לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2007, 12:52
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
ויש דעה בעליון? "אם תרים ידך.. אגדע אותה"

וְיֵשׁ דֵּעָה בְעֶלְיוֹן? הִנֵּה־אֵלֶּה רְשָׁעִים (תהילים עג)

"אם תרים ידך על העליון - אגדע אותה"
יום רביעי, 7 בפברואר 2007, 13:23 מאת: יובל יועז, הארץ

המשנה לנשיא ביהמ"ש העליון לשעבר מישאל חשין הזהיר את שר המשפטים המיועד פרידמן שלא יסטה מ"הדרך שהלכנו בה"

המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר מישאל חשין תקף היום בחריפות את מינויו של פרופסור דניאל פרידמן לתפקיד שר המשפטים. במכתב ששלח לפרידמן כתב לו חשין כי "יגדע את ידו" אם זה ירים אותה על בית המשפט.

"אני יודע שאתה מבולבל, יותר מבולבל מאשר שמח", כתב חשין, "הייתי רוצה להיות שמח על המינוי, אך קשה לי. אל תסטה מהדרך שהלכנו בה. אמרת שכוחו של שר המשפטים מוגבל, זה אינו מדויק. להזיק - שר יכול. אני, כוחי דל, אבל אגן על בית המשפט העליון בכל כוחי הדל. אני מבוסס בתוך בית המשפט העליון. אני חלק ממנו, אבי היה שופט בבית המשפט העליון הראשון, אני הייתי משנה לנשיא, זה ביתי, ומי שירים יד על ביתי, אני אגדע את ידו".

חשין התייחס בראיון ל"קול ישראל" לגישתו של פרידמן ביחס לבית המשפט העליון ואמר כי "מאמריו רוויים שטנה, שנאה ובוז. שר המשפטים המיועד תקף ללא הרף את בית המשפט והשתמש בכלי הרס ומשחית ובהתקפות אישיות גם תוך ביזוי בית המשפט. מי שטוענים כי מינויו יחזק את בית המשפט העליון טובלים ושרץ בידם".

חשין הביע חשש שאם ימשיך פרידמן בדרכו, וימנה את השופט בדימוס, בועז אוקון, למנכ"ל משרד המשפטים, יהוו "השניים חומצה שתאכל את החוק והצדק".

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 07-02-2007 בשעה 12:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2007, 13:37
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הוא חושב שהבג"ץ זה של אבא שלו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "ויש דעה בעליון? "אם תרים ידך.. אגדע אותה""

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3362139,00.html
בראיון נרגש ליומן הצהריים של רשת ב', אמר חשין בקול חנוק: "אבא שלי היה שופט בית המשפט העליון הראשון. אני הייתי לאחר מכן. הוא הגיע להיות ממלא מקום קבוע לנשיא בית המשפט העליון. אני הייתי משנה לנשיא בית המשפט עליון. זה ביתי. מי שירים יד על ביתי, אני אגדע את ידו".

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 07-02-2007 בשעה 13:41.
ישן 07-02-2007, 15:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תסביך הגדלות של החבורה הזו, הוא במימדים שקשה לתפוס...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "ויש דעה בעליון? "אם תרים ידך.. אגדע אותה""

זהו אדם שעיקר פרסומו בא לו תודות להתקפי הזעם שלו (על מתקיינים שאינם מהמילייה הנכון),
תודות לבת שנולדה לו כתוצאה מניאוף (ובמשך עשרות שנים סירב להכיר בה - והדבר לא מנע את
מינויו לעליון - כשברור שבדיון פתוח לציבור, האיש כלל לא היה עולה כמועמד, לאור מידע שכזה),
וכתוצאה מהניסוחים האולטרה-פלצניים שבפס"דים שכתב (שמובן מאליו שהוא משקיע בכתיבתם
הרבה יותר זמן, מאשר בהתעסקות בדברים מעיקים, כמו, למשל, טיפול מהיר בעתירות ובערעורים...).

יושב לו אדם זה, אחרי פרישתו, ומשגר מכתב איום (אין לזה שם אחר) לאדם שמונה לעמוד בראש
משרד המשפטים, וזכאותו לשבת בביה"מ העליון, אינה נופלת מזו של חשין עצמו...
מכתב האיום הזה, לצד דבריו על פרידמן ואוקון ברדיו (ההשוואה של השניים לחומצה שתאכל את
החוק והצדק), הם שתי תופעות שגובלות בפלילים. לו היו נאמרים דברים כאלה עליו או על חבריו,
היועמ"ש היה אץ-רץ לפתוח בחקירה פלילית על העלבת עובד ציבור, הוצאת לשון הרע, איומים, ומי
יודע עוד כמה סעיפים, היה מזוז מצליח להוציא מההתבטאויות של חשין מהיום.

אין ספק, את עוצמתו של ביה"מ העליון, חובה לצמק. חובה להחזירו לגודלו הנוכחי - ולו רק כדי
שהחשינים של העתיד יהיו קצת פחות וולגריים וקצת פחות בעלי יכולת לעשות שימוש בוולגריות
שלהם.
ישן 07-02-2007, 16:00
  הנביא עמוס הנביא עמוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.06
אני המום מהסגנון, ולא מופתע מהדברים עצמם.

אהרון ברק (בלי קשר לדעותיו) היה מלומד רציני ובעל יוקרה בינלאומית. מצד שני, הוא היה מנהל
גרוע ביותר, וכל מי שהתנסה במערכת המשפטית יודע זאת.
בייניש עצמה אינה מגיעה לקרסוליו האקדמיים, ומן הסתם טיפוחה על ידי ברק נבעה משיקולים
אחרים אצלו.
חשין בהשתלחות ברברית זו, אמר את מה ששופטי העליון יודעים וחושבים: המוסד שייך להם אישית,
ורק מי שממושמע ונאמן לקליקה יתקבל.
כשראיתי בזמנו את החיבוק החם שאהרון ברק זיכה בו את צחי הנגבי עם פרישתו, לא נשאר בליבי ספק לגבי הערכים האמיתיים המנחים את אהרון ברק: נאמנות אישית ושיתוף פעולה מצד אחרים.
אני רק מקוה שפרופ' פרידמן לא יתקרנף במשרתו הרמה, ולא יחת מפני חשינים ובינישים ושאר
כוחנים חצופים שניכסו לעצמם את מוסדות המדינה.
ישן 07-02-2007, 17:41
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
דברי האייטולה חשינאי

חשין מאיים על פרידמן שאם יסטה מהדרך אותה ציוו לנו השופטים העליונים, הוא יגדע את ידו. לשיטתו של חשין זו זכותו משום שבית המשפט שייך לו ובמילותיו של חשין - " אבי היה שופט בבית המשפט העליון הראשון, אני הייתי משנה לנשיא, זה ביתי "

לסיכום, מאשים חשין את פרידמן בכתיבת מאמרים רוויי שטנה ובוז וגם בכך שהשתמש ב"כלי הרס ומשחית" (מן הסתם פוליטיקאים שלא גדלו בבית המשפט אלא סתם נבחרו על ידי העם ולכן אין להם זכות להתערב בנעשה..)
עד כדי ביזוי בית המשפט (שזאת עבירה פלילית!) . חשין מדמה את פרידמן לשרץ הפוסל טבילה במקווה הטהור (המקווה הטהור,גן העדן עלי אדמות,מגדל הפאר - כנראה שהכוונה למקום, או שמא יש לומר מרום מושבו של אהרון ברק) .

חשין אומר שאם פרידמן לא יכנע לשועי העם הבוחרים את עצמם, יהוו הוא ומינויו הצפוי בועז אוקון "חומצה שתאכל את החוק והסדר"

ואחרי שקראתם את דבריו של חשין בעיון, את כל העוינות, השחץ, הבוטות, וההתנשאות חסרת הפרופורציות - אתם יכולים להבין מדוע יש צורך דחוף ברפורמות, ומדוע זה טוב ואפילו טוב מאוד ששר המשפטים החדש איננו אחד ממשתפי הפעולה של מערכת המשפטים בסגנון צחי הנגבי (רגע אחרי שתפרו לו תיק) וטומי לפיד אלא איש עם מחשבה עצמאית שמעוניין לתקן את בית המשפט המקולקל הזה, והלוואי שלא יתמנה לעליון עוד שופט אחד מסוגם של ברק חשין ובייניש.

נ.ב. כמה שאלות..
א. מדוע לא יוגש נגד חשין כתב אישום על הסתה ואיומים?
ב. גדיעת ידיים, זה נחשב אקטיביזם שיפוטי?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר