לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2007, 20:32
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
פלאי הטכנולוגיה - פרק ב'. תודה לאלה שתמכו בי.

בלילה בילי לא נרדם. זה היה אחד מלילות הבכי, ככה בילי כינה אותם, הלילות בהם הוא היה שומע את אמו בוכה. אבל לא הרבה. בדרך-כלל הוא בא לחדר שלה לבדוק וראה שהיא בכלל בוכה בגלל הטלנובלה. כן, כמובן שגם טלויזיות יש בנאקלטאון. עברה שעה. עוד שעה. אמא הפסיקה לבכות, זה סימן שהיא נרדמה. בילי גם כמעט נרדם, אבל פתאום הוא שמע רעש של זכוכית מתנפצת. זה בא מכיוון המטבח. מקס התחיל לנבוח. בילי לקח את השמיכה שלו לאמבטיה, והרטיב אותה. הבחור הקטן אמר שזה עוזר, אז מה יש לבילי להפסיד? אבל אל תחשבו שבילי לא פחד, אל תגידו "בילי גיבור!", "בילי מדהים!", כי בילי פחד. מאוד פחד. כל-כך פחד, עד שהרגיש איך הקירות רועדים בגלל דפיקות הלב שלו. לפתע הציץ לתוך החדר גבר, או אישה - קשה לקבוע את המין של מישהו אם הוא מכוסה כולו באדום וכתוב עליו "השד של הפלייסטיישן". היי, השם הזה מוכר. כן, נזכר בילי, הברנש הקטן סיפר היום לחבר שלו, בהפסקה. "בילי, זה לא הזמן למחשבות כאלה!" הוא חשב, וזרק את השמיכה על הפורץ. הפורץ לא נרתע, ותפש את בילי.

הפלייסטיישן הוא דבר נפלא: אפשר להטמטם מולו, להרקב מולו, לאבד תחושה מולו, אבל הכי טוב -ניתן ללמוד בעזרתו טכניקות אלימות ככל האפשר! בילי עבר מיד למצב ה- "טיי-קואן-דו" של הגיבור האהוב עליו במשחק הלחימה שלו, והתחיל להכות באוויר בניסיון כושל להרחיק את הפולש. בזמן שהרוויח, קפץ בילי דרך החלון (בילי גר בבית פרטי על הקרקע) וברח בשיא המהירות שלו. אחרי כחמישה קילומטרים, כשהיה בטוח שלא רודפים אחריו, הוא עצר. הכל היה חשוך ומפחיד, אבל הוא התנחם באור שהפיץ מחנה-הקרקס של "קרקס טומילין", כחמש-מאות מטרים משם.

השמש כבר עמדה באמצע השמים כשבילי התעורר. הוא רץ חזרה הביתה, אבל מצא רק חורבות מפוחמות, ושוטרים בכל מקום. כל העולם התסחרר סביבו. הוא התחיל לבכות ולחפש את אמו בהיסטריה. היא הייתה מונחת שם, על האלונקה, חסרת דופק. מקס ישב לצד האלונקה, מלקק את כפתו הפצועה. השוטרים קבעו כי מדובר בתאונה; האמא שכחה לסגור את הגז. בילי ידע שהם טועים, אבל הוא היה חלש מכדי להגיד להם. כולם טיפשים, חשב בלי. סתם אנשים טיפשים במדים מפגרים. אם אמא שלי הייתה מלמדת אותי עוד קללות הייתי משתמש גם בהן. העולם הסתובב, כמה יפה. חושך.

בילי התעורר בבית-החולים. זה לא היה חלום; אמא שלו מתה במיטה שלידו, ומקס יושב על המיטה שלה ומסתכל בפניה בעיניים לחות. נראה היה כי הוא בוכה. בילי קם, למרות הכאבים שחש, פתח את הדלת האחורית, וברח. הוא לא ידע לאן. פשוט רץ. נדמה כי עבר נצח עד שהגיע למחנה-הקרקס.
מקס חיכה לו שם.

בפרק הבא: בילי מחליט החלטה שתשפיע על חייו, וגם - סוף סוף תגלו מדוע הסיפור נקרא "פלאי הטכנולוגיה".

תודה לאלה שתמכו בי,
puzpuz.
חזרה לפורום
ישן 31-01-2007, 13:45
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "פלאי הטכנולוגיה - פרק ב'. תודה לאלה שתמכו בי."

בהמשך למה שאסאניה כתבה, תגיה את הסיפור שלך, יש שם הרבה אי דיוקים וטעויות.
"תפש את בילי", זה לא נכון:
תפישה - percaption
תפיסה - catch.

כף > כפו ולא "כפתו", ברבים זה "כפותיו".

אתה נמצא בשלב מאד מוקדם, אבל ממהר לרוץ קדימה, וזה לא ממש מובן.
אם אתה מנסה לאפיין את הדמויות שלך, זה לא יהיה סיפורון קצרצר, אם אתה מנסה ליצור סיפור קצר - אין מקום לכל התיאורים שאתה מנסה להכניס, כי זה בא על חשבון הסיפור עצמו.
יש איזשהו איזון שצריך למצוא, ואתה בדרך למצאו.
אגב, לא חושב שיש מקום לכל כך הרבה הערות בסוגריים בתוך סיפור.

תעשה לי טובה אישית, תפטר מהחתימה שלך, היא עושה לך עוול, על אף היותה "בדיחה ישנה" כפי שהגדרת אותה בעבר. קח את עצמך ברצינות.

חזרה לפורום
ישן 03-02-2007, 18:30
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אהבתי כבר אמרתי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "פלאי הטכנולוגיה - פרק ב'. תודה לאלה שתמכו בי."

יש לי רק הערה קטנה:
המשפט "כן, כמובן שגם טלוויזיות יש הנאקלטאון" ניראה לי קצת מיותר, כי כבר אמרת בפרק הקודם "... אם נשארה לדור הבא טיפה של שכל, היא לכודה בתוך הפלייסטיישן, המחשב או הטלוויזיה". לא הייתי מעירה על כך, אבל המשפט של הפרק הראשון תופס הרבה תשומת לב בגלל שהוא ציני, ואי לכך נשאר בזיכרון.
אני קראתי את שני הפרקים יחד, לכן זה קצת הפריע לי.
דרך אגב, מאוד אהבתי את המשפט. שנון מצחיק ומקורי.

ועוד משהו: אני לא מסכימה עם קודמי לגבי הקטיעות, הסוגריים והערות הביניים. אני דווקא אהבתי אותן, אך היו מקומות שחשבתי שלא היה כדאי להכניס אותן, כי הן גרמו קצת לעומס וגרמו להרגשה שהן חוזרות על עצמן.

כל הכבוד פוזפוז!

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

נערך לאחרונה ע"י מריאל בתאריך 03-02-2007 בשעה 18:38.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר