לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2004, 11:54
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
להשתמש עם "אנטיביוטיקה" יותר חכמה נגד המחבלים

כשיש מחלה של ווירוס, אם היו מנסים לחפש עם מיקרוסקופ כל חיידק בכדי לקטול אותו, עד שהיו קוטלים את כל הווירוסים או חיידקים אפשר לתאר לעצמנו מה היה קורה עם המטופל. הפתרון הוא אנטיביוטיקה או תרופה דומה. אבל צריכים אנטיביוטיקה שתפגע רק בווירוס הקטלני ולא בתאים הבריאים. מדי שנה בשנה הרופאים מתקדמים במציאת סוגי אנטיביוטיקה שפחות מזיקים לגוף ויותר פעילים בהרס החיידקים.

אותו דבר בקשר למחבלים. מחפשים אותם עם מיקרוסקופ ועושים חיסול ממוקד. המחבלין נצמדים לאוכלוסיה האזרחית, ועם כל הרצון הכן לפוגע רק במחבלים, זה בכל זאת פוגע גם בחפים מפשע, כמובן שלא באשמתנו. והמון מחבלים בכל זאת נשארים.

צריכים למצוא איזשהו דרך איך לעשות את הדברים באופן יותר כללי, אבל באופן כזה שזה יפגע רק במחבלים, אבל לא בחפים מפשע.

הנה ההצעה הבאה איך לפגוע במטרות של המחבלים. לא צריך לפגוע בחפים מפשע, ואפילו לא במחבלים עצמם. רק לפגוע באידאולוגיה שלהם, ואז הם ייאלצו לבד להפסיק את הטרור:

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2004, 11:56
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
כשהמחבלים ייווכחו לדעת שעל כל פגיעה ביהודים, היישוב היהודי בארץ ישראל רק יתחזק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "להשתמש עם "אנטיביוטיקה" יותר חכמה נגד המחבלים"

על כל פיגוע להעביר שטחי רשות הפלשטינית לידי יהודים. את כל התושבים לשלוח מבתיהם, אחרי שישלמו להם פיצויים מלאים ואפילו יותר מהשווי של הרכוש שלהם.

זה יפגע חזק באידאולוגיה של המחבלים שרצונם הוא לגרש את היהודים מארצם ולהשכין שם ערבים שיש להם כבר 21 מדינות.

כשהמחבלים ייווכחו לדעת שעל כל פגיעה ביהודים, היישוב היהודי בארץ ישראל רק יתחזק. עוד שטחים שבהם יושבים ערבים יעבור ליהודים, או-אז הם יבינו שהם פוגעים במטרה שלהם עצמם. זה לא ישתלם.

זה יפגע הכי פחות בחפים מפשע. התושבים יקבלו את כל שווי הבית שלהם. פיצויים מלאים. אני בטוח שמתוך 4500 הערבים שכבר נהרגו באינטיפדה, בחלקם הגדול היו מעדיפים להשאר בחים ולקבל פיצויים מלאים על הבית שלהם. ואלו שמעדיפים למות, מגיע להם...

ייתכן שזה לא 100 אחוז צדק, ייתכן שבכל זאת זוהי איזושהי פגיעה בחפים מפשע, אבל זהו מחיר המלחמה שלא אנחנו התחלנו בה.

הרי גם חייל שנשלח לקרב ונהרג בקרב, גם הוא חף מפשע, ובכל זאת המדינה שולחת אותו בעל כורחו להלחם נגד האויב. זה מובן שלמלחמה יש מחיר.

ככה צריך להטיל את נטל המלחמה גם על אותה אוכלוסיה שממנה צומחים המחבלים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 01-11-2004, 19:10
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
נסיון חביב להראות חכם, שכרגיל, שוב לא הולך:
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "אנטיביוטיקה לווירוס?"

למרות שטכנית-רפואית אנטיביוטיקה היא "תרופה" כנגד בקטריות ולא כנגד וירוסים, זה לא לגמרי מדוייק בתכלס.
אם נסתכל בהגדרות טכניוץ, נמצא שויקיפדיה אומרת לנו:
An antibiotic is a drug that kills or slows the growth of bacteria. Antibiotics are one class of "antimicrobials", a larger group which also includes anti-viral, anti-fungal, and anti-parasitic drugs. They are relatively harmless to the host, and therefore can be used to treat infection. The term originally described only those formulations derived from living organisms, but is now applied also to synthetic antimicrobials, such as the sulfonamides.
(ההטיות שלי; הדגשה במקור)

ציוני התכוון למה שמכונה טכנית antimicrobials, שכוללים בתוכם את מה שמכונה anti-virals - שנלחמים נגד וירוסים.
כפי שאמרתי, טכנית-רפואית, זה לא מדוייק, אבל אם נסתכל בהגדרות של גוגל נמצא:
Definitions of antibiotics on the Web:
any of a variety of natural or synthetic substances that inhibit the growth of, or destroy microorganisms.
www.lifeservices.com/glossary/glssry-a.html

Any substance derived from fungi or bacteria that destroys or inhibits the growth of microorganisms.
www.abbottdiagnostics.com/glossary/glossary_a.htm

הגדרות נוספות מדגישות שמדובר בבקטריות(ופטריות לפי חלק מההגדרות), אבל 2 ההגדרות הראשונות אומרות במדובר בכל סוג של מיקרו-אורגניזמים, וזה כולל וירוסים לידיעתך...

אז ניסית לצאת חכם על חשבון "מדינאי", ויצאת קשקשן שנטפל לסמנטיקה, ועוד מצליח לטעות...
כה ירוד
ישן 01-11-2004, 20:31

אתה מתעקש להפגין בורות?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "וירוס הוא לא מיקרואורגניזם"

למה?
עד כמה שקשה להאמין, אני לא נהנה להראות לכם שאתם טועים טעויות כל-כך פשוטות שכל-כך קל לעלות עליהן.
אבל בשבילך, שוב גוגל:
נבקש מגוגל להגדיר מהו מיקרו-אורגניזם. מה נקבל? -את זה:
Definitions of microorganism on the Web:
Any organism that can be seen only with the aid of a microscope; also called a microbe. www.jic.bbsrc.ac.uk/exhibitions/bio-future/glossary.htm
small life form that requires a microscope to be seen
www.wfubmc.edu/besthealth/ODH/glossary.htm

Living organisms or living things (plants or animals) so small in size that they are only visible by the aid of a microscope. www.cdc.gov/od/nvpo/glossary1.htm
A microorganism, or microbe, is any organism too small to be seen by the naked eye. Bacteria, viruses, protozoa, and some fungi and algae are microorganisms.
spaceflight.nasa.gov/history/shuttle-mir/references/glossaries/science/sc-gloss-g_m.htm

An organism that can be seen only under a microscope. Categories of microorganisms include Algae, Bacteria, Fungi, Protozoa, Viruses, or Subviral Agents. Also referred to as microbe.
www.biotech.ca/EN/what_glossary.html

A living thing, such as bacteria or yeast, visible only with a microscope.
www.omsi.edu/visit/life/forestpuzzles/glossary.html

Any organism that can only be seen with a microscope: protozoans, bacteria, fungi, and viruses are examples of microorganisms.
www.sdnhm.org/exhibits/epidemic/teachers/glossary.html

Extremely small organism that can only be seen using a microscope.
www.geog.ouc.bc.ca/conted/onlinecourses/enviroglos/m.html

Any organism that can only be seen with a microscope; protozoa, bacteria, fungi, and viruses are examples of microorganisms.
www.disted.mcw.edu/mpm/epidemic/glossary/glossary.htm

שים לב לכל מה שסימתי בקו תחתון והטיה.
חלק מן ההגדרות מדברות רק על בקטריות(ולפעמים גם פטריות). אחרות אומרות שזה כל יצור חי קטן, ורבות מציינות במפורש שגם וירוס נחשב מיקרו-אורגניזם.

היה כל-כך קשה לבדוק את העניין לפני שקפצת בטעות כזו עלובה?
למה אתה עושה את זה לעצמך? למה?!
ישן 01-11-2004, 22:32

אתה בטוח? כי אני חושב שלא...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אלכס, אתה טועה."

ראשית, במונח "מיקרו-ארוגניזם" לא מוזכרת הקידומת "ביו", ככה שזה לא הוכיח דבר...
שנית, לא יודע מה ההגדרה שלך ליצור חי - אבל תהיה בטוח שהיא לא היחידה. אני ראיתי לפחות 5 הגדרות שונות, וכולן טובות באותה מידה...
שלישית, אם היית מסתכל למעלה היית רואה שכבר כתבתי שמבחינה טכנית/רפואית(/ביולוגית) אנטיביוטיקה מתייחסת רק לתאים, אבל ההגדרה המילולית מתייחסת גם לוירוסים.

אם כבר הזכרת "מהם חיים".
אחת ההגדרות היא "מה שאוכל, נושם, מתפתח ומתרבה".
וירוס לא נושם, ולכן אינו חי.
מצד שני, הגדרות אחרות מורידות את הנשימה וההתפתחות, ככה שוירוס יכול להיות חי, ואולי לא: זה תלוי האם מתרבה מתייחס ל"מתרבה לבד", או שמנגנון השפכול של וירוסים ע"י "השתלטות עויינת" על תאים אחרים גם נחשב.
וכאן אתה נכנס לבעיה ענקית: כל ההגדות הללו מטומטמות, ואני בוטח בך שתמצא את המקרה הכה-פשוט שבהן כולן, אחת-אחת נכשלות
ישן 02-11-2004, 07:26

רוצה להפגין בורות כמו האחרים?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "רוצה לטחון מים, בבקשה."

Knock yourself out...
הראתי לך שאין הגדרה יחידה ומוחלטת לחיים גם מויקיפדיה ולא רק מהמילונים של גוגל.
מצאתי לך הסבר קצת יותר ארוך משל ויקיפדיה על דעתו על סטויארט קאופמן בנושא.

ומה אתה עונה לי?
"שאל כל מורה בבית ספר והוא יגיד לך".
אח"כ הבאת לי הגדרה(שכבר ציינתי שהיא קיימת, רק שהיא לא היחידה). כששאלתי מאיפה היא ענית לי "של מומחה לביולוגיה" עלום-שם, וכששאלתי למה דווקא היא נכונה אמרת "כי אני אמרתי".
למומחה לביולוגיה שאני מצטט, בנגוד למומחה לביולוגיה שלך, יש שם והסטוריה.

אתה יכול להמשיך לדבר שטויות ולהגיד ש"הסמנטיקה שלי לא עומדת במבחן המציאות", ובכך להמשיך להראות את חוסר ההבנה העצום שלך בנושא.
בצ'אט בלבלת את המוח על "האמת המוחלטת", וה"אמיתות" העמוקות שלך, אבל שכחת שכל היופי שלהגדרה היא שהיא מצב ראשוני. ממנה נובע הכל - ולכן היא לא יכולה להיות "נכונה" או "שגויה". זו הגדרה. או במלות הלינק שהבאתי לך על דעתו של קאופמן:
Definitions are neither true nor false; they're useful or useless. We can only find out if a definition is useful by trying to apply it to organisms, conceptual issues, and experimental issues. Hopefully, it turns out to be interesting.

אתה יכול להמשיך לנסות להתווכח ולדבר על האמיתות המוחלטות שלך בתחום אחד המדעים הפחות מדוייקים שיש, אבל זה לא אומר שמה שאתה אומר נכון...

ולסכום:
any of a variety of natural or synthetic substances that inhibit the growth of, or destroy microorganisms.
www.lifeservices.com/glossary/glssry-a.html

Definitions of microorganism on the Web:
Any organism that can only be seen with a microscope: protozoans, bacteria, fungi, andviruses are examples of microorganisms.
www.sdnhm.org/exhibits/epidemic/teachers/glossary.html
ואני אסיים במילותיך שלך, רק בלי טעות הכתיב:
מ.ש.ל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:01

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר