לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2005, 15:43
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
המלצה <צהלולים> שגריר האיחוד האירופי: נשקול בחיוב לצרף את ישראל לאיחוד

שגריר האיחוד האירופי: נשקול בחיוב לצרף את ישראל לאיחוד

השגריר החדש של האיחוד האירופי בישראל, נמורו סדריאן איזן, אמר במסיבת עיתונאים שכינס היום בתל אביב שחברות מלאה של ישראל באיחוד היא בהחלט אפשרות: ''אם אתם מוכנים, אז אנחנו מוכנים. מדובר בשאיפה מאוד אמביציוזית, שכן עליכם לעמוד בתקן האירופי התחומים כמו איכות הסביבה''. איזן הוסיף: ''אני מעריך שצריך להתקיים בישראל דיון ציבורי אם ישראל רוצה בכלל להיות אזרחית מלאה באיחוד. בתום אנחנו נשקול זאת בחיוב''.

אילאיל שחר

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/859/780.html?pFile=1

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2005, 20:01
צלמית המשתמש של danielco2
  danielco2 danielco2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.01
ראשית - אנחנו לא עומדים בזסטנדרטים האירופאים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "הסבר ...?"

הקבלה לאיחוד האירופי דורשת מהמדינות כ"כ הרבה שינויים, כולל בתחומים מאוד מאוד מינוריים, וישראל אפילו לא התחילה את התהליך.

שנית - אני מתקשה להאמין שישראל, עם כל הבעייתיות של המצב הפוליטי-מדיני בו היא נמצאת, תוכל לשתף את מדינות אירופה בכ"כ הרבה החלטות חוץ.

שלישית - אני כלל לא בטוח שכדאי לישראל לנקוט עמדה כ"כ חד-צדדית במאבק הכוחות שבין אירופה לארה"ב, במיוחד כאשר דווקא השנייה תומכת בנו הרבה יותר.

רביעית - עם כל האנטישמיות האירופאית, אני בכלל מתקשה להאמין שהדבר לא יעורר התנגדות עצומה, עד כדי כך שכלל לא יהיה כדאי לישראל להצטרף ולאיחוד האירופי לצרף את ישראל.

ישן 25-01-2005, 20:12

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי danielco2 שמתחילה ב "ראשית - אנחנו לא עומדים בזסטנדרטים האירופאים"

את ה
ציטוט:
במקור נכתב על ידי danielco2
כלל אינה כדאית לישראל
מההודעה למעלה, לא הסברת.

ציטוט:
הקבלה לאיחוד האירופי דורשת מהמדינות כ"כ הרבה שינויים, כולל בתחומים מאוד מאוד מינוריים, וישראל אפילו לא התחילה את התהליך.

כל מסע מתחיל בצעד קטן, לעיתים, צעד תימני.

ציטוט:

שנית - אני מתקשה להאמין שישראל, עם כל הבעייתיות של המצב הפוליטי-מדיני בו היא נמצאת, תוכל לשתף את מדינות אירופה בכ"כ הרבה החלטות חוץ.

גמיש, נוזלי, נתון למשא ומתן.

ציטוט:

שלישית - אני כלל לא בטוח שכדאי לישראל לנקוט עמדה כ"כ חד-צדדית במאבק הכוחות שבין אירופה לארה"ב, במיוחד כאשר דווקא השנייה תומכת בנו הרבה יותר.

אם ארה"ב תאפשר יחסים חמים כאלה עם ישראל, אישורי עבודה, אפשרויות הגירה, למה לא? היא רק צריכה להציע. בינתיים אם אירופה מציעה, I greet with open arms.

ציטוט:

רביעית - עם כל האנטישמיות האירופאית, אני בכלל מתקשה להאמין שהדבר לא יעורר התנגדות עצומה, עד כדי כך שכלל לא יהיה כדאי לישראל להצטרף ולאיחוד האירופי לצרף את ישראל.

אנטישמיות יותר ברחוב, פחות בבתי הפרלמנט - כי זה לא פוליטיקלי קורקט. אז כדי לא להוציא את האמת לאור הם עשויים להיות צבועים מספיק כדי לאשר את הצירוף.

חוצמזה, יש לנו ולאירופאים אוייב משותף: הטרור. אם האוייב של האוייב שלי הוא החבר שלי, אז אירופה חברה שלי.

אקשה ואומר, נכון שיש באירופה קן ליבינגסטון (פישר קטן שיכול להיות רק ראש עיר) ורובין קוק, וגרהרד שרדר וז'אק שיראק, אבל גם מדינתנו נקטנה לא חפה מדמויות שכמותם.

ישן 25-01-2005, 20:49
צלמית המשתמש של danielco2
  danielco2 danielco2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.01
לטעמי, אתה מצייר הכל בצורה פשטנית מדי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "אז ככה"

קל אמוד להגיד "ניתן לנהל מו"מ בנושא", אבל הפערים בין הצדדים כ"כ עמוקים, שהמו"מ יכול להתנהל גם שנים... קל לאמר "כל מסע מתחיל בצעד קטן", השאלה היא אם ישראל בכלל עושה את הצעד הזה, ויותר חשוב - אם כדאי לה בכלל לעשות את הצעד הזה. לטעמי, המחיר שהיא תידרש לשלם ברמה המדינית גבוה כ"כ, שאסור לה לעשות זאת.

הצעות דומות בנוגע לארה"ב (שלמיטב זכרוני, לא הוצעו מצד ארה"ב), ישראל תמיד שללה, ובצדק, לטעמי.

הטרור והמלחמה בו הם לא גורם מספיק חזק על מנת שיוכל לגשר על הפערים העצומים בין ישראל ואירופה, החל מהפערים האידיאולוגים ועד המנטאליות השונה לחלוטין.

שוב - בעיניי כל הדיון תיאורטי לחלוטין, כיוון שלמרות שמדי פעם בפעם אנו שומעים הצעות בנושא - אני לא צופה שישראל תהיה חברה באיחוד האירופי בעשרות השנים הקרובות. גם בגלל שישראל לא תרצה, אבל בעיקר בגלל שהאיחוד לא ירצה.

ישן 26-01-2005, 11:40

אני אופטימי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "אני מאמין שהמכשול העיקרי יהיה חוקה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jarvis
החלפת המערכת המוניטרית תהיה מסובכת ויקרה, אבל נראה לי שהבעיה העיקרית תהיה דרישתו של האיחוד שישראל תכונן חוקה, והפרדת דת ומדינה - גזירה שלצערי אנחנו לא עומדים בה עדיין. אם לישראל היה אינטרס להצטרף לאיחוד היא הייתה מגישה בקשה כבר מזמן.

מסובך ויקר עוד לא הרתיע את המדינה (בחירות כל שנתיים±, עקירת יישובים ללא תמורה).

הפרדת דת מהמדינה - זה נראה קצת יותר מסובך, אולם, אם בארה"ב זה עובד, ואפילו רשום "בה' מבטחינו" על שטרות הכסף, אז יש סיכוי.

אני לא רואה את כל האינטרסים של ישראל בעניין, רק את האינטרס של התעשיינים (שוק אירופי גדול ופתוח) ואת האינטרס של אלו שלא נולדו להורים שנולדו להורים שנולדו (זו לא כפילות מיותרת) במדינות אירופאיות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:57

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר