לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2007, 22:15
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
02.07 - עוגן מפרטים והצעות לשידרוגים - רק כאן! (2)

אשכול זה מיועד להצעת ובקשת מפרטים והצעות לשדרוג.
אשכולות חדשים שיפתחו ינעלו!
אני מבקש מהמגיבים להגיב למשתמש שאליו הם פונים ע"י לחיצה על כפתור "תגובה" בהודעתו. ככה נוכל לשמור על הסדר באשכול.

ניתן להכנס לאשכול המפרטים הקודם כאן .

מעתה יפתח אשכול מפרטים חדש כל כ100 תגובות או תחילת חודש, על מנת לשמור על גודל סביר וטעינה מהירה של האשכול.
אשכולות מפרטים ישנים ניתן למצוא בארכיון .

שימו לב, כלל חדש וחשוב:

כל מפרט חייב להבנות באחת מחנויות המחשבים המקוונות הידועות. כל תגובה עם מפרט חייבת לכלול תמונה או קישור לקובץ תמונה, HTML או רשימת לינקים שנלקחו מאותו האתר. תגובה שתעבור על החוקים תימחק, אם כותבה יתעקש להמשיך בסורו - הוא ייחסם.
דוגמאות לחנויות מקוונות מפורסמות:

www.pandas.co.il
www.zigzag2000.co.il
www.logicpc.co.il
www.glob-net.com

על כל גולש לקרוא את המדריך לבקשת מפרט , וכן כיצד לזהות מפרט בעייתי.

הערה:
כל המפרטים המתפרסמים בפורום זה לא מהווים בשום פנים ואופן המלצה למקום קנייה. מקום הקנייה הוא שאלה בפני עצמו. כמו כן, אנו לא אחראים לאף מפרט המתפרסם על גבי הפורום ובהודעות פרטיות. הגולשים מתבקשים להזהר.
(ותזכרו, בפורום הזה - חכם לאחר מעשה הוא לא חכם בכלל.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2007, 19:50
  liorbm liorbm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל liorbm
מפרט מחשב למשחקים ב3000 - 4000 שקל, שווה משהו?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "02.07 - עוגן מפרטים והצעות לשידרוגים - רק כאן! (2)"

מעבד אינטל פנטיום 4 דואל כור במהירות של 3.0 ג'יגה הרץ ו-2 מגה קאטצ' עליו.
לוח אם עם צ'יפ סט של אינטל במהירות של 1100 מגה הרץ. לוח של אינטל, תוצרת אסוס או אביט, בתצורת MSI.
עכשיו, פה יש משהו שלא ממש הבנתי, איזה פרמטר יכול להיות במעבד ובלוח אם שהוא 1100 במקום 800, מישהו יודע? נראה לי משהו שקשור למהירות אולי..
כרטיס מסך של Nvidia מסדרת ג'י פורס 7800GT עם 256 זיכרון, אבל לא Up To אלא האופציה השניה (אני לא ממש זוכר איך היא נקראת ולא ממש מבין בזה ) כך שהכרטיס מסך לא מנצל מקסימום של 256 זיכרון תוך כדי ניצול זיכרון וירטואלי על ההרד דיסק אלא יש עליו באמת 256 זיכרון מובנה. מה שמזכיר לי שעל הלוח אם יש עוד זיכרון מובנה בכרטיס מסך אונבורד והכרטיס מסך החיצוני יכול לבצע גישה מלאה ומהירה אליו.
כונן קשיח של 80 ג'יגה החיבור סאטה 2.
סטיק זיכרון, אחד ג'יגה של קינגסטון ב- C2.5 או C3, זה עדיין לא סגור.
צורב דיוידי של סוני (לא מעניין במיוחד לצורך הדיון ).
מארז טאוור עם ספק כוח של לא פחות מ-500W .

מה נראה לכם? שווה משהו?
ישן 07-02-2007, 19:58
  DownLoad_Master DownLoad_Master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל DownLoad_Master
מזעזע.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי liorbm שמתחילה ב "מפרט מחשב למשחקים ב3000 - 4000 שקל, שווה משהו?"

יהיה לך קשה מאוד לבנות מפרט לגיימרים בתקציב הזה, ואינטל אתה בטוח לא תכניס.
למה? חיפוש בפורום, ואנא קרא את ההודעה הראשונה בפורום, ואת הלינקים המצורפים לה.
הנה ההצעה שלי, מבית AMD :
מפרט סופי

מערכת בנה לך מחשב הכוללת את הפריטים הבאים
מעבד:
AMD ATHLON 64 3800+ 2.4GHz 512KB CACHE SOCKET AM2 - STEPPING F2 - ADA3800CNBOX - BOX
מחיר: ₪579
אחריות: שלוש שנים.
לוח אם:
GIGABYTE GA-M55S-S3
מחיר: ₪520
כרטיס מסך:
PALIT PCI-EX GeForce 7600GT SONIC 256MB DDR3 128 BIT TV/O DVI - RETAIL
מחיר: ₪724
אחריות: שנה.
דיסק קשיח:
WD 160GB 16MB SATA2 7200 RPM - ATA150 - RAID 24/7
מחיר: ₪430
אחריות: חמש שנים.
צורב DVD:
LG DVDRW GSA-H10N DOUBLE LAYERED X16 - BLACK - BULK
מחיר: ₪207
אחריות: שנתיים.
זיכרון:
TWINMOS 1024MB (512X2) DDR2 667MHz CL5
מחיר: ₪493
אחריות: ללא הגבלת זמן.
מארז:
COMPUCASE CI-6A19-400 ATX SUPER MIDI TOWER CASE + 400TRT - ATX 2.0 - 20/24 PIN
מחיר: ₪417

מחיר סופי: ₪3430

זה מינימלי למשחקים... מעבד חד ליבה ורק 1GB זיכרון..אני ממליץ לך בחום להעלות את התקציב ולקחת בעוד 500 שקל 1GB זיכרון, ובעוד 200 שקל מעבד כפול ליבה (3800X2).

Life Is A Shitty Game, But The Graphic Is Awesome

ישן 07-02-2007, 20:14
  liorbm liorbm אינו מחובר  

כמה הערות.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי DownLoad_Master שמתחילה ב "מזעזע."

דבר ראשון זה החברה של הכרטיס זיכרון, אתה מדבר פה על חברה הרבה פחות טובה מקינגסטון ועל צמד סטיקים (ולא סטיק אחד ) שאפשר לטגן עליהם חביתה בכייף כשהם מתחממים, שלא לציין את העובדה שהם C5 ולא פחות, מה שאומר יותר מתח, יותר חום, פחות ביצועים.
דבר שני, מעבד בסוקט AM2, ניחא, אבל למה 64 ביט, טכנולוגיה שקיימת כבר שנתיים כמעט, עם ישום כל כך מעט שזה מגוחך ממש (רק הווינדוס אקס פי לעסקים ב-64 ביט וגם שם מדובר בנישה מאוד מסויימת לשרתים ומחשבים עסקיים אם אני לא טועה ) וליבה כפולה כשבמבחני ביצועים מעבדי ליבה כפולה עדיין לא עומדים במהירות השעון והעיבוד של חדי הליבה מאותן הסדרות (עיין ערך ה-3800 של AMD ברוב המשחקים שיצאו עד היום כולל Oblivion למרות שיש לו תמיכה בריבוי ליבות ) ועוד עם קאטצ' של 512 לעומת 1024 במפרט שהוצע לי כשגם הלוח אם בא במהירות כזאת (סוג של OC מהמפעל אני מניח ).
כרטיס מסך סבבה רק חבל שהוא של חברה לא ידועה שהאחריות שלה קצת מוטלת בספק, שלא לדבר על העובדה של ה-256 הם ב-Up To ולא מהירות בסיס.
דיסק קשיח, למה דווקא 160 ג'יגה כשאפשר להשתמש ב-80 גי'גה וצורב דיוידי?
מארז סבבה, ספק חלש ובעייתי במקרה של רצון לשדרג את הכרטיס מסך למשהו יותר רציני כמו הX1950pro או כל כרטיס ברמתו שצריכת החשמל שלהם לא קטנה בכלל, ויש גם שאלות לא קטנות בנוגע לחלוקת המתח בין המסילות מהספק.

נ.ב.
הרעיון הוא להוסיף סטיק של ג'יגה זיכרון כשהמצב הכלכלי יאפשר את זה.
ישן 07-02-2007, 20:35

אין לך בושה?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי liorbm שמתחילה ב "כמה הערות."

אתה בא לפה ומבקש עזרה מחברה שמבינים, ורוצים לעזור לך, ואתה מעז להתווכח איתי?
המפרט שלי טוב באין ספור מונים משלך.
החברה של הזיכרון מצויינת, במחיר מעולה, ומאיפה הבאת את זה שהם מחממים? קינגסטון ידועה כחברה יקרנית ללא שום סיבה.
למה 64 ביט? אתה צוחק עליי? לא מוכרים היום בעולם מעבד שהוא לא 64 ביט, זה לא לבחירתך בכלל.
גם המעבד שאתה בחרת (P-D) עובד ב64 ביט.
מי צריך ליבה כפולה? מהירות שעון? לא מודדים מהירות של מעבד לפי המהירות שעון שלו, ועוד איך שישנו הבדל בין כפול ליבה לחד ליבה, מה נראה לך יותר מהיר? חד ליבה כמו ה3800+ או כפול ליבה כמו ה3800X2+? ברור שהכפול ליבה! הרי הוא שני 3800+ רגילים.
ההבדל בין ה512 ל1024 קאצ, כל כך מזערי, שאתה לא תשם לב להבדל גם במחני הביצועים הדקדקניים ביותר.
הכרטיס מסך הזה הוא 7600GT שמתמחה בOC, הוא הכי זול בארץ, והוא היחידי שנכנס לך בתקציב, ואל תבלבל לי חברה אמינה או לא אמינה, אני בטוח ששמעולם לא היה לך כרטיס של PALIT (לא כמוני, שהשירות שלהם היה למופת), אל תקשיב לסתם אנשים שמרוב שיעמום מוציאים שם רע לחברות.
דיסק קשיח קח מה שבא לך, היום לא משתלם לקנות 80GB.
ספק חלש ובעייתי? שאל את חברנו Athlon 64 מה יש לו להגיד על פקים מתוצרת HEC.

לא מתאימה לך העזרה שלי, אתה מוזמן ללכת.

ישן 07-02-2007, 20:53
  liorbm liorbm אינו מחובר  

לא התכוונתי להעליב אתה יודע...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי DownLoad_Master שמתחילה ב "אין לך בושה?"

ולכן תרשה לי התחיל ולומר מילה אחת, סליחה.
אל תפגע אחי, באמת שלא התכוונתי בשום צורה שהיא להיות כפוי טובה, קרמיקה והראל יודעים שאני מאוד מכבד ומעריך את העזרה שניתנה (ואני מקווה שתמשיך להינתן, כי בקצב הזה אני קצת חושש... ) לי פה בפורום, וכל מילה שנכתבה ונפגעת ממנה אני מתנצל ויכול רק לקוות שתבין שהטעויות שלי נובעות מבורות ורצון ללמוד, ולא רצון להתווכח.
בקשר להודעה הקונקרטית שביקרה את המפרט שהצעת לי, את כל, אבל כל, ההערות למעט ההערה על הספק, שנבעה מהדיון שההתייעצות בין הראל וקרמיקה בקשר לספק הספציפי, כל ההערות ניתנו לי על ידי חבר אישי שהוא גם טכנאי מחשבים במקצועו שבחן את המפרט שנתנו לי פה באתר באשכול הקודם שפתחתי (הוא בארכיון כרגע ) והוא פשוט צחק בבוז על המפרט ההוא, הוא טען שהמפרט משקף אי הבנה של איך בנוי מעבד, איך עובדים זרמי מידע ומה המשמעות של כל נתון שכתוב על רכיב חומרה, כמו גם ביקורת על החברות שהוצעו. הוא לא ניסה לדחוף לי שום דבר מעבר לתקציב שנתתי לו, והוא לא יכול להניח שאני אבוא לשדרג אצלו בעתיד, כך שאני לא רואה איזה שהוא אינטרס בביקורת שלו.
הכסף שאני שם על המחשב הוא לא שלי, ולכן חשוב לי מאוד לבדוק ולהשוות, אני לא רוצה להוציא כסף של מישהו אחר, רק כדי לגלות שלא הוצאתי אותו בצורה הכי חכמה שאפשר ולכן אני שואל ומצליב ביקורות, אני לא סותר את המפרט שלך, אני מציב לך את הביקורת של טכנאי מחשבים מקצועי ושואל מה תגובתך להערות שהוא אמר לי.
ישן 07-02-2007, 21:22
  liorbm liorbm אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי DownLoad_Master שמתחילה ב "נסלח ונשכח."

אז למה לקרמיקה והראל היו חילוקי דעות בנוגע ליכולת שלו לסחוב X1950Pro?
בקשר לתקציב, תראה, דוד שלי שם 3000 שקל במזומן, ואני יכול לגרד עוד איזו אלפיה (אני חייל והמשכורת לא להיט... ), הדבר הכי חשוב לי זה משחקים כבדים, ביחוד TES Oblivion, למרות שהבנתי מביקורות של אתרים מחו"ל שעדיין לא קיים מפרט שמסוגל להריץ אותו על המקסימום, אבל זה לא משנה, אני מחפש ממוצע עם אופציה לשדרוג עתידי.
ובקשר לכל שאר הדברים, זה לא נכון שככול שה-C יורד הביצועים של הזיכרון עולים? ולא עדיף סטיק טוב עם קירור של חברה כמו קינגסטון בנפח ג'יגה אם אני רוצה לשדרג ולהוסיף בהמשך? אחרי הכל, מספר הסלוטים שלי מוגבל.
ומה לגבי המהירות של הלוח אם? האם המעבד בכלל יכול לנצל את היכולות שלו עם לוח אם של במהירות 800? והטענות שהליבה הכפולה לא באמת מיישמים את מה שהם מבטיחים? והאם האטלון שהצעת בגרסה הכפולת ליבה שלו עם קאצ' של מגה אחת יהיה מהיר וטוב יותר ממאינטל פנטיום ארבע דיול קור 3.0 עם 2 מגה קאצ'?

עריכה:
בקשר לחבר שלי, הטכנאי, זה לא שהוא הלך ועשה קורס וזהו, הוא טכנאי. זה בן אדם שמגיל אפס מחובר למחשב והחליט שהוא לא מתכוון לעבוד בזה מתוך עיקרון שהוא לא רוצה לדחוף לאנשים מחשבים חרא רק בשביל לגרום לבוס נחת. קראתי פה בפורום ואני יכול לומר לך שאני בהחלט סבור שהוא מבין לא פחות מכמה מנהלי פורומים פה, ואני לא סתם אומר את זה.
תראה, בעיקרון מחר הוא אמור להראות לי מפרט כתוב, אני אעלה אותו לפה כדי לשמוע את דעתך ודעתם של אחרים ונראה לאן נושבת הרוח.

בכל אופן, אני חייב לעוף לישון, יש לי עבודה מחר ואני צריך בחמש כבר להיות על הרגליים, אני יכול להבטיח לך שדבר ראשון שאני עושה כשאני קם זה לבדוק ת'אימייל אם הייתה התפתחות פה באשכול, פשוט לא רציתי שתגיב ואז תחכה ותראה שאני לא עונה חזרה (ראית? אני מנומס )

נערך לאחרונה ע"י liorbm בתאריך 07-02-2007 בשעה 21:31.
ישן 08-02-2007, 14:35
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
הסבר קצר
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי liorbm שמתחילה ב "אז למה לקרמיקה והראל היו..."

לגבי הזכרונות:
הזכרונות עם cas lantecy של 2.5 או 3 שהוצעו לך הם DDR ולא DDR2 - מה שגם אומר שהלוח ככל הנראה ישן מאוד, ובכלל מוזר מאוד הקטע הזה (לא ידעתי שעוד מציעים לוחות כאלה).
זה נכון שככל שהCL נמוך יותר, הזיכרון יתפקד מהר יותר, אבל כשמדובר באותו תדר ובאותו סוג זיכרון. אי אפשר להשוות בין CL של DDR2 לבין DDR.
אם אתה מתכוון לשדרג בקרוב אז עדיף כרגע באמת סטיק אחד של 1GB. כשאתה משדרג תדאג שזה יהיה אותו זיכרון בדיוק כדי שתוכל לעבוד בdual channel.

לגבי הלוחות:
המהירות של הלוח שאתה מדבר עליה, היא של הFSB. הפנטיום ממילא משתמש בFSB של 800 mt/s, בניגוד למעבדים החדשים (core2 duo) שמשתמשים ב1066. (רק גרסת הextreme של הפנטיום משתמשת ב1066 ולא זה מה שהוצע לך).

לגבי המעבד:
הפנטיום 4 (שעליו מתבסס המעבד שהוצע לך) הוא מוצר רע. ביצועים ירודים, פליטת חום גבוהה וכו'.
האת'לון 64 הוא מוצר עדיף בהרבה.

לגבי הcache:
כמו שאי אפשר להשוות בין מהירות שעון של מעבדים שונים, אי אפשר להשוות בין גודל cache של מעבדים שונים. מעבדי AMD "מסתפקים" בגודל cache קטן יותר מאלו של אינטל, ולמעשה הגדלה של מעבר ל512KB עבור כל ליבה (1MB סה"כ) במעבדי AMD לא תורמת כמעט בכלל לביצועי המעבד (יש שיפור קטן מאוד ביישומים מסויימים מאוד). הסיבה נעוצה בארכיטקטורה של המעבדים האלו, כשאחד הההבדלים העיקריים הוא בקר זיכרון מוכלל במעבדי AMD (בניגוד לאינטל, שם בקר הזיכרון הוא בלוח האם).

64 ביט:
כל המעבדים מהשנתיים (בערך) האחרונות הם 64 ביט. כולל אלו של אינטל וכולל מה שהוצע לך. AMD פיתחה את הטכנולוגיה הזו (שגם אינטל משתמשת בה). AMD בחרה לציין בשם המעבד את העובדה שהוא 64 ביט (על מנת להבדיל מathlon xp הישנים). ויסטה כבר תומכת באופן מלא בזה, והרבה תוכנות גם. נכון שכרגע אין הבדל מורגש בביצועים (ואולי אף פעם לא יהיה), אבל כולם כבר ככה ואין משהו אחר.

ליבה כפולה:
זה כבר לא העתיד, זה ההווה. כמעט כל היישומים כבר יודעים לנצל את זה, והאחרונים שנשארו הם המשחקים. חלקם כבר מנצלים את זה, כולם ינצלו בעתיד. לא כדאי לקנות היום משהו אחר.
ואני גם לא בטוח שהבנת את זה, אבל גם מה שהוצע לך הוא ליבה כפולה. (dual core=ליבה כפולה).

לגבי הספק:
לי אין שום ספקות שהוא יחזיק x1950pro. לאחר שחיפשתי ומצאתי גם שככל הנראה הcombined 12V שלו הוא 348W = 29A שזה הרבה יותר ממספיק.
בלי קשר, הספק שהוצע לך כנראה שלא יחזיק. ספק גנרי עם מדבקה של 500W לא שווה הרבה יותר מהמדבקה עצמה. תביא לי אותו אני אדביק 600W אם זה יעשה לך טוב. הוא עדין יהיה ספק זבל.

לגבי הטכנאי:
לא יודע אם הוא סתם מנסה לעבוד עליך או שהוא באמת לא מבין בתחום. בכל מקרה, זה אחד מהשניים.

לסיכום:
אל תסמוך על הטכנאי הזה בשום דבר. מה שהוא נתן לך לא ברור, ישן וגרוע. אני מקווה שההסבר שלי עזר לך קצת להבין יותר. אני ממליץ לך לשבת קצת, לקחת את הזמן, להריץ חיפושים בפורום הזה ובאינטרנט בכלל, וללמוד על הנושאים האלה יותר. אל תאמין לאדם אחד (גם לא לי) בשום דבר, תקרא בעצמך כמה מקורות ותשתכנע לבד.

נערך לאחרונה ע"י קרמריקה בתאריך 08-02-2007 בשעה 14:40.
ישן 08-02-2007, 15:37
  iting5 iting5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.04
רוצה לשדרג את המחשב לקראת ויסטה ויותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "02.07 - עוגן מפרטים והצעות לשידרוגים - רק כאן! (2)"

אתם יכולים לראות את המפרט שלי למטה.. אני חושב מה לשדרג, אני לא יודע מה יותר כדאי לי להוסיף עוד 1GB זיכרון או להחליף את הכרטיס מסך שלי בגלל שבמשחקים היום המחשב שלי כבר מתחיל להראות חולשה ברמה של הגראפיקה שאני אוהב לשחק בה.
אני חשבתי על Gigabye 7950GT 512MB
קישור: http://www.iqpc.co.il/Home/showItem...GIGABYTE-NVIDIA
כולי אוזן אם יש לכם הצעות אחרות לכרטיסי מסך.. רק אני הייתי רוצה להישאר עם NVIDIA.
ובקשר לזיכרון זה להוסיף את אותו זיכרון בעוד 2 סלוטים של 512MB.
ואני בדקתי בקשר לכרטיס מסך שלי המחיר שלו היום הוא בערך 900 שקל, אז אני מניח שאני יוכל למכור אותו ב-500-600 שקל... יש לי את הקבלה ויש עליו עוד אחריות למשך שנה, שנה וחצי.

ישן 09-02-2007, 00:41
צלמית המשתמש של קרמריקה

דעתי האישית
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי iting5 שמתחילה ב "חוץ ממשחקים איו רבה..."

קנה עכשיו עוד 1GB זיכרון - 500 ש"ח
חכה לכניסת הדור החדש של כרטיס המסך לmainstream - בערך 1200 ש"ח (אני משער).

ואני אתן לך עוד עצה קצת לא שגרתית. תתחיל לחפש כפול ליבה בשקע 939 בלוחות יד שנייה.
מאוורר טוב כבר יש לך, אז אתה לא צריך. אני מאמין שעם קצת מאמץ תוכל למצוא X2 3800 בפחות מ500 ש"ח כשהוא עדין באחריות.
אתה יכול למכור את ה6600GT בכ300 ש"ח אם תהיה סבלני.

ב2000 ש"ח הרווחת שדרוג מעולה, והמחשב יחזיק בכיף עוד שנתיים-שלוש.

עריכה: שכחתי שמדובר בזיכרון DDR ולא DDR2... זה יעלה 600 ש"ח ולא 500 ש"ח, אבל אני הייתי מחפש יד שנייה גם פה. הרבה זכרונות מגיעים עם אחריות לכל החיים, אמור להיות פשוט למצוא 2X512 של חברה טובה בפחות מ400 ש"ח.

נערך לאחרונה ע"י קרמריקה בתאריך 09-02-2007 בשעה 00:48.
ישן 09-02-2007, 17:47

הספק ממש לא מוגזם.
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי צ'וק שמתחילה ב "תודה רבה, מספר שאלות זה..."

הוא הכי מומלץ בתקציב שלו, ללא תחרות, נקודה.
המארז פשוט מ-ע-ו-ל-ה, לקחתי לך אחד ממש טוב, אפשר לרדת ליותר פשוטים, אבל די חבל, אין הרבה שמתקרבים לרמה שלו, ושהGTX ושאר כרטיסי העתיד ייכנסו בהם, אבל אם אתה רוצה משהו פשוט, אפשר לקחת את הChiftec Mesh שאני בונה עליו למחשב שלי (תעשה עליו חיפוש בפורום), הבעיה שמוכרים אותו רק בKSP והוא בא בלי מאווררים..
היתרונות שלו שהוא ע-נ-ק וע-צ-ו-ם, והמחיר שלו (350+-).
ובכסף שאתה חוסך, אפשר לעלות בספק למען שידרוגים עתידיים, או זיכרונות, או ציוד היקפי שאתה חפץ בו.

הסיומת בלוח (965G) מעידה על זה שהוא בעל כרטיס גרפי מוכלל (G=Graphic).
וכן, הוא בעל יציאת PCIE.

ישן 09-02-2007, 20:40

אם אח שלך לא דורש גרפיקה ברמה גבוהה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי צ'וק שמתחילה ב "עליתי על רעיון חדש בשביל לא..."

או גרפיקה בכלל, אפשר ללכת על ה6200TC :
http://www.zap.co.il/fs.asp?PID=221...g=C-GraphicCard

הרעיון שלך בסדר.. התוספת של כרטיס מסך מובנה ייצא לך זול יותר, והוא אינו מוריד מאיכותו של הלוח אם, ההבדל בין הלוחות הוא הכרטיס מסך נטו.
בנוגע למסך, זה תלי בדגם ובחברה, אני בטוח שיש מישהו שצריך מסך ויהיה מוכן לשלם.
בנוגע לזכרונות, בעיניי Corsair היא החברה האיכותית ביותר כיום, אבל יש עוד הרבה חברות איכותיות, G.SKILL היא חברה מצויינת.. אין לך מה לחשוש, Corsair ייקחו ממך יותר כסף על כלום.
בנוגע למארז היקר, הוא בא עם מאווררים.

ישן 09-02-2007, 22:23

אם תסתכל באשכול שנפתח פה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי צ'וק שמתחילה ב "קודם כל לא הצלחתי לעשות חיפוש..."

לפני מספר רגעים, כתוב שהפסיקו למכור את המארז הנ"ל.
ישנו הChiftec Bravo שזהה לMesh רק עם פאנל קידמי שונה :
http://www.chieftec.de/?page=produc...id=&language=uk
שנמבר בKSP ב370שקל.
המשפט : "ואז אני אוכל לרכוש בגאווה זכרונות של CORSAIR "
מאוד הכעיס אותי.
למה? פשוט למה? זה כמו שתיסע על כביש בשדרות עם סובארו או מרצדס על אותה מהירות בלי שאף אחד מסתכל עלייך, אז למה? פשוט למה? מיותר לחלוטין, Corsair סתם גנבים.
CL ככל שיותר נמוך יותר טוב, אבל מעבדי C2D כמעט ולא מושפעים מזה.
מזותומרת אם 667MHZ מספיקים לE6600? מה הכוונה בשאלה? זה לא משנה אם אתה קונה סלרון 1.2GHZ או EX6800, ככל שהזכרון יותר מהיר, הוא יותר מהיר, מה לא מובן?
ככל שיותר מהיר - יותר טוב.
המארז הוא לא 1500, ואת הספק אתה לא מחליף, אין סיכוי.
הכנסתי את המארז רק בגלל שהוא נכנס בתקציב שלך.
שוב, כמו שאמרתי מקודם, הוא מארז מעולה, ואין הרבה ברמה שלו בתקציב הזה שכרטיסי מסך עתירי ס"מ ייכנסו בו.

ישן 08-02-2007, 18:36
  Freeze Freeze אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.07
התייעצות לפני קניה, מה דעתכם על המפרט הזה?

אז היום הייתי בחברת מחשבים (בעיקרון עם סיטונאים) במטרה לקנות מחשב חדש למטרת משחקים בלי OC (ואם כן, אז לא משהו משמעותי). הם הציעו לי את המפרט הבא:

לוח אם ASUS P5B צ'יפסט P965
מעבד Intel Core 2 Dou 2.13GHz דגם E6400 שקע 775 (כמובן)
כרטיס מסך: ASUS EN8800GTS/HTDP עם 640MB זיכרון
זיכרון: 2x1GB 667MHz מסוג DDR2 כלומר 2 סטיקים של ג'יגה זיכרון כל אחד (לא זוכר את החברה)
הארדיסק: Westend Digital 250GB SATA2 7200rpm 8MB (פלוס 160 ג'יגה שיש לי עכשיו, SATA1)
מארז: MidiTower 630A עם ספק ג'נרי 500W (שוב פעם לא זוכר איזה חברה, אבל תמיד אפשר לקנות במקום אחר)
כל זה, במחיר מציאה של $1000 (בסביבות 4880 אחרי מע"מ)

קיצר, כמה דברים שצריך לשים לב אליהם:
1. החברה הזאת, בה אבא שלי עובד, אמינה ביותר, אפשר לסמוך עליה, וקניתי ממנה את כל המחשבים שלי כבר עשור שנים, אז אין מצב שהם לא אמינים
2. החברה הזאת מייבאת מוצרים של ASUS בעיקר, וזה למה אני "מסתפק" באסוס, ומאז ומתמיד הייתי עם אינטל

3. האם המחיר מציאה כמו שאני חושב? מה יש לשנות (דגש על הספק), והאם יהיה לי צוואר בקבוק? כדאי לי לקחת במקום המעבד הזה את ה E6600 של אינטל, או ש E6400 יספיק?

נערך לאחרונה ע"י Freeze בתאריך 08-02-2007 בשעה 18:40. סיבה: שינוי כותרת
ישן 09-02-2007, 13:20
צלמית המשתמש של x-pert
  x-pert x-pert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.01

אהלן,
אני צריך המלצה למפרט לחבר שרוצה מחשב ב-עד 3,500 שקלים.
מה הוא עושה עם המחשב?
משחקים בעיקר.
בטח גם טיפה אינטרנט, אולי מוסיקה בווינאמפ, אייסיקיו וכו'...
אבל שוב - בעיקר משחקים.
הוא לא מי יודע גיימר, סה"כ הוא גם לא בבית הרבה (צבא).
משחקים כמו הירוס 5, פרו אבולושן, NBA, כאלו...

ראיתי פה מוקדם יותר באשכול את ההמלצה הזו:
ציטוט:
מערכת בנה לך מחשב הכוללת את הפריטים הבאים
מעבד:
AMD ATHLON 64 3800+ 2.4GHz 512KB CACHE SOCKET AM2 - STEPPING F2 - ADA3800CNBOX - BOX
מחיר: ₪579
לוח אם:
GIGABYTE GA-M55S-S3
מחיר: ₪520
כרטיס מסך:
PALIT PCI-EX GeForce 7600GT SONIC 256MB DDR3 128 BIT TV/O DVI - RETAIL
מחיר: ₪724
דיסק קשיח:
WD 160GB 16MB SATA2 7200 RPM - ATA150 - RAID 24/7
אחריות: חמש שנים.
צורב DVD:
LG DVDRW GSA-H10N DOUBLE LAYERED X16 - BLACK - BULK
מחיר: ₪207
אחריות: שנתיים.
זיכרון:
TWINMOS 1024MB (512X2) DDR2 667MHz CL5
מחיר: ₪493
אחריות: ללא הגבלת זמן.
מארז:
COMPUCASE CI-6A19-400 ATX SUPER MIDI TOWER CASE + 400TRT - ATX 2.0 - 20/24 PIN
מחיר: ₪417

מחיר סופי: ₪3430

זה מינימלי למשחקים... מעבד חד ליבה ורק 1GB זיכרון..אני ממליץ לך בחום להעלות את התקציב ולקחת בעוד 500 שקל 1GB זיכרון, ובעוד 200 שקל מעבד כפול ליבה (3800X2).

השאלה היא האם ההמלצה הזו רלוונטית גם בשבילו או שכדאי לשנות משהו מהמפרט הזה?

תודה,
גל

ישן 10-02-2007, 00:00
צלמית המשתמש של xnir
  xnir xnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
Facebook profile
כתבה מפרט למחשב חזק במיוחד

צריך מחשב חזק במיוחד (לא בשבילי) לגרפיקה, עריכת וידאו/צליל ומשחקים.
אין כרגע הגבלת תקציב (למרות שאני מאמין שאפשר להסתפק ב 8-10K)
אין העדפה ליצרן מעבד( תחליטו לבד מי לדעתכם יתן ביצועים טובים יותר - XEON?)
חובה 4 גיגה זכרון (עם יכולות OC)
חובה לוח ביצועיסט ואמין בעל יכולות RAID (עם יכולות OC)
חובה מארז איכותי - כלומר מהונדס חכם בכל הקשור לזרימת אויר וכולל אוורור שקט במיוחד
חובה ספק איכותי ואמין (לפחות 400W)
חובה קירור מעבד איכותי ושקט (שיתאים לOC)
חובה כרטיס מסך חזק במיוחד לגרפיקה ומשחקים ותמיכה בריבוי מסכים
צורב DVD איכותי
אין צורך המוניטור.
ותשלימו עם פספסתי משהו

אנחנו שוקלים אולי לקנות תחנת עבודה מקצועית של דל (קצת יקר , אבל זאת רמת הביצועים הרצויה)
Dell Precision 690
(יש לחבר אחד כזה עם שני זאונים ו 4 גיגה - מחשב טיל!!!! )

ישן 10-02-2007, 01:19
צלמית המשתמש של קרמריקה

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי xnir שמתחילה ב "מפרט למחשב חזק במיוחד"

במקום מפרט מאוד ספציפי, אני אתן מספר הצעות שלפי דעתי עליהן צריך להתבסס. לא בטוח שכולם יסכימו איתי.

1. הלוח שאני ממליץ לבסס עליו את המערכת: Asus Striker Extreme
2. מעבד: אין לך סיבה ללכת מעבר לE6600 "פשוט". אתה מתכוון לעשות OC, ועם לוח וזכרונות מתאימים אתה תגיע לOC מטורף, זה הרבה יותר ממספיק לכל דבר שרק תרצה לעשות.
3. זכרונות: 2X2GB DDR2 800Mhz מהסדרה היקרה של corsair. עובדים מעולה עם לוחות של ASUS והם אוברקלוקרים טובים.
4. כרטיס מסך: 8800GTS אחד יספיק בהחלט.
5. מארז. אתה צריך מארז גדול ואיכותי. משהו כמו הcooler master RC-810 Stacker.
6. ספק. אתה חייב ספק הרבה יותר טוב ממשהו של 400W. אני חושב שהcorsair HX 520 יעשה את העבודה.
7. מאוורר למעבד: Tuniq Tower 120.

כל זה (בתוספת ציוד היקפי רגיל כמו צורב DVD, מקלדת ועכבר) יעלה לך בסביבות ה12,500 ש"ח.

יקר מדי? הזכרונות לבד עולים כמעט 4000 ש"ח. אתה יכול לחסוך ולקנות סדרה זולה יותר אבל אז הOC שלך יוגבל על ידם. מה שאתה יכול לעשות זה להשאר עם הסדרה המאוד יקרה אבל להסתפק כרגע ב2GB ולשדרג בעתיד. זה יוריד כמעט 2000 ש"ח מהחשבון.
ישן 10-02-2007, 11:14
  עומרי1509 עומרי1509 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.06
התייעצות לפני קניה

זה המחשב שאני רוצה לקנות:
INTEL CORE 2 DUO S775 2.13GHz(E6400) 1066MHz/FSB 2MB - BOX
מחיר: ₪1300
GIGABYTE GA-965G-DS3
מחיר: ₪840
SAPPHIRE PCI-EX RADEON X1950PRO 256MB DDR3 DUAL DVI TV/O - RETAIL
מחיר: ₪1163
TWINMOS 2048MB (1024X2) DDR2 667MHz CL5
מחיר: ₪933
ENERMAX LIBERTY 400W - ELT400AWT
WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - ATA 150
מחיר: ₪441
צורב: לא בחרתי אבל אני מקציב 200
אז אני רוצה לשנות פה כמה דברים ואני חייב את עזרתכם:
1.אני רוצה שתוסיפו לי מארז יפה בסביבות ה-300-400 שקל שיכניס לי בעתיד גם את ה8600GT.
2.מה ההבדל בין זיכונות של TWINMOS בין G.SKILL למשל ,מה הם עובדים יותר מהר?
3.אני רוצה את המחשב הזה בעיקר למשחקים אז אני מרגיש שהכרטיס מסך הזה לא מי יודע מה חזק וכדאי לי להשקיע בכקטיס מסך יותר, אז אתם יכולים אולי למצוא לי כרטיס מסך חזק בסביבות ה-1500 שקל?אפשר לחרוג בטיפה.
4.אפשר לעשות OC עם המפרט הזה?
5.הלוח אם הזה טוב או שלהחליף לDS4?
6.והמפרט הזה טוב?לכמה זמן הוא יחזיק לי?
תודה

נערך לאחרונה ע"י עומרי1509 בתאריך 10-02-2007 בשעה 11:17.
ישן 10-02-2007, 12:07

זה טימטום לא נורמלי
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי עומרי1509 שמתחילה ב "התייעצות לפני קניה"

לקנות עכשיו 1950PRO, ולשדרג ל8600.. ה1950PRO חזק מאוד, אני ממליץ לך לחכות חודש עד שה8600 יגיע, ואז לקנות את המחשב.. או לקנות עכשיו ב2000 בערך 8800GTS 320MB.
אם אתה מתכנן OC, תיקח זיכרונות 800MHZ.
מארז זה אישי, אבל אני חושב שאפשר ללכת על הTriton או הPosidon של Gigabyte שהם במסגרת התקציב.
הלוח שבחרת מצויין לOC, אבל אם אתה מתכנן אחד ממש חזק, לך על הP5B DLX, חוצמזה, לקחת לוח עם כרטיס מסך מובנה (965G) שהG מסמל Graphic, קח לוח שמסתיים עם האות P.
בשביל כל הדברים שהזכרתי כאן (ובמיוחד ה8800GTS) דורשים העלאה בתקציב, או שתמתין כאמור ל8600 (שוב, אין מה לקחת 1950PRO כרגע, שבפתח עומד ה8600).
המלצה שלי, תמתין (זה בדיוק מה שאאני עושה).

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:55

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר