשה של סיפוק

תראה הלוואי והייתה לי דרך להתבגר כמו בכל העולם לעשות איזה טיול מסביב לעולם וככה להתבגר אבל אתה חי במדינה שזה יהיה אנוכי מצדי לבקש דבר כזה כי כשהילדים במשגב עם ובמעלות הולכים לישון בבית ילדים שלהם והאמהות מכסות את העוללים שלהן באביבים הם סומכים עליך שתהיה שם שתחסום בגוף שלך את המחבל שרוצה להרוג אותם...
ומי שיגיד שהוא לא מפחד או שהוא שקרן או שהוא אדיוט כי זה מפחיד וזה לא נעים אבל וואלה אתה יכול להסתכל בעיתון לראות את התמונות האלה של הילדים שרצחו אתמול לדעת שאולי יכולת לעשות משהו כדי להציל אותם ולא עשית מסיבות כאלה או אחרות ולהמשיך לחיות עם זה..?

אני כותב את זה מהנקודת מבט שלי כחייל קרבי אבל אל תטעה אני לא יכול לפרוץ לבית בלי שהחברה של היחמ"מ אמרו לי כמה פתחים יש לאיזה כיוון הם נפתחים או שהאמלחיס"ט ביחידה יכין לי את הציוד ובלי שהחבר'ה מ8200 יגידו לי מי זה ואיפה הוא נמצא כולם עובדים ביחד ואין יותר חשוב פחות חשוב אתה כלי ביד היוצר אני מבחינתי מנסה לעשות מה שאני יכול כי זו מטרה מקודשת זה לשמור על המשפחה שלי שלך על הבית אתה לא נלחם בשביל איזה פוליטיקאי מושחת וגם הם לא יהיו שם בשביל לעזור לך אם יקרה לך משהו...

כל אחד עושה מה שהוא יכול כמה שהוא יכול עכשיו הצבא זה גוף ענק המון תפקידים בטוח יש תפקיד שתוכל להסתדר איתו גם אם אתה פצפיסט.
למרות שזה קשה ולא קל אבל מי אמר שהחיים קלים...

ובכלל לכל התיכוניסטים שכותבים פה תורידו קצת את האף עדיין לא לבשתם מדים עדיין לא החזקתם נשק זה לא סרט של גון טרבולטה אנשים נהרגים נפצעים נשארים נכים לכל החיים זה לא טטריס תפסיקו לרדת על אנשים כי אתם לא יודעים בכלל מה זה...
אף אחד לא עושה את זה בשביל הסיכה או הנעליים אלא אם הוא אדיוט מושלם כי וואלה אחרי שיורים עליך ומה שאתה מחפש זה להידבק לרצפה הכי חזק שאפשר ולא לזוז תאמינו לי שהחתיכת פלח הזה שעל החולצה לא תהיה שווה יותר מדי...אולי בהתחלה זה מלהיב ומגניב אבל כשאתה סוגר שבתות לא ישן לא אוכל וקופא מקור פתאום החיים האלה לא כאלה זוהרים ומגניבים
עושים את זה בגלל החברים בגלל שמאמינים בצדקת הדרך...
ובקשר למה שאמרת שאין יותר אנשים שעושים את זה בשביל הציונות זה נכון שהם לא יגידו לך את זה כי היום פאדיחה להגיד שאתה אוהב את המדינה אבל בוא אני אשאל אותך שאלה איזה אידיוט יסכן ככה את החיים שלו את כל מה שיקר לו וחשוב לו בשביל אגו.... זה לא מסתדר נכון..

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 28-01-2007 בשעה 08:56.
ישן 28-01-2007, 09:34
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06

תשמע, אין חוק במדינת ישראל שאומר שמותר לדפוק אנשים שלא עשו צבא.

אבל יש נורמות חברתיות, והנורמה החברתית שאולי הכי תופסת במנטאליות הישראלית היא הצבא, אין מה לעשות, זה כור ההיתוך של העם וכל בן אדם מושפע באופן משמעותי מהצבא בחייו. אז למעשה יש לך נורמה חברתית שנתפסת כחיובית מאוד בעיניי הרוב ואנשים שלא חלק מהנורמה הזאת נתפסים על ידי אותו רוב כלא שייכים בגלל תכונות שליליות כמו עצלנות, חוסר רצון לתרום, חוסר יכולת ליצור קשרים עם אנשים אחרים וכ"ו.

אז אתה יכול לקחת הימור ולהגיע לראיון עבודה, אם הבוס שלך היה במקרה הטוב מש"ק עציצים בצריפין-שיחקת אותה. אם הבנאדם היה מ"מ באיזה סיירת מובחרת-אתה בבעיה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-01-2007, 16:46
  gpc gpc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "טוב.."

לדעתי האישית אתה הרבה יותר גרוע ממנו...

הוא אמר שהוא חושב להשתמט, ככל הנראה אדם לא יציב, ללא עמוד שדרה, אני אישית לא מנבא לו גדולות...

אתה לעומת זאת דרכת על כבודם של הלוחמים, זו כבר חוצפה לדעתי, אם אנשים מסויימים מחליטים להגן עליך ולהיות חלק ממערך הלוחמה בצה"ל אתה צריך להגיד תודה יפה ולשתוק, ולא לתקוף אותם ולמתוח ביקורת על הסיבות ה"לא ציוניות" כביכול שבגללן הם עושים זאת...

אתה אמרת שלוחמים רבים מתנשאים מעליך, אישית אני מקווה להאמין שאם אדם לא מכיר אותך הוא מעולם לא היה מתנשא מעליך, לעומת זאת אני אישית רוצה להאמין שמי שמתנשא על פניך לפחות מכיר אותך, ואם זה אכן כך והוא עדיין מתנשא על פניך אני מאמין שיש לו סיבה לכך...

בנושא הנ"ל יש לי נקודת חשיבה מאוד ברורה, ג'ובניק עם פרופיל 64 מוצדק יקבל ממני את כל הכבוד והערכה שבעולם, בדיוק כמו כל לוחם.
ג'ובניק שהוריד פרופיל בכח למרות יכולת ברורה לשרת בקרבי לא יקבל ממני טיפת הערכה על שירותו כיוון שאותי אישית הוא מרמה ... ואני שונא רמאיים!!

כשאני רואה ג'ובניק בקריה אני לעולם לא יוכל לדעת אם הוא יכל לשרת כלוחם ולכן אני לעולם לא אתנשא מעליו, לעומת זאת במידה וחברים שלי שמשחקים איתי כדורגל ויותר ממסוגלים לשרת במערך הלוחמים מחליטים להוריד פרופיל ולשרת כמאבטחי מתקנים בתל השומר... להם אני כבר לא רוכש כל כבוד!
ישן 28-01-2007, 18:33

תפקידו האישי של אדם בצבא
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי gpc שמתחילה ב "לדעתי האישית אתה הרבה יותר..."

זהו עניינו הפרטי ואף אחד לא שם אותך לשפוט מי טוב יותר ומי פחות.
יש אנשים שאין להם יכולת לשרת בקרבי ואני טוען שרוב האנשים שמשרתים בקרבי עושים זאת אך ורק למען עצמם ולא למעני.
לא מעניינת אותי הדיעה המטופשת שלך ושל כל שאר המורעלים, רוצים קרבי לכו לקרבי, אבל כבדו גם את מי שקשה לו נפשית ללכת לקרבי ויש אנשים כאלה ואתם צריכים להבין ולכבד אותם ולא להיות מקובעים ומרובעים.
אין לך שום זכות לשפוט אף אחד ואנשים כמוך הם בהחלט לא אנשים שהייתי רוצה להתחבר אליהם.
לא טענתי שקרביים זלזלו בי אישית, טענתי שנימאס לי לשמוע קרביים מדברים על זה שג'ובניקים זה חרא... אני עוד לא ג'ובניק אני תלמיד י"ב ועוד לא התגייסתי.
תפתח את האוזניים לפני שאתה פותח את הפה כי זה הרבה יותר חשוב... ואתה והרבה אנשים לא עושים את זה... אני טוען שרוב הקרביים משרתים את עצמם ואת האגו שלהם ואת המדינה בעקיפין.. אתה כמובן לא תודה בזה כי זה לא נוח לך להודות בזה אבל תשקיע מחשבה ותבין שאם היה פה שירות מדינה נטו בלי שום הוקרה ושום כלום ושום תואר שהיית ביחידה הזו והזו... אתה לא היית רוצה להיות קרבי.. זה למה גם כולם רוצים יחידות נחשבות ולא ללכת לחי"ר כולם רוצים להרשים אנשים ולהראות שהם סיימו יחידה מובחרת.
הפעם אני באמת גמרתי להגיב פה, תלמדו הבנת הנקרא והפנמה כי התגובות שלכם לא קשורות למה שאני כותב.
ישן 28-01-2007, 21:00

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "תפקידו האישי של אדם בצבא"

מסכים איתך שזה לא עניינו של אף אחד איפה אתה משרת, כל עוד אתה משרת, כלומר כל עוד התגייסת. גם אני נגד לשפוט אנשים על-פי עברם הצבאי.
אתה טוען שרוב האנשים הולכים לקרבי בשביל להגיד שהם היו בקרבי, ולא בגלל ציונות וכאלה דברים. אז:
א. אתה טועה. הציונות לא מתה, ואל תמהר להספיד אותה. זה שהיא מתה אצלך, זה שאתה לא מאמין בצדקת הדרך ומאמין רק בהצבת יעדים אינטרסנטיים של אדם לאדם זאב, זה רק מראה שאתה האגואיסט ואגוצנטרי פה, ולא הקרביים.
ב. כמו ששולה מוקשים אמר, רוב מי שהולך לקרבי רק בשביל להגיד שהיה בקרבי, מבין מהר מאוד שזה פשוט לא שווה את זה. והייתי מציע לך לקרוא את התגובה של שולה מוקשים (למרות שאתה סותם אוזניים כי אתה לא מוכן לשמוע שום דעה אחרת חוץ משלך) כדי להבין על מה אני מדבר.
ג. אני לא הולך לקרבי בגלל ציונות. זה שאני מאמין במדינה ובדרך זה משהו אחד, אבל זה לא אומר שבשביל זה אני מתגייס לקרבי. אני בא לצבא בשביל להתפתח ולהשתנות, אני בא בשביל האנשים, אני בא בשביל החוויות, הרבה בשביל עצמי.
אתה שופט אנשים שמתגייסים לקרבי לא בגלל ציונות, אלא בגלל עצמם. אז מה? כל עוד מישהו מתגייס (ולקרבי בפרט) הסיבה לא משנה! כל עוד הוא מתגייס ולא משתמט, מה אכפת לך מה הסיבות שלו? למה, הסיבות שאני כתבתי שבגללן אני הולך לקרבי לא טובות?

והדבר שאני הכי לא מבין זה - עם כל הביקורת שלך, ש"אנשים לא מתגייסים בשביל עצמם, לא בשביל המדינה" - מה אתה עושה בשביל המדינה?! איךאתה מעז למתוח ביקורת על אנשים שכן מתגייסים וכן רוצים להגיע הכי רחוק שאפשר, בעוד שאתה מה שמעניין אותך זה זמן פנוי לנגן בגיטרה בצבא!?
אתה כל הזמן מקשקש על כמה אתה יותר טוב ומוסרי מאחרים, אז בוא ותגיד למה אתה יותר טוב, מה אתה עושה בשביל הכלל ולא בשביל עצמך, במקום למתוח ביקורת על אחרים שעושים זאת ("מהסיבות הלא נכונות" להגדרתך).
ובכלל, אני שואל אותך: מה עדיף, לתרום למדינה מסיבות "אגואיסטיות" (יוקרה וכו') או לא לתרום בכלל מהצטדקות עצמית (כי לדעתך הרי כל מי שמתגייס לקרבי עושה זאת מסיבות אינטרסנטיות, ואתה מבקש להוכיח שאתה לא כזה).
אז אני חוזר ושואל, באיזו צורה אתה כן מוכן לתרום?

כל ההודעה שלי על רגל אחת:
מה זה משנה אם כל הקרביים מתגייסים קודם כל בגלל אינטרסים אישיים, ורק אחר-כך בשביל המדינה בעקיפין? הרי הם משרתים את המדינה בשורה התחתונה, וזה מה שהכי חשוב!!!

ישן 28-01-2007, 18:40

חתיכת תינוק..
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי KingSnoofkin שמתחילה ב "ווואי פאק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי KingSnoofkin
צריך שמישהו יבעט לslipkorn בתחת ויזרוק אותו אח"כ לים
סתכלו בהודעות אחרות שלו בפורום
יותר חשובה לו המוזיקה המחורבנת שלו מאשר הצבא
הוא רצה להתגייס לנ"מ רק כדי שיהיה לו מגבר וגיטרה בחדר
ואח"כ בכלל רשם שהוא רוצה להגיד לקב"ן שקשה לו במסגרות
הוא צריך לקבל איזה בומבה ולהבין כמה חשובה המדינה..
רק אם (חס וחלילה) הוא יפצע באיזה פיגוע הוא יבין מה זה הגנה על המולדת
נעלמה כבר הציונות של אנשים פה

הציונות נעלמה כבר מזמן, אתה לא יותר ציוני ממני יש לך פשוט אגו נפוח שאתה צריך למלא.
כל ההצגה הזו לא עובדת עלי אולי רק על אנשים טיפשים שלא מכירים את המוח האנושי.
כולם אגואיסטים לאף אחד לא איכפת מהאחר כולם רק רוצים להגיע לנקודה מסויימת בחיים שלהם ולהצליח.
אני אישית, עוזר לחברים ולאנשים ותומך נפשית באנשים בצורה שאף אחד מהאנשים שאני מכיר לא עושה ורובם קרביים.
מהניסיון שלי כל מה שמעניין את הקרביים זה עצמם והם כל הזמן מתחרים מי עשה יותר והגיע לתוצאות טובות יותר בימי סיירות ובגיבושים.
הכל תחרות.. הכל כדי להראות מי יותר סוס או גבר... אין פה זכר לציונות ולאהבת הארץ אתם עושים הכל למען עצמכם ולמען התועלת האישית שלכם וזה נכון פסיכולוגית, האנשים שבאו לפה ודאגו למדינה דאגו לה כי זה היה החלום שלהם מדינה יהודית - החלום שלכם זה להיות רמטכ"ל או טייס בצה"ל לקבל צל"שים, להיות גיבורי מלחמות ולהרגיש מעל כולם והינה כל אחד פעל למען החלום שלו.
גם הפוליטיקאים במדינה שלך פועלים למען עצמם ולא למען המדינה.. שלח את החייל עם הפיגור להרצות גם להם.
אתם פשוט מגוחכים, אין לכם טיפה מזערית של הגיון והבנה לאיך דברים עובדים זה פשוט פתטי.
ישן 28-01-2007, 19:16

אתה אומר שכולם אגואיסטים וכ"ו...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "חתיכת תינוק.."

תסביר לי בבקשה אז איך קורה שמ"פ קופץ על רימון כדי להציל את החיילים שלו בן אדם עם אישה וילדים תה באמת חושב שהוא עשה את זה בשביל הצל"ש..?
ואיך קורה שחבר שלי עולה מאוקראינה ומשרת פה לבד בתת תנאים בשביל המדינה הזאת ואיך זה שליותר מחצי מהצוות שלי כולל לי יש בעיות ת"ש שבכייף היו שולחות אותנו ליומיות אני מדבר איתך על משפחות הרוסות יתומים עוני וכן זה קיים אבל חשוב לנו להיות שם וזה אולי נראה לך מהנקודת מבט שלך כאילו כל אחד רוצה להראות כמה הוא סוס וכמה הוא גיבור אבל גם אם זה ככה ולדעתי זה לא תאמין לי שאחרי חודשיים כל הוואסח הזה עובר לך כי זה כבר פוגע בך ובחיים הפרטיים שלך....
וזה דורש ממך להקריב ואני לא יודע למה אתה רושם את מה שאתה רושם על החיילים הקרביים אולי לא יודע מישהו עשה לך משהו וגרם לך להרגיש ככה אבל אני אומר לך שתהיה בטוח שהילדים פה שרושמים כמה הם סוסים ביום סיירות לא מייצגים כלום הם אפילו לא חיילים ומי שמזלזל בג'ובניקים וחושב שהם מיותרים הוא אדיוט כי כל תפקיד מכבד את בעליו וכל תפקיד הוא נחוץ כן גם העובדי רס"ר אני לא מאחל לאף אחד לישון בחדר בצפון בלי חימום כי אין אף עובד רסר שיתקן לו אותו

אני לא יכול להגיד לך שכל הקרביים מתגייסים בגלל סיבות אידיאולוגיות כמו שאתה לא יכול לטעון ההפך כי זה הכללה אני יכול אבל להגיד לך בוודאות שבסביבה הקרובה שלי אין אנשים כאלה שעשו את זה בשביל האגו כי וואלה זה פשוט לא שווה את זה..

וכל אותם אלה שמתלהבים מלעשות 6 וחצי באלפיים ורצים לספר לכולם איזה סוסים הם אז או שהם ישתנו או שהם לא ימשיכו כי וואלה בתור חייל קרבי הסיפוק שלך הוא אישי אתה לא יכול להסביר למי שלא חווה את זה מה זה אני לא יכול להסביר לחברים שלי איך זה מרגיש לנווט שבוע שלם בלי לישון הם לא יבינו... בגלל זה אני זוכה כל יום שישי לתגובות כמו "נו עוד פעם הוא נרדם לנו " או "מה נסגר אתך יום שישי היום למה אתה ישן"

תראה אתה יכול לטעון כמה שאתה רוצה שאנשים הם אגואיסטים ואינטרסנטיים אבל אני באמת מציע לך לבוא ליחידה קרבית דווקא כדי לראות שזה לא ככה בכלל ואתה יודע איפה זה נמדד? זה נמדד כשלא ישנים ולא אוכלים שבוע ואז אתה צריך להתחלק באוכל שלך עם חברים שלך כשאף אחד לא ישן ואתם מתים לישון אבל צריך להחליט מי נשאר מאזין כשכולם מתים לצאת שבת אבל אתה נשאר כי אתה יודע שחבר שלך לא יכול להישאר כי אח שלו בבית חולים מקיא דם
ברגעים האלה אתה רואה באמת מי אגואיסט ומי לא ויש אגואיסטים אני לא אגיד שלא אבל הם מיעוט ובד"כ הם לא נשארים..
ישן 28-01-2007, 20:17
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
מה הקשר טיפול פסיכולוגי?
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי gpc שמתחילה ב "שמע אחי עכשיו אני מדבר..."

אין שום קשר לזה לטיפול פסיכולוגי, זה שזו דעתו על האדם לא אומרת שהוא זקוק לטיפול, כל אחד זכאי לדיעה משלו בין אם לדעתך היא צודקת או לא צודקת, אין כזה דבר אמת מוחלטת במקרים שכאלה.
בנוגע ללוחמים, אין צורך לעשות הכללה, יש חבר'ה שהם באמת מעל ומעבר, ויש כאלה שלא, זה לא שרק בגלל שהבנאדם לוחם הוא כולו אדם טהור ללא רבב, זה קצת מזכיר לי תעמולה סובייטית מימי המלחמה על ה"פרונטביקי".
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

ישן 28-01-2007, 21:08

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "חתיכת תינוק.."

הציונות לא מתה, ואני לא מבין איך אתה יכול להגיד שאתה ציוני אם אתה אומר דבר כזה.
הציונות מתה אצלך, החלפת אותה באינטרסים אגואיסטים שלך. אל תצדיק את עצמך ותגיד שככה זה אצל כולם.

אמרת שאין זכר לאהבת הארץ וציונות. תגיד לי, שוב, פעם, מה אתה עושה בתחומים הנ"ל? או שפשוט אתה אוהב להעביר ביקורת על כולם חוץ ממך?

ועוד דבר, אני לא מבין מה רע בחלום להיות רמטכ"ל או לקבל צל"שים? מה רע בלפעול למען החלום?
זה כמו שאני אבוא אליך ואגיד שהנה, אתה רוצה להיות הגיטריסט הכי טוב בעולם, כמו ג'ימי הנדריקס - לקבל מלא כסף, ולהרגיש מעל כל שאר הגיטריסטים - הנה, אתה בדיוק כמונו, רק שהחלפתי את ה"צבא" ב"מוזיקה". אתה אותו דבר בדיוק, תפסיק לצייר את עצמך בתור אדם נעלה יותר ומוסרי יותר.

ישן 29-01-2007, 14:48

אני אתייחס
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ג' שם בדוי שמתחילה ב "אולי"

כשאתם תטרחו לקרוא ולהגיב באופן נורמלי ובצורה מתורבתת ולא בכל ההסתערויות האלה ובלי כל הקביעות של איזה מן אדם אני ואיזה טיפולים פסיכיאטריים או מכות אני צריך.
אני לא מתכונן לרדת לרמה הזו, וכבוד המנהלת, טיפש זו לא קללה זאת תכונה שמאפיינת הרבה אנשים.
אני בכל מיקרה לא הולך להגיב לכל זה כי לא מגיע לכם בכלל שאני אשקיע מאמץ לכתוב, כשכל מה שאתם עושים זה קוראים או מפנימים רק חצי ממה שאני כותב.
אם אני כותב פוסט באורך מסויים עם מספר משפטים מסויים, יש לזה סיבה, אנלא מבזבז זמן לחינם ומקליד משפטים לכיף בלי שאף אחד יקרא.
לא תקראו אני לא אתאמץ להגיב ומהתגובות שלכם אני בהחלט יכול לראות שלא קראתם או הפנמתם מה שכתבתי בגלל שאין שם שום התייחסות למה שאני כתבתי, יש אולי התייחסות למשפטים מסויימים אך לא לכל התמונה הרחבה שמהווה את הדיעה שלי.
רוצה תגובה? הינה האיסיקיו שלי 274044825 אתה מוזמן להוסיף אותי ולקבל כמה הסברים שתרצה.
פה, אני גמרתי להגיב, נימאסתם עלי עם הראש המרובע שלכם ועם חוסר הרצון שלכם להבין אנשים ששונים ממכם, לא רוצים בכלל לשמוע ולהבין דיעות שונות משלכם, בדיוק בגלל סוג כזה של אנשים יש מלחמות ושינאה בעולם.
אל תבזבזו את הזמן שלכם פה יותר ואל תנסו לחנך אותי, לכם יש הרבה ללמוד ממני ואני בכל מיקרה לא אבזבזאת הזמן שלי יותר פה.
להתראות.
ישן 29-01-2007, 09:00
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "מילה אחת יש לי אלייך"

זה לא עיניין של טיפש..

לצערי יותר ממחצית החברים שלי לא בקטע של "קרבי" ויש להם פרופיל 64 ו-45 (ובתכלס הם 97)
ואני לא אומר שזה בסדר.. מבחינת העיניין הזה הם בדיוק כמוך,
גם להם לא בא להיות קרבי וכל זה..
אבל הם, ההפך ממך, שומרים את התגובות החסרות תחתית וביסוס האלו אצלם בלב, ולא מפזרים ומפיצים את זה כמו זר של שושנים

שמת לב איזו הכללה עשית?
-"מי שאומר שהוא רוצה לתרום למדינה הוא חתיכת שקרן"
-"כל מה שאתם רוצים זה לתרום לאגו שלכם ולהתפאר ביחידה המטופשת הזאת."

בטוח יש כאלו שבאים לקרבי בגלל הפוזה, אבל כולם?

אתה חי בסרט, זה מה שיש לי לומר לך..

וגם אם אתה באמת חושב ככה, תשמור את הדעות שלך לעצמך..
פה בפורום יש ג'ובניקים ומשתמטים למינהם ואני בטוח בזה.. אבל הם לא כותבים תגובות כאלו שיציתו מדורה, אז חסוך...

ועוד משהו,
יש את כל היהודים מחו"ל שעולים לארץ (ברוב המקרים לבד!!) ומתגייסים לצבא.. גם הם באים בשביל הפוזה ולא בשביל הציונות?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Musicman0 בתאריך 29-01-2007 בשעה 09:10.
ישן 29-01-2007, 14:53

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "זה לא עיניין של טיפש.. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Musicman0
זה לא עיניין של טיפש..

לצערי יותר ממחצית החברים שלי לא בקטע של "קרבי" ויש להם פרופיל 64 ו-45 (ובתכלס הם 97)
ואני לא אומר שזה בסדר.. מבחינת העיניין הזה הם בדיוק כמוך,
גם להם לא בא להיות קרבי וכל זה..
אבל הם, ההפך ממך, שומרים את התגובות החסרות תחתית וביסוס האלו אצלם בלב, ולא מפזרים ומפיצים את זה כמו זר של שושנים

שמת לב איזו הכללה עשית?
-"מי שאומר שהוא רוצה לתרום למדינה הוא חתיכת שקרן"
-"כל מה שאתם רוצים זה לתרום לאגו שלכם ולהתפאר ביחידה המטופשת הזאת."

בטוח יש כאלו שבאים לקרבי בגלל הפוזה, אבל כולם?

אתה חי בסרט, זה מה שיש לי לומר לך..

וגם אם אתה באמת חושב ככה, תשמור את הדעות שלך לעצמך..
פה בפורום יש ג'ובניקים ומשתמטים למינהם ואני בטוח בזה.. אבל הם לא כותבים תגובות כאלו שיציתו מדורה, אז חסוך...

ועוד משהו,
יש את כל היהודים מחו"ל שעולים לארץ (ברוב המקרים לבד!!) ומתגייסים לצבא.. גם הם באים בשביל הפוזה ולא בשביל הציונות?

לא דיברתי בכלל על העולים החדשים, אז תפסיק לקשר נושאים שלא קשורים.
לא רוצה לשמנור את הדיעות האלה לעצמי, אני אגיד מה שאני רוצה כמה שאני רוצה, זה פורום וכל אחד יבטא את הדיעה שלו, זו מדינה דמוקרטית לפי שזו מדינה יהודית תפנים את זה חתיכת חמום מוח, אתה רוצה לסתום לי ת'פה? גם יגאל עמיר רצה לסתום לרבין ת'פה.
זו מדינה דמוקרטית וזה פורום, כל אחד יכול להביע את דעתו גם אם זה מציק לך, תתמודד.
"בטוח יש כאלו שבאים לקרבי בגלל הפוזה, אבל כולם?" - רובם, צמעטים מאוד הולכים בגלל הערכה מסויימת למדינה ואת זה אני אומר כי אני מעריך שיש אנשים מיוחדים בעולם, לא שפגשתי כאלה, כל מי שפגשתי עד עכשיו זה אנשים צמאי מלחמה, כושר, תארים, אוהבי צבא.
ישן 29-01-2007, 15:53

חחח
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "סופית קלטתי מה הקטע שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mark322
אתה סובל מרגשי נחיתות וזה הכל.
אתה מותח ביקורת על אנשים ש"חולים" על כושר, תארים וכבוד.... אך מה הבעיה עם זה? תחרותיות בין בני אדם והשאיפה לטוב ביותר היא רגש שמוביל את האנושות מאז ומעולם.

אתה לעומת זאת מפחד... כן פשוט מפחד לצאת אל העולם ולהתמודד מול שאר האנשים ולהוכיח את מקומך.
אתה בא ומותח כאן ביקורת על האנשים שכן עושים זאת רק כדי להקל מעט על רגשי הנחיתות שלך...
זו גם הסיבה שאתה מבלה שעות עם הגיטרה... מפחד מחברת אנשים.

תודה על הפסיכולוגיה בשקל אבל תשמור אותה לעצמך, את הגיבובי שטויות האלה על האישיות שלי אתה יכול להמציא כמה שאתה רוצה, אתה לא מכיר אותי ואתה לא יודע מי אני והיהירות שלך לשפוט מישהו ע"פי מה שהוא כותב באינטרנט עד לרבדים כאלה עמוקים של בעיות פסיכולוגיות פשוט מטופשת וחסרת כל בסיס.
ישן 28-01-2007, 17:53
צלמית המשתמש של Praetorian
  Praetorian Praetorian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.05

תרדו מהסרט הממש גרוע שלכם.
כולכם חיים באיזה סרט ממש גרוע, שלמרות שיש אנשים שהמדינה מאכילה חרא, הם צריכים לעמוד ישר לחייך ולעלות על מדים, וזה ממש לא ככה.
קחו דוגמה, יש לי כמה חברים משכונות עוני, עכשיו הם לא אשמים שהמצב הכלכלי שלהם לא משהו, ולכל אחד מהם יש רישומים, ואיך? מישהו אמר עליו שהוא גנב מכונית, המשטרה באה ואשכרה עצרה אותו, וניסו להלביש עליו תיק(ללא הצלחה יתרה ברוך השם). ואחרי זה האנשים האלה שלא אשמים בכלום, באים ואומרים "וואלה לא רוצה לשרת ולתרום למדינה שמאכילה אותי חרא", וזה מובן . ישראל של היום זו לא ישראל של שנות ה60 וה70, שעוד הייתה חברתיות וכל זה, היום זה פשוט מאוד מדינה קפיטליסטית שלרוב מצפצפת על אזרחיה, והממשלה והמשטרה שלה מושחתת למדי.
יש כל כך הרבה חרא שהולך פה ולכם בכלל יש חוצפה לבוא ולהגיד למישהו מה לעשות? צאו מהבועה שלכם, חצי מהפורום הזה אנשים מהמעמד הבינוני לפחות אין לכם מושג בשיט מהחיים שלכם.
ישן 28-01-2007, 17:57
  Akula Akula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.06
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Praetorian שמתחילה ב "תרדו מהסרט הממש גרוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Praetorian
תרדו מהסרט הממש גרוע שלכם.
כולכם חיים באיזה סרט ממש גרוע, שלמרות שיש אנשים שהמדינה מאכילה חרא, הם צריכים לעמוד ישר לחייך ולעלות על מדים, וזה ממש לא ככה.
קחו דוגמה, יש לי כמה חברים משכונות עוני, עכשיו הם לא אשמים שהמצב הכלכלי שלהם לא משהו, ולכל אחד מהם יש רישומים, ואיך? מישהו אמר עליו שהוא גנב מכונית, המשטרה באה ואשכרה עצרה אותו, וניסו להלביש עליו תיק(ללא הצלחה יתרה ברוך השם). ואחרי זה האנשים האלה שלא אשמים בכלום, באים ואומרים "וואלה לא רוצה לשרת ולתרום למדינה שמאכילה אותי חרא", וזה מובן . ישראל של היום זו לא ישראל של שנות ה60 וה70, שעוד הייתה חברתיות וכל זה, היום זה פשוט מאוד מדינה קפיטליסטית שלרוב מצפצפת על אזרחיה, והממשלה והמשטרה שלה מושחתת למדי.
יש כל כך הרבה חרא שהולך פה ולכם בכלל יש חוצפה לבוא ולהגיד למישהו מה לעשות? צאו מהבועה שלכם, חצי מהפורום הזה אנשים מהמעמד הבינוני לפחות אין לכם מושג בשיט מהחיים שלכם.

וואלה אחי לגיטימי, אני מכיר מישהו שכל המשפחה שלו בפשע מאורגן, ועל זה הורידו לו קב''א(יש לו קב''א 49, ומדובר בתלמיד מצטיין שפשוט בא מרקע קצת קשה),והוא הוריד פרופיל בשביל להיות ג'ובניק ואפשר להבין אותוחש . אבל לגבי פציפיזם זה מזה זיון שכל, פציפיסטים זה בד''כ ילדים קטנים של אימא שלא רוצים שיהיו להם חיים קשים.
ולמה אתה למשל מתגייס?

ישן 28-01-2007, 18:01
צלמית המשתמש של Praetorian
  Praetorian Praetorian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.05
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Akula שמתחילה ב "[QUOTE=Praetorian]תרדו מהסרט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Akula
וואלה אחי לגיטימי, אני מכיר מישהו שכל המשפחה שלו בפשע מאורגן, ועל זה הורידו לו קב''א(יש לו קב''א 49, ומדובר בתלמיד מצטיין שפשוט בא מרקע קצת קשה),והוא הוריד פרופיל בשביל להיות ג'ובניק ואפשר להבין אותוחש . אבל לגבי פציפיזם זה מזה זיון שכל, פציפיסטים זה בד''כ ילדים קטנים של אימא שלא רוצים שיהיו להם חיים קשים.
ולמה אתה למשל מתגייס?

מה הקשר אליי פתאום?, בכל מקרה, אני למשל רוצה ללמוד באונברסיטה במולדתי ששמה אני אזרח, אבל גם שמה יש שירות חובה, ובעוד כאן לי יש זכויות מסויימות כבן יחיד, שמה עלולים לשלוח אותי לגדודי חי''ר רגילים, ושם זה לא כמו פה בית זונות, שמה מפקדים מתעללים בחיילים שלהם ואתה חייב להתקשח מאוד. הדרך היחידה לצאת מזה זה לשרת בצבא של מדינה זרה, למשל מדינת ישראל שגם בה אני אזרח, אם אני משרת כאן, אני לא צריך לשרת שם.
שלא לדבר על איך פה עשו כאילו שכל אחד שקצין בצבא הוא לא פחות מפרופסור, יש כל כך הרבה אנשים מטומטמים שהם קצינים שזה לא מדד, אולי זה יבוא לאנשים פה בהפתעה, אבל לא צריך הרבה שכל בשביל להיות בקרבי, פשוט במדינה פה שוטפים אותך בגיל צעיר בכל הסיפורים האלה ועושים מחיילות ומצבא משהו כזה אדיר, כשבתכלס זה לא.

נערך לאחרונה ע"י Praetorian בתאריך 28-01-2007 בשעה 18:05.
ישן 28-01-2007, 18:15
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Praetorian שמתחילה ב "[QUOTE=Akula]וואלה אחי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Praetorian
מה הקשר אליי פתאום?, בכל מקרה, אני למשל רוצה ללמוד באונברסיטה במולדתי ששמה אני אזרח, אבל גם שמה יש שירות חובה, ובעוד כאן לי יש זכויות מסויימות כבן יחיד, שמה עלולים לשלוח אותי לגדודי חי''ר רגילים, ושם זה לא כמו פה בית זונות, שמה מפקדים מתעללים בחיילים שלהם ואתה חייב להתקשח מאוד. הדרך היחידה לצאת מזה זה לשרת בצבא של מדינה זרה, למשל מדינת ישראל שגם בה אני אזרח, אם אני משרת כאן, אני לא צריך לשרת שם.
שלא לדבר על איך פה עשו כאילו שכל אחד שקצין בצבא הוא לא פחות מפרופסור, יש כל כך הרבה אנשים מטומטמים שהם קצינים שזה לא מדד, אולי זה יבוא לאנשים פה בהפתעה, אבל לא צריך הרבה שכל בשביל להיות בקרבי, פשוט במדינה פה שוטפים אותך בגיל צעיר בכל הסיפורים האלה ועושים מחיילות ומצבא משהו כזה אדיר, כשבתכלס זה לא.

אתה מדבר על הצבא הרוסי במקרה?. אם כן מבין אותך לגמרי, אני עוד הייתי אידיוט מספיק לעשות שם צו ראשון(הגעתי לחופשה, ובידיוק היה לי שמה צו ראשון אז אני כמו איזה הומו הלכתי ועשיתי שם צו ראשון), אבל חפיף, אתה בא למשרד הפנים ומודיע להם שאתה מתגורר בחו''ל, וזהו. הסכנה היחידה היא רק אם אתה נשאר יותר מחודשיים במדינה יכולים לעשות משהו,אבל פשוט תבוא מוכן, תביא את כל המסמכים לאונברסיטה, ברגע שאתה מגיע תלך ותעשה מבחנים לאונברסיטה ברגע שאתה מתקבל, אתה מודיע את זה לצבא, ואתה ניהיה עתודאי. בכל זאת תצטרך לשרת אבל רק שתדע. למשל יש לי בנדוד שירת כאן במשטרה צבאית, בא לשמה למד רפואה באונברסיטה של מוסקבה, וכשהוא סיים לימודים הוא שירת בדרגת סטרשיי לויטננט(בישראל אין דרגה מקבילה, רק סרן נדמה לי) שנה. אבל זה חפיף כי אתה משרת כקצין וזה בכלל ליגה אחרת בצבא הרוסי. ובכלל הוא עשה את זה לפני 6 שנים, לפי מה שאני יודע פוטין העביר איזה חוק שמי שמשרת בצבא זר לא משרת בצבא הרוסי, אז יכול להיות שבכלל לא תשרת גם לא כקצין,אבל סגור על זה.

לגבי פציפיסטים? בולשיט אחד גדול.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

ישן 28-01-2007, 18:49
  The frogmen The frogmen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
טוב בואו נסכם קצת את הדברים.

1) הטענה שקרביים תורמים יותר היא לא נכונה בכלל.
2) אלו שהתגייסו לקרבי עשו את זה בלי לחשוב על התועלת שתנתן להם עם יציאתם לחיים האזרחיים הם החילטו שהם רוצים לשרת את המדינה בלי לקבל גמול בחזרה חוץ מאולי אופי טוב יותר והתמודדות עם קשיים.
3) אתה לא יכול לקחת אדם שמשרת אפילו בטייס ולהשוות אותו לאדם שמשרת בגולני לדוגמא כי הטייס ברוב המקרים עשה את הקורס המפרך בעיקר בשביל "לסדר" לעצמו את החיים שלאחר השירות.
4) אתם חייבים אבל להסכים איתי שלא יכול להיות שהכשרה של 3 שנים שהטייס או התלפיון עוברים בצבא צריכה להגיע בלי רווחים אישיים אחרת אף אחד לא ירצה להגיע לתפקדים הללו.
5) הצבא צריך גם קרביים וגם "ג'ובניקים" אפילו שהטייסים יוצאים לחיים האזרחיים עם תואר ורישיון טייס אל תשכחו שאחר כך הם צריכים להעניק לצבא 9 שנים של קבע שאולי התנאים בשנים הללו טובים יותר אבל הם עדיין עושים שירות למדינה.
6) ולזה שפתח את האשכול הזה רק שידע גם שהצבא לא רוצה אותו ואנשים כמוהו שיעשו רק בעיות במהלך שירותם הצבאי וכל הזמן יחפשו דרכים לצאת הצבא לא צריך אותם.
ישן 28-01-2007, 19:00
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי The frogmen שמתחילה ב "טוב בואו נסכם קצת את הדברים."

התייחסות לנקודות שסיכמת כאן מנקודת המבט שלי כמלש"ב.
1) לא אנחנו שנקבע..
2) יש גם את היתרונות והרווחים של השירות הקרבי חוץ מהגנה על המולדת.. ולעתים אין ברירה אלה לשרת קרבי אז הולכים..
3) לא בדיוק, יש אנשים שבאים לכל מיני מקומות מכל מיני סיבות, על טייס למשל הרבה חולמים מילדות(כן אני כזה.. חבל).
4) אכן טייס ותלפיון אלה מקצועות לכל דבר=קבע, מכאן ניתן לצפות ואף להבין את התנאים המשופרים שמקבלים בוגרי הקורס שכן זה בכל זאת עבודה שלהם ולא רק שירות חובה.
5) שוב לפי איך שאני רואה את זה טייס זה מקצוע כשם שמהנדס תוכנה זה מקצוע ולכן ניתן להסתכל על זה כאיש עוזב מקום עבודה ולא כמשתחרר מהצבא.
6) הבחור עדיין מלש"ב, עם הזמן דעתו תשתנה/תתחזק ואז נראה מה יהיה איתו בעתיד.. תאכלס בהצלחה לו בחיים האזרחיים הפוריים שלו שכן חבר'ה כמוהו אני מעדיף לפגוש כמה שפחות אם בכלל בהמשך כשאתגייס... קוטרים זה בכל זאת מעצבן.
ישן 29-01-2007, 16:14
  E.A.R.L. E.A.R.L. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל E.A.R.L. שלח הודעה דרך MSN אל E.A.R.L.

ל slipkorn

אתה אומר שאתה תורם לאנשים שסביבך שאכפת לך מכולם, נכון? אתה מתנדב איפושהוא? אתה באמת מנסה לשנות דברים? אני אולי רק בן 17 "מורעל" של אחריי! לצבא ולקרבי אבל אין באפשרותי ללכת לקרבי מסיבות אישיות (משפחתיות -בן יחיד לאם חד הורית) אבל גם לומר שאין יותר ציונות בארץ זה פשוט בורות, כנראה אף פעם לא שמעת של שנת שירות, בני נוער שדוחים את הצבא בשנה רק בכדי ללכת רחוק מהבית, לגור עם אנשים שהם לא מכירים ולתרום לקהילה בשכונות עוני עם אנשים קשי יום ומוגבלים רק כי הם רוצים לתרום, הם עושים את זה מתוך ציונות , רצון לשנות ולתרום ולאחר שנה קשה מאוד מבחינה נפשית הם מתגייסים, חלקם לגרעין נח"ל וחלקם הגדול לקרבי(גם בנות) וליחידות מובחרות. את השנת שירות אני בע"ה יעשה שנה הבאה רק מתוך רצון לתרום ומתוך ציונות ולאחר מכן להתגייס כ"ג'ובניק" ולהמשיך לתרום בין אם זה כפקיד או בכל תפקיד שהוא. כל האנשים שאני מכיר הם יוצאי וקרבי רובם מפקדים וקצינים ביחידות המובחרות, וואלה אפשר להגיד שאני מושפע מהם אבל הם אף פעם לא התנשאו עליי, וגם כשרק התחילה מלחמת לבנון ה-2 לפני הזימונים הגדולים של האוגדות למילואים, לפני שזימנו אותם, הם התנדבו ללכת ללבנון והם ברובם עושים כ100 ימי מילואים בהתנדבות רק מתוך ציונות ורצון להגן על המדינה, ואין פלא שאותם אנשים ממשיכים להתנדב ולתרום אחרי השירות הצבאי בתנועות נוער. וגם אפשר להגן על המדינה בעוד דרכים גם לפני הצבא תוך כדי התנדבות במשמר האזרחי כמו שאני עושה וואלה יש בלי להשוויץ תפיסות יפות ואני מתנדב במשא"ז ובילוש נוער (מחלק הנוער) כבר שנה וחצי ואני עושה כ20 שעות בשבוע ויש לי אישור לפעול עד שעות הלילה המאוחרות (מה שאין למתנדבי נוער "רגילים"), ושוב אני לא נגעתי בקטע של השתמטות ולא לעשות צבא, כל מלש"ב שרוצה יכול לתרום למדינה בין אם לוחם שייטת או טבח צריך לבוא לצבא עם רצון ומוטיבציה.

ישן 29-01-2007, 20:35
  customer customer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.05
תראה

נניח שהחלטתי שאני לא רוצה להתגייס לצה''ל בגלל שאני חושב שהצבא לא מתאים לי ושאני לא בנוי לזה ו
זה יכול להפריע לי בחיים האזרחיים? במעט מאוד מקומות כמו מוסדות מדינה וגם אז תלוי למה השתחררת.
באוניברסיטה זה לא יפריע לך
גם לא במכללה
גם לא בהיי טק
ולא בשום מקום
אולי בראיון יסתכלו על זה בהרמת גבה אבל אם תהיה טוב במה שאתה עושה זה ממש לא משנה
יש גם מעסיקים שמעדיפים אנשים בלי מילואים
ובחול זה ממש לא משנה

בבקשה אל תגיבו פה תגובות כמו:עניתי לך , תן לי את הזכות
''אני שונא אנשים כמוך שלא אכפת להם מהמדינה'' אני שונא אנשים כמוך
''וואי משתמט מפגר הייתי מוריד לך כאפה'' לא, לא הייתי מבזבז זמן על לעשות כזה דבר,אתה לא שווה את זה

אבל אם זה מבעיה נפשית זה משהו אחר
ישן 29-01-2007, 21:09
  MeGaTal MeGaTal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06

אני לא מאמין על הדיון הזה פשוט לא לרמה וגם לא לאלה שמנסים להצדיק את הצבא

נכון אני מסכים איתך שהיום אין ציונות שאותו עיקף וגודל כמו בזמן הקמת המדינה (ואל תהיו יפיי נפש אין לכם כמעט ציונות!!) ואני לא חס וחלילה מאשים את הקרביים באגו מנופח אבל פשוט היום אנחנו לא יודעים מה זה ציונות אין לנו את ההרגשה הזאת .

תשמעו, נכון שכואב לראות אנשים שבאים ב11 הולכים ב1 אבל יש כמה דברים שאנחנו חייבים להתייחס אליהם
1) בלעדי העורף אין חזית
2) כמה וכמה מהם(עורפיים) בעלי בעיות רפואיות
3) בעלי כישורים חשובים לעורף

אבל נכון יש אנשים בעלי פרופיל 72-97 שמורידים על בעיות בדיות שאין להם פרופיל ומשרתים בתפקידים שהם לא אמורים להימצא שם אבל ויש אבל גדול כל אחד לבסוף מחליט מה טוב בשבילו ויש כאלו שהם עורפיים ואוהבים את הארץ מאוד וכאלו קרביים שתגיד להם יש לך בית בחו"ל הם נוסעים (תתפלאו !!)

אז בואו נסכם בכל שכל אחד יתרום איך שהוא מוצא לנכון !

ושלא תחשבו שאני הולך להיות בתפקיד עורפי אני הולך להיות בקרבי אבל הציונות היא אחוז קטן מאוד מהחלטתי !
ישן 29-01-2007, 21:19

בן אדם אתה פשוט לא יודע מה אתה מדבר....
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי MeGaTal שמתחילה ב "אני לא מאמין על הדיון הזה..."

יש ציונות אתה כנראה לא מסתובב עם האנשים הנכונים...
להיות ציוני זה לא רק להסתובב עם טורייה וכובע טמבל
זה לאהוב את המדינה שלך
לדעת שאין לך שום מקום אחר ללכת אליו שההמנון יעשה לך משהו בפנים
אפילו לעודד את נבחרת ישראל במשחקים
כל דור מגדיר לעצמו...
פעם להיות ציוני היה להיות קיבוצניק היום גם מישהו שמפתח היי טק בארץ נחשב למקים מפעל ציוני
ואם אתה מתגייס לצבא כי אתה "לא רוצה לתייק ניירות כל היום"
אז זה אומר שאתה כן רוצה לעשות משהו מועיל ואתה יודע שזה קשה שלא תקבל על זה תמורה הולמת אז מה זה משנה איך תקרא לזה זה ציונות!
ולעשות שנת שירות זה ציונות
הציונות לא מתה היא פשוט מתאימה את עצמה למאה ה21...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:04

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר