לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2007, 20:17
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום בלעדי! תמונות עמדות החיזבאללה

(התמונות פורסמו הערב גם בחדשות ערוץ 2)
לפני כשבועיים בלילה בין רביעי לחמישי (10-11.1.07),בוצעו סריקות ע"י כוח מגדוד 12 של גולני, קצין ולוחם מפלגת הס"פ של יחידת יהל"ם באזור שממנו נחטפו שני חיילי המילואים, אלדד רגב ואודי גולדווסר. הסריקות בוצעו מעבר לגדר המערכת, אך בשטח ישראל, במטרה למצוא ממצאים חדשים בזירת החטיפה וללמוד מהם ככל הניתן על הכנות החיזבאללה ומצבם של שני החטופים.
כ-20 מטר מאחורי גדר המערכת, בדיוק מעל לעיקול חד בציר בו עוברים רכבי הבט"ש, נמצאו שלוש עמדות חיזבאללה סמוכות: עמדת ירי, עמדת תצפית ועמדת פיקוד. העמדות הוסוו כעמדות סבך ברמת הסוואה גבוהה מאד והיו מקושרות ביניהן באמצעות טלפון נקודה לנקודה (נל"ן), לא מדובר על מכשירי טלפון שדה צבאיים אלא במכשירים פשוטים שהיו מחוברים לתיל דו-גידי.
הפריטים שנמצאו בסריקות: סליל תיל דו-גידי ליצירת מערכת הקשר; משקפת צה"לית, שאריות מזון, קופסאות שימורים ומשקה - מהן לומדים כי המחבלים התכוננו לשהייה ממושכת; רקטות RPG מוכנות לשיגור; מקלע 7.62 PK (תואר בטעות כמקלע מאג); קופסאות תחמושת; סיגריות; אמצעי הסוואה ובהם רשתות וכובעים; מטול RPG; תרמילים ומנשאים שונים.
העמדות וחלק מפרטי התחמושת הושמדו ע"י אנשי הס"פ.
בתמונות ניתן לראות כיצד נראה עיקול הכביש מעמדות החיזבאללה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
העיירה הלבנונית עייתא א שאב כפי שהיא נראית מהעמדה

ציר המערכת כפי שהוא נצפה מהעמדה של החיזבאללה, כך ראו המחבלים את הציר לפני שתקפו את ההאמרים בהם ישבו החילים שנחטפו.

אל"מ אופק בוכריס מחט 300 בודק את הממצאים

אל"מ אופק בוכריס מחט 300 בודק את המשקפת הצהלית

הכנת מערכת העמדות לפיצוץ - שימו לב למטול RPG ורקטות מוכנים לשיגור.

הממצאים

המקלע והמשקפת

עמדת החיזבאללה - אפשר להבחין בסלעים שהונחו וענפים שכופפו כדי להסוות את העמדה. בסימני חפירה ותיילים שחיברו את מערכת הקשר בין העמדות. במרכז העמדה מיכלי מיץ ומים ריקים שמלמדים על שהות ארוכה בעמדה, ורקטת RPG מוכנה לשיגור.

לוחם ס"פ מכין את המטול והרקטות להשמדה

מטול RPG

מנשאים שהשאירו המחבלים

מקלע PK

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 28-01-2007 בשעה 20:28. סיבה: הוספת קישורים לתמונות מוגדלות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2007, 22:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

לא סתם עמדת תול"ר
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "בכתבה בערוץ 1 הראו גם מקלע..."

אלא שני תול"רים מרותכים על חצובה עם התקן כינון.
ניתן היה לראות גם מערכת תקשורת. מתגים להפעלת מטענים.
כרטיסי טווחים.
אוהלים ושק"שים.
שתות הסוואה.
עמדות מבוטנות בבטון ובשקי פק"ל. וכל זה מטרים בודדים מהגדר.
בנוסף נטען שהמחבלים יזמו ביממה שלפני החטיפה שוב ושוב נגיעות בגדר כדי לייצר שאננות אצל החיילים ("זאב, זאב"). שיטה שהחיזבאללה מפעיל כבר כמה פעמים.

ישן 28-01-2007, 23:20
  vertigo90 vertigo90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.06
רק אותי זה מעצבן הסריקות האלה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בלעדי! תמונות עמדות החיזבאללה"

כמה זמן ייקח עד שחייל (ס"פניק רוב הסיכויים) יעלה שם על מטען תוך כדי ניקוי הזירה?
אין כל ערך מודיעיני במטול RPG ושתי מיימיות. הם עושים את זה רק בשביל שיהיו תמונות יפות לתת לדובר צה"ל וערוץ 2.
ברגע שזיהו עמדה, צריך להכניס D9 או איזה רובוט אנדרוס אם אפשר, ולפוצץ את השטויות שנשארו שם.
זה שאננות שמאד מעצבנת.
כל כך מהר שחכו את כל הטרגדיות המיותרות שקרו רק בשביל להשיג עוד איזה מטען שיהיה אפשר להציג ביחידה?
אני מודה שאני לא יודע בדיוק מה החיילים עשו שם במקרה זה ויכול להיות שאני טועה, אבל זה נראה כאילו הם נכנסו עמוק לתוך עמדה שיכולה להיות גן עדן למטענים. וכמו שקרה בעבר, החיזבללה יטענו שהם לא הפרו שום הסכם מכיוון שזה היה מחוץ לגבולות ישראל.
ישן 29-01-2007, 08:00
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
אתה טועה בכל שורה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי vertigo90 שמתחילה ב "רק אותי זה מעצבן הסריקות האלה?"

זה לא מחוץ לגבולות ישראל הלוואי וזה היה ככה
כשישראל נסוגה מלבנון על מנת להרגיש אולטרה בזיוניים העברנו את קו המערכת לפנים מקו הגבול ממש (לפעמים היו גם שיקולים ענייניים של ציר שולט ולא נשלט עם כי במקום הנוכחי השפיעה הנוחות של סלילת ציר מערכת על מימוש הריבונות ודווקא השטח הנשאר בחוץ הוא השולט וחיזבאללה ניצל את זה היטב)
בכל מקרה החששות שלך לגבי זירות מטענים הגיוניים אך משקפים חוסר היכרות עם ס"פ הם בסדר גמור יש להם גם ציוד שאמור לכסות בעיות ולגבי מה שלא אז והם עובדים לאט וביסודיות (אני מעודכן ללפני חודשיים אולי משהו השתנה... אם כי באוגדה 91 תמיד יתרחש בזיון לא צפוי )
לגבי התועלת בסריקות אז זה היה משהו מינורי בניגוד להצגה של זה בתקשורת ואין תחליף לניקוי השטח אף מטוס לא יעשה את במקומנו ואף תצפית מרחוק לא תפתור בעיות שצריך לפתור מקרוב
אל תפגע מהכותרת אני נדבקתי מרוחות המלחמה הנושבות פה בפורום לעיתים הכל בחברות

ישן 29-01-2007, 12:04
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
האם הפעילות תורמת באמת לבטחון המדינה?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sterling27 שמתחילה ב "אתה טועה בכל שורה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sterling27
בכל מקרה החששות שלך לגבי זירות מטענים הגיוניים אך משקפים חוסר היכרות עם ס"פ הם בסדר גמור יש להם גם ציוד שאמור לכסות בעיות ולגבי מה שלא אז והם עובדים לאט וביסודיות (אני מעודכן ללפני חודשיים אולי משהו השתנה... אם כי באוגדה 91 תמיד יתרחש בזיון לא צפוי )
לגבי התועלת בסריקות אז זה היה משהו מינורי בניגוד להצגה של זה בתקשורת ואין תחליף לניקוי השטח אף מטוס לא יעשה את במקומנו ואף תצפית מרחוק לא תפתור בעיות שצריך לפתור מקרוב

שוב- השאלה החשובה היא מהי תכלית הפעולה.
לא ספק מדובר בפעולה שיש בה סיכון רב, לא חסרים אנשי ס"פ מוכשרים שאינם בין החיים... עם כל הכבוד לציוד "שאמור לכסות בעיות", ולגבי העבודה האטית והיסודית... כניסה לתוך עמדת אויב נטושה (שלא ככניסה תוך כדי קרב) היא כניסה לעמדה ממולכדת היטב לפחות פוטנציאלית. החיזבאללה יודע להכין יופי של זירות מטענים, בטח שבסבך הלבנוני... שנים אכלנו את המטענים שלהם.
אז אני לא מפחית מהמקצועיות והזהירות של אנשי הס"פ, אבל צריך לשקול בפעולות כאלה את שיקולי העלות תועלת... בעצם לשאול- חוץ מהאגו הלאומי והכבוד המפוקפק של הצגת טילים וסיגריות, האם סיכנו את חיי חיילנו לצורך או שלא לצורך?
חיילים אינם פועלי ניקיון ואין שום משמעות ל-"לנקות את השטח". לא השני תול"רים האלה יכריעו את העימות הבא, ולא השימורים יחסרו ללוחמי האויב. אין פה גם איזה שהוא לימוד מתקדם מבחינה מודיעינית, כי דיי ברור לכל מי שמכין מארב שצריך עמדת פיקוד, עמדה צופה ועמדת אש...

התועלת היחידה לכאורה שיש לפעולה הזאת היא מבחינת האגו של המבצעים... "הנה, נכנסנו ותפשנו נשק וציוד של האויב", "אנחנו לא מפחדים". בעיני זה מעיד יותר מכל על פחד ומנטאליות שטחים.
ישן 29-01-2007, 12:53
  vertigo90 vertigo90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.06
Sterling - הרשה לי לחלוק עליך

קודם כל הבעיה שאני מכיר את הס"פ לדורותיה יותר מדי טוב.
אנשים מעולים, שעוברים הכשרה מרתקת ובעלי ידע רחב מאד.
הבעיה מתחילה עם השאננות.
גם אם הם עבדו שם לאט מאד, עם כל היכולות שיש להם להפחתת סיכונים (לא יודע מה מותר ומה אסור לפרסם, אבל במקרה של נועם ברנע ז"ל פורסם הרוב), עדיין אין 100 אחוז ביטחון נגד מטענים.

ושוב, לגבי מיקום הזירה. כבר היה לס"פ הרוג לאחר הנסיגה מלבנון, שצה"ל טען שהמטען היה בתוך שטח ישראל, החיזבאללה טען שזה באזור מפורז, והתוצאה הסופית היא עוד הרוג ליחידה בלי שהמדינה יכולה אפילו להגיב מבחינה מדינית (מעולם לא הושג הסכם על המיקום המדויק של הגבול).
מה שאני רוצה להגיד זה מה שלא מועיל (מבחינה מודיעינית, הרתעתית או מבצעית) אין טעם לעשות אותו. בטח שלא צריך את חיל האוויר בשביל זה, אבל יש דרכים לנקות אזור מרחוק, ללא סיכון. אומנם במקרה זה לא נקבל תמונות יפות של האלוף ליד המטול RPG ושתי המיימיות.

נערך לאחרונה ע"י vertigo90 בתאריך 29-01-2007 בשעה 12:56. סיבה: תגובה מיועדת ל-Sterling
ישן 29-01-2007, 13:17
צלמית המשתמש של יוסיפון

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sterling27

החיים הם לא תעודת ביטוח. בטח לא כשמתעסקים עם אמל"ח, עם חומרי נפץ, ובעיקר עם החיזבאללה. אני זוכר לפחות שלושה מקרים שבהם נהרגו אנשי ס"פ במהלך נוהל קברניט (נועם ברנע ליד הבופור הוא המפורסם שבהם, אבל גם קמב"ץ היחידה ליד טייבה ב96 ומפעיל D9 ליד הגדר לא כל כך מזמן).
לגבי השאלה האם נכון לצאת לבריקות הללו, אני חולק על רוב המגיבים באשכול וחושב שנכון מאד לעשות זאת. אני דווקא שמח על המדיניות החדה של אייזנקוט. אולי היא תמנע את מלחמה לבנון 2 V02.

ישן 29-01-2007, 14:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

דווקא כן בוצע
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]השאלה היא אם עכשיו,..."

אולי לא כל מה שתוכנן, אבל בוצעו הרבה סריקות וחישופים, גם ע"י באגרים וD9 רבים. חלק מהתמונות הבאנו (גם) כאן בפורום.
כל מוצבי חיזבאללה, עמדות התצפית ומוצבי צה"ל לשעבר הסמוכים לגבול ו/או צופים עליו שוטחו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר