לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2007, 23:01
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
קליימור (כלי מגור, דווקא שם די מחוכם לטעמי)
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "כן אדוני מומחה לחבלה -כנס"

היו בלבנון לא מעט.
אני זוכר שבפעם הראשונה שראיתי את זירת מטענים עלו בי זכרונות מספרים שקראתי על ויאטנם - איך היו חבלני הNVA מתגנבים עד לעמדות התשמועים האמריקאים, מפנים את הקליימור ב-180 מעלות, מתרחקים וזורקים רימון. כמובן שהרפלקס של כל אחד מהחיילים שם היה אוטומטית להפעיל את שלושת הקליימורים שהיו לעמדה, ולזרוק רימונים לעבר (בעיקרון לעבר מקור האש המזוהה, בתכל'ס לעבר צללים בג'ונגל) האויב, ולהתחיל לנגן על הM60.
אבל ברגע שהפעילו את המטענים היו הם עצמם נפגעים מהרסיסים של המטענים הארורים האלה.

שווה לקרוא קצת אם אתם לא מכירים :

http://en.wikipedia.org/wiki/Claymore_mine

האירנים טובים מאוד בחיקויים ולמרות שאני ממש לא מומחה למוקשים, אני זוכ שחבר שדווקא כן היה, אמר לי שהם מייצרים גם מוקש אחד שהוא חיקוי למוקש ישראלי, שהגיע אליהם מלבנון.
אולי לבני או שאר מומחי החבלה יוכלו קצת לפרט פה יותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2007, 23:35
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא התכוונתי אבל אם כבר שמי הוזכר...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי eladg שמתחילה ב "קליימור (כלי מגור, דווקא שם די מחוכם לטעמי)"

אכן כפי שכבר נכתב ה"קליימור" או בסימונו האמריקאי המקורי M 18 הנו מטען תתקני שמיועד לפגיעה באדם או ברכב "רך".
מדובר כידוע במטען רסס כווני אשר יוצר למעשה אלומת רסס המכסה גזרה מסויימת ולטווח יעיל של עשרות מטרים.
ה"קליימור" נועד במקור להפעלה חשמלית חוטית (הוא מנופק כערכה הכוללת מוליך חשמלי ופצץ ייעודי) אך ניתן להפעילו גם כמטען ממולכד (תיל ממעיד).
ה"קליימור" המקורי נרכש בשנות השבעים ע"י צה"ל אשר עשה בו שימוש עד שהוחלף במטענים מתקדמים ויעילים יותר אך עדיין מתבססים על אותו רעיון .

במהלך השנים יוצר המטען המקורי תחת רשיון ובשלב מסויים הועתק ושופר בלא מעט מדינות כשהרלונטיות עבורינו הן איראן ומצריים.
הרוסים מצידם העתיקו במדוייק את הדגם האמריקאי והדגם שלהם מכונה MON 50 (יש גם MON 90 שהוא גדול יותר אך פחות נפוץ).

הפח"ע מצידו ובמיוחד החיזבאללה ייצר ומייצר עד היום מטעני רסס דומים מאולתרים וכן מטענים דומים בצורתם משמשים את הפח"ע אף כמטעני גוף עבור מחבלים מתאבדים (לדוגמא - במהלך לקיחת בני הערובה בתיאטרון D.K שבמוסקווה כ 20 מחבלות מתאבדות נשאו על מתניהן חגורות נפץ שהמטען שלהן הורכב ממטען רסס דמוי כלימגור מאולתר (יש עוד לא מעט דוגמאות גם מהארץ)...

באופן עקרוני חוזר על עצמו כאן עניין הסמנטיקה והדיוק ההסטורי בדיוק כמו במקרה ה"קטיושה" !
לא כל מטען רסס כווני (וגם אם הוא דומה למקור) הוא "קליימור" !
"קליימור" הוא שמו של הדגם האמריקאי הראשון שממנו פותחו/הועתקו דגמים רבים אחרים.

אבל זה כבר הג'וק/שריטה שלי......

בענין מוקש הנ"ט האמריקאי/ישראלי שהועתק ע"י האיראנים - אם אני זוכר נכון מדובר היה במוקש ה M 19 שיוצר( ואולי עדיין מיוצר) באיראן - זהו מוקש נ"ט המתאפיין במבנהו המרובע.
ראיתי בעבר הרחוק צילום של מוקש איראני כזה שם צבעו הוא ב'ז/חום חול כמו לא מעט פרטי אמל"ח איראניים אחרים (אגב ה"קליימורים" האיראנים הראשונים שיוצרו צבעם זהה - חום חול/ב'ז).

לבני.
ישן 05-02-2007, 23:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי jibel שמתחילה ב "רוב הציוד שאני נתקלתי בו היה..."

אנחנו נתקלנו בלבנון בכמויות עצומות של קלימגורים אירניים תקניים, עם הפעלות מאוד מתקדמות. החיזבאללה יודעים חבלה טוב מאוד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-02-2007, 23:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
למקרה שיש פה מדריכי צליפה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "..."

שרוצים קטע טוב למצגת בשיעור "ככה לא תופסים עמדה".
שימו לב כיצד החיזבאללה צילם את הצלף והמאתר הנ"ל.
בכתבה הזו מערוץ שתיים בערך ב1:06
אם מישהו מסוגל להוציא משם תמונה זה יהיה מעולה (ואולי בכלל אפשר להשיג קישור לסירטון המקורי של אל-מנאר?)

ישן 05-02-2007, 19:44
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אני נאלץ לשאול , מי בעד חידוש הלחימה בצפון ירים את ידו, או שמה אנחנו צריכים להמתין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "זירת מטענים התגלתה בגבול הצפון"

לעוד חטיפות בגבול ,המטענים האלו בהנחה שהיו 5 במשקל 15 ק"ג כל אחד נועדו שוב לחטוף גופות מהגבול , או שלא ?!

NRG : חודדו נהלי פתיחה באש בגבול
בפיקוד הצפון חידדו ביממה האחרונה את נהלי הפתיחה באש לאורך הגבול עם לבנון, שגובשו לאחר המלחמה, ושומרים על דריכות גבוהה בעקבות איתורה של זירת המטענים היום בגזרת אביבים. בצה"ל נבדקת האפשרות כי באזור הגבול ישנם מטענים נוספים, שהוטמנו על ידי חיזבאללה כדי לחטוף חיליים נוספים.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/539/911.html

איפה סחרוף שצריכים אותו ..

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 05-02-2007 בשעה 20:11.
ישן 05-02-2007, 21:40
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אני נאלץ לשאול , מי בעד חידוש הלחימה בצפון ירים את ידו, או שמה אנחנו צריכים להמתין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
לעוד חטיפות בגבול ,המטענים האלו בהנחה שהיו 5 במשקל 15 ק"ג כל אחד נועדו שוב לחטוף גופות מהגבול , או שלא ?!

NRG : חודדו נהלי פתיחה באש בגבול
בפיקוד הצפון חידדו ביממה האחרונה את נהלי הפתיחה באש לאורך הגבול עם לבנון, שגובשו לאחר המלחמה, ושומרים על דריכות גבוהה בעקבות איתורה של זירת המטענים היום בגזרת אביבים. בצה"ל נבדקת האפשרות כי באזור הגבול ישנם מטענים נוספים, שהוטמנו על ידי חיזבאללה כדי לחטוף חיליים נוספים.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/539/911.html

איפה סחרוף שצריכים אותו ..

צריך להמתין לשיפור הנקודות שלא היו טובות במלחמה הקודמת (מילואים, השקעה באימון, ציוד מסוים וכו')
צריך לעשות חושבים היטב מה המטרה, ולחשוב על דרכים "בתחבולות" להשיג אותה.
צריך בטח עוד כל מיני דברים שאני לא בקיא בהם.
פרט לכך, יש משהו מצחיק/ עצוב בלחרחר מלחמה שאתה אישית בכלל לא הולך להשתתף בה...זה מותר בדמוקרטיה, אבל יש בזה משהו לא לעניין.
אמיל.

ישן 06-02-2007, 00:45
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אם היה פיקוד אחר במלחמה הזו , היינו לוקחים בלי להתאמץ בכלל ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
אתה גם לא ממש השתתפת במלחמה האחרונה , לרדת מהאוויר ולבזבז תחמושת במליונים ע"ח משלם המיסים לחינם זה לא בדיוק ניהול קרב .
אני בעצמי עדיין לא יודע מה יהיה תפקידי.. במקרה הגרוע אשב שוב ונמתין לתוצאות שלה לא שלבן אדם כמוך אני יתאמץ בכלל להסביר מהם .

תשובה שהיא בדיחה..
שוב אתה מעז לבקר אותי כשאתה לא השתתפת כלל במלחמה, ולא יודע אישית מה עשיתי איפה הייתי ואילו מטרות השמדתי...(אני יכול רק לספר לך שביזבתי באמת חימוש במיליונים- חימוש של האויב!! ויש סרטים להוכיח זאת..לא כמו הסיפורים המגוכחים שאתה נוהג לספר בפורום מתגייסים...חסרי הוכחות..).
ג'ובניק שבא בטענות ללוחמים....אתה כזה ליצן חמוד..
אני רואה שאתה ממשיך להדגיש את כל מה שאתה כותב...
נראה לי שכותבים אתאמץ ולא יתאמץ...
כל טוב ידידי הג'ובניק.
אמיל.

ישן 05-02-2007, 22:08
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי 100amit שמתחילה ב "אם נצא מנקודת הנחה שחיזבאללה..."

זה כנראה מטען נגד כלי רכב משוריינים כמו האמר משוריין... אז הטווח שלהם הוא 250 של פיצוץ לגבי היעילות של המטען במרחק 250 מטר אני לא בטוח אבל תיהיה בטוח ש50 מטר מהציר זה מוות כמעט וודאי...

וגם אני זוכר ששר הביטחון שלנו אמר שמעכשיו אף אחד לא יתקרב 5 ק"מ לגדר...

ולגבי איזכור עם לפתוח לחימה בצפון... לדעתי לא צריך ללכת למלחה משהיה בקיץ האחרון אלה בפעולות יותר נקודתיות בערך כמו בשטחים... ולא לחזור עם המוצבים ללבנון... צריך כניסות ויציאות ולהפעיל הרבה הרבה יחידות מיוחדות כמובן חיל האוויר וארטילריה... צריך לפעול נגדם באותה יד, בהפתעות בדיוק.

דבר שני אם או מי שקרא את הספר "האדמה רעדה" על לבנון 2 ידע שכל החיפזון הזה ליציאה למלחמה הייתה פזיזות וחיפזון של 3 אנשים שזה ראש הממשלה שר הבטחון וכמובן דן חלוץ... אף ראש ממשלה אחר לא היה יוצא בלי תוכנית תקיפה מסורדת...

ישן 05-02-2007, 22:52
  yanivib3 yanivib3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
את המינימום לא עושים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "זירת מטענים התגלתה בגבול הצפון"

שבוע שעבר הופיע חסן נסראללה בעצרת המונים בביירות.
מדוע לא שלחו רביעיית F-16 לשבור את מחסום הקול מעל האזור (שהיה פתוח-נדמה לי מגרש כדורגל)
שבו הוא נאם ?
זה יכול היה להיות ניצחון גדול בנקודות והשפלה לנסראללה שבטלוויזיות היה מופיע כשהוא מתכופף
מפוחד מתחת לבמת הנואמים.
כמובן שסיכול ממוקד שלו היה עוד יותר טוב (האיש בעל עוצמה וקאריזמה ולמעשה מאיים על יציבות לבנון
ועל כל גורם מתון במזה"ת - זהו מזמן לא ארגון ה"יתושים" כפי שכינה אותם פרס ב-1996).
נסראללה הוא אחת הדוגמאות הבודדות בהיסטוריה של המזה"ת, שבו קם מנהיג מוצלח בהרבה ממנהיג שחוסל ע"י ישראל.
אני לא רואה מנהיג בולט בשורות חיזבאללה כיום,שיכול לקחת את מקומו של נסראללה כמנהיג כריזמנטי.
ישן 08-02-2007, 18:38
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
מטענים 101

אהלן. אם אני מתחיל לחרוג כאן בנושא ב"ש נא לעצור אותי..
מטעני צד ביסודם נחלקים לשני סוגים בסיסיים. נ"א-נגד אדם ונ"ט-נגד טנקים (למרות שעדיף היה לקרוא להם מנ"ר-מטען נגד רכב או רק"מ). כל אחת מתת הקבוצות הזאת נחלקת לעוד תת קטגוריות המופרדות עפ"י האפקט שהמטען נועד לייצר.
נ"א:
  1. מוקש: מוקש הוא מטען מוטמן עם הפעלה אוטומטית. אין חשיבות רבה לסוג המגנון, רק שיהיה קטן (יחסית) ושיפצע. שתי מטרות יש לכולרות האלו. פציעה של חיילים ועיכוב. חלקם מופעלים ישירות כנגד המטרה שהפעילה את המנגנון (לדוגמא, 4א, קרמבו ודומיהם) ולחלקם יש מנגנוני הקפצה שמגבירים את אפקטביות ולעיתים אף עם השהייה כדי לחכות למרכז הכח (קופץ 12, הוורסיה העירקית שלו שפרח לי מהראש את שמה ודומיהם)
  2. מטען צד: מטען צד שונה ממוקש בכך שלרוב זוית ההפעלה היא צידית יותר מאשר תחתית ולעיתים נדירות אפילו עילית. בתרגום לשפה נורמלית זה אומר שרוב הפעמים, מוקש יוטמן בקרקע (לא מחייב) ומטען צד יבוא מהצד (סוג של משפט מטומטם אמרתי כרגע,לא?) מטען צד לרוב גם ישקול בצורה משמעותית יותר מאשר מוקש. ישנם סוגים שונים של מטעני צד ישראליים הנעים בגודלם מחצי קילו ועד מטענים שמשקלים מכניס אותם לתחום האפור של מטעני נ"א/ נגד רכב רך. לרוב האפקט שהמטען יוצר הוא אפקט רסס לטווחי העשרות מטרים למרות שהיה לחיזבאלה מטען רסס כדורי שפעל לטווחים המאות מטרים.
  3. מנגנונים: העולם הנפלא של מנגנוני המטענים הרבה יותר מורכב מאשר מוקשים. מוקשים מטבעם הינן מכשול מעכב, ולכן מנגנוני ההפעלה שלהם לרוב יתבססו על מכניקה ולא אלקטרוניקה. יש יוצאי דופן אבל ככלל (ואני די מכליל) מוקשים מיועדים להיטמן לטווחי זמן הרבה יותר ארוכים ולכן המנגנונים שלהם הרבה פחות מתוחכמים. מנגנוני מטעני צד יכולים להיות אלקטרוניים מסוגים שונים שאני לא אפרט יותר מדי. נתמצת את זה שהשיקולים של בונה המטען הם חוטי מול אל-חוטי, הפעלה במגע ישיר או קרבה וצורך של המפעיל ליזום את המטען או מנגנון עצמאי.
נ"ט:
  1. מוקש: מוקשי נ"ט המודרניים הם קבוצה מאוד מגוונת של מטענים המוטמנים כמכשול מעכב לטווחי זמן של שנים עד עשרות שנים. מוקשי נ"ט נבדלים ממוקשי הנ"א בגודלם, אופן פעולת המנגנון (כאן בניגוד לנ"א יש אפשרות למנגנונים אלקטרוניים) והאפקט הנדרש. מוקשים אלו נעים בין מספר מועט של קילוגרמים ועד טווחי המאות (ואני לא מקבל את ההגדרה שמטעני הגחון הגדולים הם מטענים, זהו מכשול מעכב על ציר הררי). כמו במטעני נ"א גם כאן ההפעלה יכולה להיות במגע ישיר (כמו מוקש 29 ודומיהם) או הפעלת קרבה.
  2. מטען צד: מטעני צד נגד רכב או רק"מ דומים במידה מסויימת להגדרת מטעני נ"א. ההבדל הוא בעיקר באפקט הנדרש מהמטען. חלקם בנויים על אפקט רסס כיווני, חלקם על אפקט הליינר המפורסם וחלקם פשוט יורים עליך בזנ"ט כבד במהירות תת קולית.
  3. מנגנונים: מאוד דומה למטעני צד נ"א.
אחרי הסקירה הזריזה הזו נעבור למור"קים מבית חיל ההנדסה, אז חבר'ה שימו כומתה!
אכילת חנ"מ: יש טענה שאפשר להבדיל בלילה בין שני סוגי חנ"מ פלסטיים ע"י טעימה. כנראה שאפשר רק שזה רעיל וחייל התאשפז על זה ביוספטל תוך שהוא מקציף ומאבד הכרה.
הפיכת כלימגור: הויאטנמים טוענים שהם עשו את זה אז בואו נאמין להם (תמונות וסיפורים מהטיול שלי לשם בהמשך)
דפלגרציה: תהליך כימי של שריפת חנ"מ בניגוד לדטונציה. לרוב חנ"מ תיקני ידרוש כדור 0.5 כדי להעביר מספיק אנרגיה כדי להגיע למצב של דפלגרציה (שזה מה שרואים בתמונה) ואילו חנ"מ לא תיקני הוא פחות יציב ולפעמים גם 7.62 יספיק. בכל מקרה לא נראה לי שהצוות צליפה הזה הוא אחראי להפעלת המטען. יותר מדי מצ'וקמקים מכדי להיות ס"פ. אולי פשוט צוות חיפוי לעבודת הD-9. גם ס"פ וגם צוותי חבלה של המטרה ומג"ב נמנעים מלהשתמש ב7.62 (לפחות לתקופתי). הם לרוב ישתמשו ב0.5 ליזימה או רובה צייד לפירוק.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 08-02-2007, 19:06
  Delta Delta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Delta
סקירה נחמדה.
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "מטענים 101"

כמה הערות:

1)מוקש נ"ט יכול להגיע למשקלים שבין 10 ל-15 ק"ג,מטעני צד במשקל כזה לא כל כך נפוצים.
לכן לא נכון להגיד שמטען צד לרוב ישקול יותר ממוקש נ"ט.

2)מדוע אינך מסכים שמטעני גחון הם מטענים? קצת מזלזל לקרוא למשהו שיכול לפזר טנק מרכבה "מכשול",לא בהכרח הררי.מטענים לכל דבר,עם מגוון של אפשרויות הפעלה.

3)מטען קלע כיפתי-מכונה בכוחות הביטחון "כלי-ואזאנה",מטען קלע לכל דבר,רק שבמקום קלע(או כמו שכינית אותו "בזנט")החנ"מ עוטף מאות כדוריות רסס.בעת הייזום נורה סילון של רסס לעבר המטרה.
יעיל מאד נגד אדם ורכבים לא ממוגנים.טווח יעיל-250 מטר.

4)כיום השימוש בצליפה לעבר מטענים בעת ביצוע עבודה על זירה לא מתבצע על ידי חבלני הצבא(ס"פ),
לצורך צליפה מרחוק משתמשים בצלפים(בעיקר צלפי בארט) מכוחות חי"ר.התחמושת בה משתמשים היא תחמושת ח"ש מצית.

5)כדי ליזום חומר נפץ לא תקני צריך הרבה פחות מאשר 7.62.יותר בכיוון של טילטול חזק מדי או חשיפה מוגברת לאור.
ישן 08-02-2007, 20:07
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Delta שמתחילה ב "סקירה נחמדה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Delta
כמה הערות:

1)מוקש נ"ט יכול להגיע למשקלים שבין 10 ל-15 ק"ג,מטעני צד במשקל כזה לא כל כך נפוצים.
לכן לא נכון להגיד שמטען צד לרוב ישקול יותר ממוקש נ"ט.
אמנם מוקשים יכולים להגיע למשקל כזה וזהו הטווח העליון של המוקשים הישנים אבל מוקש מודרני לרוב ישקול טיפה פחות (7-10) כיוון שהוא לרוב נועד לגרום לפריסת זחל או חדירה של גחון הטנק בעזרת ליינר. לגבי מטעני צד נגד רכב, ככל שאני מכיר זהו הטווח התחתון של המשקל שלהם כיוון שלרוב הם אינם בעלי חנ"מ תיקני אלא אילתור חלש יותר ולכן הם נדרשים להיות יותר כבדים כדי להגיע לאפקט רצוי.

2)מדוע אינך מסכים שמטעני גחון הם מטענים? קצת מזלזל לקרוא למשהו שיכול לפזר טנק מרכבה "מכשול",לא בהכרח הררי.מטענים לכל דבר,עם מגוון של אפשרויות הפעלה.
צריך להבדיל בין מטען שמטרתו היא מטרה טרוריסטית של השמדת מטרה מוחלטת ובעיקר כואבת ליריב (וכאן אנחנו נכנסים להבדלים בין טרור, גרילה ולחימה) ובין מוקש הנטמן בתוך ציר הררי, ציר חיוני שמטרתו לעכב את כוחות האויב ולשלול מהם לטווח זמן מוגבל את השימוש בציר. במקרה של הקיץ האחרון אפשר לראות בבירור כי הצירים מוקשו על מנת למנוע מצה"ל שימוש בהם כדי לעכב אותו בהתקדמות אל עבר מטרתו. עוצמת המטען נגזרת מהאפקט הרצוי. באותה המידה, אש"ף והסורים פיזרו אלפי מקבצי מוקשים על הצירים במלחמת לבנון הראשונה. המטרה היא אותה מטרה, שלילת השימוש בציר. האפקט הנלווה של גודל המטען הוא השמדת המטרה. לכן אנו נראה שימוש מועט יחסית במטענים אלו בנקודות מעבר הכרחיות כיוון שלטמון מספר רב של מטעני על כאלו הרחבי הגזרה הוא לא אפקטיבי ומאוד יקר לביצוע. כל הכוחות בלבנון שעלו על מטענים כאלו ואם זכרוני אינו מטעה אותי היו בדיוק 2 כאלו נפלו למלכודת אכזרית שהיתה ידועה. גם הטנק שנכנס בעקבות החטיפה לא היה צריך לעלות על הציר וגם המג"ד קיבל הוראה מפורשת שלא לעלות על הציר. בהגדרה הצה"לית אין דבר כזה, מכשול מונע אלא רק מכשול מעכב ובאמת יש פיתרון לבעיה שמעכב את התקדמות הכוחות.
3)מטען קלע כיפתי-מכונה בכוחות הביטחון "כלי-ואזאנה",מטען קלע לכל דבר,רק שבמקום קלע(או כמו שכינית אותו "בזנט")החנ"מ עוטף מאות כדוריות רסס.בעת הייזום נורה סילון של רסס לעבר המטרה.
יעיל מאד נגד אדם ורכבים לא ממוגנים.טווח יעיל-250 מטר.
אני לא מכיר את הכינוי כלי-ואזנה. השם המקצועי הוא מרק"מ (ככל שאני זוכר). החנ"מ לא עוטף את הכדוריות אלא בעל כיוון יזימה אחיד המשתמש בעקרונות הניפוץ כדי להכיוון את מעוף הכדוריות. הכדוריות מקבלות תנע מגל הניפוץ עפות לעבר המטרה במהירות ואנרגיה גבוהה. הטווח שאתה מתאר הוא בערך נכון וזהו מטען יחסית כבד למטעני נ"א וזה נובע והצורך להעניק אנרגיה רבה לכדוריות כדי שיהיו בעלי חדירות גבוהה. הסיבה שקראתי לקלע בזנ"ט היא כי זה בדיוק מה שזה. מוט מוארך של פלדה או מתכת כבדה אחרת, שכל מטרתו היא לחדור את המיגון. בזנ"ט זה סתם כינוי.
4)כיום השימוש בצליפה לעבר מטענים בעת ביצוע עבודה על זירה לא מתבצע על ידי חבלני הצבא(ס"פ),
לצורך צליפה מרחוק משתמשים בצלפים(בעיקר צלפי בארט) מכוחות חי"ר.התחמושת בה משתמשים היא תחמושת ח"ש מצית.
מג"ד או מח"ט ששולח צלף חסר ניסיון לתוך זירת מטענים בלי סיבה הוא פושע. רק בזמן מלחמה אני הייתי חושב בכלל על סיטואציה כזו הזויה שלא להשתמש ביחידה מקצועית שזו מטרתה ולהעדיף צלף. ס"פ היתה היחידה שהכניסה את השימוש בנשק צליפה כבד כתחליף לאילתור מק"כ שעדיין קיים אצלהם. לי אישית יצא לעבוד הרבה עם חבלני המשטרה בעזה והם באמת מעדיפים את הבארט מתוך נוחות עבודה של ירי. נשקי הציד יימצאו על הרובוטים.

5)כדי ליזום חומר נפץ לא תקני צריך הרבה פחות מאשר 7.62.יותר בכיוון של טילטול חזק מדי או חשיפה מוגברת לאור.
לא מסכים. טווח הרגישות של חנ"מ לא תיקני הוא רחב אבל אם הרגישות שלו היא כזו גבוהה כמות טעויות הייצור והמוות של המחבלים תוך כדי תהליך הייצור היתה גבוהה מאוד. כיוון שאין להם רצון כזה למות בלי סיבה אז הם משקיעים זמן בלימוד הכימיה של ייצור חנ"מ יותר אדיש.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 08-02-2007, 23:25
  טנדם טנדם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
תיקון קטן
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "מטענים 101"

דיפלגרציהו דטונציה כמו בעירה פירוטכנית או בעירה דפוזיוניתׁ(בעירה באויר הפתוח) הם סוגי בעירה ולא שריפת חנ"מ.
דיפלגרציה הינה סוג בעירה מיוחדת שאופיינית לחנ"מ ומתרחשת במהירות גבוהה מאוד ומלווה באפקטים שונים.
בגדול חנ"מ יכול לבעור ולהשרף כליל בסופו של התהליך מבלי לעבור פיצוץ כלומר יבער בעירה לא דטונטיבית ואחת הסיבות היא שאין כמות מספקת של חומר שיבער ויגרום לתהליך הכימי האופייני לדיפלגרציה להתרחש, לכמות זאת קוראים "המסה הקריטית"והיא משתנה מחנ"מ לחנ"מ.
לגבי רגישות חנ"מ הדבר משתנה מחנ"מ לחנ"מ יש מאולתרים מאוד רגישים ומאוד אדישים וכנ"ל בתיקני . בתיקני זה קשורבראש ובראשונה בדרישות מהחומר.
ולבסוף לגבי אכילת החנ"מ גם אני שמעתי על כך לא פעם ואף מעמיתים לעבודה ומי שקצת מבין ממה עשוי חנ"מ יודע שזה קצת קצת לא בריא וחום הגוף עולה כי משהוא בוער בפנים אפרופו בעירות.
ישן 08-02-2007, 22:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום מתוך אשכול תמונות היום

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img175.imageshack.us/img175/2668/73255003iu4.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img175.imageshack.us/img175/5679/73258676sc7.jpg]

Quote:
An Italian UN peacekeeping soldier picks up 08 February 2007 what is left of a roadside bomb that Israeli troops detonated last week at the Israeli-Lebanese border in the southern Lebanese village of Marun al-Ras. UN peacekeepers boosted their presence on the volatile Lebanese-Israeli border after a clash between the armies of both sides, the first such incident in decades. Dozens of Italian and French soldiers deployed on the border after the first direct clash involving the Lebanese army, which moved into the area after Israel's 34-day war with Lebanese Shiite Muslim Hezbollah last summer

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:57

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר