לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2007, 22:23
  מגזניום מגזניום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
רישום פלילי הוא מכה כואבת ודבר הרבה יותר קשה מפרופיל 21 נפשי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי וולפגאנג שמתחילה ב "יש תשובה סופית בעניין?<"

נפקדות - אתה נידון בדין משמעתי. עד 35 ימי מאסר אצל קצין שיפוט בדרגת אל"ם
קצין שיפוט בדרגת סא"ל יכול לגזור עלייך רק 28 ימי מאסר.

עריקות - אתה נידון ברוב המקרים בבית דין צבאי . שם אפשר להטיל עלייך עונש מאסר של אפילו כמה חודשים והיא מקרים של חיילים שברחו במשך חצי שנה והוטל עליהם 7 חודשי מאסר.ובנוסף יש רישום פלילי.

יש הרבה עבודות שלא תוכל להתקבל . (כל מעסיק יכול לדרוש ממך רישום פלילי ) לא כול המעסיקים דורשים.
בניגוד לכך פרופיל נפשי מעסיקים לא יכולים לבקש ממך ואסור לאף אחד לומר להם.
רק משטרה ,צבא,גופים ממשלתתים יכולים לדעת. אבל מי שיוצא על 21 נפשי יכול להתקבל להרבה חברות פרטיות .

בשביל מה לערוק. לאחר שיעצרו אותך אתה תובא לפני בית דין צבאי ויגזר עליך עשרות ימים בכלא +תיק פלילי . אל תעשה שטות.
תנסה לפתור בעיות.

כמה ימים אתה נפקד?

נערך לאחרונה ע"י מגזניום בתאריך 30-01-2007 בשעה 22:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2007, 22:55

תקשיב . לא יעזור לך לערוק וזה יגיע כאשר תיהיה מעל 45 יום ביחידה אתה תועבר לטיפול מ"צ
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי וולפגאנג שמתחילה ב "כולם פה מדברים על הבדלים, אבל קצת לפרט גם בשביל אמינות הדברים לא יזיק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי וולפגאנג
בואו נעשה סדר:

עריקות זה רישום פלילי ולא תיק פלילי, מוסכם?

עכשיו כאשר מופיע הרישום הפלילי מופיע לידו גם העבירה עצמה נכון או אני טועה?

ועכשיו פרופיל 21 לאיזה מגבלות הוא גורם?

" " " " רישום פלילי לאיזה מגבלות הוא גורם?

ועכשיו חבר'ה דיוק פירוט ורק מי שיודע. ככה יהיה פה קצת סדר והבנה.בבקשה.

רישום פלילי=תיק פלילי.
כאשר מופיע רישום פלילי אכן מופיע גם סיבת הרישום הפלילי. ועריקות היא אכן עבירה קלה מאוד ואפילו 'לה מאוד ביחס לעבירות שבגינן פותחים תיק פלילי במשטרה. אבל זה עדיין רישום פלילי . למה אתה רוצה להסב נזק לעצמך?תיק פלילי מתיישן רק אחרי 7 שנים ונמחק רק אחרי 17 שנה .
אפשר לומר שאתה לא תוכל לעבוד באף עבודה ממשלית.

כעקרון פרופיל 21 - . עבודות ממשליות , נשק-אתה לא יכול להיות מאבטח. לפעמים אף בדיקות במשרד הרישוי . כל מיני הטבות של משכנתא שאני לא מתמצא בהם.

יש חוק במדינת ישראל שאוסר על מעסיק (גם ממשלתי) לבקש את סיבת הפטור של מהצבא .
יש שלוש עיקריים :

תום שירות -תקין
בריאותי (ורק אצל צה"ל זה מפורט האם זה נפשי או גופני)

אי התאמה .

חייל שיוצא על 21 נפשי מהצבא מקבל תעודת "פטור מטעמי בריאות" לא מופרט בתעודת פטור האם זה נפשי או גופני.

אתה עדיין נחשב נפקד ולא עריק . ככלל בעוד 20 יום אתה תהפוך לעריק.

נערך לאחרונה ע"י מגזניום בתאריך 30-01-2007 בשעה 23:03.
ישן 30-01-2007, 23:11
  וולפגאנג וולפגאנג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.05
מה הבעיה שלי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי וולפגאנג שמתחילה ב "לאחר כמה זמן שחייל בעריקות מתחילים לחפש אותו?"

אני חייל בודד, טובע ברפש של חובות אפילו בית אחרי שנה וחצי בצבא אין לי. בקושי יש לדברים הבסיסיים כסף. הצבא מזה עוזר לי חבל על הזמן- נותן לי תשמש של 250 שקל עך חוב של 20,000 ש"ח, אפילו מיוחדת לא קיבלתי. איזה עוד אופציות יש לי, לרדת לרחוב ולהושיט יד, ככה הם יבינו, שכדי להוציא אותי פשוט מהצבא אם הם לא יכולים לעזור לי ולגרום לי לשרת כמו בן אדם.
כל מי שאין לו את הבעיות האלו אין לו מושג מה זה להיתעסק עם הבירוקרטיה המסריחה של הצבא, שמנסה כל הזמן לכופף אותך כדי שתעבוד בשבילה, ומה אחר כך זורקים אותך קיבינימת.
ולכל מי שחשב לבלבל פה את המח עם משפטים כמו " אל תשאל מה ..... יכול לעשות בשבילך אלה מה אתה........... וחרטות כאלה, אז שלא ינסה אפילו, כי אין לו מושג על מה הוא מדבר ועל מה הוא מנסה להגן פה.

ישן 30-01-2007, 23:24
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי וולפגאנג שמתחילה ב "מה הבעיה שלי?"

אני לא אגן על צבא שלא מסוגל למצוא מסגרת למישהו עם חוב עליו ולא חושב שזה מוסרי לצפות ממנו לתת את עצמו. כמה שאני בעד הצבא והמדינה - זה לא מציאותי, לא נכון ולא הוגן ואני מסכים איתך באלף אחוזים.

אבל אני כן חייב להגיד לך דבר כזה - נכון, מצבך כיום הוא מאוד קשה... אבל מה שאתה עושה עלול לדרדר אותו יותר.
ובכלל, איך אתה מסתדר? אוכל, מים, לינה, הגנה מפני נושים... לא עדיף לך בצבא בהיבט הזה?

יש לי רעיון בשבילך. אם החוב שלך הוא לבנק, נסה לבקש פריסת חוב ע"ח הפקדון שתקבל כשתסיים את השירות ו/או אישור מיוחד ממשרד הביטחון לקבל מקדמה על חשבון הפקדון ולהשתמש בו לכיסוי החוב. האם הגעת למפקד היחידה? הוא יודע? לפעמים אם יש לך מזל אתה נופל על אנשים טובים שהם גם בעלי השפעה מסויימת וזה יכול מאוד לעזור לך... כבר שמעתי סיפורים כאלה ואני מאוד מקווה שהסיפור שלך יסתיים טוב.

אולי תנסה גם לפנות לכרמלה מנשה... וגם יש גופים שעוזרים לפעמים לחיילים בודדים / במצוקה.

נערך לאחרונה ע"י GilBates בתאריך 30-01-2007 בשעה 23:26.
ישן 30-01-2007, 23:26

שוב חוזרים הבעיות האלה!! הצבא לא משתנה בהתייחסות לחיילים.

אני משרת כבר שלוש שנים וראיתי הרבה חיילים עניים ואפילו רעבים שבחלק מן המקרים הצבא =המפקדים ומערך הת"ש ביחידה היה ממש אטום . ממש כמו שאתה מתאר.זה פשוט לא נפסק.

אין מה לעשות זה הצבא ככה וזה שנים רבות ככה - אטימות בצבא זה לא נדיר . ויש מקרים אפילו בהרבה יותר גרועים משלך . המערכת הצבאית מורכבת מחיילים כמוך (כמו :משקיו"ת ת"ש) . לא מאנשי מקצוע . ולכן היא לא מתאימה לטפל בבעיות של חיילים בצורה נאותה. הרבה פעמים זה נובע מכך שלמפקדים אין עצבים וזמן לעזור לחיילים עם בעיות כלכליות.

הפתרון שלך הוא פשוט לפנות לגופים שיכולים לעזור לך מול האטימות הצבאית
1. לפנות לכרמלה מנשה -היא כתבת צבאית ועוזרת לחיילים שעושים להם עוול.היא פתרה כבר הרבה עוולות שנעשו לחיילים.
2. לפנות לנציב קבילות החיילים מס' טלפון - 03-6977433. הטיפול שלהם עלול לקחת חודש עד חודשיים וייתכן ויעזרו.
3. לפנות לעיתונות מעריב או ידיעות. - כאן נראה לי שיכולים לעזור לך הכי הרבה.

יש לך איפה לגור? יש לך מה לאכול ? יש לך את הצרכים הבסיסיים?

נערך לאחרונה ע"י מגזניום בתאריך 30-01-2007 בשעה 23:33.
ישן 30-01-2007, 23:57

תקשיב... אנשים פה כולם בעדך עכשיו ומוכנים לעזור לך... האם החוב הוא בשוק השחור או שהוא לבנקים? יכול להיות שאפשר להתמודד עם זה בפריסה מספקת של חובות והקטנת ההחזר החודשי... תנסה אולי לבקש דחיית שירות כדי לעבוד קצת ולצמצם את החוב... תקשיב - תירה לכל הכיוונים ותשתמש בכל הכלים שאתה רק יכול, ואם אתה לא יודע או רוצה עוד עצות או עזרה אז רק תגיד!

אל תוותר לגורמי הת"ש בצבא, אל תוותר על להוציא את עצמך מהמצב הזה כי אתה יכול! היתה עכשיו תוכנית בטלוויזיה ("משפחה חורגת") שמומחה בתחום עזר למשפחות לייצב את מצבן הכספי עם חוב הרבה יותר גבוה משלך. יש מה לעשות וכולנו מחזיקים לך אצבעות.

אבל... מה שאתה עושה עכשיו לא יעזור לך. אתה רק תקבל עוד ימי דפוק ותרחיק מעצמך גם את מענק השחרור, גם את הפיקדון וגם גורמים שיכול להיות ויוכלו לעזור לך. אני גם לא בטוח שאתה מקבל תשלום עבור ימי מחבוש. יכול להיות שתוכל לצאת מזה גם בלי עריקות אפילו אם הוכרזת עריק - תחזור ליחידה אולי יסדרו פגם בהכרזת הליכי עריקות וימשכו את זה אחורה לנפקדות, אם יש לך שליש מספיק יצירתי.
ישן 31-01-2007, 00:31
  וולפגאנג וולפגאנג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.05
חברים, זה כנראה המזל היחידי שיש לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי וולפגאנג שמתחילה ב "לאחר כמה זמן שחייל בעריקות מתחילים לחפש אותו?"

יש לי חבר שאני משלם לו בסביבות ה400 ש"ח בחודש ומצליח איכשהו להיסתדר בעניין של הלינה.
לגבי מי ששאל, אם לא עדיף שאני ישאר בצבא עם כאלו בעיות. שמע, להישאר בבסיס צבאי כל היום וכל יום במשך כל השירות שלי, לא נראה לי שאני יצליח, גם לי יש חיים, מה שנשאר מהם לפחות
בעניין החוב, מדובר בבחור שאני חייב לו כסף על שכירות, יותר מדי כסף לצערי.
יש לי עכשיו כמה אופציות,אני יתאר אותם קצת בהגזמה שיהיה ברור עם מה אני מתמודד: להישאר בצבא וכאשר אני יוצא לגווע מרעב ולישון ברחוב , כי אני כבר לא יכול למשוך שום דבר מחשבון הבנק. הבנק לא נותן אשראי של יותר מ1500 ש"ח בגלל שהוא יודע שאני לא יצליח לכסות בגלל שאני רק מושך, זאת דרך אגב הייתה הטענה של המשקית תש שבגללה לא קיבלתי מיוחדת : "המינוס שלך נמוך מדי"(זה מה שהיא אמרה לי) שום הסבר בנידון לא עזר לי. והאופצייה השנייה, שכרגע מציאותית יותר היא עריקות לצורך עבודה שתיצב אותי גם קצת. המצב חמור לגמרי, אין שום דרך שאני יוצא מהתסביך הזה ללא פגע ונזק.
אני רק מקווה שבמשפט יתיחסו לטענות האלו או שיהיו כרגיל אטומים.

ישן 31-01-2007, 07:53

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי וולפגאנג שמתחילה ב "חברים, זה כנראה המזל היחידי שיש לי"

תשמע... מכיוון שהחוב שלך הוא אזרחי אתה בבעיה קשה כי אי אפשר להביא קבלות עליו. למש"קית הת"ש אסור לאשר לך שום דבר במצב כזה בגלל חוכמולוגים שמנסים לרמות את הצבא ודופקים את מי שבאמת צריך. תלך לבנק ותבקש הלוואה לכיסוי החוב. תסביר את המצב לפקידה בבנק ואז היא אולי תאשר לך הלוואה. תגיד לה גם שברגע שתאושר לך הלוואה, הצבא יכיר בחוב שלך ויכולת ההחזר שלך תגדל. תגיע מסודר ותנסה להיות הכי רגוע שרק אפשר ויש מצב שזה יעבוד.

אני מאוד מקווה שאותו בחור לא עושק אותך בריבית או משהו כזה... נסה אולי לסגור איתו על החזר חודשי מסויים? תסביר לו שבצורה שדברים קורים היום, הצבא מפריע לך להחזיר לו את החוב ואם הוא ישתף איתך פעולה אז זה ישתלם גם לו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:23

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר