לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2007, 01:00
צלמית המשתמש של אודי אבן חיים
  אודי אבן חיים אודי אבן חיים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל אודי אבן חיים שלח הודעה דרך MSN אל אודי אבן חיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אודי אבן חיים שמתחילה ב "האביב בפתח"

מתן וארז- זו לא בדיוק הילה- יצא שהעננים ברובם תורמים לתחושה של הילה... אין מידע להכהות מסביב- זה הדבר שהתעסקתי בו הכי הרבה...

התהליך היה כזה- היו לי שמיים יפים מאוד שלא יכולתי לחשוף נכון כי היה לי יותר מדי הבדלי סטופים בין הנושא לרקע ולא היה לי מקור אור נוסף...
לקחתי כמה חשיפות שיצרתי מRAW כדי שיהיה לי מידע כלשהו של השמיים- האיחוד שלהם נתן לי קצת מאוד מידע כזה (החשיפה המקורית הייתה של שמיים לבנים שרופים ברובם).
צרבתי את הדמות צריבה מדוייקת (ולכן ההילה לא התקבלה מזה בטוח) את ההיסטוגרמה של הרקע נירמלתי לחשיפה נכונה וניסיתי כמה שיותר לסדר את ההפרשי גוונים בשמיים כדי שזה יראה כמה שיותר טבעי ולא ארטיפקטים- יכול להיות שלזה עמית התכוון כשהוא אמר רעש....
אני חושב שההילה התקבלה מכך שהיו עננים מאחורי כל מיני מקומות כמו הראש והיד וזה יצר רושם כזה.
ניסיתי לשבת ולהכהות שם אבל פשוט לא היה מידע שיכולתי לעבד באיזורים הללו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2007, 01:07
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אודי אבן חיים שמתחילה ב "מתן וארז- זו לא בדיוק הילה-..."

הבנתי.
אז במילים פשוטות, צילמת את הבחורה לחוד על רקע שמים שרופים, ואת השמים לחוד בחשיפה נורמלית והלבשת את התמונה של העננים על התמונה של הבחורה בשכבה נפרדת..

פשוט בתוכנות אוטומטיות כמו פוטומטיקס ההילות נובעות מהגזמה בעיבוד האוטומטי של התוכנה, בבקשה לייצר גם המון הארה וגם המון קונטרסט.

בכל מקרה, כשאתה מצלם עם רקע ללא מידע (שרוף) אין הרבה מה לעשות.. אלו התנאים ובד"כ לצלם אנשים ב HDR אמיתי זה קשה מאוד עד בלתי אפשרי. זה דורש ממך לצלם עם חצובה ומהם לקפוא במקום, ומהמצלמה לצלם את הפריימים מאוד מהר כדי שלא יזוזו בזמן הזה.

אם אתה בכל מקרה רוצה לחבר שמים במקום רקע שרוף, אתה יכול להשתמש בשמים אחרים לגמרי... כל שמים יהיו טובים לך, גם מעוננים מאוד
תן את המקור עם השמים השרופים... רוצה לראות איך זה יצא לך בכל מקרה, וברשותך אנסה לראות מה אפשר לעשות (אם בכלל צריך).

ישן 03-02-2007, 19:36
צלמית המשתמש של KoKo_
  KoKo_ KoKo_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל KoKo_ שלח הודעה דרך MSN אל KoKo_
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אודי אבן חיים שמתחילה ב "האביב בפתח"

אני מסכים עם מתן שמשהו בעיבוד מפוספס.

ההילות שתוכנות הHDR מייצרות באות מהסיבה הפשוטה שבמעבר מאיזור שמובהר לאיזור שמוחשך
התוכנה עושה סוג של מעבר הדרגתי, מה שיוצר איזור מובהר מדי בבהירים ואיזור מוחשך מדי בחשוכים --> הילות.

בעיבוד HDR ידני אנחנו שולטים באיזורי במעבר בצורה הרבה יותר טובה, אבל יש מקומות בהם
ליצור מעבר זה קשה, במיוחד במקומות בהם משטח מסויים עובר מאור לצל (המעבר הוא הבעייתי)

בתמונה שלך המעברים האלה ניכרים ובולטים במיוחד על החולצה של הדוגמנית, איפה שכל הקפלים:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הפיתרון הוא הבהרה ידנית של האיזורים המוצלים ע"י דודג', עד למעבר הדרגתי וטבעי.
לגבי מה שנראה כמו הילה מימין לדוגמנית - טיפה CLONING וזה נעלם:

ישן 04-02-2007, 01:26

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אין דבר כזה "אותו פריים..."

אני לא מבין מה קשקוש בזה. בקובץ RAW יש לך פרטים בין -2 ל2 צמצמים מאיפה שקבעת את החשיפה- עובדה שיש לי בסופו של דבר שמיים למרות שבחשיפה המקורית הם לבנים לגמרי!
אתה בוחר איפה למקם את החשיפה שלך אבל גם באיזורים המוצללים והבהירים יש לך פרטים שאתה לא רואה.
מה שאתה אומר נכון רק אם אתה רוצה חשיפה מאוזנת....
מה שהצעת לי בהודעה הקודמת שלך (לחשוף נכון את השמים ואז לדחוף את החשיפה של המודלית למעלה ולקבל תוצאה מלאת רעש) זה בדיוק מה שעשיתי רק הפוך- חשפתי אותה נכון ואת השמיים הוצאתי מהאיזורים הבהירים ע"י הכהה שלהם

ישן 04-02-2007, 01:50

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שמע אודי, אני יכול להוכיח לך..."

ברור שיש הבדל כי אין לך את כל הטווח הדינמי החסר אבל בהחלט אתה מקבל פרטים מהאיזורים הבהירים.
ככה התמונה נראתה לפני שנגעתי בה- מומרת בלי שום דבר...
אני לא רואה פה שום כחול של השמיים ושום ענן- הכל בחשיפת יתר ברקע עקב הפרשי סטופים באור הנופל על האובייקט לבין הרקע.
עובדה שבתוצאה הסופחת יש לי שמיים- וכאלה שהתחבאו באיזור הבהיר- לא הבאתי אותם משום מקום אחר
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2007/02/04/67014431.jpg]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר