לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2007, 16:02
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
פוטין מזהיר את ארה"ב: אל תפרשו טילים באירופה

במסיבת העיתונאים השנתית שלו, דחה פוטין את טענות ארה"ב כי מערכת ההגנה האווירית האמריקנית הוצבה במרכז אירופה נועדה להגן מפני האפשרות של מתקפת טילים איראנית. לדבריו, תגובת רוסיה לצעד האמריקני תהיה "הולמת, א-סימטרית אמנם, אך יעילה"
סוכנויות הידיעות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3359711,00.htmlפורסם: 01.02.07, 14:44

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, דחה היום (ה') את טענתה של וושינגטון כאילו פרישת המערכת האמריקנית להגנה מפני טילים במרכז אירופה נועדה להתמודד עם איום אפשרי מצידה של איראן - והזהיר כי רוסיה עלולה לנקוט צעדים בתגובה.
פקידי ממשל אמריקנים טענו כי העובדה שארה"ב החליטה להציב מערכת להגנה אווירית מפני טילים בצ'כיה ובפולין אינה איום על רוסיה, אלא ניסיון להגן על אירופה מפני האפשרות של מתקפת טילים איראנית - אך פוטין טען כי הקרמלין לא מאמין לטענה זו.
"המומחים הצבאיים שלנו לא מאמינים שמערכת הטילים שהוצבה במרכז אירופה נועדה להתמודד עם האיום האיראני", אמר פוטין במהלך מסיבת העיתונאים השנתית שלו, שהתקיימה בקרמלין. "בעינינו, מדובר בטענות משוללות בסיס, ובאופן טבעי, הדבר יגרור תגובה הולמת. היא תהיה אמנם א-סימטרית, אך יעילה", אמר פוטין. לדבריו, בימים אלה מפתח משרד ההגנה הרוסי טילים בליסטיים משוכללים מסוג טופול-אם, וכן מערכות נ"ט נוספות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/1008062/DEN124_wa.jpg]

שוטר מוסקבאי צופה במסיבת העיתונאים עם פוטין, היום (צילום: סי"צ)

"ליטוויננקו לא ידע סודות מדינה".
פוטין, שהואשם ברציחתו של אלכסנדר ליטוויננקו, המרגל הרוסי לשעבר שהורעל, טען כי לליטוויננקו לא היתה גישה לסודות מדינה רוסיים, וכי לא היתה לו כל סיבה לברוח מרוסיה. לדבריו, ליטוויננקו פוטר משירותי הביטחון הרוסיים, והורשע בניצול לרעה של תפקידו, בשל העובדה שגנב חומרי חבלה. עם זאת, אמר פוטין כי ליטוויננקו "לא היה צריך להימלט מרוסיה. כלל לא היה לו מידע סודי".
ליטוויננקו, מבקר בולט של הקרמלין שקיבל מקלט מדיני בבריטניה לאחר שברח מרוסיה, מת בלונדון בנובמבר שעבר לאחר שהורעל בחומר רדיואקטיבי פולוניום-210. על ערש דווי, האשים ליטוויננקו את פוטין בהזמנת רציחתו. הקרמלין דחה את ההאשמות.
"למרות שהיו לו דברים שליליים לומר על עבודתו הקודמת, הוא כבר אמר הכל עוד ברוסיה. לא היה בדבריו שום דבר חדש. רק חקירה מקיפה תוכל לברר מה בדיוק קרה לליטוויננקו", הוסיף פוטין.
ליטוויננקו היה חברו הקרוב של המיליונר הרוסי הגולה בוריס ברזובסקי, איש עסקים שהסתכסך עם הקרמלין ועזב את רוסיה ב-2000 לטובת לונדון, שם הוא עומד בראשה של קבוצת מתנגדים קולנית לפוטין ולקרמלין. "באשר לאותם אנשים שמבקשים להרע לרוסיה - כולנו יודעים את זהותם", אמר פוטין לעיתונאים, בהתיחסות מרומזת לברזובסקי. "אלה הם אנשים שמסתתרים מפני מערכת המשפט הרוסית, בשל פשעים שביצעו, בעיקר בתחום הכלכלי. אנחנו מכנים אותם 'אוליגרכים במנוסה'".
כלי התקשורת ברוסיה, לצד פוליטיקאים רוסים, טענו כי זה שהרוויח מרציחתו של ליטוויננקו היה לא אחר מאשר ברזובסקי, בשל העובדה שהרצח הצליח לפגוע במוניטין של פוטין. עם זאת, נשיא רוסיה הבהיר כי הוא לא חושב שברזובסקי הוא זה שרצח את ליטוויננקו. "אני לא כל כך מאמין בתיאוריות קונספירציה", אמר פוטין, והוסיף כי חוסנה המדיני של רוסיה מאפשר לו לדחות את ההאשמות האלה.
בינתיים בבריטניה, הודיעו אתמול הבלשים החוקרים את פרשת ההרעלה כי העבירו את תיק החקירה לידי התביעה בבריטניה, לבחינה האם יש להגיש כתבי אישום נגד חשודים במעורבות ברציחתו של ליטוויננקו.

"הכלכלה - לא כלי פוליטי".

במסיבת העיתונאים, אמר פוטין עוד כי ארצו אינה משתמשת בכוחה הכלכלי להשיג מטרות פוליטיות. "תמיד אומרים לנו שרוסיה משתמשת במשאביה הכלכליים כדי להשיג את יעדי מדיניות החוץ שלנו. הטענה הזו מופרכת. הדבר היחיד שמנחה אותנו הוא לגרום סיפוק ללקוחות שלנו", הוסיף נשיא רוסיה.
בהתיחסו לסוגיית הגרעין האיראני, אמר נשיא רוסיה כי הוא מקווה שהביקור שערך ראש המועצה לביטחון לאומי הרוסי איגור איבנוב בטהרן החודש, יסייע להבטיח למערב שאיראן אינה מעוניינת בכלי נשק גרעיניים. "אנו מקווים שהביקור באיראן ייאפשר לנו ליישר קו בעמדותינו ויסייע לשכנע את שותפינו האיראנים לנקוט צעדים שישפרו את המצב", אמר פוטין במסיבת העיתונאים השנתית בקרמלין.
פוטין הבהיר כי אין בכוונתו למנות לו יורש שיחליף אותו כאשר יפרוש מתפקידו ב-2008. "לא יהיה כל יורש. יהיו כמה מועמדים לתפקיד הנשיא", הבהיר הנשיא. "המטרה של הרשויות ברוסיה היא להבטיח שהבחירות לנשיאות יתקיימו באופן דמוקרטי ומלא".
__________________________________________________ ________________________________________________

האשכול נפתח כדי לעורר דיון צבאי בטחוני ולא דיון פוליטי למי שחשב כך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2007, 21:36
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מערכת ההגנה נגד טילים האמריקאית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
נתוני החץ המדויקים מסווגים כידוע.
ניתן להעריך את אזור ההגנה של החץ מכך שיש בארץ 2 אתרי חץ.
ארה"ב מפתחת מערכת רב- שכבתית,
באירופה יוצב מיירט ה- Ground based Intercepter (GBI) שטווחו ארוך בהרבה מהחץ, והוא השכבה החיצונית של המערכת.
להמחשת הטווח- אתר פעיל באלסקה אמור להגן על ארה"ב מתקיפה צפון-קוריאנית.
סקירה קצרה:
http://www.missiledefenseadvocacy.o.../protection.php

מספר המיירטים קטן יחסית (עשרות לכל היותר), כך שהם אמורים להרתיע מדינה גרעינית כמו סין/ הודו/ צ. קוריאה/ איראן ולא מעצמה גרעינית כמו רוסיה עם מאות טילים http://en.wikipedia.org/wiki/Strategic_Rocket_Forces

סליחה אדוני, אבל איך אתה יודע שיש בארץ שתי אתרי-חץ? (אולי גם תוכל להגיד היכן הם, למרות שאני יודע שאחד מהם נמצא ליד ת"א)
ואם אתה יודע - אתה לא עובר על הצנוזרה?
ול-Rationalist ו-shlormz: אישית, אני לא מסכים עם הגישה הזאת.
כוחה של רוסיה במותנה נשאר, והאימפריה הסובייטית לא חלפה לה מן העולם.
רוסיה היא עדיין מדינה שיש לקחת בחשבון: כמעט בכל קונפליקט צבאי שקורה בעולם - לרוסיה יש יד.
ואם הרוסים אומרים שהתירוץ של האמריקאנים מצוץ מהאצבע - אז במקרה הזה אני מניח שהם צודקים.
למעשה, זה לא טוב לנו שהאמריקאנים יפרסו כוח אנטי-בליסיטי באירופה, מכיוון שזה ידחוף את רוסיה לפתח טילים בליסיטיים מתוחכמים יותר כדי להתגבר על ההגנות האנטי-בליסיטיות.
וזה ישר פותח שוק חדש בשביל הרוסים: המזרח התיכון. במיוחד בגלל ששתי המדינות היחידות בעולם בעלות הגנה אקטיבית מטילים בליסיטיים הן אנחנו ואמריקה. אז מי עוד ירצה לרכוש ולקנות טילים כאלה חוץ מרוסיה? או להשתתף בעלות המו"פ?
ישן 03-02-2007, 12:16
צלמית המשתמש של Shavit69

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "..."

ציטוט:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%A5_(%D7%98%D7%99%D7%9C)#.D7.94.D7.A6.D7. 91.D7.94

בנובמבר 2002, הוצבו שתי סוללות טילים. אחת מהן הוצבה בבסיס חיל האוויר בפלמחים, בו מוצבת סוללת ה"חץ" הראשונה של צה"ל, והשנייה בעין שמר. בשלב זה הכריז חיל האוויר כי ישראל מוגנת מפני איום הטילים.

רוסיה היא אנומליה- מדינה קטנה מגרמניה, סין, צרפת ובריטניה מבחינה כלכלית, עם מגזר תעשייתי- צבאי ענק, נכסים צבאיים וטכנולוגיים אדירים ושאיפות עולמיות. מובן שהם מאיימים בלי סוף בתחום הגרעין ומנסים למכור טכנולוגיות לכל מי שמתנגד לארה"ב- אלו הקלפים היחידים שלהם. בלעדיהם הם מעצמה אזורית ולא עולמית.

-עוד פעם, אני לא מסכים. רוסיה אכן אנומליה, אבל במובן הטוב של המילה.
הצד הכלכלי בכוחה של מדינה אינו כל הסיפור וזהו זה. למרות שהכלכלה ברוסיה תפרח בשנים הבאות עקב גילוי הגז-הטבעי שיש בסיביר.
אני אתן לך דוגמא: יפן למשל, היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם - האם יפן מעצמה בקנה-מידה גלובאלי? גרמניה היא הכלכלה השלישית בגודלה בעולם - האם גרמניה מעצמה בקנה-מידה עולמי?
רוסיה היא מעצמה בקנה-מידה עולמי, למעשה היא המדינה השנייה החזקה ביותר בעולם.
למרות שעל המשפט הזה אפשר להתכווח כעת, אולי, אני חושב שניווכח שזה נכון במשך השנים הבאות.
שלאף אחד לא יהיו טעויות פה, הדוב האדום רק לוקח לו שינת-חורף, רוסיה תחזור, ובגדול. ולמה?
אחד, כי היא רוצה. שתיים - כי היא מסוגלת.

ובנוגע למערכות-החץ - אני מסכים את נץ-כחול בעיניין הזה, הצנזורה צריכה לצנזר את מקומם של מערכות-החץ.
ישן 05-02-2007, 08:43
צלמית המשתמש של Shavit69

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "יפה מאוד- לקחת כדוגמא מדינות..."

ציטוט:
יפה מאוד- לקחת כדוגמא מדינות (יפן וגרמניה) שמסיבות היסטוריות נמנעות לתרגם את כוחן הכלכלי לצבאי ומדיני. יש להן מדיניות הגנתית מוצהרת, ומעט מאוד צבאות יכולים להתמודד איתן במגרש שלהן.
מי המדינה השניה בכוחה בעולם, אחרי ארה"ב? סין. כמו ארה"ב לפני מלה"ע השניה, יש כאן כלכלה ענקית עם הוצאה קטנה לביטחון (כיום כ-5% בלבד מהתוצר). ברגע שהם יחליטו, הם יכולים תוך מספר שנים להעמיד צבא מתקדם וגדול מסד"כ האנדרטות שרוסיה מצליחה בקושי לתחזק מימי בריה"מ. וחוץ מזה, סוג ההשפעה שיש לרוסיה בזכות יצוא בטחוני- יש לסין ע"י סחר אזרחי גדול בהרבה.

עד כמה שזה נשמע מוזר - אתה צודק בעיניין גרמניה ויפן.
הייתי צריך לרדת עד מקום מספר 16 מבחינת גודל הכלכלה כדי למצוא מדינה בעלת כלכלה גדולה שאינה נחשבת למעצמה עולמית או אזורית - הגעתי להולנד. (הרשימה כאן)
מעניין למה בעצם לכל המדינות החזקות ביותר יש גם את הכלכלות הגדולות ביותר. (ואני מקווה שאתה יכול לענות בשביל לי על זה, כי לי אין מושג)
בעיניין סין ו"מי המדינה השנייה החזקה ביותר בעולם", אני מסכים איתך שלסין יש אותו סוג של השפעה בסחר האזרחי כמו שלרוסיה יש בסחר הנשק, כנראה אפילו יותר, אבל אני לא חושב שלהשוות את הסין לארה"ב של שנות ה-30 זה נכון, מכמה סיבות.
אבל בסופו של דבר אני עדיין מאמין שלרוסיה יש יותר סיכוי לתפוס את מקומה של ארה"ב כ-"היברפוואר" מאשר לסין. כי למרות שהמלחמה הקרה נוצחה בסופו של דבר ע"י כלכלה, את הטון הסופי בסופו של דבר נותן הצבא. ולמרות שהצבא הסיני יכול לקנות ולקנות ולקנות, ולגדול ולגדול ולגדול - אין לו תשתית-צבאית נאמנה ועצמאית.
קרא לי "אולד פאשין", אבל אני עדיין חושב ככה P=.
ישן 07-02-2007, 21:22
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
קשר בין כלכלה וצבא
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]יפה מאוד- לקחת..."

1. ההתקדמות הטכנולוגית של העשורים האחרונים קרתה גם בתחום הצבאי- מערכות חדשות קטלניות מקודמותיהן. למשל, לעומת טנק ממלה"ע השניה טנק מודרני הוא בעל מיגון, טווח וחדירה משופרים, בצד יכולת ירי בלילה ובתנועה. סטי"ל ומטוס יכולים לפגוע במטרות שהיו מעבר לאופק לקודמיהם. יש תחומים חדשים לגמרי של לווינות, מערכות שליטה ובקרה, מודיעין אלקטרוני וכו'. צבא מתקדם ומאומן יכול להביס צבא קצת פחות מתקדם אך גדול יותר- כמו במלחמות המפרץ האחרונות..למצער, הן גם יקרות מאוד- רק מדינות חזקות כלכלית יכולות להרשות לעצמן צבא חזק. לא ניתן כמעט להקים צבא חזק בזול.

2. בכיוון ההפוך- מדינה עשירה צריכה הגנה ויש לה אינטרסים שהיא רוצה לשמור באמצעים צבאיים. ציניקן יאמר שמדינה עשירה היא כר טוב לקומפלקס צבאי- תעשייתי, גם אם אין לה אינטרס אמיתי שמצריך צבא חזק (למה צרפת וספרד צריכות נושאות מטוסים ומסוקים?).
ישן 01-02-2007, 17:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב ""הדבר יגרור תגובה הולמת. היא..."

אני לא חושב שאנחנו יכולים להתחרות בקליינטים של הרוסים - או שאיום על עצירת הקניו יזיז להם במשהו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-02-2007, 15:01
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
קצת סדר בבקשה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "לאו דווקא..."

א. במלחמת ששת הימים מצריים וסוריה קיבלו נשק סובייטי, עם מספר קטן של יועצים צבאיים.
ב. בסוף מלחמת ההתשה נפרשו סוללות טק"א וטייסות יירוט סובייטיות במצריים.
ג. חלק ניכר מהיועצים הסובייטיים עזבו את מצריים ב- 72', כאשר סאדאת התעמת עם בריה"מ שסירבה לתת לו נשק מתקדם (אגב, שני גורמים אלו סייעו להערכת אמ"ן כי הסבירות למלחמה נמוכה).
ד. בסוף מלחמת יום כיפור בריה"מ (שלא השתתפה בלחימה עצמה, אך העבירה נשק רב לסוריה ולמצריים) איימה בהתערבות ישירה נגד ישראל.

בכל מיקרה: לברית המועצות היו שאיפות אימפריאליות, שבסופו של דבר הביאו לקריסתה הכלכלית. לא משנה אפילו אם לרוסיה יש כיום שאיפות דומות- היא לא יכולה לממן אותן. רוסיה של העתיד הקרוב יכולה אולי רק לחלום על תיקו עם ארה"ב.
ישן 03-02-2007, 12:59
  SNimrod SNimrod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "חפש את האינטרס"

מבחינת העם האמריקאי זה כבר קורה. העם האמריקאי הוא בדלן בטיבעו, ואחרי המלחמה בעירק, ניתן לראות את התמיכה בבוש צונחת ל 30% ואת מעבר הכוח מהרפובליקנים לדמוקרטים בסנאט ובבית הנבחרים.
הדבר היותר מעודד מבחינתנו, הוא שהפוליטיקה בארצות הברית עובדת בצורה קצת שונה (ויש אשר יגידו, יותר מלוכלכת). לחברות הנשק, ללובי היהודי ולצבא כגוף נפרד, יש כוח פוליטי עצום. רוב המלחמות של ארצות הברית נוהלו דווקה כאשר הדמוקרטים היו בשלטון, ולא הרפובליקנים.

המלחמה הקרה עוד לא נגמרה. היא אומנם התקררה עוד יותר, אבל מצד שני גם התרחבה, ועכשיו מכילה את סין, צפון קוראיה ובקרוב איראן. אם יוצת הגפרור במאזן הכוחות הנוכחי, המלחמה בין המערב למזרח תהפוך את מלחמת העולם השניה לקטטה קטנה ברחוב.
בנתיים שני הצדדים מסתפקים בבדיקת הנשק שלהם אחד מול השני, בעימותים מצומצמים, כמו מלחמת לבנון השניה. RPG מול טכנולוגית שריון מערבית, בונקרים איראנים נגד חודרי בונקרים אמריקאים ל'א ועוד.
ישן 09-02-2007, 07:06
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
והנה סרגיי איבנוב לוקח את מה שאמרת ברצינות
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[right]העולם המוזר של הרתעה..."

העיתון הבריטי גארדיאן מדווח שרוסיה בונה תכנית פיתוח נשק התקפי חדש ב 189 מיליארד דולר וזה כולל:
- טילים בליסטיים ביניבשתיים
- צוללות גרעיניות חדשות
- מטוסי תקיפה חדשים

התכנית תתפרס על פני 8 שנים

עכשיו נישאלת השאלה, אם לפוטין ושות' אין תכניות לחמם את המלחמה הקרה, למה הוא צריך להשקיע כל כך הרבה כסף בנשק כשהמצב הכלכלי של רוסיה הוא לא כל כך מזהיר?

רוסיה מתייחסת אל איראן כאל שוטה הכפר חמום המוח ומשתמשת בה כשדה ניסויים לנשק שלה אגב השגת שני אפקטים חשובים:
- קבלת מזומנים על כך
- הדגמה לעולם על יכולות הנשק הרוסי והזמת הלעג של המערב שנצבר לאורך שנים על נחיתות הנשק הרוסי/סובייטי מול הנשק המערבי/אמריקאי
ייתכן שמערכת ה TOR-M1 היא רק הסנונית הראשונה בדרך, בל נתפלא אם טילים בליסטיים של רוסיה (לדוגמא ה TOPOL על כל ניגזרותיהם) עוד יגיעו לאיראן.

מפחיד לחשוב לאן העולם הולך ואנחנו תקועים באמצע..

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 09-02-2007 בשעה 07:10.
ישן 09-02-2007, 11:51
צלמית המשתמש של Shavit69

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "והנה סרגיי איבנוב לוקח את מה שאמרת ברצינות"

לא רק בגרדיאן, עכשיו גם בYnet:
דיווח: רוסיה פתחה במירוץ חימוש נרחב
189 מיליארד דולרים, זה הסכום שתקציב רוסיה לפיתוח טילים בליסטיים בין-יבשתיים. עוד בתכנון: דור חדש של צוללות גרעיניות ואולי גם מטוסי קרב. בשנת 2002 חתמו פוטין ובוש על אמנה לצמצום הנשק האסטרטגי, אך מאז המצב רק הולך ומדרדר.

-אני רק מקווה שכלי-משחית הנ"ל לא יגיעו לשום מדינה עוינת באזור שלנו.
אם רק האמריקאנים היו חושבים צעד אחד קדימה ולא פורסים את מערכת-ההגנה הזאת :> (איזה מערכת זאת דרך אגב? ה-Thaad?)
למרות שהרבה פה יתווכחו איתי שזה היה קורה בלאו הכי, עם או בלי מערכת הגנה מטילים בליסיטיים.
במיוחד במדינה כמו רוסיה, שהכלכלה שלה נשענת על תעשיית-הנשק. דרך-אגב, גם לא מצאתי שום מספרים עד כמה הכלכלה של רוסיה נשענת על תעשיית-הנשק שלה, כך שהמשפט האחרון גם נתון לוויכוח.

ועדיין לא הבנתי - למה לא מכניסים את רוסיה לנאט"ו?
ישן 09-02-2007, 12:07
  תבור 07 תבור 07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.07
האיסלאם ורוסיה רוצים לשבור את ארה"ב!!!...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hezibezi שמתחילה ב "פוטין מזהיר את ארה"ב: אל תפרשו טילים באירופה"

רוסיה משחקת אותה ראש קטן ושואלת למה יש כוח אמריקאי במפרץ הפרסי?! חחחחחחחחחח
ומצפה שארה"ב תגיד לרוסיה... מרוסיה לאיראן כמו ה(TOR-M1) הקיצר "רוסיה ואיראן ארצות ברית"
והם מנסות לשלוט בעולם ככה אני חושב... ואני חושב שישראל לא לוקח את העניין האיראני ברצינות

(*לא ממש קשור* לאחרונה אני רואה יותר ויותר את המטוס(איסוף מידע אני חושב) Phalcon
שהוא חוזר מכיוון עזה לכיוון תל-נוף , שנת 2007 היא השנה של המזרח תיכון)

ה-Phalcon

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.israeli-weapons.com/weapons/aircraft/phalcon/phalcon2.GIF]

*מקור תמונה*
http://www.israeli-weapons.com/weap...on/Phalcon.html
ישן 27-02-2007, 01:11
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
אם כבר הקפצתה, והבאתה את המאמר. אז...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "שווה הקפצה?"

לגבי מערכת החץ בפרט ומערכות נגד טילים בכלל, דיברנו כבר רבות. אולי בהזדמנות זאת, ניתן להרחיב כמעה על המאזן בין הצדדים:
בשנות ה60 לארה"ב ולרוסים היו כלי נשק גרעיניים - פצצות, טילים... ללא הגנה נגד הטילים.
המאזן ביננו לערבים:

• לערבים: טילים בליסטיים עם ראשי נפץ קונבנציונליים, כימיים וביולוגיים. כנראה גם פצצות, אך ספק אם אמצאי ההטלה... יגיעו למטרתם. בעוד זמן מה גם טילים בליסטיים עם ראשי נפץ גרעיניים.
  • לנו: (לפי פירסומים זרים!) כלי נשק גרעיניים - פצצות, טילים בליסטיים, שיוט, ושיוט מצוללות. והגנה (אם גם לא מוחלטת) נגד טילים בליסטיים.
אז איך המאזן נראה?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:29

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר