לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2007, 19:06
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בקצרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shlomo122 שמתחילה ב "אל אחד או רבים."

יגדל אלוקים חי וישתבח נמצא ואין עת אל מציאותו אחד ואין יחיד כיחודו נעלם וגם אין סוף לאחדותו אין לו דמות הגוף ואינו גוף לא נערוך אליו קדושתו קדמון לכל דבר אשר נברא ראשון ואין ראשית לראשיתו הינו אדון עולם לכל נוצר יורה גדולתו ומלכותו שפע נבואתו נתנו אל אנשי סגולתו ותפארתו לא קם בישראל כמשה עוד נביא ומביט את תמונתו תורת אמת נתן לעמו אל על יד נביאו נאמן ביתו לא יחליף האל ולא ימיר דתו לעולמים לזולתו צופה ויודע סתרינו מביט לסוף דבר בקדמותו גומל לאיש חסיד כמפעלו נותן לרשע רע כרשעתו ישלח לקץ ימים משיחנו לפדות מחכי קץ ישועתו מתים יחיה אל ברוב חסדו ברוך עדי עד שם תהילתו

חזרה לפורום
ישן 29-01-2007, 20:24
  shlomo122 shlomo122 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "בקצרה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
יגדל אלוקים חי וישתבח נמצא ואין עת אל מציאותו אחד ואין יחיד כיחודו נעלם וגם אין סוף לאחדותו אין לו דמות הגוף ואינו גוף לא נערוך אליו קדושתו קדמון לכל דבר אשר נברא ראשון ואין ראשית לראשיתו הינו אדון עולם לכל נוצר יורה גדולתו ומלכותו שפע נבואתו נתנו אל אנשי סגולתו ותפארתו לא קם בישראל כמשה עוד נביא ומביט את תמונתו תורת אמת נתן לעמו אל על יד נביאו נאמן ביתו לא יחליף האל ולא ימיר דתו לעולמים לזולתו צופה ויודע סתרינו מביט לסוף דבר בקדמותו גומל לאיש חסיד כמפעלו נותן לרשע רע כרשעתו ישלח לקץ ימים משיחנו לפדות מחכי קץ ישועתו מתים יחיה אל ברוב חסדו ברוך עדי עד שם תהילתו

טוב זה לא בדיוק מסביר.
יש לאל רגשות?
הוא באמת רחום וחנון ושומר חסד?
הדבר המוזר ביותר ביהודות זה סיפור החיית המתיים.
תנו לי להבין לדוגמה בשנת 6,000 (לפי הספירה היהודית) יכומו כול המתתים נגיד ורק הטובים הם עדיין יהיוא המון עצום (מאות מיליארדים?).
ואייך יתכ שהעולם בן 5,700 שנה?
כיצד יתכן שהאנשות גדלה בזמן שלאדם וחווה היה רק בן אחד?
וגם אם נולדו אחר כך יותר אתה רוצה להגיד לי שהילדים נולדו מברית אח ואחות או אם ובן?
כיצד היתחדשה האנושות מאז המבול שנותרו בעולם רק 5 אנשים מתוכם 4 גברים האם באותה הדרך הבזויה?
כיצד שעדדין לא בא המשיח?
אייך זה שבתורה כולם חיים בהתחלה:900+ אח"כ 600+ אח"כ 100+ ואח"כ נורמלי.
כיצד יכולים להיות ענקים כו גדולים כשהיוא בחברון (כתוב שישבו אל החומות ורגלהים נגאו באדמה).
אם משה כתב תתורה מי כתב "וימות משה" ואם האל מדוע לא קרוא כדי לדעת מה היה.
ועכשיו הטוב ביותר.
אם אם שמנה 2 מיליון איש (600,000 גברים בני 20-60) יצא ממצרים בבום אחד אייך זה שזה לא מוזכר בהיסטוריה של המיצרים או של כול עם אחר.

חזרה לפורום
ישן 29-01-2007, 21:03
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shlomo122 שמתחילה ב "[QUOTE=kkr3]יגדל אלוקים חי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomo122
טוב זה לא בדיוק מסביר.
1)יש לאל רגשות?
2)הוא באמת רחום וחנון ושומר חסד?
3)הדבר המוזר ביותר ביהודות זה סיפור החיית המתיים.
תנו לי להבין לדוגמה בשנת 6,000 (לפי הספירה היהודית) יכומו כול המתתים נגיד ורק הטובים הם עדיין יהיוא המון עצום (מאות מיליארדים?).
4)ואייך יתכ שהעולם בן 5,700 שנה?
5)כיצד יתכן שהאנשות גדלה בזמן שלאדם וחווה היה רק בן אחד?
6)וגם אם נולדו אחר כך יותר אתה רוצה להגיד לי שהילדים נולדו מברית אח ואחות או אם ובן?
7)כיצד היתחדשה האנושות מאז המבול שנותרו בעולם רק 5 אנשים מתוכם 4 גברים האם באותה הדרך הבזויה?
8)כיצד שעדדין לא בא המשיח?
9)אייך זה שבתורה כולם חיים בהתחלה:900+ אח"כ 600+ אח"כ 100+ ואח"כ נורמלי.
10)כיצד יכולים להיות ענקים כו גדולים כשהיוא בחברון (כתוב שישבו אל החומות ורגלהים נגאו באדמה).
11)אם משה כתב תתורה מי כתב "וימות משה" ואם האל מדוע לא קרוא כדי לדעת מה היה.
ועכשיו הטוב ביותר.
12)אם אם שמנה 2 מיליון איש (600,000 גברים בני 20-60) יצא ממצרים בבום אחד אייך זה שזה לא מוזכר בהיסטוריה של המיצרים או של כול עם אחר.

1)לא, הוא לא בן אדם.
2)אם הוא לא היה כזה, לא היית פה
3)צדיקים יקומו, לא טובים, טובים יש גם גויים.
4)לקחו את התנ"ך וחישבו את התגלגלות הגילאים של כל צדיק בכל דור, תוכל לחפש בגוגל...
5)לאדם וחווה נולדו בנים ובנות, אך בתנ"ך מוזכרים רק קין הבל ושת.
6)אח ואחות, אך אם הקב"ה לא היה רוצה זאת, הוא היה שם בהם מום.
7)צריך לשאול מישהו שמבין יותר ממני, או לחפש באינטרנט...
8)"אין ישראל נגאלים אלא ע"י תשובה".
9)חטאים שגרמו להורדת תוכלת החים
10)מאותה סיבה שרשום בבראשית על הזדווגות בני ה'...(תקרא)
11)לפי הפרשנויות נאמר שמשה כתב את כל התורה מחובר ולאחר מכן ה' שם רווחים.
12)תחפש, יש הרבה כתובות ארכיאולוגיות מתקופת מצרים, ומצרים של היום היא לא כמו פעם.

חזרה לפורום
ישן 07-02-2007, 07:41
  davmal davmal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.06
ידידי היקר !
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shlomo122 שמתחילה ב "[QUOTE=kkr3]יגדל אלוקים חי..."

רק לידע אותך פרט קטן כל העמים יודעים שהיה ,כולם אומרים שהיה משה רבינו ,

יש הוכחות לכל יציאת מצרים החל בפפירוסים שנימצאו שנכתבו על ידם שהם מספרים איך ירד ברד עם אש
והיאור דם (מוזיאון בהולנד קנה את פאפירוס איפובר ) תבדוק בעצמך ישנם ארכאולוגים שחפרו על פי התנ"ך ומצאו את
כל שרידי בני ישראל היכן שמצויין בספר מה שלנו סיפרו בבתי הספר זה שקר גמור אני בדקתי יום אחד את הנושא וראיתי שהכל אמת ,לי סיפרו שיש "סופר מקראי" ולכן לא יחסתי חשיבותו ולנו היהודים יש הוכחות שהכל כתוב מבורא עולם ע"י משה אבל בינינו יש יותר מידי דברים בחיינו שאי אפשר להכחיש גם אם נרצה וכול לזכר יציאת מיצרים כמו ברית מילה , מזוזות, חתונות, בר מצוה, כשרות ואפילו מוות קיים בעולם שאי אפשר להתכחש לזה תבדוק טוב ותגלה בעצמך,
מי היה הרצל וחבריו ? אני גם אמרתי אלה שוטפים לנו את השכל ולמדתי מהחומר שלנו לא שלהם אבל האמת שאין מצב להכחיש את היהדות
מצורף לינק שרק אם תראה אותו תבין לבד מה מכרו לנו...

mms://il12.cast-tv.com/list_vod_shofar/Languages\english\Herzel-eng.wmv
חזרה לפורום
ישן 09-02-2007, 00:19
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אל תעלב אבל שוב פעם לא הבנת אותי :-))
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "תאמין לי שאין כוונה לצאת מנצח בשום ענין, תוריד את זה ממני"

כתבתי:
ציטוט:

משום כך חדלתי להגיב לתגובות שלך שמהתוכן שלהן ברור לי שלא הבנת את מה שכתבתי

כלומר חדלתי להגיב רק לסוג מסויים של תגובות שלך (הסוג הנ"ל).
כלומר לתגובות אחרות שלך בהם אתה מביע דברי טעם אני שומר לי את הזכות להגיב.
חדלתי מלהגיב למה שכתבת באשכול ההוא משום שלפתע עברה בי ההרגשה שאני בעצם לא מתווכח איתך. אני מתווכח עם עצמי שלפני כמה שנים (כאשר הייתי גרופי של הרב עם הקלטות).
כאשר קלטתי את זה הבנתי שאין לוויכוח הזה טעם - אם אני זוכר את עצמי שלפני כמה שנים:
אם מישהו היה אומר לי שהעולם הוא עגול, הייתי יכול לומר לו שהעולם הוא שטוח, אם הייתי שומע באיזו הרצאה כנ"ל שהעולם שטוח.
על אותו משקל הייתי גם טוען שהדינוזאורים חיו לפני מאות שנים ולא מליונים (כפי שאכן נטען בהרצאה ששמעתי מפי אותו רב).

חזרה לפורום
ישן 30-01-2007, 16:47
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shlomo122 שמתחילה ב "ל-12 איין כלל תיזכור..."

12) באמת?! לא שמעת אף פעם על פרמידות שהם ההוכחה הכי טובה שיש למצרים העתיקה!

6)בהחלט מחריד שבגללם אתה קיים, החוקים של התורה עדין לא התבססו שם, רק אחרי מתן תורה.

הגיוני, תחפש בגוגל, מה אני צריך להביא לך הכל, תחפש על גיל הבריאה (גיל הבריאה הכוונה להתחלת בני האדם, לא לתחילת העולם, כדי לדעת את תחילת העולם יש ללמוד את הסוד-הקבלה, ולגלות שמה שמדענים גילו היום שהעולם בן מיליארד\טריליארד what ever...אינו משנה את המציאות שהבריאה החלה לפני 5700 שנה, אוכל לתת לך מאמר אבל חבל לקפוץ לקבלה כשאת הפשט לא הבנת)

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 30-01-2007 בשעה 16:50.
חזרה לפורום
ישן 11-03-2007, 06:19
  משתמש זכר Oasis11 Oasis11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Oasis11 שלח הודעה דרך MSN אל Oasis11
קודם כל תנסה להבין מה משמעות הפיזיקלית של זמן,
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "12) באמת?! לא שמעת אף פעם על..."

אח"כ תתפלסף.
עצמות אדם התגלו, ולפי בדיקות (לרוב ע"י זמן מחצית חיים של איזוטופים שונים)
גיל העצמות היה בערך כ-2 מיליון שנה.

חוץ מזה, המושג זמן בעיקרון הוא מבלבל מאוד.
לדעתי משמעות ימי הבריאה היא סימבולית ולא יותר. איך אפשר בדיוק לחשב את הזמן,
אם בכלל גרמי השמיים (ובמיוחד השמש) "נבראו" רק ב"יום" הרביעי? בעצם לא היה זמן (או יותר נכון שנקודת היחוס של הזמן דאז, הייתה אחרת לגמרי מנקודת היחוס דהיום).
כלומר שפועל, הבריאה יכלה להתרחש על פני מיליוני שנים.

נערך לאחרונה ע"י Oasis11 בתאריך 11-03-2007 בשעה 06:35.
חזרה לפורום
ישן 11-03-2007, 22:03
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אני מנסה להסביר לך שאין חילוק בין המדע לתורה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Oasis11 שמתחילה ב "מצחיק, מי שכתב את זה בכלל לא הסתמך על משהו מדעי."

האדם הראשון לא נברא כשהוא היה תינוק, כמו כן החיות(שיש לציין היו ענקיות באותו זמן), לכן גיל העולם יכול ליהיות כמה מיליוני שנים ואף יותר, אך מתחילת הבריאה עד היום-לא יותר מ-5750 שנה.

תמשיך לקורא...
ציטוט:

ונבאר הדבר, נאמר במדרש (בראשית רבה יד, ז): ...אדם וחוה כבני עשרים נבראו. הבה נצייר בדמיוננו, שאיזה עיתונאי ממולח היה מצליח להשיג סקופ ולראיין את האדם הראשון שעתיים בלבד אחר שנברא. השאלה הראשונה שהוא היה מציג לו היא, סליחה אדוני, בן כמה אתה? האדם הראשון מציץ בשעונו ואומר: בן שעתיים, מה? תמה העיתונאי, כל הגובה הזה ורק בן שעתיים? כן, כן, חוזר ומסביר האדם הראשון, הבורא אומנם ברא אותי בהתפתחות ובמבנה גוף של כבן עשרים, אך מאז עברו רק שעתיים!

אותו עיקרון קיים גם בבריאת העולם, אלא ששם ההתייחסות היא הפוכה. כלומר, אין אנו עוסקים בשאלה באיזה גיל נברא העולם, או באיזה שלב של התפתחות התחלתית הוא נברא, אלא אנו יודעים כי מאז בריאת העולם או מדויק יותר לומר מאז בריאת האדם, ועד היום עברו 5757 שנים (וזאת עי חישוב משך חייו של אדם הראשון עד שהוליד את בנו וכן הלאה וכן הלאה... דברים המתועדים בתורה עצמה, בראשית ה, ג והלאה).

חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 18:34
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

נתחיל ביסוד החיים: האמונה.
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "תגיד,אם אני אבקש ממך להראות..."

בכל דבר בחיים יש אמונה ואם לא היה דבר כזה לא היית חיי, אמונה בהצלחה, אמונה בקיומו של דבר וכו'...
כדי שתוכל לראות את השגחת ה', תצטרך לעשות את חוקותיו ומצוותיו ואח"כ להאמין בו, שנאמר "נעשה ונשמע", עוד דבר שהוא מבטיח לנו: "פתחו לי פתח כחודו של מחט, ואני אפתח לכם פתח כפתחו של אולם".
אצלנו ואצל כולם, רק שאצלנו מאמינים בזה, מאמינים שישנו צורר שנקרא יצר הרע, הוא "יורד ומסטין, עולה ומקטרג", כשאתה יודע שיש מלאך כזה שמשפיע לך על האמונה ועל מעשיך, אתה מיד מתחיל להבין מאיפה בא החוסר אמונה.
הקב"ה ברא את האדם עם בחירה, אתה לא מצפה שכדי שהבחירה תתממש, הוא יברא רק יצר טוב, נכון?
לכן הקב"ה ברא את היצר הטוב והיצר הרע, כשהיצר הרע גובר על היצר הטוב כי, איך אומרים אצלנו, הוא משלם במזומן, כדי שהבחירה תיהיה מושלמת,כדכתיב: "ראה נתתי לפניך היום את החיים ואת הטוב, ואת המות ואת הרע". אף המליץ בהמשך ואמר "ובחרת בחיים"! .

כדי להמשיך את הדיון, קודם כל תצטרך להקשיב ליצר הטוב שבך, אינני יכול לדבר עם מי שמנסה לקטרג עליך, מכאן מתחילה האמונה.

ואני מאמין שיש פה אנשים הרבה יותר גדולים ממני, שיצליחו להסביר לך בדרכים רציונאליות, את האמונה בשם, השאלה אם אתה רוצה להאמין, כלומר האם אתה מקשיב ליצר הטוב.
שבוע טוב.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 06-03-2007 בשעה 18:39.
חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 18:49
צלמית המשתמש של ofir_arzi
  ofir_arzi ofir_arzi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "נתחיל ביסוד החיים: האמונה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
בכל דבר בחיים יש אמונה ואם לא היה דבר כזה לא היית חיי, אמונה בהצלחה, אמונה בקיומו של דבר וכו'...
כדי שתוכל לראות את השגחת ה', תצטרך לעשות את חוקותיו ומצוותיו ואח"כ להאמין בו, שנאמר "נעשה ונשמע", עוד דבר שהוא מבטיח לנו: "פתחו לי פתח כחודו של מחט, ואני אפתח לכם פתח כפתחו של אולם".
אצלנו ואצל כולם, רק שאצלנו מאמינים בזה, מאמינים שישנו צורר שנקרא יצר הרע, הוא "יורד ומסטין, עולה ומקטרג", כשאתה יודע שיש מלאך כזה שמשפיע לך על האמונה ועל מעשיך, אתה מיד מתחיל להבין מאיפה בא החוסר אמונה.
הקב"ה ברא את האדם עם בחירה, אתה לא מצפה שכדי שהבחירה תתממש, הוא יברא רק יצר טוב, נכון?
לכן הקב"ה ברא את היצר הטוב והיצר הרע, כשהיצר הרע גובר על היצר הטוב כי, איך אומרים אצלנו, הוא משלם במזומן, כדי שהבחירה תיהיה מושלמת,כדכתיב: "ראה נתתי לפניך היום את החיים ואת הטוב, ואת המות ואת הרע". אף המליץ בהמשך ואמר "ובחרת בחיים"! .

כדי להמשיך את הדיון, קודם כל תצטרך להקשיב ליצר הטוב שבך, אינני יכול לדבר עם מי שמנסה לקטרג עליך, מכאן מתחילה האמונה.

ואני מאמין שיש פה אנשים הרבה יותר גדולים ממני, שיצליחו להסביר לך בדרכים רציונאליות, את האמונה בשם, השאלה אם אתה רוצה להאמין, כלומר האם אתה מקשיב ליצר הטוב.
שבוע טוב.

אני לא מבין למה אלוהים יצר את הייצר הרע?במה זה עוזר לו?
אני מקשיב לייצר הטוב שלי והוא אומר שיש כמה אלים,והוא גם אומר לי שאתה לא מסוגל להוכיח שיש רק אל אחד כי אתה מאמין בו,ואני לא.
אני לא צריך שיסבירו לי את האמונה באלוהים כי אני לא מאמין בו,מבחינתי,ולא משנה מה תעשה,יש כמה אלים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 19:29
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

כמובן, אבל המושגים שלך לא באו מאמונה ביצר הטוב\רע
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "ייצר רע וייצר טוב זה..."

כך שלהשליך את האמונה ביצר הטוב\הרע על אמונת המיתולוגיה היוונית זה לא נכון.

הוכחות, גם פה יש לך בחירה מרובה, פשוט כי לא חסר:
1)ארגון הידברות שמשלב אמונה+מדע:
http://www.hidabroot.org
2)ארגון שופר:
http://www.shofar.net
3)אני שיכול, אם תרצה להביא לך סרטים משם, חיים לאחר המוות, הוכחות רציונליות, אי הגיוניות של קיום הרבה אלים בגלל המוגבלות שנוצרת, סיאנסים, היפנוזות, מציאות של קיום בורא ע"י מתים קלינים(הקלטה של דוד שלי, חילוני, אינו מכיר את היהדות באופן כזה של מציאות חיי נצח) ועוד ועוד ועוד ועוד בלי סוף.

חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 19:33

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "כמובן, אבל המושגים שלך לא באו מאמונה ביצר הטוב\רע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
כך שלהשליך את האמונה ביצר הטוב\הרע על אמונת המיתולוגיה היוונית זה לא נכון.

הוכחות, גם פה יש לך בחירה מרובה, פשוט כי לא חסר:
1)ארגון הידברות שמשלב אמונה+מדע:
http://www.hidabroot.org
2)ארגון שופר:
http://www.shofar.net
3)אני שיכול, אם תרצה להביא לך סרטים משם, חיים לאחר המוות, הוכחות רציונליות, אי הגיוניות של קיום הרבה אלים בגלל המוגבלות שנוצרת, סיאנסים, היפנוזות, מציאות של קיום בורא ע"י מתים קלינים(הקלטה של דוד שלי, חילוני, אינו מכיר את היהדות באופן כזה של מציאות חיי נצח) ועוד ועוד ועוד ועוד בלי סוף.

הוכחות רציונליות שלא קשורות לאמונה?זה משהו שאני אשמח לראות.
תגיד,איך אתה יודע שהאלים לא עובדים עליך?אולי הם בחרו/בוחרים שכל פעם יתגלה רק אל אחד לפי תור כלשהו.

חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 19:45
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

מבחינה רציונאלית, אמונה בקיום אלים רבים איננה יכולה להתאפשר
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "[QUOTE=kkr3]כך שלהשליך את..."

מכיוון שכדי שיהיה מציאות של יקום אינ-סופי כפי שמגדירים אותו המדענים, וחוכמה כזאת שבראה את העולם, צריך ליהיות חכם אחד וכל יכול שיהיה לא מוגבל, כדי שלא יווצר מצב שמישהו יגביל אותו לעשות משהו, כך בחיים לא היה נוצר עולם.

מדע או אמונה?:

mms://hidabroot.org/Hidavrut/Movies...enceORfaith.wmv

שעת אפס:

mms://hidabroot.org/Hidavrut/Movies...sc/ZeroTime.wmv

המדענים(תלוי אם אתה לא אחד משטופי השנאה לרב אמנון יצחק):

http://www.shofar.net/site/emedia.a...d_shofar/62.wmv

תוכיח לי שאין...יש...

http://www.shofar.net/site/emedia.a...d_shofar/78.wmv

העימות:

http://www.shofar.net/site/emedia.a...d_shofar/57.wmv

חזרה לפורום
ישן 08-03-2007, 16:40
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
תאמין באלים איך אמר אחד הגולשים: זכותך
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "אתה מוכן להזכיר לי מתי דיברתי..."

בס''ד

לעצום עיינים

ברשותך העתיק לך את אחת התגובות שלי מפורום שולחן ערוך:
''אני מסכים עם רובם אבל בכל זאת אני אשאל כמה דברים(השאלות לקוחות מתוך הרצאותיו של הרב זמיר כהן ועוד כמה רבנים)

1) מישהו מכם שמע על המטוס החדש, זהו מטוס מאוד מיוחד בתא הטייס אין לא חלון במקום חלון יש בצד אחד 4000 מצלמות שכל אחת מהן מופנת לכיוון אחר אין אפילו לא אחד שמופנת לאותו כיוון כמו אחרת בצד השני אותו דבר 4000 מצלמות וכל אחת לכיוון אחר, המצלמות מתרגמות את כל מה שהם קולטות לתמונה תלת מימדית אחת ואם שכחתי לציין למטוס המיוחד הזה לא דרוש בית חרושת למטוסים הוא מיצר את עצמו לבד לוחצים על כפתור יוצא מטוס חדש

2)למה יש לנו אף, ולמה יש לנו שיניים, למה מכל המקומות שבגוף דווקא מעל העיינים צומחים לנו שיחים שאנו מכנים גבות למה צריך אוזניים

3) האם אפשר לראות חשמל איך אני יודע שזורם משהו בכבלי הטלוויזיה איך אני לא רואה אותו

4) בהנחה שמחשב שאתם יושבים מולו עכשיו מונח על שולחן מאיפה בא השולחן הזה

וברשותכם הנה התשובות

1) מובן ששמעתי על המטוס המדהים הזה קוראים לו זבוב כן החיה הקטנה והמעצבנת היא כזאת מדהימה ואני שואל את עצמי אם כל כך נדהמתי מהמטוס הזה וההיתי בטוח שמי שיצר אותו גאון ומגיע לו פרס נובל או כל פרס אחר אני אגיד לעצמי שהדבר המדהים הזה נוצר ממפץ גדול ראוים פה את התכנון מספיק שנביט בכל חיה בטבע כדי לראות את התכנון הגדול. וצערם של המדענים והפרופסורים מפץ גדול לא יכול לתנן את עצמו

2) כדי לנשום, כדי לאכול, ו... את כל הדברים האלה אנחנו יודעים זה שצריך לנשום אנחנו יודעים אבל למה למה אנחנו צריכים לנשום ולמה דווקא דרך האף ולמה האף הוא מין בליטה לא היה יותר יפה (אומנם אנחנו כבר רגילים אבל) אם היה לנו רק 2 חורים במקום כל הבליטה וגבות למה דווקא שם הם צמחו כי היה לנו שיער בכל הגוף המפץ בדרך פלא שרף אותו ונשאר רק שם (זה היה בציניות) מחקרים מראים שאם זעה חודרת לעין זה לא בריא ואף מסוכן אז פתאום החליטו לצמוח שם שתי גגות שוב גם כאן רואים את התכנון הגדול מספיק להביט בטבע ובאיך שהוא מתנהג כדי להבין שיש בורא לעולם

3) למה אנו יודעים שיש חשמל מסיבה אחת אנו רואים את התוצאה כלומר התקבלה תמונה על המסך או שהאור נדלק כל מכשיר ופעולתו ואני חושב לעצמי שגם את התוצאות של בורא עולם אנו רואים מלבד שאנו רואים את כל העולם הזה פרי יצירתו אנו רואים את העונשים של עם ישראל ואת הניסים לדוגמא: מלחמת לבנון האחרונה באה סתם כבר נאמר שאין סתם בעולם אין מקרה אם קיבלתי דוח או קנס אני צריך לדעת זה לא השוטר זה בורא עולם שלח לי את זה נחזור למלחמה ראינו שהצבא שלנו לא היה ערוך שהיה מערכת כשלים עצומה במערכת השלטון והכל בא מלמעלה ישנם עוד הרבה דוגמאות אבל נמשיך הלאה

4) מנגר כמובן ומאיפה אני יודע את זה. אולי היו מונחים כמה קרשים על הר והיו גם כמה מסמרים והיתה רעידת אדמה עצומם ובמקרה היה שם גם פחית נפט היה פיצוץ ונוצר השולחן הזה למה בזה אף אחד לא מאמין וכך שהעולם נוצר ממפץ גדול שכמו שראיתם זו שטות גדולה כן מאמינים ישנה סיבה אחת אם יאמינו שהשולחן הזה אכן נוצר למרות שלא ראיתי את היצירה שלו בידי נגר זה לא יחיב אותם בכלום הכל מתחיל מכך שאנו מחויבים אנו מחויבים בשמירת שבת (שזה תענוג ואני לא מבין למה אנשים מסתייגים מזה [בעצם אני כן מבין אבל זהו לא הדיו כרגע]) תפילין כל בוקר 3 תפילות ביום הליכה עם ציצית ועם כיפה ועוד הרבה דברים הרי אם לא הינו מחויבים בכל אלה הייתם רואים שכל האנשים כולל כולם דתים ולא אחד שלא מאמין בקיומו של בורא עולם

הבאתי מספר קטן של דוגמאות כלליות מובן שינם עוד הרבה אז אני מקווה שעזרתי לדיון''

האמונה שלך באלים לא מחייבת אותך בכלום וזאת בידיוק הסיבה שאתה מעדיף כמו רבים אחרים לעצום עיינים כדי לא להיות מחויב בשמירת שבת קודש ובהנחת תפילין ובעוד הרבה דברים אחרים 613 בסך הכל שבתוכם יש עוד הרבה חוקים

ישנם הרבה ניסויים שנעשו ובכולם התוצאה היא ברורה
יש בורא לעולם
חזרה לפורום
ישן 09-03-2007, 19:47

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "תאמין באלים איך אמר אחד הגולשים: זכותך"

מאיפה בא לכם הרעיון שהאמונה באלים אינה מחייבת?היא מחייבת בדיוק כמו היהדות.
עכשיו תפסיקו לנסות להמיר את דתי(יש לזה עוד מילה,אתם רוצים שאני אגיד אותה?).
אני לא מבין מאיפה בא הזלזול הזה בתיאוריית המפץ הגדול ובתורת האבולוציה,הן לא סותרות את התנ"ך,התנ"ך הוא ספר שמסביר אירועים שהתרחשו בתקופה העתיקה שבה בני אדם לא יכלו להסביר את התופעות האלו מכיוון שהמדע עוד לא היה מפותח,עכשיו שהמדע מפותח הוא מחליף את התנ"ך והתנ"ך כבר לא מסביר תופעות שונות,מה שנשאר ממנו זה הערכים וזה מה שחשוב,מה איכפת לך בכמה אלים אני מאמין ואיך אני מתנהג,חיה ותן לחיות,אל תכפה על אנשים דברים שאינם רוצים.

נערך לאחרונה ע"י ofir_arzi בתאריך 09-03-2007 בשעה 19:55.
חזרה לפורום
ישן 10-03-2007, 18:37
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

אני לא כופה עליך שום דבר
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "מאיפה בא לכם הרעיון שהאמונה..."

בס''ד

קודם כל שבוע טוב
ואם אתה שואל למה אני מזלזל במפץ הגדול אז הנה התשובה כי זו שטות אחת גדולה היא סותרת את התנ''ך. והתנ''ך הוא אמת, וזה מוכח. אני יכול להגיד לך שיש המון דברים שהמדע גילה רק היום והכל היה כתוב אצלינו (כלומר בתנ''ך) שנכתב לפני אלפי שנים כמו זה שלשמש יש נרתיק אצלנו היה כתוב נרתיק השמש וחכמיני הסבירו זאת שיש לשמש נרתיק וכל אנשי המדע שאתה כל כך מהלל ומשבח הגאונים האלה צחקו עליהם בפנים ואמרו להם תסתכלו על השמש איזה נרתיק אתם לא מבינים כלום מהחיים שלכם, ומה המדע גילה לפני כמה שנים שחמינו אבותינו צדקו וצדקו בגדול לשמש יש נרתיק בידיוק כמו שהגדירו אבותינו חכמינו. ועוד משהו שהמדע עוש לא גילה ואני אומר לך אותו היום ובעתיד תראה שהוא נכון הוא שיש הבדל בין מים חיים למים מתים.
בקשר לאמונה שלך באלים ש''כל כך מחייבת אותך'' במה היא מחייבת אותך בידיוק אתה רוצה לדעת במה היהדות מחייבת יש 613 מצוות וזה לא כולל את החוקים שבתוך המצוות קח למשל את השבת היא מצווה אחת אבל בתוכה המון חוקים לנו יש 613 מצוות לגוים רק 7 שים לב להבדל מי מצווה יותר ומי עומד להרוויח הרבה יותר בבית דין של מעלה
חזרה לפורום
ישן 10-03-2007, 19:13
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

אני לא אמרתי שאני מקיים 613 מצוות
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "התנ"ך הוא אמת?התנ"ך הוא..."

בס''ד

יש חלק מהם שאי דאפשר לקיים כי בית המקדש לא קיים אבל אני כל הזמן לומד ולומד אותם
וכן התנ''ך הוא אמת ורק אמת. ואתה אומר לי שהוא לא אתה שלא קראת אותו (כך אני סבור) וגם אם קראת אותו פתחת פעם את הגמרא ניסית לראות איך מפרשים את התנ''ך קראת פעם רש''י שמעת פעם רב שמסביר את התורה.
אני לפני שחזרתי בתשובה חייתי בעולם החילוני שמעתי על התאוריות המופרחות ושאינן מוכחות כלל על המפץ הגדול הרשה לי להגיד שטות אחת גדולה וענקית.
לפני שאתה מתווכח אם מישהו שלא היית בעולם שלו מעולם תבין מה אותו אדם עושה ע''פ מה הוא נוהג אני בעולם שלך כבר הייתי ואני הבנתי את האמת כולה אני מאחל לך שגם אתה תמצא אותה.

ואתה תראה את האמת הזאת כשתגיע מלחמת העולם השלישית ושנצא למדבר ל45 יום שבסופם יבוא משיח
כן יהי רצון שהמשיח יבוא במהרה וגם אתה תזכה לראות אותו
חזרה לפורום
ישן 10-03-2007, 19:59
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
לא נעים לי לומר
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "אני לא אמרתי שאני מקיים 613 מצוות"

אבל שניכם אומרים שטויות.
ואני אסביר:
אתה (י"ש): קודם כל, לא צריך לזלזל באיש. כל אחד ודעותיו, ואף אחד כאן הוא לא טיפש, ולאף אחד לא מגיע יחס של טיפש, גם אם אתה חושב שהוא טועה.
לגבי המפץ הגדול: אין שום סיבה להניח שהוא לא נכון, וממש לא מחייב שהתיאוריה המדעית של המפץ הגדול סותרת את התנ"ך. תקרא את הספר "בראשית ברא" של הפרופסר נתן אביעזר.
לגבי התיאוריה של דארווין: גם היא לא בהכרח סותרת את התנ"ך, ומצד שני, היא גם לא בהכרח נכונה. יש בה הרבה חורים, וכיום מוסכם על הרבה אקדמאים שהיא נכשלה ברוב הדברים שחזתה.

לofir_arzi: אנחנו לא מנסים להמיר את דתך. אנחנו עונים על שאלות מנקודת המבט שלנו. אתה רשאי להתייחס ולהפנים אותן כרצונך. איש לא כופה עליך שום דבר.
לגבי התנ"ך: התנ"ך לא בא להסביר את הטבע. התנ"ך הוא לא ספר מדע! ייתכן שסיפור הבריאה כפי שהוא מופיע בתנ"ך הוא לא מה שקרה בפועל, וזה גם לא מה שהתנ"ך מנסה לומר לנו כשהוא מספר את סיפור הבריאה. למרות שגם סיפור הבריאה לא סותר את המדע, ויש לכך הסברים רבים.
התנ"ך איננו אוסף של מיתוסים שנועדו להסביר את תופעות הטבע, בהיעדר הסבר מדעי. התנ"ך עיניינו משמעות. התנ"ך הוא ספר הדרכה רוחני.
אמיתות האל איננה מוכחת, ולענ"ד כך היא גם תשאר. אם יש הוכחה לא תתכן אמונה.
אם זאת, אין סיבה לזלזל בקיומו של אלוהים. הוגי דעות דגולים רבים הסיקו את קיומו של אלוהים כהכרחי מבחינה שכלית, אז אל תתייחס לאמונה באלוהים כאקט של טיפשות או חוסר מפלט מדעי.
לגבי ריבוי האלים: אני חושב שאחדותו של אלוהים הכרחית (ברגע שאתה מקבל את קיומו של אלוהים). ריבוי אלים סטייל המיתולוגיה היוונית הוא ילדותי- היוונים דימיינו את אליהם בדיוק כמוהם: נראים כמו בני אדם, מתנהגים כמו בני אדם, רק שיש להם הרבה כוח. זו נראית כמו גישה ילדותית מאוד לדברים. פילוסוף יווני אחד אמר שאם היוונים היו רועי צאן, האלים שלהם היו נראים כמו כבשים.

ומילה לי"ש לגבי הוכחות מדעיות מהתנ"ך: אני אישית לא קונה את זה. אני ממש לא מקבל את הסיפור של "המדע גילה היום את מה שהיה כתוב אצלינו וחכמינו אמרו לנו כבר לפני אלף שנה" מסיבות פשוטות:
1. כפי שכתבתי, התנ"ך הוא לא ספר מדע
2. הגילויים האלו של אמיתות מדעיות בתוך התנ"ך וכד' לרוב נמצאות שם אחרי שהן מתגלות באופן מדעי. אחרי שהן כבר התגלו כך, זו לא חוכמה למצוא אותן ברמזים וספרים.
3. לגבי אמיתות מדעיות שתומכות בדברי התנ"ך ומאמרי חז"ל- גם את זה אני לא מקבל כהוכחה לאמיתותם. גם מכה מסיבות:
א. אני לא צריך את המדע שיוכיח לי את אמיתותם של דברי חז"ל.
ב. חז"ל היו מחנכים ולא מדענים
ג. המדע משתנה ודינמי. מה שהיום "מאמת" את דברי התורה, מחר יוכל להתגלות כשטות
ד. אם המדע היה סותר את התורה לא היית מקבל את מסכנותיו. אז במקרה שהמדע תומך בתורה אתה פתאום כן מאמין לו? נו באמת.

לסיכום לשניכם: התורה לא סותרת את המדע. אבל אין סיבה לזלזל בדעותיו של אף אחד.
יום טוב
ישי

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 10-03-2007 בשעה 20:15.
חזרה לפורום
ישן 11-03-2007, 14:54
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

אני מסכים איתך בדבר אחד
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "לא נעים לי לומר"

בס''ד

לאף אחד לא מגיע יחס מזלזל ובזה אני טעיתי
אני לא הייתי אמור להתייחס אליו ככה ובהזדמנות זאת אני פונה לofir_arzi ומבקש סליחה אם פגעתי בך הזלזול שלי היה כלפי הדעות שלו ולא כלפיו למרות שגם זה לא בסדר.

בקשר לתורה ולמדע אני מתנגד למה שאתה אומר כי במילים אחרות אתה מוריד מערכו של התנ''ך.
התנ''ך כותב המון דברים שהמדע מגלה רק היום
אתה אומר שרק לאחר שהמדע מגלה זאת אנו מחפשים רמזים אבל עובדה יש את הדוגמא של מים חיים ומים מתים שהמדע עוד לא גילה ואנו אומרים יש הבדל בינהם

עריכה:
לofir_arzi עדין לא אמרת לי במה האומנה שלך באלים מחייבת אותך?
אני מאוד רוצה לדעת את זה כדי להמשיך את הדיון אני מקווה שהפעם בדרך קצת פחות תוקפנית משני הצדדים

נערך לאחרונה ע"י י''ש בתאריך 11-03-2007 בשעה 14:59.
חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 15:29
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "אני מסכים איתך בדבר אחד"

"בקשר לתורה ולמדע אני מתנגד למה שאתה אומר כי במילים אחרות אתה מוריד מערכו של התנ''ך.
התנ''ך כותב המון דברים שהמדע מגלה רק היום
אתה אומר שרק לאחר שהמדע מגלה זאת אנו מחפשים רמזים אבל עובדה יש את הדוגמא של מים חיים ומים מתים שהמדע עוד לא גילה ואנו אומרים יש הבדל בינהם"

זה שאני לא מוצא אמיתות מדעיות בתנ"ך לא מוריד מערכו- בדיוק ההפך.
בפרשיית מאכלות אסורות נחלקו הרמב"ן והרמב"ם לגבי הטעם של הדבר:
הרמב"ם אמר שהחיות האסורות אסורות משום שלא בריא ולא טוב לגוף לאכול אותן.
הרמב"ן אמר שחלילה לומר דבר כזה, והתנ"ך הוא לא ספר רפואות. אסור לאכול את החיות האלו כי הן גורמות פגם רוחני.
שים לב, שגם לדעת הרמב"ם התנ"ך לא בא לחדש שהחיות האלו לא בריאות, אלא שזה דבר ידוע (כמו חזיר).
לגבי הרמזים- אני לא קונה את זה בכלל. וודאי שאני לא רואה בזה צורך. לצורכי מדע אני פונה למדע.
מה זה מים חיים ומים מתים?
מה למשל היה כתוב בתנ"ך לפני שהדבר התגלה במדע?
או שאלה טובה יותר- מה התגלה בתנ"ך לפני שהמדע גילה זאת?

חזרה לפורום
ישן 11-03-2007, 21:28

מסכים איתך ב99% מהדברים אבל נפלת בנושא אחד:
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "לא נעים לי לומר"

הזלזול במיתולוגיה היוונית.
אין לי את הזמן לפרט אבל בקצרה:
עבודה זרה של הגויים היא עבודת ה'!!!
הסבר:
בתקופה שלפני חורבן הבית הראשון כאשר היה גילוי שכינה בעולם, היהודים תפסו את זה בצורה האמיתית המונותאיסטית והגויים בצורה של ריבוי אלים (משל לדבר - להביט באור דרך זכוכית שקופה לעומת דרך זכוכית שבורה (או אם תרצה מנסרה)).
האם היהדות מכחישה את קיומם של אלים אלה?
לא ולא!
דוגמא:
"מי כמוך באלים ה'"
היהדות כן אוסרת לעבוד לכוחות רוחניים אלה מכיוון שהם הענפים ולא השורש.
המקור של הכוחות האלה הוא ה'. כמו שאמר יתרו:
"עתה ידעתי כי גדול ה' מכל האלוהים".

לאחר שנסתלקה שכינה והופסקה הנבואה, החלל היותר חמור שנוצר היה אצל הגויים (שהרי על היהודים נאמר "... גלו, שכינה עמהם...").
חלל שהתמלא ע"י הפילוסופיה הדתות וגם האתאיזם (דת בפני עצמה...).

חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 15:59

כמובן שלא אמרתי את הדברים מדעתי העניה
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "צריך להיזהר מאוד לפני אמירת דברים כאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
והשוואתם אל המיתולוגיה היוונית. המיתולוגיה היוונית המציאה כמה אלים- כלומר, כמה בסיסים לקיומו של העולם, ולא מספר כוחות. אין מקום להשוואה בין היהדות למיתולוגיה היוונית.
לגבי ה'- לא ניתן להגדיר את ה'. ה' הוא לא כוח וה' הוא לא מקור, כמו שהוא לא כיסא ולא "חכם".

זה משיעורים של הרב שרקי.
כמובן שה' לא נכנס להגדרות של חכם, מקור וכו'!
זה בדיוק כמו שהוא לא נכנס להגדרה של אחד או הרבה!
הוא מעל כל מספר!
אבל בכל זאת היהדות משתמשת באחד (שמע ישראל...)
מדוע? כדי לשלול את הריבוי (שזה יותר רחוק מן האמת).
אין אנחנו יכולים לזלזל בעמי קדם!
מצד אחד אנחנו מתפעלים מיכולתם הטכנולוגית (בבלים - מע' השקיה, מצרים - אסטרונומיה טריגונומטריה, פניקים - מסחר בינלאומי וכו') ומצד שני בקשר לאמונות שלהם (שזה רק הדבר הכי חשוב בחיים) אנחנו אומרים שהם היו ילדים קטנים!
הסתירה הזאת לא מסתדרת הגיונית!
הסיבה לאי הבנתינו היא שהם חיו בעולם עם גילוי שכינה ואנחנו בעולם ללא גילוי.
בהחלט יש מקום להשוות בין המיתולוגיה היוונית ליהדות:
למשל - איך נקרא האל הראשי שלהם?
זאוס!
מה אומרת רבקה - "... למה זה אנכי"
מה זה המילה זה?
זה = אלוקי העולם הזה.
כלומר גילוי ה' בעולם הזה.
אנכי = גילוי ה' בעולם הבא (אנכי ה' אלוקיך אשר הוצאתיך - מצב של פנים אל פנים שהוא עולם הבא).
האם זה ו זאוס הם דברים שונים?
זה = גילוי ה' לעיני ישראל
זאוס = גילוי ה' לעיני הגויים בכלים שיש להם.
צא וחשוב - מדוע הנביאים מכיחים את ישראל על עבודה זרה אבל לא את הגויים?

בנוסף - נדמה לי שיש איזה מדרש (כמדומני מדרש יהושוע), אם תעלעל בו אתה עלול להיות מופתע בקווי הדמיון שלו לסיפור אדיפוס.
אבל עזוב - מה עם סיפור אדיפוס בהשוואה לעקדת יצחק (מאבק הדורות)?

חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 17:53

הסבר
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב ""מדוע? כדי לשלול את הריבוי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pbfu
"מדוע? כדי לשלול את הריבוי (שזה יותר רחוק מן האמת)."

לפני שני שורות טענת שאין הגדרה מספרית לאלוהים ופתאום אתה טוען שהפנייה בריבוי רחוקה מן האמת, הרי מה זה משנה אם הפנייה ביחיד או ברבים אם אין לאלוהים הגדרה מספרית?

אגב לגבי הקטע השני סמוך עלי שהמילה זאוס מקורה ביוונית (די ברור לא...) ואין לה קשר למילה זה.

מצד עצמו - הקב"ה הוא מעל ההגדרות של מספר.
ולכן התארים שאנחנו מכנים אותו הם על דרך השלילה (לדוגמא: "אין סוף ברוך הוא").
כאשר התורה אומרת שהוא "אחד" אין הכוונה אחד כמו המספר אחד אלא שלילת הריבוי (שהוא רחוק יותר מן האמת מאשר אם תאמר "אחד").
כלומר מצידו הוא מעל כל הגדרה שלנו.
אבל אנחנו מצידנו מנסים להגדיר את אופן ההתגלות שלו אלינו. בימים בהם הייתה נבואה לא נצרכנו לכך - הייתה חוויה בלתי אמצעית של גילוי השכינה (נפגשנו איתו 3 פעמים בשנה בבית המקדש). עכשיו בזמנינו כאשר אין לנו נבואה, אנחנו נאלצים להזדקק לשכל המוגבל שלנו.

ולכן אם תרצה (וזה פירוש שלי אז קח בערבון מוגבל) - אחד כמו אין סוף במתמטיקה כלומר נקודה סינגולרית.
בקבלה יש משהו דומה לזה הנקרא נקודת הייחוד.
לכן גם אם אתה זוכר הרב שרקי אומר שהיהדות היא לא דת.
משום שדת היא היוזמה של האדם לפגוש את הבורא.
אבל מה המרחק בין הבורא לנברא (האין סופי)?
אין סוף!
לכן כל נסיון שיבוא מצד האדם יגמר בעבודה זרה.
מהי היהדות?
התגלות של הבורא (מיוזמתו) לנברא - המתוארת בתורה.
התגלות המאפשרת מפגש בין הבורא לנברא.
אני מקווה שזה מובן יותר.

חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 20:04

כמו שכבר נאמר - זה כן משנה!
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב ""אבל אנחנו מצידנו מנסים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pbfu
"אבל אנחנו מצידנו מנסים להגדיר את אופן ההתגלות שלו אלינו."

אז תסכים איתי שאין זה משנה אם הפנייה אליו נעשית ברבים או ביחיד שכן הכוונה היא לאותה ישות (או כמו שאתה מעדיף אישיות) שבין כה וכה מעבר להגדרה מספרית.

זה משנה מי זה אנחנו:
אם אנחנו גויים - אין טענה עלינו אם נאמר שמדובר בהרבה אלים, כי זה מה שגוי מסוגל לתפוס (כל עוד לא התגייר).
אבל אם אנחנו בני העם היהודי יש לנו סגולה פנימית (בלשון עמך - פוטנציאל) המאפשרת לנו לקלוט את ייחוד ה'.

נאמר את זה יותר פשוט:
להבדיל אין סוף הבדלות, נניח לצורך הדוגמא (ורק לצורך) שההתגלות היא חשמל.
אתה יכול לשאול על החשמל זה כואב או נעים? קר או חם? טוב או רע? וכו'.
אז התשובה היא שהחשמל הוא אף אחד מהנ"ל, וכולם ביחד:
אם תזרים אותו דרך מזגן אז הוא קר,
אם תפעיל איתו תנור אז הוא חם,
אם תיגע בו ישירות הוא יהיה כואב.
כלומר החוויה של המפגש איתו תלויה באיזה כלים יש לנו.
אבל זה אותו חשמל!
לכן -
הגויים שמשל רואים את ההתגלות (ראו) דרך זכוכית שבורה/סדוקה אומרים שיש הרבה אלים.
אנחנו - שרואים דרך ההתגלות בהר סיני - רואים דרך זכוכית לא סדוקה.
עוד הפעם - זו רק דוגמא כדי לסבר את האוזן אז אל תגזור ממנה דברים נוספים.

חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 21:28

הם לא (וזה מה שכתבתי).
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב "קראתי וכיצד בדיוק הדברים האלו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pbfu
קראתי וכיצד בדיוק הדברים האלו משפיעים על אלוהים מבחינה מספרית? האם החוויה וההתגלות מצידו משפיעים על כמותו המספרית?

הכל זה רק מצידנו - כיצד אנחנו חווים (וכיום עד שלא תחזור הנבואה - "מאמינים") את התגלות הבורא אלינו. הוא עצמו (ובלשון אחרת עצמותו) אינו ניתן להגדרה.

דרך זהה אך מנוסחת בצורה שונה מובאת ע"י הרמח"ל (נדמה לי שבספר בשם חוקר ומקובל).
הספר בנוי בצורת דו שיח.
אחת מהשאלות שהפילוסוף מציג למקובל היא (לפי ניסוח שלי):
- כיצד אתם מאמינים שהבורא הוא אחד? הרי אם תביט בעולם תראה את ההיפך חום וקור, טוב ורע, מלחמה ושלום.

ענה לו המקובל - האם לבורא יש רצון?
- כן.
- אם כן כל הדברים האלה הם ביטויים לרצונו של הבורא.

ועל זה נאמר בקדיש:
"בעלמא די ברא כרעותה" כלומר הקב"ה ברא את העולם כרצונו.

חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 21:35
  pbfu pbfu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "הם לא (וזה מה שכתבתי)."

"הכל זה רק מצידנו - כיצד אנחנו חווים (וכיום עד שלא תחזור הנבואה - "מאמינים") את התגלות הבורא אלינו. הוא עצמו (ובלשון אחרת עצמותו) אינו ניתן להגדרה."

אבל כיצד זה מסביר את " אלא שלילת הריבוי (שהוא רחוק יותר מן האמת מאשר אם תאמר "אחד")." מדוע להגיד אם כן שפנייה לאל כרבים היא שגויה? ורחוקה יותר מן האמת?

"אחת מהשאלות שהפילוסוף מציג למקובל היא (לפי ניסוח שלי):
- כיצד אתם מאמינים שהבורא הוא אחד? הרי אם תביט בעולם תראה את ההיפך חום וקור, טוב ורע, מלחמה ושלום.

- כן.
- אם כן כל הדברים האלה הם ביטויים לרצונו של הבורא."

הכל טוב ויפה אבל כיצד דבריו מתיישבים עם דבריך שהאל חסר הגדרה מספרית? או שמא אתה טוען כעת שהאל הוא רק אחד?
חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 21:48

קרא שוב:
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב ""הכל זה רק מצידנו - כיצד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pbfu
"הכל זה רק מצידנו - כיצד אנחנו חווים (וכיום עד שלא תחזור הנבואה - "מאמינים") את התגלות הבורא אלינו. הוא עצמו (ובלשון אחרת עצמותו) אינו ניתן להגדרה."

אבל כיצד זה מסביר את " אלא שלילת הריבוי (שהוא רחוק יותר מן האמת מאשר אם תאמר "אחד")." מדוע להגיד אם כן שפנייה לאל כרבים היא שגויה? ורחוקה יותר מן האמת?

"אחת מהשאלות שהפילוסוף מציג למקובל היא (לפי ניסוח שלי):

- כן.
- אם כן כל הדברים האלה הם ביטויים לרצונו של הבורא."

הכל טוב ויפה אבל כיצד דבריו מתיישבים עם דבריך שהאל חסר הגדרה מספרית? או שמא אתה טוען כעת שהאל הוא רק אחד?

לא מדובר עליו (על האל) אלא על ר צ ו נ ו
הוא עצמו מעל כל הגדרה שלנו.
ורצונו הוא אחד, למרות שיש מי שחווה אותו כרצונות רבים.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:58

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר