לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2007, 00:35
  נשר 101 נשר 101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.07
קורס חובלים

לאחרונה נתקלתי בלא מעט חיילים שנשרו מקורס חובלים,רובם אגב נפלו לאחר 9 עד 11 חודשים ולא מעט מהם ג'ובניקים בתפקידים שוליים ופשוט ממתינים לתום שרות.ואני שואל את עצמי הכיצד? אנשים מעולים קבא 54-56 שהיא הקבוצה הגבוה ביותר,פרופיל 97,מאותרי קצונה ומה לא.מוצאים את עצמם בתפקידים זוטרים כתוצאה מנשירה מהקורס לאחר זמן כו רב,ברמה של מקסימום רובאי 3 וללא מספיק פז"מ להתחיל משהו רציני מחדש.איזה בזבוז של זמן,של אנשים איכותיים,של משאבים והרבה הרבה כסף.איך ייתכן שלאחר מיונים כו קפדניים,גיבוש לא קל וזמן כו רב בקורס עדיין מדיחים? האם לא השכיל חיל הים בכלל וקורס החובלים בפרט לבחור את אנשיו תוך וידוי מראש כי חייל שהגיע לשלב המתקדם ימשיך את הקורס עד תומו?ועולות מן הסתם שאלות נוספות כגון האם דרישות הקורס עומדות בקנה אחד מול תפקיד החובל בעתיד?או אולי מוגזמות מעט,ומה עם אותם הנושרים? אילו שיכלו להיות מפקדים וחיילים מבריקים ביחידות אחרות.אין פלא שהרבה מחליטים לנשור בשלב מוקדם של הקורס כדי להגיע ליחידות מיוחדות ללא גיבוש אלא לאחר ראיון בלבד,ואולם הבעיה הגדולה נותרת לאילו שמעוניינים לסיים את הקורס ומודחים בשלבים מתקדמים.הייתי מעוניין לדעת כמה עולה לצהל/מדינת ישראל חובל שהודח לאחר 10 חודשים מהקורס,ולסיכום איני יכול שלא לשאול,האם הקורס אכן מייצר קצינים אייכותיים או אנשים מנותקים מהמציאות אשר בטוחים כי הם הדבר הכי טוב שקרה לצהל ובעקבות כך עולים מקרים כגון התאבדות הסטילן האחרון ז"ל או הפגיעה בסטי"ל במלחמת לבנון ועד ועוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2007, 07:12
  WYD WYD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.05
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נשר 101 שמתחילה ב "קורס חובלים"

תראה, בגיבוש חיל הים בוחר את האנשים המתאימים לו ושיש להם את הסיכוי הגבוה ביותר לסיים, אבל מן הסתם גם אנשים משנים את דעותיהם, וחלק מהצוערים מבינים מה דורשים מהם בקורס מה המשמעות של להיות חובל אז הם נושרים. חלק אחר מודח, בגלל שלא עמד בתנאים (ציון מינימלי במבחנים לדוגמא), משמעת, ועוד סיבות.
וכמובן יש את הצוערים שלא מסתדרים עם התנאים של הקורס (סגירות מטורפות, כל הזמן ללמוד).

בסופו של דבר, קורס החובלים לא נותן כלום למי שלא מסיים אותו ונושר (כמובן שזה תלוי בזמן הנשירה מהקורס - עד לקבלת סיכת מ"מ לא נותן ממש כלום, וחיל הים לא רוצה להשאיר אצלו את הנושרים, בשונה מחיל אויר שמציע לנפל"טים תפקידים בחיל).

-Not!

"אתה רואה שם את השקית במבה?, זה מפריע בעין תרים אותה"

ישן 07-02-2007, 08:46
  ilovethisgame ilovethisgame אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.05

תראה, שלב המיון בקורס חובלים אורך כשנה.אחרי קבלת סיכת מ"מ השאיפה היא לא להעיף יותר אלא להכשיר ולמקצע ברמה הטובה ביותר.
השיקול הזה כנראה נובע מהעובדה שאחרי שנה בקורס לא משתלם לחיל הים להעיף אנשים, ולכן אני מניח שההפסד הכלכלי הוא נסבל ונלקח בחשבון.
לגבי החיילים שעפים או חותמים ויתור, נכון שככל שהפז"ם דופק הסיכוי להתחיל מסלולים ארוכים אחרים הוא נמוך יותר. אבל אני מכיר הרבה אנשים שהיו איתי בקורס והגיעו ליחידות מצויינות, פלס"רים, סיירות, יחידות מיוחדות ויחידות שאי אפשר לדבר עליהם. נכון שיש כאלה שמגיעים להיות ג'ובניקים בקריה אבל זה בד"כ מרצון שלהם...הם פשוט מרגישים עייפים, שהם עשו את שלהם, או שאו חובלים או כלום. ולכן מי שבאמת רוצה להגיע ליחידות איכותיות וטובות מגיע. זה תלוי בעיקר לבנאדם.
ולא ממש הבנתי את המחשבה שסינון קפדני מייצר קצינים תלושים מהמציאות. אני אשמח אם תסביר את עצמך.
ישן 07-02-2007, 20:19
  Mad Dog Mad Dog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.03
תראה

נתחיל מדבר אחד:
הקורס הזה לא מייצר קצינים איכותיים,וכמו שאמרת הוא גורם לאנשים לחשוב שהם הדבר הכי טוב שקרה לצה"ל עם ניתוק מוחלט מהמציאות וזלזול בכל דבר אחר בצבא (אני יכול להעיד על הקצין שלי שאמר לחקחים שבאו אלינו לשהיות בשלב ראשון "תלמדו כי אתם יודעים שאם לא בחי"ר ישמחו לקבל אותכם"),ולצערי הבעיה היא שחוסר נסיון,וחוסר לימוד של פיקודיות במהותה גורם להם להיות ככה.
ותק"צים (לרוב חבר'ה מהספינות) שבאים לקורס יוצאים קצינים מעולים והרבה יותר טוב מאלו שהתגייסו לקורס ללא נסיון קודם.
לגבי סוגיית הנפל,הכל תלוי בתקופה וברצון הנפל של מה לעשות.
באמת אחרי 10 חודשים זאת תקופה בעייתית לפול כי אתה עם הסמכה של 03 בלבד ופז"מ יחסית גדול ואף אחד לא ממש יירצה להתעסק איתך,אבל הכל תלוי בעקשנות ובהרבה מזל...
מקרה עצוב של בחורה שהתגייסה לקורס,נפלה על רפואי,הייתה מפקדת בבה"ד תקופה קצרה,חזרה לקורס לעוד תקופה,נפלה וכבר השתחררה מהצבא..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:47

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר