לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2007, 12:29
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
חבל...חבל על המדינה היפה הזאת

משום שאיני נוהג להקפיץ אשכולות.

והכוונה היא לאשכול הזה
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=274271

חש צורך לשתף אתכם בעיקרי הדברים מתוך טור שהתפרסם ב-ynet היום -
איתו חשתי הזדהות עמוקה

השקט המדומה של שעון החול / איריס מימון טולדנו

ציטוט:
שבעה חודשים עברו מאז הנחיתה בארץ. זה מרגיש כאילו היינו כאן נצח, ובכל זאת תקועים במקום אחד. לרבים מסביבנו, כך זה נראה, הזמן חומק מבין האצבעות באכזריות אדישה, ובשקט ערמומי ורך של שעון חול. פשוט הופכים אותו, וממשיכים הלאה.....

כן, ידענו שיהיה קשה, אבל לא שיערנו עד כמה. ההתמודדות האישית שלנו כזוג, כמשפחה, כאנשים צעירים שרוצים להגשים את עצמם ולחוש סיפוק מחייהם היא חוויה שאפשר איך שהוא להתמודד איתה, כשחושבים על אותו שעון החול ואומרים לעצמנו "לא נורא, בסיבוב הבא של הזמן... עוד חודש, עוד שנה".

אני, שכל כך אכפת לי ממה שקורה מסביבי בכל מקום בו הייתי, שכל כך חשוב לי לשנות ולדאוג שבחלקת האלוקים הקטנה שלי השמש תמיד תזרח, אני - עייפתי. אני מרגישה בכאב עצום שחבל, חבל, חבל...חבל על המדינה היפה הזאת, על האנשים הנפלאים שחיים בה ורוצים חיים טובים יותר, וראויים לחיים טובים יותר. חבל על הילדים הקטנים שנכונו להם עוד שנים קשות יותר בצל מוסדות שהולכים ונאטמים, ומגבילים את חזונם עד לנקודה שבה הפוליטיקה והאינטרסים האישיים יכולים לאפשר להם להתפתח.

על כל פנים, הנה אנחנו בחודש השביעי לנחיתתנו ישראל. אני ובן זוגי שבנו לימים רחוקים בהם צריך לעבוד בשתי עבודות, כולל עבודות "סטודנטיאליות" בשכר מינימום כמו שלא עשינו כבר חמש עשרה שנה. ובכל זאת מתקשים לגמור את החודש, כמו רובכם בוודאי...? לפעמים נתקלים בשקיות תה שעוד נותרו לנו "משם", ומחייכים ומתענגים על רגע של זכרון נעים וחם. מתגעגעים למשהו רגוע שהיה שם. למציאות בה יש נס כזה מוזר, ששעון החול עושה עמך חסד והוא פשוט נעצר קצר, סתם כדי שתנוח...אבל ממשיכים להיאחז בכל הכוח בדברים טובים כאן בארץ, משתדלים מאוד לא לאבד את התקווה תחת משקל החול בשעון הזה של הזמן.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3360285,00.html

זו תחושת תסכול אישית שגם לי יש של החיים כאן.
אין לי ספק, כי תחושת התסכול הזו מורגשת בקרב חלק כה נרחב באוכלוסיה כאן.
אני עצמי נאבק מדי יום על הזכות לחיות. לא מבקש טובות מאף אחד, לא רחמים ואהדה.

מבקש רק ש"חלקת האלוהים הזו" תחדל מלהיות ארץ האוכלת את יושביה.

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 06-02-2007 בשעה 12:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2007, 20:21
צלמית המשתמש של persephone
  משתמשת נקבה persephone persephone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.04
Facebook profile
יש אנשים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "חבל...חבל על המדינה היפה הזאת"

שלא משנה איפה תזרוק אותם- הם יסתדרו בכל מצב...
יש אנשים שמרגישים שהם בארץ עם דרכון...
כל אדם ואדם שחי במדינת ישראל מייחל לטוב יותר, לשלום, לאחווה, להפסקת הרדיפות, השחיתות, הבצע, שפיכות הדמים והמלחמה היומיומית על הבית שבנינו או שקיבלנו משמיים...
כשלא יודעים להעריך את הטוב שיש לך כאן ולא יהיה בשום מקום אחר- לא תוכל להעריך את הטוב במקום אחר. תמיד יהיה משהו שתחשוב עליו "בישראל זה הרבה יותר קל לעשות ***" או לחלופין "בישראל התנאים של *** הרבה יותר טובים" וכדומה...
בני אדם מטבעם נוטים להרס עצמי, ולכן יהרסו כל סביבה שיהיו בה. אופטימיות היא מזמן לא נחלת הכלל
כמובן שהפתרון הקל הוא לקום ולעזוב, אבל אז... מה יישאר? לחיות בשביל מה? בשביל הכסף? בשביל כינויי גנאי בחו"ל? בשביל מדינות שממשלות בהן קמות ונופלות? מעשי נקם בכל סמטה? מלחמות עולם?
ראו איזה פלא...
בישראל- שחיתות, בחו"ל- ממשלות נופלות בגללה
בישראל- בצע, בחו"ל- נוסעים בשביל הכסף...
בישראל- "ערבי/רוסי מסריח", בחו"ל- יהודי מסריח
בישראל- מלחמת עולם תחתון על מחזור בקבוקים (!!!), בחו"ל- מלחמות כנופיות כל כמה מטרים...

המציאות שם לא כל כך שונה מכאן... תלוי איך מסתכלים על זה.
למרות הכל, הרצון המטורף לעזוב, התכנון הלקוי של כ-ל דבר, זאת עדיין- ותמיד תהיה,
המדינה שלי. ורק משום כך, זוהי חובתי להשאר כאן ולא לאפשר לה להעלם.

ישן 09-02-2007, 02:15
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
טוב, תרשו לי לתת נק' מבט קצת שונה על הדברים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "חבל...חבל על המדינה היפה הזאת"

רוב התגובות פה התעסקו בצד הריאלי של הדברים, שבהחלט יש לו מקום עצום, אבל צריך לדעת גם מה עומד מהצד האידאלי והערכי בדברים. אני יודע שאני עלול לחטוף פה תגובות ציניות של ציונות בשקל, אבני באמת מאמין בזה.
אז ככה, לפי גישתי ועניות דעתי יש משמעות לזה שאנחנו- היהודים נמצאים כרגע במדינת ישראל. בעיקר מהבחינה המסורתית. אחרת, אני לא רואה סיבה אמיתית שגירשנו מפה במלחמות ישראל ערבים מאדמתם(ת"א-יפו, חיפה, צפת וכו'), זה לא מעשה מוסרי וזה לא מעשה נכון.
מה שאני רוצה להגיד זה שקמה מדינת ישראל, וזה דורש מאיתנו עבודה סזיפית.
זה דורש מאיתנו חינוכית, להשקיע בחינוך של הילדים שלנו, וזה דורש מאיתנו מבחינת נוחות החיים שלנו(שירות בצבא לדוג'), זה דורש מאיתנו בהרבה מאוד תחומים.
הגיוני, ואולי נכון(שוב, לא רוצה להכנס לוויכוח אם כן או לא), שבחו"ל נצליח למצוא תנאים יותר נוחים ומתאימים.
ובכן, אם אנחנו מסתכלים על העניין מבחינת נוחות, אז הגיוני אולי שנעבור, מה שבד"כ לא קורה, אבל בעיקר נסתכל על הדברים בצורה אדישה וחסרת נכונות לתרום.
אבל, אם נסתכל על המציאות אחרת, כמציאות שהיא ברת שינוי. ומציאות שאנחנו רוצים להביא לשינוי שלה, כי אנחנו מאמינים שאנחנו צריכים להיות במדינה הזאת, ואנחנו מפתחים את המדינה הזו השינוי יהיה אדיר.
איך זה נוגע לפה? אז ככה, מבחינת החינוך, הוא אחר. לא חיפוש רק אחר הנוחות, והכסף אלא על דברים יותר ערכיים וחשובים. לא להושיב ילדים כל היום מול הטלויזיה ולהתפלא אח"כ על צורות הבילוי שלהם. החינוך משפיע על הדור העתידי. זה עבודה ארוכה ומתישה אבל גם לדעתי משתלמת. צריך להשקיע, ולהשקעה בסוף יש תוצאות.
אז יבוא זה או אחר, ויגיד שקשה לו. נכון, קשה לך, אבל חוץ מלברוח מהקושי אתה יכול לנסות ליצור שינוי, זה נשמע נאיבי, וזה מאיזה שהוא צד אכן כזה. אבל הוא כזה מהסיבה הפשוטה, שכולנו חושבים שהוא נאיבי ולכן אנחנו לא משקיעים בו.

אם תהיה הסתכלות אחרת על המציאות, הסתכלות יותר ערכית והרבה פחות שטחית ואגוצנטרית המצב יהיה פה שונה לחלוטין לפי דעתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר