לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אשכול שאלות נפוצות ותשובות עודכן ב-30.10 בנושאי באנרים לפרש. אתם מוזמנים להכנס. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > משוב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2007, 19:20
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
שאלה עדכון לתקנון האתר

משהו שם לא כ"כ מסתדר לי

ציטוט:
בעת פרסום תוכן באתר (בכלל זה ידיעה, הודעה, שאלה, תמונה, קובץ וידאו, אודיו ו/או כל סוג מידע אחר) הנך מאשר, כי כל המידע ו/או הנתונים ו/או הפרטים ו/או התכנים שאתה מוסר/ת לפרסום באתר "פרש" הינם אמיתיים, נכונים ומדויקים, וכי אתה הוא הבעלים של כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים אלה, או כי אתה מורשה ליתן ל"פרש" הרשאה לעשות בהם כל שימוש, כאמור להלן. כמו כן, ידוע לך כי:
וכי רוב המפרסמים של רוב התכנים בפורום סקופים וחדשות הינם הבעלים של כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים אלה?

אז מה נשתנה שהביא לעדכון התקנון?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2007, 21:32
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
היי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "ומה הבעייה? לידיעות חדשותיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
ומה הבעייה? לידיעות חדשותיות אין "זכויות קניין רוחני" כמדומני, לכתבות ותכנים המועתקים מאתרים אחרים חובה להוסיף קרדיט/לינק למקור, ובמקרה של תוכן מקורי, הכל סבבה... מה הבעייה?
הבעיה היא שהמושג "זכויות קניין רוחני" אינו מבואר מספיק למי שמסכים לתקנון

מישהו קרא את התנאים של האתרים האחרים? אולי באחד מהם כתוב שאסור להעתיק, לשכפל, לתרגם, לאזכר <שלוש נקודות> ללא אישור מפורש בכתב מראש ולא בדיעבד?

המושג "זכויות קניין רוחני" אינו מבואר מספיק, וזה עלול להוות בעיה לאתר לדעתי.

אין באמור לעיל בכדי לאשר או להכחיש את עובדת היותם של המושגים המשפטיים האחרים בתקנון מבוארים בחלקם או בשלמותם, או לא ברורים כלל ועיקר למשתמש, שיכול להיות גם קטין..

ישן 29-01-2007, 21:47
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
אם מישהו לא קרא את התקנון של האתר האחר, זו אכן בעייה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "היי"

אבל בעייה שלו, לא בעייה של 'פרש'. יען כי בשליחת ההודעה הוא ממילא הסכים לתקנון הזה שאומר שהוא אחראי... וכו'.

יכול להיות שיש מקום לפרט יותר בעניין, כדי שגם אנשים "פשוטים" יותר יבינו, אבל בכל מקרה, החלק הזה בתקנון נועד כדי להגן על האתר מבחינה משפטית, ואת זה הוא עושה בצורה טובה לדעתי

חוץ מזה, אם כבר קראת בעיון את התקנון, שים לב להמשכו שאומר:
ציטוט:
בתכנים שהנך מספק/ת ל"פרש" אין משום שימוש בתכנים שאינם חוקיים ו/או מפרים הסכם או התחייבות או זכות כלשהם, לרבות זכויות קניין רוחני וזכויות יוצרים ו/או מזיקים..... וכו'
מה שעונה לשאלתך בעצם.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 29-01-2007 בשעה 21:50.
ישן 30-01-2007, 12:47
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
שאלה+המלצה לעתיד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "עדכון לתקנון האתר"

ציטוט:
4. במסירת תכנים לפרסום ב"פרש", אתה מקנה לה רשיון חינם שאינו מוגבל בזמן, לעשות כל שימוש, לרבות אך לא רק, להציג, לשכפל, להעתיק, להפיץ, לשווק ולהשתמש בתכנים לפי שיקול דעתה, בכל שירותי התוכן שהיא מספקת, לרבות העברתו לצדדים שלישיים. כן ידוע לך, ואתה מסכים/ה לכך, כי ל"פרש" חופש מוחלט ובלתי מוגבל לשנות את התכנים ו/או לערכם.

5. אינך זכאי/ת, ולא תהיה זכאי/ת בעתיד, לכל תמורה שהיא, בכסף או בטובת הנאה אחרת, עבור מסירת התכנים ל"פרש", וכי "פרש" אינה מתחייבת לפרסם את מקור התכנים.

הסעיפים האלה חדשים? כי בעצם מה שאתם אומרים שטכנית מותר לכם לקחת תמונה שמישהו העלה לפורום צילום, להוריד ממנה את החתימה ולהפיץ אותה כאילו היא שלכם (לא שתעשו את זה, אבל טכנית...).

שמעדכנים משהו כזה אז אם אפשר בבקשה לסמן באדום (או כל צבע אחר לצורך העניין) מה השתנה...

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 30-01-2007 בשעה 12:52.
ישן 30-01-2007, 18:11
צלמית המשתמש של Humbug
  משתמש זכר Humbug Humbug אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 25.10.01
אין בעיה, ועם זאת - לא נעשה זאת.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "זו התגובה שלך? "אל תפרסם"?"

מרווח הטעות לא משתלם לנו. אתה תגדיר מה זה לעשות שימוש מחוץ לפורום?
ואם נעביר הודעה של מישהו מפורום צילום לפורום מה שבראש, זה כן נשאר בין כותלי הפורום?
ואם נוסיף מחר מודול שמציג את התמונה האחרונה שהועלתה לאתר במקביל להודעה האחרונה שנכתבה
שיש כבר היום, זה כן נשאר בין כותלי הפורום?
ואם נפתח מחר אתר בן לניהול הקבצים והסרטונים - מה קורה אז?

ההנחה שלי, בתור מנהל האתר, זה שלא אקח את היצירות שמועלות לאתר, אדפיס על קאנבס ואלך למכור אותן בחוץ. אני חושב שבמקרה כזה, משפטית ניתן להוכיח שעברתי על חוקי הקניין. אך בין כותלי האתר
הזה, אני לא רוצה את שבריר החלון שיאשימו אותי בהפרת זכויות היוצרים של מאן דהוא. גם אם זה מחייב
תקנון קיצוני מעט. וכמו שאמרתי לך, הפתרון פשוט. לא מוצא חן בעיניך? תעלה את התכנים שלך במקום אחר. (או לחילופין - הפקד אצלי מכתב שייחתם בנוכחותי ובנוכחות נוטריון, בו אתה מתחייב לשפות ולפצות את
פרש בגין כל תביעה שהיא.. במקרה כזה, מבחינתי אפשר לוותר על התקנון לגמרי).

ישן 01-02-2007, 00:34
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "כנראה אפשר, ועם זאת.."

בדיוק קראתי את כל התקנון המחודש והתעכבתי ארוכות על סעיף מספר 4.
אבקש בכ"ז, אפילו שאני לא הראשון ולא השני שמעיר על הסעיף הזה, לנסח מחדש בצורה בה גם לנו (חברי פורום צילום) יהיה נעים יותר לפרסם בפרש.

אין לנו כוונה לתבוע אותך על הפרת זכויות יוצרים, כמו שלך אין כוונה לגנוב לנו תמונות ולהתעשר על חשבונינו.
אך יחד עם זאת, ברמה העקרונית אני לא מוכן לאבד זכויות יוצרים / קניין או כל דבר שהוא עקב העלאת העבודה שלי לאתר כלשהו.
זכויות היוצרים הם שלי מרגע יצירת העבודה, וישארו שלי עד שאוותר עליהם בחינם או בתמורה כלשהי.

אני מקבל את ההערה בנוגע להעברת התמונה לפורומים אחרים תחת אתר פרש (דבר שבלאו-הכי לא קורה בפורום צילום) בלבד שלא אאבד שום חזקה כלשהי על העבודות שלי.
האלטרנטיבה של "לא לפרסם" מאוד מציקה לי כרגע, ואשמח לתמרון שיאפשר לשנינו "להיות מבסוטים".

זה חשוב לי אישית (מאוד <שלושה סמני קריאה>) ולכל חברי פורום צילום.
תודה מראש!
מתן.

ישן 30-01-2007, 17:31
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "לגבי קישורים המצב קל יותר."

תודה. ד"א, אין לי בעיה עם התקנון, הוא דומה לכל תקנון אחר, ואפילו יחסית "קליל" בהשוואה לאתרים אחרים, או במיוחד בהשוואה EULA של תוכנות שהם בכלל, דברים כמו "גם אם המחשב שלך נהרס, הבית שלך עולה באש והכלב שלך מת כתוצאה משימוש בתכנה שלנו אז לא אחריותנו, ועזוב אותנו בשקט"

דוגמה לתקנון באתר פורומים ישראלי אחר:
ציטוט:

בנוסף מתחייבת הגולשת לפצות ולשפות את X בגין כל נזק, הפסד, אבדן או הוצאה, מכל מן וסוג שהוא, שנגרמו או ייגרמו ל-X, והקשורים, במישרין או בעקיפין, לתכני גולשות המועלים ו/או המופיעים בבלוג X ו/או באתר אלבומים ו/או באתר X ו/או בכל מקום אחר באתר X, וזאת מיד לאחר דרישתה הראשונה של X, והיא מוותרת באופן סופי, מוחלט ובלתי חוזר על כל טענה או דרישה כלפי X בקשר עם התכנים האמורים.

מלבב.
ישן 01-02-2007, 01:14
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "הצעה."

שתבין את מהות קיום זכויות היוצרים (מידע נוסף בגוגל תחת חיפוש מילות המפתח "זכויות יוצרים").
כאשר אתה יוצר יצירה כלשהי, אתה הבעלים החוקיים הבלעדיים עליה.
זה נועד להגן על היצירה שלך כדי שתוכל להפיק ממנה את כל אשר אתה רוצה.
זכותך למכור חלקים מהיצירה או את היצירה כולה, העתקים של היצירה ואפילו את זכויות היוצרים והקניין עצמו למישהו אחר, או לרשות הרבים בכלל.

כשאני מעלה עבודות שלי לאינטרנט, אני מחלק את זה לשני דברים.
1. צורך מכירה.
2. צורך שיתוף.
בפרש אני משתף את הידע שלי והנסיון שלי בצילום, תוך מתן דוגמאות ועבודות שאני יצרתי בעמל כפיים, בשביל לעזור לזולת מבלי לבקש תמורה כלשהי. לא טובות הנאה, לא תמורה כספית - נאדה (אם כי מילת תודה יכולה בהחלט להיות במקום).
כל הצלמים שמפרסמים את העבודות בפורום צילום משקיעים מאמצים רבים ונסיונות רבים כדי להציג את העבודות שלהם ברמה גבוהה, להתקדם ולהתפתח בקהילה הביתית והפתוחה שאנחנו (לבד, בעצמנו) הקמנו שם (ותודה בהזדמנות זו לאדמינים שאיפשרו במה זו).

א-ב-ל - בתור יוצרים מקוריים, ובתור אחד הפורומים הבודדים (אם לא היחיד) שכל נושא זכויות יוצרים בוער בו (זהו לחם חוקינו), הפורום שמקפיד כי לא יועלו תמונות העוברות על חוקי מדינת ישראל (בגין פרסום תמונות המבזות את המצולם, או שצולמו ללא ידיעת המצולם בשטח פרטי וכו'), שלא יועלו תמונות שלא צולמו ע"י המשתמש אלא אם קיבל אישור מהצלם המקורי בעל זכויות היוצרים, לקרוא סעיף כזה, שאומר בצורה הכי בוטה "מה שאתה מעלה לפרש שייך לאדמינים והם יכולים לעשות עם זה מה שהם רוצים" - בהעדר מילה טובה יותר - חוצפה (ואני עדין 'לאללה' בבחירת המילה).

רק בשביל שתבין את הרגישות שלנו לנושא:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=250292
כולה בחור תמים שבתם לב לקח תמונות שלנו ושם באתר שלו כי הן יפות.
הוא כמובן מחק הכל במיידי אחרי ההתנפלות באשכול של מאיר (פינטו) והכל נגמר בטוב.
מחכה לתגובה ראויה של האדמינים בנושא הזה.

ישן 01-02-2007, 02:23
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
מידע
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שתבין את מהות קיום זכויות..."

במקביל ובנוסף לדברי מתן, אני מבקש הבהרה בנושא המדובר בסעיף 4 לתקנון.
האם באמת נדמה לאדמיני פרש שעצם העלאת תמונות מקוריות שצולמו על ידי מקנה למישהו אחר מלבדי זכויות שימוש עליהן לרבות זכויות יוצרים?

אותי, אישית, לא מעניינים תקנונים של אתרים אחרים. אני צלם מקצועי ומה שאני מעלה לאתר אינו לינק שנמצא בגוגל או באנר שהורד משרת אחר.בכל מקרה, גםאם מישהו קורא ומסכים לתקנון, עדיין לא משנה את העובדה שזכויות היוצרים הןשלו בלבד (על יצירה מקורית שלו כמובן) וכמובן שהחוק עומד במקרה הזה לצדהיוצר בלבד.

כמובן שכמנהל פורום צילום אינני יכול עוד לאכוף העלאת יצירות לשרת פרש כאשר אני בעצם מכריח כל משתמש לוותר על זכויותיו החוקיות ע"מ להיות חבר בפורום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר