לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2007, 13:35
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
טרם קראתי, אבל יש הבדלים מאוד משמעותיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי thepresident שמתחילה ב "2007 כמקבילה באופייה לשנת 1966-7 ..."

כלכלה חזקה בהרבה היום, מצד שני פערים רחבים

שיח ציוני מאוד חזק ב-1967 מול פיצול של השיח כיום. (הפיצול החברתי היה קיים גם אז, אבל פחות והוא כוסה בשיח הגמוני). אתוס אינדיווידואליסטי ליברלי שמתחבר לעתים לציונות אבל למעשה מערער את השיח הציוני (לטוב ולרע)

התפרקות של המערכת המפלגתית והאידיאולוגית היום לעומת הגמוניה טוטאלית של מפא"י ד-אז
אותי למשל הדהים לשמוע חבר שלי מדבר על אביו שלעולם לא יצביע עבודה בגלל שהוא הופלה על ימין ועל שמאל בגלל שלא היה לו פנקס חבר. מצד שני, אימי תמיד טענה שסבתי הצביעה אמת בלי לדעת למי היא מצביעה

איום קיומי מיידי ב-1967 מול איומים שלכאורה אינם קיומיים ובעיקר לא מדינתיים (בניגוד לקואליצייה של מדינות ערב שפעלה אז) אבל מצד שני האיומים מורכבים הרבה יותר.

יש יאמרו, שאז כשהם כופפו את החוקים זה היה למען מטרה כוללת כלשהי (המפלגה, המדינה , התנועה) והיום החוקים מתכופפים בעיקר לכיוונם, אבל אני לא הייתי ממהר להסיק מסקנות נוסטלגיות.

זה ככה בקטנה ויש הרבה הרבה מה להוסיף.

אה והייאוש הקיומי היהודי. זה שרודפים אותנו זה לא אומר שאנחנו לא פרנואידים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר