לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2007, 03:49
  gpc gpc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
תביעת מתנ"ס על שבירת אצבע.

לכותבי הפורום שלום רב!

לפני כיומיים במהלך משחק כדורסל של מחלקת הנוער של המתנ"ס האזורי, נפלתי על האצבע ושברתי 2 אצבעות, באחת מהן אני ככל הנראה אצטרך לעבור ניתוח, כאשר זמן ההחלמה המשואר הוא כחודשיים ימים לפחות, אני אישית מבוטח בפוליסת ביטוח בסיסית, מ שאומר שעל פיה אני זכאי לכמאה שקלים בלבד על כל שבוע טיפולי.
זהו סכום זהום לכל הדעות... בנוסף שום בפוליסה שהסכום לנכות יכל להגיע עד כמאה וחמישים אלף שקלים.., השאלה שלי היא כזו, למיטב הבנתי ישנם שני סוגי פיצועים שאותם אני יכול לתבוע, הראשון פיצוי שיכול להערך בכסף, ופיצוי שאינו יכול להוערך בכסף...
הפוליסה אומרת שהיא מחסה רק עד 100 שקלים לשבוע עבודה, מה שאומר שמבחינת פיצוי שיכול להיערך בכסף, הפיצוי יהיה מזערי...

לעומת זאת נשאלת השאלה עד כמה אני יוכל להוטציא מפגיעה שאיננה ניתנת להעריך בכסף,
-כמו זה שהאצבע שלי לעולם אינה תחזור לקדמותה,
-דחיית השרות הצבאי בכ4 חודשים,
-הורדת פרופיל קרבי(במיוחד נוכח העובדה שתכננתי לעשות קריירה צבאית)
-כאב וסבל.
-חוסר היכוטלת להשתכרות עתידית בכל הנוגע לדברים המכריחים עבודה אינטנסיבית מהאצבע כמו סבלות וכו'....

עד כמה הסיבות להלן הגיוניות?, ואיזה סכום לדעתכם אני אוכל לתבוע נוכח הפגיעות שלהלן?

בתודה מראש...GPC
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2007, 08:10
  rany rany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
אצבע שבורה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gpc שמתחילה ב "תביעת מתנ"ס על שבירת אצבע."

אתה תקבל בדיוק כפי שרשום בפוליסה (גם שילמת פרמיה בהתאם).

פציעה באצבע הינה אחת הפציעות המוגדרות כקלות מאוד .
ככלל , שבר באצבעות איננה מוגדרת כנכות.
להדגשה: לחבר שלי שאצבע אחת קטעה במלואה והאצבע השניה נקטע בחלקה אושרה נכות של 4% שאיננה תורמת להטבות כלשהם.

לגבי שאר השאלות.:

אצבע שלא תחזור לקדמותה - בדר"כ לאחר ריפוי האצבע תחזור לקדמותה. לא תחזור? BAD LUCK
דחיית שרות - במידה וזו הסיבה היחידה אזי סיכויים מועטים
הורדת פרופיל - אולי אבל מזערית ובטח שלא יפגע ברצונך להיות קרבי
כאבים וסבל - על כך הינך מקבל פיצוי במסגרת המוסכם בפוליסה
חוסר יכולת להשתכר בעתיד - זניח.

קרא טוב את הפוליסה על מנת להיות בטוח שבכלל הינך זכאי לקבל אפילו את אותם 100 ש"ח
לשבוע. לא כל הפוליסות מכסות פעילות ספורט.
מעבר לכך תהייה חייב להוכיח כי יש פגיעה בהכנסתך הנוכחית. אתה עובד? במידה ולא חברת הביטוח עלולה לטעון כי פרנסתך לא נפגעה כלל.

יום טוב
לשבוע
ישן 09-02-2007, 04:58
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
נפלת במשחק כדורסל...

למה נפלת? האם היה מפגע במקום? האם החלקת על כתם שמן? חול? אבנים? מים? האם נשברו אצבעות ביד הדומיננטית? אם קבע רופא מומחה אחוזי נכות? האם מהות השירות הצבאי השתנתה בעקבות התאונה או שהשירות נותר על פי היעד המקורי שנקבע לו? כל אלו פרמטרים שישקלו בשאלה האם מגיע לך בכלל משהו וכמה.
אם הייתה רשלנות של המתנ"ס בהקשר למפגעים במקום, זכותך כמובן לתבוע. אתה תיקח עורך דין שיבלבל לך את המוח בשטויות שאפשר לקבל על התאונה"בוחטה יפה". בינתיים תתקשקש עם המבטחים של המתנ"ס חמש שנים, יבקרו אותך חוקרים שיבדקו את התפקוד שלך, העיסוקים שלך, השירות הצבאי שלך ועוד.. ובסוף תקפל 3000 ש"ח כהסכם פשרה.

מנגד - אם לא נפלת בגלל רשלנות של המתנ"ס אני ממליץ לך לחכות שהאצבעות ירפאו כמו שצריך, לשרת את המדינה בצה"ל, כמו שצריך ואחר כך תתחיל את החיים בעבודה ולא בתפיסת עולם של רווחים קלים" מתביעות ביטוח. מניסיון - אף אחד לא מתעשר מזה ומי שכן זה רק מי שבאמת לא יכול להנות מהכסף.
ישן 08-05-2007, 01:54
  gpc gpc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04

קודם כל תודה רבה על התגובות...
אז ככה כיום אני כבר אחרי שני ניתוחים באצבע, התאונה התרחשה לפני יותר משלושה חודשים...
את הניתוח השני עברתי ביום חמישי האחרון וכעת עפ"י דברי הרופא המנתח אני אאלץ להישאר עם הגבס לעוד תקופה של 7 שבועות ולאחר מכן אני אצטרך לעבור טיפולי פיזוטרפיה וריפוי ועיסוק למשך כחודש...
סה"כ אפשר בבטחה להגיד שנדרשו לי כחצי שנה החלמה מהפציעה עד לחזרה תפקודית מלאה מהיד...
עניתם על שאלות רבות מלבד השאלה העיקרית שלי, למיטב הבנתי אני מבוטח על ידי המתנ"ס לפי פוליסת הביטוח של המתנ"ס, כפי שהזכרתי כבר קודם, הפוליסה עלובה, עד כמה שאני יודע, את התביעה אני אמור להגיש כנגד המתנ"ס, לדברי עו"ד שאיתו התייעצתי, הפוליסה שבה המתנ"ס ביטח אותי לא אמורה לעניין אותי כלל, שלא כפי דבריכם, את תביעתי אני לא מגיש כנגד הפוליסה ולכן אם בית המשפט יחליט לזכות אותי בהפסדי השתכרות של כחמש מאות שקלים לשבוע למשל, אז זו תהיה כבר הבעיה של המתנ"ס שבחר להצטייד בפוליסה עלובה שכזו (100 ש"ח לשבוע) ואם הם לא יצליחו לתבוע את חברת הביטוח בסכום שהם יתבעו על ידי, הם אלה שיצטרכו לשאת בתשלום כלפי.
לדוגמא:
פסק הדין קובע שאני אמור להזדכות בX ששקלים, והמתנ"ס מצליח לתבוע מהחברת ביטוח רק Y שקלים, אז מחובת המתנ"ס לשלם לי את ההפרש.

הפציעה אומנם נעשתה במהלך משחק ללא כל פגם במגרש או רשלנות, אך יחד עם זאת היא לא נעשתה במהלך משחק תקין, חשוב לציין שהפציעה הנ"ל נגרמה לי בעקבות אגרסיביות של שחקן יריב שלא הפעיל שיקול דעת לפני שפעל בפעולה לא ספורטיבית, כך שמתוך ההגיון, המתנ"ס, והאגודה בה אני משחק, צריכים לבטח אותי מפני שחקנים יריבים וולגרים שמשחקים ללא הפעלת שיקול דעת.
באחת התגובות ציינתם שעו"ד רבים יגידו לי שזוהי תביעה שיכולה להסתכם בסכומים גבוהים, ובכן אני מוכרח לציין שלא טעיתם, עו"ד רבים מציעים לי תביעות על סכומים אסטרונומים לכל הדעות,
למיטב דבריהם, כניסה לחדר ניתוח זהו סבל שאין להעריכו בכסף, ולכן הפיצוי על ניתוח, אף על פי שלא נכתב כל פיצוי שכזה בפוליסה יכול להסתכם בכמה אלפי שקלים, יחד עם זאת סבל וכאב של מסמרים תקועים באצבע לתקופה לא מבוטלת של כחמישה חודשים זוהי גם הילה יפה לתביעה,
כיום שלא כמו ששלחתי את הודעתי הראשונה התווכחתי לדעת קצת יותר ורכשתי קצת מידע לגבי תביעות שכאלה, נאמר לי כבר שאני לא אעשה עשיר מתביעה שכזאת, אני גם לא מנסה להתעשר,
לדעתי, אם המתנ"ס אינו יכול לבטח אותי מפני שחקנים יריבים ופציעות, אז אל נא לו לפתוח קבוצת כדורסל.

באחת התגובות נמסר לי שתביעות שכאלה מסתכמות בכ3000 שקלים לכל הפחות, ובכן, כיוון שנמצאים בידי תלושי משכורת של כחודשיים לפני הפציעה בסכומים של כ4500 שקלים לחודש, אני יותר מסבור שתביעה על פגיעת השתכרות כלפי המתנ"ס לתקופת החלמה של כחצי שנה אמורה להסתכם בקצת יותר מ3000 שקלים, בלי להכליל כמובן, כאב וסבל ואחוזי נכות למינהן, שככל הנראה ייוצרו לי, מה שמזכיר לי, באחת התגובות נאמר שקטיעת אצבע מגיע לכ4 וחצי אחוזי נכות, לפי דוקטור אגסי,
שנחשב למנתח מס' 1 ברפואת כף יד בארץ (הרופא המטפל בי), פגיעת אצבע יכולה להגיע ל10 אחוזי נכות, מן הסתם "אצבע קטוע".

לסיום אני פשוט אשמח לקבל תגובות נוספות, אך אני מאוד הייתי רוצה לשמוע תגובות אך ורק מיודעי דבר, ולא לשמוע דעות מופרחות שבסופו של דבר גורמות לאנשים רבים לוותר על זכותם לתבוע דיני נזקי גוף ובכך לא להביא את הצדק על קנו.

בתודה מראש GPC.
ישן 30-05-2007, 19:05
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
תנסה להתעמק יותר בקריאת התגובות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gpc שמתחילה ב "קודם כל תודה רבה על..."

שינית את כל תמונת המצב. קודם סיפרת רק על שבירת אצבע - דבר זניח לחלוטין. עכשיו אתה מציין שני ניתוחים שקודם לא ציינת. סתם אצבע שווה גרושים בתביעה. שבר מורכב שווה קצת יותר. אל תבנה על זה את האי הפרטי והיכטה בבהמה.

חשוב שאתה מציין כי " הפציעה אומנם נעשתה במהלך משחק ללא כל פגם במגרש או רשלנות" . מסיבה זאת עמדת המתנ"ס טובה מאוד כי החבות נובעת מאחריות. כלומר שאם המתנ"ס לא החזיק מקום עם מפגע ואתה נכנסת בשחקן יריב או שהוא נכנס בך... מה אתה רוצה מהמתנ"ס? יותר מזה, ציינת כי "הפציעה הנ"ל נגרמה לי בעקבות אגרסיביות של שחקן יריב שלא הפעיל שיקול דעת לפני שפעל בפעולה לא ספורטיבית, כך שמתוך ההגיון, המתנ"ס, והאגודה בה אני משחק, צריכים לבטח אותי מפני שחקנים יריבים וולגרים שמשחקים ללא הפעלת שיקול דעת". מדבריך מובן שאתה שחקן באגודת ספורט והיא שהייתה חייבת לבטח אותך. סביר מאוד להניח שהמתנ"ס הוא פונקציה שמשכירה את האולם לאגודה שלך ואני מציע שתבהיר לעורך הדין שלך את הנקודה הזו כי אחרת הוא יבזבז לך סתם זמן בתביעה נגד גורם לא רלוונטי.

מעבר לזה... עורך הדין שלך כמו כל חבריו, יתבע כל מה שזז ברחוב בזמן התאונה וכל מי שהיה בחוג קירמיקה בחדר הסמוך לאולם, כדי שיהיה לו אוכל. ממליץ לך לבחון את כתב התביעה שהוא יכתוב ולסרב בתוקף לכל שקר שהוא ינסה לדחוף כי החוקרים שיבדקו את התביעה יגלו כל חריקה באמת גם אם לא תדבר איתם ולו מילה אחת.

ורק לסיכום ובהתייחס לפוסט הפותח שלך - היו כבר טייסים קיטעים, קצין מהטובים ביותר באחת הסיירות בצה"ל - לוחם ענק וגידם, טרומפלדור היה לוחם וגידם ואתה מה שיפריע לך בקריירה צבאית זו אצבע? דחילאק!! מי אמר לך שרצית קריירה צבאית? העו"ד שלך? הזכרת לי את הצעיר לפני גיוס שתבע את ביה"ס התיכון שלו על נזק איום, נכות מזעזעת עד כדי צורך בעזרת הזולת בכל פעולות היום יום ואפילו בשריכת נעליים. בפעם הראשונה שחקרתי אותו גיליתי שהבחור כבר באמצע מסלול בסיירת צנחנים כמאגיסט.

נערך לאחרונה ע"י The_Merlin בתאריך 30-05-2007 בשעה 19:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:53

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר