לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2007, 01:10
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נתן. ש שמתחילה ב "יש לי שאלה גם"

קנה מידה ואמות מידה זה שני דברים שונים לחלוטין, קריטריון זה המילה הלועזית לאמת מידה.

קנה מידה זה שאתה מציג משהו בגודל שונה (בד"כ קטן) מהגודל המקורי, למשל שיש לי דגם של מכונית שהוא בגודל של רבע מכונית, אז אני יכול להגיד שבניתי דגם בקנה מידה של 1 ל-4.
אם כמעט כל מפת שבילים/גאוגרפית, תראה שבאחת הפינות שלה כתוב משהו כמו "קנה מידה 1:50,000", זה בעצם נותן לך את היחס בין המפה שיש לך ביד לבין השטח (המקור).

אמת מידה/קריטריון - הם בעצם קובעים הגדרות למדידה או הערכה של משהו. למשל אם אני רוצה להגיד שמישהו שכדי להתקבל ללימודים צריך 12 שנות לימוד ופסיכומטרי של 650, אז אני יכול להגיד ש"הקריטריונים שצריך לעמוד בהם ע"מ להתקבל ללימודים הם 12 שנות לימוד ופסיכומטרי של 650".
ואפשר להגיד גם ש"על מנת להתקבל לבית ספר צריך לעמוד בקריטריונים הנ"ל."
דוגמה לשימוש ב"אמת מידה" - "בית הספר הזה עומד בכל אמות המידה הנדרשות ע"י משרד החינוך."

ממליץ לך להבא לפתוח מילון אבן-שושן, ספיר או כל מילון רציני אחר ותאמין לי שתמצא שם את כל התשובות.

קשה לי לתת לך טיפ לגבי המקצועות כי אני ממש לא מכיר אותם, אבל ההמלצה הכי טובה שלי אליך זה לקרוא הרבה, ועדיף להתמקד בשפה אחת ולא להתפזר. כל שפה היא עולם ומלואו שע"מ לתרגם ולהעביר את התחושה האמיתית חייבים לדעת אותה על בורייה. תנסה בהתחלה לתרגם סיפורים קצרים ולהעלות את הקטעים לפורומים שאנשים רגילים יגידו לך את דעתם וגם תוכל להשתפר. יכול להיות (אפילו סביר) שיש לימודים ספצפייים בנושא, אבל זה צריך לבדוק.
חזרה לפורום
ישן 28-01-2007, 23:05
  נתן. ש נתן. ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
תודה תודה רבה לך, עזרת לי מאוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נתן. ש שמתחילה ב "יש לי שאלה גם"

אבל יש פרט אחד שלא מובן כל כך, כמובן שאני יודע מה זה "קנה מידה"
אבל ההקשר התחבירי לא מובן לגביי על משהו שקראתי בספר מסויים, לכן שאלתי כאן

לצורך הדוגמא הבאתי את המשפט הבא:

"היום כבר לא ייתכן לבוא בדרישה דומה אל האדם המודרני באמת, אין למילים אלו כל מובן לגביו
( למשל לאמר לאדם כזה להיות "ילד טוב" וגם אם לא היה נוהג כפי ביקשת , לפחות יכול היה להבין על מה מדובר), המבט הבוהה שהיית זוכה לו לא היה מצביע על כך שקני המידה שלך נדחו, אלא שלא היתה כל משמעות לדבריו בן שיחך"

הנה המשפט הזה, הוא די קשה להבנה.
אשמח אם תסביר לי אותו.

ועוד דבר אחד קטן , למה הכוונה כשאומרים "חשיבה אחידה"?, יש לך חשיבה אחידה?,
מה זה אומר בדיוק?

תודה לך המון!!!!!!
נ.ב
תודה על העצות החמות!

נערך לאחרונה ע"י נתן. ש בתאריך 28-01-2007 בשעה 23:09.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר