לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2007, 18:01
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BiNbA17 שמתחילה ב "סטודיו"

צר לי זה לא סטודיו אלה סלט על רקע לבן. צילום סטודיו נחשב צילום סטודיו עם מצלמים אותו בתהורה המחליפה את האור שמש. למשל שימוש בפלשים מכיוונים שונים שהם מסוכרנים עם המצלמה וזה עם זה ומורידים לנו את ההצללות אחד של השני. פלשים נפוצים בארץ הם הפלשים של ווילנסקי (כמו שיש לנרקיס ולי). כול הצילומים שצולמו פו על רקע לבן ללא שימוש של פלשים פשוט לא נחשבים לצילומי סטודיו כי הם פשוט לא צולמו בסטודיו. (זה לא הרקע אלה התהורה) וצריך תהורה מלחותית כדי ליצור תאורת סטודיו.

ומכך ליזרוק סלט על רקע לבן ושימוש בפלש הפנימי של המצלמה לא מגדירה את הצילום לצילום סטודיו.
היחידים שיש להם סטודיו בפורום (כפי שידוע לי) הם משה נרקיס אופר ברגר לי. כול מי שמצלם על רקע לבן עם מנורה או אור שמש לא מצלם סטודיו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2007, 18:16
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "צר לי אבל זה ניראה כמו פלש..."

אני טוען ההפך שלא חייב סטודיו מקצועי בישביל לצלם תמונות סטודיו.... זה כמו שאני יגיד שגם לך אודי הסטודיו לא ברמה הכי מקצועית וחסר פה וחסר שם בישביל להגיע לרמת סטודיו מקצועית ביותר..

צילום סטודיו לדעתי מתפרש נכונה כך:"צילום בסביבה שבה כל התנאים נישלטים ע"י הצלם באופן מוחלט"
לא מחייב להיות סטודיו עם תאורה מלאכותית ברמה גבוהה.. יספיקו אפילו כמה מנרות פשטות בישביל ליצור אפקט דומה.. המון צילומי סטודיו שנערכים בחוץ משתמשים בעיקר ברפלקטור שניים... לפעמים רק בהם. ואני לא מדבר על צילומים חובבניים אלה על מקצועים שהולכים לקטלוגים. נכון שלרוב מקובל להניח שסטודיו ימצא באולפן כולשהוא עם תאורה יעודית לצילום אך לא תמיד כך. כול עוד התוצאה מעולה מה זה משנה באיזה סט צולם הפריים?
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 08-02-2007, 18:24
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "אני טוען ההפך שלא חייב סטודיו..."

מה שאתה תוען זה נחמד ויפה אבל ההגדרה של סטודיו היא פשוטה ביותר. צילום עם תהורה מלכותית שיוצרת אפקטים של תהורה טיבעית או אפקטים שונים. ושימוש בפלשים של סטודיו או פלשים מסוכרנים. אתה יכול גם לעבוד עם 2 SB800 . זה שמשהו המצי הגדרה שונה בפורום זה משהו אחר. אבל סטודיו זה סטודיו. וכול מה שאני ראיתי פו (בפורום) חוץ מתמונות בודדות זה לא סטודיו. צר לי. פו זה לא עינין של דעה מה יותר טוב קנון או ניקון. זה עינין של הגדרה. גם שאני מצלם בסטודיו שלי עם הרקעים שלי אבל ללא הפלשים שלי אלה עם התאורה הטיבעית מהחלון ואני מרכך אותה באמצאות התריסים (והתוצאות הן ממש טובות) אני לא קורה לזה סטודיו כי זה פשוט לא סטודיו.

פו זה לא עינין של דעה זות הגדרה. בפעם הבעה תגיד לי שלפי דעתך מכונית יכולה להיות גם עם 2 גלגלים.
ישן 08-02-2007, 18:42
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "מה שאתה תוען זה נחמד ויפה אבל..."

אודי אני נורא לא מסכים איתך בעיניין. לסטודיו לא חייבים להשתמש בפלאש בכלל מאיפה הבאת את ההגדרה הזו בכלל? (אני ישמח לקישור או משהוא דומה)
צלם אופנה נורא מפורסם בשם "הלמוט ניוטון" (שניפטר ליפני 3 שנים בערך..) צילם עבור פלייבוי,elle,ווג
צילם את מירבית צילומי ה"סטודיו" שלו בפס מוחזק ביד. היה אחד הצלמים שהגדירו המון מהמאפיינים של הצילום המודרני בכול הנוגע לסטודיו. אישית התנגד לתאורות סטודיו מלאכתיות.ודיבר המון על המושג "סטודיו" שהולך נגד הדעה שלך.

ניקח לדוגמא את צילומיו האחרונים של יניב (lens) צילומי סטודיו ברמה גבוהה. הכול לפי הספר (שלך) תאורה טובה,אסטטיות הכול כמו שצריך ועדיין זה לא שיש לו סטודיו מקצועי. אז איך אתה מגדיר את הצילומים שלו?
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 08-02-2007 בשעה 18:48.
ישן 08-02-2007, 19:35
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "אודי תעשה טובה.... אני לא..."

בוריס.
יש מגמה שלילית בפורום לקרוא לכל סנאפ-שוט - סטודיו.
סטודיו מהמילה Studio באנגלית, והמקור בהקשר שלנו הוא אולפן לצילום - Photography Studio.
מקום אשר בו מייצרים צילומים.
זו ההגדרה הכי יבשה שיש. מה שיכלול הסטודיו, בד"כ, יהיה פלאשים וסופט-בוקסים וכל מיני צעצועים של תאורה (וכל אחד יצלם בתאורה שהוא מתחבר אליה).

על המיטה בחדר, עם מנורת שולחן אולי יביא לך תוצאה שמזכירה סטודיו - אבל אין קשר לסטודיו.
בנוסף, אין קשר ישיר והכרחי בין איכות התמונה לצילום בסטודיו לבין צילום שלא בסטודיו.
צילום בסטודיו לא מבטיח תמונה מעולה, כמו שצילום בחוץ לא מבטיח תמונה שאינה מעולה.

בזאת אני קורא לכל העדר - חלאס עם המילה סטודיו.
מי שמצלם בסטודיו אמיתי - שיבושם לו. כל שאר ה wanabies - או שתקנו סטודיו, או שתפסיקו עם המילה הזו (מזכיר לי את החתימה של ידין "אם אני רוצה שתהיה לי DSLR, אני יכול לכתוב בחתימה שיש לי?")

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר